Be oorlog. Zaterdag 19 Januari 1918. IN VROEGER DAGEN. Uit de Tweede Kamer. 7Ö9U iairgtvg. Na. 15855. Intercomm. Telefoon No. 103. musMAOt Lmm havkn 141 (koek korte haven). EERSTE BLAD. MIITEftLAm De vredesonderhandelingen. Van Kiihlmaito en Trotzki houden hog steeds de degens gekruist; verschillende touché's ziju re toegebracht, maar een doodolijken stee >f schram, waardoor de kampioenen zich verzoenen kunnen laat nog op zicb wachten. De besprekingen aangaande de vertegen woordiging van het bezette gebied, werden voortgezet, waarbij de Centralen en Rus land breedvoerig elkaar van repliek dien den en bun standpunt nogmaals toelichtten Trotzki hamerde speciaal op het ontrui- mingsvraaggtuk, waarop von Kuhlmann ant woordde dat do Centralen reeds zeer ver de Rassen tegemoet gekomen waren, maar in geen jgeval verdere toezeggingen konden doen en stplde voorls vast, dat bij heide partijen overeenstemming heerscht in den wensch, zoo spoedig mogelijk aan de door den oorlog ontstane toestanden een' eind te maken, maar hij herhaalde, dat het, wo- gens de aangevoerde redenen, niet doenlijk is, de militaire waarborgen te vroeg te verzwakken. In de middagzitling van dion dag werd het tweede punt behandeld, dat betrekking heeft op de algemeene, politieke voor waarden, waaronder de toepassing van het zelfbeschikkingsrecht zal geschieden. Von Kuhlmamn wees erop, dat de ver bonden delegaties volkomen eerlijk bedoe len om de stemming en de verkiezing de grootst mogelijke mate van absolute, poli tieke vrijheid, welke met de omstandig heden overeen te hrengien is, toe te staan, waarhij hij twee punten formuleerde- lo. een zeker deel van gewapende ge disciplineerde troepen is ter handhaving van de openbare orde 'noodzakelijk; 2o een deel van de thans militair georgam seerde brachten is tnoodig, om het oeoono- misch! bedrijf van het land gaande te hou den. Deze troepen zouden zich niet met de politiek bemoeien. Trotzki verklaarde Herop geen definitief antwoord nu te kunnen gevent, waarna de zitting voor dien dag gesloten werd. Naar aanleiding van Trotzki's opmerkin gen ten aanzien, der uitlatingen van ge neraal Hoffmann, verklaarde von Knhlmann het volkomen met hem eens te zijn, zoodat hieruit geconcludeerd zou kunnen worden dat de politieke en militaire inzichten de zelfde zijn in Durtschland. - Dinsdag zijn nog twee zittingen gehouden van de Duitsch Oost, IIomg.-Russische com- miséie, balast met de regeling der terri toriale en politieke vraagstukken, waarbij volgens de aangegane overeenkomst, de vier ter bespreking voorgestelde punten ter tafel kwamen, met voorloopige terzijdestel ling van punt 1, betreffende de landstreken Trotzki roerde oerste de reeds bespro ken vraag aam, inzake de deelneming van vertegenwoordigers der bezette gebieden aan de onderhandel ingen, v opdat zij hun recht op vertegenwoordiging hunner volke ren, dat van Russische zijde bestreden wordt, voor de geheele wereld openbaai konden bewijzen. Von Kuhlmann gaf opnieuw zijn bereid willigheid te kennen om zulk een vertegen woordiging aan de onderhandelingen' te laten deelnemen, zulks echter op de reeds vroeger vooropgestelde voorwaarde, dat het verschijnen van dergelijke Vertegenwoor digers te Brest-Litofsk ook van de zijde dei Russische afvaardiging opgevat moet worden als een tenminste vermoedelijke erkenning van de zijde van Rusland van de staats- Naar het Engelsch i van Mw. t£LFR&D SJDGWiCKi 60J I „Dit is alles zoo gewoon en vervelend," h'ad zij gezegd. „Waarom zijn wij geko men? Hoe konden we zoo dwaas zijn?", „Ik hen best in mijn humeur," had Si mon geantwoord, terwijl hij naar zijn vrouw en Rosalinde keek. „Wanneer zal uw auto komen?" „Ik hoop gauw." „Zal u mij soms eens meenemen?" „Er is plaats voor zeven," zei Simon. „Twee buitenop en vijf binnenin." ■Veronica zuchtte diep en zag met spijt, dat Rosalinde naar hen toe kwam, verge- held door een kleinen, Weaken, jongensach- tigen jongen man, waarschijnlijk den nfeef, dien zij had willen trouwen. - „Ik vermoed, dat dat uw toekomstige schoonzoon is," zei zij tot mijnheer Clou- desby. i t „Dat!" zei hij en hij keek van Tony naar - Daan, wiens lange gestalte gezien werd in de menigte, die altijd om een picnic-vuur wemelt, als een half dozijn mannen, het op een half dozijn manieren tracht aan. ia maken, jHet volgende oogenblik had. Rosalinda Tony aan hem en Vero nica voorgesteld en haar vader gevraagd of hij over de rotsen wilde komen, om aan Amy Pringle voorgesteld te worden. „Zij is een van uw aanbidsters," zei Rosalinde. „Zij raakt in extase als uw naam wordt uitgesproken en laat haar stem dalen pis zij zelf hem uitspreekt. wording dezer landstreken. Zonder een der gelijke vermoedelijke erkenning moet na tuurlijk van zelfsprekend, de toelating van dergelijke vertegenwoordigers worden uit gesloten, hetgeen feitelijk geen nadere toe lichting behoeft. Immers de heeien ko men naar Brest-Litofsk als vertegenwoor digers en woordvoerders van hun volken, en in dit gieval moet er tussohea de on derhandelende partijen overeenstemming daarover bestaan, dat deze volkspersoon lijkheden ten minste vermoedelijk ontstaan zijn, of de hoeren komen als particulieren en dan hebben zij bij deze beraadslagingen niets te maken. Trotzki verklaarde, dat hij onmogelijk op de door den vorigen spreker voorop gestelde voorwaaxde*kon ingaan, daar hij niet kon erkennen, dat deze vertegenwoor digers in staat zijn. om den wil vaa de geheele bevolking der landstreken tot uiting te brengen. Daarmede vervalt van zelf de vooropgestelde voorwaarde van het in dertijd gedane voorstel. Eindeloos en tot in de kleinste finesses afdalend, zijn deze besprekingen, waarbij geen van beide tot nog toe een stap terug doet, waar Ret gaat pver het territoriale vraagstuk. De „Daily Express" verneemt uit Petro grad, dat yolgens mededeelingen van. het Smolny-instiluut, de onderhandelingen over den vrede zullen worden verplaatst naar neutraal gebied, zooals de Russische gedele geerden verlangden. Als plaats van onder handeling zou Warschau gekozen zijn, de bolsjewiki schijnen dus Polen Als neutraal land te beschouwen. Een zeer onwaarschijnlijk bericht, na de pertinente verklaringen hieromtrent door von Kuhlmann. Rusland. Volgens de „Kólu. Ztg." seint een mede werker van Politiken (Kopenhagen) uit Genève aan zijn Wad, dat volgens Fran- scho berichten (Lcnin aan alle Russische soldaten een rondvraag heeft gencht, of zij zouden voorlstrijden, wanneer de Centralen de Russische yredesvoorwaaxden afslaan. De soldaten moeten geantwoord hebben, dat zij er de yooikeur aan geven dat de Duitschers de Oiostzeeprovincies inlijven, boven een voortzetting van den oorlog. Wil men nog een teekenender geest der soldaten, dié den oorlog beu zijn? Indien het bericht waar is en geen officieel de menti hierop volgt, wat eigenlijk ook on doenlijk is, omdat er dan zooveel tegen te spreken zou zijn, dan zou dit bericht in vloed kunnen uitoefenen op het verloop der onderhandelingen te Birest-Litofsk en de Centralen een steun zijn. Volgens telegrammen uit Petrograd is de algemeene dienstplicht voor de marine af geschaft en een zelfde besluit zal weldra voor het leger verschijnen. |0ver de zitting der Constituante giste ren, ontbreken .de telegrammen nog, maar gisteren semde -de correspondent van de „Daily News" te Petrograd: De bond ter verdediging van de Constituante en derge lijke organisaties bereiden groote betoogm- gen voor Vrijdag (gisteren) voor, den dag waarop wellicht de Constituante zal wor den geopend. Zij vaardigen manifesten uit, waarin ze het volk opwekben de straat op te gaan. Oiok in de kazernes wordt groote. propaganda gemaakt en een bijzondere op roep is gencht tot de zeelieden, waarschijn lijk met het oog op de aanwezigheid in de Newa van vele schepen, wier bemanningen de holsjcwiki steunen. Het is wel zïker dat er ongeregeldheden zullen plaats hebben. „Moet ik komen?" vroeg Simon Cloudes- by, naar hulp omziende. „Zij wil, dat u !haax les zal geven," zei Tony. „Wat een onbeschaamdheid," zei Veroni ca Teal. „Zij kan er voor betalen," voegde Tony er bij, keek Veronica aan en ging toen naast haar zitten; daar zijn oom en Ro salinde samen heengingen. „Ik zou wel eens willen hooren, dat zij Simon Cloudesby vroeg haar les te geven." „Waarom? Wat denkt u, dat hij zeggen zal?" „Waarschijnlijk niets. Als hij de men- schen aanziet, zinken zij in den grond... waar zij behooren..., met andere wormen." „Ik dacht niet, dat hij zoo iets was," zei Tony. „Hij- is het ook niet, tenzij men hem verveelt." i „Ik zal Voorzichtig zijn," zei Tony, en hij maakte gebruik van zijn oogen onder het spreken en verzekerde juffrouw Teal pp verschillende, onverstaanbare manieren, dat hij haar zeer bewonderde. „Ik wist niet, dat oom Sknon zoo'n groot man •was. Thuis hadden we nooit voel idee van hem." „Ge moet zonderlinge menscHon zijn." „We zijn niet zoozeer zonderling als wel deftig," zei Tony, en toen verbaasde hij Veronica door een schel gefluit en haar vertrouwelijk toe te fluisteren, dat dit nog erger was dan een hanengevecht. Zij zag, dat zijn "gefluit de aandacht had getrokken van twee nieuw aangekome- meu, een bejaard echtpaar, die vreemden voor" haar waren en welks kleeding en geheele voorkomen wedderige zelfgenoeg zaamheid verrieden. -'De man keek naar Rosalinda's partij met dezelfde bolangstdr Dnitschl&nd. In, de zitting van het Pruisische Huis van Afgevaardigden zeide de minister van financiën, dat het economische leven on der de gegeven Omstandigheden er niet slecht voorstaat. De Rebooting voor 1918 sloot in in komsten. en uitgaven met 6.5 milliard mark, die voor verschdlende belangrijke doeleinden in 't binnenland o a. bere kend is. De chef van het keizerlijk* civiel kabi net, von Valeniini, is afgetreden en wordt opgevolgd door den opper-president van Oost-Pruisen, von Berg. Oosienrij k-llongarij e. (Het „Ftemdehblatt", 't officieuse or gaan, bespreekt breedvoerig de geruchten, die in Duitschland hepen om v. Kuhlmann door von Bulow te laten vervangen, waar van de eerste wel en de laatste-niet het verti ouwen in O.-H. bezit Een opmerkelijke zaak 'is het aanroe ren van 't gerucht, dat v. Bulow even voor de oorlogsverklaring in 1911 aan Italië stukken der Donau-moüarchta aan geboden zou hebben als het de zijde der Centralen koos. In hoeverre deze beweringen .juist rijn weteu we niet, maar 't geeft een kijkje achter de schennen dor geheime 'diplo matie. „Volgens „Magyarorszag", zal de minis ter-president Wekelrle Woensdag bij den konxng in audiëntie ontvangen worden en do ontslag-aanvraag van het gansche ka binet indienen. De relden van het aftre den is gelegen in heft feit, dat de regee ring de toestemming voor haar militair progiam niet kon verkrijgen. Dit program vormde den hoeksteen van de nieuw op te richten partij. In xegoeiringskringen hoopt mdn, dat de koning Wiekerle opnieuw met de vor ming van een ministerie zal belasten, zoo dat Wiekerle slechts tot een, reconstructie van kabinet behoeft over te gaan."' Engeland. Een officieel' verslag van de geheime Lagerhuiszitting meldt, dat na een rede van Lloyd George de tweede lezing van de „Manpower bill" met algemeene stem men werd aangenomen. Asquith Verklaarde, dat de kwestie der legerslerkte veel urgenter was geworden ten gevolge van het verdwijnen der Rus sische legers uit de njein der geallieer den, maar dat de rögeemg volkomen ge lijk had, geen vefhoioging of verlaging van den militairen leeftijd. vqor te stellen. Asquith wees met nadruk qp de nood zakelijkheid om een goed gebruik to ma ken v'ain de technische bekwaamheid, van alle manschappen, zedfs van militairen leeftijd, ,ön hij hoopte, dat in dit opzicht de wet met oordeel des onderscheids zou wqrden toegepast. Lloyd George antwoordde namens de regeering, waarbij hij natuurlijk de oor logsdoelen, weer aanroerde. Fratiftrijfe. De Zwitscrsóhe Expresskorrespondenz meldt, dat jn den Franschen Senaat geruch ten in omloop zijn pver de as arresta tie van generaal Sarraii, in verhand met diens betrekkingen piet Caillaux, Zweden. De koning heeft den Rijksdag met een troonrede geopend, waarin hij de pogin gen tot handhaving der neutraliteit, ten behoeve van den overgangstoestand na den oorlog en de samenwerking der Skandina- vische staten hesprak1, het zelfstandig ge worden Finland begroette en do hoop uitte op een voorspoedige oplossing der Alands- kwestie. ling in de manieren Van vreemdo dieren, die wij zouden toonen in een school wal russen of aan land gedreven walvisschen; en zijn vrouw hield hem vast, omdat de grond niet veilig was, maar tegelijk wierp ■zij onderzoekende blikken op het onbekende gezelschap, (waarin zij zich bevond. Mijnheer en mevrouw Cowper waren bij hen. „Hoe zijn ze hier gekomen?" vroeg To- iny met zijn schelle stem. „Wie kwam op het idee hen hier te brengen,? Wie hooft zo over de rotsen gesleept?" „Wie zijn het?" vroeg Veronica. „Mijn vader en moedor. Ik liet ze nog Igcen uur geleden veilig in huis; van plan in den zonneschijn een dutje te gaan doea. Zeg jne niet, dat zij hierheen gaioopen zijn. Ik moet het gaan onderzoeken." jHij krabbelde haastig op de beon en (Veronica volgde hem, omdat zij zoowel wilde hooren als zien, alles wat er ge beurde. Sir Lucius en Lady Tuft hadden zich dus nog niet hersteld van de onaan genaamheid van hun tocht over de rotsen en den schrik, een groote partij van men- j^chen te ontmoeten, die zoo gohoel anders dan zij zelf waren, toen hun zoon op hen afkwam met een jonge vrouw, wier klee ding een heloediging was, en wier ma rnieren in overeenstemming met haar kLee- deren waren. Veronica zag er werkelijk schitterend uit dien middag en Tony zoowel als al de kun stenaars wisten het; maar het is niet te verwonderen, dat zij de ouders Tuft deed duizelen. Buiten, afstekend tegen de (blauwe zee en lucht, het graniet en groen der klippen, had zij aan: een oranje-kleurige satijnen japon, afgezet met een broeden rand Oostersch borduursel, een wolen man teltje van nog dieper oranje en een zwar- Ten slotte kondigde (htiy aan, 'dat de re geer! ng het vraagstuk der huitenlandsehe politiek te zamen met een bijzondere com missie uit den Rijksdag zal behandelen en dat de bewapening vermoedelijk beperkt zou kunnen worden. Een wetsontwerp zal worden ingediend inzake bet politieke kiesrecht voor vrou wen en .verder één- betreffende de begroo ting. Italië. {Bij koninklijk besluit is dezer dagen een enquête-commissie ingesteld, met het doel, een onderzoek in te stellen naar en te rap porteeren over de oorzaken en de verant woordelijkheid in zake de militaire gebeur tenissen, welke leidden tot den terugtocht van het Italiaanscbe leger aan de Piave, en tevens naar de wijze waarop deze terug tocht plaats yond. - Portugal. Donderdagnacht zijn in de dichtstbe volkte wijken van Lissabon huiszoekingen gedaan, waarbij ta'rijke revolvers enz. in beslag werden genomen. De extremistische clubs van iRffonso Casta blijven gesloten. De Fronten. Het nieuws der fronten is zeer schaixsch en de Franschen melden van het Weste lijk front afwisselende artilleriebeschieting op ©enige punten. In Champagne werden twee vijandelijke panva'spogingen in den nacht van 16 op 17 Januari op kleine Fransche posten afgeslagen. Het Ilaliaansche legerbericht spreekt van kortstondige artillerie-acties en beperkte patrouille-acties Ce Haliaansche artillerie richtte een geconcentreerd vuur op het ter rein achter den Col Gaprile en don Col della Bpietta. Die des vijamds trad krachtiger op tegen de zuidoostelijke gedeelten Van den Montello, waar zij werd beantwoord door de Engelsche batterijen, die ook marchee- rende troepen tusschen Mine en Cannareg- gio beschoot. lOlp de zuidelijke gedeelten van den Sasso Russo en het noordelijk' deel van den Monte Solarolo werden vijandelijke patrouilles door middel van handgranaten teruggedreven. Do (Minister Rely zou zijn wetsontwerp. „Maken van pen waterweg van Dordrecht naar zee", er reeds vóór het Kerstreces doorgekregen hebben, a's er toen op den 1 mitsten dag, idat de Kamer in liet oude jaar hijeen ,was, maar genoeg leden waren geweest om je stemmen. Maax het verlan gen naar Ruis, naai- de Kerstmis,' had. ge geven de moeilijkheid eïl <je ongewisheid van het jeizen tegenwoordig, de Kamer rijen nog jets vroeger gedund, dan anders op dien |dag het geval pleegt te zijn. Nu kostte het nog een hal ven dag. Wij kunnen pr jniet aan denken om al de technische beschouwingen, die er ge houden zijn, (hier weer te geven, gesteld dat wij dit met kennis van zaken kon den doen, want daarvoor moet men inge nieur zijn. Er zij ten slotte vermeld dat (Minister Lely ingenieur Muralt sterk vóór, en ingenieur Biongaerts sterk tegen zich had, en dat de heer van der Molen meende, maar hij kon in deze slechts op gezag van anderen spreken, dat de belangen van Rot terdam door (dit ontwerp ernstig zouden worden geschaad; hij had zich -voor rijn rede, dio (Voor hem uit den aard der zaak niet makkelijk twas, blijkbaar yeel moeite ten groofèm hoed. Zij had geen kraag aan en haar Rads was bloot, terwijl de open- mantel die piet verborg; haar kousen wa ren, evenals de hoofdkleur van het bor duursel, purper, en haar schoenen ook. Zij rookte een sigarette, zij had geen 'hand schoenen aan, lieur haar was prachtig, maar zat {slordig, haar (lippen waren kersrood, haar oogen schenen Lady Tuft gevaarlijke bliksemstralen te schieten. „Wie is die persoon, die daar met mijn zoon naar ons toekomt?"' zei zij ontevre den tot mevrouw Cloudesby. „Dat is Veronica Teal," zei mevrouw Cloudesby, wier gedachten bij haar echt genoot, en niet bij iemand van de jonge lui waren. Hij stond naast haar en had nog niet gesproken. „Is zij epn schildersmodel?" „Neen, die twee meisjes daar zijn mo dellen.'" „Wil je zeggen dat je modellen' Vfaagt om je kennissen te ontmoeten? Zijn zij fatsoenlijk?" i Mevrouw Cloudesby antwoordde niet. Zij kon niet instaan voor de vroegere geschie denis van de twee eenvoudig geklecde meis jes, die voor zooveel per week voor haar echtgenoot poseerden en samen een heer lijken zomer aan zee doorbrachten. Zij wer den gewoonlijk op deze openlucht-feesten gevraagd en hinderden niemand door haar tegenwoordigheid. Overigens was er hier weinig van haar (bekend. „Waar wil je gaan ritten, H'enrietbe?" vroeg zij, naar een mogelijke zitplaats rond ziende. i gegeven. De oppositie van den heer Bson- gaeris, die, behalve een technischen, ook een financaeelen grond had, leidde tot het indienen van een motie, om de behandeling van het wetsontwerp te schorsen totdat de belanghebbenden zich zouden hebben verbonden één derde deel der kosten van de bedoelde werken te dragen. De (bedoe ling daarvan wasden Minister in de nood zakelijkheid te brengen verandering te bren gen in do wet van 2 Januari 1917, die! 1/3 vair belanghebbenden eischt, zoodat hij onderscheid kan maken tusschen Dordrecht» dat een billijk gedeelte der kosten wil dragen en Rotterdam, dat alle medewer king weigert. De heer IJzerman, merkte echter terecht op, dat men zoo niet verder kwam, al moet men dan ook met den heer B'on- -gaerts afkeuren dat werken van groot be. lang en goede waterwegen naar zee zijn toch zeker een algemeen belang afhankelijk gemaakt worden van toezeggin gen van belanghebbenden, en zijn woord sloeg in, dat men toch moest zorgen bij het beëindigen van den oorlog economisch, paraat te zijn. Zijn amendement om noch Dordrecht, noch Rotterdam te laten bijdra gen in de kosten van de doorgraving van het piland Rozenburg, welke voor het werk aoodig is, .werd met 42 tegen, 21 stemmen aangenomen, de motie-Bom. gaerfs met 41 tegen 22 stemmen verwor pen, en toen kwam het ontwerp zonder hoofdelijke stemming in veilige haven. Het zonderlinge van heide stemmingen was, dat alle stemmers vóór de motie-Bongaerts èa alle stemmers tegen het amendement- IJzerman van Rechts waren, op den so ciaaldemocraat ter Laan na, die, ooidat bij voor Rotterdam zit, in deze van rijn partijgen ooten afweek. Er zat toch waarlijk geen anti-these in de zaak; alleen de hoe», ren de Geer, en Kolkman deden niet mede. De behandeling van de begrooting voor Binnenlandsche Zaken werd ingeleid met een rede van den heer v. d. Molen over het bioscoopgevaar. Hij wilde, dat de Re- goering zou ingrijpen, nn de Hooge Raad had uitgemaakt, dat Burgemeester en Wet houders geen bevoegdheid hebben Bios coopcommissies te bekleedon met de macht do vertooning van films goed te keuren of te verbieden; dat is delegatie vanj macht en dio kent de wet niet. Vandaan zijn wensch dat het Rijk zou ingrijpen. Dat er allerschunnigste en zelfs tot mis daad aansporende bioscoopvertooningen zijn, kan niet worden ontkend, hierbij kwam dan ook, zeldzaam feit, de heer Kleere- koper met de heer V. d. Molen in hetzelfde schuitje, dat de, bioscoop voor sommige kinderen zoo'n hartstocht is, dat rij ste len om do entréegelden te kunnen betalen, het komt helaas veelvuldig voor. Maax wat er aan te doen? Wij hebben nu al in enkele steden ;do verordening, dat per sonen beneden de 16 jaar geen bioscopen mogen bezoeken, die hun films niet ter goedkeuring aan het gemeentebestuur aan boden, maar dit maakt dqn toeloop naar de ongekeurde films te grooter, en de heer Kieerekoper wees er terecht op, dat af keuring van een film de beste reclame' daarvoor is. De minister kwam dan ook niet verder dan tot overweging van 'de zaak, daar hij zeer terecht in een Ilijks- censuur geen heil ziet. En dat is er ook niet, als wij bedenken wat dwaasheden wij al beleefd hebben van de tooneeJ- censuur in de landen waar die bestaat. Toch zou yOiis toelachen een verbod van het bezoek van minderjarigen aan de bios copen, anders dan onder geleide van onde ren,. Zoo toch legt men de volle verant woordelijkheid. op de schouders van, de „We hebben Simon nog niet gesproken,''' zei sir Lucius, en stak de hand ter "ver- giffenis^aan rijn zwager toe. „Het is veel jaren geleden, sedert wij elkander ontmoet hebben."' t „Vijftien,"' zei Simon, en hij keek naaf de hand van z{jn zwager, voordat &jj dien aannam. „Wat gebeurd is. is voorbij,"' sei lady Tuft, en zij stak hem ook haar hand toe. „Wij zijn Reel Mij te hooren. dat het je goed is gegaan." 1 Simon Cloudesby zocht paar een weg om te ontsnappen, maar zag er geen. Aan zijn voeten verspreidde het picnic-gezel- schap rich in kleine groepjes, maar hij was ingesloten door rijn familie, die blijkbaar in een stemming van het gemeste kalf wa ren, en welke hij niet kon beantwoorden. Zij werden versterkt door Veronica en hot meisje met de ronde oogen, die hem sinds haar komst zoo strak had aangestaard, dat hij het vervelend vond. Zij stond nu op en werd door lady Tuft aan hem voorge steld; Veronica deed 't het Moeke man netje, en daar voorstellingen in de lucht schenen te hangen, gaf hij gehoor aan Ve ronica's blik en stelde haar aan de Tuft's voor. Met de verontschuldiging, dat rij wilde gaan zitten, keerde lady* Tuft haar breeden rug naar de oranjekleurige per soon met de sigaxette en sprak tegen mej vrouw Cowper. „Maar wie heeft hen hier heen gebracht, Rosy-Posy?"' vroeg Tony die 'n gezellig plaatsje yond tusschen zijn pichtje en (Veronica. I (Wordt vtrvolgd mit oonrant verschijnt dagelps, meivlt* toudei ing Tan Zon- en Feestdagen, Frps per kwartaal, met inbegrip van 5 eta. incassokosten: 1 1.30; franco per post f 1 75 Pnji per week: 10 cents Afzonderlijke nummer» 8 cents, Abonnementen worden dagolgke aangenomen. I Advertenties voor bet eerstvolgend nnm- ïaer moeten róir twaalf unr aan het Bureau betorgd aijn. Een bepaalde plaats Tan «jbrertenttën wordt met gewaarborgd. 5CHIEDANI5CHE COt RANT Brij» der AdvertentiEnTan 1—» f ISO; ieder» regel meer 25 cents. Uaelsso*. 50 cents per regel. A4r«rt»ntier. te 1st- Zaterdagavondnamruer m»t 10 *U verast ging. Incassokosten 5 cents; postkwitanöe» 10 cents. Tarieven van advertenliSn bp «bonnemai» ipn aan het Bureau verkrggbaar. Dagelijks worden Kleine Advertentiën op genomen i 40 cents per advertentie -ras boogsleas So wooiden, ieder woord meer 2i'j cent, bg vooruitbetaling aan bet JJursaa te voldoen.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3