ie oorlog. Donderdag 14 Februari 1918. De gouden sleutel, 70**» jaargang. Infercomm. Telefoon No. 103. Ni. 15677. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). BUITENLAND. De nieuwe toestand. Omtrent den vrede, tussclien Rusland en Rmtsdiland verklaard© de afgezant der Rus sisch© regeering Kamenef aan den Stock- holmer correspondent van het te Kopen hagen verschijnende blad „SociaT-demokra- tón" dat de maximalisten door de ophef fing van den. oorlogstoestand nog piet het Dmtsche standpunt erkennen en later, op de algjemeene vredesconferentie, opnieuw voor hun. beginselen zullen opkomen. Men tot de vredesverldaiing en de demobili satie is te Petrograd in de laatste zitting van den algemeenen Soviet genomen, waar Trotzky aanwezig was. Rusland Volgens berichten uit Ciharbïn werden de ledm der voorloopige Siberische rcgee ring en de Doema-afgevaarcLigden te Tomsk op beivel der Bolsjewiki gearresteerd. De Bolsjewiki schijnen van plan te zijn, de instelling van een constitufioneele regeering in Sibsne te verhinderen. Te WJadiwo stok zijn 1200 matrozen uit Petrograd aan gekomen, met de bedoeling de kozakken van de Amoer te beletten, de controle over dit district op -zich. te nemen. Deal derden Februari, zijn in het door de Duitschers bezette Riga, groote bolsje wistische betoogingen gehouden De volks massa's hebben gepoogd de militaire afdee lingen te doorbreken De belhamels aldus de „Deutsche Rigaisdhe Zei tun g", zijn gearresteerd. Zij zuUen de zwarc go volgen van hun optreden moeten dragen Dit bericht wordt door de „Lok. Anz.' weergegeven met de klaarblijkelijke bedoe ling het gebeurde te Riga als afschrikwek kend voorbeeld te stellen voor lien, die de door Trotzky geëischle ontruiming der bezette gebieden zouden willen ingewil ligd zien. Volgaas de „Vorwurfs" is eerdaags de af- kondigjng van Litauens zelfstandigheid te verwachten. Het Wad voegt hieraan toe, dat er geen ander doel mee beoogt wordt dan Litauen op een niet In 't oog loopende wijze te annexeeren. Finland, Ontzettend is de toestand, die in Finland dreigt to ontstaan, door het gebrek aan verdedigingsmiddelen van de wettige Fin- sche regeering en haar Witte Garden, in den strijd tegen de door Rusland gesteun de Roode Garden. De Finsche regeering heeft pen ernstig beroep gedaan op Zweden om hulp. Maar de Zwecdsche regeering weigert, vreezend zich daardoor in moeilijkheden te wikke len, die wellicht ernstige gevolgen zouden kunnen hebben. Gemeld wordt, dat reeds een aantal Zweedsclio officieren met verlof op weg naar Finland zijn, om aan de zijde van de Finsche regeeringstroepen aan den strijd deel te nemen. Polen. Indien een kwestie urgent is, dan. is hei zeker de Poolsche. Dit land heeft steeds te lijden gehad en bijna nooit is er met zijn rechtmatige eischem rekening gehou den. Steeds was het onderhandelen over, zonder en in tegenwoordigheid der Polen Bij het totstandkomen van Oekraina ver liezen ze plotseling weer een deel van hun gebied, waarin Cholm ligt, wat de toch al geprikkelde gemoederen ia opstand brengt. Als tegenmaatregel hebben de Poolsche legioenen de vereeniging van het gouverne ment Mohileff /net Polen geproclameerd. Mohileff is een der zes Wat-Russische gouvernementen, waarop ook de Oekraïne aanspraak doet gelden. naar het Engelsch door L. G. Moberley. ii; „O heimei, ik zal zoo laat komen," zucht te zij, terwijl zij met de een© Land de weerspannige fichu vastgreep en hem de andere 'toestak, „en ik was van plan nog zoo velerlei dingen, af te doen op weg door het.dorp. Wat ben ik toch een. gedachten- looze, ziel 1" „Ja, een gedachteulooze ziel, dat was ze arme predikant t dacht Handing, toen hij de vrij slordige hall doorging, en klopte aan «de deur, die mevrouw Brent hem vaag had aangewezen. Toen hij een stem hoorde zeggen: „binnen", trad hij de ka mer in. Evenals in de hall was het er netjes en het herinnerde hem onbepaald aan- de fichu, die niet op mevrouw Brents schouders .wilde blijven. Er was niets in de kamer-dat mot iete anders scheen te har monieeren, dezelfde"vaagheid,die mevrouw Brent kenmerkte, hing in deze ontvangka mer^ en vhet meisje in het zwart, dat bij zijn1 binnentreden van de sofa opstond, vormde slechts één wanklank te meer op een plaats-reeds zoo vol wanklanken. De weinige harmonie in haar omgeving "was.de-schuld niet van Hilary; toch paste zij totaal niet in dat milieu; en toen zij De ,,Yoss. Ztg." verneemt, dat de onder hevel van generaal Do wbor-Musnirki staan de Poolsche arméc in de laatste dagen geweldige versterkingen ontvangen heeft. Van alle doelen van het front stroomen de Poolsche soldaten uit het Russische leger naar Jnnsk, Mohileff, Smolensk, Wite- bek en Dukory, om zich ter beschikking te stellen van don Poolschen generalen staf. Wat zij daarmee zullen willen uitrich ten is niet bekend, maar deze troepen concentratie is een teekenend verschijnsel en oen ernstige uiting van den volkswil. Ook iu Oostenrijk-Tlongarije doet de Polen club van zich spreken, zooals we gisteren reeds meldden. Het presidium van de Polenclub ver scheen hij den minister-president von Sesd- ler en deelde hem mede, dat met het oog op de Oekrainischo volksrepubliek, waar hij ;t overwegend door een R.-K. Pool sche bevolking bewoonde geMed van Con gres-Polen ten gunste van de Oekraïne af gestaan werd, de geheele Polen club zich gedwongen ziet, zoowel in den Rijksraad als in de Oostenrijfcsche delegatie tot de scherpste oppositie over te gaan. Denemarken. Een groot aantal jong-sodalisten eb syn dicalisten hebben hevige ongeregeldheden te Kopenhagen veroorzaakt Na een volksvergadering, die des mid dags buiten de stad gehouden was, trok ken de betoogers met roode vaandels en onder het lossen van revolverschoten naar de binnenstad, waar de beurs be stormd werd en de beursbezoekers met stokken werden aangevallen, terwijl-tal van ruiten werden ingeslagen. De politie kwam tussohen beide en eèn bloedige botsing had plaats. Ook de brand weer greep in, In andere wijken kwam het eveneens tot bloedige gevechten met de politie. Tal van arrestaties hadden plaatsvele per sonen werden gewond; 2 poütie-agenten werden door steenworpen zwaar gekwetst. Men vreest, dat de onlusten zich in den avond herhalen zullen. De militairen zijn. in de kazernes ge oonsigneerd. De socialisten hebben niet aan de betoo gingen deelgenomen. Het gebouw van het blad. „Socj'al-Demokraten'' werd door een sterke politie afdeeling tegen aanvallen van de betoogers beschermd. Engeland. Lloyd George zette in Eet Lagerhuis z'n redevoering over de vredesbmkbeelden van Czemm en von Hertiing voort. Hij wees erop, dat door beider speeches de vre- deskansen niet vermeerderd zijnvooral Czomin stelde onaannemelijke eischen. We herinneren ons, dat von Hertiing bij de vrijheid der zeeën gesproken heeft over een eventueelen afstand door Enge? land van z'n krachtig versterkte 'vloot- steunpunton ate Gibraltar, Malta, Hong kong enz. Lloyd George quafificeert deze nu i kolenstations, waarvan ieder l'and gebruik kan maken. Een. vérgaand essentieel verschil in bei der opvatting hierover dus! Uit de volgende passage Mijkt, dat Enge land geen haarbreed van z'n vroeger ge steld© eischen afwijkt. Lloyd George zei namelijk: „Het optreden, van het Duitsche tijk tan opzichte van Rusland bewijst, dat alle ver klaringen omtrent een vnede zonder annexa ties, schadeloosstelling en schattingen zon- der werkelijke beteekeinïs zijn. Er is geen antwoord omtrent België gegeven, dat iemand als bevredigend kan beschouwen. Er is geen antwoord gegeven omtrent Polen of de rechtmatige aanspraken van Frank rijk tot herstel van z'rjn verloren provin ciën. Er is geen woord gezegd omtrent de roemschen van Italiaansch ras en Italiaan sche taal, die thans onder het Oostan- rijksch© juk zijn en wanneer 'er sprake wfas van Turldje, zooals ik feeds heb hem tegemoet kwam om hem te begroeten begreep Harding dadelijk waarom zij zoo onbegrijpelijk was voor haar gastvrouw. Die fladderende en prikkelbare dame moest wel voelen dat zij" geen enkel aanrakings punt had met dit meisje, wier kalm gezicht en rustige bewegingen haar op oen ander niveau plaatsten. ,Ik kwam u oven opzoeken om eens met u te praten, over uw plannen voor de toekomst," zei Harding. „Be wou u liever niet meer lastig vallen dan noodig was, maar nu kan het bepaald niet anders." „Ik moet hier morgen vandaan," ant woordde het jonge meisje. „Het was heel vriendelijk van mijnheer en mevrouw Brent mij zoo lang bij zich' te houden, maar nu moet ik natuurlijk gaan. Zou ik kunnen terugkeeren naar onze vroegere kamers en werk zien te krijgen? Ik dacht dat enkele van de kinderen waaraam moeder les gaf, ook wei bij mij zouden komen. Ik was ge wend moeder met die lessen te helpen." i,,Ik denk niet dat «dit gaan zou." Harding duwde een stoel voor haar vooruit en ging tegenover Kaar zitten. Be heb' u een beter plan voor te stol len, een plan dat ik, als uw voogd, u stel lig zou raden aan te nomen." .Ik moet het wel doen daar u mijn (voogd is en zegt dat ik moet aannemen, nielt waar?" zei ze, en haar oog en leken heel groot en peinzend in haar witte gezicht. En indien moeder n tot mijn voogd heeft aangesteld, doe ik ook graag al wjat u zegt" aangeduid, wel verre dat graaf Hertiing en zraaf Gzemin bereid waren de rech ten der Arabieren in Mesopotamia en Arabië te erkennendie rechten werden eerst ontkend, een aanwijzing, dat zij besloten zijn, wat zij noemen de integriteit van Turkije te handhaven." Met het diepste leedwezen kon hij in Czemin's of von Herding's toon geen stap tot toenadering vinden; hij wees er nog maals op, dat de Engelsche oorlogsdoel einden nog steeds dezelfde waren. Verder maakte Lloyd George uitvoerige opmerkin gen over den Raad te Versailles en den toestand na de conferentie tc Rapallo, waarbij hij niet ontveinsde, dat de Duit schers een groot Offensief in het Westen aam 't voorbereiden zijn Lloyd George vroeg verder hoe hij mededeelingen zou kunnen doen omtrent de uitvoerende macht, die aam de conferentie was verleend. Dit zou immers niet aangaan, zonder dat hij ook verklaarde wat er uitgevoerd moest worden. Trouwmis, de verschillende regee ringen waren overeengekomen het geheim te bewaren omtrent hetgeen op de con ferentie besloten was. [Op een vraag van een der afgevaardigden of Haig en Robertson de besluiten goed keurden, antwoordde Lloyd George beves tigend. lAsqoith interrumpeerde nog even, wat een klein incident op zichzelf was. En hoever staan we nu neg van een vrede af na Lloyd George's redevoering? 't Is moeilijk te zeggen, maar zeker is dat Engeland geen haarbreed zal wijken op dit moment en de zaak denkt uit te vechten, net alsof daardoor een duurzame vrede tot stand zal komen! De Cenlralen zullen in zijn rede even min toenadering zien, eerder oen hernieuw de uitdaging, zoodat er vooreerst nog heel wat bloed vergoten zal moeten werden alvorens de heeren achter de groene tafel tot de conclusie komen, dat „ze elkaar verkeerd begrepen hebben''. Hoewel de Centralen eenige belangrijke principes huldigen over zelfbepalingsrecht enz, geeft Engeland daarvan nog niet veel blijk en heeft het ook pog steeds niets gezegd over de teruggave der Duitsche kolonies. IBjonar Law heeft in het Lagerhuis een overzicht gegeven van de prestaties der verschillende bestuurstakken. Hij releveerde, aan de hamd yam de cijfers, hoe de stand is van den land bouw, van de scheepvaart, van den aan maak van de munitie en van de vliegtui gen, en verdedigde ten slotte de tegenwoor dige werkwijze en de inrichting van het landsbestuur. Voorts deelde hij mede, dat ten spoe digste gerechtelijke maatregelen zullen wor den genomen op grond van „Defence of the Realm Act*', wegens een den Hen Febr. verschenen artikel van kolonel Repington, den militairen medewerker van de „Mor ning Post", dat zonder verlof van «jen censor gepubliceerd is. Italië. Na de rede van den minister van Fi nancien, bereikt ons er een van Orlando in de Kamer over de oorlogsdoeleinden. Hij eischte een voortzetting van den oorlog met groote vastberadenheid uit zucht tot zelfbehoud. Volgens den minis ter-president .hebben de onderhandelingen te Blrest-Litofsk bewezen, dat de Centralen onveranderlijk vasthouden aan het plan hunner imperialistische overheersching. In hun rodevoeringen hebben Czernin cm von Hertiing hetzelfde idee gehad: alles eischen en geen enkele concessie doen, waardoor onderhandelen onmogelijk wordt. Ook over de intergeallieerden Raad te Versailles sprak Orlando en zeide hij, dat de militaire toestand der Entante zoodanig is, dat do toekomst met vertrouwen lege moet gezien kon worden ea er nog meer dere verbetering in 't zicht is. Hij ein digde: „Ook ten, opzichte van de ravitailleering „Ik beschouw mij zelf als uw voogd, antwoordde Harding langzaam; „zooals ik u reeds zei, er was geen tijd voor forma liteiten. Ik kan niet beweren dat u in wet telijke boteekenis mijn pupil is. Maar in zedelijke beteekenis reken ik dat uw moe der u onder mijn hoede gesteld heeft. Zij vroeg of ik voor uw belangen wou zorg dragen, zij smeekte mij te maken dat ge in uw rechten werd hersteld." ,Ik weet zeker dat moeder graag heeft dat ik doe wat u van mij verlangt," zei Hilary heel eenvoudig. Ik geloof dat de wet er niets mee te maken heeft. Ik denk dat moeder verlangde dat ik uw pupil zou wezen." ,Weet u wel zeker dat u mij niets aan do Land kunt doen van wat zij bedoelde met die rechten van u?" jlleel zéker. Toen u mij den vorigen keer vertelde wat moeder gezegd had, be greep ik er hoegenaamd niets van. «Het cachet dat u mij hebt laten' zien, droeg moeder altijd. Ze zei dat mijn vader Eet haar gegeven had. Het medaillon met het haar er in was ook een cadeau van hem, het is zijn liaar. Maar moeder heeft nooit een woord tegen mij gesproken van onreclf- tèm, die herstel moesten wenden. Daar be grijp ik in het geheel niets van." „Enfin," Harding maakte een beweging met zijn Land alsof hij het ontwerp weg wilde schuiven „misschien krijgen we wat licht ia de zaak, wanneer we de pa pieren of brieven nazien, die uw moedor der wereld, die zoo uiterst moeilijk is geworden door dezen voorbeelddoozen oor log, bestaat er volkomen solidariteit en waaronder alle landen lijden, al moet ieder toestemmen, wat men te Londen, te Parijs «en te Washington dan ook grif doet, dat, inzonderheid Italië daaronder lijdt Daar om zullen zij van de hoeveelheden koren, die hun toegewezen zijn, een gedeelte aan ons afstaan, wat wij op prijs zullen we ten te stellen." Roemenië. Het door Havas verbreide bericht betref fende een ultimatum van de Duitsche aan de Roemeensche regeering, is niet over eenkomstig de waarheid. Juist is, dat maar schalk Jlacfcensen met het Roemeensche legercomnumdo in onderhandeling is ge treden om tot een beslissing te komen over het voortbestaan van den wapen stilstand, destijds met generaal Tsjerbatsjef gesloten, en voor de Russen en Roeme- mërs gemeenschappelijk van kracht. Door de houding der Oekramers was een ophel dering ten opzichte van de Roemeniërs noodzakelijk geworden. In de Entente landen begrijpt men, dat Roemenie niet anders doen kan, dan vrede sluiten, nu het geheel en al van bondgenoo ien verlaten, tegelijk in strijd is met Rus land «en de Centralen. De „Matin" zegt dat de Entente zich over de houding van Roemenië geen illusies meer moet maken. Griekenland. Minister Repoelis heeft een redevoering gehouden voor de monstermeeting, welke de bevolking van Athene en Pyreus belegd had om haar afkeuring uit te spreken over de anti patriotische beweging in Lunia en Thebe. Turkije. Met alle pracht ea praal heeft de bij zetting van het lijk van Abdul Hamïd plaats gehad. De kist met het lijk van. Abdul-Hamid werd van het Beglerbeg-paleis over zee naar het oude Serail-paleis overgebracht. De gebeden voor den overledene werden in de Sofia-moskee verricht. De begrafenis vond plaats met de eerbe wijzen overeenkomstig zijn waardigheid. Langs den gehcelen weg stonden hoepen van verschillende wapens opgesteld. Afdee- lingen van de marine, infanterie, cavalerie, do keizerlijke garde en politie gingen den stoet voorat. Achter de lijkkist hepen de troonopvolger, de pnusen, onder wie de zoon van den overleden sultan, de khedive, alle ministers, voorzitters eh afgevaardig den. van Senaat en Kamer, gezanten, mi litaire en marine-atlaché's, leden van het Centrale Comité voor eenheid en vooruit- gaaig, een groot aantal hooge ambteharen hoofden van religieuse gemeenten, gene raals en een ontzaglijke measchenmenigte- tiet stoffelijk overschot werd in het mau soleum van zijn grootvader, sultan Mak moed, bijgezet. Amerika. Wilson is begonnen eeh reeks confe renties met republikeinsche en democrati sche leiders uit het Congres over alle fazen der oorlogswetgeving. Dit wordt be schouwd als een belangrijke stap in de richting om leden van heide partijen meer in bet vertrouwen van den president* te nemen en de republikeinen actief' te doen deelnemen aan de oorlogsraden. Ter zee* Wieer een Spaansch' schip getorpedeerd. Het stoomschip „Ceferino" van Barce lorna ïsj op 500 mijlen van Punta dela Orcltilla getorpedeerd. Zeven-en-dertig over levenden zijn in 4 reddingsbooten op het eiland Hierro aangekomen. De duikboot had "de booten met de overlevenden op sleep touw genomen. De Fronten. Vrij groote artillerie-activiteit hberachte op 't Westelijk front en in de streek van Pinon, ten Noordwesten van Reims. De Franse hen. deden met succes ver scheidene aanvallen ten Oosten van Aube- rive en in de Vogeezen, waarbij zij go- vangenen maakten. Ten Oosten Van d'Ambermeshil wend een vijandelijke aanval op e«en der kledne Fransche posten afgeslagen. In Champagne deden de Franschen na een kortstondige artilleristische Voorberei ding een uitgebreiden aanval in 'de strode ten Z.W. van de Butte du Mesnil op een' front van ongeveer 1200 1L Hunne afdee- lingen drongen in de Duitsche stelling door tot in de derde linie. Zij richtten scha de aan in de verdedigingswerken van den vijand en vernielden een groot aantal' onder standen. Er werden meer dan 100 Dtiit- schers krijgsgevangen gemaakt. De EngeLschen ondernamen een welge slaagde raid ï>p de Duitsche loopgraven ten Zuid-Oosten van Hargicourt, waarbij 11 gevangenen hiet inbegrip van «en offi cier in "hun handen vielen. Ten Zuid-Oosten van Lens hadden pa trouille-gevechten plaats, waarbij de Duit schers verliezen teerden toegebracht. Voorts valt er niets anders te meiden dan Duitsche artillerie-bedrijvigheid, in de buurt van Epehy en ten Noord-Oosten van Yperern. De Italianen melden in het Lagarina- dal vijandelijke patrouilles verdrijving door de Italiaansche artillerie. Op den Pasubio brachten mijnontploffingen aan de vijande lijke stellingen belangrijke schade toe. In het 'Astico-dal en aan den westrand van het Asiago-plateau grooter bedrijvig heid van 'de beiderzijdsche artillerie. In de Streek 'ten 0. van Caprile werdeqy vijandelijke infanterie-aanval, voorafgegaan door een krachtige artillerie-voorbereiding, door de Italianen onmiddellijk verijdeld. Zij maakten daarbij eenige gevangenen. BlVNBNbAm Consulaire dienst. Bij Kon. besluit van 8 dezer is de lieer dr. R. 'L>. Saccone rakend en toegelaten als consul-generaal van Argentinië te Amster dam voor Nederland. misschien heeft achtergelaten. Intusschen heb ik u een voorstel fe doen" en in weinige woorden vertelde hij haar het plan van mevrouw Derfield, vooa* haar allereerste toekomst in ieder geval. „O 1" was alles wat Hilary op dat oogen blik zeggen kon; „met die lieve dame mee gaan «ral bij haar logeeren? Maar kan dat wel zijn zooals het hoort om daar zoo maar te gaan logeeren? Moet Sk niet zoo spoedig mogelijk werk zien te krijgen „Ik twijfel er niet aan of mevrouw Der- field zal' een massa voor u te do«en heb? ban." Harding sprak op ©enigszins hit tere toon. Hij maakte zichzelf met nadruk wijs dat pon vrouw van de wereld van het type van mevrouw Derfield het meisje behandelen zou als een juffrouw van ge zelschap en baar voortdurend zou bezig houden. „Ik zou niet denken dat u een lui leventje hoelt te leidenMaar hij zweeg even, „u zult niet geheel afhankelijk zijn van mevrouw Derfield. Haar broeder, Sir Luke, beseft zoo diep dat hij tegen zijn wil verantwoordelijk is voor al uw verdriet, dat lfij een som geld. op u wil vastzetten." „Geld op mij vastzetten? Waarom? „Omdat, zooa'ik zeg, hij hel ongeluk, dat uw moeders dood ten gevolge had, zeer sterk ter harte genomen heeft." Hilary kromp ineen, zij vouwde de han den stevig samen, maar toonde geen on der teelden van ontroering. „Uit hetgeen zijn zuster zegt zou ik denken dat Sir Luke zeer gekwetst en bedroefd zou wezen1 indien u dat geld (niet aannam. Hij is een rijk man; hij begrypt dat hij ten minste pen geringe Voor 's Bljks schatkist. De minister van financiën maakt be kend, dat is ontvangen uit VGravenhage 3669.02V2, als „bate voor do schatkist". Schoonheid In de grafische vakken. Gisteren is in Den Haag, onder voor zitterschap van den heer L. Levisson, de opriciiüngsvergadering van de Nederland se})© Vereenïgmg ter bevordering van de- kennis en de schoonheid ïh de grafische vakken gehouden. Het ontwerp-statuten werd met enkele wijzigingen goedgekeurd, de vereeiniging op gericht en de commissie vah voorbereiding als voorioopig bestuur gekozen. Financieel nieuws. De koers voor de postwissels naar Duitschland is van 13 Februari, tot nader bericht, bepaald op 100 mark ƒ49 en naar (>ostramjk op 100 kronen 34. Nederland en de oerlog. B rui nk o o lont gin.n.i.mg Ook in de gemeente Tegelen is de ont ginning van de bruinkoollagen op het land goed de Holtmühle door een combinatie van kapitaalkrachtige personen ter hand genomen. Het plan bestaat tevens tot het bouwen van een fabriek voor het vervaar digen van bruinkoolBriquetten. Een 200- lal arbeiders zujlen te werk gesteld kunnen worden. 0 vergoeding kan geven voor de vreeseüjjke ramp, die u getroffen heeft, en ik raad u aan, neem aan wat hij aanbiedt. Het zal u verheffen bovfen feitelijke armoede, en als u ten minste voor een tijd bij mevrouw Derfield blijft, kunt u eens uitzien en uw J plannen maken voor de toekomst." „Zou moeder willen dat ik dat geld aannam? Zou u d«enk«an dat zij Eet graag had?" ba Hilary's voorhoofd werd een rimpel getrokken, haar- oogen zagen hem. ernstig vragend aan. „Ik denk zeker dat zij bet graag zou wilton," antwoordde hij met overtuiging, nu zeer zeker van zijn zaak, zeer zeker dat een moeder zoo bezorgd voor haar dochter als Hilary's moeder geweest was, zou aanraden iets aan te nemen dat haar kind ten minste voor armoede zou be hoeden. „Zij zou het zeker met mij èems zijn dat u het zeer edelmoedig aanbod van Sir Luloe moet aannemen, aasar ben ik volkomen van overtuigd." Hij."merkte op, niet zonder ingenomenheid, dat Hilary niet informeerde naar h'et bedrag van bet edelmoedige aanbod; zij toonde geen spoor van inhaligheid, noch zelfs van eenvoudige wereld-wijsheid. En dit beviel1 den mensen, die, zooals hij het bij zichzelf uitdrukte, wereldwijsheid tot het uiterste gedreven had gezien, door de vrouw waarop hij vast zijn vertrouwen gevestigd bad de vrouw die dat géloovdg vertrouwen had vernietigd ter will© van. wedde ön rijkdom. (Wordt vervolgd). Dm» conrtat T«r*ck5at fundtjk», metatt- ,oad«riag m Zoa- en Feestdagen. M" Per kwartaal, met inbegrip ran S da. incassokosten: i 1.50franco per post f 1.75. prijs per weck10 cents. Afaenderlgke nnmmere 3 cents.Abonnementen worden dtMlü'ks aangenomen, idfcrtentsen roor het eerstYolgead num mer moeten vóór twaalf nor aan hetBnreaa bezorgd rijn. Een bepaalde plaats ren advertent)en wordt niet gewaarborgd. SCHIE 3AMS 'HE F IT prijs der Advertentiïn: Tan 1—5 regelt f JL30; iedere regel moer 25 cents. Beelamea 50 cents per regel. AdvertentiSn en. Keclamee ra het Zaterdagarondnnmmer met 10 verhooging. Incassokosten 5 cents; postkwitaoties 10 cents. Taneven van advertentiïn bij abonnement ijjn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden Kleine Advertentiïn op genomen k 40 cents per advertentie ran hoogstens 30 woorden; ieder woord meer 21/. cent, bg vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen.

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1