69"° Jaargang Zaterdag 2 December 1916 No 15311 Tweede Blad1 Uit de Tweede Kamer. Deze courant verschijnt d agel ij ks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Foor Schiedam en Viaardingen £L 1.25, franco per post £1. 1.C5. Prijs per week: Voor Schiedam en Viaardingen 10 cent Afzonderlijke nummers 2 cent Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het Bureau bezorgd zijn. Bureau: Lange Haven No. 141 (hoek Korte Haven). Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92; iedere regel meer 20 cents. Reclames 40 cent per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hiervan zijn gratis aan het Bureau te bekomen. Dagelijss worden zoogenaamde kleine advertentiëu opgenomen tot den prijs van 40v cents per advertentie, bij vooruitbetaling aanhet Bureau te voldoen. Deze advertentiën worden, mits voor 3 achtereenvolgende nummers opge geven, slechts 2 maal berekend. Intercommunale Telefoon Art. 192 aangenomen mei. 80 togen één stem, 'die van den ouden Lioflmck, die nog laltijd leeft in de gedachte n we rel d van vóór 1889, en die met de vasthoudend heid dor gr.jslieid eigen, een-wensch, die reeds lang een illusie is gebleken, n.l. dat tóén school voor gansah do natie mo gelijk zou zijn, niet heeft willen opgeven; die expres stemro'ng heeft gevraagJ, om te doen mtkomea, dat hij op1 onderwijs- gobiod er nog net zóo voor staat als 30 'ar geleden. Sfaatsmanswijsliei i ligt Her echter niet in, want *n staatsman laat de 'ivolutio van denkbeelden in de maatschap., pij niet onaandoenlijk over zich lieen gaan, en hoe groot is niet juist op onderwijs gebied de evolutie geweest. 40 jaar gele den is in do Tweede Kamer door Kaj> peyne het wreede woord geuit: Dan moe ten de minderheden maar onderdrukt wor den, en thans aanvaardde zelfs de oppo sitie van Links onder aanvoering van prof. Eerdmans de financieelo gelijkstelling. En die werd ook door gansch de Rechter zijde aanvaard, hoewel in vroeger jaren mannen als Elout en Keuchenius van geen cent subsidie uit de Staatskas voor het bijzonder onderwijs wilden weten, omdat ze de vrijheid daarvan niet aan banden wilden zien gelegd. Waarlijk, de tijden ver- anderen en wij met hen. 80 tegen 1 stem. De meerderheid bleek den laatsten dag zoo verzekerd, dat ver scheiden leden zich hadden kunnen ver- oorlooven (bij de eindstemming niet aan wezig to zijn, waarin men niet de minsle politieke betoekenis behoeft te zien. De afwezigen waren: 2 Uni-Liberaleif: do hoe ren Eland met en de heer De Kanter zon der kennisgeving; de heer Do-lk, die voor 's-Gravenhage II zitting lad, heeft ais Ka merlid bedankt; 8 Katholieken, de hoeren Van Best, Sasse van IJssell, Juten, Arts, Fruytier, Beckers. Groenendaal en V-in "Vlijmen. Do laatste is sinds lang ongesteld en de vacature-Van Wichen is nog niet aan gevuld. De Christelijk-IIistorischen, Ie Anti-Revoluüonnairen en de Vrijzinnig-De mocraten waren allen au grand complet, zoo ook de Vrije Liberalen, onder welke Tydeman's plaats nog ledig is. Van de s oei aal -dom ocraten ontbraken de heeren Duys, Klesrekoper, Van Leeuwen en Men- dels; pn de eenige wilde, die de Kamer tolt, do heer Bicbon van IJssel monde was door ongesteldheid verhinderd de zitting hij te 'wonen. Dat liet juist de Katholieken wa ren, die de meeste afwezigen telden, zal, dunkt ons, de vrees van hen wel wal mati gen; die meenden, dat juist zij het waren die meer dan anderen op dé zaak waren gesteld. En dat is ook niet zoo, de finan- deele gelijkstelling van do beide takken van onderwijs is hun natuurlijk welkom, maar zoo wijs "kal een ieder wel zijn, die de gesties der Roomsehe. Kerk kent, dat hij begrijpt, dat ook zonder de financieele ge lijkstelling geen enkele Roomsehe school ongebouwd zal blij!ven waarvan de oprich ting door bet Episcopaat noodig wordt geoordeeld. Vóór men tot de eindstemming kwam hebben speciaal de anti-revolutionnairen ge tracht van liet voorgestelde nog het een en ander af te knabbelen. Er was een a|mendement-Rutgersdo Moi^té Verloren, dat het compromis tot in zijn 'diepste grond slagen wilde aantasten, daar het de ver krijgbaarheid van openhaar onderwijs voor ieder ,die dat voor zijn kinderen begeerde, illussie wilde maken. Alinea 4 en 5 van het door de Regeering gewijzigde art. 192 luidde Al. 4„In elke gemeente wordt Van overheidswege voldoend openbaar algemeen, vormend lager onderwijs gegeven in een genoegzaam aantal scholen." 1 Al. 5: „Volgens bijl de wet te stellen regelen kan afwijking van deze bepaling worden toegelaten, mits tot het ontvan gen van zoodanig onderwijs gelegenheid wordt gegeven." Welnu, de heeren Rutgers en de Monte Verloren wilden deze laatste alinea laten vervallen. Door die alinea werd toch, zoo betoogde de heer Rutgers, voet gegeven aan de oude tyrannic van het openhaar onderwijs, zonder dat de Rechterzijde, zon der dat althans de anti-revolutionnaire par tij daarover geraadpleegd was. Dit laatste -was een steek op" de heeren Lohman en Nolens, met wien de Minister, als eerlijke makelaar tusschen Röchts en Links, na tuurlijk overleg gepleegd heeft, daar zij 'van meet af aan het compromis ernstig hebben gewild. En wat zou hem overleg met de anti-revolutionnaire i Kamerfractie hebben kunnen baten, daar deze niet vrij stond, maar slechts de rol vervulde van Kuyper-gramophoon, waarop de plaat stond: Ik wil de bevrediging niet. De heer Rutgers was er geheel naast. Er is hier van geen tyrannic van het openhaar onderwijs sprake, en dat te min der waar we nu financieele gelijkstelling zullen krijgen; er is alleen sprake van dien voorrang van het openbaar onderwijs, dat het overal verkrijgbaar moet zijn, en in dien voorrang hebben alle Rechtsche leden van de Staatscommissie, ook de anti-revo lutionnaire, berust. Ware het anders, dan zou er wel een aparte nota-Van der Voort van ZijpVan der Molen aan het Rap port zijn toegevoegd. Natuurlijk verklaar de de Minister het amendement dan ook onaannemelijk, waarop hrt werd inge trokken. i Er was nog oen amendement-Van den Voort van Zijp om in al. 8 van het -artikel in te voegen, dat bij -de regeling van» de vrijheid van liet bijzonder onderwijs ook de vaststelling van het leerplan zou worden ge ëerbiedigd Dat den avond te voren „De Standaard" met oen. artikel Was gekomen onx te betoogen, dat als die woorden niet in hot artikel werden ingelascht, de geheel» vrijheid van het bijzonder onderwijs geen cent moer waard zou zijn, is zeker zonder linge toevalligheid; als het dit niet is, dan kan men van de anti-revolutionaire Kamer fractie zeggen, dat ze op bestelling werkt. Hot verwondende ons niet, iiat dit amen dement notóh do handtoekening droog van don heer Van der Molen,, noch die van don hoer Oostcrbaan, de schoolmannen der anti revolutionairen in de Tweede Kamer weten to goed", dat het even weinig be tee kent goedkeuring van het leerplan te vragen als die te weigerendaarmee staat of valt een school niet. Maar, dat leerplan, dat is een. Van de shibbo'eths uit den school- strijd. Wij moeten goedkeuring hebben van uw leerplan, riepen die, vijanden van het hij zonder onderwijs dit toe, daarmee te ken nen willende geven, dat zo niet het minste Vertrouwea^ hadden in do deugdelijkheid van ecnigie bijzonderen school. Gij zult die niet hebben, riepen de mannen van het bijzonder onderwijs, die deze eisdi als een smoesje beschouwden om de vrijheid van richting van hun schoten te na te komen. Zooals de hoer De Savornin Lohman er terecht aan herinnerde, die quaestie van het leerplan is altijd do quaestie geweest tusschen Links en Rechts het fijne puntje. Hij deed verder de kalmeerende mededodlng, dat de Staatscommissie in haar geheel1 het er over eens was geworden, dat goedkeuring van het leerplan van de bijzondere school niet mocht Wonden verlangd- Maar dat het beter was zich te wapenen tegen do oprichting van oen "school, die eigenlijk geen schooi was, door bat schooltoezicht de bevoegdheid te geven het schoolbestuur op een leerplan dat onvoldoende zou zijn te wijzen,, omt, wan neer men zich aan zijn opmerkingen niet stootdo do zaak aanhangig te maken bij hoogoro autoriteit, in dit geval den Onder wijsraad. Toen de Minister ook dit amende ment onaannemelijk had verklaard, waren do Voorstellers daarvan wel genoodzaakt het den hals om, te draaien. En toen kregen wij de verklaringen van Links over do wijzigingen door den Mi nister aangebracht. De lieer De Murait vond deze een concessie aan Links, welke uiting niet zeer handig was, waar de heeren Duymaer van Twist en Van Idsinga bij interruptie aan den Minister, die beweerde, of juister gezegd,terecht volhield aan de betoekenis van hel compromis niets te hebben veranderd, venveten dit wel gedaan te hebben, en wel ten faveure van Links. De afgevaardigde voor Ooslburg zou nu meegaan, maar blijft hopen, dat de gewone wetgever later de goedkeuring van het leerplan van de bijzondere school zal eischen. Men moet waarlijk geheel, vreemd zijn aan kennis van dc geschiedenis van onzen schoolstrijd om zulk een hoop te kunnen blijven koesteren. De heer Eerd mans, hoewel geen bewondering voelende voor de door de Regeering gevolgde wijze van handelen, betoogde, na hot vóór en tegen te hebben gewogen te zullen mee gaan, en trok dientengevolge de door hem en den heer Do Meester ingediende amen dementen in. De hoer Visser van IJzen- doorn deed hetzelfde met zijn amendement, nu de Regeering door ihaar wijzigingen in hooge male aan zijn bezwaren was tegemoet gekomen. Do heer Otto was zoo verstandig die amendementen in te trek ken, die zeker geen andere stom zouden hebben gekregen dan de zijne. Hij zou moegaan met het artikel, omdat hij op het oogenblik toch niet kon "bereiken, dat do Staat de bijzondere school, die zij nu zal betalen, ook in beheer zal nemen. En aldus werden «jtlle amendementen op het altaar der Bevrediging geofferd. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Ter Laan het noodig vond er op te wijzen, dat niet de Vrije Liberalen, maar juist de sociaal democraten altijd de grootste vrienten wa ren geweest van het openbaar onderwijs, o'n dat de heer Van Idsinga over de door dc Regeering aangebrachte wijzigingen bij zonder gehete 1 waS; hij had zelfs zoodra hij die in druk vóór zich had gezien, een brief aan den Minister gericht, om dezen ervan in kennis te stollen, dat diens wijzigingen hij de Christelijk Hislorisclien, veel bezwaar zouden ontmoeten. Spreker moende, dat hel Grondwetsartikel, zooa's het titans geredigeerd is, het gevaar schept, dat de gewone wetgever aan -de bijzon dere scholen de verplichting zou kunnen opleggen in bepaalde streken leerlingen too te laten die niet aan het godsdienst onderwijs zou ten deelnemen, en hij zop hot een schandaal" vin ten als leerlingen aam een godsdienstig getinte school daar aan den rug kunnen tockeeren op het oogenblik dat het godsdienstig karakter daarvan naar voren treedt. Er kwam ten slotte nog een verandering in het aitikel, in dc alinea, die de vrijheid van-, richting vaststelt. Omdat mten daar bij alleen gesproken had van de keuze der leermiddelen en de aanstelling der onder wijzers had Rechts de vrees beklopen, dat daarmee uitgemaakt was dat het bijzonder onderwijs in alle andere zaken gebonden moesi worden, en de gemoederen werden eerst gerustgesteld, nu deze wijziging werd aangebracht, nu er gesproken werd van „met name" van 'de keuze der leermid delen en de aanstelling der onderwijzers. Het nieuwe art. 192' luidt nu 1. Het onderwijs is een voorwerp van de aanhoudende zorg der Regeering. 2. Het geven van onderwijs is vrij, be houdens het toezicht der Overheid, en bo vendien, voor zoover het algemeen vor mend zoowel lager» als middelbaar onder wijs betreft, behoudens het onderzoeknaar de bekwaamheid en de zedelijkheid van den onderwijzer; het ecu en ander door de wet te regelen. 3. Het openbaar onderwijs wordt, met eerbiediging van ieders godsdienstige be grippen, door de wet geregeld. 4. In elke gemeente wordt van Over heidswege voldoend openbaar algemeen vormend lager onderwijs gegeven in een genoegzaam aantal scholen. 5. Volgens bij de wet te stellen regels kan afwijking van deze bepaling worden toegelaten, mits tot het ontvangen van zoo danig onderwijs gelegenheid wordt gegeven. 6. De oischen van deugdelijkheid,1 aan het geheel of ten deele uit de openha" kas te bekostigen onderwijs le stelten, wor den bij de wel geregeld, met inachtneming, voor zoover het bijzonder onderwijs be treft, van de vrijheid van richting. 7. Deze eischen worden voor het alge meen vormend lager onderwijs zoodanig geregeld, dat de deugdelijkheid van het geheel uit de openbare kas bekostigd bij zonder onderwijs en van bet openbaar on derwijs even afdoende wordt gewaarborgd. 8. Bij die regeling wordt, met narne de vrijheid van liet bijzonder onderwijs be treffende de keuze der leermiddelen cn de aanstelling der onderwijzers, geëerbie digd. 9. Hol bijzonder algemeen vormend la ger onderwijs, dat aan de bij de wet te stellen voorwaarden voldoet, wordt naar denzelfden maatstaf als het openbaar on derwijs uit de openbare kas bekostigd. De wet stelt de voorwaarden vast, waarop voor het hijzonder algemeen vormend, mid delbaar en .voorbereidend hooger onder wijs bijdragen uit de openbare kas worden verleend. 10. Do Koning doet jaarlijks van den staat van bet onderwijs aan de Slaten- Generaal verslag geven, t De aanneming van het artikel mot steen Is 1 stem togen is een groot succes voor Gort van der Linden, die bij de heele behan deling Van de zaak precies wist wat hij walde, en die daardoor in staat was het roer met onwrikbaar vaste hand te wenden en le koeren. Had de houding van de Rech terzijde 'in 1913 tegenover zijn uilnoodi- ging om in de Staatscommissie zitting te nemen hem oorspronkelijk in hot denk beeld gebracht, dat hij in de eerste plaats Rechts Voor do zaak had te winhon; toen het Rapport verschenen was, bleek de zaak anders te staan, en dc alarmkreten, die prof. Eerdmans in twee achtereenvolgens, uitgegeven brochures aanhief over den aan staanden ondergang van het bijzonder on derwijs, en die vele verschrikten, zullen den Minister wel de overtuiging hebben gegeven, dat hij ook terdege met Links had te rekenen. En dit heeft hij gedaan, zonder ipts van de bedoeling van het, compromis weg te nemen; dat de Rechterzijde dan ook voor hot artikel gestemd heeft is jaar van het beste bewijs. En dat aan den ande ren kant prof. Eerdmans ten slotte aan het artikel zijn stem niet heeft willen onthouden, doet wel zien, dat aan de bil lijke eischen van Links is toegegeven. Do grondslag is thans dus gelegd voor een gansch nieuwe regeling van ons onder wijs, dat nu huilen den politiekcn strijd zal komen. Laten wij hopen, dat het gebouw, dal men daarop hoopt te vestigen, spoedig zal kunnen worden opgetrokken, en de vervulling van die hoop hangt na tuurlijk voor een groot deel samen met de vraag, hoe lang deze rampzalige oor log nog duren zal, want er zullen heel wat nnllioen mee gemoeid zijn; maar men kan voor de geestelijke welvaart van ons volk niet te veel geld besteden. De weg is hu open om beide takten van onderwijs tot het hoogste peil op te voeren, en men kan nu beginnen met de meest dringende verbeteringen in ons onderwijs aan te bren gen, die door den politiekcn schoolstrijd zijn tegen gehouden, zoo als de hetere op leiding en halarieering van onze onder- wijzeis, uitbreiding van de Leerplichtwet cn goede lichamelijke opvoeding van ons volk, die maar al te lang cn al te jam merlijk is verwaarloosd. De positie van de openbare school ip nu boter dan vroe ger in de Grondwet vastgelegd; aan ham' vrienden is ru de plicht er voor te wa ken, dat de li* fde daarvoor in de harten van ons volk ntet verCauwt, maar steeds sterker opgloort. Do Donderdag is besteed aan de behande ling van een „Aanvulling van het Crimineel Wetlxtek voor het krijgsvolk te wal or ter voorziening in een gebleken leemte ten op zichte van samenrottingen van schepelin gen". De relletjes te Soerabaya hadden lie indiening van dit ontwerp noodzakelijk ge maakt. Toen is er toch door de matrozen muiting gepleegd buiten boord en buiten een Marine-inrichting, n.l. op den open baren weg, en dat kan niet voorkomen wor den doordat alleen het samenrotten in de twee eerstgenoemde gevallen strafbaar is ge steld. Vandaar een 'nieuw artikel in ons Strafwetboek, waarbij met ten hoogste vijf jaar militaire gevangenisstraf wordt gestraft het samenrotten van vijf of meer schepe lingen om in verceniging hun plicht te ver zaken,, waar dat samenrotten dan ook ge schiedt. Natuurlijk kwamen de sociaal-democraten tegen dit ontwerp in het geweer. Volgens de heeren Mondeis en Hugenhoitz waren die opstootjes op Socrabaya niet zoo erg ge weest; zeker die optocht had geen plaats mogen hebben, die als demons tralie tegen do toestanden in het Marine-hospitaal werd gehouden, toestanden waarvan wij gaarne toegeven dat zij ergerlijk waren, want daar voor had eerst permissie moeten wonden ge vraagd. Maar do mensöben, die door de politie gesamlmoerd wenden uiteen te gaan konden volgens den heer Mendels aan dit bevel niet voldoen, omdat in 'optochten', steeds de mjlden rijen en het achterste ge deelte opstuwen,, met de gewone conclusie, dat de politie van, alles dp schuld is, omdat dio er op las geschojen en gehakt heeft op 'do meest onoordeelkundige manier, ltet is het oude liedje. Hst gaat hier echter niet om diQ vraag of de oproaPige matrozen in Indië recht had! en en tevreden zijn otver de toestanden in het Marine-Hospitaal le Soc rabaya, maar of, vooral in dezen tijd, waarin.ouzo Kolonieën zich in zoo moeilijke positie bevinden, de Regeering over do inricht inrcL beschikken, die zij behoeft, om orde on discipline te handhaven. Dat is door vele loden, cn zeker het bed door den hoer Van Hamel uitecngezel, al droing hij dan tevens ten sterkste aan op verbete ring van de toestanden in vcornopmd hos pitaal. liet ontwerp is aangenomen niet alleen de sociaaldemocratische stemmen, togen. De Ivamer heeft zich Vrijdag weer aan de Grondwetsherziening gezet en is be- gönneu aan de behandeling van dé additio- neele artikelen. Artt. 1, 2, 3 en 4 werden goedgekeurd, waaronder ook de bepaling van den leeftijd van 25 jaar. Bij art. 5 kwam nog eens de zaak van liet schor sen van het kiesrecht van militairen ter sprake; dc lieer Hugenhoitz wilde niet lezen, dat zij geschorst worden gedurende hun diensttijd, maar dat zij kunnen ge schorst worden en belichaamde dit in een amendement. De heer Duymaer van Twist had er vóór hem trouwens op gewezen, dat het Grondwetsartikel niet met de Mili- tiewet klopte, door welker redaciio alle militairen hel kiesrecht zouden kunnen mis sen, al zouden zij ook niet allen onder de wapenen zijn. Het amendement werd, nadat de Minister de beslissing daarover aan de Kamer had overgelaten, met 31 tegen 25 stemmen aangenomen. De heer Schaper stelde oen amendement voor, dat ten doel had te voorkomen, dat iemand uit geldgebrek nalaat zijn kiesplicht te vcrvullep. Daarom wilde hij dat bij maat regel van bestuur zou worden bepaald op welke wijze on- en minvermogende kiezers., die door hun bezigheden elders zijn, op den stemdag op Staatskosten naar hun woonplaats zullen worden gebracht. Dcheer de Meester wees op het bedenljglijke van dezen financieelen maatregel, waarmede wij op een hellend vlak zouden komen en waarvan ten slotte bet gevolg zal wezen dat duizenden vergoeding krijgen. Ook de Minister moest om de financieele gevolgen het amendement ontraden. Misschien zou liet later mogelijk bevonden worden iederen kiezer op den stemdag te laten stemmen in de plaats waar bij zich dan bevindt om 'de stemmen buiten de woonplaats uit gebracht, daarheen over te brengen. Dc heer Limburg voorspelde dat er uit Evenredige Vertegenwoordiging en Stemplicht wel meer praclische moeilijkheden zouden voorko men, die later onder de oogen zouden moeten woiden gezien; hij ontraadde den' heer Schaper daarom thans reeds overéén van die moeilijkheden een beslissing uit te' lokken, die dan alle kans had een onzui vere te worden De heer Schapper zette toen zijn amendement in een motie om, die met algemeene stemmen werd aangenomen. De heer Dnou zette tegenover hetj stelsel van Evenredige Vertegenwoordi ging, dat do Regoering heeft geadopteerd/ zijn pigen stelsel; uit diens rede zijn wa| opnieuw tol de conclusie gekomen, dat elk stelsel zijn vóór cn tegen heeft, cn) dat als men werkelijk ooit tot Evenredige Vertegenwoordiging jvil k'omon, men he,jj best doet niet over stelsefe to twisten,1 maar er oen van de vele) goede to not men. Dc heer Drion wil echter meer in vloed aan do kiezers gevqn bij E'. VI en' stelde dus per amendement vöor, ook' het te kennen geven van voorkeur voor) een bepaalde candïdaatmogelijk1 temaken;! dit alles omdat anders de partijbesturen! lo groote macht zullen hebben. Hel amen dement werd bestreden door de heeren Rink' cn Albarda; beiden toonden aan, dat watde heer Drion wil, in de praktijk onuit-f voerbaar zal zijn. In het a,mcndcment-Drion is dc Kamer blijven steken. Woensdag a. s. voortzetting) Dinsdag zal de Kamer als geheel Nader-! land haar offer brengen aan de meest geliefde van alle heilige. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam, op Dinsdag 5 Decem ber 191G, des n.m. 2 uur. Vaststelling van do notulen der verga dering van 27 October 1916 en verda ging van die van 31 October en 28 Nd- vember d. a. v. Mededeelingen. Ingekomen stukken. i Agenda. 1. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim voor de ca tegorie, bedoeld in art. 22., sub. 2o. der Leerplicht wel (meerderjarige onderwijzers, die aan ecu openbare lagere school werk zaam zijn), wegens periodieke .aftreding op 1 Januari. 1917, van den heer B. van Bochove. Aanbevolen worden 1. do hoer B. van Boch'ove, lioofd van school F, aftredend. 2. do heer C. Ruiter, hoofd van school H. 2. Voorstel van B. en Wt tob aanstel ling van den lieer J. Maltha Jzn. tot ma kelaar in gedistilleerd. 3. Voorstel van B. en W. tob toeken ning eener periodieke verhooging van jaar wedde aan den leeraar der Burgeravond school A. Smit Jzn. 4. Voorstel von B. en W. tot vaststel ling der jaarwedden en voorloopige pen sioengrondslagen van het personeel van den Gemeentelijken Handelsavondcursus. 5. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het crediet voor do moubiloering van do M. U. L. O.-school aan het Oude Kerk hof met f3500. C. Voorstel, van B. en W. tot toekenning van een duurtetoeslag aan de lager bezol digde werklieden e. d. in dienst der ge meente. 7. Prae-advïes vüin B. en W., naar aan leiding van do ingediende amendementen op bet voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener nieuwe verordening, regelen de do voorwaarden, waarop aan besturen van bewaarscholen subsidie uit do gemeen tekas kan worden verleend. 8. Voorstel van B. en W. betreffende de verhuring van woningen 'van de Gas fabriek en de salarisregeling van den on,der-* 103. f

Schiedamsche Courant | 1916 | | pagina 5