Laatste Nieuws. Aan de „Nowoje Wremja" wordt uit Tokio bericht, dat drie lichtingen van bet Japansch© le^er gemobiliseerd zijn. cn dat in Korea de stoat a an beien afgekondigd is. Het Potersburgsche blad „Rjetsj" ont ving het -volgend telegram tut Irkoetsk: In vele steden, zelfs ut de nabijheid van Kharbin, worden proclamaties aangeplaki, waarin verklaard wordt, dat Japan den Europceschn oorloge ntisbiuikt en Chi neeselt gebied wil annexecren, waartegen iedereen opgeroepen wordt om bet vader land te verdedigen, Rusland wordt in the proclamaties een vriend van Japan ge noemd. Groote verwachtingen worden omtrent Amenka gekoesterd. De volksstemming in China is ten hoog ste opgewonden. Onder de Duitschers al daar heerseht een levendige beweging. De Japansche pers betoont zich veront waardigd over den tegenstand van Joean Sjt Kai en eischt krasse maatregelen. De relaties tusschen Japan en China "zijn plot seling totaal veranderd. Diverse berichten. In voer en door voer verb oden. De „Reichsanzeiger" publiceert in hel nummer van gisteren de door den Duit schen Bondsraad aan den rijkskanselier verleende machtiging om bij wijze van vergeldingsmaatregel den in- en doorvoer van bodem- en nïjverheidsproducten uit vijandelijke landen over de grenzen van Duitschland te verbieden en de noodige maatregelen te treffen ter uitvoering van dit verbod. Op grond van deze machtiging wordt bij oen nadere bekendmaking de in- en door voer van een aantal der genoemde producten van Frankrijk en Groot-Brittan nië en van de koloniën dezer landen over de grenzen van Duitschland verboden. In de bekendmaking wordt elk der ge noemde producten afzonderlijk aangegeven. De aanslag te Sofia. Gisteren had te Sofia de ter aarde be stelling plaats van de beide slachtoffers van den aanslag in het gemeente-casino: de dochter van den tegenwoordige» Bul- gaarschen minister van oorlog Tidsjef en den zoon van den vroegeren minister van oorlog Bojadsjef. De koning en de koningin Waren by de plechtigheid tegenwoordig. Een talrijke menigte volgde den lijkstoet '".Nog twee andere slachtoffers zijn aan hun verwondingen bezweken. Servië en Albanië. Uit Rome wordt gemeld: De inval van een Albaneescbe troepenma**it in Servië is van grooteren omvang dan men aan vankelijk meende. Een achttal kleinere plaatsen is reeds door de Albaneezen bezet, die bovendien twee telegrafische verbin dingslijnen van uit Prisrend hebben door gesneden. De Albaneezen zotten nog steeds hun opmarsch voort, Waarbij zij don Servischen troepen,* die voor do overmacht moesten terugtrekken, ernstige verliezen hebben toe gebracht. Kaar gemeld wordt hadden de Serviërs 110 dooden, waaronder drie officieren. De opmarsch der Albaneezen schijnt tamelijk vlug te gaan, althans het garnizoen van het plaatsje Jour kon zich niet meer terugtrekken. Men gelooft dat do soldaten tot dit garnizoen behoorend, b£ gevangen zijn genomen, èf bij hun pogingen om weer stand te bieden, allen gedood zijn. BINNENLAND. Audiëntie*. De gewone audiënties van de ministers van huitenlandsche zaken, zullen deze week niet plaats hebben. Het Suez-kanaal. Met verwijzing naar de mededeelingen opgenomen in de St.ct van 29 Januari jl,, brengt de minister van buitenlandsche zaken ter kennis van belanghebbenden, dat blij kens bericht van den diplomatiek agent te Kaïro het verkeer door het Kanaal van Suez thans weder normaal is. Dysenterle-eptdemle. Blijkens een van den commandant der zeemacht in Oost-Indië bij1 het departement van marine ontvangen telegrafisch bericht, is een hij den torpedodienst te Soerabaja uitgebroken epidemie van dysenterie thans tot staan g-'komen. Er hebben zich 23 ge vallen voorgedaan; 4 patiënten zijn be zweken, aan wier betrekkingen dianaan gaande reeds bericht werd gezonden. De overigen zijn allen herstellende. Sederlaud «m de eerleg. De Duitsche verklaring. Men meldt aan do ;,N. R. Ct.", dat dc passagiersschepen van de maatschappij „Zeeland" en van de Batavierlijn de eerst volgende dagen niet naar Engeland zullen varen. De Holland-Amerak'a lijn. De IIolland-Amerika lijn heeft, volgens een bericht in do ^.Times'1, aan hare agenten te "Londen, do heeren van Ommeren, ver zocht in alle Engelsche bladen te publicee- ren dat zy zal voortgaan met Iiaar stoom bootdiensten op de Vereenigde Staten, Cuba en Mexico, geheel als vroeger en langs de gewone route door het Engelsche Kanaal. De Jfarwiohhooten. Het Wolff-bericht omtrent het overschil deren der Harwichbooten om die het voor komen van de Batavierbooten, te geven, wordt officieel weer tegengesproken. De kopernood. Men deelt ons mede, dat de Duitsche regeering het verbod van koperuitvoer in diermate heeft verscherpt, dat de geringe uitvoer van koper, die tot nu toe naar ons land ten gerieve der electrotechniek, was toegestaan, met ingang van 1 Maart a. s. geheel wordt verboden. Uitwisseling van gewonde krijgsgevangenen. De mailboot „Mecklenburg" is gisterna middag te kwart voor vijven aangekomen Aan boord waren 94 Duitsche gewonde krijgsgevangenen, onder wie één officier. Nadat de andere passagiers van boord waren gegaan, werden de gewonde Duit schers aan wal gebracht. Na even op bran cards op het perron te hebben gerust, wer den all.ui in den gereed staanden Nedetf- landsehen ambulance-trein geholpen; som migen werden gelogd op brancards in ba gage-wagens, andere namen plaats in per sonenrijtuigen. Duitsche en Engelsche ge wonden praatten met elkaar: vooral vroe gen zij elkaar, hoe zij het hadden gehad in het vijandelijke land. De Engelschen in de Joods zongen hun hoogste lied, op de riool begeleid door een der zes blinden onder hen. Onder de Dxutschers was één blinde. Zoowel onder de Duitschers als onder de Engelschen waren velen, die een arm, een hand, een heen of een voet missen. De trein met de Duitsche gewonden ver trok te 8 uur. Ook zij werden hier ont haald. Te half acht werd begonnen met de En gelsche gewonden aan boord van de mail boot te brengen, waarmee zij naar Engeland zullen vertrekken. Met de „Mecklenburg" was ook personeel van het Engelsche Roode Kruis meege komen; bij het vervoer van de gewonden was personeel van het Duitsche, het Engel sche en het Nederlandsche Roode Kruis be hulpzaam. Men seint ons uit Oldenzaal: Hedenmorgen te C uur arriveerde te Ol denzaal de extra-trein met zwaar gewonde Duitsche krijgsgevangenen uit Vlissingen. Er waren 1 officier en 93 minderen, begeleid door een detachement adspirant-officicren van. gezondheid uit» Amsterdam en oen de tachement vrijwilligers van het Duitsche Roode Kruis, met den Oberstabarzt Grutnp- holz, alle onder leiding van Dr. Sturkop uit Amsterdam. Op het station waren aanwezig de bur gemeester Vos de Wael, voorzitter van het Roode Kruiscomité, met alle bestuursleden van het Comité, en de geheelo tiansport- colonne, onder hevel van don verantwoor delijken commandant G. Bloemen. Ook aan deze ongelukkige gewonden wer- d«. l volop ververschingen aangeboden. Van zeer velen was de toestand buiten gewoon ernstig. 21 Duitschers waren ge heel verlamd, verscheidene hadden één of meer ledematen of het gezichtsvermogen verloren. Bij het transport waren ookeeni- ge matrozen van do „Victoria Luise" en de „Munster". Over de behandeling in En geland waren allen zeer tevreden. Te half zeven vertrok de trein naar Duitschland. Voor 't vertrek dankte (le Oberstabarzt, Dr. Grumpholz, hartelijk voor de vriend schappelijke samenwerking met het Ned. Roode Kruis. j Uit Duitschland werden tot dusver in liet geheel ruim 200 gewonde Engelschen uit geleverd, tegen 94 Duitschers uit Engeland. Belgische vluchtelingen. Het Kamerlid Juten heeft, naar het „Huist gezin" meldt, het volgende telegram ge zonden aan den minister van binnenlandj- sche zakeni „Uit België gevluchte personen, zelfs die ruim in eigen onderhoud voorzien en nog maanden kunnen voorzien, zelfs Nederlan ders met behoorlijke bewijzen van hun nationaliteit, ontvangen van gedelegeerd regeeringscommissaris te Bergen op Zoom bevel zich te laten overbrengen naar vlucht oorden te Ede of Nunspeet onder bedreiging met den sterken arm. 't - Verzoek in belang Bergen op Zoomschen middenstand, die door den toestand toch reeds genoeg lijdt, dezen maatregel on gedaan te maken. Belgisch© kinderen. Gisteren zijn te Roosendaal onder geleide van don heer Kellenaiers van het R. K. Huisvestings-Gomité te Leiden en mevrouw De la Faill© uit Antwerpen ongeveer 100 Belgische kinderen aangekomen, onder wie veie weesjes van 2 tot 5 jaar. Zij' zijn op gespoord in het arrondissement Dendei- monde, Zei©, Gremsbergen en in Antwerpen en omgeving. Door de goede zorgen van den heer Van Schoor uit St. Gillis-Dender- mondo, bijgestaan door de heeren Dufraine en Michels, was de reis van Dendermonde naar Antwerpen in alle opzichten voor spoedig. In Antwerpen bleven de kinderen een nacht bij particulieren. De Duitschers hadden voor de reis van (Antwerpen naar Essohen een extra wagen, gereserveerd. Eerstdaags vertrekken notaris Brands van het Tehuis voor Belg. kinderen te Amster dam en mevrouw Kellenaers uit Leiden weer naar België. Deze week hebben de comité's 140 kin deren uit België gehaald. Geïnterneerden. Te Amersfoort zal, naar het „Hbl." meldt, onder het beschermheerschap van generaal Knel, commandant van het intemeerings- depöt Amersfoort—Zeist, een tentoonstel ling worden gehouden met daaraan ver bonden tombola, waarvan de opbrengst geheel ten bate komt van noodlijdende vrouwen en kinderen m België, Voor de 'tombola zijn eenige honderdtallen voor werpen, sommige van kunstenaarshanden, afkomstig, vervaardigd in de "barakken te Zeist en te 'Amersfoort, door Belgische ge interneerden. u 1 _J De tentoonstelling zal worden gehouden Vnjdag 5, Zaterdag 6 en Zondag 7 Maart. Den eersten dag wordt gedurende den middag een concert gegeven door het sym- phoni©-orkest, samengesteld uit artisten „lste prijs Conservatorium"; op Zaterdag en Zondag, spelen 's middags en 's avonds afwisselend het harmoniekorps en het fan farekorps uit de geïnterneerden. Op de tentoonstelling worden eenige honderdtallen voorwerpen, door de gein- terneerden vervaardigd, te koop gesteld, waarvan de opbrengst aan de inzenders zelf ten goede komt Hoofdprijs wordt een door den schilder Joois vervaardigd portret van de Koningin, omringd door een artistieke lijst van ge smeed ijzer, vervaardigd door een Belgi schen artist uit Lier, "die nog meer kunst voorwerpen voor de tombola vervaardigd heeft. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam op Dinsdag 23 Februari 1915, des namiddags 2 uur. Vaststelling van de notulen der vergade ring van 19 Januari jl., en verdaging van die van 9 Februari d.a. v. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda. lo. Benoeming van een onderwijzer aan School G (hoofd de heer M. Martens). Voorgedragen worden de heeren: 1 K. J. Bogaerts, te Hellevoetsluis; 2. L. J. d'Haens, te Hulst; 3. P. Hellingman, te Oudshoorn 2o. Wijziging der begroo'ting voor het Grondbedrijf, dienst 1914. 3o. Vaststelling van het kohier no. 6 der plaatselijke directe belasting naar hot inkomen. 4o. Wijziging der begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1914. 5o. Voorstel van B|. en W. tot aanwijzing van de plaats voor de nieuw te bouwen school voor M. U. L. O. 6o.' Voorstel van B. en W;. tot afwijzing van het verzoek van J. J. van Dijk, om wijziging van het Raadsbesluit dd. 16 Juni 1914, betreffende splitsing van de erfpacht voor grond aan de Hagastraat. 7o. Voorstel van B. en W|. tot uitbreiding van den porsput voor berging van bagger uit de Wilhelminahaven c. a. 8o. Voorstel van B). en Wi. tot invoering van een. kadegeld en daanlïede samenhan gende voorstellen. 9o. Voorstel van B. en W(. tot verbetering van de Warande door aanleg van het midden stuk SchdfAstraatLaurens-Knappertstraat, volgens een gewijzigd dwarsprofiel, waarbij de ophoogtng langs de erven geringer zal zijn, dan volgens het raadsbesluit van 18 Mei 1909. En verdere voorstellen en mededeelingen. Aangifte van leerlingen voor de 0. 8. r. G, L. O. C-Fj H en 3. Burgemeester en Wethouders van Sehie dam geven bij deze kennis, dat de aan gifte van leerlingen voor de Openbare Schoolj C. (Lange Nieuwstraat), kan geschieden bij het hoofd, den heer A. Baan. D. (Si Anna Zusterstraat), kan geschie den bij het hoofd, den heer J. Schuurmans. E. (Dwarsstraat), kan geschieden bij het hoofd, den heer J. A. van der Poel.1 F. (Singel), kan gescliieden bij het hoofd, den heer B. van Bochove. R'. (Prins Mauritsstraat), kan geschieden bij het hoofd, den heer G. Ruiter. J. (Broersveld), kan geschieden bij het hoofd, den heer J. II. Kleijn. Van 3 Februari22 Februari a. s. Zij herinneren er aan, dat de leerlingen om toegelaten te kunnen worden moeten zijn geboren vóór of pp 13 Ootot ber 1909 en ir. neten zijn voorzien van oen vaccinatie-bewijs of van een geneeskundige verklaring dat zij aan de natuurlijke kin derpokken hebben geleden. Burgemeester en Wethouders maken de ouders bij deze opmerkzaam, dat zij die voor hunne kinderen toelating verzoeken op do school F. (Sinfel), het navolgende schoolgeld verschuldigd zijn: a. voor één kind 20 cent per week. b. voor twee kinderen uit één gezin 32Vo cent per week. - c. voor drie kinderen uit één gezin 40 cent per week. d. voor elk kind meer uit één gezin 5 cent per week. En zij die toelating voor hunne kinderen verzoeken op een der scholen G. (Lange Nieuwstraat), Do (St. Anna Zusterstraat!, E. (Dwarsstraat), H. (Prins Mauritsstraat), J. (Broersveld) behoudens bij gebleken onvermogen, hieraan te kunnen voldoen ais schoolgeld verschuldigd zijn: a. voor één kind 10 cent per week. b. voor twee kinderen uit één gezin 16 cent per week. c. voor drie kinderen uit één gezin 18 cent per week. d. voor elk kind mee uit één gezin 4 cent per week. Heden, Woensdag 17 Februari, zal de heer D. Goldenbeldt den dag herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trajd bij de firma A. F. Smulders. Te dezer gelegenheid zal ^Gusto's Mu- ziekvereeniging" den juhelaris een serenade brengen. i 1 De kaarcenindustrle. De Stearine-Kaarsenfabriek,,Apollo" heeft weer een lading grondstoffen voor haar industrie ontvangen, zoodat zij kan blijven doorwerken. i i Steuncomité Schiedam. De beste steun. Het Steuncomité te Schiedam heeft nog altijd een groot aantal werkloozen te hel pen en moet wekelijks nog oen groot be drag uitkeeren. Wie iets voor het Steuncomité wil afstaan, kan dat ook doen met wekelijksche of maan delijksche bijdragen. De geregelde steun is de beste. Men geve even kennis aan den Penning meester van het Comité, den heer A. L. Boot, Nieuwe Haven 83, en voor bet ge regeld innen der bedragen wordt gezorgd. De in een logement alhier vermiste jas is in een ander logement teruggevonden. De jas was daar door iemand verkocht Deze persoon, de vermoedelijke dader van den diefstal, die bekend is, wordt thans opge spoord. Gisteren hielden zich in deze gemeente op een militair en een burger die aan voorbijgangers, en ook wel aan enkele hui zen, trachtten koperen horloges voor gou den te verkoopen. Vooral de militair deed dit met het ver haal dat. hij in geldverlegenheid zat en toonde zich dan erg zenuwachtig. Ilierdooi gelukte het hem bij een bewoner zoo'n voorwerp boven den werkelijken prijs kwijt te raken. Werd op straat iemand aangespro ken dan |deed de militair alsof hij het woont deed in het belang van den burger. De po litie stelt een onderzoek naar b Jen in. Bij de politie is gedeponet. 1 en dooi haar in beslag genomen een valsch kwartje Het is gemakkelijk als zoodanig te herken nen door de loodkleur en de buigzaamheid Een bediende der gasfabriek heeft bij de politie aangifte gedaan dat m een woning het zegel van den muntgasmeter was ver broken en daaruit de helft van den inhoud was verdwenen. Een onderzoek is ingesteld Yolksbadhutg. In do week van 7 tot 13 Febr. 1915 wei den genomen 509 baden. Kuipbaden lste klasse 30, regenbaden 42 Kuipbaden 2de klasse 76, regenbaden 351 5 ets. kinderbaden 10. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag cn Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino, 8 uur i In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall- Heden en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree De Deserteur. 17 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Het f Tooneel-Royaards. Grompie, 17, 18 en 19 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 u. Toon. gez. Koninkl. Vlaamsche Schouwb. Het huwelijk van mej. Beulenmns. 18 Febr. Kerkgeb. Ned. Prot. Bond, 8 u. Kerkconcert, met welwillende me dewerking van mej. M. C. de Jongh (viool), en den heer R. van Santen (zang), beiden van Den Haag, den heer JL J. P. Textor (orgel-solo) van Schiedam, en het Zangkoor der Afdeeling, directeur de heer G. van Rhijn. 18 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Die i Haghe-spelers. De Duivel. tiemengd Nieuws. Jelungijke averij aan een Nederlandsch schip. Twee personen verdronken. Men seint ons uit IJmuiden: Gisteravond is hier aangekomen het Ne derlandsche stoomschip „Triton", dat 11 Februari van Rotterdam naar het Engelsche Kanaal vertrok voor orders. Het binnengekomen schip had zeer be langrijke schade. De commandobrug is in geslagen, terwijl do scheepsbooten en luchtkokers weggeslagen zijn. Deze schade werd tijdens hevig stormweer aan de En gelsche kust opgedaan. Twee opvarenden sloegen overboord en verdronken. Gister nacht is de boot tot herstel der schade naar Amsterdam opgestoomd. Een dure klok. Iemand te Hoorn heeft een oudenvetschc staartklok verkocht voor den fabelachtigen prijs van f 20.00Q. (Hbl.) Een inbreker gepakt Gistermiddag zagen twee man personeel van de familie H. aan dc Van Hengellaan te Hilversum, die daar in het liuis aan het werk waren, uit de tijdelijk 'onbewoonde villa dezer familie een man komen, die een grooten zak droek.* Daar dit hun verdacht voorkwam, gingen zij op hem af. De man wierp zijn zak neer en dreigde het perso neel met een mes te zullen steken, als men hem niet met rust het. Hij wierp den zak weg en ging toen aan den haal. Inmiddels was door den auto van de familie P. aan de Kroonlaan, de politie van den post aan den Trompenbergerweg gehaald. De man was nu spoedig geknipt. Hp bleek le zijn de rijwielhersteller L I., woonachtig te Amsterdam. Hij gaf voor, naar Hilversum to zijn gekomen om oud koper op te koopen. Dat hij evenmin nieuw koper versmaadde, bleek uit het onderzoek van den zak. Deze bevatte een haardstel, 2 gongen en een groote koperen hangklok, welke voorwer pen door I. uit de villa waren ontvreemd. In een bosch bij de villa had hij zijn rijwiel neergezet, om zich vlug uit de voeten te kunnen maken. In optocht ging nu alles naar het bureau: inbreker, klok, haardstel, gongen, rijwiel, personeel en agenten. Dat de stoet, die de geheele gemeente door moest trekken, veel bekijks trok, behoeft geen. betoog- Nadat de commissaris den. man een verhoor had afgenomen, werd hij in verzekerde'bewaring gehouden. Hij zal ter beschikking van de justitie gesteld woiden (Tel.) Paardensmokkelaars aangehouden Uit Winterswijk seint men onsDoor de grenswacht alhier zijn hedennacht twee arbeiders gevangen genomen, die trachtten twee paarden over de grenzen te smokkelen. De paarden werden alhier gestald en dé smokkelaars naar Zutphen getransporteerd. Polen. Sienkiewicz heeft te Bern, waar hij tracht op zijn verhaal te komen na een keelope ratie te hebben ondergaan, een interview toegestaan aan ©en medewerker van de „Daily News". Hij vertelde van "het vreeselijk' lot van Polen. In Russisch Polen zijn 15,000 dorpen en kerken verbrand of ern stig geteisterd; duizend kerken en kapel- len zijn vernield .Negen van de tien pro vinciën zijn in Duitsche handen; de Duit schers hebben zegt Sienkiewicz, alles opgetild, tot zelfs de kippen der boeren. Dc boerenbevolking is in de bosschen ge vlucht; dagelijks sterven daar de kinderen en vrouwen bij duizenden van koude en honger. In het koninkrijk Polen zijn 100,000 vierk. K.M. door de Oostennjksche en Duit sche troepen verwoest. Meer dan 1,000,000 paarden en over de 200,000 stuks hoorn vee zijn door de invallers opgecommandeerd en in de 100,000 vierk. K.M. in Oosten- njksch of Duitsch bezit, beschikt de bur gerbevolking over totaal geen haver, mais, vieesch of melk meer. De "mateneele ver liezen zyn op 1,000,000,000 roebel testel len. De landbouw is stop gezet, evenals de industrie. Over de 400,000 arbeiders heb ben hun middel van bestaan verloren. De Duitschers hadden bij hun eersten inval alle belangrijke kolenmijnen aan de Silezi- sche grens onder water gezet of met dyna miet vernield. Warschau, met zijn 900,000 inwoners, is op het punt van ondergang: de industrie staat er stil en de stad is van de rest van Rusland afgesneden. Er heerseht gebrek aan alles. In de landbouw districten van Polen loopen 4,000,000 men- schen gevaar om van den honger om te komen. En in Galicië. waar de Russen baas zijn, is het hetzelfde lied. Daar hebben de Rus sen het hoornvee (2,000,000 stuks) en de paarden (900,000 stuks) opgecomman deerd, terwijl zij ook al het graan in be slag namen. De bevolking lijdt vreeselijk gebrek; over het millioen Polen zijn uit Galicië gevlucht naar andere deelen van Oostenrijk of naar Hongarije. Ook in Gali cië sterven de menschen thans van den honger. Kerk en School. R.-K. Kerk. Uit Rome: De generaal congregatie der Jezuiten heeft tot assistent voor Duitschland be noemd den tegenwoordigen provinciaal voor Nederland, Van Oppenraay, Ingezonden. Met opneming wordt geen instemming der Re dactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Mijnheer de Redacteur 1 Zoudt u onderstaand stukje Willen op- nomen in uw geëerd blad? Bijl voorbaat onzen wannen dank. Het deed ons genoegen aan de 'Tereeni- ging voor armenzorg en tegen bedelarij,. t 15 gulden te kunnen afdragen, afs opbrengst van onze weldadigheids-uivoering. Liever hadden Wij £50 of f100 afgedragen; het was mij een lust te zien hoe dankbaar ijif"- Gazan was. Deze dame, die zooveel we teet en de geheele Viereeniging, ver- cii - Wel dat wij1 nog eens een poging v^cn om de kas te stijven, daar het geld terstond gebruikt werd om kloeren te koopen. Bovendien kwam bij ons een ver rook in nog een avondje te geven, van de zijde der hier ingekwartierde soldaten, die over de Muzikale prestatie, vau de beide jeugdige beoefenaars zeer voldaan bleken en zoo noedig hun medewerking aan den avond willen verleenen, ten bate van de kas van Armenzorg. Dank zeggen vvjij den sergeants en sol daten, voor hun welwillendheid om zelfs meer dan den. prijs voor de kaarten te betalen. En nu vragen wij ieder: koopt allen vroeg kaarten, Want spoedig zal in de zaal van het Volkshuis een tweeden avond ge geven Worden; muziek (Vüool en piano), door Bets v.d. Tempel en Jac. Versteeg,, en een blijspel, door hetzelfde gezelschap, dat de eerste maal optrad. fViol hoop voor Armenzorg teektenen wij Mej. J. ,VAN DER TEMPEL, A. MUIS, Weersverwachting. Verwachting tot den avond van Donder dag 18 dezer: Aanvankelijk krachtige tot stormachtige, later afnemende, Zuid-Oos telijke tot Zuid-Westelijke wind; betrok ken tot zwaar bewolkt; tijdelijk opklarend; regenbuienhoogere ochtendtemperatuur. Ministerraad. Hedenmiddag is, na afloop der Kamer vergadering een ministerraad gehouden, dit maal in het gebouw der Tweede Kamer. De gouverneur-generaal vsn Ned. Indlë. Met de meeste beslistheid verzekerde men heden, dat in kringen waa' men het weten moest, niets bekend is van een aan den^

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2