De oorlog. Zaterdag 23£B!aarF1918 De goudpn sleutel, Intercomm. Telefoon No. 103. 70if* Na. 15709. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). EERSTE BLAD. Bij of krachtons wetten óf verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en .kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Tor algemeene kennis wordt gebracht, dat ingevolge raadsbesluit van 22 Maart jl„ aan eenige nieuw geprojecteerde stra ten, gelegen (tusschen de Nassamslraat, de Prins Manritsstraat, de Stadhouderslaan en het terrein bestemd voor het R-K. Ziel. kenhuis, de navolgende benamingen zijn gegeven: i Juliana van Stolbergstraat; Charlotte de Bourbonstraat; Louise de Cflignystraat; Nassau Dillenburgstraat Anpa van, Burenstraat; Willem de Zwijgerlaan; Amalia van Solmsslraat. Schiedam, 23 Maart 1918. Ter algemeene keniiis wordt gebracht, dat de OPENBARE VERGADERING VAN DE 'GEZONDHEIDSCOMMISSIE zal gehou den worden op Maandag 25 Maart a.s., des namiddags '4 uur, m het-gebouw Lange Nieuwstraat no. 26 (Kamer no. 9). 446/34 BericLt. Zij, die zich met ingang van 1 April a.s. voor minstens 3 maanden op de „Scbiedamsche Courant" abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschij nende nummers gratis. BUITENLAND. Dj vredesonderhandelingen. De onderhandelingen tusschen den Kau- kasischen Landdag en het Turksche opper- comando over een afzonderlijken vrede zijto. afgebroken, daar de Turksche 'eischen on aannemelijk waren. Hitland. De dagbladen melden, dat grootvorst Mi- chaël, de broeder van den- ex-tsaar, die on langs naar Perm was overgebracht, krank zinnig js geworden. Naar' dé „Lokal Anzeiger" verneemt, zou bij het bezoek van den Russischen volks commissaris voor Buitenlandsche Aange legenheden op het ministerie van Buiten landsche Zaken te Berlijn, gebleken zijn, dat het de vaste wil is van Rusland den vrede spoedig tot stand te brengen. Een 'moeilijkheid, die zich bijt de ratificatie voor deed, schijnt intusschen opgelost te zijn. De Russische xegeering heeft beloofd de 600 gedeporteerde bewoners van Esthland en Lijfland terstond terug te zenden. Duitschland. De Rijksdag nam het oorlogscrediet van 15 milliard aan, tegen Se stemmen yan de onafhankelijke sociaal-democraten. Alle Berlijnsche bladen geven den gewel digen indruk weer, die het begin van het groots offensief aan het Westelijke front op de bevolking van de hoofdstad heeft ge maakt en die nog versterkt is door de latere tijding van het binnendringen, in het En- geische front door de Duitsche stormtroe pen bij Karnerijk en La Fèie. Algemeen heerscht een ernstige stemming, maar mep naar Eet Engelsch i - door B. G.' Moberley. 43) neen, in 't taiinst niet."1 Hilary lachte en bloosde nog meer. „Ik ik heh het nog al warm. Dus, dan hoef ik mijn haar niet los tie doen, wel?'"Zij zag even naar Tony en sloeg de oogen dadelijk weer neer. „Ex zal geen tijd zijn om te schilderen als u dadelijk naar mevrouw Redburn gaat." j,,Ik had lust een massa dingen te zeggen, die niet voor damssooren geschikt zijn," antwoordde Tony, knorrig-glimlachend. „Ik heb* geen lust naar het Klooster te. gaan. Ik heb in het minst geen pleizier mevrouw Redburn's portret te maken. Jk geef de brui aan haar." „Maar lieve Tony 1" 't Was juffrouw Dun bar die sprak. „Ja, tante Alice," herhaalde hij, „ik geef er de brui aan. Weef een familaire uitdruk king, die ik u recommandeer als een ge schikte en pradisdie manier om een par ticuliere opinie uit te drukken. Als ik een rijk en. onafhankelijk' schilder was, zou ik geein notitie nemen van mevrouw Redburn's boodschap en terug laten zeggen, dat mijn ochtend reeds*geheel bepaald was. Daar is vol vertrouwen. De bladen stellen in het licht, dat de politieke en militaire leiding van do centrale mogendheden, en wel in het bijzonder in Duitschland, geen enkelmiddel hebben onbeproefd gelaten om de volkeren te sparen voor dit laatste verschrikkelijke bloedbad, maar alles is te vergeefs geweest. Het zwaard is thans weer aan het woord en het gewelddadige wor stelen over de eindbeslissing vangt aan. Öostenryk-Hongarije. De bladen spreken over het begin van den artillerieslag in het Westen als de in leiding van een nieuwen slag door dé cen trale r mogendheden begonnen, en wijzen er op, dat de deelneming van het Oosleiv- rijksche geschut daaraan, een nieuw en on dubbelzinnig bewijs is van het trouwe bond genootschap tusschen Duitsohland en de dubbel-monarchie. De centralen boden den Westelijken mo gendheden meermalen een billijken vrede aan, doch zij werden steeds weer afgewe zen, omda(!i dkt vijanden den oorlog niet eerder willen doen eindigen, dan wanneer zij him veroveringsplannen kunnen volvoe ren, voor de verwezenlijking waarvan zij den oorlog zijn begonnen. Door deze omstandigheid worden de cen tralen genoodzaakt den strijd door het zwaard te beslechten. De bladen Hfemmen de resultaten op, welke door de wapens der centralen zijn verkregen en spreken de# verwacbrm j uit, dat met de vernietiging van den mil'tairein tegenstand van den Vijand, de laats 3 hin derpaal zal vallen, welke aan den vrede in den weg staat i Engeland» Na een onderhoud tusschen den Premier en een deputatie uit den mijnwerkers hond, dat gisteren plaats had, heeft de Bond de regeeringsvoorstellen aanvaard en een motie aangenomen, volgens welke aan de conferentie ia overweging zal wor den gegeven zich niet te verzetten tegen het inlijven van 50.000 mannen uit de mijnen in'het leger. Frankrijk. Door 'bemiddeling van Clemenceau als minister van Oorlog, zal generaal Dubail, de militaire gouverneur van Parijs en eerste militaire kantonrechter, bij den pre sident van den Senaat een verzoek tot toepassing van de opheffing der onschend baarheid van het Senaatslid Charles Hum- hert deponeeren, wegens een nieuwe aan klacht. Een en ander vloeit voort uit het rapport van Millies Lacroir over Hum bert's missie in Amerika in het begin van den oorlog, toen hij groote hoeveelheden dekens, paardentuigen en ijzerwaren voor de Fransche regeering kocht. Rtegeeringsambtenarea en -agenten, die misbruik van vertrouwen tot hun eigen voordeel maken, stellen zich aan een zware straf bloot, volgens de artikelen in het Fransche strafwetboek. Spanje. In Spanje heeft de conservatieve leider Dato een nationaal kabinet gevormd, waar in Romanoncs de portefeuille van Buiten landsche Zaken voert. Het nieuws, dat Maura de opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet niet wenschte te aanvaarden, veroorzaakte groo te opwinding jn politieke kringen. Toen men Maura bij het verlaten van het paleis vragen stelde, antwoordde bij„Kom na do lunch bij mij, dan zal ik u een nadere uitlegging geven. Sinds ik de opdracht heb aanvaard, is de toestand geheel veranderd en verergerd." Het was duidelijk merkbaar, dat hij slecht gehumeurd was. La Cierva weigerde zitting te nemen in een kabinet-Maura, tenzij hij'de portefeuille van Oorlog kon behouden, waarm Maura niet wilde toestemmen. het mij niet convenieert het geld van mijn heer Jo Redburn weg te werpen, zal ik wel moeten gaan Het zal zijin of ik een ijskegel schilder in plaats van een levende zonne straal," voegde bij er bij toon juffrouw Dun bar het atelier was uitgegaan en hij weer met Hilary alleen was." „Dan zult u mij vanmorgen niet meer noodig hebben," antwoordde het meisje, geen notitie nemende van zijn woorden, ter wijl zij naar de deur liep. „Ik zal met Babs gaan wandelen, in plaats van juffrouw Dun bar en mijn koffer gaan pakken." „En ik'zal u vanmiddag laten poseeran," riep Tony haar toe, terwijl zij" ontsnapte. „Ut hen bezig uw zonneschijn op mijin doek te vereeuwigen." ..Hilary liep hard weg, zonder antwoord te geVen, maar zrjh woorden weerklonken m haar hart, terwijl zij met baby Babs wan delde, terwijl zij haar kleeren in een koffer pakte in de kamer, die de laatste dagen haar zoo dierbaar was geworden en waar zij zicb zoo thuis voelde. „U brengt'den zonn'eschijn mede „Het zal wezen of ik een ijlskegel schilder, na dat ik levenden zonneschijn geschilderd heb ^ik zal hw zonneschijn op mijn doek vereeuwigen!" Beurtelings weerklonk iedere vplzindien hij gesproken had dooï Hilary's hart en deed het zingen van vreugde, niet alleen om Roemenië. De bladen te Jassy melden, dat het Roe- moenscke parlement ontbonden wordt en nieuwe verkiezingen zullen worden uitge schreven, Het Oostenrijksche oorlogspersbureau deelt mede, dat het wapenslilstandsverdrag met Roemenie opnieuw met 72 uren is verlengd. Amerika, Nurly, de voorzitter van de Scheepvaart- commissie, heeft den bouw aanbevolen van tien schepen van 50.000 ton ieder, die dan verrewèg de grootste vrachtschepen van de Amenkaansche handelsvloot zullen zijn. Er is reeds een begin gemaakt met het teekenen der ontwerpen, Japan. Volgens de „Kóld. Ztg." beeft de Japan- scho gezant te Bern, Muira, de voormalige gouverneur van Korea, welke zijn mede werking aan bet „Berner Tageblatt" ver leent, verklaard Interventie - in Siberië isT zeer onwaar schijnlijk, daar Japan geen veroveringsoor log wil. Met de inneming yan Kiautsjau, dat als Duitsche machtsbasis tegenover Ja pan heeft gegolden, is Japan bevredigd. Het kent geen haat tegen welke natie ook en hoopt na den oorlog met allen m goede betrekkingen te leven. Het neeft dus niet beoogd zich in de Europeesche zaken in te mengen Ook in de Kamer bestaat geen groote interventie-partij. De Fronten, V -Het Duitsche offensief. De speciale correspondent van de „Times" bij het Engelsche leger In Frankrijk seint, dat de Duitschers, na eerst hun artillerie vuur in hoofdzaak op den noordelijken sec tor van het front te hebben geconcentreerd, een hevig artillerievuur richtten op een groot gedeelte van den zuidelijken sector, van Atrecht tot beneden St.-Quentui. Het schieten begon hij het aanbreken van den dag en duurde den geheelen mor gen voort. In den loop van den morgen kwamen er berichten binnen omtrent veel zeggende bewegingen van de vijandelijke in fanterie langs een even uitgestrekt front. Deze berichten kwamen van punten, zeer ver uit elkaar liggend, n.l. van de streek van Croisilles, Bullecaurt en Lagnicouxt in het Noorden tot de streek van Roussoy en Hargicourt in hot Zuiden. Deze aanvallende beweging blijkt aan zienlijk veel krachtiger en omvangrijker te zijn danvoenige andere krijgsoperatie, welke dit jaar ondernomen werd. Ik vertrek thans naar den sector, waar de voornaamste aan vallen schijnen plaats te vinden. Het weder is thans fraai, maar-de baro meter staat op ongestadig. Ej waait een lichte wind, meerendeels noordwest. Een groot gedeelte van Noord-Frankrijk is in oen witten mist gehuld, waardoor de waar neming bemoeilijkt wordt. De Franschen zeggen erover De krijgsbedrijven, welke den eersten dag van de lente kenmerkten,- doen ge looven, dat het Duitsch offensief begon nen is. Van het Noorden tot het Zui den" van 't front, ondernam 'de vijand Woe dende aanvallen, die vooral de vier zones in de streek tusschen heb 'Noorden en het Westen van Kamerijk en het Zuiden van Bh Quentin, Champagne, Lotharingen en Verdun betroffen. Voor de Fransche linies gingeri de aan vallen den aard van groote, sondeerende overvallen niet te boven,"'die beschouwd kunnen worden als de voorloopers van een offensieve beweging, maar op het En gelsche front doen de hevigheid en den omvang van de ar ti 13 er ie vo o r be rejdmg en de kracht van den aanval .gel o oven, dat wij hier met het begin van een groot- sctve "krachtsinspanning je doen hebben. *Se bladen begroeten met volkomen koel bloedigheid het vijandelijk offens'ieL Deze eerste dag, waarop de Duitschers geen enkel belangrijk doel bereikten (krijgsgevan gen officieren verklaarden, dat de door hun bevelhebbers aange .vezen punten op de woorden zelf, hoe heerlijk ze Kaar ook toeschenen, maar om den nieuwen en tee- deren klank in Tone's stem, die zelfs als ze heel alleen was, haar polsen deed kloppen en haar wangen blozen er\ die een nieu wen,' zaehten glans te voorschijn riep in haar oogen. HOOFSTUK XV. Het pakje. - „Wat heb je aan je zelf gedaan? Je ziet er anders uit. Ik weet niet precies wat er aan je veranderd is," besloot Austice, haar handen op Hilary's schouders leggen de en haar diep in do oogen kijkende. „Ben je Veel jonger of veel ouder gewor den, "sinds Ik je te Torpsley heb' achter gelaten?" „Ik weel het niet," zei Hilary lachend. „Zeker, hen ik een paar weken ouder, maar „Maar geen maren," viel Austice haar vroolijk in de rede. „Ik zal je niet lastig vallen en in den grond graven om te zien hoe je wortels groeien. Ze schieten heel aardig op. Vindt je mij niet een spook, dat ik je vraag mij gezelschap te komen hou den? Maar ik was op het punt in den put weg te zinken en ik voelde dat ik daar niet tegen opgewassen wasMijn broer komt in 't geheel niet voor den dag. JLIj is bepaald tegenwoordig echt somber en geen stukken na bereikt waren en dat zij bloedige verliezen hadden geleden) geeft den indruk, dat men volkomen vertrou wen kan koesteren. v Do Fransche soldaten staan gereed. De Engelschen hebben bewezen, dat zij in staat w&en, aan den geweldigen "druk weerstand te bieden, uitgeoefend door de beste en zeer talrijke troepen. Hoe schoon deze grootspraak ook moge wezen, de -eenvoudige, maar veelzeggende Duitsche legerberichben bewijzen al weer, dat aan dit machtige offensief door de Entente geen weerstand de eerste twee dagen is geboden kunnen worden, hoewel de Geallieerden in betere positie verkee- ren dan de Centralen, die hier naar toe troepen uit Rusland o.m. hebben gediri geerd. Het Berlijnsche avond-communiqué zegt dan ook: Do successen van den strijd van gisteren tusschen Atrecht en Lafère zijn bij onzen voortgezetten aanval toegenomen. Tot dus ver zijn 16.9 9 9 gevangenen en 29 9 stukken geschut als buit gemeld. Voor Verdun bleef de Jevendige artille rie-strijd voortduren. Router's speciale correspondent in het Britsche hoofdkwartier seint d.d. 22 Maart: Ongeveer lj) vijandelijke divisies werden in de gevechten van gisteren, waargenomen. Het offensief begon met een reeks plaat selijke ïnfanterie-aanvallen, die door "een inleidend versperringsvuur waren voorafge gaan. Voor het grootste gedeelte werden de aanvallen afgeslagen. Tusschen* 8.30 en tien uur in den. och tend ondernam de vijand een reeks krach tige aanvallen aan beide zijden van het No order-kanaal. Om vijf uur vielen "wederom versche troepen krachtig aan in Noord-Westelijke richting van Fontaine-les-Cróiselles, maar deze aanvalspogittg werd tot staan gebracht door het vuur uit .onze machinegeweren. De Duitschers hadden in de Doignies- stelling vasten voet gekregen en hiermede een tactisch voordeel behaald. Om zeven uur ondernamen wij een. tegenaanval met infanterie en tanks'en verdreven hen er weer uit. Het weer was tot dusver in ons voor deel. De vijand heeft op dit ééne gedeelte van het front zijn beste divisies voor deze groote poging gebruikt. De Franschen hebben verschillende sterke vijandelijke verrassende aanvallen ten Zui den van Juven court afgeslagen, evenals in den sector van Godat en ten N.-W, van Courcy aan de Aïsne. Op deze laatste twee punten zijn Duit sche detachementen, die de Fransche stel lingen genaderd waren na een levendig ge vecht, waarbij de vijand zware verliezen leed, afgeslagen. In Champagne is een aanvalspoging der Duitschers ten W. van Mons Cornillet even eens mislukt. Vnj levendige artillerieactie hcerschte op verschillende punten aan den rechteroever van de Maas en in Woeuvre. Het Italiaansche legerbericht zegt over den strijd aan het Italiaansche front: Aan het geheel e front heers elite gisteren meerderegevechtsbedrijvigheid. Vijandèlijke ppirouilles werden ten Wes ten van het Cóncei-dal (Jiudicarié) en bij Grave (Piave) op de vlucht gedreven. In den sector van het Frenzela-dal (Bren- ta) slaagde eenvijandelijke afdeeling er in een van onze vooruitgeschoven posten /binnen te dringen, maar werd door ons ver- sperringsvuur en "en door ons onderno men tegenaanval er weer uitgedreven. In de streek ten Noord-Oosten van de Monte Grappa maakten wij eenige -gevan genen. De artillerie betoonde meerdere bedrijvig heid bij Checal (Piave). hij heeft zich opgesloten in zijn eigen ka mers in den westelijken vleugel. Ik ga een keer of twee, drie per dag naar hem toe-, maar hg komt niet uit zijn geslotenheid los, zooals ik het noem. En toch heeft hij graag, dat ik in huis ben. En het huis is zoo groot- voor één kleine vrouw 1 Ik wil niet iets doen dat Luke onaangenaam vindt, maar ik moet je bekennen, dat ik soms hunkeren kan naar., mijn eigen prettige bovenwoning." Hilary keek het groote salon rond, er was een uitdrukking van ontzag in haar oogen. „Ik heb natuurlijk noodt gewoond in zulke groote kamers," zei ze. „Ik had nooit zoo iets gezien voordat ik verleden jaar naar het Klooster geweest ben. Achl ach! Wat zou de zitkamer, waar moeder en ik woon den, daar dikwijls in kunnen! En verbeeld u, ramen aan lederen kant, voor en ach ter, en twee stookplaatsen," voegde zij er eenvoudig bij. „Goddank, <iat onze voorouders de scherp1 zinnigheid hadden twee stookplaatsen te maken!" riep Austice uit. „Ais ze zich be paald hadden tot één, dan zouden we van de kou zijn gestorven. Deze kamer zou in den winter eenvoudig een ijskelder zjjn zonder twee gloeiend beet© vuren." „En de meubels!" ging mevrouw Der- field huiverend voort. „Mijn schoonzuster, arm schepsel! had smaak in „begin Vic- toria"-stijl. Alles wat zij bij de reeds voor historische meubels van deze kamer bijge- kocht heeft is van den stijl van dien tijd. Zelfs het sits maakt mij ziek. En toch Aan het f-ont in Palestina was de artil- leriestrijd normaal. Er werd druk verkend in de luicht. De Turken hebben 2 mitrailleurs ver overd uit het vliegtuig, dat genoodzaakt weid tot dalen achter hun linies. BINNENLAND. Nederland en de wrlog. Engeland en Nederland Lord Robert Cecil heeft in een rede in het Parlement, waarin hij de kwestie met Nederland uiteenzette, o m. gezegd De regeering is bereid nog een toe zegging te doen. Het is te harer kennis gebracht, dat er als' gevolg van omstan digheden irp Nederland zeer, veer groot gebrek aan "tarwe is en zij heeft daarom met toestemming" van de Vereeniale Staten en andere geallieerden toegezegd, dat zoo spoedig mogelijk in een Noord-Amerikaan- sche haven 50.000 ton tarwe of een daar mee overeenkomende hoeveelheid meel tér beschikking van Nederland zal worden ge steld en Bovendien 50.000 ton in een Zuid-Amerikaansehe haven. Men hoopt, dat de Nederlandsohe regeering onmiddellijk van de in Nederland geweven schepen zooveel zal uitsturen, als noodig zal zijn, om dit graan over te brengen. Natuurlijk garandeeren de geassocieerde regeeringen, voor zoover in baar vermogen ligt, dat deze schepen gevrijwaard zullen zijn voor oponthoud of voorschriften en dat zij alle mogelijke faciliteiten zullen genieten. Ik heb zooeven gezegd, dat deze écheeps- kwestie deel zal "uitmaken van de alge meene overeenkomst, en,voor zoover wij en onze geallieerden er bij betrokken zijn, zijn wij bereid met deze 'algemeene over eenkomst voort te gaan, die natuurlijk" voorziet in den noodigen toevoer naar Nederland en den uitruil van /goederen uit Nederland. Ten slotte zijn wij bereid dit te zeg-, gen, dat, hoewel wij geloowen, dat 3e Ne derlandsohe schepen, die thans in Ne derlandsohe havens, in Nederland of de Ncderlandsche koloniën liglgen, ruimschoots voldoende zijn voor Nederlandsohe doel einden, wij toch, als het mocht blijken, "dat het niet zoo is, regelingen zullen tref fen om in alle behoeften van Nederland te voorzien. Vergoeding voor de Ne.d.e.r- .latodsche schepen. Van reederszijde vernemen wij, dat d© geassocieerde regeeringen voor het gebruik van de gerequireerde Nederlands die sche pen betalen 40 shilling per maand en per ton (de Engelsche reeders krijgen 12 drilling per maand en per tonj. Voor het verlies van een schip wordt S 250 per ton vergoed. („N. R. Ct") Mededeelingvande Ameri- kaansche legadie. De Amerikaansdie legatie heeft de vol gende mededeeling verstrekt in zake de opgevorderde Nederlandsche schepen: De Vereenigde Staten zullen alle ooo logs- en zoerisieo's op zich nemen en in geval van verlies door het optreden van den vijand in de oorlogszone, gelijk deze zijn omschreven op 1 Maart 191S, zal aan de eigenaars de keus worden gelaten om betaling te pntvangen van de waard© van het schip of het schip zoo spoedig mo gelijk vervangen te krijgen bij het eindo van den oorlog, terwijl zij in den rijsschen- tijd interest ontvangen voor de waarde van het verloren schip. De Nederlandsdie bemanningen en oErcieren zullen op kos ten der Vereenigde Staten wodrden onder houden, totdat een geschikte gelegenheid voor terugkeer naar het vaderland zich voordoet. i De opgevorderde Ned,er-" landsche schepen. Reuter verneemt dd. 21 dezer uit New- York, dat de regeering vanzins is om de Nederlandsche schepen te bewapenen, die bet dient nergens toe mijn brófer verande ringen voor te stellen. Ilij zal wel op reis gaan zoodra hij wel genoeg is. Het huis zal wel weer' gesloten worden en waar dient het. d'an toe ingrijpende veranderin gen te maken?" „Hoe jammer!" Hilary keek uit het ven ster naar het golvend park en het uitge strekte landschap daarachter. „Het lijkt me zoo droevig toe een groot huis zooals dit is te sluiten, een huis waar zoo yeel rnen- schcn in konden wonen en gelukkig zijn!" Austice was getroffen door do woorden die Hilary gezegd had, „het lijkt mij zoo droevig," de waarheid van die woorden] kwam haat plotseling met kracht voor den geest 'Als zij er over, nadacht was het zonder twijfel droevig een groot huis met zijn voorraad van schatten te sluiten, schat ten, die van geslacht op geslacht waren overgegaan. Het was zeker-droevig cn hoe meer zij or over nadacht hoe treuriger was het te" denken dat er geen kinderen waren-- om te spelen, in do kinderkamers boven cn in den grooten, weelderiger), tuin; geen heldere stemmetjes, geen kindergo- lach, dat weerklonk door de gangen en portalen; geen kindervoetjes om te drib belen over den vloer of te ravotten op het grasveld. Ja4 het was droevig! En de arme Carrie had in dit-opricht zoowel als in zoovele andere niet beantwoord pan de verwachting. Zij' had Luke geen erfge naam gege,ven! (Wordé vervolgd). Deie courant T«rBoh(jnt Uagelykj, met uit sondering van Zon- an Feéstdagen. Prijs per kwartaal, mat inbegrip van 6 ets. incassokosten: 1.80; franco per post f 1.75. Pry3 por week10 cents. .Afzonderlijke milium'ra 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. f Advertonticn voor het eerstvolgend num mer mooten-vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zyn. Ben bepaalde plaats van sd verten tien wordt niet gewaarborgd. COURANT Pr5« der Adverteistlïnvan 1—5 regels -1 1.SO; iedere regel meer 25 cents Beclames 50 cents per regel. Adv ertentiën en Beclames in het Zaterdagavondnimmer met 10 verhooging. Incassokosten 5 cents, poetkwitanties 10 cents. Taneven van advertentiën bij abonnement ryn aan bet Bnreau verkrygbaar. Dagelyke worden Elaine Ad verten tien op genomen k 40 cents per advertentie van hoogstens 80 woorden; ieder woerd meer 21/» cent, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. f

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3