ie oorlog. Ue gouden sleutel, Maandag 25 Februari 1918. 70"' Jaargntg. Nc. 15686. Intercomm. Telefoon No. 103. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). jjij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. De Lange iiavcn, vanaf de Gerrit Ver- boonstraat tot aan de Branderesteeg en de Bro invers tra at, zullen tot nader te lx;- palen datum, voor het verkeer met rij en voertuigen zijn afgesloten. BUITENLAND. De vredesonderhandelingen. De Cenlralen maken spoed met het defi nitief regelen van den vrede met de bolsje wiki, want uit l'ertograd wordt bericht, dat Vrijdag op het station Tsarskoje Solo te middernacht een draadloos telegram ont vangen werd, gericht aan den Baad van Volkscommissarissen en geteekend Hoff mann, waarin verklaard wordt dat het ant woord van Duilschland 's ochtends te zes uur aan den ltussjschen koerier ter liand was gesteld en dat deze onmiddellijk de te rugreis had aanvaard. Een tweede telegram aan Trotzky, getee kend Gatclianin, verklaart, dat Oc.denrijk- Hongarije bereid is om sanjen met zijn bondgenooten de vredesonderhandelingen ten einde te brengen. 01 Rusland accoord zal gaan met de toe gevoegde eischen der tegenstanders? 't Is wel gedwongen ze te accepieeren, hoewel een niet bevestigd telegram spreekt aver het voorioopig aannemen der gestelde eiscncii, waarmee de Centralcn echtereen genoegen zullen willen nemen. - 'De „General-Anzeiger" van Dordmund, ontvangt oen telegram van zijn Berlijnschen parlementairen medewerker, dat de Buit- sche regeering de volgende vredesvoorwaar den aan Rusland zal voorleggen. 1. Algeheelo ontruiming van Estland en Lijfland^; 2. Onmiddellijke invrijheidstelling van alle gevangengenomen Esten, Lijflandcrs cn Duitschers o. Onvoorwaardelijke ontruiming en er kenning van de zelfstandigheid van Finland en erkenning van het vredesverdrag met de Oekraïne. Dieze voorwaaiden moeten direct worden -aanvaard, nog vóór de eigenlijke vredes onderhandelingen beginnen. De militaire operaties zullen "niet worden gestaakt, zoo lang die voorwaarden niet aanvaard zijn. Duitscldand cn Oostenrijk willen nu zeer terecht na de oorspronkelijke mislukking te Brest-Litofsk <?én officieele toezegging al vorens zo weer beginnen te onderhandelen. Men weet wat zooiets echter waard is. Een later telegram, meldt, dat overeen komstig het besluit van het centrale uit voerend comité der Sovjets, de volkscom missarissen den 2ten Februari om hall vijf 's morgens besloten hebben, Duitsclf- Jand's vredesvoorwaarden te aanvaarden en een delegatie naar Brest-Litofsk te zenden. Rusland Het centraal uitvoerend comité van de Sovjet heeft een buitengewone zitting ge- naar het Engelsch door L. G. M ober ley. 20J i „Wat een gezicht!" Die gedadhte flitste even door Tony's brein, „wat een 'onveï- gelijkelïjfc gezicht. Maai" welk soort Xie\ zal ik uit die harde oogen zien 'spreken?" „"Wij zullen het wel eens worden, lieve," Jo Redbiurn wreef zich in de handen err gebruikte toen óén hand om den 'jongen -schilder op den rag te slaan. '„Wij kun nen het zaakje best uitmaken, u en ik, nietwaar mijnheer Dunbar. Als jo de toe stemming van de dames maar. hebt dan doen wij do rest. God zegtene mij! wie is die jonge dame met haar als de zoniie- pchija?" Bij den toon. van verrassing in feijn stem draaide Tony zich haastig om, toet lichten spot over hetgeen hij bij zich zelf noemde: de poëtische outboezeniing van den ouden baas" on daar zag liij drie personen het atelier binnenkomen, -twee elegant geld eed© dames, gevolgd door een jong meisje in het zwart, een meisje wier haren, zooals Tony dadelijk erkende, njet kwaad beschreven waren door den millionair." j,Haren aTs zonneschijn" die woor den weerklonken nog in Tony's ooren, ter- wpl hij de hand ga! aan Freda Marston, die hij "reeds ontmoet/bad en werd voorge steld aan mevrouw Derfield en Hilary. „Mijn menden zijn maar een paar dagen houden, om den toestand te bespreken, die ontstaan is tengevolge van den opmarsch der Duitschers. Het uitvoerend comité sprak zijn vertrou wen uit in den raad van volkscommissa rissen en keurde alle maatregelen goed, die genomen zijn. Ilet doel een heroep op het volk, om zich aaneen te sluiten voor de verdediging van de republiek. Uit de ingekomen berichten blijkt, dat de Russische troepen den vijand hoege- muundpgjsea weerstand Lieden, maar op het eerste schot wegloopen. Op het moment, dat de Duitschers Dwinsk binnentrokken, was het Russische leger- coinité bezig te beraadslagen, wat zij zou den doen. In allerijl werd toen besloten geen schot te lossen en noodeloos bloedvergieten te voorkomen. De berichten, die er omtrent de vloot Kwamen, zijn nog meer verontrustend, de aiicüxliistische beweging wint daar steeds meer terrein. Men wensclit het aftreden van den Dibeko, den volkscommissaris van marine. De ongerustheid in de hoofdstad neemt hand over hand toe. De vrees voor de anarchisten is zeer groot. Bij straattooneel- tjes kan men het hooren, dat het volk de redding uit dit gevaar, verwacht van de Duitschers. Het is de revolutie inoehet lijdt, onder den wanordelijken toestand en de" slechte economische organisatie. De voortdurende onzekerheid maakt het voile dol, het weet niet waL het boven het hoofd hangt, cn welk een nieuwe soort lyranaie de volgende dag weer brengen kan. liet is .nu zoover gekomen, dat men het de menscllen hoort uitsprekenWij hebben nu aile riadeelen van een tsaris tisch regime en geen enkele van de voor dooien i Aan de „Lokal Anzeiger" wordt uit' Wee- nen gemeld, dat op 7 Februari de ver kiezingen zijn begonnen voor de constituee- rende vergadering van vereenigd Estland. Voor zoover op den. lOen Februari de uitslag bekend was, bracht deze een min derheid voor de maximalisten. Daarop wer den alle verdere verkiezingen afgebroken en het bijeenkomen cler constituante ver boden. Er schijnt nog geen zekerheid te zijjn over den dood van Kaledin en of het in derdaad zoo is. Sommige bladen trekken z'n dood zelfs in twijfel. Volgens de „Narod" ligt het meer voor do hand, dat Kaledin vermoord is omdat hij aan de eischen der andere generaals niet wilde toegeven. Nog slechts enkele dagen geleden vaardigde Kaledin een op roep uit, in welken hij den kozakken ried, ter vermijding van verder bloedvergieten en ook wegens den onhoudharen toestand, niet meer tegen do bolsjewiki te strijden. En dadelijk na zijn overlijden verscheen een andere oproep van "zijn opvolger, gene raal Kasarof, waarin deze de kozakken aanspoort tot een strijd op leven en dood met de bolsjewiki. Oekraïna. In de pers hebben geruchten de roiide gedaan, dat Frankrijk, als eerste staal der Entente, do Oekraïnisehe republiek niet als zoodanig erkend heeft. Dit wordt nu van officieele zijde tegengesproken, want de' Oekraïnisehe regeeraig deelt mede, dat generaal Fabouis zijn telcgrafischen geloofs brief van. de Fransch© regeering aan de Oekrainsche Rada heeft overgelegd Door dit"" document, dat In afschrift bij. de bij mij, liun week-end," zei Freda, „en ik hen zoo vrij geweest ze mee te bren gen om uw schilderijen te zien." ,-,Het doet mij zeer veel genoegen u en do dames te zien," antwoordde Tony, meer werktuigelijk dan zijn gewoonte was, omdat mijnheer Redburas woordefi hem nog in de ooren klanken. „Haai" als zonne schijn,"' en hij dacht, terwijl hij van ter zijde Hilary aanzag, -dat er, wonderlijke zonneschijn lag op haar gezicht zoowel als op haar roodbruin haar, hoewel haar oogen droevig stonden. Misschien kwam die gedachte speciaal bij hem op, toen Hilary het kind in haar nest van kussens zag liggen en juichte van pledzier: ze viel op'haar knieën naast liet kind. „Wat een verrukkelijk soort kind," zei ze, met een glimlach tot Tony opziende. „Ik geloof, dat ik van niets ter wereld zooveel houdt als van kleine kinderen. Ze zijn zoo gezellig en zoo zacht en lief." Zij was zoo vrij van zelfbewustheid, zoo natuurlijk, dat Tony tegen haar teruglachte, precies of ze zelf ook een kind was, even als de kleine Babs. Maar op hetzelfde oogenblik vergeleek hij het echte genot van dit meisje over dit kind met den koelen afkoer, die in mevrouw Redburns woorden wits uitgedrukt:" „Het is erg genoeg op gescheept te zitten met je eigen kind, als je zoo ongelukkig bent er een te hebben!" Zou-het meisje met haren als zonneschijn zich ongelukkig voelen, indien haar ooit PekrainseEe" Staatsacten is gevoegd, wordt de Oekraïne als onafhankelijk erkend. "Het is eveneens onjuist dat de Eagel- sche verklaring in denzelfden zin zou zijn afgelegd. Polen. Het aftroden van den Poolschën minis: ter-president Kuchartzewski moet als on herroepelijk beschouwd worden. Of zijn kabinet door een zaken ministerie dan wel door een politiek kabinet zal vervangen worden,staat volgens de Duitsche bladen nog niet vast.- Zwed n. De kwestie der Alandseilanden is nu otJk in de volksvertegenwoordiging ter sprake gekomen. De Eerste Kamer nam zonder debat de beide regeeringsvoor3tellen aan betreffen de de Alandseilanden en wél la. dat be treffende de uitzending vans manschappen tot het doen van wachtdienst, en 2d dat omtrent de middelen. De Tweede Kamer keurde, nadat de links socialisten zich tegen de voorstellen hadden verklaard,- het eerste voorstel goed met 131 tegen 15 stemmen en het tweede zonder stemming. Roemenië- De aanslaande vredes-onderhandelingen met Roemenië hebben de belangstelling voor alle andere gebeurtenissen verdrongen, hi politieke kringen, wordt beweerd, dat de Vierbond Walachije en Moldavië als integreeread bezit van Roemenië zal waar borgen, maar daarentegen zal de Vierbond economische eischen stellen niet betrek king tot de bodemschatten van Roemenië. De ontvangen berichten over de voorioo- pige onderhandelingen met Roemenië doen een snel en gunstig verloop van de vredes onderhandelingen venvachten. Daar Duitschland en Oostenrijk slechts vi edes voor waaiden op den grondslag van economische' overeenkomst stellen en do Bulgaavsch-Roemeensche territoriale kwes ties waarschijnlijk zonder moeilijkheden door compensaties kunnen worden opgelost, verwachtmen, dat de eventueele geschil punten gemakkelijk tolleen goed cjiidc kun nen worden gebracht. Graal Czenjin heeft voor zijn vertrek aan eenige leden der de legatie verklaard, dat hij de beste verwach tingen aangaande de onderhandelingen koestert. "Vaar echter dan. het principe van het zelfbepalingsrecht der volken en het motto: geen annexaties en geen schadeloosstelling blijft, is ons een raadsel'. De hoofdzaak is echter tot een overeenkomst te geraken en het doel heiligt ook hier de middelen, wat we met'Oekraine ten opzichte van Oh olm gezien hebben. De onderhandelingen tusschen de afge vaardigden van Roemenië en die der Cen- tral'en betreffende den wapenstilstand, tot dusverre te Focsani gehouden, zullen te Buftea worden voortgezet. Engeland. Na uitvoerige discussies is men op, de iatergeallieerde conferentie van socialisten ter bespreking dér oorlogsdoeleinden, welke in Londen gehouden wordt, tot een eens luidend besluit gekomen en wel dat Elzas- Lotharingen zonder meer aan Frankrijk moet worden teruggegeven, févens herstel ling *van de territoriale eenheid. De Belgische afgevaardigde Vondenplde wees erop, dat de Belgische soldaten het hunne moeten doen om een rechtvaardigen democratischen vrede tot stand te brengen. Volgens de „Daily Chronicle" xs het re sultaat van het inter-geallieerde jarheiders- congres te Londen neergelegd in twee rap porten, waarin o. a. het volgende wordt ■aangedrongeninstelling van een Bond van Naties; herziening van 't Elzas-Lotharing- sche vraagstuk door dien bond; over de toekomst der Duitsche kolonies in de tro pen worde door dien bond beslist; volledige een kindje- van haar zelf in de armen werd gelegd? üf zou ze zijn als de blijmoedige psalmist en zich gelukkig voelen, wanneer haar koker met zonen gevuld is? (Psalm 127.) Ze zou een allerliefst, bevallig moe dertje zijn, dat meisje met de haren als zonneschijn, en het zouden gelukkige kin deren wezen, die eenmaal zouden opzien naar het zonnige gezichtje en zich nes telen in den vasten greep van. haar armen! HOOFDSTUK VIL „Zooals het in het begin was". „Lieve Freda, wat moet ik doen?"Aus- tico liet bet telegram, dat juist was bin nengebracht, op den grond, vallen, toen zij haar vriendin aanzag met verlegenheid in do oogen. „Luke telegrafeert dat Carrie heel ziek is, dat hij met haar teruggekeerd is naar Jle Hall en dat zij mij bij1 zich wil hebben. Wat ter wereld moet ik met Hi lary doen?"- „Ik wil niet zoo onbeleefd zijn te zeg gen „dat heb ik je wel gezegd," antwoord de raevrcuw Marston. „Ja, alles wel be schouwd, geloof ik toch wel dat ik het doe, zelfs op gevaar af onbeleefd te zijn. Lieve kind, dit is nu juist wat ik je gezegd heb dat er gebeuren zou. Niet juist de ziekte van Lady Framley, maar iets waardoor je het meisje een vreeselijken band zou vin den. Nu is dat „iets'5 gekomen."- -fj.Ja." Austice bukte, om het rose papier democratisëering van alle landen; erken ning van Italië's recht op Trente, waarbij echter aan Oostenrijk een weg naai" 'de Adriatische Zee moet worden gegund. Terder wordt verklaard, dat een on derzoek naar onrechtmatige daden en be straffing daarvan een noodzakelijke vredes voorwaarde xs. Verder acht zij een inter nationale arfaeidgrsconferentie wenschelijk, op voorwaarde, dat-ae deelnemers zich verklaren voor de beginselen: geen annexa ties, geen oorlogsschattingen, en het zelf- bestemmingsrecht voor alle volken. Er werd ten slotte een commissie benoemd, die de regeeringen zal verzoeken een arbeiders- vertegenwoordiger In de officieele delega ties vGor de vredesconferentie op te nemen. Öostenrijlf-iïoiigarije. De crisis in Het parlement is, naar bet schijnt, tot dusver niet in een ander sta dium gekomen en de sprekers der verschil lende partijen toonen zich zeer "opgewon den-naar aanleiding van. het Oekraïnisehe. vraagstuk. Desalniettemin gclooven ernstige beoordeelaars niet, dat hel parlement "al te ver zal gaan, daar de regeering zonder twijfel volmacht heeft, om zeer kras tegen het parlement op te treden, indien geen middenweg kan worden, gevonden. Minister-president Wekeiïé verklaarde het volgende„Wat het Poolsche vraagstuk be treft, acht ik het noodig te herhalen, dat wij de toekomstige stichting en consolidec- xAig, alsook de bevrediging ran de aan spraken van het Poolsche volk in elk op zicht gunstig gezind zijn. Daarmede spre ken wij riiet slechts onze eigen gevoelens uit, maar geven niiing aan de gehcele Hongaarsche openbare meening. Wat het geschilpunt Cholin betreft, daar over kail met do Oekt ai net's nader worden onderhandeld. Hij wenschtc op te merken, gelijk eveneens in den Qostenrijksehen mi nisterraad was geschied, dat het Oekrain sche vredesverdrag een bepaling bevattte volgens welke hét slechts dan ran kracht wordt en blijft, wanneer aan de .geza menlijke voorwaarden zal zijn voldaan. Diiitsclil&inl, Uit dc Duitsche bladen blijkt, zooals ge woonlijk duidelijker dan uit de Wolff-tele grammen over do zittingen van den Rijks dag, dat de onafhankelijke socialistische afgevaardigde 'dr. Cohn zich met kracht tegen het Pruisische militairisme heeft "ver zet, alsmede tegeji den opmarsch der Duit schers in Rusland, terwijl hij het als argu ment aanvoeren van de „noodkreten" der Oostzoe-provincie als voorwendsels tot annexaties beschouwt en „den dag zal ze genen, waarop de volken zelf hun lot in handen zullen nemen tegen de vorsten en staatslieden." Groothertog Adolf Friedrich van Mecklen- burg-Strelitz is overleden. Italië. In de Italinansché Kamer hebben Son- nino én Orlando groote redevoeringen ge- honden, waarin zij het oorlogsdoel van Italië uiteen zetten. Zooals het bij derge lijke speeches meest gaat, denkt ieder het recht 'aan z'n zijde te hebben en z'n eischen billijk. 'Dit wat aangaat de eischen be treffende de Middellandsch'c- en Adriati sche Zee, Albanië, Valona cn omliggend gphied. De vertrouwens-motie werd ten- slottte "aangenomen met 340 tegën 44 stem men, Waardoor het Italiaansche Kabinet een overwinning "heeft bevochten. Amerika De (Bjritsclio en A'mcrLkaansclie regee'rin- gen hebben de Noorweegsche s.s, „Alfred Nobel" en „Kun" toestemming gegeven om naar Noorwegen te vertrekken met ladingen levensmiddelen' voor dat land. Do/Noor weegsche commissaris in Amerika, Nansen, op to rapen en las het langzaam over. „Ik bén hang, dat Carrie bepaald heel erg is. Het is volstrekt niet iets voor/haar, noch voor Luke om naai* de Hall te gaan. Ik zou eerder verwacht hebben, dat zo het nog eens met een andere badplaats zouden probeeren, tenzij de arme Carrie ieder ge- zondbeidsétablissement in het Vereenigd Ko ninkrijk en daarbuiten bezocht had." „Wou je broer dat je dadelijk kwam?" Mevrouw Marston lag achterover in een met kussens opgevulden fauteuil en strekte de hand uit naar hots telegram, dat Aus tice haar toestak. „Ja, dadelijk; en wat moet ik toch inet Hilary doen? Ik kan haar niet alleen op mijn bovenwoning laten, ik kan haar niet naar haar voogd zenden,- die, behalve alle andere bezwaren, toch een betrekkelijk jonge man is, en naar de Hall kan ik haar in de gegeven omstandigheden na tuurlijk ook niet meenemen." „Vraag mij maar niet of ik voor hater zorgen wil," zei Freda gapend en lachend; „het spijt mij erg van Lady Framley, en het spijt mij ook, dat je je in moeilijkheden bevindt, maar ik moet je eerlijk zeggen, het is je eigen schuld. Als je naar mijn woorden van levenswijsheid geluisterd had, zou je het meisje in 't geheel niet bij je genomen hebben. Het is- een allerliefst meisje, dat geef ik gaarne toe, maar' ze is oen band en dat is do heele zaak." „Ik kan. niet zeggen, dat je me veel helpt." Austice lachte droevig. is van deze stap in kennis gestéld, welke gedaan is met het oog op het feit, dat de algemeene onderhandelingen voor een. han delsovereenkomst zoover zijn gevorderd, dat alleen nog de tekfet moet worden vastge steld. 1 De te sluiten overeenkomst zal, zoo ruim als- dit mogelijk is in verband met de be hoeften aan scheepsruim!© van Amerika en de andere En tentelanden, aan dc behoef ten van Noorwegen tegemoet komen. Steen kolen voor de „Kun" zal Amerika leveren, niettegenstaande de moeilijkheden betref fende het vervoer van kolen en de geringe voorraden brandstoffen. Nader wordt gemeld, dat tusschen de V'-reeiiigde Staten en Noorwegen een vol ledige economische overeenkomst gesloten is, waarhij Engeland en do andere geal lieerden zich hebben aangesloten. De voor waarden zijn niet bekend gemaakt. Ter zee, De Duitsche hulpkruiser „Wolf" is, na een kruistocht van 15 maanden, met 400 gevangenen aan hoórd, in een Duitsche haven aangekomen. Een tweede hulpkraiser, de „iltis", oor spronkelijk een door de „Wolf" buitge maakt koopvaardijschip, is bij Aden tot zinken gebracht. De Fronten, Aan hel Westelijk front neemt de bedrij vigheid voortdurend too. Het Duitsche staf- bericht maakt melding van vrij krachtige aanvallen der Franschen bij de Ai lette en bij Miihlhausen. Do Franschen zeggen over hun verrich tingen daar: De artillerie was zeer krachtig in actie bij Tauxaillon, Chavignon de Bjntlodu-Mes'- Tiit en op den rechter Maasoever. Vijandelijke aanvallen op kleine posten ten Z. van Corbeny bleven zonder resub taal. In den boven-Etzas vernielden de onzen vijandelijke stellingen Hij Aspach- Onze ar- tillexïe schoot een kabelballon neer. De Franschen namen 14 man gevangen. Op het Italiaansche front heerschte be trekkelijk rust Ten Oosten van de Brenta deden de Ita lianen 's avonds een verrassender, aanval bij den Col Caprile, die door Duitsch vuur ge stuit werd. In Esthland wordt de opmarsch der Duit schers voortgezet in de richting van Reva!, terwjjl hel leger van von Linsingen, dat met de Oekrainiërs vereenigd is, zijn operaties eveneens verder ten uitvoer brengt Verder meldt het Duitsche communiqué: Bij de verovering van Walk, op den 22sten, werd de vijand door den krachtigen aanval onzer huzareneskadrons belet de stad in brand te stekenwij namen '100.0 man ge vangen en "bevrijdden 600 Duitsche en Oos- tenrijksche krijgsgevangenen. Kléine afdee- lingen drongen gtsteren tot Ostrof door en braken den tegenstand van den vijand. De Saksische ti'oepen maakten in Balwing 1000 krijgsgevangenen. Vanuit Minsk rukten de onzen verder op en bezetten Borissof. BINNENLAND. 'Audiënties. De gewone audiënties van de {ministers van landbouw, nijverheid en handel, van financiën en van oorlog zullen deze week niet plaats hébben. Onze gezant te Pet rog rad Van het bericht, volgens hetwelk onze gezant te Petrograd zou zijn aangevallen en beroofd, 'was bij hel Departement van Bui- tenlandschc Zaken niets bekend. Wel had „Lieve, beste kind, ik geef mij zelf niet uit voor een helpster met een groote II. Ik bemoei mij nooit met een andei's zaken. Als ze zich moeilijkheden op den hals halen, dan moeten ze er zelf maar. zien uit te komen," antwoordde Freda ongevoelig. Het eenige, wat ik verzoek, is dat je Hi lary niet hier laat. Ik kan geen jonge meisjes gebruiken." Er was bepaald een bedroefde blik in de oogen van Austice. Freda vertoonde zichzelf in" een daglicht, dat verre van aangenaam was en haar vrienden vroeg zich even af of Preda altijd zöo hard en zoo zelfzuchtig geweest'was, of was zij tot nu toe blind 'geweest voor die gebreken? „Ik had geen plan haar hier te laten." Zelfs in de stem van de zachte Austice 'was een schérpe klank. „Ik wou je volstrekt niet met haar lastig vallen, ik vroeg je werkelijk allee.n maar om raad." _„0! raad!" Zij strekte liaar armen uit hoven haar hoofd en gaapte weer. „Raad is een heel goedkoop handelsartikel, ge makkelijk te geven. Als ik in jou plaats was, zou ik telegrafeeren. aan den voogd van het meisje en hem vragen een ander tehuis voor haar op te zoeken, tijdelijk of voor goed, zooals de omstandigheden het meebrengen. In dien tusscbentjjd (W$rit vttvolgd). C«e courant -1 «chtite daztljjki, mot ntt- «adering ras Zon- «n Feertdogan. prijj per kwart»»!, met inbegrip ran 5 tte. incassokosten: i 1,30; franco per poot f 1.76. Prys per week: 10 cent», Aftonderiyke unrosiers 3 cents. Abonnementen worden dagelp? aangenomen. Advertentiu. voor het eerstvolgend nam- mer moeten vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zyn. Ben bepaalde plaata van fdverlentnn wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMS CHE Prgs der Advertentiïn: van 1—5 regels r 130; iedere regc -r 25 tenia Keclamev 50 cents per regei. Adveitentien en Jieclames in het Zaterdagavond nummer met 10 verlioogicg. Incassokosten 3 cents; postk'witanties 10 cents. Taneven van advertentiën by abonnement zijn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden Kleine Advertentién op genomen a "40 cents per advertentie tan hoogstens 30,woorden, ieder woord meer 21/. cent, bij vooruitbetaling aan het Bureau te'voldoen. 428/16

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1