vuur van. hun zware artillerie de strijd krachten te land moesten beschermen, heb ben geen actie tegen de zeeëngte onderno men. Do Australisch-Engeische duikboot „A E 2" is door onze oorlogsschepen eenige da gen geleden, in den. grond geboord, toen zij m de Zee van Marmora trachtte door te dringen. De bemanning van drie offi cieren en 2d manschappen is gevangen ge nonnen. Een watervliegtuig van den rij and, dat lK>ven de Golf van Alexandrettc vloog, is door ons vuur beschadigd en 111 zee ge vallen. De overblijfselen zijn door een in die wateren varenden kruiser verzameld Van de overige oorlogsterreinen is "niets van belang te meiden. Tan Engelsche zijde. Het Britse he gezantschap te 's-G raven ha ge publiceert een uitvoeng communique van het EngeDcho ministerie van oorlog over den strijd aan de Daidanellen welke mededeelingen vrijwel overeenkomen niet de officieel© lezing in ons blad van Zater dag opgenomen. Alleen het slot laten we hier nog volgen-: Den 28en en 29en rustten de troepen der verbondenen, verbeterden en versterkten hun stellingen en gingen voort mot de ont scheping van voorraden cn gfochut. Alle tegenaanvallen van den vijand, wel ke op den 2Sen onophoudelijk plaats had den, maar den 29en zwakker waren, wer den afgeslagen. Die vloot zoowel als hef landingsleger begonnen batterijen in stel ling te brengen. De Triumph" bombardeerde Maid os, dat in den nacht van den 29en in vlammen stond. De volgende phase der krijgsverrichtingen zal worden beschreven in volledige, niet in dagelijksehe communique's. Va n ee n Tu rksc he oog ge tui ge. Een te Konslaniinopel aangekomen oog getuige van den strijd aan de Dardanellen. geeft in de „Ikdam" de volgende beschrij ring dezer gevechten: Op 2ö April, 's morgens om vier uur, be gon de vijandelijke vloot een vreeselijk ge schutvuur tegen de omstreken van Kaba Tepe. Een uur later gelukte het den vijand, om, onder bescherming van het vuur der oorlogsschepen, troepen te landen. Voor deze landing voltooid was, gingen onze troepen tot den aanval over, de strijd werd met de uiterste verbittering gevoerd. De vijand verdedigde hardnekkig zijn stelling, terwijl onze troepen beproefden hem weer landwaarts in te lokken, om hem daar de; te beter te kunnen vernietigen, maar de vijand vermeed een verder voorwaarts ruk ken, De strijd bij Kaba Tepe was in vollen gang toen het den vijand gelukte ook bij Sedel-Bahr, Sighin. Deze en Koem Kaleh te landen. Maar ook daar ontmoette hij ver bitterden tegenstand ,en kon niet in het minst verder komen. De dapperheid der Turksche troepen was zóó groot, dat het een compagnie gelukte anderhalf bataljon van den vijand in zee te dringen. Terwijl de vijand hardnekkig zijn stellin gen verdedigde, zonden de oorlogsschepen van allo zijden 'n verschrikkelijken granaat regen af. De gevechten duurden een gehee- len dag en een deel van den nacht, totdat hot tegen middernacht aan de Turksche troepen, door een met opmerkelijke be kwaamheid uitgevoerden bajonetaanval, ge lukte den vijand te verdrijven cn het grootste deel van de vijandelijke troepen in zee te werpen. v Den 26en April openden de vijandelijke oorlogsschepen weder een herig vuur. De gevechten duurden nog den geheel en dag en den geheelen nacht voort. Den 27on April bescheen de opgaande zon een Turksche overwinning. In den loop van den voormiddag voer den de Turksche troepen een verschrikke lijken bajonet-aanval cut. waardoor de vijand bij de Sighin Dere op de vlucht gedreven werd. De vijandelijke soldaten vluchtten zóó haastig, dat velen hunner onder den voet geraakten. Slechts een klein aantal gelukte het de booten weder te bereiken. Denzelfden dag werd de vijandelijke strijd macht, die Kaba Tepe bezet liield, door ons ingesloten. Zij leden door liet vuur van onze machine-geweren en onze infan terie zware verliezen, waarop zij begonnen te vluchten. Velen gaven zich over. Den 28©n April gelukte het den vijand onder bescherming van het vuur van al zijn oor logsschepen nog een zeker aantal troepen te landen, •waarna de gevechten opnieuw be gonnen. Een torpedojager, twee transport schepen en een schip voor watervliegtui gen zonken, tertvjjl twee kramers beschadigd werden. De ooggetuige schat het aantal gesneu velden van den vijand op 10.000 man, ter wijl uo Turken slechts weinig dooden en een betrekkelijk gering aantal gewonden hadden. De doodsverachting der Turk sche soldaten was bewonderenswaardig. Tegenspraak. Het Turksche nieuwsagentschap Mil li ver klaart zich gemachtigd de offidëele berich ten der geallieerden, aangaande hun eigen vorderingen op Galïipoli te logenstraffen. Zij berinden zich nauwelijks 500 AL van de zee, dicht bij hun schepen. Ook de berichten aangaande het gevangen maken van 500 of 5000 Turken, onder wie 10 Duitsche officie ren, rijn, volgens het agentschap;, een puur verzinsel Van Grieksöhe zijde. Te Athene is uit "Myfüene bericht ontvan gen, dat rier Engelsche en Fransch© batal jons, wier terugtocht door de Turksche troepen was afgesneden en die zich wei gerden over te geven, in de pan rijn ge hakt, Ter Zee, TGrpedobootgevecht in de Noordzee. De Engelsche admiraliteit deelt mede d.d. gisteren: „Een aantal kleinere gevechten zijn Za terdag in de nabijheid van de lichtschepen ..Galloper" en „Noordhinder" geleverd. De Engelsche torpedo-jager „Recruit" werd door een duikboot in den grond ge hoord. (De „Recruit" mat ongeveer 400 ton, liep 30 knoop en had een bemanning van t>0 70 koppen). Daarentegen werden twee Deutsche torpe ii i-booten door een divisie Engelsche torpe dojagers nagezet en na een levendig loopend gevecht in den grond geboord," i Het volgende bericht der Britschc ad miraliteit geeft nadere bijzonderheden van den strijd: „De trawler „Columbia" werd Zaterdag dor twee Duitsche torpedobooten aangeval len. getorpedeerd en tot zinken gebracht. Slechts eén man werd door een andere trawler gered. De torpedobooten werden nagezet door een divisie Engelsche torpedojagers, onder wie de „Laforey", de „Leonidas", „Law- ford" en „Lark" waren, en bedde binnen ongeveer een uur tijds in den grond ge boord. De Engelsche torpedojagers leden geen verliezen. Twee Duitsche officieren en 44 man wer den uit zee gered en krijgsgevangen ge maakt. Tier Engelsche officieren en 21 man. van de „Recruit" zijn door den trawler „Daisy" gered." üe „X R. Ct" teekende biet volgende ver haal op, gedaan door den 2en stuurman van het Noorsche s.s. „Varilds", dat Zondag nacht uit Londen te Rotterdam arriveerde: Zaterdagmiddag werden wij tusschen de „Galoper" en „Noordhinder", gepraaid door twee Duitsche torpedobooten. Wij stopten en nadat gevraagd was van waar wij kwamen, waarheen de reis ging en welke lading wij hadden, konden wij de reis vervolgen. Kort daarna, het was omstreeks half vier in den namiddag geworden en wij bevonden ons 2 mijlen ten Noordwesten van het vuur schip Noordhinder, en ik stond op de brag, zagen wij drie Engelsche trawlers, die als mijnvegers dienst doen, opdagen. Een van deze trawlers, de Mauri" van Cardiff, liep recht op de Duitsche toipedoboot „D 6" in, met het doel deae boot te rammen. Dit gelukte inzooverre, dat de Duitsche torpedo boot averij ter hoogte van de brug bekwam en dat eenige lieden van de bemanning, de stuurman meent van rijf, overboord sloegen door den schok. De torpedoboot bleef drij vende. De andere Duitsche torpedoboot had inmiddels het vuur geopend op de twee an dere Engelsche trawlers, die een goed heen komen zochten, totdat aan den horizon rijf Engelsche torpedobooten verschenen. Nu- was het de beurt van de Duitsche toqiedo- booten om de wijk te nemen, hetgeen, zij, al vurende deden in de richting van Zeebrugge. Tot 6 uur in den namiddag heeft men aan boord van de „Varild" het kanongebulder gehoordmet welken uitslag weet men niet. Terwijl de torpedobooten en trawlers el kander bekampten en over en weer meer dan honderd schoten gelost werden, heeft de 2e stuurman van de „Varild" met de verkboot een Duitsch zeeofficier gered, die door den schok van de Duitsche torpedo boot ,„D G" in zee was gevallen. Aan boord van de „Varild" is deze zeeofficier in de kajuit van den kapitein van droge kleedieren voorzien. Deze zeeofficier, wiens naam men niet vernam, is later, na ontvangen lastge ving, aan een van de Engelsche torpedo booten overgegeven, die hem krijgsgevangen verklaarde. Een tweede Duitsoher vair de „D 6" is door de bemanning van den En- gelschen trawler „Mauri" uit zee opge- viscïit Russisch schip getorpedeerd. Een Reutertelegram uit Londen meldt, dat het Russische s.s. „Svorona", op weg van Port Talbot naar Archangel, aan do westkust van Ierland is getorpedeerd door de „U 23". De bemanning, 24 man sterk, is ge red. Engelsch schip getorpedeerd. Uit Londen wordt d.d. gisteren geseind, dat een Duitsche duikboot het s.s. „Adele" (groot 5000 ton), op reis naar Zuid-Amo- rika, heeft getorpedeerd. De bemanning werd op de Sciily-eilanden (nabij Enge- lands zuidwesthoek; aan wal gebracht. Amerikaansch sc-hip ge torpedeerd. Lloyd's bureau meldt van de Soilly-eilan- den, dat het Amerikaansch© s.s. „Guifüght Zaterdag getorpedeerd is. Eén man ver dronk, éón wordt vermist. De rest van de bemanning is gered. Het schip wordt gesleept. I Nog meer getorpedeerde schepen. Lloyd's meldt uit Penzance: i Het Fransche stoomschip „Europe" is door een 'uikböot getorpedeerd en gezon ken. Bemanning gered. Uit Kil rush meldt Lloyd's: De trawler „Fulgent" is door een. duik boot in den grond geboord. De trawler „Angle" heeft een boot met negen over levenden opgepikt. Het lijk van den kapi tein, die in de tweede boot doodgescho ten werd, en de overigen Worden vermist. Aan het Snez-kanaal. Het Engelsche oorlogspersbureau meldt, dat in de nabijheid van het Suez-kanaal een schermutseling plaats had tusschen een kleine Turksche strijdmacht en Indische cavalerie. Deze laatste maakte eenige ge vangenen. t Znld-Afrika. Tegen Duitsch Zuid-West Officieel Wordt uit Kaapstad dd. gisteren gemeld Toen de fngd.sc.he commandant vernam dat de Duitschers, die gedwongen waren uit Seeheim en Keetmanshoop, terug te trek ken, zich te Gibeon in den trein begaven, zond hij een kleine afdeeling uit om de spoorlijn ten Koorden van Gibeon te ver nielen. Middelerwijl was de zesde brigade in een zwaar nachtelijk gevecht gewikkeld, waarin zij 70 gevangenen verloor. De hoofdmacht van de Engelschen viel daarop den vijand aan, verstrooide hem en vervolgde hem nog 32 K.M. ver, waarbij alle gevangen genomen Engelschen bevrijd cn do geheele trein en een groote hoeveel heid levende have genomen werden. Onze verliezen, waren 23 dooden en 55 siewonden. Diverse berichten. China en Japan. De „Daily Telegraph" verneemt dd. Don- donlag uit Peking, dat China 1.1. Zaterdag om vier uur zijn definitieve antwoord aan Japan zou oveihandigen. Ofschoon het ant woord in beleefde termen gerteld is, zat hot duidelijk te kennen geven dat Cliina de eischen, die op rijn souvoreiniteit in- bteuk maken, niet kan aanvaaiden. He, zal van den verderen loop der gebeurtenissen afhangen, of China den tekst van het ant woord aan alle mogendheden, met wie het tractaten gesloten heeft, zal meedeelen. In Griekenland. Uit Athene wordt bericht, dat gisteren het besluit tot ontbinding van de Kamer aan den koning tier teekening werd aange boden. De nieuwe verkiezingen zullen den 31en Mei (Oude Stijl) plaats hebben, Ier- wijl de nieuwe Kamer in Juli geopend zal worden. De regeering zal binnenkort haar pro gramma bekend maken en daarbij haar standpunt ten opzichte van de binnen- en buitenlandsch© politiek uiteenzetten. De minister-president en zijn ambtgenoo- ten zullen de verschillende provincies van Oud- en Nieuw-Griekenland bereizen en het programma der regeering persoonlijk ver dedigen. BHOÏENLAND, Hofberichte!. Z. K. H. de Prins vertrekt heden voor eenige dagen naar het Loo. AndlentlM. De gewone audiënties van de ministers van landbouw, nijverheid en handel, van oorlog, van koloniën en van financiën zul len deze week niet plaats hebben. Bond van Vrije Liberalen. Het hoofdbestuur van den bond van Vrije Liberalen heeft, naar „De Fakkel" meldt, in zijn vergadering van j.l. Woensdag beslo ten, een huishoudelijke algemeene vergade ring van den bond uit te schrijven tegen Zaterdag 29 Mei, des namiddags halftwee, te Amsterdam. t Vereen. Vrjjz.- Deuocr. gemeenteraadsleden. Op 19 en 20 Juni zal te Deventer de jaar- Hjksöhe algemeene vergadering worden ge houden van de vereeniging ven Vrijzinnig- Democratische gemeenteraadsleden. Nederland en 4e oerlog Uit zee gered. Het uitgaande stoomschip „American'.' heeft 5 mijl bewesten het vuurschip Noord Hinder" twee Duitsche vliegers uit het water gehaald en op het vuurschip gebracht. Het vliegtuig is gezonken. De vliegers zullen door een vaartuig,van het flissingsche loodswezen worden afgehaa'd. Uit Vlissingen wordt gemeld: De stoomloodsboot is hier vanochtend met de twee Duitscbe vliegers aangeko men, die vijf mijl ten noorden van het lichtschip „Noordhinder" opgevïsclït waren. Hun vliegtuig, dat gezonken is, droeg het nummer 406. Nader meldt men ons nog uit Den Haag: Omtrent het op zee aan een Duitsch vliegtuig overkomen ongeval is een onder zoek ingesteld door de marineautoriteiten te Vlissingen, De op hot lichtschip „Noordhinder" aan gebrachte inzittenden van het vliegtuig wa ren: de Fahnrich-zur-See v. Frankenborg en de Ober-Bbotsman Joseph Kaspar. Zij zullen waarschijnlijk niet geïnterneerd, worden, doch als schipbreukelingen wonden vrijgelaten. Het vliegtuig had reeds schade beko men en is daarna door de inzittenden zeif verder vernietigd. Zij zjjn in den ochtend van 1 Mei om 10 uur neergestreken en wa ren te 12.15 opgepikt door de „American", die ze op het lichtschip afzette. Door het tojodsvaartuig „Vlissingen" zijn zij 'later naar Vlissingen overgebracht. L and bouwverl oven. De conferentie van den minister van oor log met de afgevaardigden der bemiddelings bureaux uit het Nederlandsch LandbOuw- comité, Vrijdag doop den minister in do Tweede Kamer toegezegd, heeft gisterna middag aan het departement van oorlog plaats gehad. Verkeer EngelandNederlan.d. Ter bevoegjder plaatse in Den Haag is bericht ontvangen, dat met ingang vaa he den ook het passagiers verkeer op Enge land weder geoorloofd is. Ongeoorloofd brieven vervoer naar België, Te 's-Gravenhage is uit Brussel bericht ontvangen, dat het onderzoek der Duitsche autoriteiten tegen den heer F. Wirtz Jr., koerier tusschen Nederland en België, ter zake van overtreding van de verbodsbepa lingen op het brievenvervoer in België geen bezwarende feiten tegen hem zou hebben opgeleverd en hij dientengevolge j.l. Zater dag weer in vrijheid is gesteld. Sedert rijn aanhouding in de helft van April, was de heer Wirtz niet gevangen ge zet, doch werd hij in de Commandatuur te Brussel, ter bescnilddng gehouden vqgi de Duitsche overheid. Verlof kleine 1 and bezit te r.s. In verband met het j.l. Zaterdag vermei de besluit, nopens hot verlof aan gemobi liseerde kleine landbezitters, vernemen wij nog, dat door lederen militair, om een extra-verlof voor het bebouwen van zijn grond te kunnan bekomen, een verklaring moet worden onderteekend, waaruit büjkt, dat de bij hem in bewerking zijnde grond nog niet of niet voldoende is bebouwd. Verboden opvoering. Naar het „Hbl." verneemt, heeft de bur gemeeeter van Den Haag de opvoering van het tooneelstuk „De pastoor van Neuvii lette" verboden, omdat dit stuk in de re sidentie, waar zooveel diplomaten envTeein delingen wonen, aanstoot zou kunnen ge ven. Ook te Leiden is het stuk verboden. Do „Zaanstroom". Naar wij vernemen hebben de stappen, door mr. R. Janssen namens lading-eige naren bij het Prisengericht te Hamburg gedaan, reeds in zooverre succes gehad, dat 'de Duitsche autoriteiten besloten heb ben de lading, voorzoover deze klaarblijke lijk niet uit contrabande bestaat, reeds vrij te geven. Onderhandelingen zijn nog loopende over de vraag op welke wijze het transport dezer waren van Zeebrugge naar Holland, of, zoo dit niet mogelijk mocht blijken, de opslag te Zeebrugge zal moeten plaats hebben. Financieel nlenws.' Loten Antwerpen. Het „VI. Nieuws" meldt: In 'tkort zal een uitgifte gedaan worden van kasbons voor een gezamentlijke waard,', van 4.000.000 fr. Zij zullen dienen" tot uit betaling van de interestcoupons der stads- leening van 1887, welke reeds sedert 1 Januari vervallen waren en nog niet uitbe taald werden. Het gemeentebestuur heeft met een Bank onzer stad een overeenkomst getroffen en alzoo zulten van 1 Mei af de coupons worden uitbetaald. VLAARDINGEN, 3 Mei. Gp de voor dracht ter benoeming van een onderwijzer aan de' school no. 73 te Amsterdam komt als no. 3 voor de heer I. van Ootegern, van hier. OVERSCHIE, 3 MeL Met ingang van 1 Mei is de paardentram-dienst van hier op Rotterdam zoodanig gewijzigd, dat vanaf 's middags 12Va uur tot 's avonds 8V2 uur de halfuurdtenst is ingesteld. Het ta rief van 15 ct. enkele reis en 20 ct. retour naar Rotterdam en omgekeerd is behou den, evenwel js een nieuw tarief inge steld van hier tot den wissel a TVs ct. enkele reis en 10 at. retour en van. den wissel tot Rotterdam, en omgekeerd even eens 71/2 ct. en 10 ct. OVERSCHIE, 3 Mei. De gemeenteraad zal in openbare vergadering bij wrik omen op Woensdag 5 Mei, des voormiddags ten 10 uur. STADSNIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Schie dam; - brengen ter op -b'ane kennis, dat van Dinsdag* den 4en Mei a.s. tot nadere aan kondiging, een gedeelte van de Warande loopende tussöhen <de School straat en Laurens Kjnappert- straat voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Mej. A 0, S, van Krieken, f Hedenmorgen omstreeks II1/4 uur is het stoffelijk overschot van mej. A. G. S. van Krieken, in leve onderwijzeres aan de school voor M. U. L'. O. voor meisjes, op de R.-K. begraafplaats ter aarde besteld. Behalve de familie Waren aan de groeve tegenwoor dig het hoofd dier school, mej. A. S. van Andel en de dames onderwijzeressen, ter wijl ook oen aantal leerlingen der schooi de plechtigheid bijwoonde. De kist was gedekt mot een jaar fraaie bloemtakken, waarvan een was aan geboden door de meisjes der schooi die van de overledene onderwijs hadden genoten. allerdolste costumes als feestgangers firn. geerde, werd het program met een bnhe- daaxlijk gelach besloten. Vermelden wij nog dat alles werd opge luisterd door de zeer verdienstelijk uitge voerde muziek van „Oefening baart Kunst". Een groot succes voor „Inter Nos" eii haar steeds onvermoeiden directeur en een genotvolle avond voor het talrijk publiek. Een moordaanslag (t) Zaterdagavond omstreeks half elf ure kreeg de 47-jarige D. Verhagen, werkman aan het Droogdok en wonende te Pernis, lenvijl hij langs het haventje bij liet Spiui- kanaal liep- in het gezelschap van zijn vi,01 man G. van Hengel, eveneens te Per nis wonende, met wien hij in een roeiboot naar huis zou terug keer en, een schot in liet achterhoofd, vermoedelijk uit oen flobert revolver of buks, waarop dadelijk nog een schot volgde dat niet trof. Niemand Werd door hen gezien en bij het rondkijken Werd evenmin iets of iemand ontdekt dat eenige aanwijzing gaf. Verhagen werd naar de woning van den sluiswachter A. van Wieringen gebracht, waar een te hulp geroepen dokter hom verbond. Het kogeltje is nog niet te voor schijn gekomen. De politie, van. een en ander verwittigd, stelde onmiddellijk) een onderzjoek in, hoorde verschillende lieden in verband met bet feit dat beiden k'ort .te voren in een her berg in de nabijheid waren geweest en v. Hengel daar met den kastelein twist zon hebben gehad, maar dit alles leverde echter geen resultaat op. He; onderzoek Wordt voortgezet. Gistermiddag hadden de 12-jarige H. Spijke wonende aan de Oosterstraat, en de Is, jarige J. Wifma. wonende aan den Singel, zich in de grienden bij het Sterre- bosch begeven, waar rij door den vloed werden verrast, zoodat zjj niet meer naar het Sterrebosch konden terugkomen en groot gevaar liepen daar te zullen verdrinken. Gelukkig werd hun toestand opgemerkt, waarop de boschwachter De Graaf en de agent van jpolitie v. d. Klink zich m een roeiboot daarheen begaven. Waar daarmede echter niet ver genoeg kon doorgedrongen worden, begaf De Graaf gekleed zich te wa ter en haalde zoo de knapen van hun le vensgevaarlijke plaats en naar de boot Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2© helft der maand April 1915. Binnenland. Brieven. Eerste Nederlanden, Rotterdam. Mej. I. Pons, Amsterdam. M. A. Ruiter man, HIe Divisie Veldleger, Wed. G. v. d. Ven, Blerik. 1 Mej. J. Wezenbeek, Amsterdam, Mevr. v. d. Zee, Rotterdam. I Briefkaarten. Gaston Hagenaers, Bergen op Zoom. Mej. KloosZondag, Rotterdam. D. de Pater, Rotterdam. 2 zonder"adres. Steuncomité 1914 Schiedam. Behalve de op kwitantie geïnde zijn in den loop der vorige week bijdragen inge komen van: J. H. M. d. G. f5; de werklieden der Firma Ingelse en Co. 1 pCt. van hun week loon; eenige sluis- en brugwachters f2.35; N. N. f2.50; C. N. v. W. J. f.5; Wed. L. W. f5; Mej. C. P. G. f10; C. K. f2.50; het personeel ten kantore der Firma A. F. Smulders f27.35. Heeren Aandeelhouders der N. V. Stea- rine-Kaarsenfabriek „Apollo", alhier, heb bon besloten om gedurende de 30 eerst volgende weken nog oen bijdrage van £50 per week te verleenen. «Tater Nos". Gisteravond gaf de mannenzangverecni- ging „Inter Nos" de uitgestelde soiree-amu sante in „Odéon" voor een mooi bezette zaal. De koornummers en vooral de dubbele kwartetten weiden zeer mooi gezongen. De komische voordrachten door den heer De Br. en de zeer mooie, doch lang niet ge makkelijke duo's „Recruut en Photograaf' en de „Ouwewijvenmolen" door de hee ren v. 't II. en d. D., voortnefifelijk ge speeld en gezongen, lokten telkens een storm van toejuichingen uit, waartoe voor zeker ook de verdienstelijke begeleiding van den heer Westelijk bijdroeg. De geestige en vaak rake coupletten van den heer cL D. door de heeren V. en De Br goed voorgedragen, Werden met luid ap plaus begroet, vooral toen de heer d. D. zelf ten tooneel© verscheen en er een cou plet aan toevoegde ten voordeele van het steuncomité (men meldt ons dat dit cou plet ruim £12 heeft opgebracht;. Met „Üe opening der Sta ten-Generaal een zeer komisch ensemble-nummer, waar bij een groot gedeelte der vereeniging in Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand April 4915 ingelegd f12133 60, terugbetaald f 12985,86. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9857. AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en 1 Woensdag. Schied. Bioscoop, 8 u. Voorstelling. Heden en volgend© dagen. Casino, 8 uur. Specialiteiten-programma, 3 Mei. Vierk'ooplokaal, 8 uur. Oranjever- eanigiug. Algemeene ledenvergade- ring. 1 en 7 Mei. Grootc Schouwburg, 8 u. 't Ver stand wikt, 't hart beschikt. 5 Mei. Volkshuis, 8l/s uur. Ml t. NI v. 't A. Ledenvergadering. 5 Mei. Groote Schouwburg, 8 uur. Die Ilaghespelers Totok en Indo. Kerk en School- Ned. Hebt. Kerk. Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Hollandsche veld (Dr.) hebben van iemand die onbekend y/enscht te blijven f30.000 ontvangen. - (Hbld.) Mej. de wed. II. W, de Kat, geboren Meijer op 30 April te Druten overleden, heeft haar geheel© vermogen vermaakt aan de Ned, Hervormde kerk en Diaconie aldaar. Beroepen te Zierikzee ds. P, L. LI Post te Rijswijk (Z,-H.). Bedankt voor het beroep- te Giessen- Oudekerk c.a, de beer Chr. J. Schweitzer,, cand. te 's-Gravenhage. Aangenomen het beroep naar Uit huizen (Gron.) door ds. Hoogenraad te Mep- pel. Hersteld Eva.no. Lutherscre "Kerk. Bedankt voor het beroep naar Har- lingen ds. Th. G. Stellwag te Medemblik. Geref. Kerken. Beroepen te Driebergen ds, R- de Jager te Scherpenzeel. Bedankt voor het beroep te Geldermal- sen ds. H. H. Schoemaker te Wezep, Hoooer Onderwijs. De geneeskundige staatscommissie ie Am sterdam heeft tot arts bevorderd do heeren I. van Esso, geboren te Haarlem; T. H. 0. van Ginkel, geboren te Temate (N. O.-I.); H. G. Oldebooan, geboren te Enkbuizen. Sport. Cricket. Bestuursvergadering N.C.jB. Gisteravond werd te Amsterdam door het bestuur van den Nederlandschen Cricket bond een vergadering gehouden onder voor zitterschap) van den heer H. S. Isbracker, - S

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2