overwinning door den vijand te vervolgen en de vluchtende troepen uit elkaar te slaan. liet is geen geheim, dat de Turken de omsingeiingvpoging hadden ondernomen in liet geestdriftige vertrouwen dat zij, zoo niet vandaag; dan toch morgen Tiflis en Xootais zouden binnenrukken, waar zij zich dan voorgoed zouden kunnen nestelen. ik- Turksche officieren, die gevangen ge nomen zijn, trachten dit niet te betwisten, en op verscheidene soldatsen zijn brieven geworden, waarin zij naar huis schrijven: ,AVy zijn op weg naar Tiflis en hopen op z'n laatst Donderdag de stad binnen te trokken." Bovendien zijn er proclamatie* gevonden, te Erzeroem met gouden letter- gedrukt waarin, de troepen worden aange maand do ontberingen te verduren, die het groote veldtochtsplan onvermijdelijk maakt en hun wordt beloofd, dat zij de goed voor ziene hoofdstad van den Kaukasus zullen binnenrukken. Hieruit alleen is de dol zinnige terugtocht te verklaren. De Turken waren welgemoed naar Sarykamysj ge komen, zonder transportmiddelen, veevoeder en benoodigheden en hadden geen voor zorgsmaatregelen genomen, om de achter hoede van het geweldige leger te dekken. Zij hadden gehoopt dat Sarykamysj en Tiflis <la.ar. oor zouden zorgen. Uit Petersburg wordt nog aan de „Daily Telegraph" geseind dat het Turksche leger in den Kaukasus, na de geduchte nederlaag bij Sarykamysj, krachtige versterkingen heeft ontvangen en ter plaatse thans hard- nekkigen tegenstand biedt Er wordt nu al twee oE drie dagen slag geleverd waarbij geen der beide partijen kamp geeft. De Turksche generale staf aan het woord. Een mot vertraging ontvangen telegram int Konstanünope! d.d. 10 dezer meldt:: Tegenover de onjuiste berichten van de Russische pers over de Turksche neder lagen, publiceert het hoofdkwartier een te legram van den bevelhebber van bet leger in den Kaukasus van 9 Januari, over de krijgsverrichtingen in de laatste twee we ken. in het telegram wordt gemold: „Op het hoofdfront ontrukten onze troe pen den vijand over onze grens gelegen be- heerschende stellingen. De krijgsverrichtin gen bij Olty, Ardokkan werden door sneeuw en vorst vertraagd. „Onze in Aserbeidsjan ageerende troepen vervolgden ondanks de ongunstige weers gesteldheid den vijand die terugtrekt, na dat wij Oermia, Kotur bezetten. „De Russen beweren een divisie-comman dant van een legerkorps gevangen te heb ben genomen. Dit bericht is onjuist. Waar heid is, dat bij een aanval van een Russi sche afdeeling op een Russisch dorp een transport gewonden, onder wie een z waar- gewon e brigade-commandeur, deze laatste web! gevangen genomen, terwijl de ove rigen werden gedood." Russische tegenspraak. Sprekende over de -officieel© mededee lingen van Turkije betreffende de behaalde overwinningen op de Russen, waarin groot vorst Alexander Michailowitsj zou zijn ge sneuveld, meldt de Russische generale staf. De Turken hebben geen enkele overwin ning behaald. De hier bedoelde zaak was niets dan een schermutseling. Grootvorst Alexander Michailowitsj is niet op het oorlogsterrein in den Kauka sus geweest, en bevindt zich, in Kaken - tien gezondheidstoestand. In de Roode Zee en aan de Syrische kust. Een telegram uit Konstantinopel dd. gis teren meldt: Volgens betrouwbare rnededeelingen be- schoot een Turksche wachtpost te Sjisjen op zeven uur afstands van Akaba een van den Engelschen kruiser „Minerva" opge stegen hydroplane en noodzaakte deze door de beide vleugels en de schroef stuk te schieten tot landen. Op het vliegtuig wer den een kaart, waarop de richting door de Wadi el Arab -was geteekend, benevens verschillende andere aanwijzingen gevon den. De waarnemer GeraJd werd gevangen genomen, de bestuurder van de hydropla ne, die gevlucht is, wordt nog gezocht Do Engelse!ie kruiser „Doris", die sedert eenigen tijd in de Syrische wateren kruist en de telegraafleidingen vernielt, ont scheepte op 9 Januari bij Sar Seki troe pen, die echter ten gevolge van den krach- tigen tegenstand van de kustwacht zich we dei aan Ixxord moesten begeven, waarbij zij 11 kisten met munitie en een groote hoeveelheid andere benoodigdheden acbt*r- Jietcn. Den dag daarop poogde de kruiser op nieuw te landen aan de kust bij Alexan- dretfe en beschoot hij in strijd met liet volkenrecht open plaatsen met geschut en machinegeweren. Twee vrouwen, twee meis jes en één kind werden gedood Ter zee. Een Dmitsche kruiser bescliadi gd? Het Londensche avondblad „Star" ver neemt uit Petersburg, dat de Duitsche krui ser „Bremen" te WilhelmshaJfen zou zijn aangekomen en zeer beschadigd is door het stooten op een mijn. t Schip gezonken. Aan de „Evening News" wordt bericht: „Het stoomschip „Castor", van Bergen, groot 1200 ton, varende onder Russische vlag, is op een mijn gestooten en gezon ken aan den mond van de Elbe." Dat een schip onder Russische vlag ge zonken zou zijn aan den mond van de Elbe, lijkt al heel apocrief. Do „Evening News" noch de „Star" staan trouwens in een bijzonderen reuk van betrouwbaarheid. Diverse berichten. Het F ra nsche parlement. Het Fransche parlement is gisteren her opend voor de zitting in 1915. Kamer en Senaat hebben hun. voorzitters en het ver dere bureau herkozen. De oudste leden hebben in beide huizen vaderlandlievende toespraken gehouden en opgewekt tot be toon van kracht en moed in de tegen woordige omstandigheden. Uit Italië. De lijkkisten met het stoffelijk overschot van Constante Garibaldi en Lamberto Du- rand, die in Frankrijk zijn gesneuveld, zijn gistermorgen, vergezeld door een sergeant en een soldaat van het Garibaldiaansche leaioen, te Rome aangekomen. Ondanks het regenachtige weer, was een groote menigte buiten het station verzameld, waaronder \ele Garibaldianen in rooden rok. Op het perron waren generaal Ricciotti Garibaldi, zijn vrouw en dochters en ver scheidene afgevaardigden. De Fransche ge zant was ook vertegenwoordigd; verder was een militaire afvaardiging, door den Fran- schen minister van oorlog gezonden, aan wezig. Alle familieleden van Garibaldi kusten de pet van het gesneuvelde familielid, dat daarna werd gelegd op de lijkbaar, welke met de Italiaansche en de Fransche vlag en met den Garibaldiaanschen rooden rok en met bloemen was gedekt. De begrafenis zelve gaf aanleiding tot een gTOote volksbetooging. Kreten „leve Frankrijk, leve Engeland", werden aange heven. Toen Ricciotti Garibaldi na de begrafe nis het kerkhof verliet, werd hem een ovatie gebracht. In de haven van Londen. Aan het gebrek aan plaatsruimte in de haven van Londen, ten gevolge van ver schillende oorzaken, alle verband houdende met den oorlog, waardoor het in de haven drukker was dan ooit te voren, komt zoo meldt een Reutertelegram langza merhand een einde en het aantal sche pen, dat te Gravcsend moet blijven lig gen, omdat zij in de Londensche dokken geen plaats kunnen vinden, vermindert snel. Het aantal personen, thans in dienst van het havenbestuur, bedraagt 7000 tegen 4000 in Januari 1914, terwijl alle werkkrach ten, die men maar kan krijgen, gebruikt worden, voor het bouwen van hulplood- sen, ten einde de buitengewone hoeveel heden goederen onder dak te brengen. Op het oogenblik worden de meeste werklieden in de haven alleen gebruikt voor het lossen van ladingen wol. Gedurende den tijd, dat de Australische troepen wer den overgebracht en de „Emden" de zee nog onveilig maakte, werd er niet veel Australische wol uitgevoerd. Thans echter komt zij bij massa's en op de eerstvolgende maandelijksche verkooping zullen dan ook 10,000 balen ten verkoop worden aange boden. Do autoriteiten hopen, dat op het einde van Januari aan den abnormaJen toestand vrijwel een einde zal zijn gekomen. BIN X EX LAND. Hofberichten II. M. de Koningin ontving gisteren tus- sclien 53/i en 6l/s ure den gezant van Zwitserland, den heer Carlin; dien van Rusland, den heer Swetchene; van. Spanje, den beer Osorio y Eiola; van Ame rika, den heer Van Dijfce en van China, Tang Tsai-Fou. Hare Majesteit stelde ook' Pp deze audiën tie de gezanten in de gelegenheid cenige nog niet aan Haar voorgestelde leden dier gezantschappen thans voor te stellen. Do Koningin confereerde heden, ten Pa- leize, met den Minister van Marine. Consulaire diens?. Bij Kon. besluit is aan den hoer J. H. Wolthers, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te Louren^o Marquez. V In aansluiting aan het bericht, voorko mende in de Nederlandsche Staatscourant van 8 December, brengt de minister van buitenlandsche zaken ter algemeene ken nis, dat de heer G. P. A. Roussel zich wederom met de waarneming van het con sulaat der Nederlanden* te Port-Saïd belast heeft. V De consul-generaal der Nederlanden te Pretoria (postbus 117) waarschuwt tegen landverhuizing van arbeiders naar Zuid- Af rika, zonder vooraf omtrent de arbeids toestanden daar te lande inlichtingen bij genoemden ambtenar te hebben ingewon nen. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van buitenlandsche' zaken zal Vrijdag en die van den minister van binnenlandsche zaken zal Zaterdag a.s. niet plaats heb ben. 1 k Staking van den consulalren postdienst toor Oost-Vlaanderen over Sas tan Gent. De heer K. J. Kuyk, te Sas van Gent, schrijft1 f De Duitsche overheid deelt ons mede, dat zij zelve een "dienst voor den handel in richt tusschen Holland en België, en dat de verzending van particuliere brieven van en naar Holland en van alle particuliere en zakenbrieven van en naar alle andère bevriende en vijandelijke staten voorloopig opgeheven is. De algemeene postdienst door het con sulaat ingericht, is gestaakt, met uitzonde ring voor den consulairen dienst. Brieven van waarde (geassureerde en aan- geteekende) en postwissels, die vóór 15 dezer afgezonden worden aan ons adres, Sas van Gent, poste restante, zullen hun bestemming nog bereiken. Militaire dienst op R K feestdagen. De Roomsche „Avondster" meldt, dat het katholieke Kamerlid Juten aan den minis ter van oorlog de volgende scbirftelijke vra gen gesteld beeft: Is het den minister van oorlog bekend, dat de generaal, opperbevelhebber van land- en zeemacht, in dato 2 Januari 1915 gelast heeft, dat op G Januari, zijnde feest dag der II. H. Driekoningen, en voor de katholieken een verplichte als Zondag te vieren feestdag, de katholieke militairen slechts vrij van dienst zoudén hebben tot 12 uur, doch dat voor hen in den namid dag „dienst" moest worden gecomman deerd Is het den heer minister t>ok bekend, dat op den 2en Kerstdag, in overeenstem ming met de bepalingen van het Recueil Militair, den geheelen dag voor de R.-K. militairen „dienst" gecommandeerd is ge worden, terwijl de met-katholieke militai ren dien geheelen dag vrij van dienst wa ren 1 Is het den minister eveneens bekend, dat voor de Israëlietische militairen de feestdagen zorgvuldig in acht genomen wor den en hun op die dagen vrij van dienst wordt gegeven? Vindt do heer minister in dit optreden van den generaal, opperbevelhebber van land- en zeemacht, geen krenkende ach terstelling der Roomseh-Katholieken Zoo ja, is de minister dan bereid maat regelen te nemen om een dergelijk optre den van den opperbevelhebber In den ver volge te voorkomen? Een waarschuwing toot de Hollimd-Am.-Hjn. Naar wij vernemen heeft de Nederland- "sche regeering wier tusschenkomst, ge lijk reeds gemeld was, te dier zake was ingeroepen naar aanleiding van de waar schuwing van den consul-generaal van de Vereenigde Staten van Amerika te Genua aan eenige Amerikanen, tegen de reis me' de „Rotterdam" van de Holland-Amerika lijn van Genua of Napels naar New-York inlichtingen doen inwinnen bij de bevoegde autoriteiten te Rome en te Washington naar de reden van deze vreemde waar schuwing. Een antwoord heeft de regeering te dezer zake nog niet ontvangen. Nederland en de oorlog. Men meldt uit IJmuiden: Donderdag 30 December is van hier ter visscherij uitgevaren de IJmuider stoom trawler „Sidneij Albert" IJM 104, van de StoomvisscherifMaatschappij „Sidneij Al- bert, onder directie van de firma Wed. 1. S. Groen, alhier. Het schip zou ten hoog ste acht dagen uitblijven, en daarmee is met de kolenvoorziening rekening gehouden. Tot 11 Jan. was van schip en bemanning niets vernomen en ook was het schip door geen enkele» anderen trawler gepraaid, zoo dat men zich over het lot van. schip en bemanning ernstig ongerust begon te ma ken. Maandagmiddag evenwel ontving de reo- derij een briefkaart van den navolgenden in houd: „Cuxbaven, G Jan. 1915. -M. M. Wij zijn door een Duitsche torpedoboot opge bracht verdacht van mijnen gelegd te heb ben. Wij waren visschende -zeventig mijlen N.W. van Helgoland. Hopende, dat gij stap pen zult doen tot vrijlating van ons, zoo noem ik mij L. Mastemaker, schipper a. b. „Sidneij Albert"." Nu heeft de briefkaart geen enkel bui- terlandsch stempel, is niet voorzien van een frankeerzegel en is door de postadmi nistratie alhier voorzien van een strafport zegel van 10 cents en draagt alleen 2 stem pels IJmuiden. Een onderzoek naar de wij ze, waarop die briefkaart te IJmuiden is gekomen, wordt ingesteld. Ten huize van don schipper was geen enkel bericht ont vangen. Nader meldt men, dat gistermiddag de reederij telegrafisch bericht heeft ont vangen van den consul-generaal te Ham burg, dat de „Sidneij Albert" was vastge houden. De reden werd niet vermeld. Geïnterneerde Belgi sche studenten. Nu de Belgische studenten uit alle inter neeringskampen van heden af allen in de school voor verlofsofficieren te Amersfoort ondergebracht zijn, zullen de colleges on middellijk beginnen. Belgische kinderen. Dinsdag zijn de heer dr. E. Verviors, die namens het Tehuis voor Belgische kin deren te Amsterdam en de heer en me vrouw Kollenaers, die namens het R.-K. Huisvestingscomité te Leiden een zes-daag- sche reis door België ondernamen, terug gekeerd. Zij hebben van den gouverneur- generaal der Duitschers te Brussel en van den gouverneur uit Antwerpen, verlof ge kregen om hulplooze, zich in nood bevin dende Belgische kinderen vrij naar Holland te brengen en deze op speciale passen door België en naar Holland te vervoeren. Overal, zoowel bij de Duitsche als de Belgische autoriteiten werd het gezelschap met open armen ontvangen, daar de nood allerdringendst is. Reeds hebben de comi- té's ongeveer 1600 kinderen jn Holland ge plaatst en daar en nog plaats is voor dui zenden, kan nu het werk eerst recht begin nen. 1 1 1 Mevrouw Kellenaers heeft reeds 20 kin dertjes uit Antwerpen en omgeving mee gebracht, die voorloopig in. een doorgangs huis te Breda zijn ondergebracht. Men prijst zeer de voorkomendheidheid, waarmede gedurende de moeilijke reis de Duitsche soldaten aan do stations de „kin deren van den vijand" hielpen. De Leening. De „Nieuwe Fin. en Kap." zegt, dat het totaal der inschrijvingen tusschen 420 en 430 millioen beloopt. De residentie schreef voor ruim 58 mil lioen in. 1 Naar do „Msbd." mededeelt* is door inge zetenen van Rotterdam ingeschreven voor een bedrag van 55 millioen gulden, waar onder één bedrag van 115,000,000. Te Groningen is voor een bedrag van f9.042.000 ingeschreven, waarvan alleen op den laatsten dag f 6,000.000. Zutphen schreef voor f 1.230.500 in, Loc hem voor f240.000. Wegwijzers? Te Breda zijn de van buiten zichtbare reclameborden van een aantal buitenland sche firma's op last van de regeering ver wijderd. Geïnterneerden. Gisteren hebben zich drie ontvluchte ge interneerde Engelsche officieren bij den gar nizoens-commandant te Leeuwarden aange meld. Zij waren reeds Vrijdagavond uil Groningen geviucht. Gistermiddag zijn zij weer naar Gronin gen teruggebracht. Kon. Nat Steuncomité. Twee belangstellenden, die absoluut on bekend wensehen to blijven, hebben heden den Minister van Landbouw*, Nijverheid en Handel, een som van f20.000 ter hand ge steld, met het verzoek die over te dragen aan liet Kon. Nat. Steuncomité. Mijnen. Sedert Zaterdag jl. zijn in het zuiderfron- tier totaal 33 mijnen aangespoeld, waan-an 8 toen ze nog drijvende waren werden op geruimd. De gisteren te West-Kapelle ont plofte mijn behoort niet tot dat getal. Ook is gisteren nog tusschen Loosduinen en Scheveningen een mijn aangespoeld. Gepensi onneerde officieren. Zooals bekend, hebben reeds verschillen de gepens. officieren na de mobilisatie zich aangemeld om weder in actieven dienst te treden en is die herplaatsing, ten aanzien van verscheidene geschied. Thans wordt in tusschen vanwege het Dep. van Oorlog nog eon onderzoek inge steld naar het aantal gepens. officieren, die, zoo noodig, weder in actieven dienst zouden kunnen treden ingevolge de des betreffende bepalingen. De opening der Beurs. Het ligt, naar wij thans van welingelichte zijde vernemen, in de bedoeling de Beurs te Amsterdam in elk geval tegen het einde dezer maand Weder open te stellen. Nevr-Yorksche Beurs van 13 JTan. Atchicon Topeka 933,4 Erie 22. 1 Missouri K. T. 9. Missouri Pacific 634. Rock Island 1/2. Southern Railway 15Vg- Southern Pacific 15% Union Pacific 1187/8. Amalg Copper 541/2. Car Foundry 47i/2. STADSNIEUWS. Steuncomité Schiedam 1914. Velen zijn werkloos. Tal van gezinnen moeten geholpen worden. Veel geld is daartoe noodig! Geeft allen naar uw vermogen, groote en kleine giften worden dankbaar aanvaard. Wekeüjksche bijdragen, al zijn ze nog zoo gering, worden gaarne afgehaald. Het adres van den penningmeester van het Comité is: A. L. Boot, N. Haven 83 Gemeenteraadsstnkken. Van R, en Wj. is bij dea Raad het) volgende schrijven ingekomen Schoeisel aan behoeftige schoolkinderen. In het adres van de Afdeeling Schiedam van de» Bond van Nederlandsche Onder wijzers, dat hierbij weder ter tafel gebracht wordt, wordt er op gewezen, dat zich in den laatsten tijd verschillende gevallen van schoolverzuim hebben voor gedaan, doordat de betrokken leerlingen gebrek aan schoeisel hadden. Het bevreemdde ons die bewering van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers te hooren, zonder dat iets werd vernomen van de Hoofden van Scholen, wien de ge legenheid was geboden mede te werken kinderen van onvermogende ouders klom pen te verstrekken. Wij hebben daarom een onderzoek inge steld, waaruit ons gebleken is, dat be halve de klompen in de le helft van Oc tober door het Armbestuur gegeven, van wege het Steuncomité werden uitgegeven 593 paar klompen voor schoolkinderen, en wel: 7 1 l aan school "G, 14 Oct19 Dec. "444 p. aan school D, 14 Oct19 Dea 88 p. aan school E, 14 "Oct19 Dec, 84 p. aan school F, 26 Oct14 Dec. 14 p. aan school G, 29 October 1 p. aan school H, 14 Oct19 Dec. 112 p. aan school J, '19 Oct19 Dec. 14 p. Maria-Bewaarschool (Nieuwstraat) 19 Oct 14 Dec. 6 paar. Chr. School (Broersvest) 14 Oct.19 Dec. 15 paar. Chr. Bewaarschool (Broersvest) 14 Oct.— 5 Dea 5 paar. t 1 Chr. Geref. School (Tuinlaan) 16 Oct.— 15 Dea 10 paar. 1 1 R. K. St Josephscholen 14 Oct.23 Dec. 84 paar. - I 1 _„Lnl, R. K. "Maria-Bewaarschool 19 Oct.24 Dec. 52 paar. St Jan-Bewaarschool 23 Oct.24 Dec. 38 paar. t 1 R. K. Bewaarschool (Dwarsstraat) 23 Nov.24 Dec. 26 paar. Totaal 593 paar. Er is voor ons geen reden oin aan te ne men, dat op willekeurige wijze van de kin deren die behoefte aan schoeisel hadden, de een wel, de ander niet zou geholpen zijn. Wij wijzen er hier op, dat zelfs aan Be waarschoolkinderen klompen zijn verstekt. Waar tegen het niet gedocumenteerd adres van het Afdeelingsbestuur de boven gegeven cijfers zoo sprekend staan, meenen wij U te moeten adviseeren het adres voor kennisgeving aan te nemen. ParkaanlegFrankeland. In het uitbreidingsplan en bij de verkoop akte van grond voor het R. K. Ziekenhuis, is sprake van een park ten westen van het Ziekenhuisterrein. Een plan voor den aanleg van bedoeld park wordt U hierbij ter inzage aangeboden. Zooals het park is ontworpen zal het aan grondverzet, zoo dit met de hand moet geschieden, kosten f40.000.blijkt het mogelijk om dezen grondaanvoer, die pas later uitgevoerd behoeft te worden, door middel van opspuiting te doen plaats heb ben, dan zal dat een bezuiniging geven, terwijl wegaanleg en beplanting f20.000 zullen kosten. De rijver komt ons als water- berging in bet Frankeland voor de naaste toekomst beslist noodig voor. Op de teeke- nirig is ook aangewezen de plaats waar te zijner tijd het bemalingswerktuig voor dit stadsgedeelte moet komen. Zonder alle details van bet plan thans aan do orde te stellen, meenen wij, dat het uitgraven van den rijver zoodra mogelijk ter hand genomen moet worden bij wijze van werkverschaffing. Voor den rijver en zijn grondberging behoeft slechts weinig land uit de huur genomen te worden, terwijl het terrein waarop de grond geborgen wordt na een jaar weder productief kan zijn. De kosten worden op f4000.begroot Zonder verder in te grijpen in de plannen omtrent den aanleg van het park, enz, verzoeken wij voor het aangegeven doel thans f4000.beschikbaar te stellen. Schietoefeningen Tan de knstbatlerlj te Hellevoetslnis. Van 18 tot en met 23 Januari a.s. zull§n schietoefeningen gehouden worden van de knstbatterij to Hcllevoetsluis. Er zal gevuurd worden met kanonnen van middelbaar kaliber (15 en 12 c.M.),- waarbij onveilig gemaakt wordt een sector, begrensd door de ware richtingen W.N.W. en W'.Z.W. (45 gr.) tot op GOQO M. va» de batterij. Op de dagen dat gevuurd wordt, zal van de kustbatterij een roode vlag waaien, die 3 uren vóór het begin ran de oefening halfstok en één uur voor de oefening ge heel voorgeheschen wordt. Bovendien zal op den avond vóór en op de dagen, dat gevuurd Wordt, een Waar schuwingsbord geplaatst worden op de markt te Helievoetsluis. Stoom vaartuigentot het verleenen van sleephulp aan kleine vaartuigen, zijn aan wezig. Nadere inlichtingen W,orden ter Gemeen te-Secretarie (aid. A.) verstrekt. Kunst aan het Volk. De opvoering van „De kleine Lord", voor de leden van „Kunst aan het Volk", zal niet op 21 Januari, maar op Woensdag 20 Januari, in Odéon plaats hebben. Het paard, gespannen voor den wagen van den bode v. d. Heijden, sloeg heden middag omstreeks 2 uur op de Markt op hol, in de richting van de Hoogstraat, in welke straat het dier ter hoogte der pas torie van do R. K. kerk werd gegrepen. Ongelukken het)ben er niet bij plaats ge had. AGENDA, Elikan Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag Sdhied. Bioscoop. 8 n. Voor stelling. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri, ter HaiL 1 Heden en volgende dagen. Circus-Sehouw- burg, 8 uur. Gezelschap Spree.- Klaasje Zevenster. Heden en volgend© dagien. Tïvoli Schouw burg, 8 uur. Toon. Gez. Plantage- Schouwb. 'Amsterdam. Hotel De Poes. 13 Jpn. Groote Schouwburg, 8 uur. Théatre royal francais de la Haye. Le Trouvère. 14 Jan. Gr. Zaal Soc. Harmonie, 8 uur Eruditio musica. 3e avond-concert. 14 Jan. Odéon, 8 uur. WerkLoozen-comité. Belangelooze opvoering van het blijspel in 3 "bedr. van „Jon On geluk", door do tooneelvereen. „De Vereen. Schied. Tooneeldilettan- ten", en welwillende medewerking van het Vlaardingsche Muziek korps „Voorwaarts". 15 Januari. Musis Sacrum, 8 uur. Begrafenis^ contract „Memento Mori", Alg-em, Jaarvergadering. 15 Januari. Groote Schouwburg, 8 uno Dokter Klaus. 16 Januari. Groote Schouwburg, 8 uur* Nederl. Opera en operette, Amster dam. Cavaleria Rusticana. Gevolgd door Paljas. I Kunst en Wetenschap. Journalistiek. Tegen 1 Februari a.s. Wordt door ihef Bjureau tot Publiciteit van Wetenscliappelij-i Nieuwe te Amsterdam* .een schriftelijk^ 1

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2