v onze zNvakke aldeeliiig. De Engelsehen land den soldaten om de vluchtelingen uit het vorige gevecht te verzamelen; zij moesten echter voor het dapper verzet van onzen troep zuidelijk terugtrekken, Zg lieten vele dooden, o. w. een kapitein, achter. De he- manning der kanonneerbooLen waagde geen verdere landing aan den door on- bezetten rivieroever en trok terug. Hun eenig succes was het verbranden van twee Arabi sche hutten. ZüJd-Afrika. Voor de rechtbank. Reuter seint uit Pretoria, dat Piet Grob Ier. een kleinzoon van wijlen president Kroger, aanhanger van llerzog en lid van Volksraad, in, staat van beschuldiging is gesteld wegens hoogverraad. Het Hooggerechtshof te Bloemfontein beeft aan Lewis and Marks, die tegen gene raal De Wet, wegens 500 pd, st. geleend geld en 152 pd. st. achterstallige rente, een eiseh hadden ingesteld, hun vordering toegewezen. Te Kaapstad is dominee Steenkamp ver oordeeld tot zes maanden gevangenis, met gedwongen arbeid, wegens verraad, ge pleegd te Calvinia. Maritz c. s. Volgens een Reutertelegram uit Pretoria beeft de Zuid-Aïrikaansche regeering bericht ontvangen, dat Kemp, Maritz en hun volge lingen. zich binnen een week waarschijn lijk zullen overgeven, ten gevolge van ver schil van nieening met de Duitschers. De Duitsehe daikbooten. In de lersehe Zee. Te Dublin is men van meening, dat de lastige Duitsehe duikboot wel spoedig zal moeten verdwijnen uit de lersehe wateren, maar ondertusschen hebben de reeders en schippers toch maar besloten, niet te varen. Noch de niailbooten tusschen Schotland en Ierland, noch die naar Liverpool, zijn uitge gaan. De prijzen der levensmiddelen zgn door een en ander in Ierland reeds stij gende. Hit Liverpool wordt gemeld, dat de ,,L' 21" olie moet ingenomen hebben, bij de kust van Noord-NVales, van een vaartuig dat de Deensche vlag voerde. Een premie. J De Londensche ..Shipping Gazette" loof! 500 pond sterling uit aan de bemanning van het koopvaardijschip, dat het eersteen Duitsehe onderzeeër tot zinken brengt. Nog een aanslag. Een officieele nota van den Franschen marinestaf deelt mede, dat Maandagmiddag om vijf uur een Duitsehe duikboot een torpedo heeft- afgeschoten op het Engelsche hospitaalschip „Asturias", dat zich op 15 mijl ten N.N.O. van Havre bevond. De tor pedo heeft zijn doel gemist. De aanslag i-, een schending van het voorschrift der Haag- sche conventie van 18 October 1907. Een Duitsehe waarschuwing. De Duitsehe „Reichsanzeiger" bevat Op volgende bekendmaking van den chef van den Duitschen marinestaf: Engeland is op het punt aanzienlijke strijdkrachten en een groote hoeveelheid oorlogsbehoeften naar Frankrijk te versche pen. Tegen dit transport zal men alle ton dienste staande middelen worden opge treden. Do vreedzame scheepvaart wordt nadruk- kelijk gewaarschuwd, de Franscbe Noord en Westkust niet to naderen, omdat haar bij verwarring met schepen die voor oor logsdoeleinden dienen, ernstig gevaar zou dreigen. Aan den ,handel naar de Noordzee wordt de route om Schotland aanbevolen. Direrse berichten. In de jVereenigde Staten. NTa een conferentie in het Witte Huis werd gisteren t© Washington bekend ge maakt, dat de regeering waarschijnlijk in het ontwerp op den aankoop van schepen (Ship Purchase Bill) de verklaring zou in- lasschen, dat de regeering geen schip zou aankoopen, waarvan de aankoop aanleiding zou kunnen geven tot een conflict met de Europeesche oorlogvoerenden. Men verzekert dat president Wilson be reid is tot dit compromis, ten einde de aanneming der "wet te verzekeren. Een later Reutertelegram uit Washington meldt nog Negen democratische senatoren hebben zich gevoegd bij de republikeinen ter onder steuning van het voorstel om het ontwerp terug te zenden naar de commissie. Het staat vast, dat zjj de wet willen laten val len. Heden is bekend geworden, dat do pre sident den strijd wil voortzetten, maar dat hij er niets tegen heeft door amendementen tegemoet te komen aan de wcnschen dei- tegenstanders, doch hij verklaart, dat niets zal gebeuren bij /le uitvoering van het een maal tot wet geworden ontwerp, dat kan leiden tot internationale verwikkelingen. Aanslag op een brug in Canada. Er is een poging gedaan om de brug van den Canadian-Piacific spoorweg tus schen iVjnnceboio in Maine en St. Broix in Nieuw-BruiLswijk in do lucht te doen seringen. Als vermoedelijke dader Werd een man gearresteerd, die beweert Duitsch offi cier te zijn. De arrestatie had plaats op Amerikaanseh gebied en geschiedde omdat de man verdacht werd de ontploffing te hébben .veroorzaakt Officieel wordt verklaard dat de brug slechts licjht beschadigd1 is. HISNKNLAND, Hofberichten, H. M. de Koningin ontving hedenochtend den Minister van Marine in conferentie. .V II. NL de Koningin heeft met ingang van den lsten Februari tot H. Dr. LecLrice benoemd mej. T. van Rijn, van Alkemade. Naar wij vernemen werd dezer dagen aan II. M. do Koningin namens de Belgi sche vluchtelingen uit het vluchtoord Nun- speet, een fraaie zilveren gedenkpenning met adres aangeboden. H. NI. de Koningin-Nloeder zal Vrijdag a. s. to 1 ure 10 min. pcr Holl. Spoor Amsterdam aankomen. Hare Majesteit gaat dan eerst een bezoek brengen aan het Observatiolmis van de (Vereeniging Hulp voor Onl>ehui.sden. [Vervolgens zal zij een bezoek brengen aan de onlangs geopende inrichting van, de (Vereeniging Het Nederlandsche Kanker-in stituut. En eindelijk zal H. NL dan bezoeken de Tentoonstelling van het Algemcene Steun comité, in het huis van jlir. Six. Ten 5.15 zal Hare -Majesteit naar Den Haag terugkoeren. Audiëntie*. De gewone audiënties van do ministers van koloniën, van marine en van hinnen1- landsche zaken, zullen deze week niet plaats hebben. Onze Kamerleden. Naar wordt gemeld, zal het lid van de Eerste Kamer de heer H. van Kol, naar het Westelijk oorlogstooneel vertrekken. De „Stand." verneemt, dat het lid van de Eerste Kamer, de heer W. Hovy, te Zeist, sedert eenige wéken ernstig ongesteld is. Anti- Oer! eg-raad. In Januari kwamen bij het secretariaat van den Anti-oorlogsraad (Theresiastraat 51, te te 's-Gravenhage) bewijzen van in stemming in van ruim 150 vereer.igingen, zoodat het aantal aangesloten vereenigingen thans bedraagt 4070 en het aantal mede standers meer dan 10.000. Ambtenaren ff. IJ S M. De jaarlijksche algemeene vergadering van den Bond van ambtenaren in techni- schen dienst bij de H. IJ. S. NL, zal 21 dezer te Amsterdam word en gehouden. Xederland es de eerie#. Een Fransch vliegtuig jn Zeeland geland. Men seint ons: Uit vertrouwbare bron wordt vernomen, dat "hedenmiddag op Zuid-Beveland geland is, een Fransch vliegtuig, bemand door twee officieren en bewapend met een mi trailleur. Nadere bizonderheden ontbreken. Geïnterneerden. Uit Harderwijk meldt men ons: Na het vertrek van de Belgische mili tairen uit de nieuwe kazerne alhier is ge bleken, dat aan het gebouw en het meubi lair belangrijke schade is toegebracht. Het gebouw verkeerde verder in een staat, die een grooten schoonmaak zeer noodig deed zijfi, Een groot aantal burger-personen is hiermede aangevangen. De aangehouden stoom trawlers. Uit IJmuiden wordt gemeld: Het feit, dat er geen monsterrol aan boord van de aangehouden trawlers was, is niet, zooals in een aan het „Hbl." ontleend be richt werd gezegd, de oorzaak van de aan houding. 't Is bij de Duitsehe marine en visscherij reeds lang vóór den oorlog alge meen bekend, dat op Nederlandsche trawlers niet gemonsterd wordt, en reeds bijden aanvang van den oorlog zijn er maatregelen getroffen om eventueel daaruit voortkomende moeilijkheden te ondervan gen. Er vaart sedert den oorlog geen trawler van IJmuiden uit, die niet voor zien is van een document, afgegeven door den politiceommandant van IJmuiden, waar in verklaard wordt, dat alle opvarenden Nederlanders zijp, en uit het journaal blijkt nog ten overvloede de nationaliteit van het vaartuig. Deze bescheiden werden den of ficieren getoond, doch als waardeloos ter zijde gelegd. Bovendien weid de trawler aangetroffen niet binnen de zoogenaamde limiet, doch op een afstand van 80 mijl Noordwest van Helgoland. Er zullen to zijner tijd etappen worden gedaan om schadevergoeding voor het lang durige oponthoud. De „Sidney Albert" werd ongeveer 10 dagen, een geheele reis dus, opgehouden, wat vooral in deze dagen een belangrijk verlies beteekent. De bij de aanhouding aan boord zijnde visch werd onder militair toezicht publiek verkocht en de opbrengst in handen ge steld van den consul-generaal te Hamburg. Om deze na aftrek van onkosten met de betrokken reederij te verrekenen. Belgische vluchtelingen. Do territoriale bevelhebber van Zeeland heeft aan de burgemeesters in Zeeuwsch- Vlaanderen bekend gemaakt, dat alle Bel gische vluchtelingen, die binnen 2 kilome ter van de grens wonen, vóór 12 dezer moeten zorgen voor een nieuwe verblijf plaats, verder van de -grens gelegen. Deze bepaling treft een groot aantal vluchtelin gen. r Duitsehe geïnterneerde officieren ontvlucht Uit Bergen wordt aan de „Alkim. CL" gemeld, dat de twlee vroeger gevluchte,, doch onder den drang van de Duitsehe overheid in ons land teruggekeerde geïn terneerde Duitsehe officieren Philips en Hesse* Maandag opnieuw zijn gevlucht Aan het „Hdbl." wordt daaromtrent ge meld: Het door hen vroeger gegeven eerefwoord hadden zij teruggenomen, zoodat zij tlians in DuitschJand kunnen Mijven. De officie ren waren gehuisvest in het pension „Erica", ahwar ook de commandant van het intemeeringsbureau zijn intrek had ge nomen, bij vien zij zich driemaal per dag moesten melden; overigens mochten zij zich vrij in de aangegeven rayons bewegen. Nadat zij zich Maandagmiddag voor de tweede maal gemeld hadden, zijn zij ver dwenen. NIen wachtte met hen op het diner om zes urn-; toon zij om acht uur nog niet verschenen waren, was het duidelijk, dat zij wederom waren gevlucht Vermoedelijk hebben zij handlangere gehad, die hen van kleeding hebben voorzien,, want op hun kamers waren uniformen, pet, enz. achter gelaten. De officieren hebben iiun pension- rekeningen over de afgeloopen maand niet betaald; hier en daar gold geleend on zeiden Zondag o. m. tegen een Alkmaarscbe kap per, bij wien zij flinke rekeningen hadden gemaakt dat hij Dinsdag de quitantie kon presenteeren. Toen de kapper dit gister morgen wilde doen, waren de vogels ge vlogen. Mijnen in de Zuiderzee. Het onderzoek der marinovaartuigen naar drijvende mijnen in de Zuiderzee, is geen enkel resultaat blijven opleveren, zoodat op goede gronden verwacht kan worden dat er weinig aanleiding is voor de vrees voor mijnengevaar. In elk geval wordt een geregelde op sporingsdienst naar mijnon in de Zuiderzee op dit oogenblik, naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, niet meer ver richt. Verbod van vergadering. Dodieer A. B. KJ eerekoper, lid der Tweede Kamer, heeft tot den Minister van Oor log de volgende schriftelijke vragen gericht Door den opperbevelhebber is bepaald, dat in gemeenten, waar de Staat van Be leg is afgekondigd, door de militaire auto riteit geen vergunning wordt verleend tot het houden van openbare vergaderingen dan nadat door den voorzitter van de organi satie, welke zoodanige vergadering belegt, een verklaring is onderteekend, waarin deze zich verbindt namens de sprekers die hei woord zullen voeren: a. rechtstreeks noch zijdelings op minder eerbiedige of kleinachtenile wjze te spreken over H. M. de Koningin; b. rechtstreeks noch zijdelings het mili tair gezag, de krijgstucht of neutraliteit aan te tasten. Ter vergadering zijn voorts twee offi cieren aanwezig om te waken voor de na leving dezer toezeggingen, en om hij schen ding daarvan onverwijld de vergadering te ontbinden. Is de minister van oorlog bereid mede te deelen, of deze regeling door den op perbevelhebber is getroffen in overleg met de regeering, en zoo niet, kan d© regoo- ring haar goedkeuren? Kan de minister mededeelen welke fei ten aanleiding hebben gegeven tot dezen maatregel, ondanks de omstandigheid, dat de afkondiging van den staat van beleg slechts heeft plaats gehad ter verhindering van verboden uitvoer of met het oog op de bewakingsmaatregelen ter plaatse, waar internoeringsdepots zijn gevestigd? Regeeringsmeel. Door den minister van landbouw, nijver heid en handel is, na overleg met het be stuur van de Vereeniging van Nederlan sche meelfabrikanten en de subcommis sie voor de voeding van mensch en dier uit het Koninklijk Nationaal Steuncomité 1914 bepaald, dat de verwerking van regee- ringstarwe onder controle zal worden ge plaatst. De minister heeft aan het Station voor Maalderij en Bakkerij, te Wageningen, opge dragen (leze controle uit te oefenen en van uiterlijk 14 Februari a.s. af gegevens voor nadere voorschriften te verschaffen. VLAARDINGEN, 3 Febr. Ds. K. Blokker, beroepen predikant bij de Rem. G-er, Gom. alhier, zal Zondag 18 April a. s. zijn in treerede houden. 8TAD8SïErW8. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam, op Dinsdag 8 Febr. 1915, des namiddags 2 uur. Verdaging van do notulen der vergadering van 19 Januari j.l. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda. 1. Benoeming van een lid der Commissie van Administratie voor het Stads-Zieken- huis, uit de leden van den Gemeenteraad, in plaats van den heer A. J. Schreuder, die ontslag heeft genomen. 2. Benoeming van een lid der Commis sie van Administratie voor het Stads-Zie- kenhuis uit de Burgerij (vacature-J. M. v. d. Schalk): Door de Commissie worden aanbevolen: le. de heer J. van Katwijk (geb. 28 De cember 1856) 2e. de heer F. A. C. Lechner. 3. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het "Middelbaar On derwijs, wegens niet aanneming der benoe ming van den heer A. L. Boot (vacature- mr. Poortman). Door de Commissie worden aanbevolen: le. de heer H. B. E. Bitésse; 2e. de heer D. Ris Ei.Hzn. 4. Wijziging der Gemeentebegrooting, dienst 1915. 5. Behandeling van bezwaarschriften te gen aanslagen in de plaatselijke directe be lasting naar het inkomen, dienst 1914 1915. I 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot herziening van de jaanvedderege- ling van den Magazijnmeester van het Al gemeen Handelsentrepot. 7. Voorstel van "Burgemeester en Wethou ders om niet in te gaan op het adres van den Nederlandschen Bond voor "Werkver schaffing om toe te treden als lid van dien Bond. i 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aanwijzing van de plaats voor de nieuw te bouwen school voor NI. U. L. O. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verhuur aan N. H. v. d. Ree van een stuk grond, groot 151/-' NI.2, behoorcnde bij het pakhuis Phoenix", aan de Groene- laan, om daarop te maken een tot werk plaats dienend schuurtje en rookkast. En verdere voorstellen en mededeelin gen- Aangifte van leerlingen voor de O. 8. v. G L. O C F, H en J. Burgemeester en Wethouders van Schie dam geven bij deze kennis, dat de aan gifte van leerlingen voor de Openbare School C. (Lange Nieuwstraat), kan geschieden bij het hoofd, den haar A. Baan. D. (St Anna Zusterstraat), kan geschie den bij het hoofd, den heer J. Schuurmans. E. (Dwarsstraat), kan geschieden bij het hoofd, den heer J. A. van der Poel. F. (Singel), kan geschieden bij het hoofd, den heer B. van Bochove. H. (Prins Mauritsstraat), kan geschieden bij het hoofd, den heer C. Ruiter. J. (Broersveld), kan geschieden bij liet hoofd, den hoer J. H. Kleijn. Van 3 Februari—-2 2 Februari a. s Zij herinneren er aan, dat de leerlingen om toegelaten te kunnen worden moeten zijn geboren vóór of op 13 Octo ber 1909 en moeten zijn voorzien van een vaccinatie-bewijs of van een geneeskundige verklaring dat zij aan de natuurlijke kin-, derpokken hebben geleden. Burgemeester en Wethouders maken de ouders bij deze opmerkzaam, dat zrj die voor hunne kinderen toelating verzoeken op de school F. (Singel), het navolgende schoolgeld verschuldigd zijn: a. voor één kind 20 cent per week. b. voor twee kinderen uit één gezin 32% cent per week. c. voor drie kinderen uit één gezin 40 cent per week. d. voor elk kind meer uit één gezin 5 cent per week. En zij die toelating voor hunne kinderen verzoeken op een der scholen C, (Lange Nieuwstraat), D. (St. Anna Zusterstraat), E. (Dwarsstraat),. H. (Prins Mauritsstraat), J. (Broersveld) behoudens bij gebleken onvermogen, hieraan te kunnen voldoen als schoolgeld verschuldigd zijn: a. voor één kind 10 cent per week. b. voor twee kinderen uit één gezin IC cent per week. c. voor drie kinderen uit één gezin 18 cent per week. d. voor elk kind meer uit één gezin 4 cent per week. JBij Kon. besluit is ongegrond verklaard de pensioenreclame van den gewezen mi licien C. van Schelven, alhier. Bij Kon. besluit van 1 dezer is, ingevolge de Pensioenwet voor de gemeente-ambtena ren 1913 en art. 1 van het Kon. besluit van 1 December 1913 („Stbl," no. 420), een pensioen verleend aan K. Huisman, opzichter bij het houw- en woningtoezicht te Schiedam, ad f561. Zooals uit de in dit nummer opgenomen agenda voor de zitting van den Gemeente raad op 9 Februari a.s. blijkt, zal dan aan do orde komen de vervulling van 2 vaca tures in de Commissie van Administratie voor het Stadsziekenhuis. Het is zeker niet gewaagd te verondcr stellen, dat de heer Schreuder door ontsla:; te nemen, den Raad gelegenheid heeft wil len geven den heer v. d. Schalk, die door zijn lidmaatschap van den Raad niet kan worden herbenoemd, omdat hij, als gekozen uil de burgerij, daarin zitting had, thans in die commissie te benoemen als lid van den Raad. De kwestie is aan de lezers van ons „Uit den Gemeenteraad" voldoen de bekend. Zooals men weet, had de heer Schreuder der als raadslid in die commissie zitting. T. B van der Burfi f In den ouderdom van 66 jaren is 'hier overleden de heer T. G. van. der Burg, sedert vele jaren lid van de kamer van Koophandel en Fabrieken, en van tal van besturen van Katholieke instellingen, o. a van het Parochiaal Armbestuur. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, treedt ook Zondagavond een variété-ensemble in Odeon alhier op. Omstreeks 9 uur gisteravond werd brand ontdekt in het pand no. 17 aan de Maas straat, bewoond door K. J. Hardingsveld. Het bleek, dat tijdens de afwezigheid dei- bewoners waschgoed, dat te dicht bij den kachel was gehangen, in brand was ge raakt. Politie, burgers en de inmiddels thuis gekomen vrouw des huizes bluschten het vuur. Eenig waschgoed, een paar stoelen en de lijst van den schoorsteen zijn ge deeltelijk verbrand. Yolkebadbnis, In de week' van 2430 Januari 1915 werden genomen 470 baden. 1ste klasse: kuipbaden 30, regenbaden 32. 2de klasse: kuipbaden 73, regennaden 324, 5 ets. kinderbaden 11. Bovendien werden door vluchtelingen 23 regenbaden 2de klasse gebruikt. Gedurende de maand Januari 1915 wer den genomen 2310 baden. 1ste klasse: kuipbaden 137, regenbadem 143. 2de klasse: kuipbaden 346, regenbaden 1622, 5 ets. kinderbaden 62. Hieronder zijn begrepen 74 baden door vluchtelingen gebruikt. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag. SchieJ. Bioscoop., 8 u. Voor stelling. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't godrang. Revue van Henri ter Hall. lieden en volgende dagen. Circus-Schouw brug, 8 uur. Gezelschap Spree. Klaasje Zevenster, 3 Febr„ Tivoli Schouwburg, 8 uur. Sfijh baby. 3 Febr. Groote Schouwburg, S uur. Het Toonoel-ivoyaardsDe Nlisan- throop. 4 Febr. Groote Schouwburg. 8 uur. Die Ilaghespelere-Yerkade. De tweede mevrouw Thanqueray. 4 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 u. Jean Louis Pissuise. 5 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Onder één dak. 6 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Hot Tooneeï-Royaards. Grompie. 6 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Nederl. Toon. Pro Domo. Kunst en Wetenschap. Onder één dak. Men schrijft ons uit Rotterdam: De heer Fabrieius mag tevreden zijn over de ontvangst, welke gisteravond zijn nieuw tooncelspc-1 „Onder één dak", bij de eerste opvoering van de zijde van het Rotter- damsche publiek is ten deel gevallen. Was hij reeds eergisteravond, toen de première voor de „Vereeniging voor de Kunst" ging, ten zeerste gehuldigd, ook gisteravond viel hem, na afloop van de opvoering ten too- neele geroepen, een warme' ovatie ten deel. Men mag dan ook zeggen, dat het stuk, waarin de heeren Henri Poolman en Fritz Tartaud en Mevr. TartaudKlein de hoofd rollen vervullen, we! in staat is de belang stelling te wekken en meermalen zeer aan grijpende momenten te zien geeft. Daarbij wordt het uitmuntend gespeeld en is ook het décor als gewoonlijk goed ver zorgd. Rechtzaken. Rvtterdamsche Rechtbank. In de strafzitting van gisteren werden o. a. de volgende zaken behandeld: De 31-jarige losse werkman G. NL te Schiedam, recidivist en gedetineerd in het Huis van Bewaring, had op 5 Januari te Schiedam een kist met een aantal flesschen jenever weggenomen. Bekl. bekende. Uit het verhoor der getuigen bleek, dat do kist 16 flesschen jenever ingehouden had. 1 Het O. NL, waargenomen door mr. Böht- lingk, cisohte wegens diefstal bij herhaling, twee maanden gevangenisstraf. Nlr. L. E. Roes voerde aan, dat bekl. door de tijdsomstandigheden tot armoede verval len en tot zijn misdrijf gekomen was. Meiter riep de clementie der rechtbank in en ver zocht bij de strafoplegging de preventieve hechtenis in mindering te brengen. De 40-jarige losse werkman K. v. K. te Vlaai-dingen was op 26 December van het vorige jaar met zijn niet verschenen mede- bekiaagde NV. N. naar het terrein der. Rot- terdamsche Uroogdokmaatschappij te Rot terdam gegaan. Tezamen hadden beklaag den daar twee halken weggenomen, één van die twee in stukken gezaagd en de stukkea in hun roeiboot geladen, terwijl zij den anderen balk achter de boot aan, door het water hadden voortgesleept. Te Pernis ge komen, waren beklaagden door den veld wachter A. Klink aangehouden. De verschenen bekl. bekende. Het was be klaagden om een „brandje" te doen geweest. Ter zake van diefstal door twee ver- eenigde personen eischto het 0. NL tegen ieder der beklaagden vijf dagen gevangenis straf. Op 24 December had de 20-jarige kap persbediende J. J. D. v. D. te Vlaardingen zich in kennelijken staat van dronkenschap verzet tegen twee agenten van politie, die hem ter ontnuchtering naar het politie bureau overbrachten. Bekl. was op -den grond gaan liggen, had gerukt en getrapt en daarenboven één der agenten een slag togen den rug on den andere eenige trappen tegen de bcenen gegeven. Het O. NL eischic wegens wederspannig- heid en mishandeling van een ambtenaar zes weken gevangenisstraf. De Rechtbank heeft gisteren veroordeeld: NL NV. v. d. B„ 25 jaar, dienstbode te Vlaardingen, wegens diefstal tot zes weken gevangenisstraf, met aftrek van de voorloo- pige hechtenis. L. B., 18 jaar, vischinmaker te Vlaardin gen, wegens mishandeling, tot twee maan den gevangenisstraf. (N. R. Ct), Ontoerekenbaar. Dte Vierde Kamer der Rechtbank te Aimsterdam, heeft gisteren de costuuni naaister uit Den Haag, die in de vestibule van het Centraal Station te dier stede eea 4 New-Yorbsch» Beurs. Noteering van: 1 Febr. 2 Febr. Atch. Topeka 94 Va 943/i Erie 23 22% Miss K. en Z. 101/4 Hl/4 Miss Pac. IH/4 11% Rook Isl. South Pac. 80% 85i/i* South R.NV. 16% IGV2 Union Pac. 1208/4 120i/i Amalg. Copp. 541/2 5414 Car en Foundry 45V2 45

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2