WT 68"* iaargang Zaterdag 4 Maart 1916 No 15081 Derde Blad. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen Prijs par kwartaal: Voor Schiedam ea Vlaardingea ft 1.25, franco per post 1.65. Prijs pu- week: Voor Schiedam ea Vlaardingen 10 cent Afzonderlijke nummers 2 cent Abonnementen, worden dagelijks aangenomen. Advertentién voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een mi r aan het Bureau bezorgd zijn. Bureau: Lange Haven No. 141 (hwelr Korte Haven). Prijs der Advertentién: Van 16 regels fL 0.92; iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cent per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentién bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hiervan zijn. gratis aan het Bureau te bel omen. In de nummers die Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine advertentién opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Intercommunale Telefoon Xo. 103. Gemengd JSienws- Uit den nood. De „Zwolscbc Courant" vertelt: Jan Hofman was oen Drent, een ras echte Drent. Het dorpje, waar zijn wieg gestaan had en waar nu nog zijn vrouw met een viertal spruiten woont, ligt in het hart van het E.lertsveid, te nnttden van uitgestrekte heidevelden. Het zijn compag nie had hij maandenlang in een barak gehuisd in het noordelijk deel der Holl. Waterlinie en zonder morren geduldig en trouw zijn plichten als landsverdediger waargenomen, maar zijn Drentsche hart trok naar huis, naar het land van hai en struiken, naar vrouwtje en kroost, en uit gelaten van vreugde trok hij dan ook vorige week rnet de anderen naar het Noorden, toen zijn lichting aan de beurt was voor gioot verlof. -Groot was dus do verwondering van zijn sergeant-majoor, toen hij enkele dagen later Holman met pak en zak enhangende pootjes bij den troep zag terugkomen en zich aanme.den voor voortzetting van zijn dienstverband. De oorzaak? Och, onze vrind had in heel gijn. dorpje geen werk kunnen vinden geen der boeien kon een werk kracht gebruiken, er was dus niets te ver dienen. En daar na zijn thuiskomst ook de toelage voor de vrouw ophield, stond al spoedig gebrek voor de deur. In die om standigheden was goede raad niet duur geweest en schoot er niets anders over, dan den soLdatonzak weer aan te gorden, het geweer over den schouder te hangen en langs den door de sneeuwmassa onbe gaan baren veldweg op het naaste spoor wegstation al te marebeeren. Zoo kwam het, dat de man met hangend hoofd weer zijn plaatsje in den troep kwam innemen, en zoo vond hem de majoor in een hoakj der barak zitten, toen hij' des avonds daar inspectie kwam houden. Maar opeens scho ten een paar soldaten op „de moeder der compie" af en met glundere gezichten ver telden zij, dat hun arme kameraad weer naar zijn gezin kon terugkeeren, want bij onderling overleg hadden a.len zich verbon den wekelijks een klein bedrag van hun soldij af te staan, dat dan geregeld naar Hofman zou worden overgemaakt En in vroolijken optocht werd de kameraad den volgenden ochtend naar den trein gebracht, die onder een hoeral van de heele com pagnie afreed en een gelukkige meevoerde, Oorlogsvarta. po „Militaire Spectator" (hoofdred kap, v. 'd. gen. staf P. H. A. de Kinder; schrijft over de kansen op militaire uitputting -uer oorlogvoerende staten: „De door Duitschland geleden verliezen bedroegen tot 1 December 1915: gesneu veld 484.218 man, gevangen en vermist 381.149 man, aan ziekten -overleden 27.674 man, gewond 1.631.419 man. flet percentage van weder voor den dienst beschikbaar komende gewonden bedroeg in het begin van den oorlog pl.m. 75 pCt. thans bedraagt dit ruim 91 pCt en gemid deld tot begin December 1915 89.1 pCt. Van de gekwetsten overleed 1.7 pGt., ter wijl 9.2 pCt voor den verderen dienst on geschikt was. Deze verbazingwekkends fee tallen zijn te danken aan het bekwame en uitgebreide geneeskundige personeel, waar over Duitsdiland beschikt. Van.de gewonden zijn dus blijvend on geschikt 10.9 pCt. van de 1.631.419 man 177.825 man. Het blijvend verlies be draagt derhalve in het geheel 1.070.866 man over 16 maanden, dus rond 67.000 man per maand en 804.000 per jaar. De lichtingen 1915 en 1916 waren elk ongeveer 780.000 man sterk, waarvan 80 pCt of 624.000 man geschikt voor den dienst te velde waren. Op de reserve van het weerbare Duitsche volk wordt dus jaar lijks ingeteerd 804.000 624,00(1 180.000 man. Aangezien het totale aanbal troepen te velde ongeveer 4 millioen man en de weer bare bevolking ongeveer 7 millioen man 'bedraagt, is de reserve pl.ro. 3 millioen man sterk Wordt jaarlijks hiervan slechts 180.000 man ingeteerd, dan kan daaruit de gevolgtrekking worden gemaakt, dat Duitschland nog vele jaren den oorlog zou kunnen volhouden met dezelfde sterkte aan troepen te velde en onder het Jijden van even zware verliezen als tot dus ver. Maar tevens "blijkt uit de gegeven cijfers, dat van een militaire uitputting geen sprake is; integendeel, dat Duitsch land nog jot een geweldige krachtsinspan ning en tot staategisch-offensief optreden in staat is. Hoe staat het bij de Entente-mogendhe den? I s Sinds Groot-Brittannië zijn bijzondere be langen in het Oosten bedreigd, zag, heeft het naar verschillende gebieden troepen- massa's moeten -zenden, waardoor het hooidoperatietooneel, waar naar het vor krijgen ©ener beslissing gestreefd zon moe ten worden, aan bloedarmoede is gaan lijden. Men denke aan de laatste door brekingspoging in Artois en in Champagne, •vvaar de overmacht aan troopen, d.e noo- dig is om den invaller te verdrijven, ont brak. Het aantal Engelsche troepen in Meso- potamie werd belangrijk uitgebreid; in Sa- loniki bevinden zich thans meer dan een kwart millioen Engelschen en Franse-hen, terwijl het aantal Brilsche troepen in Egypte op meer dan 400.000 man wordt geschat Door het zenden van al deze troe pen ter 'bescherming van bijzondere be langen. Ziet het Woslfront, dat juist zoo dringend behoefte heeft aan aanvulling, zich meer dan 700.000 meerendeels in den krijg geharde, ervaren manschappen onthouden." Ook Frankrijk, dat reeds zeer zware ver liezen leed, heeft zooals de schrijver nader aantoont reeds het uiterste aan rnenschennanvulling gegeven. Niettemin moest het ook nog zijn aandeel voor Galli poli en Saloniki leveren, wilde hot als Mid- dollandscbe Zee-mogendhe d tegenover En geland blijven meetellen. Ouk daar, aan de Dardanol'-en en in Macedonië, gingen duizenden en duizenden menschenlevcns verloren. N*u Frankrijk niet meer geven kan, nijpt hel troopengebrek zoozeer, dat Engeland, allen tegenzin van het vo'.k ten spijt, genoodzaakt is tot invoering van den dienstplicht over te gaan, omdat de -.ver ving van vrijwilligers onvoldoende re=ul taten oplevert Echter berekent de mijtaire medewerker van de „Times", dat Engeland door de wet op den dienstplicht in 1916 ten hoogste 1.400.000 man zal krijgen en dat het daarmede niet meer kan doen dan bestaande divisies aanvullen en haar tot in den herfst in het veld handhaven. Van Italië is niet te verwachten, dat het een aanzienlijke troepenmacht ter beschik king zal stellen. Zie het lot van Servië en Montenegro. ,.Yan de Entente-mogendheden blijft slechts Rusland, dat met zijn schier onuit puttelijk mensobenmateriaal nog lot een be langrijke krachts-inspanning m staat geacht kan worden. Maar vergeten we niet, dat dit land in het afgeloopen jaar geweldige Mappen heeft gehad; en dat wel is wlaar hel Russische leger niet werd vernietigd, maar dal don toch het beste deel ervan verloren ging. Of de nieuw georganiseerde troepen een zoodanige kracht kunnen ont wikkelen, dat zij het zeer sterke Duitsche postfiont zouden kunnen indrukken, ma.g betwijfeld worden, aangezien de beste Rus sische troepen niet in staat zijn gebleken om door een slrijd in liet ojren veld de voorwaarts dringende Duitsche legers tegen te houden. Ook is Rusland voorloopig niet bij machte om zijn hondgenooten met zijn overvloed van personeel te helpen, omdat het nog steeds geïsoleerd is. Dat Canada, Australië, Zuid-Afrika, enz. nog zoodanige contingenten naar Europa zouden kunnen zenden, dat daarmede een aanzienlijk gewicht in de schaal werd ge legd, valt moeilijk aan te nemen; zij zullen wel reeds gezonden hebben, wat maar ecnigszins gemist kon worden. Daarentegen hebben we uit verschillende berichten wèl kunnen vernemen, dat na het tot stand komen van de verbinding der Centrale Mo gendheden met Turkije, talrijke nieuwe Turksche legerscharen onder Duitsche lei ding worden georganiseerd en geoefend." De „Militaire Spectator" concludeert, dat aan beide zijden van een militaire uitput ting geen sprake is en geeft verder als zijn meen in g te kennen, dal men van de. zijde der Entente ook dwaalt mei de reeds door velen geuite opvatting, dat in de verslap ping van het krijgsbedrijf (vóór de weder opleving jn den allerlaalsten tijd) een blijk van Duitsohland's economische uil putting te zien valt. Na toelichting van deze meening zegt de redactie, dat van Duitsch land echter niet te verwachten was, dat, het een afwachtende houding zou aan nemen, die het geen voordeslen kan bren-i gen. Vandaar, dat de geringe actie veeleer wordt toegeschreven aan het feit, dat Duitschland ,bezi:g was tot in de puntjes voorbereidingen t© treffen yoor een krach tig offensief. De Italiaansche staatscourant maakt ©en koninklijk besluit openbaar, waarbij de oor- logsbegrooting voor 1915/16 met 200 milli oen lire wordt verhoogd. Over de oorzaak waardoor de Fransdhe hulpkmiser „Provence" in de Middelland- sohe Zee is gezonken, verkeert men nog in 't onzekere. Het moest waarschijnlijk wordt een ontploffing op het schip geacht. Volgens telegrammen, te Marseille van het eiland Milos ontvangen, -zal het aantal geredden* aseasnioodej^k-raiaii 9Q0 Jbedragem Volgens de „Daily Telegraph" zijn de oorlogsschepen, die Japan naar de Middel- landsehe Zee heeft gezonden om er de han delsbelangen van Üe entente-mogendheden helpen verdedigen, de gepantserde kruisers „Kasoega" (7627 ton; en „Tokiwa" (9750 ton; en de beschermende kruiser „Sjitose" (IT^O ton). De gezantschappen der entente te Athene hebben aan de pers meegedeeld, dal de entente-mogendheden, overeenkomstig Grie- kenland's verlangen, het land een dage- lijksch kwantum van 1270 ton graan en mats hebben toegestaan. De maamlelijksche rijsttoevoer is op 17.000 zakken gesteld, de maandelijksche toevoer van steenkool op 25.000 ton. De toevoer van andere nood zakelijke artikelen zal, heet het, „binnen de grenzen van een verstandig verbruikt worden toegestaan." Te Weenen zal een „Duitsche volksdag" worden gehouden ter behandeling van alle vraagstukken, de Duitsehers in Oostenrijk betreffende. Alle Duitsche partijen nemen ei aan doel, ook <1© sociaal-democraten. liet Zweodsche zeilschip „Stella" heeft een flesch opgevischt, waarin zich drie bnevcn van kapitein Loc we, den gezagvoer der van den vergane Zeppelin L 19, be vonden. Tvvee der brieven, aan zijn ouders en zijn vrouw in Lübeck gericht, zijn geschra- ven vóór het luchtschip in zee viel. Loewe zegt daarin dat de motoren weigeren, dat men nog slechts 100 M. boven zee is en dat hij een ongeluk voorziet. De derde brief is geschreven als dat ongeluk gebeurd is en is een afscheid. Dief „Magdeburgische Zig.", waaraan het het bovenstaande is ontleend, verklaart, dat het buiten eiken twijfel vaststaat, dat de L 19 niet had deelgenomen aan den aanval op Engeland, want 's middags van den dag, toen het luchtschip is vergaan, is het over Liibedk in de rich ling van de Noordzee gevlogen. i Gisteren werden te Berlijn en te Lyon afgevaardigden van Zwiteersche geneeshee- ren verwacht, die onderscheidenlijk de Duit sche en de Franse he krijgsgevangenenkam pen zullen bezoekcriv o:u gevangenen uit te zoeken, die na db reeds gèschiede uit wisseling daarvoor/ 'alsnog in aanmerking komen. „Dagens Nybeter", van Stockholm, heeft zeeofficieren in het buitenland gevraagd wat de lessen van den oorlog ter zee zijn geweest De Duitsche admiraal Kailer von Kallenfels schrijft, dat de entente zoo'n overmacht ter zee had, dat de middelrijken zich vooral op den duikbootoorlog moesten toeleggen. Hij verwacht, dat na den oorlog Engo.and, Frankrijk en Amerika pogingen zmlen doen, het gebruik van duikbooten zooveel mogelijk te bepeiken, maar de mil- delrijken zullen hij vermoedt met steun van kleine landen zich daartegen ver zetten. i Hij is verder van mcening, dat de linie- sijjiopanvoortaan wegens het duikboolge- vaar gruotere snelheid moeten hebben, zoo dat ze door liniekniisers zuilen worden ver vangen. Kleine staten, voor wie de aan bouw van die liniekruisers te dmir zou worden, zullen z. i. goed doen zich op de duikbooten en het luchtwapen toe te leg gen, vooral op duikbooten. Met liniekruisers van middelbare grootte te komen, zou, meent hij, een groote mis slag zijn. Torpedobooten mogen niet klei ner zijn dan 200 ton, en duikbooten moe ten vooral ving kunnen duiken. Ingezonden Mededeelingen. Weinig volwassenen ontsnappen er aan. In onze tijden van dikwijls ongeregelde leefwijze, ongeregeld dieet, zittende ieefj- Wijze enz., zijn er betrekkelijk weinig vol wassenen, die geen last hebben van aamt- beien. En wat die last beteekent is aan de on gelukkige ljjders, die voortdurend hinder hebben van stekende pijn en jeuking, het zij zij zitten, liggen of loopen, maar al te goed bekend. 'Aambeien worden vaak ver oorzaakt door verstopping, het gebruik van sterke purgeermiddelen, paardrijden enz. En als gevolg van aambeien treden dik wijls bij verwaarloozing van de kwaal, bloedingen, ontsteking, fistel en verzwee ring op. De eerste aanwending van Foster's Zalf reeds verzacht de prikkelende .pijn en jeuk en gewoonlijk is een doos voldoende tot, genezing. Zorgt brji de behandeling voor een goede spijsvertering en vermijdt buiten sporigheden. Foster's Zalf (iet op den juisten naam) is te Schiedam; verkrijgb. bij "Kappelhoff Hovingh. Toezending geschiedt franco na rentvr v. - postwissel 5 *f 1775 per-doos. Koloniën. Borneo. Men schrijft aan de „Preanger Bode" o.m uit Brand jerrnas in De aanwezigheid der troepenmacht in Pasir heeft de kwaadwjlligen in'dat gebied, die nog op pirn. 500 man worden geschat, voldoende vrees aangejaagd om. hen voor- loopig van een actief optreden te doen af zien. De benden sparen hun krachten tot een beteren tijd, d.w.z. tot ze weten dat de hoepen grootendeels weder vertrokken zijn. Het schijnt dan oo-k weer 't oude spel letje te worden, want tot heden lor: zijn de patrouilles op geen noemenswaardigen tegenstand gestuit Natuurlijk zijn de leiders der benden be kend en zal de actie in Pasir wel met zijn afgeloopen alvorens die hoofdmannen zijn gewitigen genomen. Doch dat daarmee het verzet niet altijd gebroken is, bewijst het geen op andere plaatsen in den archipel is gebeurd. De kopstukken hebben over "t algemeen een g.oote familie en zoolang daarvan nog leden in vrijheid zijn, blijft het gevaar, dat de bevolking, na zich on derworpen te hebben, opnieuw tot verzet woirdt opgeruid, bestaan. De verzetslieden in Pasir hebben zich nooit doen kennen als hardnekkige tegen- stander-s. Meestal was het voldoende, een paar der opstandelingen neer te leggen om de rest tot onderwerping te dwingen. Deze on standvastigheid bij dat volk brengt tevens mee, dat, zoodra het machtsvertoon* is af geloopen, zij met de „beloofde" onderwer -ping geen -rekening meer houden. De benden hebben hel tegenwoordig ge munt op de telefoon lijn. Ze weten reeds, dat zoo'n ding hun verrassingen kan be zorgen, en hebben daarom eenige honder den .meters weggehaald. De lijnopzichter H„ wiens woning ze reeds, hadden ver- dirand, werd gevangen genomen, doch later weer vrij gelaten onder belofte, dat hij de lijfl__met~20u herstellen. Hem werd mede gedeeld, dat warneer hij zulks loch deed, het zijn leven zou kosten. De lijnopzichter wordt nog deze maand (December) vervangen. Door 't bewaken van de telefoonlijn wor; den hoepen aan de vervolging der benden onttrokken. Verder zijn het regenbuien en koortsgeval'.en, die den ageerende troepen vieel last bezorgen. Orenjlroomine. De correspondent te Padang van de „Java Bode" seint: Eainan heeft veel schade geleden door- de Saüda-rivier. Zes inlandsdie y rouwen en één Chinees zijn door den stroom mede- gesleurd. Den volgenden ochtend zijn de lijken van den Chinees on van'oen inland- sche vrouw gevonden. Van de overig© ver misten was geen spoor ie ontdekken. Van de SaJida-rivier af tot aan Painan zijn de sawahs geheel verwoest. Op. Pasar-Baron zijn 10 woningen verzwolgen en 5 andere ingestort. T-e Loempo (Painan) zijn twee huizen 'verzwolgen en alle sawahs verwoest Ook de centrale der goudmijn is zwaar be schadigd. Persdelict. liet hof heeft het vonnis van den Raad van Justitie te Socrabaja, waarbij de heer Boon, hoofdredacteur van het „Soer. libld." wegens 't. publicecren van troepenbewegin gen lot 2 geldboeten van f 25 word ver oordeeld, vernietigd en bebl. opnieuw recht doende veroordeeld tot .veertien dagen ge vangenisstraf. Er hecrschte te Batavia algemeene ver- ontivaardiging, over deze zware straf, meldt de „Deli Ct." Aanslag op een assistent. Er is 4 Januari door drie koelies eeu aanslag gepleegd op den assistent Van Lierop, der onderneming Mirmontana, te Njalindoeng. De koelies, boedjangs der onderneming, Avaren niet op het werk verschenen, waar om de heer Van Lierop zich naar den boedjang-fcarnpong begaf, om de oorzaak daarvan op te snorren. Al spoedig kreeg hij de „speibelaars" in de gaten, die zich met eenige „kampongbelies" vermaakten. Toen de heer Van Lierop hen aansprak, namen zij een dreigende houding aan en ondanks zijn kalm optreden, vielen zij hem onverhoeds aan. Trvee der Kerels Avaren met messen gervapend. De heer Van Lierop, ongewapend zijnde, verdedigde zich zoo goed .mogelijk "met zijn vuisten. Bij het pareereii.der messteken werden twee zijner vingers half afgesneden. Eén der kerels A-iel hem op een gegeven oogenblik ook van achter aan, en bracht hem ©en A-rij diepe snode aan. het achter hoofd toe. De heer Van Lierop stortte be wusteloos neer. Zijn hulpgeroep was rntus- schen door den administrateur, den heer Kingma, gehoord, die toegesneld, hem Arend liggen, badende m z'n bioed. Lle heer Kingma hel het slachtoffer on middellijk Daar de Julianaklmiek te Soeko- boemi vervoeren. Vooral de hoofdAvond bleek vrij ernstig en diep te zijn. Weinig scheelde het of de hersens waren geraakt De algemeene toestand van den heer Van Lierop is, naai- omstandgibedd, A-rij goed. De daders zijn tot heden nog A-oort- A-luchtig. (JaA-a Bode). ■Handel eo Bedrijf, Uitlotingen. Burgerlijke Stand. VLAARDINGEN. i Gehuwd: 1 Maart. Jan van Noord, 26 jaar en - Neeltje Poot, 26 jaar. Picter van der Zwan, 25 jaar en Johanna Cornelia atui Dam, 23 jaar. Jan Jacob Bastiaan van der Does, 23 jaar en Johanna Neeltje Noor- lantler, 20 jaar. Krijn Buitendijk, 24 jaar en Cija van der Wagt, 21 jaar. Jan Plooij, 26 jaar" en Cornelia Hendrika Boei, 29 .jaar. Albert van Essen, 23 jaar en Geerlruida Jacoba van Holten, 23 jaar. André Janus Jacobus Torbeek, 23 jaar en Cornelia Elshout, 24 jaar. Geboren: 26 Febr. Agatha Margarelka, dochter/van F. Chodzijnski en A. den Boer; Vleersteeg. 27 Febr. Maartje, dochter van A. Dijks hoorn en D. Stuurman, Korn. Speelman straat, 28 Febr. Ilermina, dochler van W. Ver- brugge en A. van -Oosten, Vaarlweg. Petronella Cornelia, dochter van J. Peters en K. van der Windt, P. K. Drossaarl- straat. Overleden: 25 Febr. Trijntje de Bruin, 84 jaar, we- duAvo van A. de Bruin, Binnensingel. 26 Febr. Dirkje Noordhoek, 68 jaar, weduAA-c Aran A. van der Windt, Ooster straat. Adriana Hoogendam, 14 maan den, Korn. SpeeJmanstraat. Hendrika v. Ree, 54 jaar, echtgenoot v. W. Schatte, Bleekstraat. 27 Febr. Gerrit Vlielander, 9 maanden, BroekAveg. 28 Febr. Anthonie Maat, 9 maanden, De Wetstraat. Wilhelmina van der Vlis, 57 jaar, weduwe van J. Baggus. Callenburg- straat. 29 Febr. Johanna Berkhout, 76 jaar, AvcduAve van J. Vrijland, Oosterstraat. Johannes Kalisvaart, 65 jaar, echtge- noote van J. JBagchus, Emmastraat. O VEESCHIE. Ondertrouwd: W. v. d. Bjarg, 27 jaar en P. V. d. Sar, 27 jaar. Geboren: Arie, z. van IX Snaathorst en M. Kool. Johanna, d, van A v. Vliet en H. Rogge veen. Overleden. E. y. Rhoon, 78 jaar, weduwe van J. Verhoef!. J. Zeeuw, 71 jaar, echtgenoot van A Hoogenboezem. SCHIEDAMSCHE f V- w* LOTEN SAKSEN-HEIN i.\ GEN van 1870. Serietrekkmg 3 Jan. Preiuietrekking 1 Febr, Betaalbaar 1 ftlei. 87 seriën. 36 98 111 339 002 755 998 1000 1154 1373 1526 1022 1932 2082 2225 2231 2340 2342 2911 2945 3039 3091 3134 3197 3241 3297 3347 3495 4027 4284 4489 4495 4592 4796 -1797 4902 5Ü15 50ÜC 5153 5201 5220 5451 5637 56.j7 5690 5769 5848 5871 5927 0061 0101 0232 0240 6255 6379 6510 6598 6011 7092 7099 7202 7264 7307 7314 7370 7427 7658 7659 7082 7712 7723 8034 8296 8376 8162 8539 8793 9140 9305 9366 9425 9445 9582 9654 9975 9995 Serie 3347 no. 28 5000; serie'1154 no. 31 12000serie 98 no. 8, - serie 6061 no. 27 en serie 7314 no. 18 elk 1200; serie 111 no. 42, sene 339 na. 6, serie 602 no. 40, serie 1154 no. 43, serie 3197 no. 8, serie 5*201 no 17, sene 5657 110. 41, sene 6232 no. 27, serie 6255 no. 19, serie 7264 no. 13, sene 7314 no. 16, sene 7370 no. 7, serie 7682 no. 35, serie 8034 no. 26, sene 8396 no. 18, elk 50. De volgende elk 120: Serie No. Serie No. Serie No. 36 48 2342 49 3241 45 4495 21 5680 11 7370 17 7712 39 9582 13 1526 5 2911 44 3297 43 4495 31 6232 25 7370 40 8376. 35 §654 44 1932 9 3134 4 3297 45 4797 26 6041 27 7658 2 8462 4 Serie No. 23-10 49 3197 9 4284 5 4902 28 7092 49 7658 46 9425 7 De overige nos., vervat in bovengenoemde serren, niet f 11. v fk ■**1 1 V 1 4

Schiedamsche Courant | 1916 | | pagina 9