N V. DE PHOENIX Laatste Nieuws. Br it sell e R'oöde Kr uis-expe- ditia voor Servië. In Messina is het stoomschip „Erin" aangekomen, het Britschc Roode Kruis- schip, dat naar Saloaiki gaat, om hulp te brengen aan Servië. Aan boord zijn verschillende Engelsche artsen en dames der aristocratie, die als Roode Kruiszuster-s naar Belgrado willen gaan. Een socialistisch manifest. Een aantal voorname Engelsche socialis ten, onder wie Hyndman en Thorne, heb ben een manifest uitgevaardigd, waarin, zij verklaren, dat Buitschland ongeprovoceerd een aanslag deed op de onafhankelijkheid van België en dus Engeland tot den oorlog dwong pn dat alle organisaties der arbei dende klassen in het Rritsehe rijk erken nen, dat de oorlog moet worden voortge zet tot de Pruisische bedreiging van vrede en vrijheid beslist vernietigd is. Vrede is niet wenschelijk en er kan niet over wor den gesproken vóór België en "Frankrijk volkomen bevrjjd zijn van de meedoogcn- looze indringers. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. uit Washington Mexico. Een Reutertelegram meldt: i Carranza heeft den Spaanschen gezant te Mexico verzocht Senor Angel Declaso, den agent der Spaansche regeering bij Villa, aan hem rut te léveren. Carranza beschul digt Declaso, dat deze Villa metterdaad steunt. Carranza dreigt den gezant het "land uit te zetten, indien h(j aan zijn verlan- man in het Lagerhuis, dat de proclamatie zoo zijn er gisteren van Huil 3 Abbey- directeur de heer A. M. den Draak, zal booten naar hier gevaren; nadat het ge- j op Zondag 14 Februari a.s. in Odéoa op- schil van. de bemanning met de reederij, j voeren „Naar den Wedstrijd", of de bode ontstaan naar aanleiding van het ia den grond boren van het ss. T,Durward is opgeheven. W. H. Berghuys' Kolenhandel te Amster dam, blijft onvoorziene omstandigheden voorbehouden, op do Engelsche Oostkust doorvaren. "Maatschappij Zeeland: Scheepvaartplan voorloopig niet gewijzigd. Do Scheepvaart-en Steenkolen-Maatschap pij Rotterdam blijft voorloopig op de En gelsche Oostkust varen en wacht de hou ding der Nederlandsche negeering af. Bin nenkort wordt een mededeoling van de regeering vervracht betreffende de oprich ting van een comité voor den kolenhandel. Do General Steam Navigation Cy. (Rot terdamLonden) blijft doorvaren. De sche pen zijn verzekerd. De Batavierlijn blijft varen van Rotter dam op Londen. De Harwichdienst blijft in gang. RotterdamHull en G-oolo (Goole Steam ship Cy.) blijft varen,- zoolang de schepen kunnen verzekerd blijven. En ten slotte blijven ook' de diensten Rotterdam-—Havre en RotterdamNoorwe gen voorloopig doorvaren. Suikerinvoer uit Nederland Uit Londen: In een geschreven antwoord op een vraag betreffende zekere invoeren van Nederland, herinnerde de heer Runci- gen niet voldoet BUEXMLAm ff. ran Kei Eerste Kanerltd. Uit Parijs wordt dd. 5 Februari geseind: In het verslag van de vergadering van de groep der socialistische Kamerleden, op genomen in do „Humanité", leest men, dat het lid der Nederlandsche Eerste Kamer, de socialist Van Kol, gisteren de vergade ring van de groep heeft bijgewoond. Vol gens het verslag in de „Humanité" heeft de heer Van Kol de hoop uitgesproken op een overwinning van Frankrijk, die een verzwakking der barbaarschheid zou betee- kenea ten gevolge van de nederlaag van het Duitsche militairisme. In tal van lan den, door Van Kol bezocht, keurt de so cialistische meerderheid de houding der Fransche socialisten goed. De „N. R. C." schrijft naar aanleiding hiervan onder het opschrift „Socialistische heethoofden"i Korten tijd geleden hebben wij moeten wijzen op het gebrek aan verantwoordelijk heidsbesef van het socialistische Kamer lid Vliegen, Het schijnt, dat d© heer Vliegen geen uitzondering is onder de sociaal-demo craten. Thans heeft het Eerste-Kamerlid Van Kol zich geroepen gevoeld, in een Fransch socialistisch milieu verreikende verklaringen af to leggen. Hoe verkeerd het is, dat pu blieke personen zich zoo anti-neutraal uit laten, behoeft niet te worden betoogd. Welk een verkeerde indrukken daardoor in het buitenland omtrent onze neutraliteit wor den gevestigd, is een ieder bekend, be halve, naar het schijnt, aan de sociaal democraten. In dit geval is de zaak te ergerlijker, omdat de heer Van Kol Eer ste-Kamerlid, senator, is., Senatoren wor den gemeenljjk met een zekere mate van beleid en bezadigdheid vereenzelvigd. Daar door wórdt men in het buitenland, waar men den heer Van Kol natuurlijk niet zoo goed kent, als wij hier, er allicht toe ge bracht, aan zulke uitlatingen een gewicht toe te kennen, die zij in 't geheel niet ver dienen. Maar 't kwaad is ondertusschen ge sticht. Men moge hopen, dat de heer Troelstra, die do wereld rondreist, om de geweldige vredestaak der sociaal-democra ten voor te bereiden, nu eerst eens zal pogen, om zjjn eigen kudde wat onder dis cipline te krijgen. Propaganda, als door de heeren Vliegen en Van Kol gevoerd wordt, is, hoe weinig bebeekenis men er ook ove rigens aan wil hechten, in elk geval voor ons land niets nut, en zjj kan, onder ze kere omstandigheden, een gevaar worden. Itdirlaad *m i« **rl«f. Bezoeken der Koningin. H. M. de Koningin heeft gisteravond een bezoek gebracht aan het tijdelijk' tehuis voor militairen, dat gevestigd is in het ge bouw der Chr. Jonge Mannen-Vereeniging aan de Prinsegracht in Den Haag. H. M„- die ontvangen werd door den voorzitter der vereeniging,- prof. dr. P. J. Muller,, en het verdere bestuur, betuigde Hare ingenomenheid met de- gezelige in richting,- waarvan de "soldaten geheel vrij kunnen profiteeren,- en onderhield zich met verschillende manschappen. [Verder heeft H. M. nog bezoeken gebracht aan de Openbare School Hoefkade 101, .•waar een Cursus voor militairen gehouden [wordt,- aan het militair ontspouningslokaal, in het gebouw! der VincentiuS-Vereeniging, aan het Wesbemde, Ook hier werd H. ,M. door het bestuur der vereeniging ontvangen. De Duitsche mededeeling. Naar aanleiding van de Duitsche ver klaring omtrent de voorgenomen actie in de Noordzee en het Kanaal,- zijn aan de },N. R. Ct eenig© bijzondere inlichtingen in den volgenden vorm verstrekt: Van Rotterdam op Liverpool en Man chester en van Rotterdam op Cardiff denkt men geregeld door te varen. Aangezien de schepen verzekerd zijn,- verwacht men geen materieel© schade. jyat den dienst Rotterdam—Huil betref^ van 26 October, waarbij1 invoer van suiker in het Vereenigd Koninkrijk was verboden van dit verbod uitzonderde de suiker, in gevoerd volgens contracten vóór 4 Au gustus 1914 afgesloten. Als suiker volgens deze bepaling wordt ingevoerd moet steeds het bewijs worden geleverd, dat de suiker niet door den vijand is geproduceerd of geraffineerd is van door den vijand ge produceerde suiker. Ik hen ingelicht, dat do Nederlandsche regeering de meest strenge voorzorgen heeft genomen om den invoer in Nederland van suiker of suiker bieten uit Duitschland te voorkomen. New-Torkick» Bcnr». Noteering van: 4 Febr". Atch. Topeka Erie Miss K. en Z. Miss Pao. Rock Isl. South Pac. South R.W. Union Pac. Amalg. Copp. Car en Foundry 5 Febr. 95 11 Vi Vb 83 16 IS1/» 54 53 44 44 VLAARDINGEN, 6 Februari. De heden te Rotterdam gehouden algemeen© verga dering van aandeelhouders in de N. 191 ,.Do Dogger-maatschappij tot uitoefening van dc zeevisscherij", te Vlaandingen, heeft de balans mot de winst- en verliesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 10 (v. j. 15) pCt In do plaats van den heer G. van Tien- hoven, die niet herkiesbaar was, werd' als commissaris gekozen de heer J. C. ten Noever de BrauW. Op voorstel van directie en commissaris sen werd tot verlenging van den duur der vennootschap besloten. VLAARDINGEN; 6 Febr. In de gisteren gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders der Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen, „Onderling Grondbezit", werd de balans, winst- en verliesrekening over 1914 goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 5 pCt De heer W. Post, aftredend commis saris, Werd herkozen. 8TAD85IEUW8. De beste steun. Het Steuncomité te Schiedam heeft nog altjjd een groot aantal werkloon» te hel pen en moet wekelijks nog esc groot be drag uitkeewn. 1 Wie iets voor het Steuncomité wil aistun, kan dat ook doen met wekeljjkache of maan- deljjkache bijdragen. De geregelde steun is de beste. Men geve even kennis aan den Penning meester van het Comité, den heer A. L. Boot, Nieuwe Haven 83, en roos het ge regeld innen der bedragen wordt gezorgd. Mot ingang van 1 Februari is bevorderd van kommies le kl. tot assistent bij de Rijksbelastingen, de heer C. de Hoog alhier. In de godsdienstoefening der afd. Schie dam, van den NederL Protestantenbond, zal morgen als spreker optreden, ds. P. Eldring, Remonstrantsch predikant te Rotterdam. In de Stads-E-vangelisatie Jeruël, Grut- tersfceeg 8, zal Zondagavond een samen komst gehouden worden, waarin de heer G. G. Verwen, uit Rotterdam, -als spreker zal optreden. De R.-K. Gemengde Zangvereeniging ^Lo renzo Perozi", directeur de hoer A. H. de Leur, zal Dinsdagavond 9 Februari a, s. in de gehoorzaal van den Ned. R.-K. Volks bond uitvoeren „La Rédemption" van Gou nod. Een 6-tal dames en heeren zullen daarbij als solisten optreden, terwijl de be geleiding in handen zal zijn van mej. F. Pluim van hier. Voor nadere bizonderheden verwijzen wij naar de desbetreffende adver tentie. „Iattr Hos". De Mannenzangvereeniging „Inter Nos", van „Do Harmonie", een humoristisch zang spel voor soli en koor. Zooals men weet, is dit aardig zangspel hier vroeger reeds met succes opgevoerd. In het gebouw Odeon zal Donderdagavond 11 Februari een liefdadigheidsuitvoering plaats hebben, waarvoor een programma is samengesteld uit muziek- en voordracht nummers, terwijl na de pauze een tooneel- stukje zal gegeven worden. Met het muzikale gedeelte hebben zich belast jongejuffr. Betsy van den Tempel en de heer Jac. Versteeg, terwjjl de heer An toon Muis zal voordragen. Tegen een drietal jongens uit Vlaardin- gen, zal proces-verbaal woden opgemaakt wegens diefstal van een paar stopflesschen uit de glasfabriek Uto, alhier. De jongens beweerden ze te hebben weggenomen om haring in te maken. KIsnkin uit het verladen. Bij de verbouwing van het heerenhuis Lange Nieuwstraat 21, vroeger bewoond door den heer L. W. Jansen, daarna door dr. L. J. Liezenberg, dat nu wordt in orde gebracht voor den heer Hasekamp, is in een blinden-kast aan een der ramen een plankje gevonden met de volgende dichtregels; I Gij Broeders die Deez naame vind Bedilt dit werk niet 1 "Wij maakten in de wintertijd De Sneeuw Lag over veld en dijk toen wij dat werk maakte Ons Loon was Goed de Baas was Goed Dat Sterkte ons en Gaf ons moed En wij dit rijmpje maakte Wij zijn wellicht van d'aarde af als gij dit vind, mijn vrinden U oordeel is daarom zeer zacht Omdat ons stof dan Rust in Graf Mocht zijn in beter oorde Daarom broeders wij Groeten allen Eenmaal zult ook gij moeten vallen Voor de Dood zijn Sikkel. Ondergeteekeende werkende bij Baas Engering: Dirk van der Moy- den, Willem van Leeuw©, Jakob Hoogendijk, Stevanus Engering. Aan de keerzijde van het plankje staat 24 December 1853. Harde Winter, Stik Donkere Nacht, Ge groet brave jongens. Wij kunnen hierbij! medodeelen dat alle onderteekenaars reeds overleden zijn. De hier genoemde Baas Engering werd in zijn zaak opgevolgd door den heer Berkelaar. (Bevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van Politie: heerenhandschoen, poriemonnaie met inhoud, bosje sleutels, 2 ringen met sleutels, huissleutel, stuk staaldraad. Aan do volgende adressen: wit katoenen kinderschol, Krommenhoek, Broersveld392; fietspomp, Brökling, Dwarsstraat 50; huis sleutel, Kooyman, Villastraat 91; broche mot portret, v. Kampen, Zwartewaalsche- straat 7; heerenporbemonnaie met inhoud, Kers, Boteretraat 27; zwarte damesporte- monnaie met inhoud, v. d. Lee, Helena- straat 25; jongensjas, v. Einxterea, Boter- straat 85. t AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag. Schied. Bioscoop, 8 u. Voor stelling Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. Heden tot en met 12 Febr.. Circus-Schouw- burgj 8 uur. Gezelschap Spree. Klaasje Zevenster. 6 Febr. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G. O. V. Gezellige samen komst. 1 G Febr. Odóon, 7Va' uur. Variébé-vooirslel- 1 ling. Gezelschap-Dutreux. Febr. Groot» Schouwburg,- 8 uur. Het Tooneel-Royaards. Grompie. i Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Nederl. Toon. Pro Domo. 7 Febr. Odóon, 8 uur. Variété-voorstelling, Zwaaf-ensemble. 7 Febr. (Tivoli Schouwburg, 8 uur. Die Haghespelers. De duivel. 8 Febr. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 uur N. G. G. O. V. Vergadering voor leden en aangeslotenen. 8 Febr. R.-K. Volksbond, 8 uur. Gem. Zang- Vereen. „Lorenzo Perozi". Uit voering va n„La Rédemption" yan Gounod, met medewerking van so listen. ¥erk en School. Nxd. Herv. Kerk. Beroepen te Wilnis (toez.) J. Seve- rijn, canA te Utrecht. Beroepen te Lage Zwaluw© ds. E. Groene veld te Acquoij; te Terwolde, gem. Voorst, ds. N. Westendorp Boerma, te Blija (Fr.). Bedankt voor het beroep te Noorden ds. W. J. Kolkert te Teraar. Aangenomen het beroep te Wyckel ds. K. Eekhof te Asten. Gentr. Kerken. Bedankt voor het beroep to NieuW- Lekkerland ds. K. Veen te Meliskerke. Hooa» Onderwijs. Universiteit van Amsterdam. Doet. exa men wis- en natuurkunde de heer W. G. Schrijver. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot «loc tor in de rechtswetenschap op stellingen, do heer G. Pitlo, geboren te Arnhem. Te Utrecht is bevorderd tot arts de heer W. J. Bronsveld. Te Utrecht zijn bevorderd tot veearts de heeren J. P. I. Bruggemans, van Amster dam, O. A. van Dabbenburgh, van Wijk bij Duurstede, F. Bromberg, van «Amsterdam, R. W. P. Fischer, van Amsterdam, P. A. Oosting, van Assen, J. Westra, van Wit marsuin, en W. L, Scheltema, van Apel doorn. Ingezonden Mededeelingen. Troy American-Laundry-Works STOOMWASSGHERIJ Machinale Wasacherij Drogerij1 Strijkerij Tel©!. No. tS Gratis afhalen an bezorgen. Gemengd Nieuws. Een Nederlandsche verpleegster gedood. Eon Nederlandsche verpleegster, zuster Vecht, is te Veume gevallen als slachtoffer van haar plicht. Bij liet uitbreken van den oorlog had zij zich ter beschikking gesteld van het Belgische Roode Kruis. In de maand Januari bevond zij zich te jVeurne, de tijdelijke Belgische hoofdstad Op 23 Januari werd zij bij een der bombar dementen door een stuk van een bom ge troffen. Men verpleegde haar zorgvuldig, doch alle hulp was tevergeefsch en spoedig daarop is zuster Vecht overleden. Zusters, die haar verpleegd hebben, zon- den bericht aan de zwaar beproefde ouders te Amsterdam. Zuster [Vecht heeft eenigen tijd daar ge arbeid aan het Ned. Israëlietisch zieken huis op do Nieuwe Keizersgracht (Tel.) Oplichting. Door de Alkmaarsche politie is aangehou don en ter beschikking van de militaire overheid gesteld, de militair G. S., geboor tig uit Maastricht en in garnizoen te Duin- dorpe, in Zeeland. Hij heeft verschillende oplichtingen ge pleegd, o. m. te Amsterdam, Den Haag, Gouda, 's-Hertogenbosch, en Middelburg en thansook te Alkmaar. Wanneer bij in laatstgenoemde plaats met verlof overkwam, wist hij op handige wijze bij kleine win keliers, door inwisseling van papieren geld voor muntspecie, geldstukken te verduis teren, voorgevende niet het volle bedrag te hebben ontvangen. Bij zijn arrestatie werd een bedrag van ruim f 190 op hem bevonden. Hij heeft be kend, dit geld op de boven omschreven wijze in bezit te hebben verkregen. Geen carnaval. Do Raad der XI der Oeteldonksche Club deelt onder toezending van een kostelooze lidmaatschapskaart, aan de leden mee, dal deze treurige tijd met iets vroolijks ais carnaval niet is te combineeren. De Raad spreekt de hoop uit, dat hot volgend jaar, wanneer de vrede geteekend en het gewone leven teruggekeerd zal zijn, de carnavals feesten kunnen worden gevierd. Hoedepennen. Donderdag werd op een wagen van lijn 12 der H. T. M. een conducteur, terwijl hij zich tusschen de dicht op elkaar staan de personen op het achterbulcon van dien wagen bevond, met een onbeschermde hoe denpen bloedend aan een zijner ooren ver wond. i V Ook te Rotterdam schijnt men op de doploozehoedespelddragende dames te wil len gaan klopjagen. Tegen een dame, die het verbod overtrad, is eenigen tijd geloden proces-verbaal opgemaakt en gisteren is voor het Kantongerecht f15 boete tegen haar geëischt Poging tot inbraak. In de goudsmidswinkel van den heer H- van Bollemeijer Jr., gevestigd Van Wou- straat, te Amsterdam," is een zeer brutale en reeds lang voorbereide poging tot in braak ontdekt. Onbekende personen hebben zich door een luik in het trapportaal der bovenwoning toegang verschaft tot de ruimte onder den winkel. Daar hebben zij' in den vloer voor de toonbank, in een regel matigen kring gaten geboord, klaarblijkelijk met de bedoeling ter gelegenertijd een stuk uit do vloer te breken. Reeds een tiental dagen geleden hoorde de heer Bollemeijër, toen hij pp een avond tegen zjjn gewoonte thuis was, een verdacht geluid, alsof er gezaagd ytend. Hij overtuigde zich of misschien ook het schot tusschen zijn winkel en het trap1- portaal doorgezaagd werd, en toen dat niet het geval bleek, hechtte hij geen waar de meer aan dit verschijnsel, temeer, daar het vermeende zagen ook gestopt was. Gisteren echter hoorden de bewoners der bovenwoning gestommel in den winkel. Zij waarschuwden den eigenaar, die op zijn beurt de politie opriep. Dadelijk weid er een onderzoek ingesteld, waarna men de bovenvermelde ontdekking deed. Achter in het huis bevindt zich onder een bedstede een luik en hieronder vond men een grooten splintemieuwen dolk. Of die er door de onbekende bezoekers was verloren, dan Wel er met voorbedachten rade was neergelegd, is nog niet met zeker heid uitgemaakt. Voorloopig heeft de heer B. hem medegenomen, toen hij zich te bed begaf, teneinde tegen een eventueelén aan- val beschermd te zijn. De politie stelt een onderzoek in, dat nog toe geen succes heeft gehad. Ongelukken. Donderdagmorgen is mevr. K. te Rot terdam, bij het recht zetten van een pen dule, met haar kleeding in aanraking ge- komon met een brandende calorifère. Haar kleeding vatte vlam en eenige uren later is zij aan de bekomen brandwonden over leden. V I 1 1 By het rangeeren van wagens in de goe derenloods te Groningen, is de arbeider- rangeerder A. J. Stenvert, bekneld geraakt tusschen een spoorwagen en den muur van do loods. Hij was onmiddellijk dood. Schipbreuk NFAV-YORK, 5 Febr. Gemeld wordt, dat de tankboot ^Chester" van de Standard, Oil Company, die den 23en Januari van New-York naar Rotterdam vertrok, qpdea Atlantischen Oceaan schipbreuk geleden heeft. De bemanning, die het schip had verlaten, is door het stoomschip „Phila delphia." gered. Oorlogsvaria. De Duitsche bladen maken melding van de eenvoudige leefwijze van den keizer en de keizerin, die op het slot „Man Byou" vrijwel teruggetrokken leeft. Bij het ontbijt wordt slechts thee en een ei, 's mid dags soep, twee gerechten en ongeschilde aardappelen gebruikt. Wanneer de keizer aanwezig is, is de spijskaart nog eenvou diger. De keizer eet Slechts vlecsch in de soep en oorlogsbrood met een aardappel- gerecht De gevangen Duitsche officieren, aldus het „Berliner Tageblatt", die tot nog too tc Troguignan geïnterneerd waren, zullen, naar het heet, wegens zekere „incidenten", naar Bordeaux worden overgebracht. Die van St Privat worden naar Aix en Oléron vervoerd. Omdat Duitschland den Frans- schen officieren geen „vrijheid op eere woord" toestaat, wil de Fransche regee ring de Duitschers op dezelfde wijze be handelen. De Duitsche regcering meldt het naar huis zenden van vijfduizend Fransche civie le gevangenen, die in treinen van 400 "dage lijks naar Schaffliausen gestuurd worden. Naar de „Landeszeitung für Neustrelitz" uit betrouwbare bron verneemt, zijn in den Bondsraad besprekingen gevoerd over een eenheidsbrood voor het geheele rijk. Eene beslissing van den Bondsraad zou binnen kort volgen. Naar het voorbeeld van den molenaar in Lauban, die voor elk bij hem ingewisseld goudstuk eenige ponden meel cadeau gaf, hebben onderwijzers te Zehlendorf een mid del bedacht, om de regeering te helpen bij het inzamelen van goud, meldt do „Vor- warts". Scholieren, die het thuis gedaan weten te krijgen, dat zij een goudstuk ter inwisseling voor papier naar school mede mogen nemen, krijgen oen oorlogsbrood van 50 pfennigen. Maandag werden op deze wijze 300 mark. Dinsdag 1000 mark en tot heden in totaal 2000 mark bijeengebracht. Do Engelsche verlieslijsten van 9 en 10 December en 1 Februari bevatten de na men van 26 gesneuvelde en 4 gewonde officierenverder van 878 gesneuvelde, ver miste en gewonde minderen. Do Fransche Kamer hoeft besloten een nieuwe decoratie in te stollen, „Croix de Guerre" genoemd. Zij zal aan alle offi cieren en minderen, die sedert het begin van dgp. oorlog eervol zijn vermeld, wor den uitgereikt. Verwachting tot den avond van Zondag dezer: Matige tot krachtige Oostelijke tot Zuid oostelijke wind, zwaar tot halfbewolkt, wei nig of geen neerslag, 's nachts eenige vorst, zelfde temperatuur. De Emlngln op bezoek. Ter gelegenheid van een tocht in de om streken, vertoefde H. M. de Koningin heden ochtend eenigen tijd in het gemeentehuis te Katwijk en in dat te Noordwijk. In beide gemeentehuizen liet H. M. zich door den burgemeester eenige personen voorstellen, die II. M., in verband met de tijdsomstandigheden, alle inlichtingen kon den verstrekken betreffende den toestand in de omgeving, zoowel wat betreft het verleenen van steun aasï behoeftigen, als do plaatselijke werkverschaffing en de zorg voor vluchtelingen. Mr. J. ff. Bergsma -j- Te "s-Gravenhage is op 76-jarigen leeftijd overleden, de oud-minister van Koloniën, mr. J. H. Bergsma. Conferentiën. Voor den aanvang van den gisteren ge houden ministerraad hadden de ministers van buitenlaadsche zaken en van marine een samenspréking met den opperbevel hebber van land- en zeemacht en den chef van den marinestaf. Hedenochtend had aan het Departement van Marine nog een langdurige conferentie plaats tusschen den Minister van Marine en de Directies der voornaamste stoomvaart- maatschappijen hiér te Jande, 22V2 221/4 103/4 103/4 101/4 821/2 1195/8 1183/4.' StmiOHlté SikltdiH. f WMriY«nr»chtIag.

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2