Wat is er in de huidige tijdsomstandigheden heter en veiliger dan een dadelijk ingaande lijfrente P eigen grenzen zijn geuit Ik schaam er mij roar te moeten erkennen dat burgers, geboren onder andere vlaggen, doch ge naturaJiseend in Amerika, gcixacht hebben het gezag en den goeden naam onzer regee ring in opspraak te brengen, onze nijver heid te vernietigen, waar het ook maar aan hun wraakgierige bedoelingen dienstig kon zijn haar te treffen, en onze politiek te verlagen tot werktuig voor vreemde kui petijen." De president vervolgde, dat, hoe wel hun aantal goring is in vergelijking met de andere, machtige groepen van vreemde immigranten, hun aantal nog al tijd groot genoeg was om de hulpmiddelen der wet op hen te moeten toepassen. ,,Ame nka had nimmer venvacht dat mannen van zulk een afkomst, die uit vrije keuze trouw hadden gezworen, ooit zouden over gaan tot oen kwaadaardig verzet tegen een regeering en een volk, die hen als wel kome burgers hebben behandeld." Wilson spoorde het Congres aan om de noodige wetten vast te stellen, die dl' kwaad zullen beteugelen, „Dergelijke crea turen van hartstocht, ontrouw en anarchie moeten vernietigd worden." De boodschap ging dan aldus voort: „Ik zou wel 'Wensehen te kunnen verzekeren dat slechts enkele mannen, op een dwaal spoor gebracht door verkeerde gevoelens ran trouw jegens de regeeringen der lan den waar zij zijn geboren, schuldig staan aan misduiding van de beginselen waar door dit land wordt geleid. Maar sommige mannen in ons midden, en velen in den vreemde, hebben, hoewel zij geboren en getogen zijn in de Vereenigde Staten, zich zelf en hun eer als burger dermate ver- geien, dat zij zich met hartstochtelijke ge negenhedd ter eene of ter andere zijde hebben geschaard in den Europeeschen strijd. Zij prediken zelfs trouwloosheid metterdaad en ik mag niet van anderen spreken, zonder ook van dezen te gewa gen. Ik dien uiting fe geven aan de groote minachting die elk vaderlander moet ge voelen. wanneer hij denkt aan deze din gen, die ons in opspraak' brengen." Het oordeel van den Paus. De „Gibmate d'Italia" geeft oen interview met mgr. Tedesdhini.den plaatsvervangenden staatssecretaris van het Vaticaan, die ver klaarde De Paus kon geen wreedheid speci fiek veroordeelen, omdat daarvoor de noo dige gegevens ontbreken, maar wel heef hij zijn oordeel uitgesproken over ieder fei afzonderlijk, onafhankelijk van het geheel* conflict „Ik verzeker u", zeide Tedeschini „dat deze meening gegeven is onpartijdig zonder vrees, slechts het streven naar de waarheid zat voor. In den loop van het interview werd te- kennen gegeven, dat wanneer het moge lijk zou zijn meer daden van oorlogvoeren den, die bestreden worden, aan een onpar tijdig oordeel te onderwerpen, wellicht op deze wijze het geheele Europeesche con fiict aan een degelijke arbitrage zou kunnen onderworpen worden en dat men dan een begin zou kunnen maken, als eerstvolgend punt, met de vraagwas de inval in Delgie gewettigd? U i.t Z u i d-A f r i k a Generaal Smuts, minister van landsvei dediging, heeft m het parlement meegedeeld, dat er, behalve voor Oost-Afrika, ook vele recruten zich aanmelden om in Eui opa dienst te doen. De kosten der Zuid-Afrikaansche hulp «troepen worden geraamd op 6 millicwn pond sterling per jaar. Uit Duitsch Z.AV^ Afrika Blijkens een mededeeling van de directie hadden de mijnen te Otavi van die Minen und Eisenbahn Geselischaft tot medio Oc tober als gevolg der krijgsverrichtingen niet geleden. Het bedrijf kan worden voortgezet. De Otavi-spoor is door Zuid-Afrikaanscho troepen bezet en wordt geëxploiteerd. Arrestatie van een Engelsche officier. Een Griefcstih blad deelt mede, dat een Duitsche onderzeeër bij1 Messina een Gricksch stoomschip heeft aangehouden en den vroegeren Eng/dsdhen militairen atta ché te Sofia, kolonel Napier, van boord heeft gehaald. Reuters bureau te Athene bevestigt het bericht omtrent de gevangenneming van kolonel Napier en voeg er aam toe, dat /ook kapitein. Wilson, lid van het Lagerhuis, ge vangen genomen werd. Zwits erland. Het Zwitsersche bondsdepartcment komt heden bijeen ter verkiezing van den .pre sident der republiek voor 1916. Dit wordt de Fransche Zwitser Decoppet, tot nog toe hoofd van het militaire departement in den Bondsraad. Tot vice-president wordt SchuRhesz be noemd, hoofd van het departement van handel en nijverheid, terwijl de afgetreden president Motta hoofd blijft van het depar tement van financiën.. Duitschland. De Rijkskanselier zal Donderdag in den Rijksdag zijn aangekondigde redevoering houden over de staatkundige verhoudin gen. De zitting zal des mórgens om 10 uur aanvangen. Na deze rede zal dan de interpellatie der sociaal-democratische fractie gemotiveerd en door den Rijkskanselier kort beantwoord worden. De vertegenwoordigers der burgerlijke partijen 'zullen zich waarschijnlijk bepalen tot kortere verklaringen. De openbar© zittingen van den Rijksdag worden dan weder eenigen tijd uitgesteld, aangezien de budgetoommissie. niet voor bet eande dezer Week met haar werkzaamhet dea gereed zal kunnen zijn. Van bet einde dezer werkzaamheden hangt het dl?, hoe het gaan zal met de verdere verdaging vian den Rijksdag. BINNENLAND. Heïfrerlcbie». H. M. de Koningin Moeder kan door een lichte ongesteldheid, die liaar verhindert liaar Paleis te verlaten, geen gevolg geven aan haar voornemen om hedenavond in „Dihgentia", te 's-Gravenhage, de uitvoe ring der vereemging voor Kamermuziek bij te wonen. Hr. Mm. „Hertog Hendrik*'. Hr, Ms. panlscrschip „Hertog Hendrik", op de terugreis van Indie naar Nederland, is gisteravond van Colombo, waar het door Hr. Ms. „De Ruijter" is afgelost, vertrok ken, ter voortzetting van de reis naar het vaderland. Het schip, dat van de „De Ruijter" de adelborsten, die met dien bodem de reis medegemaakt hebben, heeft overgenomen, zal op de terugreis, naar nader bepaald is, ook Malaga aandoen. T Onze ministers. De Minister van Marine, die tijdens liet aan Minister Pleyte om gezondheidsredenen verleende verlof, het Departement van Ko loniën zal beheeren, had heden in laatstge noemd Departement een onderhoud met den nieuwbenoemden Gouverneur-Gene raal, Graaf van Limburg Stirum. AüiUnUe». De gewone audiënties van de ministers van marine, van binnenlandsche zaken en van. justitie zullen deze Week niet plaats hebben. 1 Het eomlté-generaal. Men meldt uit Den Haag1, d.d. 7 Dec.: Alle ministers, behalve mr. Pleyte, woon den heden het comité-generaal van de Tweede Kamer bij. Geen «I-mobilisatie. Omtrent hel door de Tweede Kamer ge houden comité-generaal verluidt, dal het vrij belangwekkend moet geweest zijn, doch dit zoer ingrijpende verandering in zake de maatregelen op militair gebied nieLs als resultaat er van te wachten schijnt. Oorlogszeeongerallenw et De pui nis ter van landbouw, nijverheid en handel maakt ingevolge art. 6, onder 3, van de 'Oorlogszeeon.geva.ilenwet. 1915, be kend, dat gedurende de maand November geen verzekeringsovereenkomsten, als be doeld onder 2 van genoemd artikel, met den Staat der Nederlanden zijn gesloten. De gevangenneming' van den hoofdredaetenr Vin de „Ttl De minister van justitie verklaarde gis teravond in de zitting van de Tweede Kamer, dat van hem geen maatregelen zijn te wachten Lot beperking van de drukpers vrijheid. Ten-aanzien van de gevangenne ming van den lieer Schroder zeide de minister staat men echter voor de taak van liet openbaar gezag: een misdrijf te onderwerpen aan het oordeel van den rech ter. N ten we categorie van reserve-officieren. Bij Kon. besluit is, zooa's reeds in 't kort Ï9 gemeld, een nieuwe categorie van reserve-officieren voor speciale diensten in gesteld. Voor een benoeming tot 'dien rang komen in aanmerking personen, van wie op goede gronden [kan Worden verwacht, dat zij door hun intdlecLueele ontwikkeling dan wel dope jpraotisebe ervaring goede diensten aan het leger of zijn inrichtingen zullen bewezen in functiën, waaraan de officiersrang verbonden behoort te zjjn. Zij wonden als /zoodanig benoemd "bij bet wapen der infanterie. Vootr zoover zij tot goeneriei. miliLairen (dienst verplicht zijn, moeten zij zich verbinden om na hun benoeming gedurende ten (minste 5 jaren ter beschikking te (blijven. Voorts zijn zij verplicht in het eerste of tweede jaar na hun benoeming, .gedurende het eerste ver blijf in werkelijken dienst, een cursus voor den tijd van iten hoogste een maand te volgen. In tijd van vrede is de reserve-officier voor speciale diensten, /verplicht ten be hoeve van bot leger zoodanige diensten te verrichten ais hom door of namens den minister van oorlog zullen Worden opge dragen; de tijd voor de vervulling van die diensten benoodigd, zal echter per ka lenderjaar een termyn van 3 weken niet mogen overschrijden. Huldiging F. B. Löhnis. Na een 40-tal jaren zijn krachten te heb ben gewijd aan Üen Nederlandschen Land bouw in den (meest uitgebreiden zin, zal de heer F. (B Löhnis den len Febr. 1916 aftreden als inspecteur (van den Landbouw. Door een uitgebreid comité, bestaande uit vooraanstaande personen op (landbouw- en tuinbouwgebied, worden thans ivoorberei dingen getroffen om den heer Löhnis bij zijn aftreden te (huldigen, 'Waartoe de mede werking van de (verschillende landbouw corporaties is ingeroepen. Verzoek om ln vrijheidstelling. "Uit Amsterdam meldt men ons: Aan den Minister van Justitie werd heden telegra- phisch het volgende verzoek gericht: Het bestuur van „De Amsterdamsche Pers", Vereeniging van Amsterdamsche Journalisten van alle richtingen, kennis ge nomen hebbende van de inhechtenisneming van den heer Schroder, hoofdredacteur van „De Telegraaf", van oordeel,<dat voor dezen maatregel geen enkele gewichtige reden aan wezig is, dringt er hij Uwe Excellentie eerbiedig op aan, onzen collega zoo spoe dig mogelijk, liefst heden nog, zijn vrijheid te hergeven. Gek Belmer, voorzitter; Box, secretaris. Afschrift van het telegram werd gezon den aan de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Buiten! aadsche Zakten. Nederland en doorlog Geïnterneerde Duitsche officieren ontsnapt. Men meldt uit Alkmaar: De herhaaldelijk in den jaalsten tijd voor komende stoornissen in de electriciteitsle- veringrdieeft ten gevolge gehad dat, begun stigd door de ontstane duisternis. Maan dagavond twee Duitsche officieren uitliet iiiterneeringsidmp be Bprgen hebben we ten te vluchten, n.l. de heeren Muller, bestuurder van de bij de "Wadden-eilan den in beslag genomen vliegmachine!, en Smit, commandant van den eveneens bij die eilanden in beslag geno.nen en thans bij het afgesneden kanaal vlak te Alkmaar in een schuithuis opgeborgen en door de kanonneerboot „Geep" bewaakten onder zeeër C 8. Muller heeft weten te ontsnap pen door de wacht den indruk te geven van een anderen persoon te zijn, en Smit heeft met een schaar in een bijzonder donkeren hoek het prikkeldraad weten door te knippen en is er onderdoor gekropen. Bieide officieren, die geweigerd hadden hun eerewoord bei geven, waren in uniform ge kleed. Direct heèjben patrauittewaehben en motorfietsers alles in,het werk gesteld hen te pakken te krijgen, doch te vergeefs. Dat de controle te B/erge n verscherpt dient te worden, behoeft geen nader (be toog als men weet, dat thans reeds zes officieren, aldaar geïnterneerd, hebben we ïten te ontvluchten. Onbegrijpelijk is het, dat de wacht ru<4 in de gelegenheid is geweest de officieren van gezicht beter te keren kennen, door b.v. hot verstrek ken van foto's, «lie, naar ik verneem thans aan de wacht zullen Worden uitgereikt. Eenige dames en heeren, werkzaam in liet vluchtoord Ede, hebben zich, naar ge meld wordt, vereenigd tot een Comité, dat zich ten doel stelt, 'der kinderen in het vluchtoord, ten getale van ongeveer 2000, een Kerstfeest te bezorgen. Het Comité roept ter volvoering van dit plan steun in, opdat het zoodoende in staat zal zijn aan die Mnderen, die de genoegens missen, welke het ouderlijk huis op be paalde dagen van het jaar in normale tijden aanbiedt, een blijden dag te bezorgen. Dir. bel., Inroerr en ace. Bfj Kon. besluit van 6 dezer is, mei ingang van 16 dezer, de inspecteur der directe lx-1 istingen, invoerrechten en ac cijn P Lauten, te Roermond tijdelijk ontheven van het beheer van zijn inspec tie en is hij gedetacheerd aan de inspec tie der invoerrechten en accijnzen te Am sterdam. VLAARDINGEN, 8 Dec. Bij de te Rot terdam gehouden examens vrije- en orde- oefening- zijn o. in. geslaagd de heeren J. J. Roelofs, M. de Ligt, L, Sluimer en K. Schouten, allen van hier. i VLAARDINGEN, 8 Dec. Ingaande 1 Ja nuari 1916 zullen tienrittenboekjes H. IJ. S. M. worden uitgegeven van en naar Maas sluis, Vlaaidingon, Scliiedamsche dijk, naar en van Rotterdam D. P. I STADSNIEUWS. Zoster L v,.n Delden. Naar wij vernemen, is een der diacones sen van de Ned. Herv). Gemeente alhier, n.l'. zuster Lize van Delden, aangezocht om mede te gaan met de Hollan/dsche am bulance, die wordt uitgerust onder leiding van prof. Lanz te Amsterdam, en die be stemd is voor Duitschland en Oostenrijkr- Hongarije. Vermoedelijk zal de ambulance naar Polen gaan. Zuster L. v. Delden heeft dit aanbod aangenomen en zal denkelijk de volgende week vertrekken. In haar plaate zal hier tijdelijk worden werkzaam gesteld zuster P. Landman. Gemeentelijke Tleck-rerkoop. Morgen, Donderdag, zal' aan de tentjes op. liet Wilhelauinaplein en het Oostmolen plein worden -verkocht: schelvise'n a 14 cent per pond) en Heine kabeljouw a 16 cent per pond. De verkoop zal ongeveer te 51/2 uur aanvangen. Er is een flinke hoeveelheid kabel jouw aangevoerd. 1 Een buitengewone algemeene .vergadering van aandeelhouders in de N. V. Fabriek van Chemische producten te Schiedam zal plaats hebben jn het Stationsgebouw te Schiedam, op 18 December a.s. Voor nadere bizonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Zilte bons De minister Wan financiën brengt in her innering, dat de gelegenheid tot inwisse ling van 'ziiverbons Van den ouden vorm (dus alleen de zilverbons, waarop de handteekening van den minister 'Berth ng voorkomt) nog slechts openstaat tot 1 Ja nuari 1916. 1 Het publiek wordt er derhalve met na druk op -gewezen, dat het, ter voorko ming van geldelijk nadeel, noodig is de zooe/ven bedoelde ziliwerjblom® vóór of uiter lijk op 31 December 1915 in te wisselen. Dit geldt dus niet voor de" nieuwe zilver bons van f2.50 met de handteekening Van den minister Treub. Deze blijven gangbaar. De vorenbedoelde inwisseling kan uit sluitend geschieden bij heb agentschap van het ministerie van financiën te Amsterdam (Korte Spinhuissteeg no. 3). 1 De hoos kunnen, ook per pjost aan bo venstaand adres wonden gezonden, met dui delijke opgave van naam en adres van den inzender. Lezing van Dr. Frederlk van Eeden. In de geheel gevulde kerk van den Pro testantenbond, hield dr. Frederik van Eeden, gisteravond zijne lezing over „Leven 11a Sterven." De spreker begon met zijn voldoening" ujH te sproken over het groote aantal aanwezigen, voor hem een bewijs, dat men over een ondenvterp als dit, gaarne wat wenschte te hooren. Dit spreekt ook eigenlijk vanZalf. Een mensóh denkt in dit leven vaak over wat de toekomst baren zalhoewel te meer dan heeft het denken over wat na den dood zou kunnen zijn, recht van bestaan. Maar bij dat denken over het leven hiei- namaals, voelt do merisdi vaak hoe oins tegenwoordig opvoedingssysteem een hin dernis is. De natuurr. etensdiap beeft zich meester gemaakt van het gebied des geestes *en drong bij zeer velen, religie ein mystiek op zij. Men weid materialist. Geest was niet anders dan product van hersenwerking Dit is echter „de waarheid op haar kop". Oerbeginsel van alles is geest, stof is gevolg, openbaring van hem De men sell is in de eerste plaats geestelijk wezen. En voelt zitih als zoodanig in de eerste plaats als een zelfbewust ik. Als zoodanig noem! hij de stoffelijke verschijn selen waar. Die stof schijnt vast, maai- is in den grond niets anders dan beweging. Alles is niets anders dart -een "Samen stelling van trillingen. De ontdekking der stralen, eiectrisclic stralen Röntgenstralen enz., hebben da' duidelijk aangetoond. Hadden wij een of meer zintuigen, die als deze stralen werk ten, dan zou de wereld er ginsdh ander* voor ons uitzien. Men heeft wel beweend, dat de stef heerscht over den geest, omdat bij ieise' van het lichaam de bewusteloosheid ka'* ontstaan, doch al is het waar, dat de slof invloed op den geest kan uitoefenen, d macht tot voorstelling en herinnering tijde lijk kan verdooven; daarom behoeft de geest als gevolg van een storing in de stof toch niet teniet te gaan. Men ziet dat in den slaap van het lichaam. De geest moet in die periode ook aanwezig geweest zijn; hij was niet Weg; alleen de herinnering was een tijdlang afgebroken. En zelfs dan kan er een waarnemen van den geest zijn, zonder zinfhigan, bijv. in den droom. Ho-e duidelijk kan de menscfbalijke geest zich soms herinneren wat hij deed en waar nam in den droom, terwijl het stoffelijk lichaam sliep. Dat wekt de o vertui/ring da! ook, als de dood het lichaam doet uiteen vallen, de geest zijn bewust, zelfstandig be staan zal voortzetten. Van de oudste tijden heeft men dan ook geloofd dat in 'tgrof stoffelijk lichaam zich langzamerhand vormde een geestelijk lichaam, het astrale, dat na den dood za' voortbestaan.'t Is alleen maar niet dcc/ onze zintuigen waar te nemen. Evenals 111 de pop zich de vlinder ontwikkelt, dji e a vooruitgang van levensontplooiing is, zal het zijn met den mensch in wiens stoffelijk bestaan zich het geestelijk lichaam ontwik kelt, dat straks zelfstandig zal voortbestaan. Het idee van de voortlevende schim, aangetroffen bij de oude volk/en en ook door Dante geschetst in zijn „Goddelijke Kome die", bevat groote waarheid. liet is het zielelïjf der theosophen. Aan de Spiritisten komt de ear toe, dat zij dit terrein altijd hebben willen onder zoeken. Jammer maar, dat het steeds te veel gedaan werd door onbevoegden, te wei nig wetenschappelijk, waardoor het bijgeloof in d© hand gewerkt werd en bedrog vaak geconstateerd. Toch zijn op dit gebied, veie goed met bewijzen gestaafde feiten te noemen. Visioenen van stervenden, door gezon den waargenomen, zijn niet te ontken. 1131 En hoogstaande personen, als den dichter Fr. Meijers en den journalist Stead ovei- tuigden spreker, dat van dezla dingen niet langer mocht gezWegen worden, maar tot troost en versterking der lijdende mensch heid moest worden gesproken. Spreker heeft in deze dingen als weten schappelijk man dan ook vele onderzoe kingen gedaan, en ze niet verzwegen maar verkondigd. Hij heeft de vaste overtuiging dat de physische verschijnselen op sean ces, als materialisaties, beweging van voor werpen, lichtverschijnselen enz.,-waar zijn doch niet hoog staan en voortgebracht wor den door wezens van lagere orde. Het moeilijkste op zulke seances is het verkrijgen van het evidentiebewijs, het be wijs dat de zich manifesteerende persoon lijkheid werkelijk degene is voor wien hij zich uitgeeft. Zuike bewijzen, meent spr.. zijn er echter wel, en hij noemt dan eenige voorbeelden, o. a,. dat van een Moeder, die schrijvend Medium bleek te zijd en zoo doende berichten ontving van haar gestor ven kind, daarin aanwijzingen ontvangende, geconstateerd door W. Stead, o,. a over een passage in'een door het Had gelezen boek, die juist bleken te zijn. Ook de kruis- correspcmdenties, waarin verschillende me diums in verschillende landen berichten ont vingen die elkander aanvulden en daardoor verklaarbaar en begrijpelijk werden. Deze zouden Bewerkstelligd zijn door den over leden F. Meijers. Vele berichten staan laag, wordt gezegd. Zeker, maar staan ook vele menschen in dit leven niet laag? Er wordt vaak te hoog gedacht over degenen die de aarde verlaten hebben. De groei naar hooger en beter, ook aan gene zijde van 't graf, gaat bij velen slechts langzaam. Er zijn echtef ook berichten genoeg, die doen zien met welke hoogstaande persoonlijkheden de mensch soms in aanraking kan komen. Als bewijs daarvan noemt spreker een werk, dat nog niet lang geleden verscheen„Brie ven van Generzijds", welke verkregen wer den door automatisch schrift van een me dium, een hoogstaande vrouw, hem per soonlijk' bekend. Spr. eindigt daarna zijn rede met als zijn meening uit te spreken dat de wil tot voort leven, de zelfbewustheid na den dood spoe diger zal' in de hand weiden; ongeloof zal een tijdelijke verdooving van den geest doen ontstaan, welken toestand men met hef. vagevuur zou kunnen vergelijken. En tevens deelt hij als zijn overtuiging mede, dat er reïncarnatie zijn zal, telkens hernieuwde geboorten, die den mensch op hooger stand punt zullen voeren; in welk geloof veel voldoening voor de rechtvaaidigheidsidee te vinden as en veel troost voor geleden onrecht en leed. Na de pauze las de spreker nog een ge. dee Ito voor uit zijn „Kleine Johannes" n.i liet gedeelte van Markus" toespraak tot dé kerkgangers, en droog hij een pas geschre ven gedicht van hemzelf voor: „De eerste lach van mijn kind". De heer Penning deed «ie aanwezigen wederom aan 't begin, tijdens de pauze en aan 't einde der samenkomst genieten van zijn muzikale kunst op "het mooie orgel. Hóewel vele aanwezigen zeker wel niet met alle denkbeelden van den spreker zul len hebben ingestemd, zal het allen goed gedaan hebben een wetenschappelijk man een woord te hebben hooren spTeken van anti materialisme, en door aan zulke spre kers «jen leesavond aan te bieden, bewijst de Protestantenbond dat hij werkelijk vrij zinnig is en niet enkel modern.' Vanmorgen omstreeks half acht is het paard, gespannen voor den melkwagen van den veehouder A. Iloogenboezem, aan den Vellevestsingel, staande op de Velleve3t voor de branderij van den heer A. Dirk zwager, op hol geslagen, en aan de Dam- laan in de sloot terecht gekomen. Het paard kwam weer ongedeerd daaruit, maar van .den wagen was het lemoen gebroken. Uit een land aan den Rotterdamschen dijk is in den afgeloopen nacht ten nadeele van W. Harteveld uit een hok aldaar ont vreemd een varken, zeug, van ongeveer 55 K.G., volwassen, roodharig. Een onder zoek wordt ingesteld. Yolksbadhntg, In de week van 29 November.5 Dec. 1915 werden genomen 461 baden, 1ste Kla.sse kuipbaden 2G, regenbadea 2de Klasse kuipbaden 71, regenbadea 316, 5 ets. kinderbaden 17. Gedurende de maand November 1915 weiden genomen 2017 bladen. lste Klasse kuipbaden 123, regenbadea 141. 1 2de Klasse kuipbaden 335, regeiibladen 1359, 5 ets. kinderbaden 59. AGENDA, "Vrijdag tot en met Dinsdag. Flora-Bioai coop, 8 uur. Hoofdnummer; De tective Finn. Variété-nummer: Mr_j Carter en Miss Comna. Heden en volgende dagen. Casino, 8 uur. Specialiteiten-programma. Ensemr 1 ble Solser en Hesse._ Heden en volgende «lagen. Circus Schouw- burg, 8 uur. Revue „Loop naar den duivel." - 8 Dec. Groote Schouwburg, 8 uur. Het Tooneel-Royaaids. De Duivel in de Vrouw. 8 en 9 Dec. Tivoli Schouwburg, 8 uur. De tante van Charley. 9 Bee, Groote Schouwburg, 8 uur. Toon.- 1 Vereen. Heyermans. Op hoop van zegen. 9 Deo. Nulzaal Rotterdam, 8 uur. Kamer- muziek-Vereen. 2e Avond-Concert Ingezonden MededeeMngga. Op 50-ja-igen leeft, isde rente f 6.95p. f 1C0.- 55 b b - 7.87-100,- >60 B B B 9,04 B-100.- >65 B B B -10.66 b-1(0,* >70 bb» -12 95 >-100.- >75 BB B -1818 -lC0.-„ >80 bb» -20 45»-100.- Nadere inlichtingën onder lett.-0 0 am het Bureau van dit blad. Huidziekten. De behandeling van huidziekten, als ec zeem, 'gordelroos, dauwworm, netelroos, winterhanden en -voeten, en verschillende andere jeukende huidaandoeningen vordert in het algemeen veel geduld en volharding- Vóór alles dient men zorg te dragen voor een goeden stoelgang en licht Verteerbaar, gezond voedsel te gebruiken. Voorts zorg te dragen, dat men zooveel mogelijk ïrissche lucht, rust en slaap geniet. De prikkeling, ontsteking en jeukïng, dia - het gevolg zijn van een huidaandoening, worden spoedig verdreven door de aanwen-, ding van Foster's Zalf, die een opmerkeigs verzachtende en beelende werking op «te aangedane huid heeft De zalf heeft een antiseptische werking, droogt niet te spoedig op,' en laat zich niet te gemakkelijk weg vegen. Tal van hardnekkige gevallen werden,, erdoor genezen en blijvend genezen. - Foster's Zalf (let op den juisten is te Schiedam verkrijgb. bij Kappelboff Hovingh. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel k f 1.75 per doos. Rechtzaken. - Centrale Raad van beroepT|-ji Ongevallenverzekering./ In de gisteren te Utrecht gehouden T*

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2