Diverse berichten. Knust en Wetenschap. gereedliggend Ilaliaansche eskader heeft dienovereenkomstig orders ontvangen. ZoM-Afrika. - Maritz. Uit Benguella (Portugeesch Zuid-West Afrika) wordt het volgende aan de ..Times' gepeld „ik heb een onderhoud gehad met Maritz den Zuid-Afrikaanschen rebelHij. en zijn metgezel, zekere Kamfer, wenlen hier ondei arrest aangebracht door een Portugeeschen officier, luit Sampaio Madro. Deze ont - rnoette hen in de buurt van de Rhodesischo grens. Zij droegen de Britsche uniform en deden zich voor als Britsche officieren Sampaio Madro bemerkte echter, dat zij hun inkoopen met Duitsche marken betaalden weshalve hij hen, wijl hij hen verdacht, aan Ideld. Bij het doorzoeken van hun bagage ontdekte hij dat zij meer uan 150 gouden 20 markstukken bij zich hadden en ook een groot aantal bescheiden. Daar hij die niet kon lezen, bracht hij Maritz en diens met gezel naar Benguella. Daarheen, onderweg, vertelden de gedetineerden wie zij waren. Ik vond Maritz, die aan koorts ziek lag, in zijn hemdsmouwen liggen. Hij ontving me zeer openhartig en verzocht mij hem te willen excuseerea dat hij bleef liggen, want hij kon werkelijk niet overeind zitten. Zich bereid verklarend mij alle mogelijke inlich tingen te geven, ontkende hij, dat hij zich bij de Duitsehers had aangesloten en ver zekerde hij, dat hij enkel hulp van hen had aanvaard in den vorm van geschut voor zijn aanslag tegen de Zuid-Afrikaansche regeering. Hij aside mij dat de Duitsche keizer zeer zeker de onafhankelijkheid van de Zuid-Afrikaansche republieken had ge waarborgd. Ik vroeg hem. wat hij die garantie thans waard achtte. Hij antwoordde dat zij, in verband met de werkelijke feiten, zeer dubieus was. Hij verklaarde, dat hij steeds bereid was geweest Zuid-Afrika te verdedigen, echter niet om mede te wer ken aan een inval in oen ander land. Zijn doel was, verzekerde hij, altijd het her stel van de Zuid-Afrikaansche republieken geweest. Mocht dat niet lukken, dan zou hij er altijd de voorkeur aan geven onder de Britsche vlag boven de Duitsche vlag, wijl de Britsche vlag vrijheid beteekende. In Rusland. Een keizerlijke oekase, gericht aan den Senaat, gelast, dat de zittingen der Doema verdaagd worden en dat zij, overeenkom stig de keizerlijke oekase van 11/24 Januari, uiterlijk in November hervat zullen wor den, behoudens buitengewone omstandig heden. De Petersburgsche correspondent van de „Daily Mail" ziet in de verdaging van de Doema een overwinning van de bureau cratie en van haar aanhang in de volksver tegenwoordiging. Drie kwart van de Doema en bijna de geheele pers heeft er zich tegen gekant. De „Rjetsj" verklaart, dat de geheele pers, behalve de door de regee ring gesubsidieerde bladen, -den maatregel als een dreigende nationale ramp beschou wen. Het „Nowoje Wremja" valt Goremyian fel aan en zegt, dat hij is vastgeklonken aan de tradities van het slechte verleden en te oud is om het land, zelfs in tijd van vrede, te besturen. Duitschland en de Vereen. Staten. Graaf Bernstorff, de Duitsche ambassa deur in de Vereenigde Staten, heeft ver klaard, dat alle moeilijkheden tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland, volgens zijn meening, binnen veertien dagen uit den weg zullen zijn geruimd en dat de beide staten dan tegenover elkander in vriendschappelijker verhouding zullen staan dan ooit het geval was. De houding van Roemenië. Naar uit Boekarest aan den „Berl. Lo- kal Anzeiger" wordt geseind, zegt de of- cieele „Indépendance ,Roumaine" in een hoofdartikel over het Turksch-Bulgaarsche verdrag, dat de geallieerden nu weten dat zij in geen geval op hulp van Bulgarije in Gallipoli kunnen rekenen. Zij hebben dit deel van hun diplomatieke actie op den Balkan verloren, en moeten afwach ten hoe het andere deel zal uitvallen. De „Indépendance Roumaine" spreekt hol bericht tegen van militdire maatregelen in het nieuwe Dobroedzja, er zijn daar niet meer troepen dan in normale tijden. In Oost-Afrika. Het Engelsche oorlogspersbureau meldt, dat een sterke vijandelijke patrouille op 14 -dezer op 8 mijlen ten Z. van Maktau in Oost-Afrika is verrast door 60 Engel sche en 100 inlandsche infanteristen. De vijand vluchtte na een verwoed gevecht, met acl rlating van 1 gesneuvelde blanke en 31 gesneuvelde inlanders, behalve de gewonden. Onze verliezen bedroegen 3doo den en 8 gewonden. Vele geweren, am munitie en al het materiaal werden buit gemaakt. i GEMENGDE MEDEDEEL1NGEN. Portugal. I De „Vossisclie Ztg." ontleent aan Fran- sche bladen het bericht over nieuwe on lusten te Lissabon. In eenige groote pro vinciesteden moet het tot oproerige bewe gingen zijn gekomen. De regeering heeft dadelijk maatregelen genomen en troepen naar de provincie ge zonden. Perzië. i f Te Konstantinopel - uit Teheran ontvan gen bladen berichten, dat Rusland, nadat het kabinet Mostavfi ul Mamalik in func tie was getreden, op voorstel van zijn ge zant had besloten zijn troepen, .die te Kaswin lagen, naar Teheran, te zenden. De troepen zouden reeds halvcnvege tusschen Kaswin en Tqherart zijn geweest, toen de Russische gezant hun wegens de opgewon denheid, die in Teheran was gewekt, last gaf terug te koeren. Daardoor voorkwam >le gezant, dat de anti-Russische beweging toenam. BINNENLAND. Hefberlefcttt. Wederom is door de Nederlanders te Oranje City, Iowa, Vereenigde Staten van Xoord-Amerika, een bedrag, ditmaal van f 295.29, ten behoeve der noodlijdenden in het oude vaderland bijeengebracht en aan Hare Majesteit de Koningin toegezonden. Namens Hare Majesteit werd dit bedrag in handen gesteld van het Koninklijke Steun comité. Tan kit Haf. Z. K. H. de Prins bezocht heden den minister van buitenlandsche zaken in diens departement. Corps dlplomatlqae. De heer G. F. Hagerup, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister van Noor wegen, is in Den Haag aangekomen. V In Den Haag zijn aangekomen dr. Miguel Cruchaga, gezant van Chili te Berlijn, thans benoemd tot Chileensch gezant bij het Nederland sche hof, en dr. Eduardo La- bougle, secretaris van de Argentijnsche legatie te Berlijn, vroeger secretaTis der Argentijnsche legatie in Den Haag. De afgetreden gezant van Chili, de heer Huneës, heeft thans Den Haag verlaten. Eerste Kamer. De leden der Eerste Kamer zijn ter open bare vergadering bijeengeroepen op Dins dag den 21sten dezer, des namiddags te 3V2 uur. - Presidium Tweede Kamer. 't Ned. Correspondentiebureau schrijft Naar .wij vernemen bestaat er bij mr. Goeman Borgesius, na ingewonnen advies van zijn geneesheeren, geen bezwaar, zich voor het komend zittingjaar wederom voor het Voorzitterschap der Tweede Kamer be schikbaar te stellen. De nominatie voor het voorzitterschap der Tweede Kamer brengt dit "jaar eigen aardige moeilijkheden met zich mede, wat de tweede en derde plaats betrelt, nu mr. Ti oeistra voorloopig niet aan de parlemen taire werkzaamheden kan deelnemen en het ook niet zeker is of een ander lid der sociaal-democratische fractie bereid zal worden gevonden, diens plaats in te nemen, ofschoon wel reeds verschillende namen ge noemd worden van leden dier fractie welke voor die functie in aanmerking zouden kun. nen komen, waaronder die van den tijde- lijken voorzitter van de sociaal-democrati sche Kamerclub, den heer Schaper, zoo- taede die van den heer Albarda, voor het geval de heer Schaper als zoodanig -niet zou wenschen on te treden. Bovendien verluidt in parlementaire kringen dat ook bi/ den heer Van Nispen weinig geneigdheid bestaat om voor de ko mende parlementaire periode wederom in aanmerking te komen. In verband met een en ander zullen verschillende politieke Kamerdubs aan staanden Maandagavond clubvergadering houden. Huldiging Lieftlnck In verband met bezwaren van den heer Lieftindc, wïen van het voornemen tot het houden van een maaltijd te zijner eer was kennis gegevien, is deze maaltijd tot nader orde uitgesteld. Inwisseling ronde stulveritnlrjes. Het Stbl. no. 389 bevat een Kon. besluit van den 9den dezer, houdende wedaropen- stelling tot 1 Juli 1916 van de gelegenheid tot inwisseling van de 5-centstukken, ge slagen overeenkomstig de wet van 31 December 1906 (Stbl. no. 376). Patrimonium. Hef bestuur van Patrimonium heeft, naar het orgaan van dien bond meldt, een com missie benocma, welke zal hebben te on derzoeken wat in de verschillende deelen des lands door de gemeentebesturen werd gedaan ter uitvoering van door de regee- ring getroffen maatregelen. Nagegaan zal verder moeten worden, in hoeverre de ge nomen maatregelen ook na de crisis als bruikbare middelen en als niet in strijd met de anti-rev. beginselen tot verbetet ring van de sociale toestanden aanvaard zouden kunnen worden. Als leden der commissie werden aange wezen de heeren J, Douwes, J. Huizinga, K, A. Grondijs, P. üuwerkerk en .C. Smeenk. De stoomvaartverblndlog Delfzijl—Londen. In de pp uitnoodiging van de commis sie uit het college van Gted.Staten voor de haven te Delfzijl gehouden vergadering, ter bespreking van «Ie wfenschelijkheid en de mogelijkheid van de oprichting van een stoomvaartverbinding tusschen. Delfzijl en. een Engelsche haven, bij voorkeur Lon den, waren vertegenwoordigd belangheb benden bij de fabricage van. stroooarton en aardappelmeel, van handel, landbouw, tuin bouw, zuivelbereiding, scheepjvaart en an dere takken van nijverheid in Groningen. Over de wenschelijkheid der bedoelde directe stoomvaartverbindinig in het be lang van de Groningsche nijverheid waren allen het eens, aangezien daarvan mag worden verwacht "snellere en misschien joedkoopere verzending. Omtrent de moge- Ijkheid bestond bij sommigen twijfel, bij anderen geenszins, .terwijl nog adderen niet voldoende gegevens hadden tot het vormen van een oordeel. Daaróm werd, madat de wenschelijkheid met algemeene stemmen was uitgesproken, een commissie benoemd om de mogelijk heid te onderzoeten. In deze commissie zijn alle belanghebbende bedrijven vertegenwor- digd, terwijl haar het recht werd. gegeven andere léden aan zich toe te voegen, wanneer daartoe de Wenschelijkheid zal blijken. De commissie zal na ingesteld onderzoek rapporteeren en trachten te ko men met voorstellen in een volgende ver gadering Van belanghebbenden in een stoomvaartverbinding van Delfzijl met En geland. 1 i Christ. Nat. Werkmansbond, Gisteren werd de jaarvergadering voort gezet. Het-voorstel van het H. B. om de con' tributie te brengen op een cent per week' en per lid, werd verwprpen met 115 tegen 114 stentmen. De voorzitter deelde daarop mede, dat het 11. B. de geschiedenis van deze zaak aan de afdeelingen zal uiteenzetten om dan opnieuw door de leden er over te doen stemmen. Het Hl B. vertrouwt, dat liet voor stel dan zal worden aangenomen. De heer Nan Mechelen (Rotterdam) was van meening, dat na het genomen' besluit het Centraal Bureau wel zal moeten worden opgeheven. Aangenomen werd een voorstel om te pogen aan leden van den Bond, die door werkloosheid genoodzaakt zijn elders werk te zoeken buiten hun woonplaats, door de plaatselijke afdeedingen van den Bond nacht verblijf te verstrekken. Het H. B. zal zich ■voorts voorzien van buitenlandsche adres sen, waar bondsleden zich kunnen ver voegen ten einde werk' en nachtlogies te verkrijgen en tevens 'een weg te openen om de leden zoo noodig van reis-"en ver blijfkosten te voorzien. Besloten Werd aan de Regeering een adre- to richten Voor betere regeling van de Zon dagsrust Ook zal 'bij de Regeering aange drongen worden op een wettelijke bepaling dat alle plaatsen van verkoop van alcoho lisehe dranken des Zondags na 12 uur ge sloten zullen zijn. Het Hoofdbestuur werd opgedragen te overwegen om een commissie te benoemen ten einde de beginselen van den Bond on der de NederlandsChe arbeiders in het bui tenland te propageeren. De afdeeling Harlingen stelde voor zich uit te spreken over het in art 7 der Statuten genoemde propaganda maken voor den klassenstrijd, opdat afdelingsbesturen bij .eventueel zich schuldig maken aan ver loochening onzer beginselen weten, welke handelingen als zoodanig zijn te beschou. wen. IJfetPopfdbestuur had in ziijn preadvies verwezen naar hetgeen daaromtrent in de statuten gezegd wordt, waarmede de ver gadering zich vereenigde. Eenige afdeelingen stelden voor een alge meen werüdoozenfonds op te richten, voor namelijk met het oog op heit platteland en de kleinere plaats- De heer A. Folmer, directeur van het Centraal Bureau Voor werkloozenfondsen, hield hierbij een korte inleiding over dit punt, waarbij hij toezegging deed de com missie gaarne van "advies te zulten die nen. Na eenige besprekingen vereenigde de vergadering zioli met een voorstel van dr. De Visser, om zich uit te spreken voor werkloozenverzekering vanwege den Bond, de mogelijkheid ervan te doen onder., zoeken door een commissie, en die oom missie de bevoegdheid te geven zich zoo noodig andere personen toe te voegen en sub-commissies te vormen. De heer G. I. V. d. Ploeg, uit Bolsward, hield vervolgens een inleiding over de werking van de overgangsbepalingen in het wetsontwerp op de ouderdomsverzeke- ring (artt. 369 en 370). 1 Aangenomen werd een motie, waarin de vergadering haar diep leedwezen uit sprak over het door de Synode genomen besluit om de sociale lezingpn voor de n.s. predikanten niet voort te zetten. Besloten werd, bij staking of uitslui ting voor wat betreft de steunverleening, denzelfden weg te volgen als tot nu toe bewandeld. Nog werd- besloten, feitenmateriaal te Verzamelen ten 'dienste van een eventuedc wijziging in de wet op het Arbeidscon tract in art. 1638t, om opgenomen te krijgen, dat de werkgever verplicht is voor een goede slaapgelegenheid te zorgen. Een zelfde besluit werd genomen ten einde er bij de Regeering op aan te dringen, dat alle arbeiders opgenomen Worden in de Ongevallenwet. Een voorstel om meer verband! to leg gen tusschen den. Bond en de provinciale comité werdl uitgesteld» Bij dfe rondvraag werd aangedrongen om de Synode te verzoeken ©en bidstond to houdfen in verband met den oorlog. Tentoonstelling werk geïnterneerde Belgische militairen. Zonder eenïg ceremonieel werd gistertuid dag in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage do tentoonstelling van het werk van de Belgische geïnterneerden in verschillende Kampen en van de daar op gerichte werkschoten geopend. Aanwezig waren oa. de minister van oorlog Bosboomi, met zfijn adjudent, Kapt. Van Everdingen; de minister van marine, Ram- bonnet en zfijn adjudant Jagers, luit. ter zee le kl.; de opperbevelhebber van land- en zeemacht generaal C. J. Snijders, de burge meester der residentie, jhr. mr. dr. H. A. van KarnebeeK, generaal Loke, de stichter de eerste commandant van het 'kamp te van het Kamp te Harderwijk, generaal Knel, Amersfoort, de generaal Kleynhens, voorz. van de ontwüdkelings- en ontspanningscom- missiegeneraal lOunen, hoofd van het inten neeringsbureau in den Haag; de Belgische minister Poullet, de Belgische generaal Dos sin, de Belgische gezant, baron Fallon met zijn gezantsehapsraad, prins De Ligne, graaf P. d'Oultremont, le secretaris baron H.de Troux de W&rdin, 2e secretaris en de overige leden der legatie; de Nederlandsche kolonel 'Van Hoogstraten, kolonel Habbema, commandant vpn de brigade Grenadiers en Jagers; overste Van W,aasdijk, majoor J. A. van Pallandt van Walfort, commandant van het vrijwillig automobielcorpsde Belgische kapitein adj.-majoor G. Belière van het 2e reg. vestingartillerie; de heeren Franq in Jacquemin, de organisatoren van de ten toonstelling en Laleux, vice president van het Belgische Rood© Kruis. In de afdeeling waar'de vrouwen van de geïnterneerden het kantmaken beoefenen, waren tegenwoordig de dames Comtesse de Ribaucourt en De Jongh, die te Amers foort en Lasearts en Van Bevenvoorde, die te Amersfoort de leiding hebben van de vrouwelijke huisindustrie. Een maquette, voorstellende het kamp te .Harderwijk, is in de zaal opgesteld. Jongedames hadden zich op deze ten toonstelling belast met den verkoop van bouquetjes en een fotograaf vereeuwigde ten slotte het gezelschap, dat de opening bij woonde. De heer Merlot van de opera te Mont- pellier zong eenige liederen en had zeer veel succes. Zooals reeds gemeld werd blijft deze tentoonstelling tot 26 September geopend. Aan de Prinses De i.igne, die zich met de leiding van de afd, kantwerksters be lastri, wei.l door een meisje een fraaie beuqi et aangeboden. Drug over de Delfihaventche Sehle. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteren besloten tot het bouwen van een brug van 20 M. breedte over de Delfs- havensche Schie, waarvan de kosten ge raamd worden op f460.000. Een langdu rige discussie gin| aan dit besluit vooraf. Sommige leden wilden voorloopig volstaan met een hulpbrug, terwijl het voorstel van B. en W. luidde een brug van 16 M. breedte te bouwen met het oog op de kosten, doch B. en W. hadden geen principieel bezwaar tegen een breedte van 20 M. Nederland m ie *#rl«f Invoer van autobanden. Naar het „HbkL" verneemt, zal binnen enkele dagen ten aanzien van den invoer van autobanden een nieuwe regeling in werking treden, waardoor deze invoer voor taan weer onbelemmerd zul kunnen plaats hebben. De "banden zullen moeten worden geconsigneerd aan de Nederi. Overzee-Trust» maatschappij, die in directe verbinding blijft met de garages. Deze zulten, onder de ver- eischte verplichting van binnenlandsch ver bruik, 'in eerste Instantie aan ieder hunner cliënten auto-banden mogen leveren tot een maximum van zes stuks. Ook daarna zullen automobiel-eigenaars zich steeds yan nieu we banden kunnen voorzien, doch dan on der de verplichting, voor iedesren nieuwen band, dien zij ^koopen, een ouden in te leveren. Exporteurs-Comité. Woensdagavond is te Amsterdam een ver gadering gehouden van een aantal expor teurs van oliën, vetten, enz., die zich be nadeeld achten door het Kon. besluit van 7 Augustus, hetwelk voor den uitvoer var. goederen den eisch stelt, dat de naam van den importeur wordt opgegeven. Van verschillende zijden weiden voor beelden genoemd van een onredelijke en willekeurige wijzie van toepassing van dit Kon. besluit. t t Er is een organisatie opgericht om de be langen van bonafide houders van oliën, vetten, eni, die getroffen worden door het Kon. besluit te behartigen. t De juridische leiding werd opgedrager aan mr. Z. van den Bergh, mr. Ch. E. Ja cobs te Amsterdam en mr. S. A. vai Vriesland te Rotterdam. Voorts is er eer commissie van 3 leden benoemd voor hei overleg met de adviseurs. J i Opgebrachte logger. Do schipper van den haringlogger Maria K.W. 124, heeft bij aankomst te IJmuideii meegedeeld, dat zijh sdhip door een te Aberdeen thuis behoorenden atoomtrawln naar Peter Head is opgebracht geweest en aldaar 7 dagen is vastgehouden. De reden werd niet gemeld. t- Broodkaarten. iDoor den Minister van Landbouw*, Nijver heid en Handel is de volgende circulaire tot de Burgemeesters gericht: Naar aanleiding Van gehouden controls op de naleving van do in verschillende gemeenten getroffen regeling met betrekking tot de verstrekking van goedkoop ongebuild tarwebrood is mij het volgende gebleken. De tijdvakken, gedurende welke de uit gereikte broodkaarten loopen, zijn ibijna in elke gemeente verschillend. Kot gevolg hier van is dat bijna elke gemeente de moeilijk, heid ondervindt over een afgeloopen tijd vak' een juiste controle uit te oefenen over de aan Ide biafkkers ih de gemeente verstrekte hoeveelheid meel, omdat veelal de gegevens van aangrenzende gemeenten ontbre ken, en, zoo zijl al zijn ingekomen, deze gegevens over andere tijdvakken loopen. Aangezien het contröle uitoefenen op de verstrekte hoeveelheden meel in verband met de verbakken en verantwoorde kilo grammen brood, een zeer belangrijk: deel uitmaakt vian de broodregeling, komt het (mij bij nadere overweging noodzakelijk voor dat voor alle gemeenten voor de broodkaarten dezelfde tijdvakken gelden. Mitsdien heb iüd de eer U beleefd te ver zoeken het daarheen te leiden, dat met 1 November as." een nieuw tijdvak voor de broodkaarten begint en vervolgens telkens kaarten worden uitgereikt voor den duur v!an een Kalendermaand, welke kaarten telkenmale de laatste van elke maand ver vallen. Wordt dan tevens zorg gedragen dat uiterlijk na verloop van 14 dagen de ge» gevens aan aangrenzende gemeenten worden verstrekt, dan zal de maatregel zonder twij fel het uitoefenen Uwerzijds van de boven genoemde contröle ten goede kómen. ï*"l uitreiken van kaarten vóór 1 Novem! ber a.s. moet dan uiteraard zoo geregeld worden, dat de vervaldag van de laatst uit gereikte kaart op 30 October valt. Aangezien nog een tijdruimte van ander halve maand vóór 1 November beschikbaar is, vertrouw ik dat de nieuwe regeling in elke gemeente zonder bezwaar zal kunnen worden voorbereid. Ontduiking Van regeerings- voorschriften. Men schrijft uit Noord-Brabant aan de „Te|." Door sommige reizigers van bekende Hol- landsche firma's werden hier zeer laakbare handelingen gepleegd ten opzichte van cliën ten. t Handelaars in kaas b.v. eischen voor him leveranties 6 cents boven den als maxi mum gestelden prijs per kilogram. Wordt deze prijs - niet betaald, dan wordt geeny kaas geleverd. Verder wordt bedongen, dat bedoelde zes cents worden bijbetaald aan den reiziger en de factuur geen hoogeren prijs dan den als maximum gestelden zal vermelden. Ik verneem uit goede bron, dat tegen deze practijken reeds klachten zijn inge diend. STADSNIEUWS. Door den Burgemeester is thans definitief benoemd tot klerk bij de politie alhier, de heer J. L. Blok. De gemeenteraad komt hedenavond in af- deelingavergadering bijeen tot onderzoek van de gemeentebegrooting voor 1916. Bij de politie is te bevragen een Ayre- dale-terrier, die gisteren is opgevangen, om dat hij in een weiland in den Babberspolder achter de schapen joeg en die beet. In de politiewacht aan het Hoofd werd gistermiddag voorloopig verbonden de 7- jarige H. V. d. End, wonende aan het Wijhelminaplein. De jongen was van een wagen gevallen en had daarbij een bloe dende wonde boven het linkeroog bekomen. Vannacht om üdwiart over twaalf werd door een schipper, die zich reeds ter ruste had begeven, maar op het hulpgeroep tevoor schijn was gekomen, uit de Nieuwe Haven gered een dronken persoon. De politie heeft den drenkten drenkeling naar zijn woning aan den Rotterdamschen dijik gebracht. Omstreeks elf uur hedenmorgen heeft op den Buitenhavenweg een aanrijding plaats gehad tusschen een wagen van de glas fabriek „de Schie" en een wagen van den olie- en Iooghandelaar M. Bijl uit deBroers- veld. Laatstgenoemde w]agen kantelde en de inhoud Kwam op de straat terecht, waardoor B. vrij ernstige schade leed. Geveilde en verkochte onroerende goederen. NotarisMr. H. M. C. Poortman. Geveild: 17 Sept. Een winkel- en woonhuis en erve, inge richt tot bakkerij met bovenwoning met af zonderlijken opgang en nog een "Woonhuis en erve. bij elkander te Schiedam, aan het Broérsveld no. 123 en in de Baan •ro. 40, te zamen groot 126 vierk. ellen, f4600. Een huis en erve ingericht tot herberg te Schiedam aan de Westvest no. 17, groot 40 vierk. ellen, f1075. Een pakhuis en erve, dienende tot kui perswerkplaats met open .plaats te Schie dam, aan de Oude Sluis no, 13, groot 110 vierk. ellen, f1260. Een huis en erve met open grond te Schiedam, aan de Pemisschestraat no. 1, groot 49 vierk. ellen, f620. èem. Zweminrichtingen. De temperatuur van het water was he denmorgen 61 en hedenmiddag 66 graden Fahrenheit. AGENDA. Heden tot en met Dinsdag. Flora-Bioscoop, j 1 ttlhier, 8 uur. Attractieprogram ma met variéténummers. 1 i Heden en volgende dagen. Casino, 8 uur. Variété-programma. Heden en volgende avonden, Tivoli Schouw burg, 8 uur. Rotterd. Toon. Gez. (Verkade en v. Eysden), Potaseh en Perlemoer. 17 Sept. Rotterdamsdhe Diergaarde, 8 uur. Stafmuziek Koninklijke Scherp schutters. 17 Sept. Circus Schouwburg. 8 uur. Ge-. zelschap-Spree. Mottige Janus. 18 Sept. Lokaal der Nationale Christen- GeSheel-Onth. Vereeniging, Korte Kerkstraat 3, 8 uur. Gezellige sa menkomst 18 Sept. Circus Schouwburg, 8 uur. Ge- zelschap-Spree. Roze Kate. 18 en 19 Sept Groote Scihouwb'., S uur. Rotterdamscih Tooneelgezdschap. Hamlet I f Zang concours. Naar men ons mededeelt, heeft de Kotter- damsche Ma n nen-Z au gwereeni ging „Inter

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2