Diverse berichten. Rechtzaken. iter* en bchooi. Ned. Herv. Kerk. de beheersching ran het Kanaal aan Enge land te ontnemen. Hen zal echter spoed ie zien, hoe Engeland zich voorbereid heefl op dezen nicuwerwetschen zeeooriog, en hoe het erin plaagde, de wapens van don vijand legen dezen zelf te kecren. De hor haal le aanvallen der Engelsche luchtvloten rp «t» duikbootenhaven te Zeebrugge in de laatste dagen waren slechts een voorspel van hetgeen volgen zal. Duits ch e per s s te min en. De „Berl. Lokal Anzeiger" schrijft over do nieuwe phase, welke de oorlog gisteren is ingegaan: Het Deutsche volk heeft vertrouwen, Jat zijn regeering heden zal beginnen, om den oorlog met onderzeeërs met alle middelen to voeren, die haar ten dienste staan, en dat zij zich door geen protesten zal lafen at brengen fan den weg, dien zij insloeg. Ook de vijand moet steeds meer tot bewustzijn komen, dat hij met een machtigen en onbo- vreesden tegenstander to doen heeft, die vastbesloten is te overwinnen, wijl bij over winnen wil en moet. Het Deutsche antwoord aan Amerika b ■- sprekend, zegt de „Tagliche Rundschau"* Engeland zal uit de door ons tot Amerika gerichte nota, die den bijval van het geheele Ruitscho volk heeft, moeten erkennen, dal het met zijn houding, in strijd met het vol kenrecht, niet meer gebaat is. en dat zijn terrorisme op Duifcschland geen vat heeft De „Voss. Zeitung" zegt: Achter doDuit- sche regeering staat vastbesloten het ge ilede Deutsche volk, dat hoffelijkheid in den vorm goedkeurt, maar vastberadenheid in de uitvoering eiseht Uit do Vereenigde Staten. Uit Washington wordt gemeld: De Staafs- soeretaxis van 'Marine, Daniels, verklaarde, dat geen oor]ogsschepen zullen gezonden "worden tot liet convoyeeren van Ameri- kaansche handelsschepen, door het door de Duitsehers aangewezen oorlogsgebied. Door oen duikboot ver volgd. Het Engelsche stoomschip „Kirkham Ab- by," dat Zaterdag van Rotterdam naar Huil was vertrokken, heeft Zondagochtend om streeks vijf uur in de Noordzee een Duit- sche duikboot ontmoet, die haar zoeklicht op het schip richtte, dat door zig-zag varen den lichtbundel zocht te ontgaan en daarin een tijdlang ook slaagde. De duikboot heeft de „Kirkham Abby" ruim P/a uur vervolgd doch is er niet in geslaagd ze te achter halen. Tijdens de jacht zag men van het schip de zoeklichten van nog twee andere duikbooten, t Een Duitsch luchtschip vergaan. Naar Wolff's bureau meldt is het Duit- sche marine-luchtschip „L 3" op een verkenningstocht in een Zuiderstorm ten gevolge van ©en gebrek' aan de motoren op Fanö aan de Westkust van Jutland ge daald. Het luchtschip is verloren, de ge heele bemanning gered. Reuter had Woensdag over dit ongeval uit Kopenhagen reeds het volgende ge meld: „Twee Zeppelins voeren vanochtend ten Westen van Fanö ïn Noordelijke richting voorbij. De eerste keerde om 1 uur ten Westen van Fanö terug, de ander om 5 uur. Drie kwartier later daalde dit tweede lucht schip op het strand van Fanö. Het brandde De bemanning van 2 officieren en 12 min deren werden gered en zullen geïnter neerd worden. De overblijfselen van hef verbrande luchtschip worden door soldaten bewaakt" Uit het Duitsche telegram blijkt, dat het hier geen Zeppelin betreft, maar een Schütte-Lanz, bij de marine in gebruik. Kardinaal Mercier. Een Reuter-telegram uit Rome meldt: Duitschland heeft in antwoord op een protest van het Vatikaan omtrent het voor gevallene met kardinaal Mercier, aan den Heiligen Stoel meegedeeld dat. het ten op zichte van Mercier uitgevaardigde yerbod om briefwisseling te voeren met andere Belgische bisschoppen, is ingetrokken. Kabel BrestNew-York ver- i broken. Do „Vossische Ztg." verneemt uit Zü- rich, dat volgens authentieke berichten de groote kabel der „Compagnie fran^aise des cables Télégraphiques" van Brest naar New-York verbroken is. Alle continentale telegrammen moeten nu over Engeland gaan en zijn aan Engelands censuur onder worpen. In de Fransohe Kamer. De Fransche minister-president Viviani zeide gisteren in de Kamer: „Niet alleen de regeeringen der geallieer de staten, maar ook de volken zien in, dat de zege van het Duitsche imperialisme gelijk zou staan met den dood van hun vrij heden." 1 En hij herhaalde, dat de regeering zon der weifeling zal blijven samenwerken met de geallieerden tot de moreele bevrijding van Europa, het materieel en politiek her stel van België en de teruggave van Elzas- Lotliaringen verkregen zullen zijn. De houding van Italië, i De Romeinsche berichtgever van de „Echo de Paris" meldt, dat de ItaJiaansche nationalistische partij groote betoogingen voorbereidt, die Zondag door geheel Italië zullen worden gehouden, ten gunste van den oorlog met Oostenrijk. Die betoogingen zullen een tegenwicht vormen tegen de meetings ten behoeve van de handhaving der neutraliteit door de re- yolution.na.ire socialisten voor dien 'dag yoorbereid. De correspondent zegt, dat de Betooging te Rome vooral van zeer belangrijken aard zal wezen. China en Japan, pen Engelsch blad had twijfel geopperd aan de be trowv haar h e i d van de Berichten uit Peking over de eischen door Japan aan China gesteld. De Chïneesche pers en de nieuwsbronnen zouden voor 't meeren- deel in Duitsche handen zijn geraakt Deze beschouwing, naar Pekins overue seind, heeft daar, volgens de „Daily Tele graph", veel verontwaardiging gewekt Wel zijn enkele bladen to Peking, Tientsin en Sjc-ghto door Duitsehers opgekoeld, maar de meeste bladen staan niet onder vreem den invloed. Alle bladen, ook de Duitsche, beschou wen do eischen van Japan als de ernstigste bedreiging, d;e China ooit boven het hoofd heeft gehangen, en zij verlangen zonder uit zondering do volledige officieele openbaar making van de gcdachtonwisse 1 ing met de Japansche regeermg sedert IS Jan., ..opdat de wereld kennis kan nemen van en een oordeel vellen over het drama, dat zich stil afspeelt binnen de muren van Peking." BINNENLAND. Hofberichte». Z. K. JFL de Prins der Nederlanden, ave- wens afwezigheid verhinderd tegenavoordig te zijn bij de opening te 's Gravenhage der tentoonstelling van kunstwerken op 22 de zer, ten bate van liet Koninklijk Nationaal Steuncomité, en amischendo een blijk' te geren a-an belangstelling en avaardeering voor het averk a-an hot oom i té der tentoon stelling, heeft oen belangrijke gift geschon ken, onder toea-oeging van Hoogstvleszelfs beste wensehen a-oor het welslagen dezer onderneming. Corps diplomatique. De heer Huneeus, buitengeoon gezant en. gevolmachtigd minister van Chili in Bel gië en Nederland, is in Den Haag aangeko men. Consulaire dienst. Bij K. BI is F. Goffart erkend en toege laten als consul-generaal aan België te Ylssiingen, a-oor de proa-. Zeeland. Noord- Brabant en Limburg. V Te llissingen is thans ook een Fransche consul geplaatst, namelijk de heer E. Michel. Belgisch bezoek. De te 's-Graa-enhage vertoea-ende minis ter van onderaarijs en schoone kunsten, de heer Poullet, heeft gisteren oen bezoek afgelegd bij den minister van staat, minister a-an binnenlandsche zaken, mr. Cort van der Linden, in diens kabinet. De Belgische gezant aldaar, baron Fal lon, stelde den heer Poullet aan den minis ter voor. De geestelijke belangen der militairen. Men meldt ons uit 's-Graa-enhage: Op initiatief a-an den a-eldprediker in de le divisie, ds. J. C. II. Scholten, is een Centraal Bureau a-oor de behartiging van de geestelijke belangen van de militairen te 's-Graa-enhage opgericht Daarin hebben zitting genomen de hoeren: C. d. Voort a-an Zijp, lid van do Tweede Kamer, als a-oorzitter; J. C. V. Meiscbko, Em. predikant, als secretaris (Celebesstr. 49); J. II. Eke- ring, als penningmeester, en verder de heeren: ds. J. C. II. Schollen en W. J. Jalink. Het Centraal Bureau stelt zich voor den arbeid in de bestaande militairen Tehuizen, krachtig te steunen, Wekelijks oen avond voor ontwikkeling en ontspanning amor al de militairen uit de a-erschillendo Tehuizen te organiseeren en alles te doen wat tot zedelijk en geestelijk welzijn a-an de ge- mobiliseerden kan. dierrcn. JUderlaid de eerlog. Z e e-o n g e v a 11 e n. Ter verduidelijking van een vorig be richt kan worden medegedeeld, dat dezer dagen bij de Tweede Kamer zal avorden ingediend een ontwerp a-an aa-et tot regeling van de geldelijko gevolgen van ongevallen aan visschcrs overkomen door den oorlogs toestand. Voorts vernemen wij, dat aan de verschil lende reederijen een contract voor molest- riico wordt aanebodseng. Distinctieven van Vreemde naties. De territoriale bevelhebber in Zeeland heeft thans voor de geheele provincie het verbod ingevoerd, distinctieven van vreem de naties te dragen. Uitoer van yleesch. De Kamer a-an Koophandel te Maastricht heeft in hare zitting van gisteravond na besprekingen over den economischen toe stand, de stijging der adeeschprijzen en de scbaarschte van het varkensvleesch, l>e- sloten zich telegrafisch tot den Minister a-an Landbouav enz. te avenden, met verzoek onmiddellijk te avillen overgaan tot het uit vaardigen van een a-erbod van uitvoer van vleesch in eiken vorm. Tea-ens zal zij zich aa-enden tot alle Kamers van Koophandel in Limburg en Noord-Brabant om adhaesie. Daarentegen heeft de K. v. K. en F. te Deventer zich in een adres tot den minister gericht, waarin zij, 'naar aanleiding van het dezer dagen a-erschenen bericht over een eerstdaags in averking treden van een uitvoera-erbod a-an alle rand- en varkens- a-leesch, erop wijst, dat zulks den vleesch- fabrikanten groote schade zal berokkenen, aa-cshalve zij den minister dringend in over weging geeft, bij een eventueel uitvoer verbod van vleeschavaren, indien zulks door belanghebbenden gevraagd wordt, van re- geeringsavege de voorraden te laten opne men en de fabrikanten speciaal hiervoor consent van uitvoer te willen a-erleenen. Regeerings vrachten. Gelijk gemeld, heeft de Minister a-an Landbouw, Nijverheid en Handel gistermid dag vertegenavoordigers ontvangen van de Nederlandsche reedersvereeniging. Naar wij in verband hiermede vernomen,. is aan de Regeering een aanbieding gedaan om de "benoodigde a-rachtruimte tegen een billijken prijs hescliikbaar te stellen. Haver. Het bestuur van den Ned. Stalhouders- bond, dat in oen adres aan den minister van landbouw, nijverheid en handel om a-aststelling van een maxi in u m -have rpr ijs heeft gevraagd, heeft van den minister ten antwoord gekregen, dat hij zulks ondoel matig acht, tiaar z. i. de prijs dan toch niet zou dalen. Ook ina-oer a-an haa-er uit het buitenland zal z. i. avegens 'de heoge prijzen aldaar geen effect hebben. Het oenige resultaat verwacht de minister nog van de ver- a-angmg van haver door andere voedings middelen. Daarover zal binnenkort a-anwege de directie a-an den landbouav een brochure avorden uitgegeven, avaarvan exemplaren op verzoek gratis ter beschikking ,ran den bond zullen worden gesteld. Kon. Nat. Steuncomité.' Blijkens de 26ste lijst, is a-an 7 tot en met 13 dezer voor het Koninklijk Nationaal Steuncomité aan bijdragen ingekomen een bedrag a-an f 17.S5S 551/2, makende met de bedragen van de vorige lijsten een totaal bedrag aan bijdragen en toezeggingen van f 1 720 876.99. De Nederlandsche protest not a's. Gevolg gevende aan zijn toezegging om, aa-anneer de omstandigheden zulks toelaten, diplomatieke bescheiden oa-er belangrijke onderwerpen a-an buïtenlandsche politiek be kend te maken, heeft de Minister van Bui tenlandscho Zaken aan do Staten-Generaal overgelegd den tekst a-an de voornaamste stukken betreffende de a-aart in de Noord zee en het Kanaal, in a-erband met den oorlogstoestand. Ter toelichling wordt een kort overzicht gegeven a-an de a-erschillende door de oor loga-oerenden getroffen maatregelen en van de houding te dien opzichte door de Ne derlandsche regeering aangenomen. Sedert het begin van den oorlog heeft de Nederlandsche regeering eiken maat regel, door de oorlogvoerenden genomen ten aanzien a-an de Noordzee en het Ka naai, avelkc avateren a*oor de Nederland sche scheepa-aart en vischvangst a-an bijzon der belang zijn, nauavlettend getoetst aan het volkenrecht en haar bedenkingen lei kennis a-an de betrokken oorloga-oerende regeering gebracht. f De Engelsche post. Do Engelsche post, gisteren voor het eerst per vrachtboot van de stoomvaart maatschappij „Zeeland" verzonden, Was reeds om halfelf des avonds te Rotterdam. Zij had derhalve slechts een vertraging van tavee uur in de aankomst, vergeleken mot den maildienst, zooals deze de laatste maanden als gevolg a-an de tijdsomstandig heden werd uitgevoerd. VLAARDINGEN, 19 Febr. De Raad dezer gemeente zal Dinsdagavond, 23 Februari a.s., 'saa-onds 7% uur vergaderen. VLAARDINGEN, 19 Febr. Ter voorzie ning in de vacature, voortdurende door het bedanken van den heer .T. K. Jansma, wordt door de plaatselijke schoolcommissie aanbevolen a-oor de benoeming a-an een lid dier commissie: 1. I. Woudstra; 2. G. a-an der Molen. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda a-oor de vergadering a-an den Gemeenteraad op Dinsdag 23 Februari 1915. Punt 4a. Beslissing op het voorstel in de vorige vergadering gedaan, doch avaar- over toen de stemmen staakten, en dat strekte om de besprekingen over den heer J. van Katwijk, aanhea-olen voor de be noeming tot lid a-an de Commissie van Administratie a-oor het Stads-Ziekenhuis, te doen plaats hebben in comité-generaal na afloop der zitting, en daarna nog in die vergadering tot de benoeming a-an een lid dier Commissie oa-er te gaan. Tot tijdelijk leeraar in de wiskunde aan do H. B. S. te Tiel, is benoemd de heer A. Gabel, alhier, Kerkconcert P. B. Programma: 1 Preludium en Fuga c-mol, orgel, J. S. Bach, 16851750; 2a. Liebster Herr Jesul, J. S. Baich, h. Jesus, unser TrostundLeh'en, zang met orgelbegeleiding, J. S. Bach; 3a. Kirchen Arie, A. S tradel la, b. Prière, viool met orgelbegeleiding, G. F. Handel; 4. Kyrie, koor met orgelbegeleiding, \V. A. Mozart; 5. Concert F-dur, orgel, G. F. Handel, 16851759 6a. Amarilli, C. Caccini, b. O Cessate di PSagarmi, A. Scarlatti, c. Lasciatemi Morine, zang met orgelbegeleiding, C. Monteverdi; 7. Adagio (2de concert), viool mot orgelbegeleiding, J. S. Bacli; 8. Psalm des vertreuwens, F. Mendelssohn Bartholdy, koor met bege leiding; 9. Fluitconcert F-dur (le deel), orgel, J. C. H. Rinck, 1770—1846. Het Bestuur vian den Protestanten-Bond gaat op prijzenswaardige wijze voort in bet kerkgebouw uitvoeringen wan gewijde en in de kerk passende muziek, te doen plaats hebben. Dat deze gewaardeerd wor den, bewijst de groote belangstelling, wdke ook gisteravond, het kerkconcert ten deel viel. Behalve het kerkkoor verleenden ook nu solisten hun medewerking. Mejuffrouw M. Crena de Jongh, (Den Haag), tooi is te, gaf door degelijk mooi vioolspel den indruk in goede school (André Spoor, te 's-Hagej te zijn gevormd. Ia de beide dankbare nummers van. de eerste .voordracht^ maar vooral in het meer vereischende s,Adagio'' (2de concert), van Bach, kwamen de technische ontwikkeling en mooie zangrijke toon van haar spel ten duidelijk tot hun recht Zeer zeker heeft mej. de Jonghe veel voldoening van haar praestatiën iageoogst i De heer R. mn Santen, (Den Haag), (die zijn studiën onder leiding van den zang- paedagoog Cairati, to Berlin, maakte), heeft een aangenaam en beschaafd lyrisch tenor geluid, dat voor de ernstige zangstukken van Bach bijzonder geëigend is. Wellicht waren deze eigenschappen nog meer te waardeeren in de liederen van do oud- Itaiiaanscbe school, welke, om hun melo dische bekoorlijkheden, bijzonder dankbaar zijn. Meerdere klankhelderheid, bij een tenor zoo gewenscht, zon deze zanggaven zeker ten goede komen. Een vertaling der Italiann- schen teksten ware wel gewenscht geweest. Ook deze solist kan van groote wanrdcoring verzekerd zijn. Kort geleden vestigden wij den aandacht op de verdiensten van hot kerkkoor, on dei leiding van den heer G. van Rhijn. Op nieuw bleek, dat deze krachten niet te misprijzen zijn, en wanneer do mannen partijen weer compleet zullen zijn en nog meer geoefendheid zal zijn verkregen, dan kan dit koor, dat nu reeds als kerkkoor goeden dienst doet, nog veel op 't gebied van koorzang praesteeren. De beide voor drachten, vooral het koor van Mendelssohn klonken verdienstelijk. De dirigent heeft zich een rustige en nauwkeurige leiding eigen gemaakt. De organist der Groote Kerk, de heer Textor, gaf een 3-tal solo voordrachten ten beste. Door een zeer zorgvuldige bege'.oi ding, met geluid-af wisseling, der solo- en koorvoordrachten, maakte de heer Penning organist van den Protestanten Bond, zich al bijzonder verdienstelijk. Holl. Tooneelgczelschap. Morgenavond zal in het gebouw Odoon bovengenoemd tooneelgezelschap een voor stelling geven, welke den bezoekers eon vroolijken avond belooft. Op den Singel liep hedenmorgen hot 3-jarige meisje K. v. d, W., nabij de ouder lijke woning tegen het paard van een daai passeerenden "postwagen op. Het kind werd omvergeworpen en gelukkig slechts door een wiel aan het linkerbeen geschampt. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino, 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter HjüL i Heden en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap Spree. De Deserteur. 19 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Toon.- gez. Koninkl, Vlaamsche Schouw burg. Het huwelijk van mej. Beule- mans. 19 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Onder één dak. 20 Febr. Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 u. N. C. G. 0. V. Gezellige samen komst. 20 Febr. Groote Schouwburg, 7lh uur. Op hoop van zegen. 20 Febr. Tivoli Schouwburg, 2 uur. Die Jlaghe-spelers. De Duivel. 21 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. 2e Feestvoorstelling 12'/2-ja.rig jubi- lee-J. II. Speenhoff. 21 Febr. Groote Doelezaal, 2Va uur. Ka- mermuziekvereen. 4e Middag-con cert 21 Febr. Tivoli Schouwburg, 2V2 uur. 23e Tivoti-matinée. Emmy Denijs-Kruil en Thomas Denijs. 22 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Ope rette Georg. Braun. Wie einst im Mai. 23 Febr. Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 23 Febr. Odéon, 1% uur, K. a, h. V. Toon. vereen.-Heijermans. Aller zielen. 25 Febr. Maison-v. d. Heijden, 2 uur. S. T, M. Jaarlijksche algemeene verga dering. Ongedekte drankvoorraad. De Rotterdamsche Rechtbank veroor deelde gisteren J. V., 33 jaar, glasblazer te Schiedam, ter zake van hét in voor raad hebben van gedistilleerd, niet door document gedekt tot f 146.25 boste, subs. 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen gedistilleerd. Arts voor de rechtbank. Met gesloten deuren werd gisteren voor de rechtbank te 's-Gravenhage behandeld de zaak tegen den arts T. J., wonende te 's-Gravenhage, thans in voorloopige hech tenis- ter zake zich te hebben schuldig gemaakt aan het opwekken van abortus. Hot O. M,, waargenomen door den sub stituut-officier van justitie mr. Brantjes, requireerde schuldig verklaring en veroor- deéling tot 2 jaar gevangenisstraf. Bedankt voor het beroep te Hoogeveen ds. F. Kijf ten belt te Leerdam. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw-Lekkerland ds. II. v. d. Zanden, te Andel (N.-Br.). Aangenomen het beroep te Donker broek de heer J. de Waard, cand. te Sur- huisterv-een; te Alblasserdam ds. G. R. Kuijper te Sohoondijtk». Bedankt voor het beroep te Edam ds. E. J. van Voorst, cand. te Renswoude. Gemeiiffd NIrhws, Uit het gevangenkamp gevlucht. Te Nïjkerk hebbbn Dinsdagavond drie Bel gen onderdak gevraagd en gekregen, die uit het krijgsgevangenschap bij DussAdorp 'waren ontvlucht en den weg te voet hadden, afgelegd. Ze Waren voornemens zich te Amsterdam bij den Belgischen consul te melden. (Tel.) Over boord geslagen. Do in Umuiden binnengekomen stoom trawler „Martha" rapporteert, dat de schip per J. Vermandei uit fJmuiden over boord sloeg en verdronk. Belgische moordenaars gearresteerd. Do recherche heeft in een logement tg Rottere im aangehouden een schildersknecht en een sigarettenmaakster, beiden te Ant werpen woonachtig. Beider arrestatie is door don ondcrzoekrechter te Antwerpen verzocht, daar zij verdacht worden van moord, gepleegd op een gefortuneerde dame, aldaar woonachtig. Het lijk werd in haar woning in oen kast teruggevonden. De daders hebben slechts 200 francs ge stolen; hel overige in huis geborgen geld konden zij niet vinden. De aangehoudenen zijn in afwachting van hun uitlevering naar liet huis van bewaring overgebracht. (N. R. CL) Voor hengelaars. Men schrijft ons uit Heusden Dat de Bergsche Maas nog steeds een „Dorado" voor hengelaars is, ondervond do visschcr N. v. Ooijen, die in de afge- loopen week met den hengel niet minder dan 100 pond snoek bemachtigde, w. o, exemplaren van 15 pond. In beslag genomen De douane te Enschedé heeft gisteren aan het station Staatsspoor 6000 K.G. aard appelen in beslag genomen, bestemd voor uitvoer naar Duitschland en niet gedekt door consent. In totaal werden in de laat ste dagen 25,000 K.G. in beslag genomen. Schip gestrand. Men seint ons van Schiermonnikoog: Gistermiddag is het Duitsche stoomschip Lizzy", uit Hamburg, op reis van Ham burg naar Emden, bij Schiermonnikoog ge strand. De reddingboot werd uitgezonden, maar de bemanning weigerde het schip té verlaten. Hedennacht is het stoomschip weer ylot gekomen. Rijwieldief gesnapt. Te Hilversum werd gisteren op twee plaatsen een fiets gestolen. De politie werd hiermede in kennis gesteld; deze toog on middellijk op onderzoek uit "en had het geluk den dief aan de halte Soestdijker- straaftveg aan te houden, juist toen hij op het punt stond naar Utrecht te ver trekken. Een der fietsen had hij reeds per spoor naar deze plaats verzonden, de andere had hij bij zich. Het bleek te zijn oen Amsterdammer, A. F. van A. genaamd. Mazelen eptdemie. In *t Noord-Holland sch dorp Limmen zijn op 16 dezer de scholen gesloten wegens het epidemisch 'neersc.be 11 van mazelen met kwaadaardig karakter. Ook komen in die gemeente gevallen van diphteritis voor. De Haagsche tram, Vanwege het dag. Bestuur van de samen werkende organisaties, de heeren Th. v. Oost en L. W. Peterse, is een circulaire aan het personeel der Ilaagsche Tramweg- Maatschappij gericht, waarin mededeclïng wordt gedaan, dat binnen enkele dagen door het geheele personeel der H. T.-M. eene vergadering belegd zal worden, en waarin met den meesten nadruk het per soneel verzocht wordt „geen reglement te gaan halen en niet te teekenen" vóór een hiertoe strekkend besluit door de vergade ring is genomen. Een angstige. Dat het zien van een. vliegtuig groote schrik teweegbracht, blijkt wel hieruit, dat een man te Hoorn onmiddellijk a! z'n geld van de spaarbank ging halen, (Teld) Rood Zaandam. Zaandam is weer een klein stapje verder tot den heilstaat gebracht; B, en W. zou den n.l. een bericht aan do openbare scho len, dat zij de platen, die de vereeniging „Onze Vloot" indertijd gratis toestuurde, niet langer als wandversiering der lokalen wensehen te zien gebruikt. Z.ij achten alle propaganda uit den boozo. (Vad.) De variaties in het huwelijksleven. In een der grootste dorpen van de Vo- luwc werd dezer dagen de algemeene ver gadering gehouden van de vereeniging „Het Ziekenfonds". Vqji het uitgebrachte jaar verslag over 1914, trof ons de volgende pas sage: „In de maand Mei ging het lid X. wegens huwelijk, over van tarief 1 naar tarief 3; in Juni ging hij wegens het weg jagen zijner vrouw weer terug naar 1; in Sept groote verzoening tusschen man en vrouw, dus ging hij weer terug naar tarief 3, en in Nov, wegens herhaalde ruzies, opnieuw scheiding en dus weer terug paar 1." N. v. d. D. Ongelukken. Woensdagavond (gisteren) van Van Wel- te's kinematograaf huiswaarts keerend, heeft de dienstmeid van mevr. de Wed. Bos, te Meppel, den dood gevonden. Haar lijk is gevonden in de haven nabij het station van S, S. I 1 f .VI 1 I De heer G. S., te Lxloërmond (Dr.), die van een vergadering huiswaarts keerde, is in het kanaal geloopen en verdronken»

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2