si tea* beeft zich reeds Woensdag doen. in schrijven. Er is intussdien gerekend op en nog plaats voor vele duizenden 1 De cursussen omvatten allerlei gebied van kimst, filosofie en weienschap, de meest bevoegde specialiteiten op elk ge bied hebben zich bereid verklaard tot hot leiden dier cursussen. De uitvoerige programma's voor h t oj 14 dezer aanvangend seizoen, die op vele plaatsen kosteloos verkrijgbaar zijn gesteld, -geven volledige inlichtingen omtrent aard beteekenis ón duur van iederen cursus Een uitgebreid veld van wetenschap is ihier opengesteld. De Kamerverkiezingen. De partijraad van de S. D. A. P, heeft, zoo meldt „Tiet Volk", besloten, dat ge lijkluidende lijsten zullen worden ingediend in de kieskringen: GioningenDrente; Arn hemNijmegenHaarlemDen Helder Den HaagLeiden: Rotterdamüordiecht, VHertogenbosch—-TilburgZeeland. In de kieskringen Friesland, Overijsol, Utrecht, Amsterdam en Limburg worden dus afzonderlijk lijsten ingediend. Slnlttng van de grenzen? Volgens een telegram, dat de N. R. Ct. uit Parijs ontvangt, meldt de National-Zei- tung van Biazel, dat de grenzen van Duitschland met Zwitserland en Nederland zullen worden gesloten, zoowel voor het handels- als het reizigersverkeer, en wel .vermoedelijk voor den tijd van twee maanden. 1 Tereen. voer den Effeetenhnnélel. Men meldt uit Amsterdam: De vergadering van de Vereeniging voor den Effectenhandel heeft het bestuursvoor stel tot verhooging der provisie aangeno men, ingaande 15 Januari a.s. Een tele gram van den <Bpnd van Effectenhandela ren, te Rotterdam, on den provincialen bond meldt, dat ook zij hot voorstel heb ben aangenomen. Ml ddenf tan dsbond. Het bestuur van den Middenstandsbond heeft Dinsdag te ''Amsterdam vergaderd. Mededeeling werd gedaan, dat er bespre kingen gaande zijn met de vereeniging Hel Nederlandsch Fabrikaat, tot het instellen van een arbitrage-commissie ter beslissing van. eventueel© geschillen tussohen produ centen en winkeliers. Op voorstel' van den beer De Graaf werd er een commissie van "propaganda inge steld. 'Als punten Van behandeling op het eerst volgende congres, dat te Haarlem zal ge houden worden, werden opgegeven, vak organisatie, collectief arbeidscontract en opheffing van misstanden in den handel Als nieuwe leden werden aangenomen do Vereen igirig van Winkeliers in Koffie en Thee te 'Amsterdam, de Vereeniging van Groothandelaren in 'Boter te Amsterdam, de ïhkoopvereeniging Gelria te Arnhem en de Vereeniging van Handelsagenten in' Ko loniale waren en aanverwante artikelen te Utrecht. i Nederland en fljg osrlo?. Uitbreiding; onveilige zóne. (Officieel.) Bliikens mededeeling; vah bet Ministerie van Buifenlandsche Zaken heeft de Duitsche regcering aan de Nederland sche regeering mededeeling! gedaan' van de uitbreiding der onveilige zóne rondom de Kaan Verdisch© eilanden en Dakar, gn rondom Je Azorische eilanden. Aan de omschrijving: van het nieuwe onveilig gebied wordt in de mededeeling hei4 volgende toegevoeoj. De Duiistehe re rea ring heeft bepaald, dat de feitelijkheden waartoe zij last 'heeft gegeven, tón, aan zien Vató stehepen van de onveilige zóne niet zullen, worden toegepast op onzijdige schepten die ten tijde van de publicatie dezer kennisgeving vertoevten in havenls van de omschreven' onveilige streken in dien deze schepen vertrekken vóór 18 Ja nuari en langst den koristen weg koers zetten tiaar de „veilige ïöne". De Duitsche Tegeering deelt mede, dat zij Voorzieningen heeft gemaakt tegen toepas sing Winnen een voldoenden termijn van de feitelijkheden, waartoe zrj last heeft gegeven ten aanzien van schepen) in de onveilige zóne on onzijdige schepen die in de nieuwe onveilige streek mochten geraken zonder dat zij van de verklaring daarom trent weten of kunnen weten!. Kolen voor de vis scherij. Het bbricht over het verbod van levering Van steenkolen aan de stoomvisschersvaar tuigen te IJmuiden, -is, door het wegvallen van enkele woorden, wat onduidelijk ge worden. Na den' eersten zin, het verbod vermeldende,, moet volgen: Dit verbód geldt echter niet de te IJmui den marktende stoomvisschersvaarluigen, in andere plaatsen thuis beboerende, als Sche vere ngen, Vlaardingen, Maassluis, Rotter dam, enz. Levensmiddel envoor- ziening. 1 Met het oog op den grooten omvang van het stuk, dat nu reeds meer dan 80 pagina's omvat, hooft de indiening van de memorie van antwoord van miinistei Poshumfl. op het voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens de ontwerpen, waar bij ettelijke millaocnen voor de ie vensmid- detenvoorziening wonden mngewaagd, ecni- ge Vertraging ondergaan. Vermoedelijk zal deze memorie de volgende week "Wij de Kanier inkomen. Rundvleesch. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft, naar het U. D. meldt, thans het standpunt ingenomen, dat tot de distributie van rund vleesch behoort te worden overgegaan. Het heeft zich gewend tot de commis sie van bijstand inzake de uitvoering van do Distributienet 1916 cn er op gewe zen, dal de stijging van de prijzen van het rundvleesch, die een tijd geleden be gonnen, nadat het vleesch gedurende eoni- gen tijd abnormaal laag in prijs is ge-* woest, than» in snelle en herige mate toe neemt. Deze stijging is van dien aard. dat, naai de mee nil >g van het gcnieentebes'unr van Utrecht, het rundvleesch voor Ld vu go- zinnen niet meer te vei krijgen is. Boven dien verwacht het, dat het vleesch in de eerstvolgende weken, nog belangrijk zal wor den verhoogd. 1 Het heeft daarom der commissie van bijstand verzocht", er bij den mimslc rui landbouw op aan te dringen, met de dis li i- butie van rundvleesch onverwijld een aan vang te maken. Brandstoffen. In een. te Rotterdam gehouden vergade ring is besloten tot "de oprichting van een veroeniginK van brandstoffoncommissies in Zuid-Holland, welke vereeniging zich o.m. ten doel stelt een meer gelijke uitvoering van de voorscliriften der Rijkskolendistri- butio in de hand te werken. In beginsel werd besloten tot oprichting van een oen- rtaal bureau voor informaties. Mr. Briet te Leiden wend tot voorzitter, de heer P. A. Lobons te Delft tot lid 'van, het bestuur benoemd. De zeevisscherij. Uit IJmuiden wordt gemeld: Blij de N. V. Vereenigde Steenkolenhandel te IJmuiden, leverancier van steenkolen aan de stoomTisschersvaartuigen aldaar, is bericht ontvangen van het Rijkskolenbureau te 's-Gravenhage, dat de Duitschc regeering verboden heeft, van heden af steenkolen te leveren aan de te IJmuiden thuis be- hoorende stooravïsschersvaartuigen in an dere plaatsen thuis b^hoorende, als Sche- veningen, Vlaardingen, Maassluis, Rotter dam, enz. i Men brengt dit verbod in verband met de pogingen om een aantal stoomtrawler:? in Biritsche wateren te laten visschen. De pogingen om een aantal IJnmidcr stoomtrawlers voor Engeland te laten vis schen worden voortgezet, doch daar zijn thans vooistellen aan verbonden om een ongeveer gelijk aantal stoomtrawlers uitslui tend te laten vissqhen voor (den (uitvoer naar Duitschland, met. aanvoer te IJmuiden, ter wijl het overige deel dan voor binnen- landsch gebruik zou visschen. Deze voor stellen, die niet officieel van de Rooderever eeniging uitgaan, hebben, naar men mede deelt, de goedkeuring van Engelsche zijde verworven, doch wachten nog op die van de Dnitsche en van de Nederlandschc re geeringen, Deze vooistellen, die in Enge land door den heer Snouck Uiurgronje zijn aanhangig gemaakt, komen in zekeren zin overeen met het mide Engelsch-Duitsch-Ne- derlandsche "ontract. Als eerste voorwaarde zou gelden een ongehinderde uitoefening van de Noordzee- visscherij voor de stoo m vis sche rsv aar tuige n Men is te IJmuiden van meening, dat het verbod van levering van Duitsche steen kolen verband houdt met deze plannen, en dat het verbod slechts van tijdelijken aard zal zijn. Heden zal te dier zake een bespreking plaats hebben met de vertegen woordigers der Duitsche regeering en de gemachtigden van *de Nederlandschc re geering. 1 Distributie van aardappelen. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft tot de burgemeesters do volgende circulaire gericht: Bij mijn schrijven van 22 September j.l. werd aan u medegedeeld, dat, met hot oog op transport-moeilijkheden, geen zand- en veenaardappelen zullen worden gezonden! naar gemeenten, welke voor eigen behoefte voldoende Mei-aardappelen hebben ver bouwd. In afwijking hiermede heb ik thans be slist, dat aan gemeenten, gelegenin de Kleistreek, welke voor eigen gebruik wel voldoende klei aardappelen hebben ver bouwd, doch' niet voldoende van do soorten, welke thans voor de distributie zijn aan gewezen, wel zand- en veenaardappelen zulten worden gezonden. Manufacturen. De minister van landbouw, heeft de vol gende circulaire tot de burgemeesters ge richt 'Onder verwijzing naar mijn beschikking d.d. 14 Dec. betreffende de oprichting van een Rijks Bureau voor Manufacturen heb ik de ear u mede te doelen,, dat door mij noodzakelijk wordt geacht om ten spoe digste een opgave te vorkrijgen van de in Nederland aanwezige voorraden manu facturen onder fabrikanten en handelaren. Onder manufacturen worden daarbij daar mij verstaan alle toxtielgoedercn, niets uit gezonderd, in ruwen, lialfbowerkten of af- gewerkten staat (ook geconfectioneerd), Yervaardigd van dierlijke, plantaardige en-of kunstvezels. Ik verzoek u krachtens artikel 9 lo lid der Distrihutimvot 1916 ten spoedigste hij een ieder, die in uw gemeente manufacturen onder zich heeft, onverschillig of zij al dan niet eigenaar daarvan zijn, opgave to en deze opgave ten spoedigste en uiterlijk vorderen van den voorraad op 15 Januari 20 dezer rechtstreeks te zenden aan hot Rijks Bureau voor Manufacturen, tijdelijk gevestigd Mauritskade 55, Den 'Haag. 5 Ik heb' verder de ©er, onder verwijzing naar mijn schrijven vau 20 Oct. No. 46 u nogmaals uitdrukkelijk te verzoeken over eenkomstig de procesorde van artikel 9 der Distributie wet over te gaan tot in bezitneming van die partijen manufacturen, die niet in overeenstemming met een reèeten handel zijn opgeslagen. Van plaats gevonden inbezitnemingen gelieve u steeds ten spoedigste opgave te doen. aan de af- deeüng Crisiszaken van mijn'departement, opdat in overleg met het Rijks Bureau voor Manufacturen door mij schatters kun nen worden aangewezen, en een definitieve beslissing omtrent de in bezit genomen goe deren kan worden genomen. Koper en brons. De minister van landbouw heeft bepaald met betrekking tot zijn beschikking van 13 November betreffende verbod van ver koop, afleveren en vervoer van oud rood-, koper, oud brons in soorten ón oud geel koper, dat het vervoer van sub I in be- i telde beschikking niet van toepassing is op oud rood koperdraad en oud bronsdraad, bestemd voor of afkomstig van telegraaf- en telefoonlijnen voor den openharen dienst, im,s bij verzending met openbare middelen van vervoer uit den vrachtbrief blijkt, dat do verzending pl.iats heeft door don open baren dienst, dan wel, dat dit vervoer geschiedt onder geleide van een ambtenaar die zich onmiddellijk kan legitunoeren. STsBSfllEKWa Bijzondere regelingen. Levensmïddeïefc. De Directeur maakt bekend dat van 712 Januari verkrijgbaar is: op bon 144 li/s ons boonen, per per soon, 11 ct. per pond; op bon 145 1/2 o-os yet per persoon, 40 ct. per pond; op bon 146 1/2 ons Haver mouth per persoon, 16 ct. per pond; op bon ISO 1 ons zeep pór persoon, 14 ct. per pond. Boonen verkrijgbaar vanaf Donderdag en havermouth vanaf Vrijdag. Kinderen worden aan het Levensmidde- lenbureau niet geholpen. Tl^ee en koff ie. Tot Dinsdag 15 Januari a.s. kan op Kon 9 en bon 11 een half ons thee, op bon 12 een ons koffie en op bon 26 een extra half ons koffie worden gekocht. Z and-aar dap pelen. In de week van 712 Jan verkrijg baar op bon 148, 149, 1-57 151, 152 per per soon 1 kilo zandaardappelen. Prijs 5V2 cent per kilo. Bon 148 en 149 geldig "tot ón met Woensdag, bon 147 geldig op Donderdag bon 151 op Vrijdag en 152 op Zaterdag. Maximum-prijzen groenten. Roode kool per kilo 6 cent; gele kool per kilo 6 cent; uien per kilo 8 cent; peer per kilo 6 cent; knolrapen peg kilo 3W cent. - .Vatgr oonten. Pronksnjjboonen per kilo 18 cent; enkele speTcieboonen per kilo 20 cent; dubbele spercieboonen per kilo 16 cent; zuuiioo' per kilo 10 cent. Broodkaart. De broodkaart van het 37ste tijdvak is geldig tot en met Vrijdag 11 Januari. Pas op uw bonboekje, domiciliekaart enz. Voor verloren gegaue worden geen nieuwe verstrekt. Op de domiciliekaart moet het aantal broodkaarten met stempelafdruk zijn aan ge duid. Zij op wier D omicitiekaart dit met pen of potlood is ingevuld vervoegen zich op 't Broodbureau en brengen dan mede broodenvelep, domiciliekaart «n bonboekje. 'Aanvullingsbrood, ka a.rt. Voor elk kind beneden één jaar kan op vertoon van een trouwboekje of geboortebe-, wijs het gezinshoofd een aaavulHngs witte- broodkaart brijgen, echter ontdaan van 400 gram aan bons. Op de bons zal 125 gram regeeringsbloem kunnen worden verkregen voor elke 200 gram brood. Centrale Keuken. Menu's over de week van 7 tot en me! 12 Jan. 4918. Zaterdag: 'Stamppot, aardappelen met zuur kool en spek, verkrijgbaar op aardappeibon Menu's over de week van 14 tot en piet 19 Jan. 1918. Maandag: Erwtensoep met varkens- vlcesch, verkrijgbaar op erwtenbon. Dinsdag: Stamppot, aardappelen met roode kool en rundvleesch, verkrijgbaar op aardappel bon. Woensdag: Bjruineboonensoep met rund vleesch, verkrijgbaar op aardappeibon. Donderdag: Stampppot, aardappe'en met snijboonen ,en spek, verkrijgbaar op aaird appelbon. Vrijdag: Havermout met zoete melk, boter en suiker, verkrijgbaar op gortbon. Zaterdag: Stamppot,aardappelen met zuurkool en spek) verkrijgbaar op aard appeibon. 1 N.B, Men wordt er op attent gemaakt dat voor elk portie gekookt eten slechte een levensmiddelenbon voor 1 per soon uit het levensmiddetenboekjv wordt gescheurd. Voorbeeld: iemand die 6 bons voor groene erwten heeft en drie porties erwtensoep-koop t, houdt 3 bons voor groene erwten te zijner beschikking, om dat slechts 3 bons worden ingenomen, voor soep. - Indien voorradig, kan na 12 uur 's middags, tegen betaling, van 12 cents per porde, aan de Centrale Keuken, ingang Spinhuispad, eten worden ge haald zonder bon. Men wordt verzocht het Levensmiddelen-boekje mede te brengen. Het eten is verkrijgbaar tusschen v.m. 11 en n.m. 1 uur aan de volgende plaatsen: Spijskokerij Achter do Teerstoof, Spijskokerij Lange Haven 11, Gymnastieklokaal Dwars straat (school van den heer v. d. Poel). Boekjes van, Dinsdag tot Maandag geldig, waarop een reductie wordt toegestaan van I cent per portie, moeten Maandag tusschen II uur en hSlf twee aan bovengenoemde lokalen worden gekocht. Als regel geldt, dat steeds een dag voor uit de bons moeten gekocht worden. De prijs per portie bedraagt 12 conto Voor weekboekjes dus 11 cents. Leder-distributie. Voorm. Volksbadhuis, (Browsvest). Woensdag 2 Januari de tetters AD. Donderdag 3 Jauun de lettors EII. Vrijdag 4 Januari de letters IL. Maandag 14 Januari 'te letters MP. Dinsdag 15 Januari do lettors RT. Woensdag 16 Januari de letters UZ. Maandag 4 Februari de letters AD. Dinsdag 5 Februari de tetters EH. Woensdag 6 Februari de lettere 1L. Maandag 18 Februari de letters MP. Duisdag 19 Februari de letters RT. Woensdag 20 Februari de letters UZ. Lokaal Bethel (Steenatra.it). Maandag 7 Januari de lettors AD. Dinsdag 8 Januari de tetters EII. Woensdag 9" Januari de letters IL. Maandag 21 Januari de fetters MP. Dinsdag 22 Januari de letters 11T. Woensdag 23 Januari de letters UZ. Maandag 11 Februari die letters A Dindsag 12 Februari da letters EH. Woensdag 13 Februari de letters IL. Maandag 25 Februari de letters MP. Dinsdag 26 Febiuan de letters 11T. Woensdag 27 Februari de letters UZ. Personen, van een gezin waarvan! 't ihoofe, f6.20 of daar beneden in de plaatselijke inkomstenbolastiag betaalt, of in 't geheel niet is aangeslagen, hebben recht op één bon eenmaal in de 6 maanden. Aan' een gezin wordt per maand niet meer dan tsên bo" verstrekt, tenzij het getal perso non meer dan 8 is. Geojiend "s voo-rmiddags vati 912 en 's namiddags van li/a5 uur. Het paar schoenen waarvoor men hakken en zoksn wenscht moet worden meega- bracht, anders wordt geen bon verstrekt Klompenverstrekkiag Ieder ingezetene, die in het belasting jaar 1916'17 niet is aangeslagen op hopt rtens in de 21st© klasse der gemeentelijk* Inkomstenbelasting kan op aanvrage bi bet Steuncomité een hon verkrijgen waaroj na onderteekening van den aanvrager klem oen verstrekt worden door de alhier wonen te klompenleveranciers van: 60 Cent voor een paar eenvoudige mam- dompen; 50 cent voor een paar eenvoudig! vrouwenldompen40 cent voor paar jon gensMompen, en 30 cent voor een paa kinderklompen. Alle in normaal model. Aanvragers moeten de domiciliekaart, hei rrouwboekje 'en het aanslagbiljet der ge meentelijk© inkomstenbelasting medebren gen. Zij, dis wonen aan de Zuidzijde var de Nieuw© Haven, kunnen de bons bekc- men in het lokaal Rehobotb, Ploegstraa 17; bewoners van de Noordzijde in d- St. Jaris Boelen. De bureau's zijn geopend van 912 uu voormiddags en van 25 uur namiddags de eerste drie dagen der week St. Jori. Doelen, de laatste 3 dagen in lokaal Re hoboth. "Voor kinderen moet de bon g-.- teokend Worden door ouders of voogd. 0«»e#ttteraad. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdag, 18 Jan. 1918, des na middags 2 uur. Door Burgemeester en Wethouders zijn op beden eenige exemplaren van dit mani fest verzonden aan de hoofden van soho ten om die in genoemd manifest voorge stelde denkbeelden zooveel mogelijk te be vorderen. Aan alle ouders in Nederland. Do tuchteloosheid en de verwildering van de Nederlandsobe jeugjl nemen ondei den invloed der omstandigheden toe; bal dadigheid en straatschenderij oefenen een zekere bekoring uit; wetten, verordeningen en voorschriften worden uit het oog ver loron; het aantal misdrijven en kleinere vergrijpen vermeerdert mot den dag; dc Irinder-criminaliteit breidt zich uit. Aan d© ouders is thans de taak, daar togen op te treden en er zich met alle kracht togyn te verzetten. Wij doen een beroep op hon om paa1 en perk te stelten aan de verbastering van de zodon bij hun kinderen, door hel volgende in acht te nemen: 1. Stelt uwen kinderen door uwe cig"nc levenswijze een voorbeeld ten goede. 2. Leert hen het eigendom en de vrij heid van anderen te ontzien. 3. Houdt hen van de straat, vooral op die uren bij duisternis en ontijde, waarin de gelegen heid en de verleiding tot onze (lelijkheid, diefstal èn andere misdrijven en vergrijpen het grootste zijn. 4. Verbiedt heti te vloeken, alcohol te gebruiken, te rooken, slechte z«lebed,-er vende tooneel- en bioscoopvoorstellingen te bezoeken en onzedelijke boeken te lezen. 5. Houdt hun do onbehoorlijkheid van baldadigheid en straatschenderij duidelijk voor ©ogen en zonder ophouden. 6. Loert hen het gezag en de overheid te eerbiedigen en spreekt daarover nooit in hun bijzijn met geringschatting, veel minder met minachting. 7. Geeft uwen kindoren voortdurend be zigheid; zendt hen voor ontspanning zoo mogelijk naar speelterreinen, sportvelden, leeszalen, einz. Ledigheid is des duivels oorkussen. 8. Stelt hen in de gelegenheid, goede toespraken aan te hooren en in zich op te nemen van godsdienstigen, opvoedkun digen on zedelijken aard. 9. Zorgt, dat uwe bevelen, voorschriften cn waarscliuwingen ook worden opgevolgd. Bestraft tte omvilligen en de nalhtigen. 10. Verzuimt niet, in uw gezin al datgene te doen en te bespreken, dat strekken kan om de goede vruchten eener degelijke op voeding niet te doen verloren gaan, maar veeleer te doen toenemen. 11. Bevordert in uw huis orde, netheid en reinheid; verzet u met kracht tegjen elke verwildering, ook al kost u dat ander- de bestaande omstandigheden vaak zeer veel moeite. 12. Voorkomen is beter dan genezen en bestraffen. Utrecht, December 1917. Het Algemeen Bestuur vah, de TUCHT-UNIE, SB H. J. 1, Foppens. Heden verspreidde zich hier de mare, dat de boer H. J. A. Foppens, pastoor; der Kerk O. L. V. Visitatie, Deken van, het Dekanaat Schiedam, was overleden. Gisteravond is pastoor Foppens tot het ondergaan van een hoogst ernstige opera tie, die, na een ongesteldheid van slechts enkele dagen, bleek dringend noodzake lijk to zijn, maar bót St. Franciscus Gast huis te Rotterdam gegaan. Daar heeft de operatie plaats gehad, maar die heeft den patient met mogen rolden. Vanmorgen is hij, in den ouder dom van 62 jaren, overleden. I)e patient is in volkomen berusting gestorven. Deken Foppens werd te Amsterdam ge boren en heelt daar ook zijn eerste plaats gevonden als kajielaan. Daarna Is hij ver- -cheidene jaren Secretaris van het Bisdom Haarlem geweest, waarna hij werd benoemd tot pastoor te Nieuw vee 11. Pastoor Foppens is hier 15 jaren! ge weest en heeft zich niet alleen tallooze vrienden gemaakt onder de' leden der Ka tholieke kerk, maar "ook daarbuiten. Zijn beminnelijk, joviaal optreden, zijn,, opgewektheid waien oorzaak "dat een Ieder die hem had ontmoet, Jiem, gaarne Weer zag. Als Furator van het Gymnasium heeft hij medegewerkt aan den bloei van deze nlichting van hooger onderwijs. Van verschillende vereenigjngen was hij nier ter s-ede bestuurslid. Voorts was de overledene lid van het Historisch Genootschap te Utrecht Door hem is „De Kerkhistorie van Ne- lerland" geschreven, een werk dat zeer de aandacht heeft getrokken. Maandagavond om 7 uur zullen de metten plaats hebben en Dinsdagmorgen half tien de lauden; daarna de uitvaart. De begrafe nis zal geschieden in het priestergraf op de R.-K. begraafplaats alhier. De 88ate broodkaart De directeur van het Centraal Brood kantoor maakt bekend, dat de broodkaart van het 38ste tijdvak loopt vain 12 tot en met 22 Januari. Distributielokaal. Morgen, Zaterdag wordt een nicuiv distri butielokaal geopend in het Gymnastiek lokaal aan den Ejuitenhavenweg. Men zie de desbetreffende advertentie. Door mevrouw J. H. Sehieveéh.Poort man is den gemeenteraad, wegens hoogen leeftijd ontslag gevraagd als Regentes van hot St. Ja. -bs Gasthuis. Gedurende 41 jaren, vanaf 1876 beeft mevrouw Schïe- voen dit Regentesschap bekleed. De Ned. Vereen- voor Huisvrouwen houdt haar jaarvergadering Maandagavond in Mai- son van der Heijden. Wij venvijzen naar de advertentie dienaangaande. Belangstellenden verwijzen wij naar de advertentie' omtrent de Volksuniversiteit te Rotterdam. Vereenigtiê Tooneellsten Op Zaterdag 12 Januari, des avonds 8 uur, zal in de zaal der voorm. Off. Vereen, oen groote feestavond met na afloop een gezellig samenzijn plaats hebben. Het hier ter stede geheel nieuwe tooneel- spcl „Levensdwang" zal worden opgevoerd. Het verdere van den avond zal door mu; giek worden opgeluisterd. Voor verdere bijzonderheden raadplege men het programma, hetwelk b. 20 cent verkrijgbaar is in het buffet en 's avonds aan de zaai. In de Odeon-bioscoop wordt Zaterdag!, Zondag cn Maandagavond ©en programma vertoond, waarop blijkens de achterstaan de advertentie pakkende nummers voor komen. 1 [_f Hedenmorgen ontdekte iemand in de Kiaaswaa*schc straat, dat z'n .vuilnisbak, die hij voor 'n oogenblik onbeheerd voor z'n woning had laten staan, spoorloos ver dwenen was. Brandhout is duur tegenwoordigt Gistermiddag is van ecu wagen in de Gorzen een 4-tal gewichten ontvreemd. Van het dak Van een phufisje |alajn| Üe Groote Kerk is al het lood ontvreemd. Een onder zoek geschiedt. I Gisteravondjis door den portier der glas fabriek Uto aangehouden een 18-jarig daar werkzaam persoon, die een stuk drijfriem vervoerde. Te diens huizo is een tweede stuk drijfriem gevonden, dat met het eerst genoemde stuk den S meter langer drijf riem vormde, welke uit 3e fabriek "was ontvreemd. De aangehoudene is aan de politie overgegeven en deze heeft hem na verboor weer ontslagen. AGENDA: Vrijdag t. en m. Maandag. Flora Bioscoop, 8 uur. Bioscoopvoorstelling. Heden en volgende avonden. Cabaret A'rfis- 'tique et Unique „De Hel", Oude Binnenweg 94, Rotterdam, ts. uur. Cabaretvoorstelling. 1 Heden en volgende -tuinden. Nieuw Olym- pia-Theater. Binnenweg, 46, Rotter dam, 8 -u. Bioscoop en Variété. Heden cn volgende avonden. Thalia Theater 8 uur, Bioscoopvoorstellingen- Heden en vragende avonden Princes Thea- - ter, Sehtedamsche weg 19, Rotter dam, Bics loopvoorsteliing en op- ireden van specialiteiten. Heden en volgende avonden. Cabaret Mas cotte", Ooolsmgel 42, Rotterdam, 8 u. Afwisselend programma. Heden en volgende avonden. Casino, 7%' ti. Revue van Henri Ter Hall. Knij- pen maarl ,eden en volg. avonden. Circus SchouwbL, (7J/a uur. Ges. Spfcea. Rme Sien,

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2