het wereldgebeuren, maar hjj denkt hierbjj asn ue meest volkomen homogeniteit van h»-; Kabinet, waar het geldt buiten den ooiiog te bleven. De Minister was het niet eens dat het verschil Posthuma-Treub over de financiering van de distributie en het verschil Cort van der Linden over de Ouder domsvoorziening niet openbaar hadden moeten worden gemaakt, zooals de heer Visser van IJzendoorn had beweerd; men zou zoodoende een schjjn van kracht verwekken, die feitelijk ontbreekt. Homogeen is trouwens het Kabinet hierin, dat op de gewone uitgaven, zelfs op de onderwijzerssalarissen de zuinigheid moet worden toegepast, terwijl voor de crisis uitgaven de beurs wijd moet worden geopend. "Wij meenen, dat hier het onderscheid verkeerd is gemaakt, de verhooging van de salarissen der onderwijzers is, zoowel als die van vele andere ambtenaren, door den nood, waarin de oorlog ben bracht, wel dege lijk crisis-uitgave geworden. Wat de Ouderdomsrente betreft, doorden Minister terecht een netelig vraagstuk ge noemd; werd in de eerste plaats behandeld het verwijt door den heer Troelstra en Mer chant gedaan, dat de Regeering niet eerder het Voorlóopig Verslag op die wet van de Eerste Kamer had beantwoord. De Minister weer er terecht op, dat dit wijs beleid was geweest; terwijl de Minister van Waterstaai naar een compromis in de Tweede Kamer zocht tusïchen de voorstanders van verplichte verzekering en staatspensioneering, had het geen zin de Eerste Kamer vóór die wet te zetten. Dit is juist en heter ware het o.i. ge weest, als men de Regeering er een zacht verwijt van had gemaakt, dat ze op zulk een compromis uitging, vóór ze het water, dat de geer Rutgers met voorliefde steeds troebel maakt, haa gepeild. En al achtte de Minister het weder indienen van de wet bij da Tweeee Kamer niet in strijd met de af spraak tusschen de partijen, hij zelf is in dat opzicht gebonden aan zijn woord in de Eerste Kamer, de Rechterzijde kan hem al leen in deze van zijn woord ontslaaD. (Wat ze natuurlijk niet zal doen; de Idsinga's vindt men niet bij dozijnen.) Vurig hoopte hij, dat de partijen ook dit netelige vraag stuk der Ouderdomsvoorziening door een com promis tot oplossing zouden brengen. Sprekende over de perspectieven, die zich na den oorlog openen, moest hjj erken nen, dat hjj daarover niets met zeker heid kon voorspellen, .al zullen wij, dat aan het adres van den heer Van Ha mel, niet met gekruiste armen het wereld gebeuren over ons heen kunnen laten gaan. Wij staan voor groote economische vragen, voor het probleem van den volkerenbond en van de arbitrage, maar wjj moeten ons er wel voor wachten te handelen alsof dit ge heel of gedeeltelijk reeds zou zijn bereikt; er is nog geen enkel vraagstuk, waarover een communis opinio is bereikt. Zoo is de wensch van den hec Van Ha mel, dat er thans naast den Minister van Distributie een ander van volkswelvaart zal optreden, reeds daarom onuitvoerbaar, om dat, al zal reorganisatie noodig worden, men op dit oogenblik nog absoluut niet weet welke. En de voorbereidende maatregelen, die op dit oogenblik mogelijk zijn, werden in genoegzaam aantal genomen waar in de benoemde commissie met de Minister van Landbouw als voorzitter, zitting hebben de Ministers van Buitenlandsche Zaken, Fi nanciën, Waterstaat en Koloniën, benevens de president van de Nederlandsche Bank, de vertegenwoordigers dér groote spoorweg- maatschappijen, vertegenwoordigers van de groote organisaties van land- en tuinbouw, van handel en nijverheid, van de scheepvaart, van de arbeiders en verbruikers, mitsgaders de voorzitters van de Kamers van Koophan del van Amsterdam en Rotterdam. Ten slotte behandelde de Minister onze neutraliteitspolitiek, waarmede de Staten- Generaal gelukkig geheel accoord gingen. Wjj laten ons daarvan niet afdringen, al worden onze rechten aangetast, en al sluit men ons af van het economisch leven. Dat is geen lafheid, want als wij worden aange vallen, dan zuilen wij ons weten te verde digen en niet vragen naar de machtsver houdingen tusschen ons en onze tegenstan ders. Door onze neutraliteit steunen wij de idealen der toekomst, der volkeren gemeen schap, die de ontkenning van den oorlog zijn. En al is het waar, dat onze neutrali teitspolitiek ook beheerscht wordt door het verlangen om de oorlogsellende niet over ons heen te laten komen, de hooge gevoelens, die ten slotte de waarde van de volken be palen, zijn er niet vreemd aan. Wij zouden willen, dat hier de Fransche gewoonte bestond om een dergelijke rede in alle gemeenten aan te plakken; rij zou zeker grooten en weldadigen indruk maken. Na den heer Cort van der Linden kreeg de Minister van Oorlog gelegenheid zijn rede te Leeuwarden te verdedigen. Daar deze zaak op verzoek van den heer Eland bij de Oorlogsbegrooting behandeld zal worden, doen wij thans het zwijgen daartoe, evenals over het hoofdstuk Justitie, dat behandeld is in de tusschenbedrij ven, omdat de heer Cort van der Linden bij de behandeling van de Grondwetsherziening in de Eerste Kamer moest wezen en dan ons overzicht is, met het oog op den papiernood, reeds ruim lang. BINNENLAND, Hofberichte». De Koningin is Zaterdagavond omstreeks 8 uur per Soil. Spoor van Den Haag naar Den Helder vertrokken voor het brengen van een bezoek aan boord van Hr. Ms. Tromp, na terugkeer van dien oorlogsbodem, ten einde een blijk van Hare belangstelling tegenover de thuis varenden te geven, onder wie er zijn, die na een vijfjarig verblijf in Indië in (het vaderland terugkeeren. Audiënties. De gewone audiënties van de Ministers van Oorlog en van Financiën zullen deze week niet plaats hebben. Tweede Kanerverkiezing Bo'lerdam II. De federatie van de S. D. A. P. heeft tot candidaat voor de vacature-Spiekman gesteld den heer A. B. de Zeeuw. De af d. Rotterdam van de Algemeene Staats partij heeft Za erdag besloten het centraal bestuur te adviseeren geen candidaat te stellen. Bechtstreeksche radio-telegrafische verbinding met Red -Indië. Het Kamerlid de heer IJzei man, heeft den Gen November de volgende vragen ingezon den: Aangezien door de Britsche regeering het verkeer voor handels- en financieele tele grammen van Nederland, ook met zijn ko loniën, is stopgezet, hetgeen groote onge rustheid heeft teweeggebracht en reeds tot zeer aanzienlijke verliezen beeft aanleiding gegeven, wordt met verhoogde belangstelling uitgezien naar het tot stand komen an een rechtstreeksche radio-telegrafische verbinding met Nederlandsch-Indie, omtrent welker technische mogelijkheid de in Indië geno men proeven zekerheid hebben verschaft: 4. Kan de minister van waterstaat in verband hiermede mededeelen, of de regee- ing ook niet van oordeel is, dat een station voor de radio-telegrafische verbinding met onze koloniën in elk geval in Nederland tot stand moet komen? 2. Indien deze eerste vraag in bevestigen den zin wordt beantwoord, kan de minister dan eenige mededeeling doen omtrent het geen hier te lande is en wordt gedaan om de totstandkoming van dat station te be vorderen? Mocht van regeeringswege bezwaar bestaan tegen eenige mededeeling als in de voor gaande vraag bedoeld, kan dan niet ter ge ruststelling van het publiek de verklanng worden afgelegd, dat de regeering te dezer zake diligent is en blijft, en ten aanzien van deze aangelegenheid de meest mogelijke voort varendheid zal betrachten? De minister van waterstaat heeft daarop den 30en November geantwoord: 4. Zooals door den ondergeteekende op 28 Juli 4946 bij de behandeling van de verhoo ging van de posttarieven in de Eerste Kamer werd verklaard, acht hjj het op den weg van den Staat te liggen om, bij uitvoerbaar heid van het plan, die maatregelen te nemen, waardoor een radio-telegrafische dienst tus schen Indië en Nederland, onafhankelijk van andere landen, kan worden onderhouden. 2. Ondergeteekende acht het bezwaarlijk om thans mededeelingen te doen omtrent hetgeen hier te lande is en wordt gedaan om het tot stand komen van het daartoe noodige station in Nederland te bevorderen, maar geeft de verzekering, dat de regeering ter zake diligent is en bluft en ten aanzien van deze aangelegenheid de meest mogelijke voortvarendheid zal betrachten. Ned, hoogoven-, staal- en walswerk. In de Donderdag te 's-Gravenhage gehou den vergadering der N.Y. tot expi. van een Ned. hoogoven-, staal- en walswerk bleek voor rond 47 milloen gulden op het aandeelen-' kapitaal te zijn geteekend, en werd een be drag van 71/2 millioen aan aandeelen be schikbaar gehouden voor deelneming van den staat, zoodat het kapitaal van 24*/2 millioen als volteekend kan worden beschouwd. Onder leiding van den directeur, den heer J. Wenckebach, zullen de bedrijfsplannen in atwachting van normale tijden, worden ont worpen. Nederland en de oorlog. Lantaarns. De Minister van Waterstaat heeft bepaald dat in afwijking van het rijwiel- en motor reglement de verplichting van lichtgevende lantaarns op motorrijtuigen en motorrijwielen is bepaald op van 1 uur na zonsondergang tot 1 uur vóór zonsopgang en dat |op motor rijwielen een lantaarn aan de linkerzijde vol doende is en dat een gewoon rijwiel niet van licht bzhoeft te zijn voorzien bij maanlicht tusschen eerste en laatste kwartier 4 uur voor op- en 1 uur na ondergang der maan. Men zie de desbetreffende volledige bepaling. Automobielen. De Minister van Landbouw heeft het voor nemen weldra het geheele automobielverkeer stop te zetten met het oog op de benrine- schaarschte. Militaire auto's mogen alleen voor den dienst gebruikt worden en moeten dan voorzien zijn van de rood-wit-blauwe en oranje transparanten, die daarvoor zjjn bepaald. Klaverzaad. De minister heeft een vervoerverbod van klaverzaad uitgevaardigd en maximumprijzen daarvoor vastgesteld. Zilverbons. De zilverbons van f 4 en f 2.50 (oude vorm) en van f 5 zijn ingetrokken en deze tot 31 December kunnen worden ingewisseld bjj het agentschap van het ministerie van financiën te Amsterdam (Korte Spinhuissteeg No. 3). Vet Zqn wij wel ingelicht dan wordt over wogen in de commissie van advies voor het nieuwe Rijks-vetdistributiebureau te benoe men de leden van de N. O. T. commissie van advies voor oliën en vetten en de rijks commissie van toezicht op de Vleeschver- eeniging. Brandstof voor gr oen te droge rij en. Het Kamerlid de heer Knobel heeft den 22sten November de volgende vraag inge zonden: Op welke redenen is gegrond de beslis sing, dat de Rjjkskolendistributie weigert brandstoffen, zelfs turf, waarvan leveriDg van groote partijen, o.a. bij advertentie in de dagbladen wordt aangeboden, te verstrek ken aan groentedrogerijen, voor welke het stoken van hout groote moeilijkheden op levert? De minister aan landbouw, nijverheid en handel heeft daarop geantwoord: Voor het drogen van ^rnenten wordt in het algemeen geen brandstof beschikbaar gesteld, omdat dit drogen in den regel slechts geschiedt met de bedoeling het ge droogde product naar het buitenland uit te voeren. Ondergeteekende vindt bij de tegenwoor dige schaarschte geen vrijheid om .voor dat doel bvandstof beschikbaar te stellen. Mocht de algemeene positie der brand stoffen voorziening door verhoogde aanvoeren eenigszins merkbaar verbeteren, zoo is on dergeteekende bereid nader te overwegen, of ae hier bedoelde industrie zoude kunnen worden geholpen door het verstrekken van een hoeveelheid steenkolen. Nederlanders in Moskou. Uit een ambtelijk bericht uit Petersburg ontvangen, blijkt, dat aan den Nedenland- schen vice-consul te Moskau en, voor zoo ver bekend, ook aan de in deze stad ver blijvende Nederlanders niets is overkomen. Vrijdomvandenaccijnsvoorzout. Het St.bid. no. 652 bevat een Kon. be sluit van den 20sten November, houdende bepalingen omtrent vrijdom van den accijns voor zout, benoodigd in fabrieken tot ver vaardiging van briketten, dienende als brand stof. Verbod van nachvaart; seinlichten. Het Stsbl. no. 647 bevat een Kon. besluit van den 49 November, waarbij, iH verband met de schaarschte van verlichtingsmiddelen, het volgende is bepaald: Art. 4. Het is, behoudens het bepaalde in de beide volgende artikelen, den schippers en schepelingen verboden tusschen één uur na zonsondergang en één uur vóór zonsop gang te varen op de openbare wateren in het Rijk, die voor de scheepvaart openstaan. Dit verbod geldt niet voor schippers en schepelingen van veerponten en veerbooten. In dringende gevallen geldt het verbod voorts niet voor schippers en schepelingen van oorlogsschepen, werkvaartuigen der ma rine en van schepen en vaartuigen in dienst van of varende ten behoeve van de marine, het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, noch ook voor schippers en schepelingen van schepen en vaartuigen in dienst van of varende ten behoeve van de politie en de douane. Art. 2. Onze minister van waterstaat is bevoegd wateren of gedeelten van wateren aan te wijzen, ten aanzien waarvan het in art. 4 bedoelde verbod niet of niet ten volle van toepassing zal zijn. Art. 3. In bijzondere gevallen zal door of vanwege Onze voornoemden minister van het in art. I bedoelde verbod ontheffing kunnen worden verleend. Art. 4. De verlichting van vaartuigen (veerponten en veerbooten inbegrepen), vlot ten; ankers, boeien, landingsbruggen en an dere drijvende inrichtingen, voor zooveel die strekt ter voorkoming van aanvaringen drijving, mag, in afwijking van hetgeen daaromtrent in de scheepvaartreglementen mocht zijn bepaald, op alle watereu achter wege blijven gedurerfde het laatste uur vooi zonsopgang en het eerste uur na de zons ondergang, terwijl gedurende die uren de in de genoemde reglementen voorgeschreven dagseine» zullen moeten worden vertoond of gegeven. Art 5. Op de wateren, waarvoor het verbod van nachtvaart geldt, mag de ver lichting en verdere seingeving van vaartui gen (veerponten en veerbooten inbegrepen) en de andere in art. 4 genoemde voorwer pen, werken en inrichtingen, voor zooveel die verlichting en verdere seingeving strek ken ter voorkoming van aanvaring, in af wijking van hetgeen daaromtrent iu de scheepvaartreglementen mocht zjjn bepaald, geheel achterwege blijven. Het in het eerste lijl bepaalde is niet van toepassing ten aanzien van de vaartuigen bedoeld in het laatste lid van art. 4, voor zoover niet voor die schepen door of van wege den betrokken hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat vrijstelling van ver lichting is gegeven. Art. 6. In afwijking van het dienaangaan de in de scheepvaartreglementen bepaalde, zal voor wateren, welke volgens art. 2 door Onzen voornoemden minister zullen zijn aan gewezen, op alle gier- en andere kabelpon ten en vrij varende stoom- of motor-veerboo jen het witte toplicht achterwege mogen blijven. Door of vanwege genoemden minister zal voorts ten aanzien van die wateren ook voor andere vaartuigen een beperking of het achterwege laten van de voorgeschreven sei nen, voor zooveel die strekken ter voorko ming van aanvaring of aandrijving kunnen worden toegestaan. Financieel nieuws. De St.ct, bevat een Koninklijk besluit van den" 4sten December 1917, waarbij de mi nister van financiën wordt gemachtigd tot de uitgifte van schatkistbiljetten en schat- kistpromessen tot een gezamenlijk bedrag van f60,000.000. De rente der schatkistbiljetten wordt, zoo lang daaromtrent niet anders is beschikt, bepaald op 4*/2 pet. De koers van de postwissels uit Canada naar Nederland was op 16 Oct. LI. bepaald op f2.15 is 1 dollar, uit Denemarken op 10 Nov., f100 is 435 Kronen, uit Frankrijk op 3 Nov. f400 is 265 francs, uit Groot Brit- tannië en Ierland op 8 November f 10.50 is 4, en uit Zweden op 16 November, f 100 is 120 Kronen. De koers voor de postwissels naar Duitsch- land bedraagt van 1 Dec. tot nader bericht, 100 mark, is f38. naar Frankrijk en Italië 100 francs is f42.50, naar Oostenrijk 400 francs is f56. - 1 STADSNIEUWS. Bijzondere regelingen. Levensmiddeleïï. Verkrijgbaar van 38 December: Op bon 102 2 ons boenen per persoon, 40i/o c».. per pond. Op bon 403 4 ons vet per persoón, 40 ct. per pond. Op bon 404 i/2 ons havermouth per per soon, 46 ct. per pond. Boonen verkrijgbaar op Donderdagen vol gende dagen. Havermouth. Vrijdag en Zaterdag. Woensdag worden deze Regeeringsaxtike- len niet verkocht. Op de domiciliekaart moet het aantal broodkaarten met stempelafdruk zijn aange duid. Zjj op wier Domicaliebaarl dit met pen of potlood is ingevuld vervoegen zich op 't Broodbureau en brengen dan mede broodenvelop, domldliékaart en bonboekje. Op bon 4 (Petroleumkaart) is 2 liter pe troleum verkrijgbaar. Zand-aardappeleü. In de week van 38 December verkrijg baar op bon 105. 406, 107, 108 en 109 per persoon 4 kilo. Prijs 6 Va cent per kilo. Maximum-prijzen groenten. Roode kool per kilo 6 cent; gele kool per üdlo 6 cent; uien per kilo 8 cent; peen per -kilo 6 cent; knolrapen per kilo 3V2 oent Vatgroenten. Pronksnijboonea per kilo 18 oent; enkele sperdeboonen per kilo 20 cent; dubbele sperdeboonen per Jrilo 16 cent; zuurkool per Mlo 10 oent Broodkaart De broodkaart van het 34ste tijdvak loopt tot en met 9 December, Thee en koffie. Gedurende het tijdvak aanvangende 1 December en eindigende op 15 December zal door detaillisten aan verbruikers mo gen worden afgeleverd op: bon no. 7 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. thee, bon no. 8 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie, Gedurende het tijdvak aanvangende 16 December en eindigende op 31 December, zal door detaillisten aan verbruikers wor den afgeleverd op: bon no. 9 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. thee, bon no. 10 eener thee en koffiekaart 0.1 K.G. koffie. Centrale Keuken. Menu's over de week van 3 tot en met 8 December 1917. Dinsdag: Heet© bliksem (aardappelen met zoete appelen en rundvleesch), verkrijgbaar op aardappelbon. Woensdag: Bruineboonensoep met rund vleesch, verkrijgbaar op bruineboorfenbon. Donderdag: Stamppot, aardappelen, sa voyekool en rundvleesch, verkrijgbaar op aardappelbon. Vrijdag: Gort met karnemelk en siroop, verkrijgbaar op aardappelbon. Zaterdag: Stamppot, aardappelen met hachée, verkrijgbaar op aardappelbon. Indien voorradig, kan na 12 uur 's middags, tegen betaling van 12 cents per portie, aan de Centrale Keuken, ingang Spinhuispad, eten worden ge haald zonder bon. Men wordt verzocht bet Levensmiddelen-boekje mede te brengen. «- Het eten is verkrijgbaar tusschen 11 uui en half twee aan de volgende plaatsen Spijskokerij Achter de Teerstoof, Spijskokerij Lange Haven 11, Gymnastieklokaal Dwars straat (school van den heer v. d. Poel) Boekjes van Dinsdag tot Maandag geldig, waarop een reductie wordt toegestaan van I cent per portie, moeten Maandag tusschen II uur en half twee aan 'bovengenoemde lokalen worden gekocht Als regel geldt, dat steeds een dag voor uit de bons moeten gekocht worden. De prijs per portie bedraagt 12 cents Voor weekboekjes dus 11 cents. Leder-distributie. Voorin. Volksbadhuis, (Broersvest). Maandag 10 Deo. de letters MB. Dinsdag 11 Deo. de létters RT. Woensdag 12 Deo. de letters UZ. Lokaal Bethel (Steenstraat). Dinsdag 4 Dec. de letters EH. Woensdag 5 Dec. de letters IL. Maandag 17 Dec. de letters MP. Dinsdag 48 Dec. de letters RT. Woensdag 19 Dec. de letters UZ. Personen van een gezin waarvan 't hoofu f46.20 of daar beneden in de plaatselijke inkomstenbelasting betaalt, of in 't gehee met is aangeslagen, hebben recht op ééi bon eenmaal in de acht maanden. Aan eer gezin werdt per maand niet meer dan één bon verstrekt, tenzjj het getal personen nie meer daa 8 is. Geopend 's voormiddage van 912 en des namidiags van 41/2—5 uur. Klompen ver s trekking Ieder ingezetene, die in het belasting jaar 1916—'17 niet is aangeslagen op hoog stens in de 21ste klasse der gemeentelijke Inkomstenbelasting kan op aanvrage bjj het Steuncomité een bon verkrijgen waarop na onderteekeniog van den aanvrager klom pen verstrekt women door de alhier wonen de klompenleveranciers van: 60 cent voor een paar eenvoudig», mans- klompen; 60 cent,voor een paar eenvoudige vrouwenklompen; 40' cent voor paar jom- gensklompen, ten 30 cent voor een paar kinderklompen. Alle in normaal modeL Aanvragers moeten de domiciliekaart, het trouwboekje ten het aanslagbiljet der ge- -meenteljjbe ïniomstenbelaistiug medebren gen. Zij, 'die wonen aan de Zuidzjjde van de Nieuwe Haven, kunnen de bonst beko men in het lokaal Rehoboth', Hoogstraat 17; bewoners van de Noordzijde in de St. Jaris Boelen. Die bureau's zjjn geopend van 912 uur voormiddags ten win 25 uur namiddags; de eenste drie dagen der week St. Joris Doelen, de laatste 3 dagen in lokaal Re hoboth. Voor kinderen moet de bon ge teekend "worden door oudere of voogd. Teeilagt Het volgende ontwerpbesluit is ]bjj den Gemeenteraad ingekomen:1 De Gemeenteraad van Schiedam; 1 Gelet op het voorstel van Burgemeester en' Wethouders; Besluiten: dat, met intreJdkmg van de tegenwoordige regeling, Gemeentebladen nos. 3 en 18 van 1917, met ingang van 1 December 1917 tot nader te bepalen tijd, aan de amtenaren bh werklieden, der Gemeente .de hoof- 'flen' en onderwijzers bjj het Lager Onder- wjjs, alsmede het personeel vterb'oaden aam het Levensnhddelenburean en aan de Cen trale Keuken niet, doch het personeel' bij het Hooger en Middelbaar Onderwijs inbegrepen een duurteloontaeslag zal worden verleend in de volgende gevallen as naar de volgend© regeling: A'. Toeslag van 15 pCt van het loon. 1 Recht op dezen toeslag hebben 6e ia vollen dienst der Gemeente zijnde wak heden, agenten van politie, beambten va® den havendienst, sluis- en' brugwachters concierges, boden en| schoonmakers van gemeentegebouwen, magazijnmeesters, bfe- volkjngscontrolems, de amanuensis Yaa het Gymnasium en de II B. S„ de maker en de nach t-telefonist, zoovter loc® en toeslag het bedrag van f22 per week, resp, f1144 per jaar, niet te boven gaan. Is dit laatste wel het geval, dan' zal de toeslag bedragen hetgeen aan dat ontbreekt of 10 pCt. van het loon, dit meer bedraagt. B. Toeslag van *10 pCt van het loon Recht op dezen toeslag hebben de ambte naren niet vollende onder den toeslag van 15 pCtwier totale belooning in gemeente dienst f200 of meer bedraagt^ .1 JU. De toeslag wordt berekend ovter de be- looning, zender de bestanddeeten die niet ia geld zijn vastgesteld, behalve biet genot van vrije woning, on wordt uitbetaald telkens tegelijk met de wedde t Hl. De lasten' vian den loontoeslag wiifcn rechtstreeks ten lagte Van bet Crisisfonds worden gebracht. - IV De ygrschilfende rega ragen en beslïsfein- gen die in de practijh noodig mochteini blij ken, zullen door Burgemeester «a Wethou ders naar de bedoeling van den maatregel worden getroffen 1 1 1 t V. Voor hen, voor wie de tegenwoordige regeling ongunstiger is dan. de bij baar in werking treden vervallende regeling, (blijft deze laatste, zoolang dit het geval is, ge handhaafd. 1 Zjj 'zijn, op straffe Van uitsluiiing van den toeslag voor door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijd, verplicht iedere wijziging in den toestand van hun gezin, op de berekening van desa' toeslag van invloed kiato zijn, vóór of bij de eersteel- gende uitbetaling ter kennis van Burge meester en! Wethouders of het hoofd Van den betrokken tok van dienst te brengén!. 'Aldus vastgesteld in de openbare ver gadering van den Gemeenteraad van Schie dam, van den 20en November 1917. 1 CkmeeaUsraad. Aanvullingsagemda voor de openbare Ver gadering van. den Gemeenteraad van Schie dam' op (Vrijdag 7 December "a.s. 7a. Voorstel van B. en Wl betreffende het in fiet leven roepen van de betrek king van commies-redacteur ter Secretarie. 7b. Voorstel van B. en Wt om met de Uitgevers van de „Schiedamsche" en van de „Nieuwe Schiedamsche Courant" een nieuwe overeenkomst aan te gaanl ten aan-, zien van het plaatsen van kennisgevingen en advertentie» 'in die bladen. ,JEï gala» geruchten rond, als zou hier gevestigd worden' een kajzsrn» voor veld artillerie. Wjj meenten hieromtrent te kunnen mededetelen, dat zulkh niet hat geval ia, wel is overwogen1 om tijdens! den duur der mobilisatie de veld, die thans bjj parti culieren te IMft is ondergebracht, hier tèx stede ini (een of ander daartoe geschikt pand met voldoende terrenr over te bren gen, dotóh nader is hieromtrent niette be kend en mieenea wjj te wötlen, dat ook geen! geschikt pand hiertoe is ^gevonden* T. F. N.-verletlngr. De uitslag der verloting is, dat de vol gende prijzen zijn getrokken op da dapr- achter vermeld» nummers: 1. Loth, konijn hmskleur, ram, loud, 119 2. 1 Roll, konijn, zwartbont, 1917, 264 3. 1 Zwartbont Loth, ram, 1917, 390 4. 1 Blajuw ram, oud (Weenier) 183 5. 1 Jong gekruist konijn, 100 6. 1 Hoik kbnjjn, bit. bont, 1917, 350 7. 1 Jong gekruist konjjn, 1 348 8. 1 Jong gekruist konijn. 419 9. 1 Vlajamsrih reus (wit), ram, 1917, 384 10. 1 Jong gekruist koijin 2211* '11 1 Roll konijn, bi. bont, ram, 1917, 47 12. 1 Hol! kbnjjn, hl. bont '17, voedster 270 13 1 Zwartbont L'oth. konijn J17, ram, 271 14. 1 Jong gekruist konijn 1 40 15. 1 Vlaamsdh rèus, haaSkÜL Pam, oud, 194 16. 1 Jong gekruist konijn, t X® 17 1 Japansche driekleur konjjin, ram, 1917, 344 18. 1 Russische bVandnens, ram, oud 367 19 1 Kinderbontje met kopje, 314 120 1 VL reus, voedster, wit, 1917, 39a 2i. 1 Gekruist konijn, -voedster 1917, 377 22) 1 Plont kraagje, rtx' 8 uar dinting. J - De 'Algemeene Nederlandsche Bond vaa, "lp, iHandelë- en Kantoorbedienden, gevestigd te Amsterdam, heeft aan den Raad meent» een adres gericht, waarin hjf zog»j dat bij velten winkeliers *t verlangen pp- komt om hun winkels en magazjjrah des., avonds 8 uur te sluiten, dat in het belang Van het personeel) dit sluitingsuur ten zew- ste- gewienscht is, dat zjj hierbij og htup der gemeentelijke overheid cmoutbte achten, reden waarom zjj nwtcaad verzoeken om in de hieromtrent bsstaano»^ 'fit 1 .in- n .f f

Schiedamsche Courant | 1917 | | pagina 2