69"" Jaargang, Zaterdag 4 November 1916 No. 15287 Tweede Blad. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Prijs pet kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen fl. 1,25, franco per post fl. 1.65, Prijs per week: Voor Schiedam en Vlaardingen 10 cent Afzonderlijke nummers 2 cent Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het Bureau bezorgd zijn. Bureau: Lange Haven No. 141 (hoek Korte Haven). Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fL 0.92; iedere regel meer 20 cents. Reclames 40 cent per regel. Groote letters naar do plaats die zij innemen. Advertentiën hij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hiervan zijn gratis aan het Bureau té bekomen. Dagelijks worden zoogenaamde kleine advertentiën opgenomen tol den pi ijs "an 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Deze advertentiën worden, mits voor 3 achtereenvolgende nummers opge geven, slechts 2 maal berekend. Intercommunale Telefoon To. 103. STADSNIEUWS. Uit den Gemeenteraad. IV. Jaarwedden onderwijzers, i (Vervolg.) Art. 6, sub. 8. Do heer mr. Kavelaars: In do 2e alinea is sprake van jaarwedde en in de 3e alinea van wedde. In de wet wordt onder scheid gemaakt. Wordt dat onderscheid hier bedoeld 9 De heer Goslinga.: De bedoeling is, dat, van wat de ooiderwijzer-vendient, wondt afgetrokken wat aan zijn plaatsvervanger wordt uitbetaald. Iemand hoeft b.v. f 1000 salaris plus f 300 toeslag, zijn plaatsvervanger zal f700 krij gen. Hij behoudt dus f 1000 f 700 -f- f 300 of f 600. In het volgende punt krijgt de lie trdkkemo absoluut mets. Ilct komt niet vaak Voor, maar- er zijn hier toch zulke gevallen geweest Een onderwijzeres weid voor een proefjaar benoemd aan een school voor achterlijken. "Zij vroeg toen. een jaar verlof, opdat zij na'het proefjaar zoonoodig weer op de school zou kimmen, terug komen. In dat jaar ontving zij oefa salaris op de an- dezo school en hier Wondt 't salaris inge houden. Ook hoeft zich het geval voor ge daan van een onderwijzer, die tijdelijk be- pioemd wend tot leer aar aan de ÏL 13. School. Ook aan dezen wend Voor dien tijd Verlof verleend, en zijn onderwijzers- salaris werd in dien lijl ingehouden. De heer Ris ziet in art. 3: Elke onder wijzer die liet hoofd der school bijstaat Moet jiu geen wijziging aangebracht wor den? De heer Goslinga acht wijziging niet poodig en niet geWenscht. Wat niet aan een plaatsvervanger wordt gegeven, wordt aan den onderwijzer uitbe taald; dat geldt voor allen. De heer mr. Kavelaars leest nu het artikel der wet voor. Hij had zooeven het oog op de tegemoet koming in de huishuur; waarop de een misschien aanspraak heeft en de andere met of beiden. Dat was de reden voor zijn vraag. Nu heeft de heer Goslinga gezegd lioc do praktijk is; dat heeft hem bevredigd. De lieer Ris: Als de onderwijzer gemobi liseerd is, krijgt hij dan toch betaald de tegemoetkoming in do huishuur en zoo noodig zijn plaatsvervanger ook? Wordt dan tweemaal' huishuur betaald? Do heer Goslinga antwoordt aan den heer Ris, dat „onderwijzer van bijstand." een term der wet is. Voor gemobiliseerden is een afzonderlijke regeling gemaakt. Die hem nu vervangt krijgt can zelfstandig be rekend salaris dat door B. on W. wordt ge regeld. In den regel zijin plaatsvervangende onderwijzers jonge onderwijzers die dus het aanvangssalaris zullen krijgen. Do heer Maas: Waarop berust dat'? Do hoer Goslinga: B. en W. regelen dat altijd zoo. De heer Maas: Dat is elders in de verordening opgenomen. Hij heeft or ove rigens niets tegen. Behouden de tijdelijke onderwijzers gedu rende de vacantie het salaris? Do lieer Goslinga: Als de vacgntie valt in den tijd waarvoor zij als tijdelijk onderwijzer benoemd zijn, wel. Do heer de Bruin had nog iets willen vragen bij art. 5, maar art. C werd zoo oogenblikkelijk besproken, dat hij -daartoe niet in de gelegenheid is geweest. Hij zou dus daarop nog even willen terugkomen. Er is nog oen adres ingekomen dat hier op betrekking heeft. De heer Goslinga: Dit artikel betreft den gymnastiek-ondenvijzer. Het lesuur was vroeger 60 minuten, maar was feitelijk minder, en dat is nooit gere kend. De heer Krijjger gaf les een uur van 60 minuten. Of.met het gaan van de school naar de gymnastiek tijd verloren ging, was zijln schuld niet. Hij was er 60 minuten. Nu is dat anders geworden en zijn de les uren gesteld op 45 minuten. Hij krijgt dus nu 40 per lesuur van 45 minutem Hij vraagt f50 per lesuur in verband met de regeling der salarissen van. do onderjvijzers aan de M. U. L. O.- sehool, maar dat zou dan zijn een uur van 60 minuten. Po heer de Bruin: Is het niet beter dat over dit adres praeadvies wordt uit gebracht? i - De heer G as 1 in ga: Door het uitzetten der uren aan de Hoogere Burgerschool, moesten de uren aan de M. U. L. O.- schooltworden, ingekrompen. De heer Krijger kan nu meer uren per dag los geven. Voor de lessen, aan de H. B. School krijgt h&j meer. De heer Houtman: In die uren moet -de heer Krijger dus de spieren, zóó oefenen dat dit gelijk staat met een vol lesuur. Toen spr. op de H. B. School ging, werd een vol uur les gegeven in de gymnastiek, maar dat moest worden inge- krompen omdat liet te veel inspande. De lesuren zijn dus feitelijk uren van 45 minu- Het is „wel goed als het adres schrifte lijk werd beantwoord. De heer Goslinga: Het woord lesuur speelt de Iieeren te veel door het hoofd. Do vroegere lesuren waren van 60 mi nuten, nu van 45 minuten. De heer Maas: Dus de heer Krijger krijgt nu voor s/4 uur f 40 of voor 4 lesuren 4 X uur 4 X f40 of voor 3 uur van 60 minuten f160. Hij vraagt voor een uur van 60 minuten £50, dus voor 3 uur f 150. Hij is dus dook handhaving van het bedrag boter af dan wanneer aan zijn. verzoek wordt vol daan. Is zoo de bedoeling? De heer Goslinga: Juist. Art. 5 wordt nu goedgekeurd. Artt. 6, 7 en 8 worden goedgekeurd Do heer v. Westendorp herinnert er aan dat liij nog een wijziging van ait. la heeft voorgesteld, n.l. om de laatste zin snede te "doen vervallenof, wanneer men dit met wil, aan art. 1b die zinsnede too te voegen. Het is te dwaas dal die bepaling wel zou golden voor de hoofden on niet voor de onderwijzers. De Voorzitter stelt voor die bepa ling ook toe te passen op de onder wijzers. De heer M a a s heeft wel bezwaar dit zoo voetstootend goed to keuren. Het is beter dit nog aan te houden. De heer Goslinga zou de aanneming van dat voorstel toch wel gewenscht vin den. B. en IV. staan nu geheel zonder] strafmiddel, andere dam schorsing of ont slag. Kunnen de heeren nu niet zoovoef vertrouwen in B. en W, stelten dat deze van die bepaling niet te druk gebruik| zullen maken. Hetzelfde bestaat ook bij de ambtena ren ter Secretarie, b'ij Gei noen ten lei ken, bij,' de hoofden van Scholen en bij de leer aren. Staan do onderwijzers nu te hoog om eonig correctief tegenover lien to kun nen toepassen. De heer Maas hoeft niet gezpgd dat hij er togen is. De hoofden staan recht streeks onder B. on W; als op de onderwij zers hot correctief Wordt toegepast, ge schiedt dat op advies der hoofden. Waar om is die bepaling vroeger geschrapt voor de onderwijzers en niet voor dio hoofden?, «Daarvoor moet toch een reden gewjeesll zijn. Het is best mogelijk dat spr. met het voorstel zal medegaan, maar hij doet er nu niet aan mede. De heer do Bruin: Door den hoei| v. Westendorp is voorgesteld de bepaling voor de hoofden te schrappen en nu wordt in eons voorgesteld die ook in te voeren voor do onderwijzers. Spr. kan zich er niot mode veroen igerij om daarover dadelijk te beslissen. Daar valt nog wel wat over te zoggen. Do hoer v. Westendorp: Wij zijn na veel worstelens zoo ver gekomen; la ten we nu de zaak in loens lot oen, eind brongen. Spr. vindt hot bespottelijk dat die be paling wel bestaat voor de lioofdon en niet voor der onderwijzers. i De lieer Maas: Heeft do Raad al be sloten do besprekingen over art. 1 te her openen Hij vindt dat de Raad oen belachelijk figuur maakt, als zo na do uitvoerige be sprekingen en ingediende amende men tien, n u weer do bespreking over art. 1 op-, nieuw!, begint Spr. heeft geen respectvoor zoo'n handeling. De heer v. Westendorp vindt halt belachelijk als men eetn begane fouL niot wil herstellen. i Bestrijdt de heer Kavelaars de wettelijk heid om thans do besprekingen zoo te her openen, -ten we er dan over stemmen. Spr. stelt voor om de discussie over pirij. 1 (te heropenen. Dit wordt ondersteund door de heeren Ris- en v. d. Tempel. Het voorstel wordt aangenomen. De heeren mr. Kavelaars en Maas ver klaren zich daartegen. Do beer v. Wostendo rp stelt nu voor jen laalsten regel van art. la te schrappen. Dit wordt pndersteund door de heeren Ris en v, d. Tempel. D-e heer Maas verwijdert zich uit de vergadering. Het voorstel' wordt verworpen met 14 togen -7 stemmen. Vóór stemmen de heeren: Kórpd1, de Bruin, Ris, v. Pelt,, v. Westendorp, Koop- mans en v. d. Tempel. Tegen stemmen de heeren: Scheffers, Hin kelaar, Beukers, Post, Evers, Kavelaars, v. d. HoeK, Houtmap, v. d. Schalk, Lagerweij, Goslinga, Melchers, v. d. Zoo, mr. v. Briel Sasse. - Do heer Goslinga stolt nu voor die bepaling ook op te nemen in art. lb. a Dit voorstel wordt ondersteund door de heeren lloutnjan en mr. Kavelaars. De heer Ris: Vroeger was er zoo'n, corieclief voor de onderwijzers met hoofd akte. Welke reden bestond daarvoor? Do heer Goslinga weet dat niet. Wie evenwel niet vul stemmen over het voor ste], kan zich uit de vergadering verwij deren. i Het is wel absurd dat niet voor de on derwijzers bestaat wat bij andere ambte naren wel geldt. Het is een correctief, waar mede B. en W. hun ongenoegen kunnen toonen. Zijl kunnen niet altijd schorsen of ontslaan. De heer Houtman: Er wordt toch vóór de toepassing van het correctief gehoord de Commissie van Toezicht op het L. O., die de zaak ernstig overweegt? Het is dus geheel als bij- de leeraren? De heer >Gosl inga: Ja. De heer de Bruin vindt het een van de (slechtste middelen om een ongenoe gen le kennen te geven. Het is uit den tijd. Wij .moeten rekening houden dat de school hot object is en dat de adviseurs anderen zijn ,dan bij do hoofden. Spr. had graag de fout weggehaald, die iu art. la bestaat, maar kan niet medegaan met dit voorstel. De heer v. Westendorp zal wel voor het voorstel stemmen, maar onderschrijft niet wat de lieer Goslinga daarvan beeft gezegd. Door den heer de Brain wordt feitelijk gezegd dat de hooiuen niet ob jectief genoeg zijn om op hun advies het correctief foe te passen, zooals do heer Goslinga dit noemt. Spr. onderschrijft echter niet dat het een correctief is. Do ,heer Koopm aas: Als deze bepaling iu "dit artikel wordt opgenomen, dan is er geen beroep voor wie meent onrechtvaar dig te lijden. De heer Goslinga: Mei tal van voor zorgen is de toepassing omringt. De com- tnissio wordt gehoord en de zaak wordt behoorlijk onderzocht. De lieer Korpel kan zich niet het on logisch standpunt van den Wethouder van 'Onderwijs begrijpen. Hij zal legen het voor stel- stemmen. Do Voorzitter brengt nu het voorstel- Goslmga in stemming. Het wordt aangenomen met 14 tegen 7 stemmen. Yóór stemmen de heeren: Evers,mr. Ka velaars, Houtman, v .d. Schalk, Lagerwcij, v. Westendorp, Goslinga, Melchers, v. d. Zee, v. d. Tempel, mr. v. Briel Sasse, Scheffers, Beukers, Post. Togen stemmen de hoeren: iCorpel, de Bruin, v. d. Rook, Ris, v. PeR, Koopmams en Hinkelaar. Do heer Maas keert in de vergadering terug. - Art. 9. De Voorzitter stelt voor do inwer kingtreding der verordening te bepalen op 1 November in plaats van op 1 October, zooals in het ontwerp staat. üe heer v. Westendorp kan zich daarmede niet voreenigen. Door de aan genomen amendementèn zijn er cenige hoo gere kosten gekomen, maai- dat maakt geen verschil van beloekenis. De onderwijzers zitten sedert 1914 op do salarisverhooging te wachten. Hij wil daarom den datum 1 October handhaven. Do heer Goslinga: Bij hot vaststel len van liet kohier is voor do Inkom stenbelasting £20.000 moer geraamd en do belastingbiljetten worden daarnaar ge- ind. Zooals 't ontwerp Van B. en W. luidde zou do meerkosten daaruit voortvloeiejido, daarmede gedekt zijn van do 3 maanden, die nog in 1916 resten. Nu zullen we het geld voor 2 maanden Iicbben en daarom wordt Voorgesteld den datum lo stellen op 1 November in p'oals van 1 Octolier. De heer Lager wij: Zooals do Wotli. van Onderwijs de zaak voorstelt is die niet in den haak. Door wijziging der ïnkomstenbelasti'nghcffmg zal de tweede he lasting voor do helft dienst doen. Voor de financiecle regeling kunnen we de regeling van het nieuwe kolder inroepen. Dit neemt echter niet weg, dat do finaneaeele gevolgen van de salarisregeling niet on belangrijk gewijzigd zijii, do kosten zijn met f 12.000 verhoogd en dus verdient lujt aanbeveling, dat do inwerkingtreding tot 1 November wordt uitgestald. Spr. gaat dus volkomen mede om do verordening op morgen in werking te doen treden. -Als do heer v. Westendorp zegt: do onderwijzers hebben reeds zoo lang "ge- Wacht, dan antwoordt spri: daarvan ligt de schuld niet bijl ons, maar bij het Rijk. De heer v. Westendorp: De Welh. van Finoildëu doet spr. hef middel aan do hand. De meerdere kosten der wijzi ging zijn f 12.000; d.i. per, maand £1000. Moeten de onderwijzers nu voor dat be drag nog een maand, wachten op wat hier reeds zoo langf in, uitzicht is gesteld? De Voorzitter brengt hu in stem ming het voorstel om die datum van in werkingtreding te stelten op 1 November. Hierover staken do stemmen met 11 tegen 11. Vóór stemmen de heeren Evers, mr. Ka velaars, v. d. Schalk, Lagerwcij, Goslinga, Melchers, v. d. Tempel, mr. v. Briel Sasse, Scheffers, Beukers en Dost. Tegen stemmen de heeren v. d. Hoek, Ris, Houtman, v. Pelt, v. Westendorp, Ivoopmans, Maas, v. d. Zee, Dinkeloar, Kor pel en De Bruin. Over dit -voorstel zal dus opnieuw ge stemd moeten worden in de volgende ver gadering. Daarna kan -de eindstemming plaats heb ben. V er g u n n i n g s r e o h t. Behandeling vim 22 hezwaarrohriften te gen de aanslagen, in het vergunmngsieehl. De heer Maas acht het mogelijk, dat hij zich vergist, maar zijn indruk is, dal niet gehandeld is, zooals do veroidefting voorschrijft Bij herscliatting moeten, m.cnt hij, de. stukken aan den Raai word. -n overgelegd en dat is, voor zoover hij kan nagaan, met gescliied. Er -lieeft bij de sLukken een vertrou welijk stuk gelegen, waarover hier met mag worden gesproken. Spr. zou willen voorstellen het advies aan B en KV. te renvoyearen met verzoek de zaak te behandelen zooals liet lielioort. De heer Scheffers merkt op, dal na 5 maanden eindelijk dan de beslissing over de reclames in zake het Vergunningsrecht bij den Raad is ingekomen Was de vraag hierover niet bij het sectie-onderzoek ge opperd, misschien had de beshssmg dan evenals het vorig jaar, nog 5 maanden op zich laten wachten. Dat spr. het met de behandeling dezer reclames niet eens is, wil hij trachten duidelijk te maken. lo. Wie behandelen deze zaak? De ge wone schatters en een derde onafhankelijke deskundige. Met do aanstelling van deze deskundige (de persoon laat spr. huiten bespreking) zijn B. en W. al zeer ongeluk kig geweest, want do "opmerkbig, gemaakt in hel piae-advies, is met juist. Wat tLezc deskundige weet, weet ielerc ambtenaar of kan 't weten. Van den verkoop weet hij niets, als hij 't niet op papier voor zich heeft. Een ambtenaar en een vergunninghou -der en trouwens iedereen, wiens zaken onder de accijnswetgoving valt, zijn toch zoo'n beetje water en vuur. Dat deze ambtenaar meer van vergunning raken af weet, kan spr. niet, toegeven. In de 30_ jaren, dat liij een slijterij heeft, ueefl hij'" -daarvan nooit iels bemerkt. Neen, een. koopman of flinke winkelier, die kijk heeft op zaken doen, ware z. i. om heel wat betere deskundige dan deze ondeskundige ambtenaar. 2o, Hoe worden reclames behandeld? Spr. weet het niet en hij gelooft, dat niemand builen de drio deskundigen dat weet Zouden deze reclames go-el behan deld worden, dan moest in art. 6 dei- verordening ingclasoht of bijgevoegd wor den, wat zoo goed werkt bij do Inkomsten belasting, een bepalidg van den volgen den inhoud: „waarhij in 'L oog dient te worden gehouden, -dat do derde onderga leekendo uit den aard zijner speciale po sitie hij de Rijksbelastingen geaolil kan worden Vrijwel op (de hoogte te zijn van den geregel den omzet (in de respectieve lo locahiciten". Van de reclames zelf en deze doorle zend, viel spr. (liet moest op, flat. er zijn die het gcheele /jaar niet verkocht heb ben, dan zooveel late noodig is om do veigunning niet te llo-.rn vervallen on die toch yerlioogd zijn. (Waarom? vraagt spr. Omdat do omzet (vergroot is? Bij sonuirago aanslagen kwam spr. /tol de conclusie, dat 20 cent jpcr liter vergunningsrecht be taald wordt. Spr. -gelooft, dat -füt plunt -thans niet behandeld moet wot don, maar de wijzi ging der verordening moet worden voor bereid zooate spr. zooeven heeft aangege ven. De heer Maas zegt, dat deze bezwaar schriften alleen behandeld kunnen worden naar do voorsoliriften der verordening. De deskundigen hablien van Mei lot October noodig gehad om hun rapport te maken, waarin ze piets anders zeggen, dan dal ze persisteeren in hun oorsptronkelijken aan slag. B. en !W. leggen het ontwerp-rapport over. Ifet eerste advies is niet ingekomen, wel zijn er '2 later ingekomen brieven. Dat is dus niet in prdo. Spr. stelt dus voor de beslissing aan te houden totdat liet rapport, ter visie heeft gelegen. De heer Lagorweij: De lieer Maas meent „dat deze 'zaak formeel piet juist behandeld is. Spr. kan zeggen, dat B. en W. blijkbaar met deze derde deskundige niet geslaagd zijn do Irolaiighebbendo tevreden, te stel len. Wij zijn nu in het stadium, dat thans gebiuik gemaakt kan worden van de ge legenheid om een vierden deskundige te hooren. Nu er leden zijn die niet tevreden zijn met liet rapport, is liet 't beste een 4esn deskundige te hooren. Do deskundigen hebben niets informeels bedreven. Wat liet schriftelijk a dries be treft, dit is in Mei overgelegd en dat behelsde de (medetieeling hoe de aanslag plaats heeft. 'Dat kon de hoer Klaas niet weten, want hij was toen nog geen hd van don Raad. Do heer Maas: Het lag nu niet bij de stukken. De heer Lagerwcij: Jlet had er bij kunnen liggen, dat geeft spr. toe. Liever zou 't spi-. geweest zijn, als in plaats van do aanmerking van den heer Scheffers, het voorstel ware gedaan een 4en deskun dige te benoemen. De- lieer Post vindt de argumenten der deskundigen zoo klein en zoo weinig steek houdend, dat hij dauiroede niet geaigu- menleerd acht het advies om de vei zoeken af te wijzen. Hij zou er dus voor zijn als een 'nader onderzoek werd ingesteld. De heer Scheffers meende, -lat uo derde deskundige er nu was om de Bisbit- los "uit de wereld te helpen. In aanvulling van wat do heer Maas heeft gezegd, wil spr. nog vragen of de opgaven van do Inspecteur, die alle ia- ren werd overgelegd, niet ter visie heelt gelegen. Do heer V. d. Hoek: Vergunning is een belasting en daaraan hebben allen een hekel. Rij- vergelijk met andere gemeenten ral mon bemerken, dat Schiedam oen der plaatsen is mol de 'laagste aanslagen, zoo- dal èr meer kans beslaat dat die verhoogd dan verlaagd worde». Do „heer Maas doet nu het Voorstel, dat de* Road B. en W. uil.noo-digl, een Voor dracht in te dienen tor benoeming Van 'n -teil doskundige. Liefst iemand die ken nis heeft van de handel Nu bestaat do commissie van deskundigen tut 'n fiscaal ambtenaar en twee bouwkundigen en dio kunnen geen vergunning taxecreu. Het voorstel Maas wordt ondersteund door do heeren Scbdffers en V. d. Schalk. liet wordt met al ge meen e stemmen aan genomen. i BEGROOTING 1917. A1 g e m c c n o beschouwingen. Do hoer do Bru in had, evenals andere raadsleden, wel liover gezien dat de zit ting waro verdaagd, maar dat kan liem toch niet terughouden om te zeggen wat liior z. i. op zijn plaats zal zijn. In do eerste plaats wil spr. dan beginnen met -te zoggen dat va^ 'de zijde waartoe hij behoort, nog al dikwijls tegen het Da- galijksch Bestuur moet opgetornd worden en daarom meent hij, dat hot good is, om- ook van do zijde van welke de sterkste oppositie komt, een woord van waar- doering te, doem lioorcn. Hot komt spr. voor dat in deze buiten gewone omstandigheden, veroorzaakt door don oorlog, aan het Collogo zware cisclien zijn gesteld, en, al zouden wc misschien ook sommigo dingen anders gewild hebben, hij wil hier zeggen dat hot liem verheugd, dat B. en KV. toonen van moening te zijn, dat, ondanks do depressie, dio de oorlog brengt, niet stil1 gezeten moot worden, en belangrijke zakon worden ter hand geno men en uitgevoerd. Er blijft nog wol wat te wc-nsdten spr. wil daarvoor wijzen op do zaak dor vrije artsen-keuzo bij liet Burgerlijk Armbe stuur; de daaromtrent gedane vraag is-liaast vcs-geten en zoo is die onder de schimmel! geraakt, dat die daaruit liaast niet meer voor don dag kan komen. Door -een raadslid is maanden geleden oen vraag gesteld omtrent hulp aan zieke kinderen, die nog zooveel te wenschcn laait. Van een dergdijko hulp- hoort men niet. De vraag, of niet met weinig kosten 'de afmattende 'réis naar het kinderziekenhuis te Rotterdam aan do moeders kan worden bespaard door liicr een kindcrkliniek' dn het leven -te roepen, bleef, nog onbeant woord. Voor zulke gevallen rijst de vraag, of B. en W. niet wat vlugger konden voortmaken. - liet doet spr, zoor zeker genoegen dat B. cn KV. met den schooJbouw krachtig zul len voortgaan en dat zij do toezegging hebben gegeven dat ook hot onderwijs aan zwakzinnigen zal- komen. Spr. hoopt dat het ditmaal niet bij do enkele toezegging zal blijven. Een belangrijke kwestie, die ook' in do memorie is behandeld, is die der volkshuis vesting. De opvatting die B. en W. hebben van den aandrang van het raadslid inzake den woningtoestand, is vrij naïef geweest. Als het woningonderzook alleen dat was wat B. en KV. denken, zou dat vrijwel] nutteloos zijn. Spr. meent dat het onder zoek naar woningen, die afgebroken moeten worddh', een dwaasheid zou zijln. De be doeling is dat het niet mag voorkomen SCHIEDAMSCHE COURANT

Schiedamsche Courant | 1916 | | pagina 5