ÊJJÜ BINNENLAND. Ingezonden Mededeelingen. Wanneer uw gezondheid Kerk en School. Ned. Hert. Kerk. Christ. Geref. Kerk. Geinengi Nieuws. Handel en Bedrijf. Het ia niet volmaakt, spr. geeft dit gaarne toe, maar .het ia een stap in der jjchting, die de heeren wenschen. De heer v. d. Hoek herinnert er aan, dat door hem is voorgesteld het voorstel terug te zenden en B. en W. uit ie noo- digen een regeling te ontwerpen voor een vast salaris. 1 De Voorzitter zegt, dat dit voorstel in behandeling genomen kan worden, wan neer het voorstel van B. en W. verwor pen wordt. i In stemming gebracht, wordt het voor stel van B. en i\Y. aangenomen met 13 tegen 7 stemmen. Vóór stemmen de heeren v. d. Schalk, v. d. Velden, mr. v. Briel Sasse, Ris, mr. Kavelaars, Lagerwerj, v. Westendorp, Gos- linga, Beukers, Evers, Dubbelman, v. d. Meer en Schreuder. Tegen f stemmen de heeren de Graaif, r. d. Zee, Scheffers, Hinkelaar, v. d. Hoek, Koopmans en de Bruin. De heer Nolet had de vergadering reeds verlaten. 1 /Polder Oud-Mathenesse. Schrijven van B. en iW. ten geleide van een schrijven van het Bestuur van den Polder Oud-Mathenesse, betreffende den eigendom van het gedeelte weg, kadaster Sectie I, no. 1912. De heer v. d. Schalk wil voorstellen het voorstel van B. en W.,-»in de vorige zitting ter tafel gebracht, thans ongewijzigd aan te nemen. Spr. kan niet begrijpen, dat daartegen verzet is .gekomen, waar het uit de ver strekte inlichtingen was gebleken, dat de bedoelde weg bij vergissing ten name der gemeente op het kadaster was ingeschre ven. l i 1 Maar gesteld zelfs dat die weg ten rechte ten name der Gemeente ware ingeschre ven, dan nog" zou 8e polder Oud-Mathe nesse een eventueel proces winnen. In een periode van meer dan 30 jaren heeft de Gemeente geen enkele daad van eigendom verricht, terwijl de Polder, evenals de in gelanden, dit wel deden. Met het oog daar op alleen reeds was bjj een proces de kans voor de Gemeente om dat te winnen vrij précair. De Voorzitter wil den heer v. d Schalk, die toen niet in de vergadering aanwezig was, opmerken, dat bij de vo rige behandeling het voorstel werd ge wijzigd omdat men meende dat het eigen domsredht van den weg niet vast staat. Men wilde helpen, wilde meewerken aan de overdracht van den grond, dien de H, IJ. Si. M. noodig heeft voor de uitbreiding van haar stations-emplacement, maar men wilde niet dadelijk beslissen over het eigen domsrecht van den geheelen weg. De heer mr. Kavelaars wil nog een enkel woord hieraan toevoegen. Juist met het oog op wat de Voorzitter zelf gezegd heeft, n.l. dat vroeger de polder Oud-Mathenesse als eigenaar vermeld stond bij het kadaster, versterkte spr. in de mee ning dat mogelijk Schiedam of een ander den eigenaar was. Aan spr. was niet bekend wat nu aan den Raad is medegedeeld, n.l. dat in 1846 door den Polder de stukken, betreffende den eigendom daar, in handen van B. en W,. waren gesteld om" advies. Hieruit vloeit voort dat de Polder eigenaar kan zijn. Spr. had het wenscbelijk gevonden als de Gemeente zich had kunnen bepalen tot den afstand van de 300 k -400 vierk!, M. grond dien de H. U.S. M. behoeft, He kwestie of de Polder dan wel de Gemeente eigenaar is, ujare uitgesteld tot nader en een onderzoek' in zake het eigendomsrecht stad," zei Betsie luchtig. Overal beter dan hier, dacht ze weer. En zoo kwam ze precies om denzelfden tijd weer in de stad aan, als waarop ze dien vorigen dag was vertrokken. .Werk zoeken, werk, gonsde 't door haar hoofd. i En verpletterend was het haar telkens, alsof niemand haar noodig had, niemand haar iwjork begeerde, omdat ze toch zoo'n leelijk, misdeeld, kreupel meisje was. Zoo peinzend liepze langs de Oude Gracht. Maar toen ze op het bureau kwam, deed ze flink en zakelijk. „Welke diensten zijn er voor noodhulp te krijgen vvroeg ze. 1 De man lichtte haar in. Daar moest ze op af, om zoo spoedig mogelijk weer onder dak te zijn. „En mijn adres hebt u, niet waar?" in formeerde zij, „Betsie Dirksen." „Jawel," beaamde de man. „Wilt u als "t u belieft aan mij den ken als er iets goeds opénkomt, een met-te- drukke dienst?" i „Zeker..i." Even gleed zijn blik meelij dend, begrijpend langs haar heen. „Niet te druk," herhaalde hij toen, „ik zal aan u denken. Ze stond weer op straat en op eens vatte ze moed, ze moest er zich doorheenslaan. Ze had toch nog handen aan 't lijfhaar lot van misdaelidei trotseeren, dat zou ze. En dwars door de menschen-drukte heen begaf ze zich nu vlug naar; een der op gegeven a/tressen..ii.lt j j warè ingesteld alvorens daaromtrent kou worden beslist. Die weg kan nog gevolgd worden. De bedreiging met een proces imponeert spr. niet, omdat hij overtuigd is dat de Polder veel kans heeft dit te verliezen, ook met het oog op art. 3 der Onteigenings wet. Echter, spr. wil zich neerleggen bij het voorstel, overeenkomstig het advies van B. en W., doch om andere redenen dan die van dat college. De heer v. d. Velden merkt op dat, volgens het uitbreidingsplan ter plaatse waar bedoeld wegje is, een straat tcoet komen en dus komt de grond dan toch weer aan de Gemeente. Dfe heer mr. Kavelaars: Is dat juist, dan kan het nog 'een belang der Gemeente zijn als de Polder als eigenaar wordt er kend. De Voorzitter: Volgens liet uitbrei dingsplan is dat westelijk zoo, maar daar in zou nog een verandering kunnen komen Maar hoe dit ook zij, hoogstwaarschijnlijk is op het kadaster een verkeerde als eigenaar aangegeven. De heer Lag er we ij heeft den legger van wegen en voetpaden hier op het stad huis nagezien en daarbij bemerkt, dat de Singel staat aangegeven als eigendom van de gemeente en op den nieuwen staat, dat het onderhoud van het zandpad rust pp Oud-Mathenesse. In 1846 heeft de polder zijn medewerking verleend om de spoorbaan te Leggen over dien grond. Burgemeester Cool heeft daarbij toen zijn medewerking verleend. Sedert heeft men den Singel daar ter plaatse Achtersingel genoemd. .De ingelan den hebben zich beijverd om den weg te onderhouden. Zij willen nu hun recht vast gelegd zien in een motarieele akte. Waar de uitbreiding der gemeente belang heeft hij dezen grond,1 zal zij daarover later moeten onderhandelen met den polder, Spr, heeft getracht dit te voorkomen, maar heeft daarbij geen steun kunnen vin den bij het gemeentebestuur, dat meent, dat de polder zóó sterk staat, dat een proces voor de gemeente g-een kans opi succes geeft. "1 De heer v. d. S oh alk weet niet wat de Polder bedoelt, met zijn wensch om het eigendomsrecht op dit wegje definitief te bezitten. Hij gelooft echter wiel, dat de polder in zoo'n prooes sterk genoeg staat, terwijl de gemeente herhaaldelijk het eigen domsrecht van den polder heeft erkend. Indertijd heeft de Gemeente op een eisch Van den Polder diens Roestemming gevraagd voor het plaatsen van een huisje bij den weg. jBjij nog andere gevallen heeft zich hetzelfde voorgedaan. Als de Gemeente aan die zijde uitbreilt, wordt de Woningwet toegepast en zal de Gemeente elke hinder kunnen verwijderén. De Voorzitter sluit nu de discussie en stelt voor den Polder als eigenaar van den weg aan te merken en medewerking te verleenea tot de erkenning daarvan. Dit voorstel wordt aangenomen met al- gemeene stemmen. De heer Lagerwey houdt zich buiten stemming als belanghebbende bij deze zaak'. De 'heer mr. K awe laars had zich vóór de stemming1 uit de vergadering ver wijderd. De Voorzitter zegt ten slotte nog dat hij gehoopt had heden mededeeling te kunnen doen van de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten van het besluit van den P.,uad dd. 9 Juli j.]., tot het aangaan der leening groot 1 millioen. Het schrijven daarvan is echter nog niet ontvangen; Wel is daarentegen ontvangen een telegrafische mededeeling van dat Col leige waarin do goedkeuring wordt bericht. Oonialatre dienst Blij Kon. besluit is de heer L. J. C. von Zeppelin Obeimiiller, consul-generaal der Nederlanden te Shanghai, benoemd totcon- sulgeneraal te Riot-de-Janeiro, met den rang van buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister. Leerling-folk. 'Blij Kon. beslujt van 7 dezer is mr. J. ff. Kramers, mot ingang van 1 September, benoemd tot leerling-tolk! bij Hr. Ms. ge zantschap to Kans tan tinopel. Bedarlaad en i« Mrleg. Nadere uitbreiding van den landstorm, enz. De Commissie van Rapporteurs heeft ver slag uitgebracht. Na kennisneming van de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag heeft de commissie het wenscbelijk gevonden op grond van de bepaling van art. 32 van het Reglement van Orde in mondeling over leg te treden met de regeering. Dat over leg, waarvoor de minister van oorlog zich bereidwillig beschikbaar stelde, had plaats op Woensdag 14 Juli. Ten aanzien van verschillende onderwerpen, in de gewis selde stukken behandeld, heeft de minis ter nadere inlichtingen aan de commissie verstrekt. Voorts heeft Z. Exc. de bedoe ling van het wetsontwerp nog nader ver klaard en toegelicht. De commissie heeft er bij den minister op aangedrongen in' het wetsontwerp, door wijziging hetzij van de considerans, hetzij van /artikel 1, duidelijk te doen uitkomen, dat het wetsontwerp een beperkte strek king heeft, n.l. aan de regeering gelegen heid te geven de onder de wapenen staande landweermannen door jongere landstorm- plichtigen te vervangen. Ook heeft de com missie als haar meening te kennen gegeven, dat door wijziging van art. 1 de tegen strijdigheid ware op te heffen, die bleef dat artikel ongewijzigd zou bestaan tus- schen dat artikel en de overgangsbepaling der Landstormwet. De minister, die overweging van deze denkbeelden toezegde, heeftsedert ver klaard, dat hij bij nader inzien daartoe geen aanleiding heeft kunnen vinden; het over leg heeft dus, tot leedwezen der commis sie, tot geen stellige uitkomsten geleid. De commissie is van oordeel, dat door de gewisselde stukken en de mededeeling van het bovenstaande, de mondelinge be handeling van bet wetsontwerp voldoende is voorbereid. I V 1 De Commissie van Rapporteurs heeft bij amendement voorgesteld om de considerans van het wetsontwerp te lezen als volgt: „Alzoo wij in overweging genomen heb ben, dat ten einde de onder de wapenen staande landweermannen met verlof te kunnen laten gaan, uitbreiding van den landstorm noodig is en van alle landstorm- plichtigen gewapende dienst moet kunnen worden gevorderd." Een tweede amendement van de Commis sie van Rapporteurs beoogt om het eerste lid van Artikel 1 als volgt te lezen: „Met afwijking van het bepaalde in de overgangsbepaling der .Landstormwet, kan door Ons worden bepaald, dat tot den landstorm behoort ieder, voor zoover hij niet reeds tot den landstorm behoort die niet vóór 1916 het 30ste levensjaar heeft volbracht, enz." Het eerste lid van art. 1 van het Re- geeringsontwerp luidt: „Door Ons kan wor den bepaald," enz. Keuring 1 andstormplichti- i gen. Naar aanleiding van bns bericht over de maatregelen, die ja voorbereiding zijn voor een algameene keuring van landstorm- pliehtigen, vernemen wij nader, dat-die Cnaatregelen uiteraard voorshands alleen betrekking hebben op de jaarklasse 1915, waartoe behooren de personen, geboren, in 1895, die als ingeschrevenen voor de militie, Lichting 1915, zijn vrijgesteld wegens Broe derdienst, kostwinnerschap enz. Deze per sonen maken reeds deel uit van den land storm, krachtens de bepalingen van de Landstormwet en zijn dus niet begrepen onder degenen, die ingevolge het thans aan hangige wetsvoorstel tot nadere uitbreiding van den landstorm daartoe eventueel zul len komen te behooren. De keuring houdt verband met art. 16 van de Landstormwet, waarin o. a. is bepaald, dat van den dienst bij den landstorm ter stond wordt ontslagen hij, die blijkt onge schikt te zijn voor den dienst wegens ziekten of gebreken, vermeld in een bij Kon. besluit vastgestelde lijst. De landstormplichtigen, die rtet 'in mili tairen dienst zijn geweest, kunnen volgens de thans geldende bepaling m niet voor ge- wapenden dienst, worden gebezigd. Om dit te kunnen doen, zal eerst het aanhangige wetsvoorstel tot wet moeten zijn verheven. Ufit keering ivoor militie-, land- weeren landstormplicihti gen. De door den heer Spiekman ingediend© motie van orde, betreffende beroep in zake de vaststelling der uitkeering voor militie-, landweer- en landstormplichtigen, luidt als volgt: i I „De Kamer, van oordeel, dat het wenscht is, commissies in te stellen, mj welke de militie-, landweer- en landstorm plichtigen van de vaststellingen hunner uit keering door den burgemeester in beroep kunnen komem 1 gaat over tot de orde van den dag." i I De Batavier De Batavier V, die gelijk men weet, naar Zeebruggc was opgebracht en daar aange houden, is gisteravond in Botterdam aan gekomen.. i i i i van Vlaardingött n. pech. vaartuig Zee hond". A'etr- Yorksch® B«ars. Noteering van 14 Juli 15 Juli Atch. Topeka 100 Car en Foundry Bethleh. St. Corp. Denver and R. G. Erie 25% Kansas City S. 233/t 23% Miss K. cnT. 6 6 Miss Pao N.-Y. Ontario en West 26 26% Rode Isl. R.w. 13% 13% South. Pao. 84% 84% South. R.Wt Union Pao. 1263/g 127 Amalg. Copp. 723/i U. S. Steel Corp. 60% Amer. Can. Co. Un. Cigar Co. 43% Dir. hel.; Invoerr. en aec. Ministerieel© benoemingen, bevorderin gen, verplaatsingen, enz. bij den dienst der directe belastingen enz'. Vacante betrekkingen als vorige week. De rijksklerK R. Zeevaarder, van het kan toor 'Wutergraais'meer is met ingang van 9 dezer tot nader order werkzaam gesteld ton kantin© Schagen. 'Bjenocmd: ingang 16 dezer: J. W. van Lingon tot Kommies 3de klasse te Neeritter. Verplaatst: ingang 16 dezer: G. F. Pas, rijkski. 3o klasse, van het kantoor Bp ar Ie Nassau naar inspectie Waalwijk (tijd.) Ingang 1 Augustus: K. Zoijlemaker,kom mies 3e kl. van rech. vaart. „Zeehond"' naar Arcen; W, Fenijn, kommies 3e kl. v. IJmuiden (kl.) (tijd.) naar RijsbergenPh. Philips©, kommies Ie water, van Hellevoet- sluis naar Rotterdam; 53;. van den Broek, kommies te water, van Hellevoetsluis naar V laar dingen; P. Brirst, kommies te Water, ingetrokken verplaatsing: E. Bprgsma, kommies 2e kl. van Oldenzaal (vis.) naar Pjosterholt 1 Eervol ontslag verleend: ingang 1 Augus tus: J. H. Miete, kommies le kl. te Rotter dam (Sch. D.) (De Belastingambtenaar.) begint af te nemen Van de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophoudelijk; door de nieren om gefiltreerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden, kunnen zij het bloed niet behoorlijk' hltreeren en de urinaire onzuiverheden in het bloed verspreiden dan ziekte door uw geheeie gestel. i De patiënt begint zich onnatuurlijk ver moeid, zwaar en dof te gevoelen, hij wordt prikkelbaar en ellendig. De onzuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en ge wrichten en rheumatische pijnen veroorza ken. De urinewegen kunnen aangedaan worden en waterzuchtige zwellingen ver- toonen zich. Het hart schijnt niet goed te werken, de handen en voelen zijn dikwijls koud, en 3e patiënt kan aanvallen van duizeligheid hebben. Nierziekten Zijn dikwijls lastig te gene zen, omdat zij zoo vaak ongestoord zich verder kunnen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgen, indien zij nog verder verwaarloosd worden. Be gint daarom reeds bij het eerste optreden van de bovengenoemde verschijnselen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren wederom tot werking brengen, .hee-len en versterken, de urine- afscheiding regelen en uw kwalen doen ver dwijnen. i Te Schiedam vertajgh. bij de h.h. Kappel- hoff Hovingh. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a fl.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eiscbt de echte Foster's Ri.gpun Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van mm never staand handels- medd Beroepen te Anioo (Dr.) de heer W. J. Stratingh, cand. te Groningen; te Barneveld ds. J. A. van Boven, te Ede. Aangenomen het beroep te Durger- dam, ds. L. Emmen, te Den Bommel. Gerit. Kirken. Beroepen te Opperdoes, ds. R. Haite- ma, te Hindeloopen; te Ierseke (voor de 2e maal) ds. Meijer, te Brouwershaven. Aangenomen het beroep te Nordhom (graafschap Bentheim) de heer J. Wolff, te Velsen. j Bedankt voor het beroep te Emmer- Compascuum, ds. D. van Dijk, te Knijpe; te 's-Gravendeel, ds. F. W. H. Bramer, te Heinkenszandte Rilland, ds. J. J. Wes terheek, van Eerten, te Kampen. Beroepen te Almelo, de heer J. A. Riedel, cand. te 's-Graverihager— te Vlaar- dingen, de heer J. Tolsma, cand. te 's-Gra- venhage. i Hooger Ouderwijs. Te Utrecht zijn bevorderd tot arts de hee ren P. Greup en E. van Schaick, en tot tandarts de heeren R. van Huyssteen, M. Roest en Tj. Visser. Buitengewoon hoogleeraar ie Utrecht. !B|ij Kon. besluit van 16 dezer is benoemd tot buitengewoon, hoogleeraar in de facul teit der wis- en natuurkunde aan de Rijks universiteit te Utrecht, omi onderwijs te geven in de vergelijkende physiologic, dr. H'. Jordan, thans assistent voor de natuur lijke historie aan genoemde universiteit. Lector te Groningen. !B!ij Kon. besluit van 16 dezer is, voor het tijdvak van 1 September tot 31 Augusto 1916, benoemd tot lector in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuni versiteit te Groningen, tot het geven van ondenvijs in de Engelsche taal en letter kunde, John. A. Falconer, 1 Zakkenrollers. De zakkenrollers zijn bij het Koninginne- bezoek te Rotterdam weder druk aan den arbeid geweest. Door een 7-tal personen werd aangifte gedaan dat door hen horloges of poitemonnaies met geld worden gerold. De ambtenaar A. B. vermiste een horloge met ketting, de machinist D. de B., uit Vlissingen, een portemonnaie met f 1J. W. een portemonnaie met fl.60, T. .T. v. P., uit Dordrecht, een portemonnaie met f5; juffrouw M. een portemonnaie met £23; G. V. een portemonnaie met f7. Voorts werd op den Coolsingel door een een agent in burgerkleeding op heeterdaad betrapt de groentenkoopman P. J. v. D., uit den Haag, toen hij trachtte juffrouw E. v. H. van een portemonnaie te berooven. Redder gehuldigd. De Londensche Kamer van Koophandel heeft den heer Laurens Leujes, gezagvoer der van het stoomschip „Gelderland" van den Nederlandschen Lloyd te Rotterdam, een medaille geschonken tér erkenning van zijn verdiensten bij de redding van de be manning van de trawlers „Edward" en „Qui Vive" van Lowestoft, welke 9 Juni j.l. in de Noordzee zijn gezonken. Door de duisternis. Gisternacht heeft bij het onderzoek van een schuur te Emmen, waarin zich ver dachte personen ophielden, een landweer man den soldaat Van Veen met een kogel door de wang geschoten. Door de duister nis meende hij, dat een der verdachten uit de schuur wilde ontvluchten. De toe stand van den gewonde is niet ernstig. Hospitaalschip %Be Hoop". Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is gisteren van Stavanger naar de Noordzee vertrokken. Diefstal van auto-handen. De leerling-chauffeur in dienst bij een bewoner van het Frankenslag te 's-Gra- venhage is in den nacht van Dondmdag op Vrijdag op de Prins-Mauritslaan ge resteerd, verdacht van diefstal van vier automobielhanden en een kist gereedschap pen voor het herstellen van automobielen uit de garage van zijn meester aan do Van Aerssenstraat. Hij was met een huurauto naar de ga rage gegaan en had er daar het gestolen© in geladen. Op de Prins-Mauritslaan ge laakte de auto onklaar. Terwijl hij bezig was met pogingen om haar weer in gang te krijgen, kwamen twee politie-beambten voorbij, die argwaan kregen en den chauf feur meenamen, waarna de diefstal bleek. Aanranding De winkelier A. W', uit Rotterdam, die te Haarlem in hechtenis was gesteld wegens aanranding van een dame in een trein tus- sche/n Leiden en Haarlem is na verhoor bij den rechter-commissaris weder op vrije voe ten gesteld, omdat is gebleken, dat de schuld niet alleen bij hem is te zoeken. Ongelukken. Gisteren is te Hengelo de schilder B., werkzaam op de machinefabriek, van een hooge ladder gevallen en dood opgenomen. Oorlogsvaria. Een Engelsch geestelijke, met name Tot tenham, had in de „Tunes" geschreven: „Ik hoor daar juist uit Karlsiulie in Duitsch- land, waar ik sedert Juni' 1911 als chaplain was aangesteld, dat in April mijn woning opengebroken en alles verkocht is. Dat past volkomen bij mijn ervaringen van Duitsche rechtspractijk." i Daarop antwoordt de „Badiseihe Landes- zeitung"Inderdaad is de woning van den heer Tottenham opengebroken, maar niet, gelijk in Engeland met de woningen van Duütsehers is gescliied, door het gepeupel onder de oogen va, nd© pohtie, maar in alle kalmte op gerechtelijk bevel door den ambte naar, daarmee heiast. De meubelen van den heer Tottenliam zijn ook niet naar Engelsch voorbeeld het raam uitgegooid en vernield, maar verkocht, om de talrijke schuldei- schers, die de heer Tottenham) in Karlsruhe had achtergelaten, te voldoen. De ervaringen die de heer Tottenham met de Duitsche rechtspractijk heeft gehad, waren een ge volg van de noodzakelijkheid, om hem ook' in vredestijd te dwingen, zijn schulden te betalen." 1 - f - HET WESTLAND (Centrum), 15 Juli. De prijzen waren: Aardappelen 11.50— 2 50 per kin; lange f 1.S31.95, ronde f 1.81 2.09 per 26 K.G., aanvoer 9240 kin; roode aalbessen f7.909.06, witte dito f6.90 per 50 R.Cr., aanvoer 15.950 K.G.; uien £4.805.96 per baal, aanvoer 1090 balen. 1 i NEW.-Y0RK, 15 Juli. Juli Sept. Tarwe: 115%) Dec. Faillissementen, Uitgesproken: De nalatenschap van wijlen den heer Jan Kloekers, gewoond hebbende en over leden te Assen. Reohter-commissaxismr. J. C. H. Prikken; curator: mr. A. W. (van Holthe tot Echten. J. A. van Ede, behanger, Den Haag. Rechter-commissaris: mr. E. Jellinghaus; curatormr. A. M. M. Montijn. W. J. M. Frederiks, openbare koopvrouw, Den Haag. Rechter-commissarismr. A. S. de Blécourt; curator: mr. Th. C. Gonsalvcs. Opgeheven: 1 i A. J. Beukers, Den Haag. H. M. van Eijkelenburg, Loosduinen. Vernietigd: 11. van Oortmerssen Jr., te 's-Gravenhage. Hoogwater te Schiedam. Juli 47vm. 7 03 nm. 7.34 187.4 '2 8.14 19: 8.28 8.59 209,16 9.46 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 16 Juli. KEULEN 11 u v. m. 2.21 Gev. 0.02 M KOBLENZ, 6u. v.m. 2.35 Gev 0.05 M TRIER, 9u. 0.19 Gev. 0.19 M DUISBURG, 8u 's morg. 1.31 Gew. 0.06M LOBITH, 11 u. 10.88 Gew. 0.07 M Zon en Maan, Zonsopg.Juli 18: 4.vm. ond.g. 8.10 nm.' i 19:4,1 8.9 j 20: 4.2 8.8 19 Juli E. K. 26 Juli V. M. 1 R II t IOO1/4 541/2 54% 1721/2 1793/4 4 4 251/4 31/2 3% 141/8 14% 735/8 631/8 503/4 51% 431/2

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 7