Koninkrijk van een aantal weelde-artikelet uit alle landen met inbegrip van Je domi nions totaal za! worden verbodèn Tot ■leze artikelen zullen o. a_ behooren auto's voor particulieren, muziekinstrumenten, ta etgereedschap, ijzerwaren, garens, por selein en zeepan. De Entente. i Gistermorgen is Je Italiaan-iche oppeibe- vel hebber, generaal Cadoma, te Parijs aan gekomen. Hij werd afgehaald door generaal Joffre en den nieuwen minister van oorlog., generaal Roques. en door de menigte met geestdrift begroet! lieden tvorden te Parijs vernacht prins .Alexander van Servië, met den minister president Pasjitsj, en den gevolmachtigden minister Vanowitstsj en den chef van diens kabinet, benevens kolonel Os to jets hof maarschalk. voa£«lftir* filmt. ÏB;Ü Kon» besluit van 17 dezer is de heer A. Gonzalez Torres erkend en toegelaten als Consul-generaal van Columbia te Am sterdam. ben. Aaar we vernemen, heeft de uitvoerende commissie van de Noderlandsche Ovetzee- trust -Maatschappij besloten, den aanvoei van cacaoboonen tot nader order geheel stop Ie zetten. Het Galloper-vuurschip verdwenen. Het gistermiddag te IJmuiden binnenge komen stoomschip ..Amstelland'* heeft ge rapporteerd. dat het lichtschip „Ga'loper" verdwenen is en dat in de nabijheid \an do plaats van het lichtschip op twee mijl Zuil West van de zwarte ton: een wrak liirl met den mast twee voet boven water. iDe Gnlioper" is het oostelijkste iicht- --chip voor don mond van do Theems Spr. begon met te wijzen op de sterren, beelden, groepen van sterren, die vóór 2 <t 3 duizend jaren reeds waren vastgesteld en heelden van menschen en dieren, waar- kennisgeving de heeren mr. von Briel S-asse en 'J. H. Evers; voorts de heeren D. Ris, mr. Kavelaars en J. H. Scheffers. De notulen van de vergadering van 8 van STAD8NIEUWK. G, Visser Ban. A'a een smartelijk tijden is hodeninorg'm overleden de heer GI Visser Rzn.. in den ouderdom van 77 jaren. In hem is heen gegaan een man, die in bet openbare leven in deze gemeente een zeer op den voor grond tredende positie vele jaren lang heeft ingenomen. Een lange reeks van jaren is hij lid van den gemeenteraad en wethouder van gemeentewerken geweest en als zoodanig heeft hij in het gemeentebestuur zijn mede- De gewone audiëntie van den minister werking verleend in zeer moeilijke tijden, van marine zlal'Vrijdag a. s» niet plaats heb-j Aan de schutterij heeft hij zich vele jaren gegeven. Ka in 1863 daarbij te zijn StutenerUiiligeii Tot canoidaten voor leden van de Provin ciale Staten zijn door het vrijzinnig clomité in het district Alphen gesteld de heeren J. Be:,.:sn te Bodegraven, en J. A. Hoogend ijk te Zwammerdam, De aMeelingen van de S. D. A. P. te Gouda hebben besloten, bij de a.s. Staten verkiezingen voor elk der drie vacatures een candMaat te stellen. Be 6. 6. tu JTei.-Iadi*. De Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, Mr. J. P. Graaf van Liihburg Stirum heeft, blijkens hij het Departement van Koloniën ontvangen telegram heden te Batavia het be stuur aanvaard. De heer IdehbuTg is nu afgetreden en, naar vrij vernemen, is den afgetreden Gou verneur-Generaal het Grootkruis in de Orde van den Nederiandschen Leeuw verleend. Jhr. mr. T. E. L. de Stuera. f In den vroegen morgen van "heden is te *s-Gravenhage op 72-jarigen leeftijd over leden Jhr. Mr. Victor Eugène Louis de Stuers, lid van de Tweede Kamer- der Sta- ten-Generaal. In 'den laatsten tijd was hij reeds her haaldelijk door ongesteldheid verhinderd ge weest de vergaderingen der Tweede Kamer bij te wonen. Nederland en de éerlef. Dezeevaart. In een gisteren alhier gehouden huishou delijke vergadering van de zeeliedenvereeni- ging „Volharding" is besloten niet te gaan varen voor men den uitslag weet van dc conferentie, die het bestuur dezer vereeni- ging heden in Den Haag met de ministers van hinrienlandsche zaken, van marine en van landbouw zal hebben. Tengevolge daarvan zijn gisteravond niet naar zee vertrokken de stoomschepen „Ba tavier III" en de Otis Tarda". Ook de aan gemonsterde schepelingen van zes andere zeilklaar in de haven te Rotterdam lig gende schepen wachten op den uitslag dezer conferentie, voor zrj gaan varen. De „Tubantia". Naar aan de „N. Ct." werd. medegedeeld, zijn reeds pogingen aangewend om door duikérs zekerheid te bekomen betreffende de herkomst van de torpedo, waardoor de „Tubantia" getroffen is. Daarbij is geble ken, dat het schip op zij ligt. Deze pogin gen zullen worden voortgezet; maar men ontveinst zich de moeilijkheid niet om daar mede het gewenschte resultaat te bereiken, temeer vrijï de torpedo in de kolenbunkers moet zijn terecht gekomen en de ter plaatse aangerichte vernieling dus zeer groot zal zijn. Naar wij vernemen, geschiedt het duiken op de plek waar de „Tuban tia" gezonken is, geheel op initiatief van de Kon. Holl. Lloyd, waaraan het schip toebehoort. Wel moeten zich aan boord van de „AVo- dan", van welk vaartuig af het duikonder- zoek geschiedt, eenige zee-officieren bevin den in verband met de eventueele resultaten van het onderzoek. De Pal'ombang. De Rotterd. Lloyd deelt ons mee, dat de .iPaleoribangM ^fa/teodagmorgen halttwaalf/ anderhalf mijl benoorden de Galloper-boei is gezonken. De geheele bemanning en de twee passa giers zijn gered; vier man der bemanning zijn licht gewond en opgenomen in het hos pitaal te Harwich. De anderen zijn allen te Londen. De leden der bemanning van' de „Pa- learahang", die gewond zijn, zijn: de tweede stuurman, een stuurmansleerling en twee stokers. i Onze scheepvaart. De onderlinge conferentie van vertegen woordigers vau Scheepvaart-Maatschappijen werd heden voormiddag ten kantore van de firma 'tVm. Müller te 's-Gravenbage voort gezet De samensprekingen hadden gisterna middag nog tot geen resultaat geleid. M a s. De Minister van" Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de burgemeesters een circulaire gezonden, waarin wordt medege deeld, dat de prijs van maïs, welke door de Regeering na de Maart-distributie zai worden verkocht, zal bedragen voor La PJata-maïs f255, voor Mixed-ippis (ouden oogst) ©n voor Indische maïs f265 per last v— 2000 K.G. Deze prijsverhooging geldt niet voor maïs, <lie wordt verstrekt aan gemeentebesturen voor ruiling tegen rogge. Cacao. Men meldt ons uit Den Hang: ingelijfd, werd hij achtereenvolgen-, be noemd in 1866 tot 2e luitenant, in 1868 tot 1ste luitenant en in 1872 toL kapitein. In' 1S75 werd hem eervol ontslag verleend, door hem verzocht om persoonlijke rede nen. doch hij trad opnieuw bij het korps in dienst, waar hij in 1885 benoemd waid tot majoor-commandant van het korps, welke post hij bleef bekleeden tot het oog en- blik dat de schutterijen bij de wet weiden opgeheven. Hem werd bij het verlaten van den dienst den rang van luitenant-kolo nel toegekend. s i Op zijn initiatief werd hier in 1866 de Scherpschuttersvereeihging opgericht, die in 1869 hij Kon. Besluit werd omgezet in het korps Kon. Scherpschutters, waar van de heer Visser tot aan de opheffing van het korps commandant bleef. -Met groote toewijding heeft hij de be langen van beide korpsen behait'gd. S r„>ng in den dienst, heeft- hij 'die korpsen ge bracht tot een oefening die vele andero korpsen verre vooruit was. Bij openbare feesten was de heer Visser steeds in de/Commissies die leiding ga ven en zijn stuwende kracht daarin werd algemeen" gewaardeerd. Ook op ander terrein bewoog hij zich. Zoo was hij lid van tal van vereenigingen. Op zijn initiatief word hier indertijd de eerste symfonie-vereeniging opgericht. Hij behoorde mede tot hen, die hebben sa mengewerkt om te komen tot de stichting van een gemeentelijk museum. Hij was mede, vóór de Fransch-Duit sche oorlog, een der oprichters van een Zuid-Afrikaansche Handelsvereeniging, die ■"chter tengevolge van den storen,len in vloed van dien oorlog en zijn gevolgen slechts een kort bestaan heeft gehad. Hij was een man, die zeer gevoelig was voor het leed van anderen; hij hielp graag en deed dit zeer veel. fn den heer Visser is een merkwaar dig man heengegaan. Bij de te Rotterdam gehouden examens lullige handwerken, zijn om. geslaagd de lames J. AL Lolkus. S ,C. van der Zoo, Ah Zwagers, It. W. A van Riet en K \V. Duffer, allen van hier. 'De openbare, les voor den Cursus in Han denarbeid, in het lokaal boven de Beur», /al gehouden worden op Donderdag 23 Maart a.s., van 6 tot 8 uur 'savonds. Nieuwe Industrieën te Schiedam. Men meldt ons dal het complex fabrieks- on pakhmspanden met kantooi stalling enz. lande Oversehicschestraat (Iang~ doSchie) nos. 43, 45, 47, 49, 51, 53 en 55, waarin meer dan dertig jaar de kistenfabriek „De lvjst" van dan heer T. A. J. Zoetmulder gevestigd is geweest, door bemiddeling van den (makelaar iS. ,C. 'van AVlaai wijk van Doorn alhier, [is veikocht aan de firma N. I. Jakobs en Zoon, gevestigd te Zwartsluis, die zich voorstelt er een fabriek van bor stelwerk, straatbezems, kwasten en aan verwante artikelen te vestigen. Dit is een bestaande oude zaak, die zich naar hier verplaatst, omdat Schiedam voor don aan voer van grondstoffen en den afvoer van fabrikaten zoo gunstig gelegen is, en in het centrum ligt waar de voornaamste chën- teien der fabriek gevestigd zijn. Van wei-ingelichte zijde vernemen wij te vens dat door tusschenkomst van denzelf den makelaar verkocht is aan'n combinatie huiten de stad, het geheele aandeelenbe- zit van de eenige maanden geleden hier ter stede opgerichte Naamlooze Vennoot schap Bouwmaatschappij .Hofrast", bedoe lende de exploitatie van 14 woningen, een boonderij met stallen, knechtswoning, tuin derswoning met moestuin, weiland enz., vroeger eigendom van de familie "Wittkampf, alles bij elkaar gelegen aan den Overschie- sclien weg alhier. Het ligt in het voornemen der 'combinatie om voorloopig op oen ge deelte van het weiland, grenzend aan het spoorwegemplacement, een exportslachterij to stichten. 'Het domicilie van de Naamlooze Vennootschap Bouwmaatschappij „Hofrust" is vanaf 15 Alaart ten kantore van genoem den makelaar,'Singel 64, alhier gevestigd. Literair Historisch Physlachs Yereeulglng, Gisteravond heeft in Musis Sacrum, prof. dr. A. A. Nijiand, van Utrecht, zijn hoor- ileressen en hoorders een blik doen slaan in de AYondercn van den Sterrenhemel. In een zeer duidelijke uiteenzetting van verschillende bizonderheden heeft spr. eenig begrip doen krijgen van de grootheid der ruimte waarin zich de sterren bewe gen, in de wijze, waarop zich de weten schap van haar kennis meester maakt en van het veie dat haar nog blijft te veroveren wat thans nog vrijwel onbekend js. aan die groepen hun naam ontleenden, en j Februari j.l. worden vastgesteld, en die van waarin de plaats der sterren nader werd de vergadering van 29 Februari d.a.v. ver aangeduid. Die groepen en namen zijn tot daagd» - - - Mededeelingen De voorzitter deelt mode dat bij het col lege is ingekomen :- van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken, schrijven, ten geleide van een afschrift van het Kon» be sluit van 28 Febr., waarbij aan de geneente een voorschot uit 's Rijks kas is verleend tot een bedrag van ten hoogste f66.000, om de gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de vereeniging „Volkshuisvesting", ten behoeve van den bouw van oen 40-tal ar beiderswoningen. Kennisgeving. Van de Ged. Staten Een schrijven, ten geleide van het óp 6 Maart goedgekeurde Raadsbesluit, d.d. 29 Februari j.l., tot wijziging der gemeentej- begrooting, dienst 1915./model B. f 1077.585 Idem ton geleide van hot op 6 Maart goedgekeurde kohier van de pi. dir. bel naar hot inkomen, dienst 1915/16. Idem ten geleide van de op 6 Maart goedgekeurde raadsbesluiten, d.d. 29 Fe bruari j.l. tot: 1. onderhandsche verhuring aan B. H P. Juffennans. van het grasgewas van een perceel bouwterrein aan de Z.-zijde van de Warande voor de som van f 1 2. verkoop aan A. P. P. Roovers q.q van een onopgehoogd perceel bouwgrond aan de L. Knapperlstraat, hoek Thomas Kempisauaat voor den prijs van f7.50 per vierk. M. 3. verkoop aan J. Bokhorst q.q. van oen perceel bouwgrond, gelegen aan de St. Liduïnastraat, hoek Bnigmanstrant, voor len prijs van f9 per vierk. M. Mem, waarbij toestemming wordt ver leend om de t( .lelijke vestiging van de openbaar kgere-school I in het gebouw Ier voormalige Burgerschool aan het Broers veld, te verlengen van 1 tot en met 19 April 1916. Van B. en W. Schrijven, houdende mededeeling, dat vrij stelling van havengeld is verleend aan de N. V. Furness' Scheepvaart en Agentuur- Alaatschappij, te Rotterdam, ten behoeve van den lichter „V Driel 57", waarop een kraan geplaatst was, die bij de lossing van kolen uit het motorschip „Zeearend" is gebruikt. Kennisgeving. Idem schrijven, houdende mededeeling dat, nu de juiste grootte" van de bij onder handsche akte d.d. 10 Dcc. '14 van den Staat der Nederlanden in erfpacht ontvangen op peniakte domeingrond, kadaster sectie N, nos. 235, 236, 223 en 233 (allen gedeel lelijk) en no. 234 (geheel) door kadastrale meting is bekend gewoiden, een nadere regeling van den jaarlijkschen canon voor den grondslag voor ieder der onderdoden van het terrein aangenomen, moet plaats hebben, waarvoor een aanvullingsakte moet worden opgemaakt. Kennisgeving. Idem voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f4650 voor.het aanbren gen van verbeteringen aan de privaten en het maken van lichtkappen op de afdekking der gangen en van onderramen en de muren tusschen de lokalen en de gangen van school C aan de Lange Nieuwstraat Bij een bezoek aan deze school door de commissie voor de Gemeentewerken, is het opgevallen, dat zoowel in de gangen als in de lokalen geen voldoende licht is. AVij] deze school vermoedelijk nog wel een 20- tal jaren dienst zal moeten doen, heeft de commissie naar middelen uitgezien omdat gebrek te verhelpen, en meent deze gevon den te hebben in het maken van lichtkap pen op de aMekldng der gangen en het maken van onderramen in de muren tus schen de lokalen en de gangen. Zal in de volgende vergadering behandeld worden. Idem, voorstel tot ingebruikgeving aan G. van Helden, van den grond aan den kop van de oude cpuihaven tegen f0.15 per vierk. M. Het is de bedoeling van den,verzoeker, om den hem in gebruik gegeven grond uit te breiden met een terrein van 10 X 10 M. ten noorden van zijn terrein, om een over gang -te krijgen van 8 op 10 M. breedte van zijn terrein, de gevraagde terreinuit- breiding bedraagt 125 vierk. M. In overleg met do Commissie voor het Grondbedrijf, stellen B. en AV. voor hen te machtigen met ingang van 1 April a.s.. op Welken datum ook de oude huur is ingegaan, ook dezen grond aan Aran Helden in gebruik te geven tegen £0.15 per vierk. M. Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. Idem, voorstel tot bekrachtiging van den onderbandschen aankoop van H, Gabel' van de perceelen kadastraal hekend sectie H no. 40, 726,, 727, 729 en 735, groot 19.177 vierk, M., gelegen aan den 's-Graveland- schen polder, voor de som van f 25.000. benevens de kosten van overdracht Overeenkomstig het voorstel keurt de Raad dezen aankoop goed. Van de Gezondheidscommissie schrijven, waarbij wordt aangeboden het verslag over 1915. Idem van de Commissie voor het 'Alg. Handels-Entrepót. Beide verslagen zullen worden gevoegd fcij het Gemeenteverslag. Van de Commissie voor het HandeLs- Entrepót schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden een wijziging der begroo ting, dienst 1915. Van de Gezondheids-Commissie, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de reke ning en verantwoording over 1915. Van de Commissie van "beheer van het Fonds der Vernietigde Gilden, schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de rekening en verantwoording over 1915. Deze alle worden gestald in handen van de Commissie voor de Financiën en de be lasting om advies. Van de Commissie van toezicht op het heden behouden, maar de beelden mensch en dier zijn prijsgegeven. Op het gedeelte van den hemel, dat door ons kan worden waargenomen, bevinden zich 58 sterrenbeelden, waarvan er 49 reeds door de oude Grieken waren in beeld ge in acht en genoemd, en daarbij zijn er waar van reeds door Homerus, 1000 jaar vóór Christus, werd gesproken. De tegenwoordige wetenschap deelt de sterren in naar hun grootte, wat niet be- teekent naar hun afmetingen, maar naar hun lichtsterkte, en zoo zijn die sterren, die bij een mooien, hekleren avond, wan neer de maan niet schijnt, met het bloote oog gezien worden, in 6 groote klassen verdeeld, waarvan de sterren van den Groo- ten Beer, een vrij algemeen bekend sterren beeld, tot de 2e klasse behooren. De ster ren van de 1ste klasse hebben 100 maal grootero lichtsterkte dan die van de 6e klasse. Aan onzen sterrenhemel zijn ongeveer 6000 sterren met het ongewapende oog waa rnecihbaar, waarvan er door óén waar nemer hoogstens '2000 te zien zijn, indien de waarneming geschiedt onder do-meest gunstige omstandigheden. De weikehjk aan te wijzen sterren zijn dan echter nog maar oen goede duizend. Gebruikt men daarentegen een kijker van kleine afmeting, dan wordt het aantal ster ren reeds 4O0.Ö0O, omdat daarmede dester- ren uii do 9e gxootte-ki.isse zicinjj-ddi, worden, terwijl met een grooten kijker 100.000.000 sterren worden gezien, waarbij dan de sterren zijn van de 17e klasse; deze zijn oen millioen maal zoo zwak als die van den Grooten Beer. Het feit dat dc sterrenbeelden reeds 3000 jaar bekend zijn, toont aan hoe onverander lijk die zijn, maar geheel onveranderlijk zijn ze toch niet, zooals uit de waarnemin gen is bewezen. Door fotografische opnamen van den sterrenhemel is vastgesteld dat in werkelijkheid de sterren zich verplaatsen, zij het ook langzaam. Een der snelst zich bewegende sterren legt in 2000 jaren e"n afstand af gelijk aan de middellijn van dc maan. Echter is er één ster, van de Se grootte, die dien afstand aflegt in 2 eeuwen. Spr. vertelt dan van de vlekken op den hemel, waarvan er op onzen hemel 26 met het bloöto oog te zien zijn en waarvan er in totaai reeds zijn waargenomen en vast gesteld moer dan 15.000. En het is vooral aan de fotografie te danken dat de weten schap zich van den aard dier vlekken heeft kunnen op de hoogte stellen. Die vlekken zijn te verdoelen in 2 hoofd soorten; de eene soort is samengesteld uit sterrengroepen, en zijn bolvormig; die der 2e soort blijven bij de sterkste kijkers vlek ken. Deze laatste zijn weer te onderschei den: lo. in vlekken, zooals de sluier en de planeet- of ringnevels2o. en die welke gevormd worden door gassen. De waarneming van de laatste geschiedt door de spectroscoop, waarmede niet alleen kan worden geconstateerd, dat de vlekken gassen zijn, maar ook met welke men te doen heeft. Zoo zijn er die bestaan uit waterslof, uit helium, een gas, dat men wel rieds had waargenomen, maar dat men pas sedert enkele jaren kent op het laboratorium; een derde gas, het nebuuin, is nog niet nader hekend. Ten slotte is er nog een soort vlek. dat men nog niet nader kent. Van de 1000 vlekken die niet uit sterren bestaan, zijn er hoogstens 100 gasvormig er 900 niet; deze beboeren tot de z.g. witte nevels, in tegenstelling van de groene. Di witte nevels zijn spiraalvormig en vertoornen gewoonlijk 2 spiraalarmen. De waargenomen verschijnselen hebber gelegenheid gegeven vast te stellen, dat d< Alelkweg genoemd, kan worden de rugge graat van het heelal, want het lijkt wel, of deze verband houdt met alle grospen er soorten van hemelverschijnselen. Zoo is het merkwaardige feit geconsta toerd, dat bijna alle nieuwe sterren vei: schijnen op den Melkweg; dat de gasvon migc nevels steeds in den Melkweg, daan entegen de spiraalnevels daarin nooit voor komen. Dat is natuurlijk geen toevalligheid maar wijst op een vaste richting in die ver schijnselen. 1 Hier ligt dus een basis om te komen tot de structuur van het heelal en de vraag blijft nog te beantwoorden: hoe is het geor «anfecerd geheel le zien? In schijfvoxm? Is hel rins./onnigIs het spiraalvormig? Meer en meer schijnt men geneigd aan t: nemen, dat de spiraalvorm de maest waar schijnlijkstö is. Ten isLotte weid een prachtige serie licht beelden vertoond, die, het gesprokene toe lichtend, de eigenaardige, interessante ver schijnselen aan den hemel in zeer duidelijkt foto-opnamen te zien gaven. l Een dankend applaus getuigde aan hel slot van do waaideering der aanwezigen voor hetgei n prof. Nijiand dezen avond had gegeven. De heeir Ilom, opmerkend, dat deze avond de laatste van de serie voor dit jaar is gq woest, dankte de aanwezigen voor hun. op komst, de hoop uitsprekende, dat een vol gend jaar het aantal deelnemers aan deze lezingen veel grooter zal zijn. Rij wiel kaarten. Ingaande 1 April zal de prijs van de rijvvielkaarten op de stations der H. IJ. S. M. worden verhoogd van f0.20 ojp f0.30. Er zullen echter couponboekjes 'wonden verkrijgbaar gesteld van tién stuks tegen 52.-. i UIji.l Gemeenteraad. Atergacering van den Gemeenteraad 'op Dinscag 21 Maart 1916, des namiddags 2 uur. Voorzitter, de Burgemeester, de heer M. L. Honnerlage Grote. Tegenwoordig zijn 17 leden; afwezig met Lager Onderwijs, schrijven, houdende op. gaaf van de data, waarop de examens aan de openbare lagere scholen, Mag en avond scholen en de tentoonstelling van de her halingsschool zullen worden gehouden. Kennisgeving. Van den directeur van den Gemeente- lijko Keuringsdienst op eet- en drinkwaren en gebruiksartikelen, aanbieding van het verslag over 1915f i Zal worden opgenomen bij het verslag van den toestand der Gemeente. Van den Prot. Chr. Bestuurdersbond adres, waarin adhaesie wordt betuigd aan het adres van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Volksbond om het bedrag van aftrek voor noodzakelijk onderhoud te vqr- hoogen van f400 op f500. In handen van B. en AV. om advies. Van de Schiedamsche Tramweg-Mij. aan bieding d.d. 9 Maart van het verslag over 1915. Kennisgeving, Aran den NederJ. Bond van Werklieden van openbare diensten en bedrijven, afdee- ling Scliiedam, adres, waarin wordt verzocht in plaats van een loontoeslag, een hooger loon uit te kceren. In handen van B. en AA', om advies. Van J. H. Ris E.Hzn„ adres, waarin hij bezwaar maakt tegen den voorgestel den verkoop van den gang tusschen de panden AVcstvcst 23 en 25 aan de firma J. Al. van der Schalk en Co. Hierop zal worden e©let wanneer punt 4 der agenda aan dc orde komt. A'an J. A. Ilingman. adres, waarin hij met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag verzoekt als directeur en leciaar aan de Burger Avondschool. In handen van B. en AV. om advies. ATan A. Drop, dankbetuiging voor zijn benoeming tot Hoofdopzichter bij de Ge meen te werken. Kennisgeving. Nog is ingekomen het volgende* schrij ven Ondergeteekende verzoekt UEd.Achtb. be leefd voor het sluiten der vergadering van hedenmiddag de volgende .vragen te ma gen stellen. Is het B. en AAI bekend, dat de mouterij of drogerij van den (teer Tieman, aan de Hoofdstraat, wanneer deze werkt, lo. bij nacht het geraas zoodanig is, dat de nacht rust voor de omwoners onmogelijk wordt 2o. de stank van dien aard) dat, naar gelang de wind is, voor de omgeving on dragelijk; 3o. dat «ie fijne stof, die verspreid wordt, het onmogelijk maakt voor de be woners eenig waschgoed of kleedingstuk buiten te hangen en deze Bovendien verplicht zijn alle ramen en deuren gesloten te houden4o. "indien B. en AV. het een en ander bekend is, wat zij in dezen denken te doen, om die verschillende bezwaren op te heffen. W, .V. d. HOEK. Aan het einde van de agenda zal gele genheid bestaan deze vragen te behandej len. De heer Kavelaars komt ter vergadering. Aan de orde is: 1. Benoeming van eesn lid van do Solmt- tings-Commissie voor de Rijksinkomstenbe- iasting (vacature-F. Cv van der Pant Jr.). Aanbevolen worden (in alphabetisohe volgorde) de heeren: AV. A. Hoek (Lange Haven), S. Hijman, N. van der Velden. Bij tweede stemming wordt benoemd de heer We A. Hoek. De heer Scheffers is inmiddels ter ver gadering gekomen. 2. Voorstel' van Burgemeester en Wethou ders tot geheel1 nieuwe inlichting van het Gymnastieklokaal van de nieuwe M. U. •0. School aan het Oude Kerkhof, zoor der gebruik te maken van de toestellen enz. van het lokaal aan den R u i tenhavemiweg, dat dan mede beschikbaar blijft voor inge bruikgeving aan particulieren, vereenigini- gen, enz. De meerdere kosten, dan vroeger worden geraamd, voortvloeiende uit het niet inge- bruifc nemen van de oud© meubelen enzi, waarop was gerekend, .worden geschat op £1000. B. en Wi. achten het beter, daarvoor thans geen afzonderlijk crediet te vragen, doch wanneer de kosten voor meubileering van de geheele school met gymnastieklokaal vaststaan, den Raad voorstellen te doen tot het verleenen van een aanvullingsmediet voor die geheele meubileering. Tot een en ander wordt besloten." 3. Voorstel1 van Burgemeester en Wethou ders tot beschikbaarstelling van een cre diet van fSOQO, voor den aanleg van de Ileenvlietschestraal en verlenging van de Voomschestraat. Ten (behoeve van den bouw van een' 40-tal eengezinswoningen, door de .Vereeniging Volkshuisvesting, is het noodzakelijk, dat de Aroornsche straat verlengd wordt, tot aan lo Ilecnvlietsehe straat, die geheel moet worden aangelegd. Het komt gewenscht voor, om reeds vóór Jat met den bowordt begonnen, de rio- 'oering in de straten te maken, terwijl de verharding dan kan worden aangebracht als de huizen bijna voltooid zijn. Voor de rioleering alleen is een beding van f2700 noodig en voor den verderen aanleg nog f5600. Het crediet van f 8000 wordt hiertoe ver leend. (De vergadering duurt voort./ Gisteravond werd door de politie een be schonken burger gearresteerd, die na zijn arrestatie bleek te zijn oen landstormman. die sedert 11 dezer zijn garnizoen had verlaten. Hij is hedenmorgen derwaarts gebracht. De politie heeft hedenmorgen naar Voor burg gebracht een 14-jarigen jongen, die de ouderlijke woning aldaar was ontloopen en hedennacht hier ter stede zwervende was aangetroffen. Gisteren is door een rechercheur vau politie te 'Rotterdam, waar hij hem ont moette, een 16-jarige, ter beschikking van de regeering gestelae jongen, aangehouden, die sedert eenige weken uit een gesticht bij Maastricht, waar hij was opgenomen, waa weggeloopen. Heden is hij naar dat ge« sticht teruggebracht. It r i&h'

Schiedamsche Courant | 1916 | | pagina 2