erflater het gemeentelijk schiMorïjonmuseum heeft bedacht. Voorts vragen B. en W. een crediet van 245.000 gulden, om op het terrein van het ziekenhuis aan den Bergweg een barak te doen bouwen voor besmettelijke ziekten, bevattende SO hodden, alsmede een tweede zusterhuis. Uit de toelichting tot dit voorstel blijk'dat thans ook voorstellen in overwe ging zijn voor een meer definitieve oplossing der behoefte aan ziekenhuisruimte. Nederland en de oer log. Be zeevaart. Overeenkomstig een door de scliaapvaartr vereeniging genomen besluit, heeft haar vcorz'fter, de heer Paul Nijgh, gisteravond aan den minister van landbouw, nijverheid en handel een brief ter hand gesteld, ten bewijze, dat de rederijen wel allerminst weigerachtig zijn. aan billijke verlangens van de schoei «-off Kieren tegemoet te ko men, wat betreft een verhooging van de m thee ringen aan nabestaanden van slacht offers van oor! oas ongeval 1 en Slechts de wijze, waarop de scheeps officieren gemeend hebben, die verlangens kenbaar te moeten maken, heeft aanleiding gegeven tot het door de Scheepvaart-ver- eemging uurenomen standpunt. Naar van de zijde van de Vereeniging van Gezagvoerders en Stuurlieden ter koopj- vnardij Wordt vernomenzijn de stoom) vaarl-niaatscimppïj Nederland, Koninklijke Hollandsere Lloyd, de Wes'-Indisehe Mail dienst en de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-Mij., met groote bereidwilligheid aan de verlangens van het gezagvoerend personeel tegemoet gekomen. Verkeer met Engeland. Men meldt uit Vlissingen: Be mailboot Prins Hendrik", is gister- namiddag 3 uur. de „Koningin Wilhelmina" halfvijf te Vlissingen aangekomen. Beide booten hadden 78 passagiers aan boord. Op iedere boot waren een 40 invalide Duitsche burgers, die in Engeland geïnter neerd zijn geweest. Met de „Prins Hendrik" kwamen ook mee een dokter en drie zuster van het Noderl. Roode Kruis, gekomen uit Frankrijk, wier taak aldaar geëindigd is. Heden. (Binsdag) en Donderdag, vertrekt de „Wilhelmina" van Vlissingen; van Zater dag af wordt een beperkte dienst met de „Prins Hendrik" voortgezet. Vleesch voorziening. In deze week is wederom! een begin gemaakt met de beschikbaarstelling van de z.gj. regeeringsvarkfens. Alle gemeenten (750), die tot dusverre varkens kregen, ont vangen ze wederomi In totaal wordende- ze week bijna 10.000 stuks afgeleverd. Aan genomen mag worden, dalt het mogelijk zal blijken, op dezen Voet nog geruimen tijd de leveringen voort te zet'en. Met nadryk is er de aandacht op .gevestigd van de des betreffende autoriteiten, die met liet on middellijke toezicht heiast zijn, dat de sla gers de aan hen verstrekte varkens uit sluitend in het klein mogen verkoopen. Deze leveringen zijn ongeveer even groot als die Van einde December 1915 en ge schieden eveneens tegen de toen geldende prijzen. Passen' na(ar D|u i t so hl and. Men meldt ons, dat alle nieuwe en. nog loopend© passen naar Duitschland en 'Ifcl- gié Voorzien moeten zijn van de hand- ioekeninlgi van den betrokken commissaris der Koningin; met diens' stempel wordt niet langer genoegen genomen. Ook moeten duimafdrukken yan den bezitter op den pas wjorden geplaatst Aangehouden post De Nieuw-Amisterdamdie 22 dezer van Rotterdam naar New-York is vertrokken, heeft de post op da ree do van Deal moe ten afgeven. i De „Tamhora" en de „Prins der Nederlanden". Het s.s. „Tambora" (Rotterdamsehe Lloyd), gisteren op reis van Java naar Rotterdam te Plymouth aangekomen, om aldaar den kolenvoorraad aan te vullen, zet nog hedenavond of morgenochtend de reis, gelijk met de „Prins der Nederlan den" van de Maatschappij „Zeeland", te Amsterdam, rond Schotland voort. De firma L. Smit en Co. gaat met de sleephooten do mailh'ooten tot de Noor- sche kust tegemoet om ze dan naar hier te begeleiden. Be ondergang van de „Palembang".; Het departement van marine deelt mede: Uit het onderzoek, ingesteld naar de oorzaak van den ondergang van het s.s. „Palembang", van de Rotterdamsehe Lloyd, is gebleken, dat dit schip zich op den v.m. van den ISden Maart ten ongeveer 11 u. 25 bevond op V/s mijl ten noorden van den Noord-Galloperboei, stoomende in den koers W>. t. Z.. toen een schok werd gevoeld, die het geheele schip deed tril len. De machines werden gestopt en daarna op achteruit gezet, tot het schip stil Jag. Het schip 'maakte echter slechts weinig water. Ten 11 u. 30 werd een tweede hevige schok gevoeld van een ontploffing in het voorschip aan stuurboord ter hoogte van het groot-luik, waardoor het schip zwaar overhelde en begon te zinken. Terwijl de opvarenden zich redden in de sloepen, volgde kort daarna een derde ontploffing aan stuurboord ter hoogte van de machinekamer, die het schip tot zinken bracht. Bij het onderzoek werden beëedïgde ver klaringen afgelegd" door den gezagvoerder, den eersten stuurman, den bootsman en een matroos. Daarbij is gebleken: lo. dat het schip tijdens de tweede'en derde ontploffing plaats hadden geheel stil 2o. dat de eerste stuurman, toen lüif na de tweede ontploffing met de sloep /nog langszijde lag, een - streep in het water, gevormd door opborrelend water of lucht, met groofe snelheid kot schip aan S.B.-zjjüe zag naderen en dat hij nog vóói dat de streep het schip bereikt had. de 3e ont ploffing zag plaats hebben.' waarbij zjjn sloep overstelpt werd door oen watorkolm; 3o. dat de bootsman en de matroos eeni- gen tijd ha de eerste ontploffing een witte streep gevormd door luchtbellen en schuim inn S.B. met groote snelheid over hot water recht op het schip aan zagen komen, waarop de tweede explosie volgde. Zij zagen de witte streep voor don boeg overloopon van een Engelschen torpedo ,ager. die aan stuurboord ongeveer dwars vlak bij de „Palembang" lag cn bezig was met een losgeraakte mijn in den grond te schieten. s.s. „Duiveland". De kapitein en equipage van het gezon ken s.s. „DuivoUmd", te zamen 18 kop pen. van wie er 2 gewond zijn. zijn te Sheerness aan land gebracht. Bij de directie der Scheepvaart- en Steen- kolenmaatschappij te Botterdam is uit Lon ten nader bericht ontvangen, dat dc „Duive- !and" 12 mijlen uit de kust op een mijn :s geloopen en in 7 minuten is gezonken. Alle opvarenden werden gered; één stoker is licht gewond. De Huidenkwestic. Nu de bekende Huidenkwestie is afge wikkeld, zal in het vervolg van de ge- importeerde huiden en looistoffen 5, van het Amerikaansche overleer 3 en van het zool leer 5 h 6 pCt. moeten worden betaald. Consenten voor den invoer van Ameri- kaansch zoolleer zullen voorloopig niet meer worden verlèend, hetgeen natuurlijk voor de markt van groote beteekenis zal zijn. Reddingsschip „Be Atlas." Van Iden maatregel door de Regeering ge nomen om het reddingsschip „Atlas" te stationneeren in de Noordzee is kenoisgej neven aan de regceringen van Dui'sch'an-d, Engeland en Frankrijk. De heer v. Voflenh o ven. Het vertrek van den hew van Vollenj- hoven, hd der uitvoerende commissie van de N. 0. T„ uaar Londen, tot afdoening van mikele nog loopende zaken, i-, thans bepaald op Woensdagavond 'a. s., per „Batavier II" Geneeskundige hulp ter z.e.e. In het jaarverslag van de Reedersvereeni- ging voor de Nederlandsche Haringvissche- rij, uitgebracht in de algemeene vergade ring op 24 dezer, komt de mededeeling voor, dat het verzoek om uitzending van twee schepen met geneeskundige holp aan boord, door de Ned. regeering niet inge willigd is. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is deze mededeeling minder juist. Pogingen zijn in het werk gesteld, om, evenals in 1914, een vaartuig uit te zenden, maar daarvan moest afgezien wor den. omdat het bleek, dat de militaire de partementen geen artsen in de gelegenheid konden* stellen, om aan hoorei van dat -aartuig als geneesheer dienst te doen, terwijl geen geschikte particuliere genees- heeren daartoe bereid gevonden worden. Door den Nederlandschen Bond van Kof fiehuis-, Restauranthouders en Slijters is met de Nijverheidscommissie een conferen tie gehouden, in verhand met de regeling van een contanten marktprijs van het ge distilleerd. VLAARDINGEN, 27 Maart. Burg. en Weth. stellen den Raad voor een belasting te heffen op openbare Vermakelijkheden. De opbrengst hiervan wordt geschat op ruim f2000 per jaar. STADSNIEUWS. Boor den heer H. J. M. de Graaff is in verband met zijn vertrek uit do gemeente, ontslag ingediend als lid van den Gemeente raad voor district III. Tot onderwijzer aan de lagere school voor Geref. onderwijs aan de Broersvest alhier, is benoemd dc heer Joh. Bontrop, te Rotterdam. Bij de te Rotterdam gehouden examens nuttige handwerken zijn o. m. geslaagd de dames G. C. J. Bijlo, C. P. Donkhorst, en A. M. C. Kooper, allen van hier. Loepuyta Bank Schiedam. In de algemeene vergadering van aandeel houders weiden balans en winst- en verlies rekening goedgekeurd en het dividend be paald op f50 of 5 pGt. per aandeel. Be sloten weid de oprichtingskosten geheel en op meubilair een badrag van f2600 af te schrijven en een bedrug van f 10.500 te reserveeren. Der Directie werd machtiging verleend om van de in portefeuille zijnde aandeelera een bedrag van f 150.000 uit te geven. Oratorium Messias, De door „Gemengd Koor" te geven uit voering van het oratorium „Messias", van Handel, onder leiding van den heer Ber nard Diamant, te Rotterdam, in het kerk gebouw van den Protestantenbond, aan de Westvest, alhier, zal plaats hebben op Woensdag 12 April a.s. „Werf Gneto". Op Donderdagmiddag ten 1.30 uur zal van de „Wiert Guste" alhier te water wor den gelaten het stoomschip Sint Anna- land'^ daar in aanbouw voor de Scheep vaart- en Steenkolen-Maatschappij te Rot terdam. t Gisteravond zag een agent van politie in politiek een man in de Tuinlaan loopen die iets zwaars droeg,, waarom hij den man aanhield. In de plantage een nader onderzoek instellend, koos de man het ha zenpad; de agent slaagde er niet in hem te achterhalen. Hedenmorgen is dezelfde agent er weer op uit gegaan en heeft den mail bij hel g.iau naar zijn werk aange houden. en mede genomen naar liet politie bureau Hij had den drager van den zak, die bleek 20 K G composiUcbuizen te be vatten. zeer pertinent herkend Het lood is m beslag genomen en pioccsverbaal is opgemaakt. De aangehoudene is een Rotter dammer, die hier werk/aam is bij den bouw van nieuwe huizen. Op verzoek der militaire autoriteiten is hier van morgen aangehouden een laml- stonnplichtige, die zonder verlof zijn gar nizoen Leiden had verlaten en hier ver bleef. Hij is daarheen temg gebracht. Gisternacht te 12 uur is op de Oudeha- venkade te Rolteidam X. van den van hier. aangehouden, eui lopse werkman,die den tramconducteur W. K., die hem den toe gang weigerde tot bijwagen 127 van lijn 8 der eleclrische train, omdat hij onder invloed van sterken drank verkeerde, met een mos in het linkerbeen heeft gestoken. De tramconducteur is m de politiepost Jan de Beurs verbonden. Gisteravond omstreeks half negen mur. werd door een burger aan de politiepost nabij de Koemarkt gebracht een man, dien hij uit dia Buitenhaven had gehaald en die daar te voren, onder den invl'osd van stort ken drank verkeerende, was ingekropen. Nadat 's mans kleerea gedroogd waren is hij naar zijn familie gegaan, omdat hij zijn kosthuis niet wist terug te vinden. Hij kende noch den naam der straat, nodli van de mensclien waar hij in den kost was. Hedenmorgen is do zakkendrager R. de Lange, terwijl hij langs den ladder naar den eersten zolder van het pakhuis Rozenburg aan de Sehie ging, halverwege dezen ladder door onbekende oorzaak daar afgevallen, waarbij hij met het achterhoofd togen de straat sloeg en bewusteloos Weef liggen. Binnengebracht in het gist'pakliuis, kwam hij daar weer spoedig hij kennis. Een dokter heeft hem ondeftocht, doch geen ernstige gevolgen van den val kunnen constatesren. De man is daarop met zijn dochter naar zijn woning gegaan. Hedenmiddag klaagde de man nog over erge pijn. Volksbadhnls. In de week van 1925 Maart 1916, Wer den genomen 481 baden. Is te Klasse: Kuipbaden 34, Regen- baden 31. Klasse: Kuipbaden 91, Regenbaden ets. Kinderbadön 9. AGENDA. Vrijdag tot en met Maandag. Flora-Bios coop, 8 uur. Voorstelling van een afwisselende reeks films. Optre den van den misicalen clown Wil liam met zijn hond Bob. Heden en volgende dagen. Casino. 8 uur. Jean Louis Pisuisse, Moderne Ca baret-Voorstellingen. Heden tot en met 31 Maart. Tivoli-Schouw- burg, 8 uur. Opera-gez, De la Mar. De Mascotta. 28 en 31 Maart. Gr. Schouwburg, 8 u. Rot tend. Toon. Gez. „Prulletje". 28 Maart. Groote Nuts zaal, Rotterdam, 8 uur. Kamermuziekuitvoering. Het Holl. Strijkkwartet. 29 Maart. Ambachtsschool, 24 uur en 79V2 uur. Openbare les in de practische vakken. Toengankolijk voor alle belangstellenden. 29 Maart. Groote Schouwburg, 8 uur. Toon.- Royaards. „Dolle Hans" 30 Maart. Tentoonstelling yan werk der leerlingen van dc Herhalingsschool voor jongens, van 7\jï tot 9 uur 's avonds. i Eïinst en Wetenschap. Nog een Poolexpeditie. Amundsen heeft thans zijn plan, om Van kaap Barrow in het noorden van. Aljaska afgaande, zijn schip in het ijs te brengen ein. 'zich dan te laten meedrijven door het Noordpoolbakken, weer opgevat Die. tweeihonderdui zend kronen, die- hem voor dezet expeditie in 1914 door de Noorsche Storthing waren toegestaan, docih die waion ingetrokken hij het begin van den oorlog, kunnen heim, dank zij Noor wegens gunstigen econounisdben' toestand, opnieuw worden ingewilligd. Hij zal intus- schen voor den tocht, die nu, naar het voor nemen luidt, m den zomer van 1917 zal be ginnen, niet van de „Fram" gebruik maken, doch een kleiner sdhipi voor den ijsdrift laten bouwen--of zich een gesdhikten reeds bestaanden poolvaarder daarvoor aan schaffen. Rechtzaken. Vrijgesproken. De 4e Kamer der Amsterdamsche recht bank deed heden uitspraak in de zaak te gen den heer J. C. Schroder, redacteur van „De Telegraaf", beklaagd van overtreding van artikel 100 IV. v, Str, door 'in het ochtendblad van de „Telegraaf" van 27 November 1915 op te nemen of te doen opnemen een door hem onder het hoofd „De Perscamarilla te Amsterdam'" gesteld en geschreven artikel. De Rechtbank sprak heden den heer .T. C. Schroder vrij, overwegende dat niet be wezen is, dat hij door het bewuste artikel de neutraliteit Van. ons land in gevaar heeft gebracht Geëischt was 1 jaar ge vangenisstraf. Kerk en School. HOOGER ONDERWIJS. Universiteit te Utrecht, Doctoraal rechts wetenschappen mej. J. 0 Knottnerus. Aan het Rheinische Teohnikum te Bin- gen zij'n geslaagd voor electro'-ingenieur de heeren J. Broek, Rijswijk (Z.-HTh. Ha genaar, Arnhem, en E. Lailerman, Den Gemengd Nieuws- Twee remmers gedood. Hedennacht had op het nieuwe rangeer terrein te Zwolle een ernstig ongeluk plaats. Een losse remmer. <lie mol een goodorenf- Irein vut Utrecht iva* gekomen, werd bij het oversteken yan de xails door tien laatslen personentrein uit Utrechl gegrepen, zijn kameraad, die hem wilde waarschuwen, werd eveneens overreden. Beiden waren onmid dellijk gedood. De slachtoffers -zijn de jonge mannen l'i oreboom en van der ICaay, beiden uit U hecht. Rivierdieven. Naar het huis van bewaring te Arnhem ,/ijn overgebracht twee gebroeders- v. d. H., die aan boord van hun schip op den IJsel jin le buurt van Zutphen zijn gearresteerd. Zij hadden zich daar schuldig gemaakt aan diefstal van koper van bliksemafleiders en weiden reeds lang gezocht door de poht.s der gemeente Rheden, die hen verdacht van diefstal!<dn ,op steenfabrieken en andere oiaatsen langs den Use!. Na hun arrestatie loor rijks- en gemeentepolitie bleek men een goede vangst gedaan te hebben; zij hebben zich schuldig gemaakt aan talrijke dief stallen en inbraken te Arnhem, Brummsn, Rheden, Vianen, Amerongen, Wijk-bij-Duur- -rtede enz. Hoofdzakelijk werd koper en leer (drijfriemen) gestolen, hetgeen bij een op- kooper te Gouda opgespoord en in beslag genomen is. 1 Noodlottige twist. Te Weert heeft zioh wederom een moord naxtij afgespeeld. Een zekere Schuman, die ongunstig bekend staat, kreeg met 'een an der, eveneens -ongunstig bekend staande, twist in het logement „De Trompet". Th. Schuman kieeg bij de vechtpartij, die volgde, verschillende messteken en werd naar het St. Jonas Gasthuis vervoerd. Gistermorgen is hij aan de gevolgen overleden. De vermom lelijke daders zijn gevangen genomen. Gis termiddag had de gerechtelijke schouwing plaats. De verslagene en de verdachten zijn geen Weertenaren. De sterke Siegfried In het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhago werd gister avond door een Duitsche opera-combinatie de „Siegfried" opgevoerd. Volgen* de kri tieken is deze opvoering een artistiek suc ces geweest, o na inks het. volslagen de stem ming bedervende begin, dat een lachsucces werd. Toen n.l. de jonge Siegfried krach tig, zooals hei. bij den held past met zijn beer opkwam, gaf hij zoo een hevi- gen ruk aan het louw, dat het arme beest den kop van den romp vlooig; en toen zagen de toeschouwers plots het venvezen gezicht van een Haagschen tigurant, die nu met zijn berenhuid geen raad meer wist en een goed heenkomen zocht. Men schoot in den lach en de stemming was meteen weg, gelukkig niet voor langen tijd. Vermist. Men meldt uit IJrnuidcn d.d. gisteren: Vandaag voor 14 dagen is van hier naar de Noord/.oevisscherij vertrokken de stoomtrawler Oceaan I, van de N. V.Sltoom- visscherijmaatscliappij Oceaan I. directeur de heer L. Allard, schipper J. Darphorn. Ofschoon voor langer dau 8 dagen voor zien van leeftocht en steenkolen, werd toch op een gewone reis van 8 of ten hoogste 10 dagen gerekend. Tot heden is de trawler nog niet teruggekeerdhet stoomschip is het laatst gezien Zondag 19 Maait door een van IJsland thuis va renden stoomtrawler.'Men maakt zich on gerust over het lot van schip en beman ning. Sloep met patronen. Die door den logger SCH 252 te Soheva- ningen aangebrachte sloep, waarin zicih o-. m. patronen bevonden, is, naar de „Nieuj- we Ct." meldt, een groot model met koper beslagen Buitsche marinesloep. Èéiiï burgemeestershuis. Te Groenlo heeft de Gemeenteraad beslo ten voor den burgemeester een huis te laten bonwen, omdat voor deze aldaar geen be hoorlijke woning te vinden is. Ongelukken. De molenaarsvrouw van een der water molens aan den Kinderdijk is gisternamid dag zoodanig door een wiek getroffen, dat eenige oogenblikken daarna de dood in trad. Een oude geschiedenis. Directeuren van Teyler's Stichting te Haarlem zijn thans gedagvaard ten verzoeke van den heer Gerrit Olthof, te Nijmegen, om rekening en verantwoording te doen van het beheer over de helft van de 'nalaten schap van Elisabeth van der Huist en na. goedkeuring daarvan aan eischer af te geven alle tot de nalatenschap behoorenöe en daarvan afkomstige goederen, gelden, effec-' ten, enz., met de vruchten en interessen. De dagvaarding deelt het volgende mede Gerrit Olthof treedt op voor Louisa Ca tharine van Det, die ten behoeve van Olt hof afstand heeft gedaan van haar rechten. Zij is, volgens de dagvaarding; de eenige naaste erfgenaam van Catharina Olthof, die in 1784 te Haarlem overleed. Catharina Olthof was de eenige naaste bloedver wante van Elisabeth van der Hulst en bet eenige Mnd van de volle nicht van Pieter van der Hulst. Het Hof van Holland be sliste in het jaar van het overlijden van Catharina Olthof in een vonnis tegeh de executeurs van het testament van Pieter Teyler van der Hulst, dat Catharina Olthof gerechtigd was tot de helft van de na latenschap van Elisabeth' van der Hulst, met inbegrip van een legaat van f lOO.OOo! De dagvaarding deelt voorts mee djit deze harte nalatenschap, behalve de f 100 000. nooit is uitgekeerd en steeds in bezit en beheer is gebleven van de elkaar opvolgende executeuren. Duitsche zucht naar goud. Men schrijft Van dc Oostgrens: ln Uuitschland bestaat een ontzaglijke ijver ui het verzamelen au goudgeld. En de regeoring wakkert dien ijver niet weinig aan, door op hot inleveren van die specie als premie te stellen, dat e.-n familie daar voor een paar dagen verlof kan -bekomen voor een aan 't front vertonvend.cn strijder. Dat deze „inzameling" v.m (goudgeld zich uitstrekt tot on zo Nederlandsche goudstuk ken in het bezit van Nederlanders en tot schade van dezen, gaat o. i. todh wel' wat al le ver. Twee Nederlandsche dames, die eenige dagen in Duitschland hadden doorgebracht en Zaterdag j.I. via Gronan naar ons land .terugkeerden, werden door de stationswacht ,ddaar ontlast van f25 in Nederlandséb goudgeld. Ze ontvingen er Deitsoh geld voor terug, de mark berekend tegen den koem van 60 ets. Voor haai- f 25 ontvingen ze dus 42i,B mark terug. Toen ze in Enschedé waren aangekomen, had dit geld wegens het enorme kocrsveischil, slechts een waar de van ruim f17; zoodat de beide dames sen verlies te hoeken hadden van pl.m. 8 gulden. Oorlogsvaria. Het Londensche dagblad „The Globe, had cenigen tijd geleden een artikel geplaatst, onderteekend „Patriot", waarin mevrouw- Asquith, de etihtgenoiote van don Engelschen ministerpresident werd beschuldigd, datzij pakjes versnaperingen had gezonden aan Duitsche 'krijgsgevangenen in het kamp van Dorungjlon Hall. Mevr. Asquith diende een klacht in, en de eigenaren van „The Globe" boden toen aanstond hun verontschuldigin gen aan, vei klaarden een som van £1000 ter beschikking van de aanklaagster tewil- lin stelten, waaraan zij zelve een bestem ming zou Kunnen geven, terwijl zij tevens betaling van alle onkosten beloofden. Mevrouw Asquith stond er echter op, on der eede de beschuldiging tegen te spre ken, en zoo is de zaak dan toch nogyoor- gekomen. Dinsdag verscheen mevrouw As quith, vergezeld van haar dochter Eliza beth, vtoor een Kamer van het Hoogge rechtshof, waar de vei wits chuldig i nge n n og eens in allen vorm, door den advocaat van de Globe-eigenaren werden, herhaald. Mevrouw Asquith begaf zich in de getui genbank-1, de eed werd afgenomen., endaar- na doorstond zij een geregeld verhoor van den-rechter: Hebt n ooit in eenigerlai verbinding ge staan met Krijgsgevangenen, te Doninglon Hall? Nooit, Of zulks laten doen? Nooit. Zijn er geschenken, of berichten uit uw huishouding naar Doninglon Hall gegaan? Noen. Er is beweerd dat u versnaperingen zond Van de firma, Fortnuim Mason. Wat voor geschenken hebt u ooit door haar bemid deling gezonden9 Aan mijn zoon aan do Dardanelles Hebt u ooit andere geschenken gezon den? Neen. Is er iets waar in het smaadschrift? Neen. Na ddt verhoor werd ten overvloede nog eens cte kampcotrnmlandant gehoord. De rechter nain den anonymus nogeens onder handen en trok uit het geval de moraal dat de mensehen allerlei kSvaad- willige praatjes maar- niët voetstoots-moes ten gelooven. Daarmee Was de zlaak gedaan, die na tuurlijk Veel belangstel Ling vond in de En gelsche „society" Sedert het uitbreken Van den oorlog zijn 2 millioen gallons rhum voor het Engel se he leger aangekocht, tot een, bedrag van 323.000. Sarah -Bernhardt, gaat naar de loopgra- ven. In den loop van deze week hoopt zij er de Engelsche en Fransche troepen op te zoeken. Zoo meldt een Engel sch blad. Blijkens de Engelsche verlieslrjsten van 24' Maart zijn 11 officieren gesneuveld, 26 gewond of Vermist. Bovendien wterden, d.d. i5' Maart 491 manschappen als gesneuveld, gewond of vermist opgegeven. Van de vloot zijn 22 manschappen ge dood, gewónd of vermist. Vermeld waren op de Pruisische verlies- lijisten tolt en met 439 een .getal va.n| 2.377.378 gesneuvelden, gewonden en ver misten. De lijsten 440449 bevatten 19.010 namen. 450—459 19.777 460—469 21.349 470—479 20.044 Op de lijsten tot en met 479 staan Jus 2.457.558 namen vermeld. Daarbij moeten nog gevoegd, worden de namen van 254 Beiersche, 355 Wjurfemi- burgsehe, 262 Saksische lijsten, en van 67, lijstern van de marine. -Efeze opgaaf loopt tot het nummer van 15 Maart, zoodat de lijsten nog geen be trekking hebben op het offensief bij Verdun. De soa-dem. districtsconferentie te Leip zig heeft met 33 tegen 6 stemmen (42 le d-en waren afwezig) instemming betuigd mot het optreden van de afgescheiden s.id^ rijksdagleden en adle rijksdagleden, die fej- i i J i i i Hmct i (Hl in"- i

Schiedamsche Courant | 1916 | | pagina 2