land aan wal gegaan en. per trein naar Rot ten! ara gereisd. (De „Durward", van de reederij G. Gib son Co. te Leith, in 1895 te Glasgow ge- 'bouvvd, was groot bruto 1301 en netto 692 register ton). Di ?erse berichten. Nieuwe minister van oorlog. Do „Nordd. Allg. Zeitung" meldt, dat 3e Duitsche minister van oorlog en chef van den grooten generalen staf van het veld leger, generaal Von Falkenhavn. niet be vordering tot den rang van generaal der infanterie, op zijn verzoek van do betrek king als minister van oorlog is ontheven en dat de gcneraal-kwartiermeester Wild "v on Hokehhom, onder bevordering tot lui tenant-generaal, tot staats-minister en mi lds tervan oorlog is benoemd. De „Dacia". Een Reutertelegram uit Washington meldt: Het Amerikaansche oorlogsverzekerings- hureau stemde er in toe de lading van de „Dacia" te verzekeren, doch het bureau weigerde het schip te verzekeren. Zooals men weet is het scliip door een Duitsch-Amerikaan, van een Duitsche maat schappij, gekocht en gereed om met een lading katoen (welke Engeland niet tot oorlogscontrabande rekent) naar Bremen te vertrekken. Het Amerikaansche Hulpcomité. Het Amerikaansche oorlogs-hulpcomité, dat door het Rockefellerfonds te Washing ton werd in het leven geroepen, reist thans onder leiding van den voorzitter Wiskleff Rose en den directeur van het Amerikaan sche Roode Kruis, Ernst Bichnell, door Duitschiand en de door Duitsche troepen bezette gedeelten. De commissie, is dezer dagen in opper- Silezië aangekomen en heeft den wensch uitgesproken zich te laten inlichten over de voorziening met levensmiddelen der door de Duitsche troepen bezette gedeelten van Rus sisch Polen, nadat zij op dezelfde wijze in België het werken van het Amerfikaansche Roode Kruis heeft bestudeerd. Behoorlijke uitrusting van den landstorm. Niet alleen in Nederland ook in andere neutrale landen wordt aandacht gewijd aan het instituut van den landstorm. Een lid van liet Zweed sche parlement heeft voor gesteld 30 millioen kronen beschikbaar te stellen voor de behoorlijke uitrusting van den landstorm, omdat hem gebleken was dat de noodige kleeding on uitrusting niet voorhanden is. De kosten van een velduitrusting (de wa pens uitgezonderd) bedragen ongeveer 200 kronen per man. De afgevaardigde grondt zijn voorstel op de overweging, dat blijkens de jongste er varingen de taak van den landstorm veran derd is. Niet langer vormt hij een laatste reserve, zoodat gezorgd moet worden, dat dit onderdeel van de weermacht ook onmid dellijk strijdvaardig is, evengoed als militie en landweer. 1 L In Portugal. Over de muiterij in het Portugeesche le ger, waarover gisteren van Duitsche zijde werd bericht, wordt thans officieel uit Lis sabon het volgende bekend gemaakt: „In don nacht va!n den 19en op den 20sten dezer zijn enkele monarchistische officieren van het 21ste regiment cavale rie en het 5e regiment infanterie in opstand gekomen en hebben getracht hun kamera den tot aansluiting bij hen te bewegen. De regeering is echter, met hulp van alle goede republikeinen en den steun van bijna het heele leger, er in geslaagd de beweging in de kiem te smoren. De schuldigen, 61 in getal, zijn gevangen gezet Alle maatregelen van voorzorg zijn genomen. Enkele uitge weken opstandelingenleiders, die over de grens waren gekomen, zijn eveneens ge vangen genomen." BINNENLAND. Hofberichten. H. M. de Koningin zal zich heden bij de begrafenis te Bussum, van den luitenant ter zee 2e klasse Lu,den, die bij het onge luk op de Schelde is omgekomen, doen ver tegenwoordigen door Hr. Ms. ordonnance- officier le luitenant jhr. C. I. H. Quarles van llfford, en bij de begrafenis te Dord recht, op Zaterdag, van den zeemilicien Reeman, die ook bij dat ongeluk het leven heeft gelaten, door Hr. Ms. ordonnans officier le luitenant jhr. A. F. J. H. Wittert van Hoogland. V H. M. do Koningin-Moeder is voornemens, hedenavond in het gebouw! „Diligentia" in Den Haag bij be wonen de lezing door dr. A. A. Beekman te houden voor de leden van de Maatschappij Diligentia", over De afsluiting en de droogmaking van de Zui derzee. iv." ~"t Rechterlijke macht. De arr.-rechtbank te Utrecht heeft, ter vervulling van een vacature van rechter in haar college, opgemaakt de volgende alpliabetische lijst van aanbeveling mr. dr. S. van Brake!, hoofdcommies ter gemeente-secretarie te Amsterdam; mr. J. Houwink, rechter in de axr.-recht bank te AlmeOo, en mr. J. W. Zijlstra, rechter in de arr.- rechtbahk te Middelburg. Eerste Earner. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, zijn thans jer vergadering bijeengeroepen, tegen Dinsdag 26 Januari, des avonds té 8 Va ure. Tweede Kamer, De Tweede Kamer is thans in openbare vergadering bijeen geroepen tegen a. s. Maan dag des namiddags te half twee. Pestgovallen op Java. Regeeringstelegram betreffende pestgeval- len op Java van 30 December tot en met 12 Januari: Afdeeling Making .390 nieuwe gevallen. 341 dooden; Kediri 36 nieuwe gevallen, 32 dooden; Paree en Bangil elk 27 nieuwe gevallen, 24 dooden Stad Soerabaja 14 nieuwe gevallen. 13 doodenoverig .gedeelte van de afdeeling van dien naam 1 doodelijk geval; Berbek 6 nieuwe gevallen, 5 dooden; Toeloengagoeng 4, Madiocn 6, Lamon- gan 5 doodelijke gevallen. Verlenging van den diensttijd. Het antwoord des ministers van oorlog op het afdeehngsverslag der Tweede Ka- mor. nopens de wetsontwerpen tot het langer in dienst houden van militie en landweer, zal hoogstwaarschijnlijk nog he den de Kamer bereiken. Nederlandscbe Antillen. De Minister van Koloniën heeft de tot standkoming bevorderd eenor commissie, die gelden bijeen zal brengen voor het „Ondersteuningsfonds Nederlandsche Antil len", dat versterking .van de beschikbare middelen dringend noodig beeft, daar een groot gedeelte der bevolking van de beneden winds che eilanden der kolonie Curasao een zorgvollen tijd tegemoet gaat, ten gevolge van do langdurige droogte, die in het af- geloopen jaar op een zeer ongunstig oogst- seizoen is gevolgd, waarbij nog komt de terugslag, welke van de heersehende om standigheden in niet geringe mate wordt ondervonden. Belastingen. De minister van Financiën brengt ter kennis van de ambtenaren wie het aangaat, dat in de maand April 1915 te 's-Graven- hage zal worden afgenomen het verlicht examen, bestaande uit een onderzoek naar de bedrevenheid ia het beheer van een klein ontvangkantoor der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen; dat de verzoek schriften om tot dat examen te worden toe gelaten vóór of uiterlijk op 1 Maart a. s., bij het departement van Financiën moeten zijn ingekomen. v Algeoiesoe wenken voor hen, die willen emigreeren. Naar Vereenigde Staten van Amerikja. Officieele gegevens worden van gouver- riemcnlsvege niet verstrekt. De volgende gegevens zijn van particuliere vertrouwens mannen der Yereeniging. Door de groote uitgestrektheid van het gebied der Vereenigde Staten zijn de toe standen zeer verschillend. Sommige in dustrieën lijden over de geboete Unie onder den algemeenen druk der toestanden, zoo dat emigratie voor arbeiders in die industrie ën totaal is uitgesloten. In de noordelijke staten is op land- en tuinbouwgebied, ten gevolge van het winterseizoen, weinig kans arbeid te vinden. In het Z. en Z.-O. heerscht geen stilstand in land- en tuinbouwbedrijf. Aldaar worden echter voor het ruwe werk vele krachten uit de negerbevolking ge- bruikt, zoodat er geen vraag is naar onbe kwame tuin- en landbouwarbeiders. Be kwame vaklieden-tuinbouwers vestigen zich daar alleen na zekerheid ontvangen te hebben, dat zij werk kunnen krijgen. Zeer vele Amerikaansche ondernemingen bieden aan Nederlanders stukken land te koop aan met of zonder ontginning van het gekochte land, waarvan onkel© niet betrouwbaar gebleken zijn. Daar door alle vertrouwensmannen der Vérecniging' „Land verhuizing" de raad gegeven wordt;„koop geen land van iemand, dien gij niet kent", wordt ten zeerste aangeraden, om inlichtin gen in te winnen omtrent aanbiedingen van land-aankoop. Het feit, dat een onderneming zich Hol- landsch-Amerikaansch noemt, of naast de directie in Amerika een directeur in Neder land heeft, is op zich zelf geen reden om vertrouwen te wekken. Van enkele is ge bleken,. dat de directeur in Nederland is benoemd om propaganda in Nederland te kunnen voeren, welke propaganda aan Ame rikaansche maatschappijen verboden is door de Amerikaansche Inimigratiewet. Voor een der Z.-Oostelijke Staten worden boerenarbeiders gezocht, die ontgonnen land van maatschappijen willen koopen en be bouwen zonder betaling roet contant geld, doch onder bezwaring van een hypotheek van 100 pCt der waarde. Het geheele welslagen hangt af van de voorwaarden van het contract van koop en hypotheek. Niemand sluite een contract zonder nauwkeurige voorlichting omtrent die voorwaarden. Nederland en de oorlog Inkwartiering en mond en klauwzeer. Do minister van binnenland sche zaken heeft op verzoek van zijn ambtgenoot van landbouw, nijverheid en handel door tus- schenkomst van de commissarissen der Ko ningin in de provinciën de aandacht van de burgemeesters doen vestigen op de om standigheid, dat inkwartiering van militai ren "bij veehouders een gevaar kan opleve ren voor de verspreiding van het mond en klauwzeer. De militairen gaan ten min ste éénmaal per maand met verlof naar hun haardsteden. Is daar mond- en klauw zeer, dan bestaat er kans, dat zij de smet- Om dit gevaar weg te nemen, althans te beperken, waren aldus meent de minister van landbouw voor zooveel mogelijk, veehouders van inkwartiering vrij te stellen. Uit den aard der zaak zal het in sommige gemeenten niet wel mogelijk zijn, geheel aan dit verzoek te voldoen, maar wanneer do aandacht hierop wordt gevestigd, vleit hij zich, dat alles zal wor den gedaan om langs dien weg uitbreiding van het mond- en klauwzeer tegen te gaan inzonderheid zou de burgemeester aan den plaatselijken commandant kunnen verzoe ken, den militairen op te dragen, zoowel ter plaatse van inkwartiering als ter plaatse, waar zij hun verlof doorbrengen, elke aan raking met vee te vermijden. In verband met het groote belang van deze zaak heeft de minister van landbouw op een spoedige behandeling aangednon gen. i Het ongeluk op de West- tersohi'el le. Naar wij nader vernemen, was de mijn, die de noodlottige ontploffing in de Wie lingen veroorzaakte, boven water, toen het ongeluk gebeurde. Even voor de ramp had men van een naburig vaartuig gezien, hoe luitenant Luden over de mijn hing, oogen- schijnlijk bezig deze te inactiveeren Het zelfde werk luid hij reeds tallooze malen verricht, zoodat waarschijnlijk een niet te voorziene gebeurtenis, wellicht tengevolge van de woeilige zee, die de mijn in schui nen stand tegen de boot kan hebben ge worpen en zoo tot ontploffing gebracht, moet hebben plaats gegrepen. Deze houding in aanmerking genomen, heeft men van het lijk van dezen officier de identiteit weten vast te stellen. Ook zijn overblijfselen herkend van den mili cien Reemans. Van de andere slachtoffers zijn geen overblijfselen gevonden. Vreemde luchtvaarder» boven NederlanUsch g ro ndgebiod. De Nederlandsche regeering heeft, in ver band met het vermoeden, dat de in den naclit van 19 op 20 dezer boven Neder- landsch grondgebied waargenomen, zich in Oostelijke richting bewegende luchtvaarder; deel uitmaakten van de Duitsche strijd krachten, Harer Majesbeits gezant te Ber lijn opgedragen, zulks" ter kennis van de Duitsche regeering te brengen, opdat een onderzoek worde ingesteld. Geïnterneerden. Zes geïnterneerde Belgische officieren, onder wie oen luitenant-kolonel, die on langs tot den stand van soldaat werden terug bracht, in verband met hun houding aan het front, zijn thans, naar vyordt gemeld, in hun rang hersteld. Zij vertrekken heden van Leeuwarden naar Amersfoort Nederl. Anti-Oorlog Raad. Het bestuur van den Nederlandschen Anti-Oorlog Raad verzond dezer dagen een circulaire met eenige geschriften aan de vereenigingen, welke in de Laatste jaren Koninklijke goedkeuring op haar sta'"'-" hebben verkregen. De circulaire bevat d- opwekking tot aansluiting bij den Raad. De groote leening. De groote staatsleeningis zoo verneemt de ,,N. R. Ct." van de best-ingelichte zijde geheel hier te lande geplaatst; niet slechts zijn de geruchten, als zou het buitenland een deel daarvan voor zijn rekening ge nomen hebben, volkomen ongegrond, doch zelfs uit Indié is niet voor een noemens waardig bedrag ingeschreven, betgeen dan ook geheel mot de opvattingen der regeering strookt, die immers met de mogelijkheid ■eener eigen Indische leening had rekening te houden. Eerlang zal een statistisch overzicht ge geven worden, waaruit zal kunnen blijken, hoeveel in do groote steden en in andore deelen van ons land is ondergebracht en hoe groot liet aantal inschrijvingen is. Een ter mag reeds thans aangenomen worden, dat hot werkelijke cijfer der inschrijvingen het eindcijfer dier statistiek aanmerkelijk zal te boven gaan, aangezien ongetwijfeld verschillende commissionairs in effecten ge makshalve een aantal kleinere inschrijvin gen als één preferente "inschrijving van f 10.000 hebben aangegeven. biet belangstelling wordt de eerste Bank- staat na 8 Februari afgewacht, die waar schijnlijk do beantwoording van menige thans gestelde vraag zal vergemakkelijken. Verlof voor militairen, ïn verhand met het gr-oote aantal ver zoeken, die den laatsten tijd worden aange boden om verlof voor militairen, die in gewone omstandigheden eigenaar zijn .van een zaak, belast zijn met het beheer van een zaak of met de administratie van een of ander bedrijf en ton einde deze mili tairen in staat te stellen de balans op te maken of orde te stellen op hun admini stratie!, heeft de opperbevelhebber van land en zeemacht bepaald, dat in de maanden Januari en Februari, door de korpscom mandanten om bovengenoemde redenen een, verlof van ten hoogste 8 dagen kan worden verleend. Ten einde voor dit verlof in aanmerking te komen, is het .noodig, dat de dienst- 6000 tan gezonde Amerikaansche mixed maas, waarvan 1500 ton oude oogst De oude oogst is gegund tot f230, 60 procent daarboven volde nieuwe oogst tot f 228, 75 procent daarboven vol, alles per 2000 kilogram. Haringvi-.scherij, In het jaar 1914 kwamen te IJmuiden 225 stoom- en zeilvaartuigen met haring minder binnen ilan in het jaar daarvoor. De opbrengst van die haring lyas aldus ook bijna f 500.000 minder dan in 1913. Deze vermindering is tengevolge van het uitblij ven van de Schotsche haringdriften door den huidigen toestand. T r a w 1- e n b e u g v i s s c h e r ij. Over het jaar 1914 kwamen te Ymuiden 892 schepen minder, doch met eer>e meer dere besomming van f 800.000 aan de markt van de trawlvisscherij dan in 1913. Van de beiyjvisscherij kwamen in 1914 80 schepen met f 120.000 besomming min der binnen dan in 1913. New- ïorksche Benr». 2M STADSNIEUWS. Schledftiniche Middenstands- C/ edletbank. Ter verbetering van ons vorig bericht, deelt men ons mede, dat als commissarissen der Schiedamsche Middenstands-credielbank zijn opgetreden de hoeren; T. Stahlie, J. v.d. Tempel C.zn., E. Bal, B, G, Hoogen dam, J. do Kloe, P. Krommenhoek, J. D. Vogdy en B. van der Zee. De verder in dat bericht vermelde namen waren uit anderen hoofde onder de op richtingsakte geplaatst De Chr, Zangvereeniging „Eltheto" en het Mandoline-gezelschap „Residentia", uit den Haag, hébben gisteravond de uitvoering gegeven, waarvan de netto opbrengst zou worden afgedragen aan het Steuncomité alhier. De zeer geringe opkomst van het publiek zal echter wel oorzaak' zijn, dat het "Steuncomité van deze uitvoering niet zal prefitoeren. De beer J. van der Most, opende en sloot den avond met een kort woord, waartoe hij aJs lid van het Steuncomité door de uitvoerende vereenigingen Was aangezocht Gisteravond is door de Amsterdamsclie politie hier aangebracht de 53-jarige S. B., verdacht van diefstal op den Oudejaars avond, van een horloge uit een woning alhier, in welke hij onder bedrieglijke voor- gevens zich had doen opnemen als kost ganger. Hedenmorgen is hij naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. AGENDA. Eiken Zaterdags Zondag, Maandag en Dins dag, Schied. Bioscoop, 8 u. Voor stelling, Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Ilenri ter Hall. Heden en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree. Klaasje Zevenster. 22 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Holl. Toon. gez.-Jos. Merlens. Toffe jongens van 't 7e. 22 Jan. Groote üoelezaal, 8 uur. Toon kunst, Afd. Rotterdam. Tweed-? Uitvoering: a. La vita nuova, van E. Wolff-Ferrari; b. Psalm no. 46, Ch. Tournomire. Generale repetitie 21 Januari, 8 uur. 22 en 26 Jan. Groote Schouwburg, 8 u. Dv laatste kus. 23 Jan. Lo-kaal Korte Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G. 0. V. Gezellige Samen komst. 23 Jan. Groote Schouwburg, 7% uur, Toon.- vereen. Heijermans. Op hoop van zegen. 23,24,25 en 26 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 u. Toon. Gez.-Mertens. Mijn Baby. 24 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Eva staakt. 24 Jan. Tivoli Schouwburg, 2 uur. Toon.- gez. Vlaamsche Schouwb., Antwer pen. Het huwelijk van mej. Beule- mans. 25 Jan. Groote Schouwburg 7% uuï. Toon.- vereen. Heijermans. Robert Ber- tram[& Ceimpj. Kunst en Wetenschap. tDm Gulden Winckel". Inhoud van het Januari-nummer: „Isaac Essar Jr.*', door F. Smit Kleine (met portret); ^Onze Schrijvers: Bij den Henschepper van de Jordaan",- door André plichtige door den burgemeester van de I de Ridder; „Een moderne Boekbinderij", gemeente, waartoe hij behoort, de nood zakelijkheid van een dergelijk verlof kan doen staven. Het is noodzakelijk, dat de verloven zoo danig voor de verschillende aanvragers ge schikt worden, dat de dienst daardoor zoo weinig mogelijk bezwaren ondervindt M a s. Het besjtuul" van het comité van graan handelaren te Rotterdam, als lasthebber door J. Greshoff (met 2 illustraties); „Boe kenschouw", door dr. H. van Loon, F. A. Buis, dr. Jj. v, d. Bergh v. Eysinga-Elias e. a. (met 4 illustraties); ^Letterkundig leven uit de Tijdschriften''. Nieuwe uitgaven Ter Holl andia-D rukkérij is dezer dagen versohenen: „I. 0. 0. F." De onafhanke lijke orde der Odd-Fellows, haar wezen en doel. door Br :-0dd-Fellow. stof overbrengen naar de plaatsen, waar zij van de Nederlandsche regeering, heel gis-1 zgn ingekwartierd. 1 teren Mj inschrijving verkocht .ongeveer Rechtzaken. Rotterdamsche Rechtbank. De rechtbank heeft gisteren veroordeeld; H. M. Z., 26 jaar, en B. G. v. B., 27 jaar, beiden smid te Schiedam, ter zake van wederspannigheid, door twee personen met vereenigde krachten geploegd, tot resp, één maand gevangenisstraf en £15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. H. J. v. T., 41 jaar, veedrijver, te Over- schie, en K. van V., veedrijver, wegens dierenmishandeling, ieder tot f20 boete, subs. 10 dagen hechtenis. („N. R. Ct,") Raad voor de Scheepvaart. Do uitspraak in. zake de stranding nabij Leixoës op 13 Deo. 1914 van het s „Bogor" luidde aldus: De Raad acht zioh niet ip staat de oorzaak dezer scheepsramp met eenige ze kerheid vast te stellen, nu alle verantwoor delijke personen, die een aaneengescha keld relaas van hetgeen is voorgevallen, hadden kunnen geven, het leven hebben verloren. i AJs vaststaande mag worden aangeno men, dat het scliip in zeowaardigen toe stand de reis heeft ondernomen, dat het onmogelijk was op 12 December 1914 de haven van Leixoës binnen te Joopen en dat het schip met den kop op zee is gebracht om het gaande te houden. Voorts blijkt uit de getuigenverklaringen, dat na 12 uur 's nachts, toen naar den wal is aangestuurd, het weder slechter is geworden, de wind aangewakkerd en dat, door de zware regenbuien, niets te z:en was. Van eenig-defect aan het roer of de machines is voorts niets gebleken. De Raad acht deze gegevens te weinig positief om daaruit een conclusie te kun nen trekken. Uitspraak in zake het zinken van het s.s. „Leersum" ten gevolge van het sloo- len op een onderzeesdie mijn, op 26 Dee. 1914 nabij Scarborough': De Raad is van (oordeel, «lat door den gezagvoerder alles in bet werk is gesteld pin een ramp, als waardoor de „Leemum" is getroffen, te vermijden. Hij beeft de route gevolgd, die door de Eng. admirali teit is aanbevolen, goeden uitkijk doem houden om drijvende mijnen tijdig te ont dekken en daarom slechts hij dag gevaren. Ook heeft hij .de noodige voorzorgsmaatre gelen genomen om de gevolgen van oen eventueel© ramp zoo gering mogelijk te doen zijn door alle reddingsmiddelen voor onmiddellijk gebruik gereed te houden. Deze reddingsmiddelen verkeerden in goe den staat en waren in .voldoende mate aanwezig. i Dat bij deze ramp twee der opvarenden het leven hebben verloren, is allerminst aan eenig verzuim van den gezagvoerder te wijten. Deze en ook de equipage der sloep hebben blijk gegeven van naasten liefde, door te trachten de bemanning van het in nood verkeerend vaartuig te redden. Kerk en Sehool. Akte examens onderwijzers. De inspecteurs van het lager onderwijs maken bekend, dat de examens ter verkrij ging van de (akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77, onder a der wet op het j,agcr onderwijs, dit jaar aanvangen op 7 April. Deze dag is bestemd voor bet schriftelijk gedeelte van het examen, terwijl op 15 April d.a.v. de mondelinge examens een aanvang nemen. Landbouw cn Teeteelt. Mond- en klauwzeer. Het Utrechtsch Landbouw-Genootschap heeft gisteren te Utrecht een druk bezochte bijeenkomst gehouden met vertegenwoordi gers van de afdeelingen van het genoot schap en van de Fok- en Gontrölevereeni- gingen in de provincie Utrecht. Tevens waren uitgenoodigd de voorzitters van den Stichtscben Boerenbond, de Zuivel- commissie en de Commissie tot bevordering van de Veefokkerij, voorts de districtsvee arts, de rijkszuivelconsulent, rijkslandbouw- leeraar en de veeteeltconsuient. Besloten werd zooveel mogelijk het vor men van plaatselijke commissies van waak zaamheid te bevorderen, teneinde van de zijde der veehouders op medewerking te kunnen rekenen om in hun eigon belang te trachten het mond- en klauwzeer buiten de grenzen der provincie te houden. Staande de vergadering werd voor elke der 72 gemeenten in de provincie een voor man op veeteeltgebied genoemd, die door het genootschap aangezocht zal worden, in overleg met denburgemeester zijner gemeente, de noodige stappen te doen. Te vens zal aan alle burgemeesters verzocht worden hiertoe mede te werken. Gemaoarri Nieuwa. Lastige arrestatie. In een pand in de Bagijnestraat te Rot terdam, word hedennacht gearresteerd J. M. v. d. 11., wegens overtreding van de Zedelijkheidswet. Wegens het hevige verzet, dat bij de arrestatie plaats had, werd een schot gelost om schrik aan te jagen. Daarbij vvera echter de 44-jarige werkvrouw J. A. in het been gekwetst. Ze werd naaxihet zie kenhuis overgebracht, om tiaar te worden verbonden. V. d. H. is reeds meer in de rijkswerk inrichting te Hoorn geweest en "had daar een werkzaam aandeel gehad in het oproer, dat door de daar opgesloten souteneurs was verwekt. Te water geraakt. In den afgeloopen nacht is in de Schie, te Rotterdam, ter hoogte van de Teylinger- straat, een rijltuig door bét schrikken van het paard te water geraakt. In het rijtuig bevonden zidh de koopman P. F, W., wo nende aan den Walenburgerweg, en. de depothouder S„ uit de Avenue Conoordian Noteering van: 20 Jan. 21 Jan. Atch. Topeka 94 94y2 Erie 22% 23% Miss K. en T. 11% 11% Miss Pae. 14% 13% Rock Isl. South. Pao. 8(15/8 87% South. R.W. 16% 171/2 Union Pac. 1203/4 122 Amalg. Copp. 57% 575/8 Car en Foundry 47% 1 471/2

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2