De oorlog. Christ. Geref. Kerk. Laatste Nieuws. q pij. e., Roomsch-Katholiek geestelijke aldaar, terzake dat lijj als bedienaar van den godsdienst, voor dat partijen hem heb ben doen blijken, dat haar huwelijk ten overstaan van den ambtenaar van den bur gerlijken stand is voltrokken, eenige gods dienstige plechtigheid daartoe betrekkelijk verricht heeft. Bckl. is veroordeeld tot een geldboete van één gulden subs, één dag hechtenis. („N. R. Ct") De zaak— van llossem. Reden werd voor het Gerechtshof te 's-Gravenhagc behandeld het booger beroep, ingesteld tegen het vonnis van de recht bank aldaar, waarbij -Mr. C. P. van R., 29 jaar, letterkundige te Rotterdam, thans wonende te Zeist, buurtschap „Huis ter Heide", weid veroordeeld tot f300 boete 0{ 60 dagen hechtenis, ter anke het belee digen van den Duitschen keizer in een door hem uitgegeven geschrift. Het O. M. bij de rechtbank had veroor deeling gerequireerd wegens het in ge vaar brengen van onze neutraliteit tot 1 jaar gevangenisstraf en wegens beleediging van den Duitschen keizer tot f300 boete of 30 dagen hechtenis. Zoowel liet 0. M. als bekl. zijn van het vonnis van de renchtbank in hooger be roep gekomen. Bekl., door den president, Mr. Vollgraff, ondervraagd, beweerde niet zoozeer uit an tipathie voor de Duitschers geschreven te hebben, dan wel uit ergernis na de ver woesting van Leuven. Hij heeft nimmer de bedoeling gehad oen keizer te beleedigen. Hetgeen hij schreef, vloeide hem spontaan uit de pén en het is zoo ter drukpers gegaan. Hij meende dat de vrijheid van drukpers hier te lande hem daar vrijheid toe gaf. Later heeft hij zelf ingezien, dat zijn woordenkeus niet de juiste was. Uit de verdere ondervraging van bekl. bleek, dat hij meende straffeloos te kunnen bandelen zooals hij deed, In verbland hier mede vroeg de president hem, waarom hij dan zoo in het geheim de brochure had laten dnikken. Bekl. erkende alle maat regelen te hebben genomen opdat de zaak niet zou uitkomen. Hij wilde echter niet als de schrijver hekend zijn, omdat er hier te lande tal van Duitschers wonen, die hij acht en daarom geen ergernis wilde geven. De president merkte nog op, dat men het recht heeft iemand de waarheid te zeggen, maar dat men dan in elk geval te zorgen heeft buiten de Strafwet te blijven. Bekl. erkent dit. In een oogehblikkelijke opwelling heeft hij het §tuk geschreven, laten drukken, gecorrigeerd en daarna heeft hij het 'laten liggen. Toen nu de Duit schers tegen ons land op feilen toon begon nen te schrijven, meende hij het recht te hebben ook hun de waarheid te mogen zeggen en ging hij tot verspreiding over. Wat het opzet 'betreft, ontkende bekl. opzettelijk de neutraliteit te hebben willen in gevaar brengen. Hij heeft zich nimmer kunnen voorstellen, dat hij door zijn pam fletje het land in gevaar zou brengen. Jawel, zei mr. Vollgraff, maar dan toch een pamfletje vol beleedigingen. Mr.Brevet, een oer raadsneeren, onder vraagt bekl. daarna over de verspreiding. Hij antwoordt dat er over de geheele we reld exemplaren van verspreid werden. Niet alleen in Duitschland. De raadsheer mr. Polvliet, maakt bekl nog opmerkzaam op de omstandigheid, dat hij na 't schrijven van het stuk, de schrijvers raadpleegde. Dit strookt "niet met zijn bewe ring, dat hij meende, dat zijn daad niet strafbaar zou zijn. De advocaat-generaal mr. Mazel, rsquisi ioir nemend, zette uitvoerig uiteen, dat de rechtbank bekl. ten onrechte heeft vrijge sproken van het primair ten laste gelegde en hij zich zeker heeft schuldig gemaakt aan het feit, strafbaar gesteld bij art. 100 W. v. S. Spr. wijst er nog op, dat de inhoud van het pamflet zeker vele Nederlandsche gc ergerd heeft. Het past ieder rechtgeaard Ne derlander in liet uiten van zijn antipathie, in deze dagen, de uiterste voorzichtigheid in acht te nemen. Spr. leest enkele passages uit het pamflet voor, om aan te toonen, dat door den inhoud z.i. wel degelijk on zo neutraliteit kan in ge vaar gebracht worden. Het is bekend, dat er ■oorlogen zijn ontstaan om zeer futiele re denen. I i Een man als bekl., een ontwikkeld niensch, een kind van fatsoenlijke ouders, die hem een goede opvoeding gaven, had moeten begrijpen, dat een dergelijk geschrijf niet gepast en niet geoorloofd is. 1 Spr. wijst er dan nog op, dat bekl. niet lin zekere verblindheid handelde, maar met kalm overleg. 1 51 1 Het staat bij hem vast, dat de feiten van zoo ernstigen aard zijn, dat een veroordee- Üng volgens art 100 W. v. 3. zal moeten volgen. Ook staat volgens spr. vast, dat bekt de bedoeling lieeft gehad den Duitschen keizer te beleedigen, de uitvluchten door bekL op geworpen, zullen hem niet baten. Spr. concludeert tot schuldigverklaring .aan het in gevaar brengen van de neutrali teit des lands en veroordeeling tot 6 maan den gevangenisstraf, en overigens bevesti ging van het vonnis van do Haagsche Recht bank. - De verdediger, mr. N.olst Trinité, uit Rot terdam, besprak' uitvoerig de toepasselijk heid van art. 100 W;. r. S. Bewezen zal moeien worden, dat de neutraliteit van ons land in gevaar moet zijn gebracht en dat bekl. dit moet hebben gewild. Besprekende bet armst van het Hof iq de zaak Tiering, meent pi. dat het Hof in deze zaak ook ?-M moeten onderzoeken of de neutraliteit werkelijk in gevaar is gebracht, of door heit Schrijven en verschijnen van dit pamflet een casus belli kon ontslaan voor Duitsch land. PI. acht het ondenkbaar, dat het geschrijf van een onbekend privaat-persoon van eeni- gen invloed zou zijn op onze buitenland- sche betrekkingen. Het is in strijd met elke opvatting van Internationaal recht, dat er een mogendheid zou zijn, die onze regee ring verantwoordelijk zou stellen, voor het geen deze bekl. schreef. Voor zijn bewering, dat hier geen voor waarden aanwezig zijn, waardoor bekl. vol gens art. 100 W. v. S. zal kunnen worden veroordeeld, beroept pl. zich op schrijvers als von Lizt. PI. concludeert dus dat de daad van bekl. geen gevaar heeft opgeleverd aan den Staat en dat bekl. geen opizet heeft ge'pad dit ge vaar te doen ontstaan. Vervolgens komende op de ten laste ge legde beleediging van den Duitschen keizer, zet pl. in bijzonderheden uiteen, dat in dezen geen elementen aanwezig zijn waar op een veroordeeling volgens art. 117 W. v. S. zou kunnen volgen. Bovendien heeft beid. nimmer de bedoeling gehad te be leedigen, terwijl wat de openbaarheid van het geschrift betreft, hier z. i. toch zeker niet over van gesproken kan worden, waar het in 200 ex. is verspreid over zoo-veel millioen mensehen. Ook met de verzending als druk'wierk is er geen openbaarheid aan gegeven. Ten slotte pleit hij clementie voor bekl. indien, het Hof op juridische gronden bekl. mocht schuldig .bevinden. Hij wijst dan op de omstandigheden wlaaronder bekl. schreef, kort na de verwoesting van Leuven en de daaraan voorafgegane inval der Duitschers in België, waardoor een diep schokkende invloed is ontstaan bij vele Nederlanders. Bekl. heeft met zijn geschrijf geen laag oogmerk gehad; 't was de vrucht van zuivere verontwaardiging. Uitspraak 5 Mei. Kerk en School- Geref. Kerken. Beroepen te *tZandt (Gron.) ds. W. Oosterheerdt te Midwolda (Gron.). Te Broek op Langendijk ds. G. Wisse te Bode graven. Bedankt vor het beroep te Arnemuiden ds. E. C. B. van Herwerden te Rhoon. Te Maasdijk ds. A. Thielen te Vijfhuizen. Bedankt voor het beroep te Lisse ds. P. de Groot te Rotterdam. Te 's-Graven- deel ds. A. Hilbers te Drachten (Fr.) Te Bunschoten ds. K. Zuidersma te Nieuwe Pekela (Gron.). Remonstrantsche Broederschap. Beroepen ie Nieuwkoop de heer L. B. Houtgast, prop. te Groningen. Hooger Onderwijs. Universiteit te Leiden. Doctoraal examen rechten, mej. M. Stuart. Universiteit te Leiden, Bevorderd tot Doet in de rechtswetenschappen, op stellingen, L H.. 'Stoutjesdijk, geb. te Batavia Universiteit te Utrecht. Doctoraalexamen rechtswetenschap de heer J. D'. Onland. Universiteit van Amsterdam Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stel lingen de heer A. W. Hellema, geboren te Zaandam, en mej. Anny de Leeuw, geboren te Amsterdam, 1 Gemengd Kïenws Groote brand. Men seint ons uit Stadskanaal; Hedennacht om half drie is brand ont staan in het café van den heer Wessels. De handspuiten waren wel spoedig ter plaatse, maar konden door de hevigheid van liet vuur weinig uitrichten. Het café brandde geheel uit. Het vuur sloeg weldra over naar de belendende peroeelen; het vrij groote hotel van den heer Dopper en het heeren huis, bewoond door den heer Tempel. Beide panden werden mede ©en prooi der vlammen. Bij het instorten van ©en muur, raakten twee menschen daaronder bedol ven, maar konden gelukkig tijdig tevoor schijn worden gehaald. De toestand van één hunner is echter vrij ernstig. Tegen vier uur was ook het drie verdie pingen hoog hotel Dopper uitgebrand. In het hotel was o. m. ondergebracht de bibli otheek van de Nutsafdêeling. Hiervan is na genoeg niets gered. De schade wordt ge schat op pl.m. f 40.000., Een 40-tal Belgische vluchtelingen, die in het hotel vertoefden, zijn in het café van den lieer Wolters ondergebracht Verzeke ring dekt de schade. Ongelukken. Vor eenige dagen werd in ©en electrische houtzagerij te Eysden, de 36-jarig© timmer man L. Lucossen, door een van ©ene maclü- ne vliegend stuk hout, zoodanig aan het hoofd gewond, dat een der oogen als verlo ren moest worden beschouwd, terwijl er bovendien scfaedelfractuur ontstond. De on gelukkige is thans in het hospitaal te Maas tricht overleden, 1 V I Hedenmiddag is ia het magazijn der firma P. C. te Rotterdam de liftikajbel gebroken, waardoor de lift van een hoogte van 6 M. stortte. De zich daarin bevindende 27-jarige kleermaker M. J. T., bekwiam ernstige in wendige kneuzingjea en is naar liet zieken huis vervoerd. Onder de Willemsbrug te Rotterdam is opgehaald het lijk van een persoon, op wien werd bevonden een ontslagbriefje uit het Huis van Bewaring, ten name van D. S. S. Veerpont omgeslagen. Aan de Weensche bladen wordt uit Kra- kau bericht: Toen dezer dagen te Wieliczka een be zichtiging van de beroemde zoutmijnen zou plaats hebben, drongen er te veel menschen op de veerpont, waarmede zrj over den zoutvijver zouden worden gezet. De pont, die te vol was, sloeg om en ongeveer 60 personen vielen in den ongeveer 4 Meter diepen zoutvijver. Het meerendee! wist zich te redden, maar zeven personen verdronken. Hun lijken zijn geborgen. "tT«»r»Terw*chU»f. Verwachting tot den avond van Don derdag 29 April: Meest matige Noordooste lijke tot Oostelijke 'vind; helder tot licht- bewolkt; droog weer; overdag warrn. Officieele Prijscourant. Dageiyfesch Beursbericht van de Vereeniging „De Nederl. Dagbladper»". Amittriam, 28 April. Voor Amerik.-waarden bleek heden de stemming, voor zoover er tenminste nog van eenige stemming kan gesproken worden bij de geringe omzetten, niet ongunstig. Steels openden op ongeveer de beste prij zen van gisteren, liepen daarna nog op tot ongeveer 56%, doch bleven weer eenigszins lager. Verder kon Studebaker 'n flink avan ce behalen, terwijl de overige industrieele soorten slechts onbelangrijke variaties aan wezen. Spoorwegwaarden doorgaans ook weinig veranderd, alleen Missouri's vroegen voort durend nogal eenige aandacht, doordien na flauwe opening de koersen iets boven 13 pCt. opkwamen. 'Gisteren werden de eerste affaires afgedaan op 1313%. Ove rigens wijken de koersen slechts in geringe mate van de vorige koersen af. Hetzelfde was het geval met Marine waarden. De Petroleummarkt had heden een kalm verloop, de omzetten waren van weinig héteekenis en van geconsol., de Perlak- ken en Astra Romana sterk ingekrompen. Ook in Koninklijke ging weinig om. De koers was niet veel veranderd, hetgeen ook trouwens voor de overige soorten het geval was. Koninklijke 548£>53, Geconsol. 188 192, slot 190—191, >rkk 47—51, Zuid- Perlak 58— 60%, Orion 37—38, Astra Ro mana 184, Dordtsche 172, Russische Olie- waarden nagenoeg zonder affaire; gewone Russian 2828% pCt. Rubbers in vaste tendenz, doch weder zoneter zaken van beteekenfs. Amsterdam 133—134, Ned. 39-39%, Deli—Bat. 89Va 91, Preanger 64, Oost-Java 80, Serbad- jadi 128—129%; R'damTapanoeli 133% —1341/2. Tabakken openden vast doch bewogen zich daarna in nederwaartsche beweging. Pref. Amsterdam Langkat 250 na 260, Deli Mij. 458 na 460, Amsterdam 222 na 220, Rott.-Deli 174176, Medan ca. 146, Se- nembah ongeveer 148, Serdang A 47 bieden, Deli Cult. 130—131. Van Mijnen waren pref. Guyana 21% 28, gew. Paleleh 20, pref. Oost Borneo 76!/2. Culturen prijshoudend. Hand. Vereen.-Am sterdam 280, actions Vorstenlanden 190, gew. idem f 155161, slot 161, Nieuwe Afrika 80 bieden; 6 pCt. Serajude 101%, vast waren North Western Hyp. B. op 114—115, Lappen 3437, slot hoogste no teering. Scheepvaartwaarden verlaten. Voor staatsfondsen bestond ook weinig belangstelling. Voor Neder], was de stemming tamelijk prijshoudend. Buitanl. oveneens stil. Geconsol. 1880 72%, idem n.z. 68%. Bra zilië nog al gevraagd, 4% pCt, Braz. R. W. gevraagd op 33 pCl Verder Braz. nieuwe funding vast op 73, later op 731/2,1 pCt. Prolongatie 5 pGt Van het Westelijke front- Duitsch legerbericht. BERLIJN, 28 April. Het groote hoofd kwartier meldt hedenmorgen; In Vlaanderen trachtten de Engelschen ook gisteren het verloren terrein weer te veroveren, 's Namiddags gingen ze aan beide zijden van den straatweg Yperen Pilkem tot den aanval over, welke op 200 meter voor onze positie volkomen werd ge fnuikt. Met gelijk resultaat werd in ,de avond uren een tweede Eng,elsche aanval verder oostelijk ondernomen. Ook hier leed de vijand zware verliezen. Op den westelijken kanaalcever deed ds vijand geen aanvallen. In Champagne werd hedennacht ten N001- den van Le Mesnil een omvangrijke Fran- sehe "bevestigingsgroep door ons bestormd en tegen verscheidene vijandelijke tegen aanvallen met succes gehandhaafd en uitge breid. De vjjand leed zware verliezen. 60 ongewonde Franschen, 4 machinegeweren en 12 mijnwerpers vielen in onze handen. Tusschen Maas en Moezel hadden over dag slechts hevige artilleriegevechten plaats. Een aanval in het Priesterwoud werd afgeslagen. Tegen onze posities op den Hartmanns- weilerkopf deden de Franschen geen ver dere aanvallen. Bij Altldrch schoot een onzer vliegers een Fransch vliegtuig naar heneden. Fransch legerbericht. PARIJS, 28 April. Het officieele commu niqué van gisteravond 11 uur luidt: De Franschen en Engelschen maken ten noorden van Yperen steeds vorderingen. Wij maakten tal van Duitsche krijgsgevangenen en veroverden een loopgraafinorlier en ma chinegeweren. Een aanval der Duitschers op het fioni van Les Eparges, werd totaal afgeslagen. Een officier deelde mede, dat op één enkele plaats 1000 gesneuvelden lagen. IVjj zijn tot den aanval overgedaan en kwamen 200 meter vooruit aan de oostelijke helling van den Hartmannsweileikopf. De strijd bij Yperen. LONDEN, 28 April. (Officieel). In de medische verklaringen wordt medegedeeld dat de Canadeesche soldaten die ju hol laatste gevecht gesneuveld waren ni -t liet leven verloren door de veroorzaakte won den, doch door vergiftiging van -le gas en. welke door den vijand gebruikt werden. Van het Oostelijke front. Duitsch legerbericht BERLIJN, 28 April. Het groote hoofd kwartier meldt hedenmorgen: Door aanvallen stelden wij ons ten N. O. en Oosten van Suwalki in het bezit van Russische posities over een frontbreedte van 20 R.M, Ten Norden van Prasnycz vielen gisteren 2 officieren en 470 Russen met 3 machine geweren in onze handen. Russisch legerbericht PETERSBURG, 27 April. Het groote hefdkwartier meldt heden: Bij Ossowice had van tijd tot tijd een artil lerie-duel plaats. Aan den rechter Weichseloever Zuid-Wes telijk van Radoszice werd den 25sten April een schermutseling geleverd, die gunstig voor ons afliep. In de Karpatlien heeft de vijand een aan val gedaan op de hoogten ten Noordoosten van Orospatak. Zij drongen tot de prikkel draadversperringen door, doch werden ten slotte Verdreven. In het gebied ten Noordwesten en ton Oosten van den Uszok-pas heeft de vijand den 26sten April vruchtelooze aanvallen go- daan. In de richting va nS.tryj duurt een hevig gevecht voort, waarbij een geheel bataljon Oostenrijkers zich den 26sten heeft overge geven. Onze vliegers hebben met succes bommen op Duitsche vliegmachines gewor pen, welke zich in een loods bij het dorp Sonniki bevonden. Wij namen twee vliegmachines in den loop van den dag. 1 In den Kaokasns. Een Turksche overWi nni n g? K0NSTANTIN0PEL, 28 April. Bij de gis teren plaats gehad hebbende audiént/e ter gelegenheid van het regecringsjubilé van den sultan, las de minister van oorlog een telegram van den commandant van het vijfde leger voor, volgens hetwelk het cen trum en de rechtervleugel van den vijand volkomen verslagen zijn en do hoop bestaat, dat ook de linkervleugel verslagen wordt. (We veronderstellen," dat de plaats van dit krijgsbedrijf in den Kaukasus moet wor den gezocht Of in MesopotamiaRed.) Yan Russische zijde. PETERSBURG, 27 April. De generale staf van het Kaukasusleger meldt: Onze troepen zetten het offensief in de richting van Olty voort In de Alasjkert vallei was onze cavalerie in een gevecht met de Koerden, die uiteen gedreven werden en in zuidelijke richting teruggeworpen. Overigens is de toestand onveranderd. Be D&rdanellon. De landingsexpeditie. LONDEN, 28 April. (Officieel.). Onze troepen slaagden er in na een hengen strijd op het schiereiland Gallipoü te landen, waar zij vasten voet kregen, gesteund dooi' de krachtige hulp van do vloot. Wij hebben een dorp bezet, waar wij ons staande hicl- deiin niettegenstaande zeven tegenaanvallen van den vijand, gedekt door vuur van zware artillerie. 1 De Franschen maakten 500 krijgsgevan genen. De verliezen van den Vijand zijn enorm. Wij gaan voort onze troepen te ont schepen, wat onder uitstekendo omstandig heden geschiedt. 's-JjRAVENHAGE', 28 April. De Engcl- sche legatie zendt liet volgende commu niqué De admiraliteit maakt bekend, dat, na dagen lang zwaar vechten in oen moeilijke streek) d© troepen, die op het schiereiland Gallipoli geland zijn, naar wensch vasten voet verkrijgen met de krachtdadige hulp van de zeemacht. De Franschen maakten 500 gevangenen. Het volgende telegram is officieel in Kaïro gepubliceerd; 11 De strijdkrachten der bondgeaooten, on der bowl van Sir Ian Hamilton, hebben eon landing bewerkstelligd aan beide zijden van de Dardanellen en zulks onder uitnemende omstandigheden. Verscheidene gevangenen werden gemaakt en onze strijdkrachten blij ven oprukken. 1 Ter Zee. De „Leon Gambetta". ROME, 27 Maart. De Oostennjksche on derzeeër 5 heeft de Fransche pantserkrui ser ,,Leon Gambetta" in de Ionische Zee getorpedeerd en in den grond geboord. Ver moedelijk veiden 108 man gered. BIUND1SI. 28 April. De aanval op de ,,Leon Gambetta" weid door een Oosten- rijksch onderzeeër No. 5 om half twee in den morgen op ongeveer 25 zeemijlen ten zuiden van Sancta Maria dj Leuca uitge voerd. Teneinde het ziiiken te beletten trachtte men den kruiser te doen stranden. Ongeveer 100 man werden door visschers- booten en het peisoneel van het seinsta- tion opgepikt. ROMË, 28 April. De „Tribuna" meldt uit Sancfa Maria di Leuca- 25 mijlen ten zuiden van de Italiaansche kust is de Fransche pantserkruiser „Leon Gambetta" door een Oostennjksche torpedo in den grond geboord. Op het oogenblik van de ramp bevond de chef van het seinstation zich met het aldaar «etegen wachteskader in de nabij heid. Hij ijlde ter plaatse zonder zich te laten afschrikken door het gevaar, dat zijn vaartuig in de duisternis door een Oosten- lijksclien ondeizeeer voor een begeleidend schip zou worden aangezien. De ..Loon Gambetta" had sterk slagzijde en kon haar diaadloo/.e installatie niet meer gebruiken. Zij moest zich laten drijven en volgde de richting der Sirocco. Het schip weid verlaten. Fransche officieren gelooven, dat het ver loren is, daar het gat enorm groot was en water de machinekamer reeds vulde. BRINDISI, 28 April, liet Stefani-Agent- schap meldt, dat ook Italiaansche torpedo vernielers en sleepbooten van Brindisi en Otranto aan het reddingswerk deelnamen. Om vijf mir in den middag waren ongeveer 60 man gered. De „Elfrisda". LONDEN, 28 April. De „Times" verneemt uit Sidney, dat een Australische kruiser het Duitsche koopvaardijschip „Elfris^a" vermeesterde, dat, naar men meent, het laatste Duitsche stoomschip was, dat zich nog in de Australische wateren bevond. In Afrika Kameroen geblokkeerd. LONDEN, 27 Maart. (Officieel.) Kame roen is door Engeland geblokkeerd ver klaard. Diverse berichten. De houding van Italië. FRANKFURT, 28 April. De „Frankfurter Zeitung" inedt uit Rome: Volgens de „Messagero" heeft de Italiaan sche regeering hare gezanten te Parijs, Lon den, Berlijn en Wecnen, opnieuw tot een bespreking te Rome uilgcnoodigd. De houding van Roemenië. MILAAN, 28 April. De „Unione" meldt uit Sofia: De Bul gaars che minister van oorlog hooft allo opperbevelhebbers ter be spreking van militair-strategische aangele genheden op 2S April naar Sofia ontbo den. Ook de chef van den generaiep staf keert naar Sofia terug. Uit Perziü en Afganistan. PETERSBURG, 27 April. Volgens de „No- voje Wivinja" heeft de Perzische regee- img den Russischen eiscli tot ontslag der Zwocdsche gendarmerie-officieren, die in Perzië aanwerving ten gunste van Duitsch land in de hand werkten, afgeslagen. Ook de regeering van Afganistan verklaarde zich buiten staat haar vrijwilligerskorps, dat te Kuibar tegen do Engelschen in het veld staat, terug le roepen. In Petersburgsche rcgeeringskringen ver wacht men binnen zeer korten tijd het af breken der diplomatieke betrekkingen met Perzie en Afganistan. Handel en Bedrijf Beurs van Schiedam. 1 WOENSDAG, 28 April. Officieele noteering van de Commissie uit de Earner van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f 16.per ILL., contant zonder fust on zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave. MAïS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering, B. A. J. WITTKAMPF. Noteering der Verceniging ,,Band van Dis tillateurs", gevestigd te Rotterdam MOUTWIJN: £16.50 per ILL. JENEVER: f20.50 per ILL. AMST. PROEF: £22.-- per ILL1. Namens de Comm. voor de noteering. MOUTWIJNStemming vast SPOELING: f 1.20. SPIRITUS: f2S%. 1 f RUWE SPIRITUS: £14%'. Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. GeNoren: 26 AprilGeertruida Clementina Liduina', d. van II. J. -ran Schajik en H. G. HL Bouman, Lange Singeistraat. Johannes, z. van E. B. van Ifattem en C. Bourtójh, Vriendschapstraat. Adriama» d. van J. Kolft en II. J, Zitman, Hoofdstraat. 27 April-Markus, z. van. J. P. Brussaard en P. van der Klooster, Nieuwsticht-Midden. Johannes Hendricus, z. van A. M. M. Janse en J. C. Midden, Gedempte Broers- vest. 1 f t\ Overleden: 26 AprilEen levenloos kind van Jan Knik en Hendrika van Schaardenburg, N oordvestsingel. 27 April: Phiiippus Franciscus Gordijn, oud 26 jaren en 6 maanden, Zalmstraat* 28 April 1915. V. K. L. EL. H. K. Kcd. 1S14 ObL i 100—200 868/4 j SOS/* 1 - dit» f500—1000 887/v. J 983/e i 991/2 Ind. 1915 0b). f 100—500 883/, 1 9gl%,fl| dito f 1000 973/4 j 973/4 1 - New-Yorfcteba Beurs. Noteering van: 24 Ap 26 Ap Atch. Topeka lOSVs 103% Cto en Foundry 55 533/4 Be,,ierandR.G. 8 7% Ene 28% 28% Miss K. en 'T. 11% 11% Miss Pan. 1 13% 13 Rock Isl. R.w. 21% 21% South Pao. 933/8 93% South R.W. 183/4 18i/2 Union Pao. 1323/4 132% Amalg. Copp. 78 78% U, S, Steel Corp 59 57%

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 3