De oorlog. Ned. Herv. Kerk. Ned. Israel Kerk. Laatste Nieuws. cursus van een lialf jaar gepubliceerd Sn Journalistiek De cursus wordt geleid door den hoofdredacteur van dit bureau, dr. F. TH. Fischer. De cursus is bestemd voor persmenschen of die dit hopen te worden. Natuurlijk wordt men door het volgen van zoo'n cursus geen journalist Maar de cursus bevat tal van opmerkingen, beschouwingen, gegevens, enz., waarmee ieder journalist of aanstaand journalist z'n voordeel zal kunnen doen. Zooals men weet, wordt in de nieuwe wereld reeds jaren correspondentie-onder wijs in do journalistieke kunst en weten schap gegeven, en zijd daar goede resul taten bereikt. Rechtzaken. iDr. Retean". Voor het Gerechtshof te Den Kaag werd héden met gesloten deuren behandeld het honger beroep ingesteld door W. J. Ha gen (dr. Reteau) wonende to Den Haag, thans gedetineerd, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf we gens het uitoefenen van z g. deskundige praktijken. Als verdediger trad thans op mr. Th. Muller Massis, uit Amsterdam. De advocaat-generaal eischte een gevan genisstraf van 4 jaren. In hooger beroep. Naar men verneemt, heeft de officier van justitie te Rotterdam beroep aangeteekenrl van het vonnis der rechtbank aldaar, waar bij do directeur der gasfabriek te Oude Tonge vrijgesproken is van de tegen hem gerichte aanklacht, dat hij handelingen zou hebben verricht, waardoor de onzij digheid van den Staat in gevaar zou kunnen worden gebracht. Veldwachter veroordeeld. De Rechtbank te Arnhem veroordeelde den chef-veldwachter te Ede tot twee maan den gevangenisstraf, wegens vrijheidsberoo- vfng en mishandeling van een arrestant. Geëischt was zes maanden gevangenis straf. Kerk en Sehoo!. Drietal te Amsterdam (alphabetische) ds F. J. Krop te Rotterdam, ds. H. J. C. Rijnders te Doorn, ds. A. B. te Winkel te Arnhem. Beroepen te Oss c. a. (toez.) ds. P. W. Verkouw te Iloerewaardente Zuilinchem en Nieuwwaal ds. N. C. Bak ker te Resteren. Geuef Kerken Beroepen te Rilland-Bath de heer E. J. van Voorst, cand, te Renswoude. Benoemd tot godsdienstleeraar te Hoo geveen de heer L. Nieweg te Smilde. Evano. Luthehsche Kerk. De groote kerkeraad te Amsterdam beeft in de vacature van ds. P. van der Veen het volgende zestal opgemaakt: ds. H. L. Boerlijst, te Leeuwarden; ds. J. W. Brase, te Leiden; ds. Chr. de Meijere, te Naar- den-Bussum; ds. H. Snijder, te Arnhem; ds. A. D. Wempe, den Haag; ds. C. A. Stellweg, te Pekela. Behalve ds. Wempe, zijn, volgens het „Handelsblad", allen de orthodoxe richting toegedaan. Sport. Wielrijden. De Rondrit. Onze correspondent meldt ons uit Gro ningen De tocht van Heerenveen naar hier werd niet begunstigd door zoel weer. Wij hebben letterlijk den geheelen dag in den wind gezeten. Wij gingen via Leeuwarden, waar wij de lunch gebruikten. De intocht in Groningen was waarlijk schitterend. Jaap Eden's geboortestad bleek hem nog niet vergeten te hebben. Zij heeft hem hartelijk en opgewekt ontvangen. De wielerclub hier heeft zich met het gezelschap aan een feestdisch vereenigd, waar prettig en opge wekt gesproken werd. üemengd Nieuws, Het kasteel van Boxtel. Volgens hardnekkige geruchten is hel middeleeuwsche kasteel te Boxtel verkocht aan de Paters Assumptionisten. Op dit kasteel overnachtten Egmond en Hoorne op hun reis naar Brussel. Het vreemde geld Men schrijft uit Venlo aan de „Geld.": Bij tooverslag is het Duitsche geld alhier verdwenen. Iedereen voldoet thans zijn re keningen en betalingen met Nederlandsch gold, alsof het altijd zoo geweest is. Dc politie, die Zaterdag j.l. op de markt streng toezicht hield, kon niet anders constatee- ren, dan dat overal in Ned. geld nverd be taald. Karvrachten nikkelen munten zijn de laatste dagen opgeruimd. Met zakken en manden vol werden ze ingewisseld. Familiedrama. Het volgende deelt men ons nog mede omtnent den Kuiselijken twist te Vinke- veen. De getroffene is nog Zondagavond in de Rijkskliniek te Utrecht geopereerd en er schijnt eenige kans op herstel aanwezig te zijn. De dader is op verzoek zijns vaders wederom op vrije voeten gesteld en waar schijnlijk zal de justitie de z^ak niet ver volgen. („NL v. d. D.")' Hoog water. Te Culernhorg- is het water van de Lek zoo sterk gewassen, dat' de hjavenkade is Ondergelioopen. De Maas heeft de toegangswegen van den rijksweg Vemlo-Nijmegen naar de dor pen Well en Bergen en naar het gehucht Aijen in het noorden van Limburg, over stroomd, zoodat genoemde plaatsen weder om geheel van de buitenwereld zijn af gesloten en op door de Maas en het over stroomde land gevormde eilandjes gelijken Sedert de laatste 24 uren is de stand van de Maps constant, n.L 3.24 51. boven nul bij de hioofdsluis te Maastricht. Aangezien uit België geen berichten komen, Ls niets met zekerheid te zeggen aangaande even- tueelen was of v,al. De Maas te Heipt is sterk gewassen. De veerweg op het Rijksveer en de uiterwaar den zijn. overstroomd. Er wordt van dijk lot dijk gevaren. Dinsdagmorgen, omstreeks 10 uur, wer den de kanonschoten gelost om de bewo ners der talrijke dorpen in de z.g. Beeraohe 51 aas te waarschuwen, dat de overlaat be gon te werken. Behalve dat van Katwijk op Cuyk zijn thans alle pontveeren in het noorden van Limburg gestremd. Men meldt ons uit Nijmegen: Dinsdagmiddag om 3 uur was de Waal alhier tot 11.917 M. hoven N. A. P. ge stegen, dat is 3 34 M. hoven het normale peil. In het voorjaar van 1914 is de hoog ste stand op 19 Maart 12 47 M. boven N. A. P. geweest. („Tel.") Werkstaking geëindigd. Op aandringen der vakbesturen hebben de stakende wevers der firma Fr. Mut- saers en Zonen, te Tilburg, heden, Woens dagmorgen, het werk weder opgevat. In den namiddag zou over de oorzaak van het geschil een conferentie plaats hebben. Door den trein gedood. Uit Weesp wordt aan het „Hbld." ge meld i Toen gisteravond 7 uur een bekend inge zetene zijn vrouw naa rden trein voor Am sterdam gebracht had en terug naar huis wilde gaan, werd hij, hij het oversteken van de lijn, door den van Amsterdam ko menden sneltrein gegrepen en op slag ge dood. Zijn tijd vooruit Het postkantoor station H. IJ. S. 51. 2 te 's-Gravenhage, is zijn tijd vooruit. Op 11 Januari vandaar verzonden stukken droe gen nl. den stempel „21 1 '15". Aardbeving. Hedenmorgen werd aan het 5Iet. Insti tuut to De Blildt een sterke aardbeving gere gistreerd, waarvan het epicentrum op ruim 1300 K.5I. afstand ligt. De eerste voorloopers werden waargenomen om zes uur 55 min., 33 sec., tijd van Greenwich, Het epicentrum bevindt zich in een richting tusschen noord west en noord-noordwest of tusschen zuid oost en zuid-zuidoost in gelegen, waaruit als .plaats van den haard volgt de At lantische Oceaan tusschen Schotland en Ysland of Midden-Italië, Ongelukken. Sinds Zaterdagavond werd de machinist A. v. V., uit Rotterdam, van de Berger boot, liggende in de haven te Venlo, ver mist. Gistermorgen heeft men zijn lijk aldaar opgevischt. De ongelukkige laat een vrouw met 7 kinderen achter. Een der matrozen van het Engelsche stoomschip „Leeuwarden", liggende in het dok te Harlingen, viel gistermorgen uil de mast op het dek en wem in hoogst ern stigen toestand naar het verplegingsgestichi overgebracht. Het kasteel van Tolsloï. De correspondent van de „Voss. Zeil.' te Stockholm seint: Volgens hier ontvangen telegrammen liceft de politieke politie een huiszoeking gedaan hij de weduwe van Leo Tolstoï op het landgoed Jasnaja Poljann. Bezwarende revolutionnaire papieren, waar naar gezocht werd, vond men weliswaar niet, maar het kasteel ging tijdens de aanwe zigheid der politie op geheimzinnige wijze in vlammen op. 1 Moderne blender operatie In het militaire hospitaal te Bordeaux wordt een nieuwe wijze van operecrcn toe gepast. De Russische hoogleeraar Prof. Worono, die er de leiding heeft, is de uit vinder van een methode, waarbij gewonde beenderen worden vervangen door andere stukken been. In liet ltockefeller-Instituut te New-York wordt deze metbode reeds lang toegepast. De „leveranciers" der stuk ken been zijn menschen of apen."Het groote voordeel van Worono's uitvinding is, dat men veel minder vlug tot amputeeren heeft over te gaan en dat in andere gevallen een gedeeltelijke verlamming voorkomen woult. De Ghurka's en hun keizer. De „Daily 5Iail" vertelt van een bezoek, dat de koning en de koningin van Engeland dezer dagen brachten aan hun gewonde In dische onderdanen, die in een hospitaal te Brighton verpleegd worden. Het bezoek moet groeten indruk gemaakt hebben op do gewondenen na het vertrek riepen zij: „De glimlach van de koningin maakt ons beter", en „de koning was hier, hij heeft zijne knechten toegelachen, en voorwaar/ wij zijn genezen 1" De koning onderhield, zich ook met -oen aantal zijner Hindoe-onderdanen, en sprak hun toe in hun eigen taal. De Ghurka's moesten hem echter hun antwoord door een tolk doen toekomen. Een hunner antwoordde op een vraag van Z. 5L, „Wat hij wel van de Duitschers dacht", als volgt: „Wanneer we maar met onze messen in hun loopgraven kunnen komen, zijn zij niets meer waard." „Wat belet u dan hen te berfeiken?" „De mitrailleurszij.hebben er zoo veel", antwoordde de soldaat. „Hebben wij - dan niet óók machine geweren?" vroeg de koning. „Ja," zuchtte de gewonde Indiër, „maar véél te weinig; de Duitschers hebben er 16 bij een bataljon, wij viert En dan hun gepantserde automobielen, dat zijn dui- vels-dingen." Andere gewonden weer vertelden van liun opvattingen omtrent den oorlog. „Wij vechten, omdat do Raj het wenscht", zeiden de moesten. „Ik wil sterven voor mijn keizer," zeide een zwaargewonde. Een Jat had oen merkwaardige opvat ting van de zaak: „De zoon van den keizer van Australië (een begrijpelijke vergissing van den In diër, Austria of Australia) werd in het land Van don keizer van Servië door „dacoife." (roovers) omgebacht" zeirde hij. „Toen vroeg de keizer van Australië aan den keizer van Servië Waarom dat gebeurd was" legde bij verder uit, „de keizer van Servië antwoordde daarop dat het niet zijn leger was, dat den moord begaan had, maar dat het „.dacoits" ge weest waren. Hierop antwoordde de keizer van Australië, dat het hem ook heelemaai niet schelen kon wie het gedaan had, maar dat hij vechten wilde en daarmede basta. En zoo gebeurd© het ookl" Oorlogsvaria. Naar aanleiding van de mededeeling der Engelsche regeering, dat Engeland ook 42 c.5I.-mortieren wil maken, wordt van Duit sche zijde meegedeeld, dat Krupp, trots zijn jarenlange ondervinding, meer dan 6 jaren aan de vervaardiging van "die stukken heeft gewerkt. Het bericht dat de Duitsche ouders aan zegging hebben gekregen om hun veertien jarige zoons van school te nemen ter mili taire voorbereiding van de jeugd," wordt van Duitsche zijde tegengesproken. 7/ulke voorbereiding geschiedt in Duitschland se dert jaren en thans In verhoogde mate, doch voor jongelingen van 17 en 18 jaar. De hoofdredacteur van de „Vossische Zei lung" is, naar de „Daily Telegraph" meedeelt, te Athene aangekomen om er een nieuw blad op te richten, dat de Duit sche zaak zal voorstaan. Er is ook een Duitsch journalist naar Boekarest gezonden met een dergelijke op dracht. Te Weenen is een studente van de universiteit te Lom berg met verlof van het oorlogstenein terug-gek men, om haar vader, den orthodoxe priester Isodor Ste- panie, uit Sambor, te bezoeken. De 20- jarige Olena trad hij het begin van den oorlog in het Oekraïner vrijwilligerscorps, streed in de Karpathen en kreeg de zil veren medaille voor dapperheid. De van gemeentewege georganiseerde ver koop van aardappelen is gisteren in de Ber- lijnsche markthallen overal begonnen. In den voormiddag stroomde het publiek slechts in geringe mate toe, de kooplust was overal gering. De Italiaansche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Berlijn publiceert in het niaandrapport vau Januari eqn kort overzicht van den econotnisclien toestand van Duitschland sedert het uitbreken van den oorlog en concludeert aan dé hand van gegevens, dat deze zeer gezond is en bevre digend kan blijven tot aan het einde van den oorlog. Uit 5Iilaan wordt aan do „Daily Chro nicle" gemeld: Kapitein Gatti, een van Italié's meest bekende specialiteiten publiceerde in de „Corrière della Sera" een artikel over Hindenburg's krijgskunst, waarin hij zijn achting voor Hindenburg tot uitdrukking bracht, doch zijn arbeid aan ernstige kri tiek onderwierp. Enkele dagen later ont ving de kapitein per post uit Duitschland een fascimile van Hindenburg's maarschalk staf, vergezeld van een door Hindenburg geteokend briefje, waarin hem gevraagd werd den staf aan te nemen en ito trachten het werk zelf klaar te stielen. i Het frisch houden van afgesneden bloemen. Vooral in den winter, wanneer de bloe men duur zijn, houdt men ze liefst zoo lang mogelijk mooi. Een tweetal Amerikaansche professoren, de heeren B. 51. Drugger en Lewis Knud- son, hebben .een reeks van proeven geno men om uit te maken, of men werkelijk door "iets van het een of anüere zout in het water te doen, Flora's kinderen langer frisch kon houden. De pioeven werden genomen met de vol gende plantensoortenCosmos, Petrinia, As ter, Verbena, Vioolen, Coreopsis, Dahlia, Tagelas erecta en T. patonla, Geranium Zinnia en eenjarige Lathyrus-bloeinsten- geis. Men maakte oplossingen van zout, zink, koper en gewone zouten, w. o. keuken zout. dat herhaaldelijk wordt aanbevolen. Gok aan combinaties van zouten ontbrak het niet, maar alles zonder veel effect. Wel bleven de bidetpen een dag langer frisch, dan die, welke in gewoon water stonden, maar dat was dan ook alles. Het branden, kneuzen, in. kokend water houden van het onderste deel van den stengel, had al even weinig resultaat. Het eenige middel dat de bloemen lan ger frisch deed blijven, was het dagelijks afsnijden van een klein stukje van den stengel en men make de snijvlakte zoo lang mogelijk. 1 Weersverwachting. Verwachting tot den avond van Donder dag 14 Januari: 51eest matige Z. tot W. wind; betrokken tot zwaarbewolkt; waar schijnlijk regenbuien; iets zachter. Herziening Registratie belasting. 5fen seint ons uit Den Haag: Naar wij vernemen nemen de plannen van den minister van financiën tot de in diening van wetsontwerpen tot herziening der registratiebelasting een vasteren vorm aan en is aan een hoofdambtenaar bij dat dienstvak opgedragen een concept-ontwerp samen te stallen, Nederland en de oorlog De „Bat j an". Volgens bij de Mij „Nederland" ontvan gen bericht uit Londen zal het stoomschip „Batjan" morgen van daar naar Amster dam vertrekken. De Bagdad-spoorweg. BERLIJN, 13 Jan. Naar uit Konstanti- nopel geseind wordt, is de moeilijke tunnel- arbeid van Bimedik aan den Bagdadspoor- weg gereed. De lengte van den tunnel be draagt 1826 Meters. Tan het Westelijke front BERLIJN, 13 Jan. Het groote hoofdkwar-, tier meldt hedenmorgen: In de omgeving van. Nieuwpoort had heden een hevig artillerieduel plaats, dat die ontruiming van. vijandelijke loopgraven bij Palingsbrug, een buitenwijk van Nieuw poort tengevolge had. Bij bet kanaal van La Bassée werden do aanvallen krachtig afgeslagen. Fransehe aanvallen bij La Bolsselle en op de heuvels van Nouvron ip is luk ten. Op de vergeefsche aanvallen, - welke de vijand gisteren deed op do heuvels bij Crouy zijn Duitsche tegenaanvallen ge volgd, waardoor de Franschen een volko men nederlaag leden en de heuvels ten noordoosten van Cuffies en ten noorden Nan Crouy door hen moesten worden ont ruimd. De Brandenburgers veroverden twee Fransch© stellingen, waarbij zij 1700 man krijgsgevangen maakten, terwijl 4 kanonnen en verschillende mitrailleurs hun jn banden vielen. Een Fransehe sappeursaanval in do buurt van St. 5Iihiel werd met succes afgeslagen. Onze troepen namen de heuvels ten. noorden en ten noordoosten van Nomeny. In do Vogezen is de toestand ongewij zigd- PARIJS, 18 Jan. Hel officieele commu niqué van gisteravond II uur luidt: Ten noorden en ten oosten van Soissons (hoeft de vijand den geheelen nacht, da stellingen van het plpteau Perrieres en heuvel 132 beschoten. De vijand deed he den opnieuw een hevigen aanval om laatst genoemd punt te heroveren. Ret resultaat is nog niet bekend. t Overigens niets nieuwS CALAIS, 12 Jan. De gevechten bij Per- thes-les-Hurlus zijn van groote betcckenis geweest, zooals th,ans meer en meer blijkt De Franschen hebben daar ©en. punt we ten te bezetten, dat den geheelen omtrek domineert en bovendien een .belangrijk ge deelte van de spoorlijn B.azan-CourLApro- mont 'bestrijkt. Daardoor kan elke verdere aanvoer voor do Duitschers langs die lijn belet worden. Overigons wordf. de bezet ting van de noordelijke oevers van het 5Iar- ne- en het Aisnökanaallie vestigdmaar bij Reims is de toestand hetzelfde, wellicht iets ongunstiger voor de bondgenooten ge worden. De strijdlin de lucht. DUINKERKEN, 12 Jan. (Part.) Er gaat thans geen d.ag meer om of er wordt boven dezo plaats gevlogen. Soms komen er, zelfs bij heyigen wind, drie, vier vlie gers tegelijk. Het bommen werpen gaat op goed geluk af. Als er maar wat vermeld wordt is Jret doel bereikt. Hel station is reeds meermalen getroffen. Verschillende Kuizen in de buurt zijn ingestort of in brand geraakt. In de voorstad Jlalo-lesj- Bains zijn diverse personen dooi* de hom men uit vliegmachines gedood De Belgi sche vliegers waagden een stoulmoedigmi vianvaj j 1. 51aandag. Beide partijen vlogen zeer Jiioog. (Een gevecht jn do lucht ont spon zich, waarbij een Duitsche en twee Belgische vliegers omlaag vielen. Van het Oostelijke front. BERLIJN, ,13 Januari. Het groote hoofd kwartier meldt hedenmorgen Op het oostelijk oorlogsterrein is de toestand niet veranderd. In den Kanfeasus. PARIJS, 12 Jan. De gouverneur van Tiflis hooft de bevolking medegedeeld dat de stad geen onmiddellijk gevaar meer dreigt. Dc versterking van Tiflis en liet brengen van staatseigendommen buiten de stad zijn slechts in den oorlog gebruikelijke voor zorgsmaatregelen. Strenge straffen zijn ge steld op het verspreiden van alarmeerende geruchten, daar deze reeds een groot aantal inwoners aanleiding hadden gegeven, de vlucht te nemen. Uit Servie- N1SJ, 10 Jan. (Vertraagd, part.). De ko ning van Servië heeft van den keizer van Rusland de Si. Andreas-orde met d^zwaar den ontvangen. De gezondheidstoestand der Servische troepen is uitmuntend. Er is echter groot gebrek aan een voldoend getal ambulances, verpleegsters, verplegers en vooral transportmiddelen. De herove ring van Belgrado heeft het enthousiasme der bevolking weer zeer doen toenemen. Uit Boekarest is hier bericht gekomen, dat zes lichtingen der reserve aldaar zijn opgeroepen tegen 24 dezer. Be aanval op Egypte. LONDEN, 13 Jan Uit Cairo wordt ge seind De aanval vanuit Syrië op Egypte kan spoedig worden verwacht De Duitschers brengen sterke troepenmachten tegen. Egyp te in het veld. Het staat echter thans reeds vast, dat deze aanval zal mislukken. De bedoeling is dan ook met successen voor Turkije te behalen, doch de Duitschers trachten aldus de aandacht van Engeland van den strijd in Vlaanderen af te leiden. Diverse berichten. Inval in Br i ts c b-I n dié.- B05IBAY, 12 Jan. Verscheidene duizen- tien gewapende mannen van stammen uit Beiocdsjistan, zijn Xoord-West-Indié binnen gevallen. Zij werden teruggeJïhgen bij Lhost door de Irüandsche militie en verstrooid, waarbij zij zware verliezen leden. De regee- ringstroepen verloren 6 dooden. Deze in val is zonder politieke beteekenis en ver- -raoedelijk op touw gezet als wraak voor een bestraffing, welke kort geleden was opgelegd aan eenige leden van den stam. wegens hun aanval op 5iiransha Serai. De houding van Roemenië. LONDEN, 13 Jan. De „Times" meldt uit Sofia, dat Roemenië blijkbaar vast be sloten heeft tot een .actie in Transsylva- nië en midden Februari met een campagne zal beginnen. 'Het is te voorzien, dat de Roemeensche gezant in Bulgarije voorstel len zal doen, waarbij inbegrepen zullen zijn de teruggave van Dobritscli en Baltcliik. Roemenië zal geen wijziging in zijn besluit brengen, als Italië zijn neutraliteit blijft handhaven. De houding van Grieken la n d. "BOEDAPEST, 12 Jan. De ..PeMi Ihrjap" maakt een onderhoud openbaar met den Griekschen minister van buitenlandscho zaken. Deze zeide o. a.Het is niet in belang van Griekenland om oorlog te voe ren. Met Albanië wenscher. wij in vrede te leven. 5tet Servie hebben wij een verdrag van militairen aard. hetwelk uitsluitend de Balkan Staten betreft. Onze verhouding met Bulgarije is volkomen normaal, terwijl wij met Turkije geen conflict hebben. Onze verhouding met Roemenië is hartelijk, zon der dat er een bond bestaat. Wij wenschen do orde op de Balkan te handhaven, een oorlog willen wij dus niet. Handel en Bedrijf. Beur* van Schiedam. WOENSDAG, 13 Jan. Officieele noteering van de Commissie uit do Kamer van Koophandel aan de Beurs. 510UTWIJN: flöVa per H.L., contant z, fust en z. belasting. KOGGE: geen opgave. .GERST, geen opgave: MAÏS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering. B, A. J. WITTKAMPF. Noieering der Vereeniging „Bond van Dis. titlataurs"gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN: f 17.— per ILL. coat. JENEVER: f21.— per ILL. A51ST. PROEF: f22.50 per ILL. Namens de Comm. voor ds noteering, 510UTWIJN: Stemming prijshoudend. SPOELING: f 1.80. SPIRITUSf 22% h f 22%. RUWE SPIRITUS: 111%. A51STERÜA51, 12 Januari. Lijnolie. Februari f42%, 143; Februari/ April f 425/sMei/Augustus f 41. Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. Overleden: 11 Januari: Elisabeth Lagorweij, oud 78 jaren, weduwe vau Johannes Gerardus llen- ricus Thies, Tuinlaan. VLAAEDINÖEN. O ndertrouwd: 7 JanuariDirk Snook, 19 jaren en 5!ar- garetha Verhei), 18 jaren. Gerrit van Toor, 41 jaren en 5Iaartjc Ommering, 35 jaren. Gerrit Eudoveld, 22 jaren en Jolianna don Ouden, 27 jaren. Willem; 5Iarie Joseph do Koning, 25 jaren en Cor nelia 5Iaria van der Linden, 24 jaren. i Jacob Snijders, 32 jaren en Clasina Wilhei- mina van der Waardt, 34 jaren. Joharuieis Vink, 21 jaren en Alargriela Bevaart, 21 jaren. t j Geboren: 4 Januari: Gatharina Agatha Helena, d. van G. de Rave en A. Dijkshoorn, Hoog straat. v 5 JanuariLeopold, z. van F, Chodzajnsfci en G. A. den Roer, Vleersteeg1. 6 JanuariLena, d. van D. van de Merwo en K. 51aurits, Paterstraat. Adrianus Johannes, z. van A. F, Kortleven en 51, van den Werf, 8o Bjerslootsteeg. 7 Januari: Johannes, z. van A van der Pluijn en P, Vermeer, 2e LiesveldsteegJ. Johanna, d, van J. van der Brugge en J. van Dorp-, Ridderstraat. Overleden: 6 Januari: Cornells van Welie, 2 dagen,; Komelis Speelmanstraat. Johannes Storm, 73 jaren, echtgenoot van N. dea ïfreems^ 0osthavenka.de. I I

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 3