m"m w "si li,'- I MÏroNLAjnp. 8TAD3MEPW8. Ingezonden Mededeelingen. Zijn uw nieren verzwakt? &er& en wenooï- Sport. tiemengd Nieuws. door do stcuncomité's te verzoeken den on willigen geen steun tc verleenen, heeft hij hen daarvan afgehouden door te drei gen hun namen te publiceeren, als zij daar mee doorgingen. u nu moot de heer Spiekman niet zeg gen. dat als men meer om de schepelingen gedacht had, er voel vroeger een Zee-onge val!envcet zou zijn ingediend, want die in <tïening zou op dat moment absoluut ver kec.d g- e n_ut zijn. want dat zou zóó ont ruit hebben rili zoo goed als niemand moor naar v. a- gegaan. Op een vraag 26 Augustus 1.1. door den heer Troelstra ila.u or er dra", ha 1 de Minister dan ook ge anfumud. h overnemen \an molest risico niet «.idcel de lading mocht 1 etrefteu dodi dat men ook de schepelingen, speciaal de zeevisschers moest verzekeren, wier uit vaien hij echter niet wilde Levorderen iJe zaak was dus precies andersom dan de heer Spiekman ze had voorgesteld, cn hij hoopte dan ook dat deze het verwijt dat hij had gedaan, en dat do Regec-ung m liet algemeen en spTeker zich ten zivrde aan trok, ruiterlijk zou terugnemen, liet doet ons genoegen te kunnen melden dat de heer Spiekman zonder omwegen aan deze uit noodigmg voldeed. Aan do bezwaren van den heer de 'Vistor werd ook tegemoet gekomen. Het gevaar voor langdurige processen werd zoo goed als opgeheven doordien, aan den Minister de bevoegdheid werd gegeven aan een lid der bemanning van een zeevaar tuig of aan diens nagelaten betrekkingen reeds dadelijk een voorloopige uifckeering te geven, welke in geval van toewijzing der betrekkelijke vordering tegen de reederij in de gestorte waarborgsommen kan worden verhaald. En de heer Boissevain veikreeg, dat als de manschap van het vergane schip gered wordt, aan haar ook de uitrusting wordt vergoed. De wet bepaalt, dat 50 procent van de verzekeringskosten gedragen worden door de reederijen en dé andere 50 proeent door het Rijk. En nu kwamen de heer Duymaer van Twist en dr. De Visser, de eerste voor de Zuiderzeevisschers en de andere voor de Xoordzeevisschers bek» gen, dat deze last voor dezen te zwaar was, en dat voor hen het Rijk 3't cn zij zelvcn maar 1/4 van de verzekei ingssom moesten betalen. In schrille kleuren werd het ongewisse en moeitevolle bedrijf van den vi-sscherman geteekend, die niet eens een vooruit vastgesteld loon aan zijn pm soneel kan uitkeeren, omdat zijn capaciteit om het loon uit te betalen gehec! afhangt van de vraag óf en hoeveel er wordt gevan gen. Deze menschen gaan slechts uit „op hoop van zegen", riep Steenwijk's afge vaardigde met pathos uit, alsof hij avond aan avond bij' Heijermans in de komedie zat. i Dat dit bedrijf echter zoo weinig loo nend zou zijn, werd ten sterkste betwist door den heer Bots se vain, die beweerde, dat het met de visschers al net gaat als met de boeren, die altijd klagen; vangen ze veel, dan heet het, dat de prijzen zoo akelig laag zijn, yn vangen ze weinig, dan jeremieereu ze weer daarover. Toch meen de spreker met de cijfers van hetgeen aan de afslag te IJmuiden, speciaal aan de stoomtrawlers is uitbetaald, te kunnen be wijzen, dat het er lang zoo slecht niet vooi.-laat met de visscherij'. Wij s'ellen ons in deze geen partij, maar gelooveii toch wel. dat de visschers, die op eigen schuit varen en ons de versch'e visch bezorgen, die honderdmaal lekker der is dan 'de ijsvisch van de I stoom trawlers, een zuur stuk brood hebben, en het was deze categorie van menschen, die de heeren Duymaer van Twist en dr. De Visser bedoelden. En hun kwam ten goede dat do visschers nu eenmaal terecht of ten onrechte zeer in beklag zijn, en de Re geering nam dan ook hun amendement over. i Eindelijk deed de Regeering den zin van den heer Mendels om straf te zetten op het niet-verzekeren van een schip, en wel een Jiechtenis van 3 maanden of f300 boete. Wij voor ons zouden meencn ,dat, nu er toch een straf werd gesteld, die wel iets zwaarder had mogen wezen. De stemming over de wet kon niet da delijk plaats hebben, omdat er gedurende de behandeling wijzigingen in waren aan gebracht; ze zal echter, naar wij meenen, wel zonder hoofdelijke stemming worden aangenomen, en de beste wensch is wel, dat ze niet zal behoeven te worden toege past, en dat er geen Nederlandsche sche pen, al is het dan ook maar bij vergissing, zullen worden getorpedeerd. De Kamer as toen gegaan aan het wels- ontwcrp-Aalberse over de oneerlijke con currentie, en eenige sprekers hebben daar over belangrijke, algemeene beschouwingen gehouden, die zeker een voltalliger Kamer hadden verdiend, maar daarover den vol genden keer. i Tan het hof. De schilderij, die mevrouw Thérèse van DuylSchwarze van de Koninklijke Fami lie gemaakt heeft in 17de eeuwsche cos tumes, zal de volgende week naar het Huis ten Bosch worden overgebracht. Liberale Unie. De „Vaderlander" meldt, dat de jaarlijk- sche vergadering van de Liberale Unie Za terdag 22 Jlei te Amsterdam gehouden .wordt. Behalve een wijziging van statuten en huishoudelijk reglement komt het ontwerp- program voor gemeentepolitiek aan de orde. Ka bet congres te Arnhem. Xaar aan. „Het Volk" wordt meegedeeld, is Maandag in Den Haag tot de oprichting oener revolutionaire socialistische propa- gnndaduh besloten. Daartoe was een ver gadering belegd in het gebouw van het naagseh vak comité, waar Tribunisten en gen ezen leden van de S. D. A. P. over de noodzakelijkheid dier oprichting het woord voerden. Uit de discussie moet zijn gebleken, dal er over de vraag, op welke wijze de clubfhct i e-te aan haar doel zal beantwoorden, heel nat meenïngsversehil bestaat. De Tribunisten verlangden den weg tc wen ingeslagen, welke door hen \au meet ii werd gevolgd, n.l sti yd voerend tegen de S D. A. P De anderen waren d.turen tegen van meening. dat de propaganda 'ich zonder meer had ie bepalen 1oi het brengen van revolutionair inzïvht onder ile nias«a. Zooals gezegd, ondanks de meenings ersclnllen werd de oprichting der club een ddongen feit. I Tot de club kunnen toetreden Tubunislen, iiiarchisten, syndicalisten enz. Donderdagavond vond opnieuw een ver gadenng plaats m liet gebouw \an de gemeentewerklieden organisatie. Een der leiders van de S. D. P. verklaar de. dat hij, mdien de revolutionaire propa zin da dub in het land een zoodanigen op gang maakte, dat het aantal leden ervan een duizendtal bedroeg, zijn partij organisatie in ernstige overweging zou geven om te pogen een fusie tusschen de club en zijn partij tot stand te brengen, in dier voege, dat dan 'de S. D. P. zich in de club eou oplossen. Bond vim Vrije Liberalen. Hot hoofdbestuur heeft mede met de gede legeerden van de afdeelingen vergaderd ter bespreking van de vraag, of het wenschelijk de gewone algemeene vergadering van den Bond te doen doorgaan en welke agenda daarvoor zal worden vastgesteld. De langdurige discussies leidden tot het besluit een huishoudelijke vergadering te doen plaats hebben in den loop van klei, terwijl aan het Hoofdbestuur werd overge laten. daarvoor nader een agenda op te maken. (Fakkel). Nederland en de oorlog- De ..Zevenbergen". Zooals bekend, heeft de Nederlandsche gezant te Berlijn op 25 Maart j.l. aan de Duitsche regeering de bedenking van die an Nederland kenbaar gemaakt wegens het in gevaar brengen van het stoomschip .Zevenbergen", in de nabijheid van welk schip twee bommen waren neergekomen, geworpen uit een vliegtuig, voerend de Duit sche oorlogsvlag. Xaar wij vernemen, heeft de Duitsche regcering aan de Nederlandsche regeering bereids een rapport betreffende het op haar last ingesteld onderzoek overgelegd. De daarin vermelde gegevens omtrent de om standigheden, waatonder een Duitsch vlieg tuig op genoemden datum zich in de Noord zee in de nabijheid van een Nederlandsch stoomschip heeft bevonden, zijn echter zoo velschillend van die, welke de ..Zevenber gen" betreffen, dat de Xederlandsche re geering onder aanwijzing der verschilpun ten, thans als haar meening heeft doen kennen, dat het Duitsch rapport geen be trekking kan hebben op liet vliegtuig, dat de bommen nabij de „Zevenbergen" heeft geworpen. Zij hoeft mitsdien de Duitsche regeering verzocht om een nader onder zoek in te stellen. De opgebrachte s to o tn tra. wle.r.s. Volgens te IJmuiden ontvangen lelegra- fisch bericht zijn de zes naar Hamburg op gebrachte cn aldaar vastgehouden trawlers ontslagen en vertrokken. Postverkeer met Engeland. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat, wegens tij delijke opheffing van den dienst der stoom schepen van de Maatschappij Zeeland van Ylissingen naar Engeland, de verzending van de post uit Nederland naar Engeland Zondag 25 dezer, en voorts om 'den anderen dag zoo mogelijk zal plaats vinden met de boot, welke 8 uur voorm. van Hoek van Holland naar Harwich ver trekt. Indien, de omstandigheden dit me debrengen, zal van andere gelegenheden, worden gemaakt. welke zich daarvoor aanbieden, gebruik Belanghebbenden, die bepaald verlangen, dat hun brieven alleen langs een bepaal den weg zullen worden verzonden, moe ten dien weg duidelijk op het adres ver melden. („Stct.") De „Zaanstroom". Dc minister van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat de termijn van indiening van reclamaties bij het prijsgerecht te Ham burg in zake de „Zaanstroom" is verlengd tot 30 dezer. („Stct.") Geen duurtetoeslag. Het Comité van Uitvoering, vertegen woordigende de samenwerkende' organisa ties van ambtenaren tot het verkrijgen van een duurte-toeslag, deelt aan „De Belas tingambtenaar" mee, dat van den raad van ministers bericht is ontvangen dat er geen voldoende redenen zijn om aan het verzoek te voldoen, maar dat op andere wijze getracht wordt de nadeelen. uit stijging van prijzen voor eerste levens behoeften voortvloeiende, te verminderen. Uitvoer anthraciet. De Duiteehe bladen melden, dat de En- gelsche regeering een uitvoerverbod op an- thracieikolen heeft afgekondigd. Bij informatie aan het Engelsche con sulaat te Amsterdam, is het „Ilbld." ge bleken, dat deze mededeeling inderdaad juist is. Een importeur van steenkolen te Rot terdam heeft nit Engeland een telegram ontvangen, meldende dat men daar gewei gerd had, de kolen in een zijner schepen te laden, aangezien het verboden ivas. Er liggen nog verscheiden Nederlandsche schepen daar op hun lading steenkolen te wachten. Belgische vluchtelingen. liet plaatselijk comité voor de vluchte lingen te Middelburg heeft van den minister van binnenlandsehe zaken het volgend ant woord ontvangen op een telegram, waarin verzocht werd de van rijkswege onder steunde Belgen Middelburg niet te doen verlaten De maatregel, dat alle van rijkswege on dersteunde vluchtelingen, ónder wie ook de pauvres hontoux zijn begrepen, vóór den te uwer kennis gebrachten datum de provincie Zeeland moeten verlaten, wordt geboden door het militair belang en door het militair gezag verlangd. Uit dien hoofde kim daarin geen verandering worden ge bracht. In verband hiermede blijft het vertrek van weder ruim honderd armlastige vluch telingen, die tot heden in een tweetal lo- kolen in Middelburg vertoefden, naar het vluchtelingenoord te Uden, op hedenmor gen, ongewijzigd. Eerste zitting: van den Militieraad. Do Burgemeester van Schiedam brengt bij deze ter openbare kennis, dat de eerste zitting van den Militieraad voor zoover deze gemeente betreft, zal worden gehouden op Zaterdag 1 Mei a. s. des voormiddags te 10 uren in het gebouw „de St. Joris Doele", Doeleplein alhier. In de eerste zitting van den Militieraad wordt in het algemeen uitspraak gedaan omtrent: a. vrijstelling van den dienst wegens eigen vrijwilligen dienst en wegens broederdienst b. uitsluiting van den dienst. |Voor zooveel betreft vrijstelling van den dienst wegens aanwezigheid van .in het zelfde jaar gel oren broeders, doet de Militie raad eerst uitspraak in zijn tweede zitting welke later zal worden bekend gemaakt. De ingesclirevenen dezer gemeente voor de lighting van het volgend jaar, die vrij stelling wegens eigen vrijwilligen dienst of wegen» broederdienst hebben aangevraagd, zullen in gemelde zitting in de gelegenheid worden gesteld desgewensclit die aanvrage toe te iicKteti of te doen toelichtten en ver volgens de uitspraak hieromtrent van den Militieraad te vernemen. Tegen de uitspraak van den Militieraad omtrent vrijstelling of uitsluiting kan bin nen 10 dagen, Ite rekenen van den dag, waar op die uitspraak is geschied, bij Gede puteerde Staten der Provincie, behalve dooi den Militie-Commissaris, bezwaar worden ingebracht lo. door den ingeschrevene wien de uit spraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator; 2o. door elk der overige voor de gemeente ingesclire venen of door zijn vader, moeder, voogd of curator. Hij of zij, die bezwaren inbrengt, levert het daartoe strekkend verzoekschrift, dat Lchoorlijk met redenen omkleed moet zijn, in bij den Burgemeester dezer gemeente, (aidoeling Militie, Schoolstraat 12.) Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst uitgereikt. Bezwaarschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Het aantal leerlingen, hetwelk oip 31 De cember 1914 de apenbare lagere scholen in deze gemeente bezocht, bedroeg Voor school A M. U. L. 0. dioofd de heer Tijl, 94. Schóól B M. U. L. 0. - hoofd mej. v. Andel, 188. School C, hoofd de heer Baan, 456. School D, hoofd de heer Schuurmans, 45*2. School E, hoofd de heer v. d. Poel, 475. School F, Ijoofd de heer Bochoven, 449. School G, hqofd de heer Martens in den loop van het jaar geworden een schooi voor U. L. 0. 254. School E, hoofd de beer Ruiter, 463, en school I, hoofd de heer Klein, 57. Totaal 288S, tegen 2856 in 1913. Voor de bijzonderen scholen was dit: Christelijke school, Broersvest, hoofd de heer Knappert, 340. Geref. school. Tuin- laan, hoofd de heer Kruijer, 333. Geref. school voor M. U. L. 0„ aan den Singel, hoofd de heer Wijnveld, 25'4. Totaal 927, tegen 912 in 1913. Voor de R.-K, scholen bedroeg het aantal St. Jozefsschool M. U, L. 0. hoofd de heer Luxen, 218, St. Vincentiussehool, hoofd de heer Bellaard, 288. St. Thomas- school, hoofd de heer Vinken, 230. St. Aloysiusschool, hoofd de heer Lammers, 269. St. Willibrordusschool, hoofd mej. v. Otten, 214. St. Jansschool, hoof mej. Heus kens, 262. Mariaschool M. U. L. 0. Ie sectie hoofd mej. Verhoeven, 128 en gewoon lager onderwijs met 291, en St. Li- duinaschool, hoofd mej. y. Leeuwen, 163 leerlingen. i Totaal 2063, tegen 1992 in 1913. Bet totaal-aantal leerlingen der verschil lende dagscholen in dezie gemeente voor M. U, Lr 0., U. L. O. en lager onder wijs bedroeg dus op 31 December 1914 5878 leerlingen. 'De nieuwe holsnnmmering. In de gemeenteraadszitting :yan den 3en Maart j.l. is een verordening vastgesteld, die wel eenige bijzondere aandacht ver dient: 't is die op de straatnamen, de huis nummering cn de verplichting tot het doen van aangifte voor het bevolkingsregister. Vooral'de huisnummering zal hier een verandering ondergaan. De wijze, waarop tot heden in deze gemeente de huisnummers zijn aangebracht, behoefde noodzakelijk eenige wijziging: hier vindt men 't op den stijl van een deur, ginds boven de deur, daar oip een ruit; hier is 't een klein, daar een groot cijfer, in één woord, een vast stelsel bestond hier niet en moei'tijü was 't daarom, vooral bij avond, een "zeker huisnummer te vinden. In de nieuwe ver ordening wordt thans bepaald, dat de cij fers en letters, waarmede het nummer wordt aangegeven, moeten zijn zwart otp witten achtergrond en volgens het model door Burgemeester en Wethouders vastgesteld dat ter inzage ligt op 'I bureau van het bouw- en woningtoezicht. Het nummer moet worden aangebracht nabij den ingang van het gebouw in het vlak -van den muur cn niet in eenjiortiek of ander terugspringend gedeelte ofwel op een muur, hek of andere terremafseheiding, nabij den ingang van het erf. Het moet zóó worden geplaatst, dat de bovenkant van den witten achtergrond komt op ten minste 2.10 M. en ten hoogste 2.30 M. boven de piraat. Boven- en benedenwoningen worden aan geduid door het nummer, met bijvoeging van een letter. Uiterlijk op 1 Juli 1919 moet ieder pand m deze gemeente otp de hierboven aange geven wijze zijn genummerd, echter, wordI een gebouw voor dien tijd geverfd, dan moet het gelijktijdig geschieden. Ten einde zeker te zijn van het juiste nummer en letter, dat op een boven- of benedenhuis moet worden aangebracht, ver dient het aanbeveling vooraf óf op liet bevolkingsbureau óf bij' de bevolkingscon troleurs de noodige inlichtingen in te win nen. j j Wij vertrouwen, dat de ingezetenen zul len medewerken, dat deze zoo hoog noo dige verbetering spoedig zal zijn aange bracht, waarmede het algemeen belang ten zeerste zal zijn gediend. Verzwakte nieren veroorzaken rugpijn uiinekwalen, waterzucht, rheunmtiek,jicht enz. Ieder oogenblik van uw leven worden aan het bloed vergiftige onzuiverheden toegevoegd uit de stofwisseling, enz. Zij worden evenwel uit het bloed gefiltreerd door de nieren, wanneer deze organen gezond en krachtig zijn. Wanneer zij echtei verzwakt zijn, kunnen zij haar werk niet behoorlijk verrichten. Dan blijft een ge deelte der onzuiverheden in hot bloed ach ter en verspreiden zij ziekte door uw ge heele gestel. Gij" begjnt u dof, zwaar en dui zelig te gevoelen, giji krijgt last van hoofd pijn en rugpijn, waterzuchtige zwellingen vertoonen zich in de enkels of onder de oogen, en u.w hart wordt aangedaan. Ook kunt gij last krijgen van rheumatische pij nen in de spieren en gewrichten, en heb! gij voortdurende aandrang tot urineloozing terwijl uw water met een branderige pijn komt, bewolkt is en bezinksel achterlaat.. Wanneer de nieren niet in orde zijn, i- er een niergeneesmiddel noodig. dat haai heelt Foster's Rugpijn Nieren Pillen Aver ken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij! helpen de nieren olm de schade lijke onzuiverheden uit hel bloed te filtree- ren en némen zoodoende de oorzaak van bovengenoemde kwalen weg. Te Schiedam verkrijgbaar bij de h.h Kappelhoff Ilovingh. Toezending geschiedt franco na ontv. v. post wissel a f 1.75 voor één. of f 10.voor zes doozen. Eïscht de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voor own. zien is van nevenstaand handelsmerk. Ne». Herv. Kerk. Beroepen te Lage Zwaluwe ds. J. C. Karres, te Oudemirdum; te Steenwijk (0.) ds. J. Ravesloot, te Heukelom. Bedankt voor het beroep te Poortvliet ds. P. Borgers, te Kamerik. Hooger Onder wijs. Te Utrecht zijn bevorderd tot arts de heeren D. van Meeleren en J. J. Wolters. Voetbal S. V. Y.—E. D.. 0. Zondag a.s, te 2 uur ontvangt S. V. V. 1 alhier E. D. 0. uit Haarlem. D. 0., die "t vorige seizoen door de bekende omstan digheden uit de 2e klasse werd gewipt heeft dit jaar een goed figuur geslagen en was o. a. de eenf-o club, die Ajax, Am sterdam,'dit jaar. versloeg. Zij" ïs thans kampioen van haar afdceling en beschik! over een sterk elftal, zoodat a.s. Zondag S. V. V. weer de'handen vol heeft. Sparta's leening yolteekendl De druk der tij&n... de lasten der mobi lisatie..., hooge belastingen..., stijgende prij zen voor levensufiddelen... oef! En toch, ondanks al deze misère, geld voor sport beschikbaar. "Gelukkig, dat het kapitaalkrachtige'Rotterdam begrepen heeft dat er hier geen geld gevraagd werd voor luxueuse doeleinden) maar dat d© steun Sparta geschonken bij1 de uitvoering van haar plannen, onze stad zelve ten goede komt Er moest f125.000 zijn voor de tribu nes en gebouwen te plaatsen op bet nieuwe terrein. Veertien dagen geleden begon het bestuur met het vragen om rentelooz© voorschotten en thans is de leening voltee- kend. Wij vernemen, dat twee Stadgenoten elk voor f25.000 hebben geteekend. De bestuurdenen .van Sparta kunnen in dit succes een nieuw blijk van vertrouwen zien hun thans uit handelskringen geschon ken, vertrouwen in hun beleid en in den bloei van de vereeniging aan wier hoofd zij jstaan. („Hbl.") Toerisme. Hoofdconsulaat A. jN. IV. B. Gisteren heeft de oflïcieele opening plaats gehad van het naar Amsterdam overge brachte hoofdconsulaat van den A. N. W, B„ ToeristenJxmd voor Nederland, Voor het sierlijke geveltje aan de Kei zersgracht hij de Leidschestraat bungelt het honds-uithangbord, en de kaarten en andere bondsuitgaven achter de ramen van de par- terre-étage demonstreeren de activiteit der instelling. Boven het hord is de vlaggestok in de bondskleuren, blauw-vit, die wij allen ken nen van de wegwijzers. In de marmeren hall hangen statistische prenten, die betrekking hebben op de ont wikkeling van "het bondslichaamzoo de monstreert b.v. de statistiek van het aantal bondswegwijzers den reusachtigen year uit gang. - i i Rechts staat tegen den wand 'n hondsuit- ga\ e-in-staat-en-wording. Het is oen uiterst practische Zuiderzeekaart, waarvan de stip pen correspondeeren met zwarte silhouet ten van dorpjes en eilanden om en in de Zuiderzee. Die silhouetten zijn in een bij de kaart behoorend boekje verzameld. Verder is er het model van een groote motorboot te zien en een verzameling trip tieken, buitenlandsche rijbewijzen, enz'. Langs een mooie trap, die wentelt onder den glazen koepel van het trappenhuis, bereikt men de eerste verdieping, waar de nieuwe hoofdconsul, de heer Pos, gisteren de gen nodigden ontving. Onder hen waren de stellingeommandant, generaal-majoor Op- horst, en diens adjudant, kapitein Van Lin den Tol, en verder een groot aantal ver- icgenwoordigers van bevriende yereenigin- gen op het gebied van toerisme, en van den Ilotelhoudersbond en het Koggeschip. De heer Pos sprak hun allen hartelijk toe en heette hen welkom. Vervolgens wer den door den hoofdconsul enkele mede- doelingen gedaan over het werk van den A. X. W. B„ dat uit den aard der zaak op het oogenblik voornamelijk op binnen- landsch terrein betrekking heeft. Het bui tenland is er voor de toeristen niet aan trekkelijker op geworden. Des te meer gelegenheid is er echter voor Nederlanders, om dezen zomer met hun eigen land kennis te maken; ook de tweede wandelweg, van Arnhem haar Deventer en Zutphen, zal daartoe nuttig zijn, en de openstelling er van is reeds door de mili taire overheid gesanctioneerd. Na deze uiteenzettingen werden de genoo- digden in de gelegenheid gesteld de verdere inrichting van het fraaie gebouw in ©ogen schouw te nemen. De vele en dure 'ieren. Een onzer lezers schrijft ons uit Maas tricht: „Is het u wel bekend, dat thans eiken marktdag, soms tweemaal per week 1.300.000, zegge meer dan een en een kwart millioen stuks eieren te Roermond op de markt komen? Daarenboven te Maas tricht 500.0001 En toch kosten de eieren hier 6 cts„ een prijs, die hier vroejjer nooit in dit seizoen betaald is." („Hbl.'1) Waterkamp. Door den directeur van de Zeevaartschool te Amsterdam, den heer Tjebbes is het plan opgevat ia Augustus met een honderd tal jongens een zoogenaamd Waterkamp te gaan betrekken in Friesland. Hij zal dan in een twintigtal vaartuigen de Zuiderzee oversteken naar en aan het Sinter meer afleriei sport gaan oeoefenen. Dat plan heeft de aandacht getrokken van II. M. do Koningin-Moeder. Namens de Vorstin zijn nadere inlichtingen gevraagd en gisteren heeft de heer Tjebbes van 11. M. honderd gulden ontvangen met een schrij ven, 'waarin H. M. haar sympathie betuigt met het plan en Loopt dat het goed zal slagen. Ongelukken. Het dochtertje van dien heer C. H„ te Hazerswoude, dat ©en maand geleden door een auto overreden js; is thans in het Acad. Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. Te Spijkenisse is Donderdag de 11-jarige P. S. door een zwaar beladen wagen over reden. Een wiel ging den jongen over de borst, met het noodlottige'gevolg, dat de dood spoedig intrad. Het tramongeluk te Perlijn. Over het vreeselijke tramongeluk te Ber lijn, waarbij ongeveer 15 personen omkwa men, worden de volgende bijzonderheden gemeld: Een tramwagen kwam Woensdagnacht in snelle vaart van de Brandenburger Poort aanrijden. Tengevolge van den modderigen grond sprong de wagen bij een zeer scherpe bocht op den hoek van de Sommerstrasse en de Reichstagsufer uit de rails en ver nielde een stevig ijzeren hek, waarna de wagen met de passagiers ongeveer twin tig in het Water viel. De wagenbe stuurder en de conducteur sprongen op het laatste oogenblik er af, maar alle pas sagiers vielen met den wagen in de diepte. De brandweer begon dadelijk, met behulp van schippers, het reddingswerk. Bij het gele schijnsel der zoeklichtën, die de plaats des onheils hel verlichtten, zag men den 1 -v.* 1

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 6