BINNENLAN1). YLAARDINGEN, 1 April. Bij Kon. be sluit van [29 Maart is, ingevolge de l'ensioen- vet voor de gemeenteambtenaren 1913, en art. 1 van het Kon. besluit ld. 1 December 1913 (Stbl. no. 420), een pensioen verleend aan P. Houdijk, arbeider bij de gemeente- reiniging alhier, tot een bedrag van f252. YLAARDINGEN, 1 April. Biij de te 's-Gra- venhage gehouden Yisscherij examens, zijn geslaagd, als stuurman op stoomzeevis- schersvaartuigen de heeren: P. v. d. Zwan, J. van Vliet en T. Struis, allen van Vlaar- dingen. STADSNIEUWS. waarop verschillende geheime genootschap pen aansturen, onvermijdelijk wordt On der de Carbonari zijn vele militairen. De toestand wordt erger door de stijging dei prijzen van levensmiddelen. De hoogo be lasiingen zijn oorzaak dat een groot deel van den grond braak ligt t B ritsch-I ndië. Een officieel bericht meldt aldus een Reutertelegram uit Simla dat een In- landsche bende, geschat op 10.000 man en hoofdzakelijk bestaande uit lieden van stam Zadran, zich dezer dagen bad ver zameld met het doel om Tochi bij Miransja aan te rallen. i Den 26sten dezer, bij het aanbreken van den dag, hebben twee escadrons cavaleri met een batterij berggeschut en twee in landsche regimenten met mihtietroepen uil Noord-Wazoestan den vijand aangevallen en hem verliezen toegebracht die op 200 doo den en 300 gewonden worden geschat. Ooi zijn er gevangenen gemaakt en buit ver meesterd. De vijand is over de grens (van Afganïstan) geworpen. Een verkenning, op den 27sten dezer ondernomen, heeft geen spoor van de bende meer ontdekt. Hofkerlehtei. Naar wij vernemen zal de Koninklijke Familie Dinsdag 6 dezer het Paleis in het Bosch betrekken. i H*4«rlud «n d» ♦orltg. Lichting 1915. Biij ministriëele beschikking is bepaald, dat in het tijdvak van 2024 April a. s. zullen worden ingelijfd de dienstplichtigen der lichting 1915, toegewezen aan de com pagnieën wielrijders er aan "het 3e bataljon van elk der regimenten grenadiers, jagers en infanterie, met uitzondering van hen, die in het Bezit zijn van het bewijs, be doeld in art. 70, eerste lid, der Militiewei Voor deze laatsten zal de inlijving geschie den in het tijdvak van 2024 Juni a. s. De „Medea". De kapitein van het tot zinken gebrachte Nederlandsche handelsschip j,Medea", de heer Regoort, bracht gisteren een bezoek bij den minister van marine, in diens de partement Belgische vluchtelingen. De behoeftige Belgische ultgewekenn, d'e nog te Nijmegen verbleven, 224 in getal, zijn hedenvoormiddag per exlra-tiein naar het vluchtoord te Ede overgebracht. Belgische kinderen Te Leiden is gisteravond uit Antwerpen, begeleid door een lid van het 'R.-K. Huis vestingscomité, een aantal noodlijdende kin deren van burgerouders aangekomen. Zij zijn voorloopig in het gesticht „De Voor zienigheid" ondergebracht, om later bij ge goede families hier te lande te worden ge plaatst i Militaire verloven. Gistermiddag en -avond liepen hier en daar geruchten over ingetrokken of in !e trekken militaire ((Paasch-j verloven. Wij kunnen uit de Beste bron modedee- len, dat hiervan absoluut geen sprake js. Zilverbons van f2.50 en f 1. Het „Stbl." no. 174, bevat een Kon. besl, van den 31en Maart, tot vaststelling van een nieuwen uiterlijken vorm voor de zil verbons van twee en een halven gulden. In het midden van de bons wordt onder den zwarten tekst in donkerblauwe kleur met open cursieve cijfers gedrukt: 2.50. Het geheel is gedrukt op een aan alle zij den afloopenden, licht blauwen gefigureer- den ondergrond, waarin met uitgespaarde cijfers 2.50 staat De achterzijde der bons wordt niet be drukt De bons worden gedrukt op waardepapier van ten naasetnbij acht bij twaalf centime ters, waarin het watermerk 2.50 voorkomt. Naar gelang daaraan de behoefte blijkt te bestaan, zullen worden uitgegeven vier mil lioen zilverbons van twee en een halven gulden van den nieuwen uiterlijken vorm, vertegenwoordigende een kapitaal van tien mil li oen gulden. De zilverbons van fl en f2.50 van den vorm,- omschreven in het Kon. besluit van 6 Augustus 1914, (Stbl. no. 378), zooals dal gewijzigd bij Kon. besluit van 1 September 1914, (Stbl. no. 439), worden ingetrokken op 6 April 1915. Tot 15 'April 1915 zullen deze zilverbons aan de kantoren der betaalmeesters en van de ontvangers der directe belastingen als mede aan de postkantoren (met inbegrip van de bijkantoren), tot elk bedrag tegen wettig betaalmiddel kunnen worden ingewisseld. Zilverbons van f5. De minister van financiën brengt in her innering, dat de gelegenheid tot inwisseling van de ingetrokken zilverbons van f5 nog Slechts openstaat tot en met 3 April. Het publiek wordt er derhalve nogmaals met nadruk op gewezen, dat het, ter veer koming van geldelijk nadeel, noodig is, de zilverbons van f5 vóór of uiterlijk op 3 April in te wisselen. Die inwisseling kan geschieden bij alle betaalmeesters en ont vangers der directe belastingen, alsmede bij allo postkantoren (met inbegrip van de bijkantoren, echter niet van de hulpkan toren). (St.ct.) De Batavier Y. De gezagvoerder van de Batavier V, de heer F. Rindermann, heett naar het „Hbl." meldt, gisteren een conferentie gehad met den minister van buitenlandsche zaken. De Zaanstroom. Ter aanvulling van het bericht van giste ren nog het volgende: Gistermiddag te 12 uur zijn te Amsterdam aangekomen de gezagvoerder de heer Visser, en het overige gedeelte van de bemanning van het stoomschip de Zaanstroom. Naar de kapitein mededeelde, zal de Zaanstroom, ook naar het oordeel van de Duitsche offi. cjèben, die hy sprak( wtjj vrij kómen. Een andere vraag is echter, of het moge lijk zal zijn de haven van Zeebrugge te ver laten, waar voor de haven Engelsche oor logsschepen liggen en men bovendien een mijnveld moet passeeren.- Landbouw verlof De opperbevelhebber der Land- en Zee macht, heeft aan de autoriteiten der Land- macht een order betreffende landbouwver- lof toegezonden, meldende, dat door den minister van oorlog, in overleg met hem, aan de dienstplichtige landbouwers, die zulks nog mochten noodig hebben, ver loven van hoogstens 11 dagen zullen wor den verleend, op aanvrage van belangheb benden desgewenscht in 2 tot 3 perioden te splitsen. Do opperbevelhebber verzoekt den autori teilen er voor fe waken, dat die verlo\en vóór 13 Mei zullen zijn genoten, doch tel kens het ver!rek der belanghebbenden zoo danig lo regelen, dat do belangen van den drend zoo weim'g mogelijk worden geschaad* en voorts aan de troepen bekend to doen maken, dat ook aan hem gerichte verzoeken om landbouwverlof door belanghebl enden rechtstreeks behooren gezonden 1e worden aan het bemiddelingsbureau der frovincie, waarin zij woonachtig zijn. LAARE'INGEN, 1 April. B. en V. der gemeente Maassluis hebben bet ophoogen boven hoogen vloed van hel Zandpad en het overbruggen van de Zuidgeer met bij komende werken opgedragen aan den, heer J. Broekhuyzen, te Tjaardingen, voor Ü3S.480. Steuncomité 1914 Schiedam. Er blijkt nog steeds groote behoefte to bestaan aan kleeding voor de gezinnen, van flon, die door het comité gesteund worden, en dit kan bij lange na niet in, die be hoefte voorzien. Nu de schoonmaak aanstaande is, en mogelijk bij velen nog blijkt, dat er klee- dingstukken gemist kunnen worden, ver zoekt het comité nogmaals, met allen aan drang, deze aan het steuncomité te willen afstaan. Indien men even kennis geeft aan het bureau, Nieu'wstraat 30 telefoon 319 worden de goederen gaarne afgehaald. Het Steuncomité. In de godsdiens toe fennig der Afd. Schïo dam van den Nederl. Protestantenbond, zal morgenavond (Goeden Vrijdag), als spreker optreden de heer II. Cannegieter, Nederl. Hervormd predikant, te Gouda. De Ambachtsschool. Hedenmorgen heeft do uitreiking der di ploma's in het schoolgebouw plaats gehad aan de leerlingen die de school verlaten en met succes den geheelen cursus heb ben doorloopen. De heer Haima v. d. Wal, voorzitter der vereeniging,, sprax de jongelui hartelijk toe, waarna een der ouders van de leerlingen en daarna een der oudste leerlingen, de heer H. Borst, die de school nu verliet, den heer Haima v. d. Wal beantwoordden en dank ten voor het aan de school genoten onder wijs. i i Bevorderd werden van de Ifc maar de 2o klasse 69 leerlingen (niet bevorderd 1), van de 2e naar de 3e klasse 60 leerlingen (niet bevorderd 3). Aan de volgende leerlingen der 3e klasse, die de school verlaten, werd een diploma uitgereikt 3o klasse A (machine-bankwerkers) G. Assenberg, A. Baas, J. Beckers, K. Borst, J. Broekmeijer, J. .T. S. W. Ciec, W. Drop, P. van Dijk. W. v. Grevesteijn, A. J. C. Hajee, A. van der Heijden, C. van 't Hoen. 3e klasse B (machine-bankwerkers) A. de Jager, J. Janse ,J. II. Kemp, F. J. Kool, J. Kruines, H. Ie Pair, W. Rietdijk, J. A. M. Visbeck, A. de Visser, C. Vogelii, J. Woerkom. 3o klasse (eleefriciens) J. F. Brinker, J. van den Broek, A. Brou wer, P. H. C. v. Dooren, A. Drop, M. A. v. llarmclen, J. van der Heul, J. H. Scheuer- man, P. v. d. Tas, J. II. de Wit. 3e klasse (timmerlieden): J. A. M. v. Etten, J. van; der Gaag. B. van den Ilock, J, J. van der Kleij, J. Loomens, G. Schipper, W. Spruijt, N. van der Velden, M. Velzen, F. van Vliet. 3e klasse (schilders): C. F. van Rest, W. Schalekamp, J. J. van Kuijl. 3e klasse (meubel- en modelmakers): W. Kemper (meubelmaker), T. Maatje, (modelmaker). Huishond, en Industrieschool. In tegenwoordigheid van Bestuur, direc trice en-Ieeraressen word, na het met goed gevolg doorloopen hebben van den 3-jirigen cursus van dagschool I, een getuigschrift- uitgereikt aan D. Buis„ T. Dijkstra, L. v. 'Doorn, S. Gerkema, M. v. Gent, J. v. d. Boek, C. Ho- gendijk, A Jansson, B. de Koning, B. van Leeuwen, R. Landman, C. Mak, C. Mid delburg, C. de Ruiter, W. Scheffers, S. Storm, A. Stahlie, M. v. d. Tholen, allen van Schiedam; J. Boekhout, J. v. d. Bor den, N. Bloemendaal, B. Hertog, L. v. d. Weijde, allen van Vlaardingen; en M. Dijks hoorn, van Kethel. Aan één leerling kon Bet ^etnfgBchrift niét worden toegekend. Uit den Gemeenteraad. ZaakdeBruinv. KatWijk. (Vervolg.) Do heer Evers heeft reeds gezegd dat de nota van den heer v. Westendorp hem pijnlijk heeft aangedaan. Deze durft de be schuldigingen van den heer de Bruin niet onderschrijven, maar toch veroordeelt hij den beer v. Katwijk. Do bewering is dat een huis verhuurd is voor fl.50, terwijl deze woning fl.85 moest opbrengen. De heer do Bruin heeft ge dacht dat het Armbestuur slechts fl.50 zou ontvangendat is gebleken niet het geval te zijn. De beschuldiging had onder zocht moeien worden, alvorens die in hel openbaar uit te spreken Hardvochtig heeft in den mond van den, een, niet dezelfde beteekenis al- in dien van den ander. De heer v. Westendorp wil de bewijzen van de onwaarheid der beschuldiging van den beschuldigde, inplaats van de bewijzen voor do beschuldiging van den heer de Buuin. De heer de Djr u in merkt op dat de lieer Evers herhaaldelijk in den mond heefi, dat spr. in gebreke is gebleven de beschul diging waar te maken, maar B. en W. heb ben hem niet gehoord. De heer Evers: U kunt het tweede punt niet waar maken. De heer de Bi ruin: Dat weet u met. Spr. heeft de verminderde huur genoemd, maar dit is maar een onderdeel van hel geheel. De hoofdzaak is hot in beslag nomen van het huis, zonder opdracht ol medeweten van den huurder. Ten aanzien van het blijvend .betalen van do 35 cent, is natuurlijk elk woord van twijfel, bij de hoeren een verdachtmaking. Als de heer v. Westendorp zegt: ik! hen overtuigd dat die centen er wel zouden komen, dan merkt spr. daartegenover op zulke overeenkomsten worden niet gesloten tusschen vader en zoon, zonder kennis geving aan den pennirigmeester of het be stuur. Zij behooren' ook schriftelijk te ge schreden. De geschiedenis van die 35 centen maakt den indruk alsof die regeling pas tot staml is gekomen, na de publiceeiing der zaak. De heer G o s 1 i n g a merkt opl dal toen de heer v. Katwijk Sr. is ko-men zeggen dat do huurder de woning liad te verlaten, door do vrouw is gevraagd: hebt u een andere woning voor mij? en daarop heeft de heer v. Katwijk geantwoord: Ja! en toen de woning van liet Burgerlijk' Armbestuur vrij kwam, heeft hij zich dit herinnerd en daarvan aan de vrouw kennis gegeven, die de ver huizing heeft goedgekeurd. Toen de man daarna naar huis kwam, deze komt slechts met groote Lusschcn- ruimto, hoeft deze de verhuizing niet gewild. Hot is dus niet waar dat het huis is ver huurd, zonder medeweten van tteü huurder. De heer v. Katwijk heeft gemeend dat hij daarmede in het belang van het Armbestuur had gehandeld. De bewering van den heer v. Westendorp zou ju 1st zijn, als verschei dene huurders zich voor die woning had den aangemeld. Het is uit niets gebleken dat er meer gegadigden waren dan mcj. de (Bioer. Wanneer men do feiten uit elkaar houdt, blijft van do beschuldiging niet veel over. Natuurlijk zou het rapport dubbel zoo dik kunnen zijn dan, hot nu is, wanneer men alles had opgenomen Wat in liet onderzoek is medegedeeld, maar dat werd niet noodig geoordeeld. Het is ongetwijfeld waar, dat in het College personen zitting hebben, met ver schillende opvattingen, maar zij zouden het ouis kunnen zijn, bij hot rechtspreken. Op den beschuldiger moet het bewijs rusten dat de beschuldiging waar is. Als liet be'Wijs niet geleverd wordt, vervalt de beschuldiging. Ee heer "(ie B|ruin: Daarvoor heb ii geen gelegenheid gohad. Ee hoor Go sl in ga: Niemand is bij het gesp.ek, tusschen den heer v. Katwijk en de vrouw, tegenwoordig geweest. U kunt dus hot böwtijs niet leveren. De heer de Bjruin- Dit had u mij moeten vragen Be heer Gosling aU hadt misschien stille getuigen. Wij hadden uwi schriftelijk stuk, waarin u de beschuldiging had ge formuleerd. Daarvan hebben wij regel voor regel nagegaan en onderzocht De heer de Bjruin: U had mij moeten hooren. De heer G o s 1 i n gaU hebt geschreven meermalen Zijn mij klachten ter oore ge konron, maar ons 'is van klachten niets gebleken. De heer de Bjruin: Die had u mij moeten vragen 1 De heer G o s 1 i n g aWij hebben liet aan do leden van het Armbestuur gevraagd en hoofdelijk hebben zij ontkend ooit iets daarvan gehoord te hebben De heer de Bjruin: U "had het mij moeten vragen 1 De lieer Goslinga:Spr. meent dat dit pleit ten faveure van den heer v. Katwijk. Omdat de vrouw geregeld met 'don man heeft samengeleefd, is voorgesteld geen geldelijken steun te verloenen. Aan die verklaring is zeer veel waard©gehecht Spr. heeft de beschuldiging dadelijk wil len losmaken van den heer V. Katwijk en overbrengen naar het Burgerlijk Arm- Irestuur. De verklaring dor leden van dat bestuur, heeft toch moer waarde dan die dezer vrouW. De heer Schreuder wil nog een en kele opmerking maken naar aanleiding van het schrijven van cjen heer v. Westendérp. 1 1 Daarin heeft deze gezegd dal hij pijnlijk getroffen Was door den smet die op de vrouw geworpen is, maar dat is ilinnens kamers geschied, zoodat dit slechts 'looi 4 of 5 menschen gehoord is; maar dat de heer v. .Westendorpdat heeft geschreven in een openhaar stukj, waarvan hij wist dat het in de couranten zou worden opge nomen, is veel pijnlijker. De heer v. Westendorp vindt het wel eigenaardig dat de strijd tegen Jen heer do Bruin, langzamerhand schijnt over te gaan op den heer r. Westendorp. Zou het misschien daarin zitten, lat men voelt: er zit in diens nota wél waarheid? Spr. heeft reeds in het College gezegd dit naar aanleiding van wat .laareven de heer Goslinga zeide dat B. en W. daar niet zaten als rechters, maar als onderzoekers. Spr. noemt een ander standpunt in, dan de heer Schreuder passend schijnt te vin den. Als spr. ergens in betrokken is, zooab hier en bij wordt door omstandigheden ge drongen zijn meening te verdedigen, dar- doet hij dat mot alle eerlijke middelen. Over de zaak zelf kan nog lang gesproken Worden, daarover zal spr. echter niets meer zeggen. Hij heeft de nota geschreven, omdat ln meende dit te moeten doen. De heer Houtman wil speciaal tot B, en W. een vraag richten Keuren 'BI- en W(. in 't algemeen dergelijk gescharrel met gemeentezaken door offi eieele personen, goed? Uit het rapport van Ef. en Wj. maakt spr. op, dat la zoon van den heer v. Katwijk gewikkeld is in ge moentezaken. Dat is do hoofdzaak voor spr. in deze horde kwestie en daarom is voor hem he langrijk het antwoord van het College lp de vraag: vinden B|. en W. dat gescharrel goed? Spr. hoeft hulde gebracht aan den heer v. Westendorp, omdat deze openlijk ge zegd hoeft dat hij dit afkeurd. Dat het College dit blijkbaar goedkeurd is de grief die spr. tegen hef College heeft. De heer mr. Kavelaars merkt op dat de heer de Blruin den heer v. Katwijk verwijt diens ruw optreden, maar de heer de Bruin zegt B. en W! in hun gezicht, dal hun rapport prulleiwerk is! De heer de Biruin wil aan den heer Goslinga, die dit niet schijnt ie begrijpen nog eens zeggen: Bi. en W. hebben mij niet in do gelegenheid gesteld mijn be wijzen voor de door mij uitgesproken be schuldigingen, te leveren. Door den heer Goslinga is voorts gezegd „Wij hadden uw klacht op schrift", maal ais daarbij de bewijzen waren gevoegd, dan zou er geen onderzoek noodig zijn ge tveest. Alleen omdat de heer v. Katwijk' beeft ontkend, is die niet waar geoordeeld. Spr. komt er togen op dat door den boei Goslinga wtordt gezegd dat in de mede deelingen der vrouw onjuislhedon zijn.ge bleken en dat daaruit haar onbetrouwbaar heid zou zijn gebleken. Als onbetr-oujwbaarheid z-ou blijken uit de onjuistheden in mededeelingen,, dan zou ook de beer v. Katwijk onbetrouwbaarheid verweten moeten zijn, want diens stuk krioelt van onjuistheden. Niemand schijnst het noodig gevonden to hebben den lieer v.Katwijk te vragen, Waarom hij 's morgens om 8Vt uur op armbezoek uitging en toch zóu dat van belang zijn geweest, zooals spr. reeds heeft aangetoond. Ilet slot van hot rapport is Lot spr. ge richt en, zooals trouwen het goheele rap port, onvriendelijk jegens hem. Waar met zijn eenvoudige ontkenning de lieer v. Katwijk spr. van onwaarheid-spreken beticht, en B.. en W. diens verklaring aan vaarden zonder spr. te' hebben gehoord, daar is het rapport van dat College voor hem p'rullewcrk. Den Voorzitter stuit het legen de borst dat hij in deze zaak nog wat moe' zoggen, al wtordt daarmede het slotwoord gesproken. Hij heeft getracht de. openbare behandeling daarvan te voorkomen, maat zoowel de Raad als do beschuldigde zelf. hebben de openbare behandeling gewild. Een dcrcelijlke beschuldiging kan morgen tegen spr., tegen elk openbaar persoon ui (gesproken worden. Het is spr. trouwens reeds overkomen. Als dergelijke zaken hier moeten he handeld wonden, wat wordt er dan van onze vergaderingen Spr. meent dan ook nog steeds dat het 't béste standpunt is, he' uitspreken van beschuldigen, tegen per sonen die niet in de vergadering aanwezig zijn, te Weigeren. Spr. zou op verschillende punten van het gesprokene kunnen ingaan, maar hij zal dit liever nalaten, omdat zulke be sprekingen niet behooren in, oen bestuurs lichaam. Het rapport gee ff eerlijk de meening van de meerderheid in het College van B. en W„ Dat de heer de Bruin het daarmede niet eens is, is begrijpelijk, maar daarom heeft hij niet het recht dat rapport prul- wterk te noemen. Spr. roept den heer v. Westendorp tot getuigen, of niet allen in de gelegenheid gesteld zijn zich volledig uit te spreken. Spr. is, om het nu Zoo veel eebruikt4 woord ook maar eons te gebruiken, zoo neutraal mogelijk geweest En als de heer de Bruin zegt„ik ben niet gehoord", dan moet spr. daarop ant woorden, dat Bu en W. eenstemmig van oordeel Waren dat verder onderzoek niet noodig B. en W. hebben bij het onderzoek en de beoordeeling dezer zaak, niet met neven zaken gerekend dit in anlwoord :uir. Jen heer Houtman doch hebben alleen ant woord gegeven over de beschuldiging li neergeschreven. Op die vragen is catego risch geantwoord. Of er nu nog bijzaken waren, die af ie keuren Waren, is een vraag waarop het College niet is ingegaan. In hot College is gevraagd: zal men conclusie nemen of alleen de resultaten van hot onderzoek aan den Raad over leggen. Spr. echter achtte een conclusie gevenscht, omdat hij meende dat 's Itaads bedoeling was, dat het College zich naar eer en geweten zou uitspreken over Je resultaten van het onderzoek. Spr. beeft Hit toon in het College aan de mdo gesteld en na bespreking was men het er over 't algemeen over eens, Jat het nemen van oen conclusie goVcnseht was. liet spijt spr. dat de zinsnede, betieffende de samenleving!, in lu-t rapport is gekomen. Wat overigens de regeling van liet ver huren der wtoning betreft, die, naar de heer de Clruin zegt, een zeer ongewone han deling was, daaromtrent kan spr. mededee- len, dat, naar Bt en W, gebleken is, doorliet Cjurgeiiijk Armbestuur aan den voorzitter en den bode te samen was opgedragen de Woningen te verhuren. Er was dm niets ongewoons. De heer de Bruin: Dat heb ik niet ge zegd, maar wel. Do Voorzitter meende dat do lieer do Bruin zich zoo had uitgesproken. Voorts is gebleken dat het Burgerlijk Am- bestuur 1.85 voor do woning zou hebben getrokken. Spr. beeft gemeend te moeten zeggen, dat het rapport door B. en W. naar eer en ge weten is opgemaakt Wat daarin geschreven is, is niet liet uitvloeisel van sympathie voor den beschuldigde. Ten slotte bestaat er eerr rubriek van totaal-indruk. Na hoor en wederhoor wordt overwogen de indruk die daaruit is ver kregen en die wordt in de conclusie neer gelegd. De woorden van den lieer Evers onder schrijft spr. Als een zaak in handen eener commissie is gelegd, dan moet men niet weer reagceren op haar uitspraak, maar enkel zeggen: het spijt mij dat de uitspraak zoo is, doch ik leg mij er bij neer. Dat er woorden tegen het College gericht zijn die niet vriendelijk klonken, och, daar aan raken B. en W. wel gewoon, maar spr. betreurt het dat deze zaak in hot openbaar behandeld is, en hij wil den uensch en de hoop uitsproken dat dit niet meer zal voor komen. i De heer v. Westendorp wil nog even zeggen, dat hij niet heeft aangedrongen om den heer de Bruin alsnog te hooren, omdat hij zich op het standpunt heeft ge-dcld, dat niet uit te maken is wat er tusschen twee personen is voorgevallen, terwijl daar geen andere hij tegenwoordig waren. i In de zaak-Berlcelaar heeft spr. den heer Goslinga in het College aan zijn zijde gehad, maar omdat men liet onderling niet eens kon worden, heeft spr. zijn afzondei lijko nota ingediend. 1 De Voorzitter sluit nu de discussie. De motie-de Bruin wordt ondersteund door de heeren v. d. Hoek en Houtman. In stemming gebracht, wordt deze ver worpen met 13 tegen 6 stemmen. Vóór stemmen de hoeren Koopmans, Houtman, v. Westendorp, de Bruin, v. d. Hoek en Dinkelaar. Tegen stemmen de heeren de Graaff, Schreuder, Nolet, mr. Kavelaars, mr. v, Briel Sasse, Lager -eij, Goslinga, v. d. Meer, Wouteriood, v, d. Velden, Dubbelman, Evers en Scheffers. r r De Voorzitter stelt nu voor de stuk ken van B. on W. en v. Westendorp voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe wordt besloten. ,- De heer v. Westendorp vraagt of hem thans gelegenheid kan gegeven worden om iets in verband met hot Burgerlijk Armbe stuur te zeggen. De Voorzitter stelt voor, den heer v. Westendorp hiertoe gelegenheid te geven. Dut wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. De heer v. Westendorp heeft het Reglement van het Burgerlijk Armbestuur eens doorgelezen, en heeft Baarbij gezien, dal cr niets in laat omtrent het verhuren van woningen. Aan het slot van spr's stuk heeft hij ge schreven „Deze onverkwikkelijke zaak lrceft zeker „wel doen inzien, dat ecnige veranderingen „dienen te komen in de wijze, waarop de „woningen van het Armbestuur worden ver duurd en dat bezoek van één lid van ge- „noemd bestuur aan armen niet gewenscht „is. Ik vertrouw daarom dat het Armbestuur „in deze opzichten de noodige veranderin gen in do wijze van werken zal brengen." Niemand, zal tegenspreken dat het ver keerd is woningen te verhuren, zooals dat nu hier gebleken is; het gebeurt nergens zoo. In de tweede plaats acht spr. noodig dat men zich tot richtsnoer stelt: ga nooit alleen op armbezoek, maar samen. Spr. wil voorstellen aan het Burgerlijk Armbestuur eon wenk te geven om te over wegen verandering te hrc-ngen op die heide punten. Dat is ook lictor voor den persoon die anders alleen met dio taak belast is. De lieer G,oslinga: Wij kunnen aan het Burgerlijk Armbestuur mededeelen, d". de heer v. Westendorp meent, dat die ver anderingen noodig zijn. De heer v. Westendorp zegt, dat het niet de bedoeling is invloed uit ie oefenen op het Armbestuur, maar enkel een wenk te geven. De heer Goslinga merkt on, dat de hoer v. Katwijk reeds heeft gezegd, dat deze zaak een leer voor hem geweest is. De heer v. Westendorp is ook verhuur der van gemeentewoningen, en deze zal niet ontkennen, dat ook hij niet altijd de wo« 5 t. i

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2