van Von Woyrsoh beboerende, zijn er daar in geslaagd, den overgang over de rivier te forceeren. Zij bevinden zich dair inden rug van het Russische leger op den Ooste lijken Weichsel-oever, dat ter ze If der tijd tusschen Iwangorod en Lublin het hoofd had te bieden aan den druk van aarts hertog Jozef Ferdinand's leger, en, verder Oostwaarts, tusschen Lublin en Cholm, voortdurend bloot stond aan do krachtige en hardnekkige aanvallen van Van Mac- kensen. Hetzelfde telegram, dat ons het bericht van Von Woyrsch' doorbraak aan do Weich sel mededeelde, bracht ons het bericht, dit ook Von Mackensen er in geslaagd was, het vijandelijke front te doorbreken, en wel op twee punten. Het ééne is een stuk van de linie PiasfciBiskupice. Biskupice ligt ongeveer op het punt waar de spoorlijn Cholm—Lublin over de Wjeprs gaat, en Ha ski ongeveer 10 K.M. ten Z.W. daarvan. Het andere punt, waar het Russische front bezweek, is het dorp Krupe, ten N.O. van '"Krasnostaw, aan of nabij den spoorweg Cholm—Lublin. Ook bij Woslawice, dat on geveer 40 K.M. recht ten Z. van Cholm ligt, is het Russische front bezweken. De geheele frontlijn is dus gehavend en ge schokt. Dit alles is reeds in den loop van den 28em gebeurd. Wat nu volgen zal, is door de beschou wingen Van de „Roeski Invalid" reeds vrij ■duidelijk ingeleid. Het is: de algemeene terugtocht op de lijn KownoGrodnoBje- lostokBrest Litowsk en verder Zuidwaarts langs de Boeg tot aan de Boekowina, waar de Zuidelijke vleugels der beide legers óók nog altijd elkaar bestoken. Dit beteekent, dat de Russen in het cen trum een 170 K.M. achteruit zullea trek ken en niet minder dan 10 gouvernementen voorloopig onbetwist in handen van den .vjjand zullen laten. Deze gouvernementen zijn Warschau, Plock, Kalicz, Piotrkow, Ra- dom, Kielce, Lublin, Siedice, Lomza en Suwalki. Het heele groote vooruitgeschoven bolwerk in Polen, dat den Russen totdusver een centrum van concentratie, uitrusting, en verzorging der troepen bood, zal worden prijsgegeven, heel het Russisch-Poolsche "land zal door de centralen worden bezet. Het rijke Russische gebied, dat tusschen Duitsch en Oostenrijksch gebied (Pruisen en Galicië) lag ingeschoven, zullen de Rus sen ontruimen, waardoor de centralen dus mede in staat zullen zijn een kortere en beter verdedigbare linie» in te nemen dan totdusver. „Dit zal, zoo zegt het officieuse Russi sche bericht, het „voordeeligste" einde zijn, van onze inspanningen." Het„voor- deeligst" is hier natuurlijk een zachtere uitdrukking voor „het minst onvoordeelig", •want de ontruiming van Polen kan toch op zichzelf geen voordeelige afloop genoemd •worden van drie groote offensieve bewe gingen tegen Duitschland en Oostenrijk. Tan het Zuidelijke iront. Oostenrijksch 1 egerb erich.t. Het officieele Oostenrijksche communiqué van gistermiddag luidt: De aan den plateau-rand bij Görz nog voortdurende aanvallen der Italianen zijn op zjjchzelf staande vruchtelooze pogingen van afdeelingen, die het gemunt hebben op vooruitspringende steunpunten van onze stellingen. ■Zoo beproefden de Italianen ten oosten van Sagrado en bij Rudipuglia terrein te winnen. Zij werden echter teruggeslagen, vooral bij de Monte sei Busi, welke wij ge heel in ons bekit hebben. Bij het plateau van Cormons werd dezer dagen een Italiaansche vliegmachine door een voltreffer van het daarvoor bestemde geschut neergeschoten. De bestuurder en de ■waarnemer werden dood onder de branden de overblijfselen van het vliegtuig gevonden. Aan de Dardanelles 1 Turksch legerbericht. Het Turksche hoofdkwartier meldt dd. gisteren Den 29en is nu eens zwak dan eens hef tig geschut- en geweervuur gewisseld. Onze artillerie heeft bij Ari Boemoe een moederschip van vliegtuigen getroffen en het gedwongen zich terug te trekken. Bij Sed-el-Bahr heeft ons geschutvuur een ontploffing, gevolgd door brand, achter de vijandelijke loopgraven bewerkt. Onze batterijen op den Klein-Aziatisdien oever hebben vijandelijke troepen in de buurt van Teke Boernoe beschoten. Ter Zee. In de Adriatiscbe Zee. De Italiaansche marinestaf meldde gisteren De Oostenrijkers deden gister (Donder dagsmorgen een poging om het eiland Pe- lagosa te hernemen; zij landden, na een bombardement, een detachement matrozen. De aanvallers werden echter met verlie zen afgeslagen. Aan Italiaansche zijde wer den twee man gewond. De Oostenrijksche marinestaf geeft van dit krijgsbedrijf de volgende lezing: De Italianen richtten onlangs op het door ons niet militair bezette eiland Pelagosa een station voor draadlooze telegrafie. Den 28sten Juli weid het stationsgebouw van deze instrdlatie door een groep van onze torpedobomen met geschutvuur vernielden de ank^me omver geschoten. Vervolgens werd een klein landings-detachement, uit manschappon van onze torpedobooten be staande, op het eiland aan land gezet, om Hoor een nauwkeurige verkenning vast te stellen, hoe sterk de vijandelijke bezetting was. t Dit detachement slaagde erin, ondanks heftigen tegenstand, door de vijandelijke loopgraven heen te dringen, tot zij aan een sterkere stelling kwamen. Vervolgens lieten gij de verdedigingswerken der Italianen in, de lucht springen, en brachten zij hun, ge steund door het artillerievuur onzer torpe dobooten, belangrijke verliezen toe. Zoo werden o. a. de aanvoerder der Italiaan sche bezetting en nog een andere officier gedood. Na deze welgeslaagde verkenning keerde onsdetachement, ondanks de groote over macht van den vijand, zonder belangrijke verliezen geleden te hebben, naar onze sche pen terug. Vijandelijke duikbooten lanceerden tever geefs verschillende torpedo's naar onze schepen. Getorpedeerd. Volgens een „Lloyds-bericht is het Bel gische stoomschip „Prince Albert" (groot 1S20 ton) op een mijn geloopen. De beman ning is gered. Volgens een Lloyds-bericht van „Cape Wrath", is het Noorsche stoomschip „Tiomlhjemsfjord" (groot 2737 ton) door een Duitsche duikboot tot zinken gebracht. De bemanning is gered. D( Engelsche visschers smak „Young Percy" is door een Duitsche duikboot in de Noordzee tot zinken gebracht. De be manning is gered. Thans staat vast zoo meldt Wolff uit Kopenhagen dat een Engelsche duik boot de „Senator van Beerenberg" heeft ge torpedeerd. De duikboot heeft 16 man gered, waarvan 2 aan boord zijn gehouden, de anderen zijn op het vuurschip gebracht. Een andere Duitsche trawler ,die 10 man heeft gered, o. w. 2 licht gewonden, heeft ze ook op het vuurschip gebracht. Er zijn 2 of 3 man verdronken. i Diverse berichten. De houding van Roemenië. Een Reuter-felegram uit Parijs meldt d.d. gistereni i Reuters correspondent verneemt uit vol komen betrouwbare bron, dat de on derhandelingen voor een spoedige deelne ming door Roemenië aan den oorlog aan de zijde van de geallieerden zeer goede vorde ringen maken. Het verdrag ligt reeds gereed en wacht slechts op de onderteekening van een der oorlogvoerenden. Het behelst, dat Roemenië niet later den oorlog zal verklaren dan twee maanden na de sluiting van het verdrag. Het bericht uit Boekarest zoo meldt de corr. verder volgens hetwelk aan alle grensstations last is gegeven met de meeste nauwkeurigheid alle goederen wagens uit Oostenrijk en Duitschland ko mende, op weg naar Turkije te onderzoeken en te beletten, dat vervoer van wapens en munitie plaats heeft over Roemeensch grondgebied, wordt officieel door de Roe- meensche legtiae te Praijs bevestigd. Er zijn eenige uiterst handige pogingen tot zulk een vervoer gedaan, zoodat de Roemcenscbe re geering aan de geallieerde mogendheden ver zocht heeft om de hulp van geoefende doua- nabeambten en detectieves, teneinde krach tig mee te werken tot het verhinderen van den doorvoer van oorlogsmateriëeL Japan en de oorlog. De Parijsche „Temps" komt in een hoofd artikel terug op het vroegere plan om Ja- pansche troepen op de Europeesche slag velden te laten meevechten. Het blad betoogt, dat een dergelijke deel neming thans noodzakelijker is dan ooit. Nu een Japansch-Russiseh verbond in wor ding is, kunnen de Japanners den weg door vermijding van een vermoeiende zeereis aanmerkelijk bekorten. De „Temps" wijst met nadruk erop, dat het niet aan de Fransche diplomatie heeft gelegen of ligt, indien in die hoogstbelang- rijke quaestie geen bevredigend resultaat wordt verkregen. Frankrijk heeft integen deel alles gedaan om een enge aansluiting van Japan aan het Viervoudig Verbond te bevorderen en het Japansche vraagstuk naar wensch op te lossen. Een vredesoproep van den paus. De „Osservatore Romano" publiceert een pauselijke vermaning om vrede te sluiten. De paus klaagt, dat zijn streven tot ver zoening tot nu toe mislukte. Niettemin beeft hij de hoop niet verloren. Op den jaardag van den oorlog smeekt bij om een spoedige beëindiging. De paus bezweert derhalve de leiders van alle naties zijn bede te ver- hooren, want zij zijn voor God verantwoor delijk. Het oogenblik is gekomen over vrede te spreken en alle ware vredesvrienden mo gen hem bijstaan. Gezegend zij hij1, die als eerste den olijftak van den vrede tot de oorlogvoerenden brengt. De pauselijke vermaning wordt in de Italiaansche pers afgewezen. Spionnen ter dood ver o orde el.d. Officieel wordt uit Londen gemeld: Twee gevangenen werden schuldig bevon den aan spionnage en werden ter dood veroordeeld. Het vonnis werd gistermorgen voltrokken. Vliegeraanval op Freiburg. Een officieel telegram uit Berlijn meldt, dat gistermorgen om zes uur drie vijande lijke vliegers, uit het zuid-westen komend, boven Freiburg verschenen. Zij wierpen ze ven bommen, waardoor een burger gedood werd, terwijl zes menschen gedeeltelijk zwaar gewond werden. De militaire en an dere schade is niet belangrijk. Italië en Turkije. Italiaansche bladen melden dat de geal lieerden bij Kaap Maitapan het Grieksche schip „Roswiilies" hebben aangehouden, aan boord waarvan zich vijf Turksche offi cieren bevonden, die op weg waren naar Libye. De lading van het schip bestond uit levensmiddelen, munitie en wapenen voor de opstandelingen. In de hut van den gezagvoerder heeft men een brief van den sultan aan den groot-sjeich der Senoessi ontdekt, hem vra gende oom gemeene zaak' te maken in den oorlog tegen de mogendheden van de Vier voudige Entente. Tribuna en Idea Nazionale vragen welke maatregelen de Italiaansche regeering zal netnejii pin aan de voortdurende hulp uit Turkije aan de opstandelingen een einde te maken. De „Stampa" verzekert dat de minister raad dezer dagen de beslissing over de oor logsverklaring aan Turkije zal nemen. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Japan. Reuter seint dd. gisteren uit Tokio: Er is hier in politieke kringen groote sensatie gewekt door de beschuldiging van omkooperij bij de verkiezingen, welke tegen burggraaf Oura, den minister van binnen- landsche zaken, is ingebracht en spoedig gevolgd werd door het aftreden van het geheele Japansche kabinet. De crisis is gisteren begonnen, toen Oura zijn ontslagaanvrage indiende. Er volgden lange beraadslagingen van het kabinet. Officieel werd heden medegedeeld, dat Ouia's ontslagaanvrage ingediend is. Okoe- ma diende kort daarop het ontslag van het geheele kabinet in. Het dieet zal waar schijnlijk den 31en Juli bijeenkomen, om over de aanbeveling aan den keizer te beraadslagen. Ondertusschen wordt een uitgebreid onderzoek naar den omvang van het omkoopïngsschandaal ingesteld. (Uit een Reuterberieht aan de Engelsche bladen blijkt, dat ook Hayashida, de secre taris van het Huis van Afgevaardigden, bij den minister-president is ontboden, daar zijn ontslag indiende en na een ver hoor, dat tien uur duurde, naar de ge vangenis te Tokio is gezonden.) BINNENLAND. Intercommunale arbeldibtmlddellng. Gemeld wordt: j i Een niquwe belangrijke stap is gedaan door de Vcveeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen (voorzitter prof. Is. P. de Vooys, secretaris Anth. Fohner, Kneuter dijk 3, Den Haag), om inzake de arbeids bemiddeling in ons land tot een internatio nale en nationale regeling te komen. Er moge aan herinnerd worden, dat met het tot stand brengen dezer regeling wordt beoogd het scheppen eener arbeidsbemid deling, die over het geheele land (bene vens West-Duitschland) werkt, en waarbij elke gemeente is aangesloten. Zij is tijdens den duur der crisis reeds in haren tegen- woordigen nog onvolmaakten vorm van groote beteekenis gebleken, en zal zulks door den nieuwen stap nog meer worden. Zij zal, als straks demobilisatie mogelijk is, tot herstel der sociale toestanden belang rijk bijdragen en in het tijdperk, dat narden vrede aanbreekt het moge dan zijn een tijdperk van depressie of van voorspoed een gewichtig sociaal instrument kunnen blijken. I Bij den opbouw dezer internationale en nationale arbeidsbemiddeling moest de ver- ceniging zich aansluiten bij hetgeen reeds op het gebied van het arbeidsbeurswezen hier te lande bestond. JJieuwe arbeidsbeurzen kunnen en moeten niet uit den grond, worden gestampt Moest echter daardoor het „systeem" aan onvolmaaktheid lijden, daartegenover staat het groote voordeel, dat nu geleidelijk en in aansluiting aan het bestaande, kan wor den uitgebouwd. Afzet riieeherij-prodncten. De vergadering van afgevaardigden der visscherij-organisaties waarin zal worden overwogen ot en zoo ja, op welke wijze de werkzaamheden van het centraal-bureau voor den afzet van visscherij-producten zullen worden aangenomen door de organi saties der visschers, zal op Dinsdag 10 Augustus a. s., in het gebouw van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel worden gehouden. De bcjdoeling is, dat een voorloopig plan voor de overneming zal worden uitgewerkt door een commissie, waarin behalve verte genwoordigers der organisaties, de beide inspecteurs der visscherij zitting hebben. Nederland *n dt oorlsg. Cartonindustrie. De fabriek „Albion" te Oude Pekela is stop gezet wegens gebrek aan stroo. De meeste arbeiders z'ijn reeds ontslagen. Kaas- en bo terp rij z.en. Vernomen wordt dat de door den minis ter van Landbouw voor do maand Juli 1915 vastgestelde maximumprijzen voor denver koop van kaas en van boter, ook voor de maand Augustus zullen gelden. Uitvoer van kaas. Het Rijks Centraal-Bureau voor den uit voer van Kaas, maakt bekend, dat met in gang van 7 Augustus 1915, de bij voor noemd Bureau ingeschreven exporteurs 70 pCt van hun inkoop van volvette Goudsche Kaas en 85 pGt. van hun inkoop van Edammer Kaas 40 ~j- mogen exporteeren, terwijl 20 pCi van do kaasproductie in de provinciën Friesland, Groningen, Drenthe en Overijsel, voor binnenlandsch .verbruik moet worden bestemd. -4 New-Torkiche Beurt* Noteering van28 Juli 29 Juli Atch. Topeka 101% 101 Vs Garen Foundry t 685/g 571/4 Bethleh. SL Corp. 1264 262 Denver and R. G, 2 3 Erie 263/8 261/4 Kansas City S. 1 237/s 233/4 Miss K. en T. 5 51/4 Miss Pao IVs 1% N.-Y. Ontario en West 27% 27 Rock Isl. R.w. 121/4 11% South. Pao. 861/2 871/4 South. R.W, 131/2 13% Union Pao. I 128i/3 128% AmaJg. Copp. 1 71i/s 72% U.S. Steel Corp. 661/4 67 Amer. Can. Co. 59% 59% Un. Cigar Co, 1 46 44% VLAARDINGEN, 31 Juli. Bij de te 's-Gra- venhage gehouden actc-examens Engelsch L. O. is o. m. geslaagd, mej. O. Manneken van hier. Bij de acte-examens handteekenen L'. O., slaagde de heer P. L'. N. Dessens van' hier. STADSNIEUWS. SUtneomiié Schiedam. De beste steun. Het Steuncomité te Schiedam heeft nog altijd een groot aantal weridoooen te hel pen en moet wekelijks nog een groot be drag uitkeeren. Wie iets voor het Steuncomité wil af staan, kan dat ook doen met wekeïjjksclie of maandelijksche bijdragen. De geregelde steun is do beste. Men geve even kennis aan den Penning meester van het Comité, den heer A. L. Boot, Nieuwe Haven 83, en voor het ge regeld innen der bedragen wordt gezorgd. Directeur postkantoor. Bij Kon. besluit van 28 dezer is, met in gang van 1 September, benoemd tot direc teur van het postkantoor te Schiedam; de heer D. J. Hofsommer, thans in gelijke be trekking te Nieuwendam, t Het concert van het Stedelijk Muziekkorps ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder gaat niet door. Dit zal echter worden gegeven op Woensdag 4 Augustus op de Markt des avonds 8 uur. In de godsdienstoefening der Afd. Schie dam van den Nederl. Protestantenbond zal moigen als spreker optreden prof. T. Canne- gieter van Utrecht. 1 Groot Nationaal Kegelconconrs. Ten vorige jare besloot de Kegeldub „Anti-Poedel" alhier, tot het uitschrijven van een Internationaal Kegelconcours ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Ten gevolge van het uitbreken van den Euro peesehen oorlog, vielen de plannen in dui gen. Thans heeft het bestuur, daartoe van allo zijden aangezocht, besloten dit con cours te doen doorgaan en om te zetten' in een „Groot Nationaal Kegelconcours." Dit concours zal worden gehouden van 22 Augustus tot en met 12 September a. s., op de bestaande twee banen van het café restaurant „De Vereeniging", terwijl in het gebouw „Odeon" nog twee banen zullen worden bijgebouwd, zoodat de regelings- oommissie de beschikking heeft over vier banen. 1 Met den heer M. IJ. Honnerlage Grete, Burgemeester, als Eore-Voorzitter heeft zich een Eere-Comité gevormd, waarin zit ting hebben genomen de Hoofdbestuurderen van den Rotterdamschen Kegelbond. Reeds nu blijkt, dat de belangstelling van dit concours in den lande zeer groot is. Van alle zijden worden der Commissie prijzen aangeboden. O. m, werden prijzen ontvangen van: H. M. de Koningin-Moeder; Jbr. Mr. de Geer; Gemeentebestuur van Schiedam, vele autoriteiten, industriëelen, zusterve reenigjn genenz., zoodat reeds thans voor de Korpsbaan de beschikking is over bijna vijftig waardevolle prijzen, waaronder prachtige zilveren lauwerkran sen, en -takken; gouden-, verguld zilveren- en zilveren medailles. Voor de vrije baan zijn 30 prijzen beschik baar, de eerste vijf in geld en wel van f200, f125, f75, f50 en f30; de andere prijzen zijn kunstvoorwerpen en luxe-ar tikelen. 1 Binnen enkele dagen zal het officieel feest-programma verschijnen. T. P. N. Nadat enkele weken geleden de besturen der onderafcL Schiedam en Rotterdam tot overeenstemming waren gekomen omtrent het houden van een gecombineerde Piuim- veetentoonstelling te Rotterdam in Novem ber a. s„ had Donderdag j.l. de eerste com- missie-vergadering plaats. In deze tentoonstellings-commissie heb ben zitting: voor de afd. Schiedam; de heeren J. H. gcheuerman en W. van der Most Sr., de eerste als voorzitter, de laatste als 2e secretaris. De heer van der Most heeft deze functie hoofdzakelijk aanvaard, om de belangen van de leden der onder- afdeeling Schiedam beter te kunnen be hartigen. Binnen korten tijd zal er ©en algemeene leden-vergadering plaatsvinden, waarop na der© bijzonderheden omtrent deze tentoon stelling zullen worden medegedeeld» Gistermiddag omstreeks 5 uur viel de 4- jarige Willem Leenders, wonende aan de Noordmolenstraat, in de Lange Haven. Ilij werd weer spoedig gered door zijn vader, die hem naar huis bracht. Het Programma voor het concert in den tuin van het Café Restaurant „de Vereeni ging" op 1 Augustus a.s. luidt: 1. Onze Jantjes, Koninklijke Marine- marsch, P. J. Narskens. 2. Ouverture Taven, Louis Boyer. 3. Le postillon de Longjeneap, Fantasie, F. Maigou. 1 '4. L'Aurora, Valse du Concert, M. J, H. 2de afdeelingl 1*) Generaal Weber-Marsch, M. Kleij. 2. Ouverture Une Nuit d'été, G. Tack. 3. Wereldoorlog 1914, Karakterstuk (op verzoek), E. Werij. 4*) Fantasie Tête dans les Montanges avéc écho, E. Niesler. 5. Finale. Eerste uitvoering. Aan het Commissariaat van Politie te bevragen: Diverse sleutels, kinderschoentje, ring, medaillon met portret, kinderschoentje, handschoen, papier met inhoud, kindermuts' ring met 2 sleutels, Fransoh boekje. Aan de volgende adressen: Rozenkrans in étui, v. d. Windt, Stations straat 72 te Vlaardingen;damespaxapluieen portemonnaie met inhoud, Leenman.?, Broers vest 3; ring met sleutels, Verhoef Zalmstr. 28; rozenkrans, wed. de Lange, St Jacobs Gasthuis Hoogste.pak witte zak doeken, v.d. Koek, Pultershoekschestr. 40; portemonnaie met geld, Sonneveld, Polder vaart 106; portefeuille met inhoud, Ver meulen, Havendijk 35; rozenkrans in. étui Woensdreoht, Uoog-tr. 36; zilveren hoeden pen, den Routing, Tuinlaan 50; zilveren schakelarmband, Muis, L. Kerks tr. 52. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1915. Binnenland. Brieven. Mevr. F. Lj. vt Romwade Bruns, Amster dam. K. Rotieva!, Den Haag. 1 Briefkaarten. Joli. A. Koning, Enkhuizen, Lange Jaap, Den Haag. W. V. Scbijndol, Harreveld, Buitenland. 1 Brieven. Madam© Caroen, Antwerpen, Crédit Colonial Commercial, Antwerpen. P. Fettera, Berlin. AGEND A. Heden tot 31 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 u, Haagsch Blijspel-ensemble. Hotel „de Tortelduifjes". Heden en volgende dagen. Circus-Schouw- I burg, 8 uur. Gezelschap Spree. De 1 gebroeders de Grave. 31 Juli. Lokaal K. Kerkstr. 3, 8 uur. N. C. G. O. V. Gezellige samenkomst 1 Aug. en volgende dagen. Casino, 8 uur. V ariété-programma. 1 Aug. en volgende dagen. Tivoli-Schouw- burg, 8 uur. Holl. Artisten-ensern- ble: ApachenliefdeJan Pech;een Avontuurtje. 1 Aug. Rotterd. Diergaarde, 2% uur. Re sidentie Harmonie kapeL 3 en 6 Aug. Ratterdainsche Diergaarde, 8 uur. Concert stafmuziek. Koniukl. Scherpschutters. Ingezonden Mededeelingen. Waarom zoudt ge Uw Stoom- en Verforders naar aiders zenden, terwijl „De Phoenix", Telef.nummer 15, U even goed en vlug bedient. Knust en Wetenschap. Louis de Vries uit Indië terug. Men seint ons uit Rotterdam: Hedenmiddag is het tooneelgezelschap dat onder leiding van Louis de Vries een tournee door Indië heeft gemaakt, met het stoomschip „Tambora" in ons land terug gekeerd. Mevrouw Dora Boon, de heer Piet Bron en Wera Bondam; zijn in Indiê gebleven. j j IJ ijj {jf Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Sohoonrewoerd ds. A. van der Sluis te Huizeh. t Beroepen te (Saast en Piaam ds. G. U. Soheepsma te Roodeschool. Te Zuid- Beijerland de 'heer J. H. A. Bosch, eand. te Almkerk, Te Meliskerke ds. A. Ver hagen, aldaar. Te Lemmer de heer R. Kok, cand. te Ierseke. j Christ. Geref. Kerk. Beroepen te Papendreoht de Keer J( A. Rjekel, cand. te 's-Gravenhage. Hooobr Onderwijs. Nader wordt gemeld, dat prof. Magnus van de universiteit te Utrecht niet de leer stoel van buitengewoon, maar van gewoon hoogleeraar in de pharmacologic te Halle is aangeboden. j Landhonvr en Teeteelt. Mond- en klauwzeer. De minister van landbouw, nijverheid en handel, heeft met ingang van heden inge trokken zijn beschikkingen, waarbij werd verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens, uit» naar of binnen een kring in de gemeenten Vlaardinger-Ambacht, Zoeterwoude, Stomp- wijk en Zoetermeer, (St.ct.) Sport. Wandelen. Een mooie prae stuti®- De heer J. M. Coeland te 's-Gravenhage; die zdcih reeds onderscheidde hij de wandel tochten Den HaagAmsterdam en Den Haag—Rotterdam!, heeft dezer dagen den weg Den HaagHaarlem en terug welke door de grenadiers en jagers werd afge legd, in 13 uur 40 minuten loepen. De heer Coeland, die van de Bosehbrug ver trok! en verder dan het H. F. C,-veId wandelde, legde daardoor 10 K.M. meer af dan onze militairen, in het geheel dus ongeveer 90 K.M. De kranigie wandelaar, die in het geheel ongeveer 25 minuten rustte, woog vóór den tocht 126 en daarna 121 pond. Zijn. voeding bestond uit een ei, een ons broodsuiker, 4 krentenbrood* jes en Wat vruchten. i >'S Kessels. •eroniea votrnrpu. GEREr Kerken,

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2