StoombootmaatschappijC. A. den Tex, Di recteur der Stoomvaartmij. „Nederland" Secr. -Vi'd. Amsterdam, Alg. Ned. Verbond J. IF. van den Wall Bake; S. van Lier Ez.. It. J. Emous, Dir. eener opleidingsinricli- tuu, voor ondenv.; N, L. Maarschalk, Dir. Neder]Nentig-\erzek. .Mij.; H. Hemmes, Direct. Ie lij. B. S, met 5-j. cursus; G. Meyer, Direct. Gein. Kweekschool voor On- derwijzers(essen)Ed. Harsen, kunstschil- der- C..N. R. CV') Oud-predikant veroordeeld. De oud-Nederlandsche predikant, ds. Van der Weg, sinds vier jaren in Zuid-Afrik,i is door het rondgaande hof te Lindley. O. .1. 8., tot drie maanden en twee we ken en nog een terechtwijzing veroordeeld op aanklacht van seditie, enz. Daar hij reeds een paar maanden in hechtenis was. zal hij op heden wel weer op vrije voeten zijn. Tot zijn veroordeeling had bijgedra gen een uiting van anti-Britsehc gevoe lens in een brief aan zijn stiefmoeder hier te lande, welke brief door den censor ge opend en teruggehouden was. („Chr. Schbld.") Ter Zee. Portugeescb, zeil schip in den grond geboord. Reuter somt uit Londen: Een Duitsche onderzeeër heeft het Por gecsche zeilschip „Douro", van Cardiff naar Oporto, geladen met kool, in den grond gebord. Nog een ontmoeting. Uit Londen wordt gemeld dd. gisteren Een Duitsche onderzeeboot joeg gisteren in liet Kanaal do Fransche bark General de Sonis" achterna. Do Britse he sleepbootHomer" welke de bark' trok. trachtte do onderzeeboot te rammen. Deze schoot en loste ook een torpedo op de sleepboot af. De boot ontkwam, doch de hark werd het laatst gezien temidden van rook en smook. De „Prinz Eitel Friedrich". Een telegram uit New-York aan de „Ti mes" meldt, dat kapitein Thie rieken van de „Eitel Friedrich, tegenover de verslag gevers, die aan boord kwamen, niets ander? losliet dan: „Ik word er misselijk van.' Andere officieren legden hem uit, dat d „Eitel Friedrich" wel zijn. voorraad bier had mogen aanvullen, maar met 2ijn mu nitie. Diverse berichten De houding van Italië. Behalve uit Napels, berichten de Zwitser sche bladen ook van een uittocht der Duit schers uit Rome en meer zuidelijk gelegen steden. Te Rome, waar Dinsdag de gewezen Fransche minister Ilanotaux is aangekomen, is een nationaal comité gevormd, om pro paganda te maken voor het ingrijpen van Italië in den oorlog. Het bestuur der socialistische partij heeft het pioletariaat nogmaals in een manifest opgewekt, de onzijdigheid des lands mei alle kracht te handhaven. De gevangen duikboot bemanningen. 1 Naar aanleiding van het bericht van Londensche bladen, dat de officieren en manschappen van Duitsche onderzeeërs naar de marinegevangenissen zijn gebracht en dat minister Grey verklaard heeft, dat zij niet als respectabele vijanden kunnen wor den beschouwd, schrijft cle „BerL Lok. Anz.": „Over de respectabiliteit dea* offi cieren onzer onderzeeërs zullen wij ons natuurlijk met Engelschen noch met andere buitenlanders in een twistgesprek inlaten. Op het krachtige protest, dat onze regee- rmg onmiddellijk tegen de aanmatiging dei Engelschen indiende, moet, daar het niets heeft uitgewerkt, onmiddellijk een 'daad volgen. Het spreekt van zelf, dat het huisvesten van krijgsgevangenen in arrestanten-lokalen ten zeerste in strijd is met hetgeen volgens het volkenrecht nog geoorloofd is." Nederland en de oorlog. Het -bericht, dat gisteren uit Londen, kwam over verzekeringspremies, die daar waren afgesloten tegen een oorlog tus- schen Duitschland en Nederland, vindt zijn verklaring in het gerucht, voorkomende in enkele Londensche Maden, volgens het welk de Duitschers troepen verzamelden uan do Nederlandscke grens. In liet land der weddenschappen was dat genoeg reden om verzekeringen te plaatsen tegen 40 en. latei zelfs tegen 50 guinjes ten honderd voor het geval van het uitbreken van een oorlog tusschen Nederland en Duitschland vóór den 31sten Juli. 1 1 1 tDe „Times" zegt' in een hoofdartikel over de positie van Nederland, dat zij derge lijke geruchten ongegrond acht. „Het is een welbekend feit, schrijft het blad, dat do positie van Nederland moeilijk is en er niet gemakkelijker op wordt, doch in welke richting de sympathieën ook gaan, de Hol landers reageeren niet op betoogingen, cn ofschoon wij er van verzekerd kunnen, blij- ven, dat zij zich geheel bewust zijn van de gevaren, welke hen bedreigen ais de Dui te achers een poging mochten wagen om de onzijdigheid van de Schelde te schenden of in het geval van een terugtocht der Duitschers door Blelgië, en ofschoon Neder land geen inbreuk op zijn rechten zal toe laten, zal hot zich niet blootstellen aan een verwoesting en aan verliezen, welke het onvermijdeltijke gevolg zijn van een oorlog, zonder dat er een rechtmatig© oor zaak voor is van genoegzaam belang. Zouden de Duitschers om de een of andere reden al te slim willen zijn en hot wagon een aanval op Nederland te ondernemen, dan zal hot land ongetwijfeld gereed staan qm de invallers terug te slaan. Behalve in dit geval, kan van de Nederlandsche re geering verwacht worden, dat zij niet zal afwijken van haar totnutoe gevolgde ge- dragslijnj, «.om door middelen, welke zij voor het heden en voor de toekomst het moest geschikt acht; de integriteit en de onafhankelijkheid van het land, voor welks wolvaart zij verantwoordelijk is, to waar borgen." Anders dan de „Times" is de „Daily Express'' er als de kippen bij om uit het zonderlinge gerucht sensatie te slaan. Wie dit blad leest, krijgt den indruk, dat het uitbreken van den oorlog tusschen Neder land cn Duitschland nog slechts een kwestie t van enkele uren is. De militaire medewer- ker van het blad, luitenant-kolonel IIoustam Bek, publiceert een artikel, waarvan het pp- i schrift luidt: „Holland in danger", en de aanhef is niet minder verbazingwekkend: „Wij bevinden ons aan den vooravond van liet grootste belang. Het conflict, dat onlangs ontstond tusschen Duitschland en Nederland heeft een zeer acuten en ge vaarlijken vorm aangenomen." En even later: „de tijd is aangebroken dat de keizer gereed staat een nieuwe mis daad te begaan tegen het volkenrecht' Verder vernemen wij, dat „het vertoog door den Nederlandschen gezant te Ber lijn tot de Duitsche regeering gericht, na tuurlijk niet als een ultimatum kan be schouwd worden", en dat de Nederland sche gezant voornoemd: „Cort van der Linden" heet. De kolonel acht het een op merkelijk feit, dat twee maanden geleden nog geen enkel neutraal land den mioed zou gehad hebben zulk een stap te doen Ook zou het een dwaasheid zijn te ver onderstellen, dat de gezant (n.l. de heer Cort van der Linden;, op het oogenblik, dat de muur van Ostende naar Metz nog bestaat, zonder bepaalde instructies van zijn. regeering, zulk een stap zou doen. (Inderdaad Kolonel Roustam Bek zal niet verwon- derd zijn als binnenkort de Nederlandsche regeering een ultimatum aan Duitschland zendt. Dat is de strekking van den aanhef, van het artikel, dat wij verder wel niet behoe ven weer te gevui, daar men ittphtan in voldoende mate een denkbeel 1 krui vor men van de wijze, waarop de .Express' zijn lezers omtrent ons land inlicht, en hieruit tevens kan opmaken hoe be.rouw Ixaar de inlichtingen zijn, die zekere Eng'-! sche bladen ook omtrent andere neutra.! landen geven. China en Japan. Officieuse Japansche bladen ontkennen dat de Amerikaansehe regcering tegen de •eischen van Japan nopens Mandsjoerijc heeft geprotesteerd. Een Japansch eskader is naar Sjanghai gezonden om de Japansche kolonie aldaar tegen molest te beschermen, en ook om kracht bij te zetten aan der. eisch dat de Chineesche regeering een eind zal maken aan den boycot van Japansche waren, die vooral in Peking, Sjantoeng, Mandsjoerije en het Jangtse-gebied groote uitbreiding heeft gekregen. BINNENLAND. Eerste Kamer. De Eerste Kamer, die a. s. Dinsdagavond bijeenkomt, zal waarschijnlijk Woensdag 14 dezer bestemmen tot het houden van of- deelingsonderzoek, ten einde Donderdag den 15en in openbare vergadering te behandelen de wetsontwerpen, welke alsdan in staat van wijzen zullen blijken te zijn. Beehteriyke macht. (B|ij Kon. beduif, van 9 dezer is benoemd tot griffier hij liet kantongerecht te B.reu- kelen—Nijenrode, mr. S. R. Wolthers, ad junct-commies ter provincie griffie van Groningen. s Bezoek aan de Helde-Maatschappij. Het door de commissie voor de land bouwbelangen van het Belgische Komiteit in Den Haag voorbereide bezoek aan de Ileid,-.--Maatschappij te Arnhem zal a. s Donderdag plaats hebben. Be zomerdienst. De Zomerdienstregeling op! de spoorwe gen zal dit jaar 15 Juni aanvangen. Ktderland »n de oorlog* Pers-corre sponden ten. Men meldt ons uit Zeeland: Door den terxitorialen bevelhebber in Zee land (waar, zooals bekend is, de staat van beleg is afgekondigd), is aan de hoofden der politie in alle Zeeuwsche gemeenten een „vertrouwelijke" aanschrijving gericht, om aan correspondenten van Hollandsche bladen mededeeling te doen, dat, volgens de opvatting van den bevelhebber, het op zenden van berichten over oorlogsgebeur tenissen in de nabijheid der grenzen, ïn strijd is met de neutraliteit van ons land, en dat correspondenten, die zich na deze waarschuwing hieraan toch schuldig ma ken, gevaar loopea dat hen door den ter- ritorialen bevelhebber het verblijf in Zee land zal verboden worden. De ongeregeldheden te U tre cht. De minister van oorlog heeft aan den gepens. luitenant-generaal A. J. Vetter op gedragen namens hem een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de onlangs te Utrecht voorgevallen ongeregeldheden. De Kieswet. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken de aandacht van de burgemeesters dier provincie er op geves tigd, dat buiten de desbetreffende wette lijke bepalingen, de dienst bij landstorm1 en landweer niet is militiedienst, en dat de bepalingen van art. 5, le lid, letter e, der Kieswet, op landweer- en landstorm- 1 plichtigon uit dien hoofde niet van toe passing is. I Met betrekking tot opgaven als bedoeld in art. 24 der Kieswet, die te hunnen aanzien inkomen, is mitsdien geen uitvoe ring te geven mm art. 35 dier wet Varkens vleesch. Een beu ijs, hoe in de maand "Maart het gebruik lau vaikcnsvleeseh, tengevolge van do prijsstijging en andere oorzaken, in ver band met den oorlog is verminderd, leveren de maandstaten van het openbaar slacht huis te 's-Gravenhage, die aantoonea, dat in het slachthuis geslacht werden in de 28 d;igen van Februari 2771 en in Maart met 31 dagc-n 1933 varkens, of S38 minder. ring, haar laatste in dit seizoen, zich in een druk bezoek zal mogen verheugen. Schiedamsch Bioscoop. Te beginnen met hedenavond zal door het Schiedamsch Bioscoop worden ver i toond: „De oude dag van vader Moorman" een drama uit het werkelijke leven, in vier bedrijven, door M. C. de Morthon. Voorts zal uit |d® Jonte-Vallei in Frankrijk een beric. beelden van het natuurschoon gegeven wor den met de zoo gunstig bekende gekleurd Pathó film. Ten slotte bevat het programma een nieuwe serie oorlogs-actuahteiten, die in deze dagen wel gesclukt zijn om de be langstelling te wekken. Wij verwijzen belangstellenden naar de in dit nummer voorkomende advertentie. VLAAK-DINGEN! Op liet drietal voor organist van do Nieuwe Kerk alhier zijn, na gehouden vergelijkend examen op j I. Donderdag, geplaatst de heer: W. J. Wille- biant alhier, P. Zuyderdum te Rotterdam en M. Beerdam alhier; na loting met me juffrouw J. F. van Kampen alhier. Als examinatoren traden op de heeren: J. II. B. Spaanderman, organist der Groote Kerk to Gouda en. H. J. P. Textor, organist der Groote Kerk te Schiedam. De volgende week zal de benoeming plaats hebben. STADSNIEUWS. Steuncomité 1914 Schiedam. Er blijkt nog steeds groote behoefte te bestaan aan kleeding voor de gezinnen, van fien, aïe door het comité gesteund! worden, en dit kan bij lange na niet* in die be hoefte voorzien. Nu de schoonmaak aanstaande is, en mogelijk bij velen nog blijkt, dat er kleo- dingstukken gemist kunnen worden, ver zoekt het comité nogmaals, met allen aan drang, deze aan het steuncomité te willen afstaan. Indien men even kennis geeft aan hel bureau, Nieuwstraat 30 telefoon 319 worden de goederen gaarne afgehaald. Het Steuncomité De Burgemeester van Schiedam, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat het kohier van de Personeele Belasting no 4, dezer gemeente, over het belastingjaar 1915, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 9 April 1915 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen al hier, ter invordering is overgemaakt. f Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder "erplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen alsmede dat heden de termijn van zes we ken ingaat, binnen welke bezwaarschriften tegen eenen aanslag, op genoemd kohier voorkomende, behooren te worden inge diend. JBlrj het te 's-Gravenhage gehouden exa men der Vereeniging Modevakscholen, slaagde voor Costumière mejuff. J. M. W. Jansen Cat, leerlinge der Modevakschool alhier. De heer B. Telkamp, kommies 1© klasse bij 's Rijksbelastingen is met ingang van 1 Mei overgeplaatst van liier naar Rotterdam In do godsdienstoefening der Afd. Schie dam van den Nederl. Protestantenbond, zal morgen als spieker optreden de heer D. Rook, van hier. Donderdagavond zal in het lokaal „Lielde en Vrede", aan de Tuinlaan, als spreker optieden ds. Dekking, predikant bij de Ne- deil. Herv. gemeente te Montfoort. Blijkens liet jaarverslag van den Reini gingsdienst over 1914, bedroegen de uitga ven f en de ontvangsten f8431.94, zoodat van de gemeente weid ontvangen 'f 38.037,26i/2, terwijl op de be grooting werd geraamd f39.651.79. Het verschil tusschen het bedrag van de bcgrooting en hetgeen werkelijk van de ge meente werd ontvangen is f 1614.52. De ontvangsten bleven onder de raming met een bedrag van f562.87 en de uitgaven met een bedrag van f 2177.391/2'. De inventaris wijst op een waardever meerdering van 'f72.16, zoodat de exploi tatiekosten bedragen f37.965.111/2- De N.V. v. Deventer's glasfabrieken Schie damDelft, houdt haar algemeene vergade ring van aandeelhouders op Zaterdag 24 April as. ten kantore der vennootschap te Delft. Voor nadere bizonderheden verwijzen Wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie, Naar Wij vernemen zullen de Belgen, die -op het oogenblik in het pand aan de Lange Haven, vroeger bewoond door den heer Beausar, gehuisvest zijn, dat buis moeten verlaten. Zij zullen dan hun intrek nemen in het pand Nieuwstraat, hoek „Oude Kerk hof." Dientengevolge zal het bureau van het steuncomité Worden verplaatst naar het huis daarnaast, dat groot genoeg is om tege lijkertijd de daar thans vertoevende Belgen ook verder te doen verblijvlen. „Inter Hos". Naar men ons meldt, zal de Mannenzang- vereeniging Inter Nos" alhier, op Zondag 25 April een Soirée amusante geven. Op het program, rijk aan afwisseling, zal ook voor komen, de bekende „UuweWijve.timolen", komisch duo voor Tenor en Bas (met toepas selijke decoratie). Liter Nos", waarvan mm steeds goed Werk gewoon is, vertrouwt dat deze .uitvoe- ficTonden roorwarpea. Terug te bekomen aan liet Commissariaat van Politie: Blauw bord H. 3735, jockeypetten, kin derschortje, zwarte doek. Aan de volgende adressen Doublé armband, Clemens, Mariastraai 48; kleerborstel, v. d. Berg, Nieuwe Ha ven 163/9; witte meisjeszak met inhoud Groenewegen, Strijensehestraat 28; porto monnaie met inhoud, Slavenburg, Koemarkt 1; rozenkrans in étui, Bakker, Beierland schestraat 61; nieuwe vloermat, G. Duk Lange Singelstraat 31geel koperen wa genmoer, Vrauwdeunt, Proveniershuis 27 rozenkrans, v. d. Hoeven, Veenlantstraal 26; portemonnaie met geld, Entrop, Vil lastraat 27. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino, 8 uur Specialiteiten-programma. 10, 11 en 12 April. Circus Schouwburg, 8 uur. Gezelsch -Spree. De Fabrioks baas. 10 April. Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 uur N. C. G. O. V. Vergadering van leden en aangeslotenen. 10 April. Musis Sacrum, 8 uur. Dame- Gymnastiek-Vereen. „Hygiea", Dir. Chr. Krijger. Openbare les. 10 April. Groote Nutszaal, 8 uur. Lie- derenavond, Rodi Deggeler, con cert-zangeres uit New-York; Hans Goemans aan den vleugel. 11 April. Groote Schouwburg, 2'/2 uur. Buitengewoon populair concert, Rosa Spier (harp), Liesbeth Meiss- ner (zang), Anton B. IL Verheij aan den vleugel. 11 April. Groote Schouwburg, 8 uur. Die Ilaghespelers. Amoureuse. 11 April. Tivoli-Schouwburg, 2 uur. Kin deroperette: Van een ezel en een korenbloem. 11 April. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Kon Vereen. Het Ned. Toon. Pro Domo (Louis Bouwmeester). 12 'April. Groote Schouwburg, 8 uur. Op standing. - 12 en 13 April. Tivoli Schouwburg, 8 uur Operette-Nap de la Mar. De Re- giments-papa. Ingezonden Mededeeïingen. De Stoomververjj en Uitstoomerij „DEPHOENIX." werkt met uit sluitend Schiedamsch PersGneei. Telepboon Mo, 15. Gratis afhalen en bezorgen. (Semengd Nieuws. Krasser maatregelen Men meldt ons uit Den Haag: Gisleravond omstreeks 8 uur werd door oen inspecteur van politie en 2 rechei- cheurs, de „Taverne Fursterberg", in de Ket tingstraat, ontruimd en gesloten. Don ge heden avond bleven 2 politieagenten, voor het liuis geposteerd en lieten niemand to?. Zooals men zich zal herinneren werd de géiant van deze Taverne door den kanton rechter veroordeeld tot f3 boete, wegens het zonder vergunning maten, van muziek. De Hoog© Raad bevestigde Maandag j.l. dit vonnis. Dinsdagavond Werd er tocli zonder vergunning muziek gemaakt. Hier van werd door de politie procesverLaal op. gemaakt. Toen nu gisterenavond wederom muziek werd gemaakt, giag de politie tot krasser maatregel over. Moord. Men meldt ons uit Roosendaal: Gisteravond heeft in de Achterstraat al hier een moord plaats gehad. Wij vernemen hieromtrent het volgende: Gisteravond omtreeks tien minuten over 9, toen de huishoudster, mejuffrouw M. C. v. Achtmaal, het licht in de slijterij van den heer- J. Vermeulen in de Achterstraat uitdraaide, drongen zich twee personen in den winkel en grepen de huishoudster. Een worsteling ontstond, waarna het beide man nen tenslotte gelukte de juffrouw een zak doek in den mond te stoppen en te wur gen. Door het rumoer gewekt, wilde de heer Vermeulen, die boven ziek te bed lag, de trappen afkomen, doch weid door de beide personen, die inmiddels reeds de trap waren opgeloopen, naar beneden ge gooid. Hij bleef bewusteloos liggen,. De beide niannen onderzochten daarop het geheele huis en den winkel, braken de verschil lende kasten open en konden zich toen, een nog niet bekend bedrag aan geld toe eigenen. Eerst nadat de mannen, gevlucht waren, kwamen de buren tot de ontdekking van het gebeurde. De poiitie, die onmiddellijk van iet geyal verwittigd-weid* stelde een on* derzoek in, dat tot laat in den nacht voort duurde. i 1 1 1 j Hedennacht heeft de grenswacht een Belg aangehouden, die dc grens wilde overste ken en geheel met het signalement door den heer Vermeulen opgegeven, overeenkwam. Vlak bij de grenzen vond men een jakje geld, dat vermoedelijk van den diefstal afkomstig was. Mej. Van Achtmaal is ongehuwd en on geveer 60 jaar oud. Hedenmorgen werden het Parket en den scheikundige uit Breda hier verwacht. Het geval veroorzaakte veel opschudding. Nader meldt men ons uit Roozendaal: Dc Belg, die door de grenswacht gear resteerd werd, is voorloopig in hechtenis gehouden, verdacht van den moord op mej. Achtmaal; het is de 22-jarige Louis Aleni. De medeplichtige, Jan van Sundan, wordt nog gezocht. De heer Vermeulen, die van de trap pen werd gegooid, is 80 jaar oud. Door den sterken wind. Gistermorgen is op de rivier te Rotter- dam het stoomschip „Poeldijk" komende uit het droogdok met bestemming naar de werf van Bpnn Mees, tegen den eersten Katendrechtschen dam gevaren, waardoor drie ducdalven braken. Daarna is het stoom- schip, dat wegens het slechte weer niet door 4 sleepbooten die het sleepten kon worden gehouden, tegen den grooten paal No. 4 van de 2e Katendrcchtsche haven gevaren, die daardoor ernstig werd be schadigd. Verder is het stoomschip op den kolen tip geloopen. Of deze laatste inrichting schade beliep is niet met zekerheid bekend. De averij, aan het stoomscMp zelf liep aait zich tot een deuk in de huid. Ongelukken. Gistermorgen is aan de stroohulzenfa- briek van den heer W. Peters, te Weert (Limburg) een ernstig ongeluk gebeurd. Een jongen van 16 jaar, F. T„ is door een transmissie gegrepen waardoor hem beide voeten werden afgeslagen. Het lichaam was op meerdere plaatsen gebro ken en verminkt. De 5-jarige T. K., Wonende Lange To ren straat, te Rotterdam, had het ongeluk in een kuip met kokend water te vallen. Met ernstige brandwonden aan beide bee- nen is hij naar het ziekenhuis gebracht. V. I De 29-jarige timmermansknecht J. V. Z., wonende aan den Nesserdijk, te Rotterdam, die werkzaam was in de Centrale Guano- fabriek, te Kralingsche Veer, kreeg daar een houtsplinter in de linkerhand. Spoe dig zwol de geheele arm óp en werd bloedvergiftiging geconstateerd, zoodat zijn dadelijke opname in het ziekenhuis nood zakelijk bleek. Auto tochtje met hindernissen. J. H-, uit de Meidoorn&traat, reed met een -auto op de Nieuwehaven, te R'dam. Toen de auto slipte, sloeg hij zijn Jiand uit, die daarbij vrij ernstig verwond werd. Met een taxi-au to werd hij naar het ziekenhuis vervoerd om verbonden te worden. Op de Jvolkkade reed deze taxi-auto inmiddels den schippersknecht iA. de II, die juist d® straat overstak, over den linkervoet, waardoor deze ernstig gekwetst werd. Ook dezetwerd toen dpor de taxi opgenomen om (ïnede naar het ziekenhuis vervaard' te worden. De DEngeneering". Het sleepbootje „Engeneering", dat eer gisteren op de Maas te Rotterdam werd. overvaren ter hoogte van boei 17, is lieden door de Bergingmaatschappij met een drijvende bok boven water gehaald en naar de Petroleumhaven ge bracht, vanwaar het naar de werf ivan Wil ton, waar het thuis behoort, zal .worden vervoerd. In liet bootje werd één lijk' gevonden, n.l. dat van den stoker K„ die zich in de machinekamer bevond, toen het onge luk plaats had. De overige lijken zijn nog niet gevonden. 1 Een misdaad Een jaar of drie geleden werd te Meppel Johanna Vennifc verdronken in de 11 ooge veen sche vaart gevonden. Iedereen dacht toen aan zelfmoord, en daaronder hebben de ouders van het toenmaals 17-jarige meisje veel geleden. Over die droeve ge beurtenis schijnt thans een ander licht op te gaan. De 21-jarige dienstbode Geeltje B- moet namielijkl Ijians bekend hebben, dat zij destijds Johanna V. in het kanaal geworpen heeft en alzoo den dood veroorzaakt. Vol gens «cn te Meppel rondgaand gerucht, zou minnenijd Geertje tot die daad hebben gedreven. Zij is op grond van een en ander gearresteerd en achter slot en grendel ge plaatst. (N. v. d. D.) Werkstaking. Onder de turfgravers in de venen van Val- thermond (DrJ is een uitgebreide werk staking uitgebroken. Tengevolge daarvan zijn de meeste turfgravers van andere plaat sen, die aldaar geregeld in het voorjaar (verken, naar hun woonplaatsen terugge keerd. 'n Moderne bekkesnijder. Men meldt uit Roermond aan de „Tel.1": In het naburige dorpje Haelen heeft Donderdagnacht een buitengewoon, brutale inbraak' plaats gehad ten huize van een alleenwonend landbouwer, K. geheeten. K. had zich reads lang ter ruste begeven, toen hij' Waikker werd door eenig lawaai in zijn Woning. Een man, die zich een valschen board had gemaakt, stond in de woning, en Was binnenshuis gekomen door het uit sneden, van een ruit aan de achterzijde der l

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2