v© compagnie vijanden overvallen en haar zware verliezen toegebracht In den Kaukasns. Russischlegerbericht. Het Russische communiqué omtrent het Kaukasische leger meldt d.d. 4 dezer: In de kuststreek geweervuur. Onze motor boot heeft door machinegeweervuur hij Rize vijandelijke troepen verstrooid. In de richtnjg van Oltv houden wij onze stellingen, gisteren aan de Turken ontno men, bezet. Wij hebben een aanval van in fanterie op den berg Gweddag afgeslagen met groote verliezen voor den vijand. In de lichting van Sarykamvsj hebben wij in ©en geweergevecht, dat den geheelen dag heeft geduurd, de stellingen, gisteren aan de Turken ontnomen, behouden. Aan de Dardanelles Uit Berlijn wordt gemeldHet "onlange uit Dede Agatsj gekomen bericht, dat de Galata-brug te Konstantinopel door on,lei'- zeebooten zou zijn opgeblazen, is een ver zinsel. Ter Zee. 0 os tie n rijks ch vloot- bericht. De Oostenrijksdie marinestaf meldt offi cieel Ben onzer durkbooten heeft gisteroch tend bij Pelagosa een Italiaansche duik boot van het type Nautilus in den grond geboord. lipt Italiaansche luchtschip „Citta de Jesï" is tegen middernacht van 5 op 6 dezer bij een poging om boven de haven van Pola t© vliegen met granaatkartets vuur naar beneden geschoten, vóór hel eenige schade had kunnen aanrichten. De geheele bemanning, bestaande uit drie zeeofficieren, een machinist en twee man, is gevangen genomen. Het lucht schip is naar Pola gebracht (De duikbooten van het type Nautilus meten 300 ton.) Getorpedeerd, üit Londen wordt gemeld: Het Engel sche stoomschip „Midland Queen" is in den grond geboord. De twee booten, waar in de bemanning zich had geborgen, zijn opgepikt. (De „Midland Queen", in 1901 gebouwd, mat 1993 ton bruto, 1349 netto en be hoorde aan de Richelieu en Ontario Nav. Cy. te Midland in Ontario.) De Belridge. Wansen, de directeur der Noordsche ree- derijvereeniging, is Donderdag uit Kopen hagen te Kristiania teruggekeerd. Hij heeft daar onderhandeld met Greve, directeur der Norddeutsche Lloyd. den vertegenwoordi ger der Duitsche regeering, over het ge val van de Belridge. Zij zijn tot overeen stemming gekomen ten aanzien van de scha deloosstelling. De zaak zal eerlang haar beslag krijgen als Duitsche deskundigen het bedrag van de schade zullen hebben vastgesteld. Het herstel van het schip heeft 16.000 p.st. gekost, daarbij komen nog de kosten van het laden en lossen der la ding olie en twee maanden tijdverlies. (Men zal zich herinneren, dat de Bel ridge indertijd is getorpedeerd, maar niet is gezonken en naar eon Engelsche haven gebracht. Red.) Het torpedeeren van „Giusepp.e Garibaldi". Over het in den grond boren van den Italiaanscben kruiser „Giuseppe Garibaldi" worden van bevoegde zijde uit Weenen de volgende bijzonderheden meegedeeld: De kruiser voer in het verband van een eskader waartoe drie kruisers van het type „Garibaldi en een van het type „Vettor Pisani" behoorden. De duikboot schoot een torpedo af, die de „Garibaldi" trof, waarop de drie andere kruisers vluchtten. De matrozen sprongen met reddinggordels van het schip, dat na 5 minuten zonk, in zee en werden door tor pedojagers, die ook deel uitmaakten van het eskader, opgenomen. Nauwelijks was dit reddingwerk begonnen, of de bevelhebber van onze duikboot zag tot zijn verbazing dat op eiken torpedojager de Roode Kruis- vlag werd geheschen, waardoor zij zich blijkbaar geheel ten onrechte wilden stellen onder de bescherming van de Con ventie van Genève. De duikboot trachtte dichterbij t$ komen, doch was nauwelijks opgemerkt, of deze merkwaardige hospitaalschepen voeren met volle kracht toe om de duikboot te over- stoomen. Dat mislukte weliswaar, maar de de wijze van strijdvoeren van den tegen stander wordt toch treffend gekenschetst door dit misbruik van de Roode lvruis-vlag. De vijandelijke torpedobooten verlieten, na een uur naar drenkelingen te hebben ge zocht, de plaats waar de „Garibaldi" wis getorpedeerd. Onder de uit het water opgevischte voor werpen was de vlag van een Italiaans eb vice-admiraal, waaruit zonder twijfel blijkt dat de „Garibaldi" het vlaggeschip van de voor Ragusa kruisende vijfde vlootdivi- sie was. De „Garibaldi" is derhalve het vierde admiraalschip dat aan onze duik booten ten offer is gevallen. De andere drie zijn de „.Tean Bart" (vice-admiraal Roue de la Peyrère), de „Léon Gambetta" (schout bij nacht Genes), de „Amalfi" (vlag geschip van de derde divisie). Getorpedeerd. Volgens berichten in buitenlandsche bla den heeft de kapitein van de door een Duitsche duikboot in den grond gehooide Noorsche bark „Harbö" verteld, dat de be manning van de duikboot de Noorsche vlag in petroleum heeft gedoopt en daarna ver brand. Naar Wolff's bureau van bevoegde zijde verneemt, is van dit verhaal geen woord waar. Diverse berichten. Italië en Turkije. In de „Baseier Nachrichten" wordt fltede- gedeeld, dat de vroegere Italiaansche mis sionaris in Aziatisch Turkije bij het Ita liaansche expeditiekorps ingedeeld werd naar de Engelsche eilanden. Zulks geschied de uitsluitend in verband met zijn kennis van land en lieden in Klein-Azië, zoodat aan een Italiaansche actie tegen Turkije niet meer- te twijfelen valt. Hoewel de sterkte van het korps den zegsman niet geheel bekend is, meent hij te mogen schatten, dat het vier tot vijf divisies groot is. Uit Griekenland. Uit Athene wordt aan de „Deutsche Ta- geszeitung" geseind, dat koning Constan- tijn volgens de „Kaini" besloten heeft, de eerste zitting van het Grieks ch parlement persoonlijk te openen. Het blad weet mede te deelen, dat de koning in zijn troon rede het standpunt van absolute neutrali teit van Griekenland gedurende den gehee len oorlog inneemt, daar slechts daarvan de ontwikkeling van Griekenland af zou hangen. Mijnwerkersstaking in België. Uit Havre wordt aan de „Daily Tele graph" geseind, dat volgens loopende ge ruchten de mijnwerkers te Bergen (Belgié) in staking zijn gegaan. De Duitschers vuur den op de stakers, die het vuur beant woordden. Twee soldaten werden gedood en zeven werklieden, alsmede verscheidene personen gewond. Te Charleroi zijn winkels door het volk als gevolg van de duurte der levensmid delen bestormd. De troepen vuurden op de menigte en doodden tien menschen, terwijl -veertig per sonen gewond werden. De opwinding stijgt in dit gebied. Twee bataljons landstorm zijn naar Charleroi ge zonden en vier naar Bergen. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Portugal. LISSAJBiON, 7 Aug. Tol president van de republiek werd gek,ozen (Bernardino Ma ch ado. iii i i Z u i d-A f r i k a. Ds. H. Broekhuizen is wegens hoogver raad tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld. Tijdens de rebellie trad hij op als secretaris van generaal Beijers. Mexico. Uit Elpaso wordt aan het „Hbld." ge meld: Lieden, die van Chihuahua hier aange komen zijn, deelen mede, dat Villa bevel heeft gegeven om Sebastian Vargas, mi nister van financiën, en 5ylvestro Terra- zas, minister van buitenlandsche zaken van Chihuahua, die trachtten in een automobiel het land te ontvluchten, gevangen te nemen Vargas is ter dood gebracht. Men weet niet wat met Terrazas is gebeurd. Haïti. Telegrammen uit Washington melden, dat bij het marinedepöt te Philadelphia bevel is ontvangen om nog 900 mariniers naar Port-au-Prince te brengen. Deze zullen Maandag a.s. vertrekken. BINNENLAND. Bezoek ran H. M. de Koningin. Vrijdagmiddag 3.40 uur kwam IL M. de Koningin met twee auto's in de Biekslaan te Vogelenzang aan en steeg daarna direct te ja and en ging vergezeld van een hof dame en verder gevolg te paard een rijtoer maken door de .buitenplaatsen Huize Vo gelenzang, Leyduin en Boekenrode en Ter- der naar het wandelbosch .Groenendaal, ge meente Geemstede. Even voor 7 uur vertrok .p. M. met de auto's weder paar «Den (Haag terug. Oaie aixlttors De Minister van Oorlog begaf zich heden voormiddag naar Tilburg en keerde in den namiddag terug. Z.Exc. Was vergezeld van den majoor van den Gencralen Stat, Muller Massis, Hoofd der Tweede Afdeeling van zijn Departement, en van zijn adjudant, den kapitein van Everdingen. Nijverheid en Handel. Onder de aandacht van belanghebbenden wordt gebracht, dat de heer E'. de Krnijff, chef van de afdeeling Nijverheid en Handel van het Ministerie van Landbouw, Nijver heid en handel te Buitenzorg, te spreken zal zijn in het gebouw van dc.afd. Handel van het Ministerie van Landbouw, Nijver heid en Handel, Lange Houtstraat 36, 's-Gra venhage, op Woensdag 11 Aug., van 10—12 en 24 uur. Verzoeken om andlentle In verband met het groote aantal ver zoeken van dienstplichtigen, om in audiëntie te worden ontvangen, kan door den Minis ter van Oorlog, gedurende de buitengewone tijdsomstandigheden geen audiëntie wor den verleend. De comlmandanten der onderscheidene korpsen en onderdeelen daarvan, wordt mitsdien verzocht aan hunne onderhebben- militairen, die den wensch te kennen geven om op audiëntie te gaan, mede-te deelen, dat zij hunne belangen alleen schriftelijk aan den Minister kunnen Voor dragen. i Klddenstandscredlet. De heer K. I. B. A. de Coster, secretaris van de Commissie van Uitvoering der Re- geeringscommissie inzake het middenstands- crediet (deze kortere titel is thans gekozen inpjaats van den vroegeren langen ugam: Cojirrmssift ter voorziening in de crediet- be-hoefte van den kleinen middenstand ten gevolge van de oorlogscrisis), heeft ons gemachtigd de volgende bijzonderheden ede te deelen omtrent den tegenwoordigen stand en omvang der bemoeiingen van de Regeeringscommissie. Op het oogenblik zijn bij de Regeerings commissie 500 banken aangesloten. O. a zijn in haar geheel aangesloten alle cen trale organisaties op het gebied van het middenstandscrcdiet. De drie centrale Boerenleenbanken heb ben ieder een vertegenwoordiger aangewe zen die als adviseur optreedt voor de com missie van uitvoering bij het beoordeelen va,n credietaanvragen, de landbouwende bevolking betreffende. De organisatie is thans zoover tot stand gekomen, dat de lig ging van geen enkele plaats in Nederland voor de daar wonenden een bezwaar be hoeft te zijn om crediet te krijgen. Enkele gemeenten hebben een regeling getroffen of in voorbereiding om als borg op te tre den voor de credietbehoevende middenstan ders voor het niet van staatswege gedekte gedeelte van het crediet. Reeds zijn gelijk Minister Treub met een enkel woord in de Eerste Kamer mede deelde de eerste staatsgarantiën op cre- dieten verleend, terwijl een aantal crediet aanvragen bij de banken nog in onderzoek zijn. Percentsgewijs zijn de credietaanvragen over de verschillende provinciën aldus ver deeld: Zuid-Holland 411/-1 pCt., Noord-Hol land 19, Noord-Brabant 9, Gelderhuid 8, Friesland öVs, Utrecht 4Groningen 3'/>, Overijsel 3, Limburg 2%. Drenthe 21/2; ter wijl de groote steden daarin vertegenwoor digd zijn resp. met 11 pCt.-voor Rotter dam, 9 pCt. voor Amsterdam en 19 pC't. voor den Haag. Dat het cijfer voor den Haag zooveel hooger is dan voor de andere, kan niet juist den toestand weergeven maar spruit waarschijnlijk voort uit de omstandig heid dat het secretariaat te 's-Gravenhage is gevestigd. Ongeveer een vierde gedeelle van alle aanvragen betreft gemobiliseerde middenstanders. Militairen-middenstanders, die overtuigd zijn dat zij bij demobilisatie steun noodig hebben en daarvoor in aanmerking komen omdat hun zaken door het in-dienst-zijn in moeilijken toestand geraken, kunnen zich nu reeds wenden tot de middenstandsban- ken in de plaats van hun domicilie, óf, zoo zij daarmede niet bekend zijn, tot den secretaris der Rijkscommissie voor hetMid- denstandscrediet, den heer K. I. B. A. de Coster, Sweelinckstraat 84, te's-Gravenhage. V Namens de Commissie van Uitvoering uit de Regeeringscommissie in zake bet Middenstands-crediet, is een circulaire ge richt tot de colleges van B. en W. der verschillende gemeenten, waarin herinnerd wordt aan de op initiatief van H. M. de Koningin op 13 Maart gehouden vergade ring, tot het oprichten van een organisa tie, teneinde den kleinen Middenstander, die ten gevolge van de oorlogscrisis in moeilijkheden geraakte of wiens zaak daar door te niet ging, het bekomen van een klein krediet, om zich te kunnen staande houden of oprichten, te vergemakkelijken. De Regeering is bereid van goedgekeur de kredieten een deel van het risico op zich te nemen. Hoewel reeds thans is gebleken, dat het den kleinen'middenstander niet steeds on mogelijk is, voor het niet door den Staat gedekte gedeelte van het verlangde kre diet, .persoonlijke of zakelijke zekerheid te stellen, doen zich toch verschillende ge vallen voor, dat middenstanders, wier on gunstige omstandigheden louter door de tegenwoordige oorlogscrisis in het leven werden geroepen en die in alle opzichten verdienen staande gehouden te worden, zou den moeten worden afgewezen, omdat zij voor het niet van Staatswege gegarandeerde deel van het voorschot geen zekerheid kun nen geven. Nu de Staat zich bereid heeft verklaard een hoog percentage van het risico te dra gen in het allerongunstigste geval, dus wanneer van het geleende bedrag in het geheel niets wordt afgelost, betaalt de Staat 55 pCt. van het verlies, welk cijfer naar mate van de aflossing toeneemt hoopt de Commissie van Uitvoering, dat de ge meenten met den Staat zullen willen mede werken'om den Middenstanders, die daar voor in aanmerking komen, bij het verkrij gen van kredieten te helpen, door ook een deel van het risico op zich te nemen, wan neer de hulpzoekende niet in staat is op andere wijze zekerheid voor het niet door den Staat gestelde gedeelte van het voor schot te geven. Gewezen wordt op de regelingen, die bereids door sommige gemeenten in het be lang van het Middenstandskrediet in ver band met de huidige omstandigheden wer den getroffen. De gemeente Den Haag stelt zich aan sprakelijk voor het volle bedrag, dat ver strekt wordtde gemeente Amsterdam draagt voor 50 pCt. bij in het risico en de gemeenten Leiden en Sassenheim trof fen eveneens een zeer gunstige regeling, ter wijl er nog tal van dergelijke voorzienin gen in voorbereiding zijn. De Commissie Van Uitvoering vertrouwt, dat de besturen van gemeenten met meer dan 5000 inwoners een regeling als in de evenbedoelde gemeenten getroffen is, zul- len willen overwegen en de noodige stap pen zullen willen doen, tien èinde zulk een regeling ook voor hun gemeente tot stand te doen komen en dat de besturen van gemeen ten met minder dan 6000 inwoners mede werking in dit opzicht zullen willen verlee- nen, öf door een gemeentelijke regeling tot' stand te brengen, öf op andere wijze door bijvoorbeeld aan' een commissie van daar voor aangewezen ingezetenen de beharti ging van deze aangelegenheid op te dra- gen. De Commissie verklaart zich gaarne be reid alle nadere inlichtingen te verstrek ken en vraagt, met het oog op liet drin gend belang dezer aangelegenheid, haar zoo spoedig mogelijk de op deze circulaire ge nomen beslissing te willen mededeelen. Verpleging ran lepralljifers. Aan het verslag van het Centraal-conu'é in Nederland van de Protestantsche Vereeni- ging tot verpleging van Lepra-lijders in de kolonie Sunname, gevestigd te 's-Graven hage, over het jaar 1914, wordt het vol gende ontleend: Uit het verslag van den secretaris van het Plaatselijk comité Den Haag, blijkt, dat in 1914 11 nieuwe contribuanten met een contributie ten bedrage van f20 toetraden, terwijl tot het Plaatselijk comité -Tiel 3 nieuwe contribuanten toetraden met f3 aan contributie,'en door overlijden en .vertrek 9 contribuanten moesten afgeschreven wor- den. In het Plaatselijk comité Biaarn bleef het aantal contribuanten stationnair. Een overledene, die onbekend Wensch t te blijven, schonk aan BteÜiesda 41000, ter wijl de heer Antonie Ni co! aas Pfeiffer* overleden te 's-Hage 22 Juli 1914, aan Bethesda ook f1000 had gelegateerd. De contributiën vermeerderden met £133 en het aantal contribuanten met 46. Naar Suriname kon een bedrag van f6333.70 worden overgemaakt. Bij den aanvang van het jaar bedroeg het getal der verpleegden in Bethesda 56. In den loop van het jaar overleden 6, en wer den 4 opgenomen, terwijl 2 naar de Gou- vemementsinrichting vertrokken, zoodat er bij het einde van 1914 in Bethesda 52 zie ken verpleegd werden. Het jaar 1914 wordt een belangrijk' jaar voor de vereeniging genoemd. Om twee redenen: Het heeft oen wending ten goede gebracht, in het algemeen, in den financiei- len toestand, èn de belangstelling van Su riname zelf schijnt opnieuw te zijn opge wekt. i I 1 Reizigers naar Doitschland. Men deelt ons mede dat in het gebied van het Vlllste Legercorps in Duitschland is bepaald dat ieder vreemdeling boven 15 jaar zich. binnen 8 uur na zijn aankomst in een plaats waar hij! zich wenscht op te houden, onder voorlegging van zijn pas poort moet melden bij de politie, op straffe van gevangenisstraf. Het gebied van dit legercorps omvat de Regeeringsdistricjjen Coiblenz (zonder de Kreisen Wetzlar, Simmern, Zeil, Kreuz- nach "en Meisenheim), Keulen, Trier (zon der stand- en Landkreis Saarbrücken en de Kreisen Saarlouis, -Merzig, St. Wendel en Ottweiler) en Aken, benevens van het Rc- geeringsdistrict Düsseldorf, de Kreisen Kem pen, Stadt Rhaijdt, Neusz, Grevenbroich, Stadlkreds Münchenj—GlaJbach 'en Gïad- bach. i STADSNIEUWS. VwtlngTerslag, - Ter voldoening aan Artikel 6 der wet van 18 April' 1874, (Staatsblad no. 64) tot regeling en voltooiing van het vesting- stelsel, heeft de Minister van Oorlog de Tweede Kanier doen toekomen een afschrift van het, door hem aan de Koningin aan geboden, Algemeen Verslag nopens de wer ken, welkë voor de voltooiing van het vestingstelsel, tot stand gekomen of in uit voering zijn. 1 JfcdtriftBd en oorlog Vluchtelingen. De Minister van Binnenlaadsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een nota over de rijkssteunverleening aan de vluchtelingen. Na med-edeeling van vele reeds bekende feiten, wordt daarin nog het volgende ge meld: Nu de toestanden in België gaandeweg een meer regelmatig karakter hebben aan genomen, en velen de dwang naar terug keer te sterk werd, hebben langzamerhand talrijke groepen van vluchtelingen ons land weder verlaten zoo dat op hfet oogenblik on geveer in de gezamenlijke vluchtoorden 110,g slechts ruim 18000 personen vertoeven terwijl het aantal vluchtelingen, behoefligen en bemiddelden te zamen, die elders in het land gevestigd zijn, op ongeveer 74800 is te stellen. De Regeering onthoudt zich van eiken, zelfs zïjdelingschen dwang om de vluchtelingen tot terugkeer aan te sporen. Wel leidden onderhandelingen met de Duit sche Regeeiingi tot de uitkomst, dat de uit de strafinrichtingen te Antwerpen en Merx- plas losgelaten bevolking aan de Duitsche autoriteiten in België werden overgegeven, zoodat met ingang van 1 Juli j.l. het vlucht oord te Veenhuizen kou worden opgeheven. Inkrimping van het getal der drie groote vluchtoorden tot twee is wel overwogen, maar wordt toch. Vooralsnog niet gewenscht geacht. L New-Torkucht Btura. Noteering van4 Aug. 5 Aug, Atoh. Topefcal I 1013/8 10ia/8 C ir en Foundry 62%' 621/1 F athleh'. St Corpf. 289 300 Jenver and R, G. 4 5 Erie 27 27 Kansas GityS. 24s/8 247/s Miss KL en T. 6%' 7i/2 Miss Pao Si/af 3 N.-Y. Ontario en Wiedt 28*y3 28 Rock Isl. R.wa 163/t isy4 South. Pao. 875/8 873/8 South. RjWl 141/3 l53/8 Union Pao. 1291/4' 130 AmaJg. Copjp. 1 U.S. Steel Corp, 703/4' 12% Amer. Gam Co. 69 ö85/8 Un. Cigar.<X 44}H 46 Sltneoulté Schiedam. De Beste steun. Het Steuncomité te Scihiodam hoeft 110* altijd een groot aantal werkfoozen te fef- pen en moet wekelijks nog een groot h© drag uitkeeren. v 5 Wie iets voor het Steuncomifé wil af- slaan, kan dat ook doen met wekelijkschê of maandelijfcsche bijdragen. De geregelde steun is de Boste. Men geve even kennis aan den Penning- meester van het Comité, den heer A Boot, Nieuwe Haven 83, en voor het' regeld innen der bedragen wordt gezorgd De Burgemeester van Schiedam brengt tér algemeen© kennis, dat het Gemeente lijk Broodbureau thans gevestigd ten Raadhui ze, te rekenen van af Maandag 9 Augustus e.k., overgeplaatst zal zijn naar het pand Nieuwstraat no. 26. Het bureau zal voor het publiek, ter ver- krijging van broodkaarten en voor de bak- kers, ter verstrekking van meelbons, ge- opend zijn op werkdagen van 81/2—12' uur- behalve des Zaterdags. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de Suppletoire Kohieren van het to heffen schoolgeld voor de Hoogere Bui- gerschool, van het Gymnasium en voor meer uitgebreid lager onderwijs in de Ge meente Schiedam, dienst '191415, door den gemeenteraad vastgesteld in zijn ver gadering van den 27en Juli 1915 en den 2en Aug. 1915 door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maanden, te rekenen van heden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter rezing is nedergelegd. Wordende voorts een ieder aangemaand zijn aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op Straffe van vervolging volgens de wet. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men Fransch L. O. ïs o. m. geslaagd de hees J. J. Rozemdaal van hier. Eindexamens HBS. <Bij de te Rotterdam gehouden eindexa mens H. (B- Scholen in Zuid-Hólland, zijn o. m. geslaagd de heeren E. J. de Maar, JL P, Wu Paling, N. G. Nolet, E. H. Ris en J. G. Jacobs, leerlingen der ïl. B[ School alhier. In de godsdienstoefening der afdeeling Schiedam van den Nederl. Protestantenbond zal morgen als spreker optreden de heer dr. K. F. Sparnaay, Remonstrant predikant te Den Haag. Door het Leger des Heils worden mor gen weer bizondere samenkomsten aange kondigd in een advertentie in dit nummer, In „Liefde en Vrede" aan de Tuinkan zal Donderdagavond optreden ds. H. J. Dek king, Hervormd predikant te Montfoort, Concours „Anti Poedel". Heden ontvingen wij het officieel© feestprogramma voor het groot nationaal kegelconcours, te houden op 22 Augustus tot en met 12 September a.s., op de ba nen van het Café'Restaurant „De Vereeni ging" en in het gebouw „Odéon", alhier, ter herdenking van het 25-jarig bestaan der Kegelciub „Anti Poedel". Daaruit deelen wij mede: Het concours is ingedeeld in: 1. Korps- wedstrijd; 2. Kampioenwedstrijd; 3. Per- soneele baan wedstrijd; 4. Dames wedstrijd; 5. Vrije baanwedstrijd. Er zullen 'avondconcerten in den tuin of in het gebouw plaats hebben op 22, 25, 29 Augustus, 1, 5, 8 en 12 Septem ber, terwijl feestelijkheden voor 2 Septem ber, den herdenkingsdag, later bekend ge maakt zullen worden. Tal.van eereprijzen zijn beschikbaar ge steld als: een verguld zilveren geëmail leerd kruis van den heer J. M. van der Schalk, lid van de Prov. Staten en Ge meenteraad, voor de meeste treffers; een jgroote verguld zilveren medaille van den Rotterdamschen Kegelbond, voor de meeste negens; een zilveren medaille van den heer J. H. v. Westendorp, Wethouder,' en van de Kegelclub K. I. B., te. Rotterdam, res pectievelijk voor de meeste achten en de meeste zevens; een groote verguld zilve ren medaille van het Magazijn „The Prince of Wales", alhier, voor de hoogste korps werper; een groote bronzen medaille van den heer G. S. Montfoort, voorzitter der Oranjevereeniging alhier, voor de verst ko mende club; een verguld zilveren medaille van de firma Visser Co., alhier, vooe den Schiedammer, die in den korpswed strijd de meeste negens werpt, en van den heer J. Jonker Roelants voor het hoogst werpende dames-vijftal, onverschillig of zj in den korpswedstrijd een prijs behaalden. Voorts zijn nog extra prijzen voor 1 vijftallen uitgeloofd alis: 1ste prijs groote bronzen medaille, door H. M. Koningin-Moeder, daarajan is toegevoegd ©en levenslange pólis van spoor-, boot tramongelukken groot f1000 bij over!iia®; en f2000 bij invaliditeit, aangeboden doos de Directie der Holl. Alg. Verz. Bank alkeft'. voor den hoogsten weiper van het 1W» die dezen eersten prijs wint; 2e ptijn\ een zilveren distinctief met -vergulde krooy van Jhr. mr. D. J. de Geer; lid TweedOj Kamer en Gedep. Staten; 3e prijs, een ren medaille yan de gemeente ScluM-no; 4e prijis, groote verguld zilveren meda»®- door de jury; 5e prijs, een verguld rib®", ren medaille door dr. D: Ris Jzm, W W" Weenteraad.;' Be prijs, zilveren, medaille vas, dien heer G. Visser Bz.j inajoor-comim1. vote; matige d.d. sqhytterij alhiea.

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2