Woensdag 16 Januari 1918 IN VROEGER DAGEN. N«. 15652. 7Q8t' JatrgsEg, Intercoms Te'efoon No. "03 »WRSACJ; LAN4K HAVSÜ 14! (HOEK KORTS HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet,. Ingekomen is een verzoek van de firma KIPS Co.. om vergunning tot uitbrei ding van hare fabriek van ijzcrconstruo- (ies in liet pand Buitenhavenweg no. 130, kadaster Seclie l. no. 117, door bijplaatsing van 3 eJectromo toren, resp. van 6, 10 ea P.K., zulks ter vervanging van den lm staanden gasmotor. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secretarie ter visie gelegd. Op Woensdag 30 Januari as., des voormiddags 11 i/g uur, zal ten Raadhuize gelegenheid worden ge geven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die monde ling of schriftelijk toe te lichten. Oeduïende drie dagen voor het tijdstip hierboven genoemd, kan op de Secretarie der Gemeente van de schrifturen,, die ter zake mochten zijn ingekomen, kpnnis wor den genomen. Volgens dc jurisprudentie zijn niet tot beioep op een beslissing ingevolge dc Hinderwet gerechtigd zij, die niet over eenkomstig art. 7 dier wet voor het Ge meentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Schiedam, 1G Januari 1918. 400 U BIHTlSMijAJsaJu De vredesonderhandelingen Nu de onderhandelingen te Blrest-LitoL-k voortoopig opgeschort zijn, houdt de peis in de desbetreffende landen zich bezig met de l>espreldng en schroomt niet zich te onthouden van op--of aanmerkingen, waar bij het opvalt, dat do stenmien vrijwel eensgezind zijn, in ieder geval het Duit- sche standpunt goedkeuren. De Germania hoopt, dat de Russen zul len inzien, dal zij met hun aanspraken volkomen op een dwaalweg zijn. De- Vor- warts meent; Br moet een overeenkomst mogelijk zijïT, wanneer de goede vul aan b'eide zijden voor handen is. In de Taglische Rundschau wordt opge merkt, dat do Duitsehers aangaande het recht van zelfbestemming moeten afzien van alles wat twijfelachtig is. In de Volks zei tung heet hetrtusschen dc Russen en de Centraler bestaat een ge meenzame basis. De Post schrijftDo Duitsche verantwoor delijke personen denkeu er niet aan, de Duitsche troepen hals over kop aan de oude Duitsohe grenzen terug te trekken. •De !Bjerliner Lokal Anzeiger meent: was van het begin af aan te vermoeden, dat Trotzki een anderen toon zal aanslaan als diegenen, die voor hem alleen in Btnest- Litofsk de Russische zaak hadden te lei den. Hij zal zich ondertusschen er van overtuigd hebben, dat ook de Duitsche af gevaardigden over andere registers te ver voegen hebben. lOiok de Ooslenrijksche pers is eenslui dend in haar commentaar, waarbij een zucht naar spoedigen vrede niet te ontken nen valt. Het „Neue Wiener Tageblatl" merkt op; De Russische afgevaardigden heeft men Naar het Eugelsch van Mevr. ALFRED SIDGWICK. 47j Anna was van natuur stil Zij h&d geen vlugge tong, On als de menschen. dingen zeiden, waarmede zij Wet niet eens was, liet zij -die dikwijls voorbij gaan, omdat baar andere meening, hoewel sterk ge voeld, langzaam in liaar geest rijp weid. en niet in woorden '"-"'er haar lippen kwam. Onder het wachten merkte liaar zwager op, dat haar jeugd en schoonheid op ver wonderlijke wijze waren teruggekomen. Haar figuur was zoo slank en elegant als van een meisje, en haar dik, .blond haar ver toonde nog geen spoor van grijs. Ze had de zwarte japon, die op Sceton passend voor haar omstandigheden werd geacht, afgelegd en droeg dien middag oen blauw linnen japen, die bot blauw, harer oogen voordeelig deed uitkomen en een breed- g er ander nood uit Londen, die meer kostte dan iemand betalen kan, die van twee honderd pond per jaar leven moet. „Toen ik nier kwam, had ik geen idee, dat jk Simon ontmoeten zou," zëi zij na een poos. „Wist Jnj dat je hier waart?" „Ik geloof het niet." „Maar jiu hij het weet, heeft hij de on- bwehaamdKeid j» ïd^ren." er niet over in het onzekere gelaten, dat te Bfrest-Litofsk niet gestreden wordt over wereldbeschouwingen, of de sociale her vorming der maatschappij, maar alleen over den vrede. Met veel geduld en door lxireidwiilig in te gaan op de theoretische problemen, heeft men hun getoond, hoe oprecht onze wensch naar den vrede is. De Bioisjcwiki zullen naar wij hopen spoedig inzien, dat het niet te doen is, om een met geweld doorvoeren van een partijprogram, maar om de beëindiging van don oorlog. De „ReicKspost"' Iaat zich aldus uit: De Bjolsjewiki zullen moeten beslissen, dat zij zich te Bjrest-Litofsk minder aan demogagie dan aan praciisch werk moe ten wjjdenOndanks alle moeilijkheden kan men /iet verloop kalm afwachten, niet, omdat de Bjolsjewiki om redenen van binnenlandsche politiek den vrede wil len, maar ook, omdat zij den strijd niet meer kunnen hervatten. De Turksche pei's is eenigszins aanma tigend en'poseert als overwinnaar, wat Rus land niet moet vergeten, volgens haar. De Vfanin" meent dat de beste wijze van de aan den dag gekomen kuiperijen te Blrest-Litofsk tegen te gaan is, de onder handelingen met gioole voorzichtigheid en beleid te voeren; aangezien de Central en hun knapste diplomaten naar Bircst-Litofsk hebben gezonden, behoeft ten deze geen vrees te bestaan. Daar overigens onze po sitie niet die van een overwoammie is, kunnen wij zeker zijn, dat wij, of er een afzonderlijke vrede gesloten wordt of niet, in elk geval een goed resultaat zullen be reiken. Rusland De maximalisten hebben zich schuldig gemaakt aan een ernstige schending van, hot volkerenrecht door de arrestatie van de Roemeensche legatie te Petrograd. Wat liiervan de oorzaak is, wordt niet gemeld; wellicht wit men Roemenië pres sen tot deelname aan de vredesonderhan delingen, uaar er van die zijde niet veel militairen tegenstand te vei wachten zou zijn. De bolsjowiki-regeermg zou voomemer.s zijn Vrijdag aan de constituante een ulti matum te stellen, dat Rusland zal worden geproclameerd tot een socialistische repu bliek cn dat alle land on eigendom zal worden onteigend. De constituante zou dat voorstel moeten aanvaarden of in openlijk conflict komen met de Sovjets, die aan de zijde der regeoring staan. Volgens den cox-respondent van de „Daily Cliron," te Stockholm zou in dit laatste geval de constituante hot verliezen. De correspondent "van de „Daily Chron." te Petrograd meldt, dat volgens een bolsje wiki-blad het Donelzbekken nu van do troepen van Kaledin en van de Oekraïne is gezuiverd en in banden is van de plaatselijke sovjets. De hoofdcommissie uit den raad van arbeiders en soldaten beeft een besluit gepubliceerd, hetwelk den raden van boe ren, arbeiders en soldaten, het recht ver leent, nieuwe verkiezingen uit te schrij ven of de verkiezing van. afgevaardigden voor de Constituante ongeldig te verkla ren, die niet de belangen der arbeiders en boeren vertegenwoordigen. Ook het tweede boerencongres heeft een verordening-vastgesteld beseffende de on geldigverklaring van de mandalen van de afgevaardigden, die tegen de regeering van de arbeiders- en soldatepraden optreden. In deze verordening komt de volgende paragraaf voor; In alle gouvernementen, waar de gekozenen tot den rechtervleugel der soc.-revoiutionnairen of oen andere reclitscho part ij bebooron, die tegen de re; geering der arbeiders- en so'ldatenraden in gaat, moeten deze onmiddellijk afgezet wor den, terwijl men in geval van weigering nieuwe verkiezingen zal' uitschrijven. „Ja," zei Anna. Sir Lucius gaf haar den indruk van een .man,, mens toom hem lichamelijk ongemakkelijk is. Rij ademde zwaar, strekte zijn ,voeten ver uit en staarde er strak op. „Eieb je elkander ontmoet?" vroeg liij „Ja," zei Anna, en zij wilde nog mém zeggen. Maar Sir Lucius trok zijn knieën op en ging rechtop in zijn stoel zitten, als een Vastbesloten, verontwaardigd man. Hij moet heengaan," zei hij. „De torn and is onmogelijk." „Het is moeilijk," stemde Anna toe. „Tot nu toe hoeft Rosalind© geweigerd zich met haai' vader te verzoenen." „Het doet me pleizier dat te hooren," zei Sir Lucius. „Ik had niet zooveel flink heid en goed oordeel bij RosaRnde ver wacht" „Ik vind, dat zij vervelend cn dwaas geweest," zei Anna. Zij wist, dat Sir Lucius boos op ,,haar zou worden, maar zij had van het begin af geweten, dat, hoe dan ook, de ware stand van zaken bekend en gehandhaafd moest worden. Simon en ik hebben ons verzoend," zei zij. „Wij hebben elkander vergeven." „Wji je zeggen Anna glimlachte even toen zij ant- oordde. „Wij wachten alleen op Rosalind©, dat zij bij zal' draaien," zei zo. Dan teek ik mijn handen van je af," zed Sir Rueius, en met indrukwekkende kalmte opstaande, verliet hij de kamer. Mevrouw Cloudesby wachtte -even voor zij hém yoijfde, en toen zij beneden kwam, De maximaliStische regeering heeft zes kruisers en torpedobooten de Newa op laten varen om zoo noodig te kunnen ingrijpen, wanneer de openbare orde verstoord zou worden door den ongelukkigen economi- schen toestand te Petrograd en het bijeen komen van de Constituante. Duitochland. Keizer Wilhelm blijft confereer©n met vooraanstaande politieke en militaire auto riteiten. De Duitsche bladen weten sdaar- omtrent mede 1e deelen, dat het annexa tieplan, wat de Oostelijke provincies betreft en het daarmede verband houdende con flict te Brest-Litowsk, het onderwerp van bespreking uitmaakten. Voorts achten zij een toenadering van de annexionisten tot de gematigden niet on mogelijk, zooals bijv. de „Vossische Zeitung" zegt, die schrijft: Men mag aannemen, dat op essenticele punten overeenstemming ver kregen is Iusschen de militaire en de poli tieke leiding, waarbij de door het opperste legercommando vertegenwoordigde gezichts punten zich volkomen kunnen doen gelden. De gemeenschappelijke besprekingen bij den keizer zullen dit resultaat waarschijnlijk be vestigen. De „Vonvarts" staat op z'n achterste pootjes en het blad betreurt het, dat weder een toestand van politieke onzekerheid is ingetreden, waarvoor, zooals bij de Mi- chaêlis-crisis, thans niet de democratie, en in het bijzonder de sociaal-democratie, aan- spiaJcelijk is. De „Vorwarts" werpt daarvan de schuld op de al-Duitsehers, die er naar streven de Rijksdagmeerderheid te» vernietigen. Zij hoopt, dat spoedig meerdere klaar heid zal zijn verkregen, omdat her volk ten minste wil weten, waar het aan toe is. In de hoofdcommissie van den Rijksdag is namens den kanselier medegedeeld, dat in de instructies van von Kühlraann .voor Brest-Litowsk geen wijziging is gekomen. De „Lokal-Anzeiger" meldt: „De confeienties te Berlijn iusschen den rijkskanselier en de legerleiding over het oorlogsdoel, kunnen als afgeloopen be schouwd worden. Er is een zakelijk vergelijk tot stand gekomen, waarbij de legerleiding, zooals zij zich ten doel gesteld had, slechts de militaire belangen bepleitte. De over eenstemming verschaft voor dc onderhan delingen in het Oosten een duidelijk richt snoer en laat voor het Westen den weg open, welke begrensd wordt door de eischen van bet Duitsche rijk." Oosenrij k-Hougarij e. Uit Zurich wordt gemeld, dat volgens, de „Zeil" te Graz" een groote volksverga dering plaats had, georganiseerd door de Nationale Duitsche Partij, om de oorlogs doeleinden te bcspreksen. Een groot aantal socialisten was op deze vergadering aan wezig, welke eindigde in een algemeen tu mult cn vechtpartijen, die op straal wer den voortgezet. Een deel der aanwezigen zong do „Wacht am Ithein", anderen de „Macsaillaise der werklieden". De politie liet 'de zaal ontruimen en was verplicht charges te maken. Een groet aantal perso nen werd gearresteerd. Engeland. Bonar Law deelde in het Lagerhuis mode, dat de regeering tengevolge van het onder zoek, in zake de gebeurtenissen van 30 November aan het front van Kamerijk inge steld door veldmaarschalk Haig en daarna herzien door den Generalen Staf en het oor- logskabinot, tot de overtuiging was gekomen dat het opperbevel niet verrast werd door den aanval en dat alle noodige maatrege len waren genomen om aan dien aanval hot hoofd te bieden. De regeoring was van meening, dat het in strijd met het openhaar belang zou zijn, waarneer er een discussie zou worden ge gonslagen en was overtuigd, dat alle noo digc maatregelen waren genomen om in de toekomst in een dergelijk geval den toestand te behecrschen. zag 'zij Rosalinde alleen in den voortuin. Het 'meisje sloot het liok en kwam in huis. „Nu 'gaan we theedrinken," zei zij en den blik van haaarmoeder ontwijkende,, ging 'zij langs haar heen naar de keuken en begon de thee klaar te maken. Maar mevrouw Cloudesby was niet rustig, en! toen Rosalinde de thee in de kamer bracht, sprak 'zij. „Ik wilde, dat zij niet gekomen waren," begon 'zij. „Ik ook," zei Rosalinde. „Maar ik vermoed, dat het de zakerf een bcsijssing zal geven." „Hoezoo?" „Ik fed' mijn plannen moeten maken, en jij ook." „Ik heb de mijne lang geleden gemaakt.'' „Maar, RosaRnde, daar steaks sprak jo tot je oom op een manier, die ik niet ver- wacht had. Ik dacht bepaald... ik hoopte^ dat je veranderd waart." „Ik 'zal voortaan mijn hoofd ophouden. Ik wil me niet door hen laten behandelen! alsof ik het uitvaagsel was. Maar ik ten niet veranderd. Integendeel. Het weerzien van 'hen herinnert jno„ hoe ellendig wc| waren." „Dat is alles uit," zei mevrouw Cloudesby vast. Maar toep zei ze niets meer. Zij waren beiden verwonderdtwee da gen later een beleefd briefje van Lady- Tuft te krijgen, om te vragen, of zij Zon dag kwamen koffiedrinken, en voor te stel len, 'dat er een schikking gemaakt zou worden, zoodat Amy en "Rosalinde soms samen konden baden. Het briefje vermeldde ook, dat Tony Zaterdag verwacht werd Het lid van het Oorlogs-kabinet, Barnes, van de Labour Party, die te Dundee een redevoering hield over de oorlogsdoelein den, zeide, dat allen den vrede wensch- ten en dat het een dwaling was, te meenen, dat alleen diegenen den vrede willen, die spreken van een vrede door vergelijk. Na gewezen te hebben op de noodzake lijkheid den oorlog met kracht voort te zet ten en eenige opmerkingen gemaakt te hebben over de economische politiek der geallieerden, eindigde bij aldus: Het doél, waarom wij ten oorlog trokken, 5s nog niet bereikt, en alvorens 't bereikt is, bestaat er voor ons als fatsoenlijke lieden geen ander vooruitzicht dan den oorlog voort te zetten. België moet ontruimd worden. De Duit sehers moeten er uit en de Duitsehers moeten betalen. Dat. ware de eerste stap naar den vrede. Maar België is slechts één dei vraagstuk ken. Daar zijn ook nog de kwesties van Ar menië, Palestina en Mesopotamia. De Engelsche minister van Arbeidszaken, Roberts, bepleitte in een te Cray don gc- ho'uden redevoering do "noodzakelijkheid om den oorlog door te zetten, waarbij hij sprak over den staat van zaken na den oorlog. Betreffende de toekomst der industrie verklaarde Roberts „Tijdens den oorlog heeft de nijverheid grooter eenheid gekend dan ooit te voren. Waarom zou er van die eenheid den oorlog niet overleven? Ik geloof, dat het parlement 't met mij eens zal zijn, dat aan iederen bekwamen en ijverigen ar beider een zoodanig loon moet worden be taald, dat hij daardoor iu staat wordt gesteld een behoorlijk bestaan te leiden." JPraiüt'ük. Frankrijk is vol over de arrestatie van Caillaux. De tijding weid in het Kamergebouw kort voor het middaguur bekend. Slechts weinig afgevaardigden bevonden zich op dat tijdstip in het Palais Bkmrlxm. D© en kele volksvertegenwoordigers, die in do bi bliotheek of in de commissiezalen werkten, omringden onmiddellijk de journalisten, <tie het bericht brachten; de opschudding was groot. De „Inteansigeont" wijst erop. dat deze arrestatie antvvooid geeft aan degenen, die meenden dat het requisitoti van gene raal Dubail onvoldoende was. Er zijn nog andere gegevens, waarvan men ons niets gezegd liaidernstige dokumenten pvws- ttigen de schuld van den oud-minister. De justitie moet derhalve haar werk doen; het gaat erom zich te verdedigen en te overwinnen door alle mogelijke middelen. „LiOeuvre" betoogt: George Clemenocan nam gisteren een hoogst ernstig besluit, n.l. de arrestatie van Caillaux. Hedenmor gen om negen uur was degene, die eens dit land gedurende twee jaar regeerde en de erkende leider van de republikcinsche par tij was, nog slechts een gevangene in han den der justitie. Met de arrestatie van Cail laux opent Clemenceau het geweldigste oor- logsproces en aanvaardt de grootste en meest tragische vertuit woordelijkheid. Do „Temps'" herinnert eraan, dat tijdens 'ret proces tegen zijn echtgenoot©, Cail laux op 21—7 '14 verklaarde* dat zijn vermogen niet de 1,200,000 frs. te boven ging- Caillaux is in een gewone cel opgesloten en geniet geenerlei bevoorrechting. Onder de besprekingen in andere bladen valt nog te vernielden een artikel van Hervé, die, zooals men weet, Caillaux reeds beschuldigde, voordat deze door de regee ring werd vervolgd, hoewel hij langen tijd houden over deze niet weg te cijferen ten >tot zijn aanhangers behoorde, llervé spreekt zijn droefenis uit wegens het verraad van dezen Franscliman, wiens jammerlijke val eenigszins een smet werpt op geheel Frank rijk. cn dat Amy verlangend, was, zoo gauw mogelijk over haai' schilderslcsson te spre ken. Het was inderdaad een hartelijker briefjo dan Lady Tuft gewoonlijk aan haar zuster schreef, en mevrouw Cloudesby keek verwonderd, toen zij het las. „Jo oom beweerde, dat hij zijn handen van ons aftrok," zei zij, toon Rosalinde het ook gefezeu had. „Daan gelooft, dat Simon Cloudesby tien duizend pond per jaar verdient." "zei Ro- saiindo. „Dat zei hij me gisteren." „Ben jo ljegonnen hem Daan to non en I" „Dat vroeg hij me gisteren om te doen... arme jongea I" „Waarom l>ekiaag je hem?'' „Omdat hij ongelukkig en stijfhoofdig is en zich hoel dom vergist." „Je schijnt in eens heel' voel van hem te weten." „Sedert gisteren. Wij hadden een verkla ring." „Zoo! Wanneer jen waar?" „Ik ging 's middags het dal in. Wij ont moetten elkander en spraken niet elkander- Ditmaal verscheen Veronica Teal niet. Zij heeft Daan voor grooter wild laton schio- ten." Rosalinde hield oven. op„ en vervolgde toen, daar haar mjooder niet spirak, met een zekere beslistheid: „Daan zal nooit trouwen." „Waarom niet?" „Omdat hij arm- 5s." „Ik dacht, dat dit zijn idéé-was, zei mevrouw Cloudesby. Het meisje zag haar moeder aan met Span je in de berichten uit de meeste Spaansche provincies worden de ongeregeldheden toe geschreven aan de hooge kosten voor le vensonderhoud, waarvan de gevolgen in sommige- plaatsen onrustbarend worden. In telegrammen uit Santander, Malaga, Valencia en Barcelona wordt bericht van betoogingen, uitsluitend door vrouwen op touw gezet. Te Barcelona werd de toestand verergerd doordat een incident plaats had. Gisteravond stortte n.I, een trap in het ge bouw van de prefectuur in, waartoe de betoogsters zich met gewold toegang had den verschaft. Daarbij werden 30 vrouwen gewond. De notitie was niet bij machte do menigte uiteen te drijven en do betoo ging duurde den geheeten dag door. Volgens de jongste berichten houdt de opgewondenheid aan en worden heden nieu we ongeregeldheden verwacht Te Santander heeft een botsing Iusschen vrouwen en politie plaats gehad. Te Malaga namen 1000 vrouwen deel aan een betooging. De bladen wijden uitvoerige artikelen aan do duurte van levensmiddelen en drin gen er bij de regeering op aan maatrege len te nemen om aan «den benarden toe stond een einde te maken. Denemarken. 'Op do conferentie, die in het ministerie van Handel met vertegenwoordigers van de banken en spaarbanken uit het ge- heeie land werd gehouden, is besloten, dat alle instellingen - '3 procent van de jaarbalans ter beschikking zullen stellen van de regeering. Een bedrag van onge veer 30 nnllioen kronen zal aan verschil lende gemeenten geleend worden, om groote werken le doen uitvoeren ter be strijding van de hcerschende werkloosheid. Ongeveer 40.000 menschen zijn er zonder weak. Amerika Op aandringen van het departement van Ooi log heeft Chamberlain, de voorzitter van de militaire commissie uit den Senaat, bij de Senaat een wetsontwerp ingediend tot inschrijving bij het leger van alle man nen, die sedert 3 Juni 1917 den leeftijd van 21 jaar lie rei let hébben. De maatregel van Chamberlain hoeft ten doel, gevolg te geren aan den wenk van generaal Crowden, om jaarlijks 700.000 man voor het leger te roe ra toeren, zoolang de om log duurt. Zuid-Air k t. Te Johannesburg is den burgemeester een verzoekschrift voor eventueclc teruggave der DuiT-whe hoJoniën ter hand gesteld. Het verzoekschrift bimtf 5000 handteeke- Hingen, bijeengebracht in twee en ren hal- en dag. Den 21 sten Januari zal over de quaestie der teruggave een openbare vergadering worden gehouden. Ir. dc lucht. Kar Isrulie gebombardeerd. Haig bericht: Na een lange rustpoos teri gevolge van slecht weder hebben onze es kaders weder met groot succes bij helder daglicht een aanval in Duitschland gedaan. Hun doelen waren het station en de muni tiefabrieken to Karlsruhe in liet Rijndal. Een en een kwart ton hommen werden met uitstekend resultaat geworpen. Alen kag de bommen uiteenspringen op gebouwen, zij sporen van liet hoofdknooppunt, in het cou- Irum van dc stad, op spoorwegplaatsen en op ecu klein knooppunt in de stad. Waar nemers berichtten, dat een groote brand was uitgebroken in de fabrieken langs den spoorweg. Dit wordt bevestigd door foto's, die na den overval zijn genomen. liet afweervuur was zeer hevig en ver schillende vijandelijke machines deden aan vallen op de eskaders, maar zonder suc ces; onze aeroplanes bereikten haar doek en keerden behouden terug. de verbazing, do jongelieden dikwijls ver raden, als zij ontdekken, dat hun ouders oogen hebben. „Hoe kon u dat weten?",' riep zij uit. „Ik vermoedde hot," zei mevrouw Clou- desbjfr. £lk^zag, dat hij v.edioüd op jo word, Itosaiihd.e. Ik wonsch...." Rosalinde schrikte wat van de open- harijgp woonden harer moeder dn. zag er zoo ongelukkig uit als oen meisje van negentien jaar doen kan, wanineer zij ont zegging van een lang, oontoonig, ongehuwd leven voor zich ziet. „Hij zegt, dat ik de dochter van een rijk man bon," zuchtte zij. „Je scliijnl de zaken wel zeer grondig besproken te hebben," zei mevrouw Clou desby. „Dat b» juist waj. we niet dedan. Ons gesprek betcekende zeer veel, maar leid de tot niets. Ik zei. boni echter, dat ik arm was en altijd zijn zou." „Ik geloof niet, dat je op Sceton. zoo veel onzin praatte, ala je hier doet," zei mevrouw Cloudesby peinzend en toen nam zij den brief van haar zuster weer op. „Ik heb een massa menschen gevraagd Zondag op de rotsen thee te komen drin ken," zei Rosalinde. „Als we gaan koffie drinken, zullen we vroeg weg moeten giaan. We komen om vier uur bij de hut van Lamoraa samen." „Hoe kunnen zij gehoord hebben, dat je vader nu een groot inkomen heeft?" zei mevrouw Cloudesby, die nog niet be greep, dat de Tuft's zoo veranderd waren. (W.ordt utrvolgd -utu-u. lovtnjül U.&ClD*», -i.M (111 louderias t;'c Zr,n- en Feestdagen. Prijs p'r U'ailaal, met inbegrip tan 5ets. incassokosten: i l.JU; franco per post f J.7S. Prijs per week: JO cents. Afionderlijke Esmmere 3 cents. Abonnementen vordcc dageIijks aangenomen. i AdvertentiÈn roor bet eerstvolgend sarr, mer moeten vóir twaalf nnr aan bet Enreao becorgd eijn. Een bepaalde plaats ven adrerteclien wordt niet gewaarborgd. CHIEDAM enj» fier Adrertentiên: ra» 1"V- t 1.30; iedere regel meer 25 cents. l>el*m.* 30 cento per regel. Adrert'icto - ;n Zaterdagavondnnmmer met 10 rerboc ging. Incassokosten cents; postfcwiiant.s, 10 cents. Tarieven van advertentiën bij abonnemsw. zijn san het Bnreaa Terknjgbaar. Dagelijks worden Kleine Advcrlentien op genomen a 40 cents per advertentie va koogstens 30 woorden; ieder woord uk. 2". cent, l>:j vooruitbetaling aan bet Dieet» te voldoen.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1