Woensdag 10 April 1918 De gouden sleutel, tt». 15722 ?1*i# JaAfgaftg. Intercoms. Telefoon No. 103. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (KOEK KORTE HAVEN). Bij of kraclitous wetten of verordenin gen voorgeschreven en aDdere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Ongeregeldheden bij de brood- distributie. De Burgemeester van Schiedam brengt, in verhand met voorgekomen ongeregeld heden bij de brooddislributio, onder de aandacht der ingezetenen; lc. dat krachtens de Distributiewet zoo wel het koopea als het verkoopen van brood zonder bons verboden is en ge- strall kan worden zoowel met schorsing of uitsluiting van de deelname aan de ver dere brood- en meeidistributie, alsook met hechtenis van ten hoogste 1 maand ol geldboete van ten hoogste f1000; 2e. dat strenge bevolen zijn gegeven over tredingen van deze bepalingen tegen te gaan en de overtreders, zoo noodig, ter stond aan te houden. Schiedam, 10 Maart' 1918. De Burgemeester van Schiedam, M. L. IIOXNERLAGE GRETE. Hinderwet, Ingekomen zijn verzoeken van: le. Do firma W. HAS EK A MP Co. om vergunning tot het oprichten van een maalinrichting in het pand Willemskade No. 27, kadaster Sectie L, no. 2270, met G electromotoren van totaal 55 P.K., drij vende dvierse machines; 2e. de capsulefahtiek „HOLLAND'', om vergunning tot uitbreiding vlan haar fabriek aan do Schie, nos. 88ab, kadaster Sec tie A, nos. 13S9, 1561, 859 en 1562, door hijplaatsing van 4 electromotoren van resp. 2/i, 1, 6Ys en 12 P.K., ter vervanging van den bestaanden zuiggasmotor; 3e. de N. V. Drogerijen en Conscbven- fabrieken voorheen B|LAD PRINS, om vergunning tot uitbreiding van haar groen - tondrooginrichting aan de Nieuwe Haven Nos. 7577, kadaster Sectie M, No. 2625, door verandering en verplaatsing van de wasch- en snij'-inrichling en bijplaatsing van oen electromotor van I2V2 P.K. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie ter visie geledg. Op Woens dag 24 April ais., des voormiddags li1/» uur, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van deze verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor hot tijdstip hierboven genoemd, kan op de Secretarie der Gemeente van de schrifturen, die ter-» zake zijn ingekomen, kennis worden geno men. Volgens de jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeen komstig art. 7 dier wet voor het Gemeen tebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. Schiedam, 10 April 1918. BÜITËNLAN1). Be strijd in het Westen. Volgens de jongste legerberichten gaan de Duitschers voort in enkele sectoren van naar het Engelsch door L. G. Moberley. 56) „Hilary?" Een oogenbiik trok mevrouw Gardiner de wenkbrauwen samen, een uit drukking van verslagenheid gloed over haar gezicht. „Hilarywacht ik herinner het mij." Het kostte haar meer moeite te spre ken ze sprak met langer tusschen- poozen om adem te halen. „Antonia's doch tertje dat zoo op Clare lijkt! Is het tijd 0111 naar bed te gaan? Moet je mij goeden nacht zeggen? Zeg tot Antonia blij ik droom dat Antonia gelukkig ge weest was. Was ze gelukkig?" De onsamenhangende zinnen eindigden met een vraag, waarop de spreekster blijk baar een antwoord verwachtte. Haaroogen werden levendig en vestigden zich op Hi lary's gezicht, de hand die getast had naar Hilary's hand, omklefnde die met zwakke kracht. „Ik 'geloof dat zij een poos gelukkig ge weest is," zei Hilary een weinig aarzelend, „zij had mijn vader zoo innig lief." „Zij heeft nooit van iemand zooveel ge houden als van hem," klonk het antwoord op dien hijgenden gejaagder) toon. „Maar liet front plaatselijke successen te behalen. Zij hebben hun offensief op Amiens ge staakt en oefenen thans den grootsten druk uit meer naar het Zuiden <;n wel in de streek van Lafère. Hier zijn zij er in ge slaagd Coucy-le-Chateau bij {le Ailette te veroveren, alsmede de ten Oosten daarvan gelegen plaatsen Quency en Landneourt. Zij melden hierover d.d. gisteren het volgende Op het slagfront ontwikkelden zich we der levendige artillerie-gevechten. Hp den zuidelijken oever der Oise vielen de troe pen van generaal von Schoeler en gene raal v. Wichora den vijand opnieuw aan. Tusschen do Oise en Folembray gingen zij over do Ailette tot aan het Oise-ALme- kanaai. In hevige gevechten werd het krachtig verdedigde bosch ten O. van Guny genomen. Zij beklommen in den aanval uit het Noorden en Oosten de steile hel lingen der hoogten ten 0. van Coucy-Ie- Chateau, en bestormden de daar sterk aan gelegde stelb'ngen van den vijand. Quincy en Landricourf werden hier genomen. Na bijzonder verbitterden strijd viel he denmorgen ook het als vesting aangelegde Coucy 'e-Chateau. In Maart bedroeg het verlies der vijan delijke luchtstrijdmacht op bet westelijk oorlogstooneel 23 ballons captif en 340 vliegtuigen, waarvan 158 achter onze li nies, do rest achter de vijandelijke stellin gen vielen. Wij verloren in Maart 81 vlieg tuiger en 11 ballons captif. Ten R. van het La Bassée-kanaal dron gen de Duitschers Engelsche en Porlugee- sche stellingen binnen.t_ Aan het slagfront aan weerszijden van de Somme hevige artillerie-gevechten. Aan den zuidelijken oever van de Oise sloegen de Duitschers ook tusschen Cou,- cy-le-Chateau en Brancourt den vijand te rug over het Oise-Aisnek anaal. De oorlogscorrespondent van het „Berl. Tagebl." bracht naar Wolff seint een be zoek aan het door de Duitschers veroverde Eagelsohe kamp. Groote voorraden Werden hier buitgemaakt, aan koperdraad, gummi laarzen, gummi-mutsen e.d.„ kledingstuk ken en levensmiddelen. De correspondent schat de waarde vlam den in het geheel door de Duitschers gemaakten buit op milliardem, alleen aan gummi en koper is voldoende verkregen voor de behoefte van het leger gedurende een jaar, zegt hij Het EngeJsöhe avondberiohit van 9 April zegt: Hedenochtend vielen sterke vijandelijke strijdkrachten, nadat een hevig bombarde ment op onze sfcellingjen van het Kanaal van La Bassée tot den omtrek van Armen- rières was gericht, de Britsche en Portu- geescihe troepen aan, die dezen sector van cms front bezet houden. Begunstigd door een dikken mist, die de waarneming onmogelijk maakte, slaagde de vijand er in zich een wteg te banen iri de geallieerde posities in den omtrek van Neuvechapelle, Fauquissart en de hoeve van La Gordonnèrie. Na een hevigjen strijd, die den geheelen dag duurde, slaagde de vijand erin do Por- tugieesche troepen in het centrum en de Britsche troepen aan de flanken van de linie en de rivier Lya tusschen Estalrcs en Bac St. jMaur terug te dringen. Wij handhaafden ons ia onze stellingen aan beide flanken nabij Givenchy em Fleur- baix. Bij deze laatstgenoemde plaatsen wérd hard gevochten, Waarbij de vijand werd teruggeslagen. Ridnebourgj St. Vaast en Laventie zijn door den vijand genomen. Aan dit g|eheelc front woedt teen Lerigo slag voert. Ten Zuiden van Atrecht hadden slechts kleinere gevochten plaats, waarin wij enkele gevangenen 'maakten. Het Franscihe communiqué luidt: Groote wederzijdsahe artillerie-actie op tal van plaatsen aan het front ten noor den van Montdiidier. Geen infanterie-igje- vocihten tusschen Montdidier en Noyons. Aan den linkeroever van de Oise Was de artillerie met tussohenpoozen in actie. De vooruitgeschoven Fransehe afdeelingen zijn overeenkomstig de gegeven bevelen terugigelrokken naar stellingen, die ten zuid westen van het bosch van Coucy en ten zuiden van Coucy-le-Chateau in ge reed heil waren gebracht. De Duitsche troepen, die voortdurend onder ons artillerievuur bleven, leden bij deze operatie ernstige verliezen. Tein noord-vosten van Reims mislukten twfce vijandelijke overvallen. Twee andere op onze Heine posten bij Eparges in den sector Reillon en ten noorden van Bon- homme, hadden evenmin succes. Overigens Was de nacht kalm. Rusland De „Morning Post'' verneemt 6 April uit PeU'ograd, dat de 'Duitsche delegatie daar des avonds am veerde. Die delegatie is het centraal punt van de organisatie, die hier reeds lang Vl voorbereiding is. De vlektyphus trekt hier voortdurend meer de aandacht, ook van de arbeidersi klasse en de regeering. De officieel vast gestelde gevallen worden steeds talrijker. Liefdezusters sterven tij haar werk van opoffering in do hospitalen en ook zijn reeds een 10-tal doctoren aan de ziekte bezweken. Dc nachtelijke moordaanslagen in de stra ten van Petrograd blijven aanhouden, even als de strooptochten in de huizen der wel- gestolJen. In de bezette gedeelten van Rusland wor den de levensmiddelen op geheimzinnige wijze gerequireend. Er worden vreeselijke dingen vernomen uit afgelegen deelen van Rusland, waai de bevolking in de grootste moeilijkheden verkeert. Do mannen verkoopen hun vrou wen en kinderen voor enkele ponden brood De Kirghizen-stammen, die op de grens van Rusland en Turkestan wonen, worden door den honger nit de steppen gedreven. Zij dringen de steden tonnen en vallen als uitgehongerde wolven aan op krengen en sterven spoedig na hun ijsolijken maaltijd. Do Maden bespreken de landingen van troepen to Wladiwostock in zeer hittere bewoordingen. In antwoord op een protest van Tsjitsje- rin verklaarden de vertegenwoordigers der Entente te Moskou, dat de landing alleen om plaatselijke redenen geschied was en zij gaven als hun meaning te kennen, dat de moeilijkheid spoedig kon wonden op gelost. Het centrale uitvoerende comité voor Si- biiië heeft een oproep uitgevaardigd aan de arbeidende klassen en de bloenen in Siberië om krachtigen tegenstand te Me den tegen elke poging tot overmeestoring van een of ander gebied in Siberië. De Duitsche regeering heeft aan den volkscommissaris van Btuitenlandsehe Za ken een telegram doen toekomen, waarin zij de onmiddellijke ontwapening van de Russische vloot en vredesluiting met de Gökrainische Rada eiselht. Het (Rui. Tageblatf' meldt, dat volgens een Russisch bericht, het station Gianna- ghi, 70 werst van Charkof verwijderd, door Duitsche en Oekrainische troepen bezet weid. Te Poltawa maakten do Duitschers 50 millioen KG. graan buit, die terstond naar DuBsehland gezonden zullen worden Finland. Ln antwoord op een protest togen de landing van Duitsche troepen in Finland eischic de Duitsche regeering dat de Oost- zeevloot, overeenkomstig art. 5 van het verdrag vian B|rest-Latowsk, uiterlijk 12 April te 12 uur 'smiddags de Finsche wateren zou verlaten of ontwapend zou worden, De Raad van Commissarissen gelastte den commandant aan dien eisch te voldoen. De correspondent te Stockholm van de Morning Post' ontleent aan „Afton Tid- bleef hij haar altijd liefhebhen? Had hij haar genoeg lief?" Er was een zonderling aandringen in steunen manieren en Hilary vond het onmogelijk de oogen te ontwijken die baar zoo strak aanzagen. „Ik ben bang van niet," stamelde zij, „maar ik heb hem nooit gezien. Hij" is ge storven toen ik nog heel klein was." „Arme Antonia!" Mevrouw Gardiner's stem, die eventjes nog al krachtig geweest was, werd weer zwak als te voren en de nevel kwam weer over haar oogen. „Arme Antonia als ik haar zie moet ik haar vertellen wat moet ik ook aan Antonia vertellen? Alles is duister in mijn hoofd ik herinner het mij niet. Maar 0 Clarol ik ben zoo blij dat je gekomen ben en je haar is nog altijd als een prachtvolle gloed Ralph zal zoo blij zijn jo te zien - hij zei altijd dat Clare de lief ste van ons allen was behalve ik behalve ik ik was de eerste in de oogen van Ralph. Haar stem was niet meer dan fluisteren; het haastig mompelen was bij na niet verstaanbaar de druk van haar hand op Hilary's hand werd/ slapper. „Ik ben blij dat je mij goeden nacht bent komen zeggen, Clare," zei zo nog eens -„ik ben heel m.oe heel moe het is of ik heel lang heb wakker gelegen. Maar nu kan ik gaan slapen ik zal .gelukkig droomon van nacht -— omdat Ralph mij graag gelukkig ziet. Goeden nacht kleine - Clare G,od ze gone je." Haar stem stierf weg en toen de deur zachtjes openging en de dokter binnen kwam, viel Marion Gardiner in slaap om te ontwaken in dat land waar alle droomen gelukkige clroomen zijn. HOOFDSTUK XIX. De Brieve n tro mm el „Het spijt mij zoo voor Hilary. Het is of zij nooit ontkomen kan aan een atmos feer van somberheid en dood!" „Zij heeft zeker meer dan haar deel (ge had gedurende de laatste maanden." Har ding stond in de ontvangkamer met zijn rug naar den schoorstoeh en keek Austice tegen over zich ernstig aan. „De eene droevige gebeurtenis v.olgt de andere op. Maar wij moeten bedenken, dat noch de dood van haar tante, noch de ziekte en dood van uw broer haar erg kunnen aangrijpen." „Neen! neen, die tante was haar bijna geheel vreemd en arme ziel, uit alles wat ik er van hoor, zou ik donken, dat haar dood oen gelukkige uitkomst was. En do arme Luke was nog meer een onbe kende voor Hilary. Zij heeft hem alleen gezien dien vreesclijken dag toen hij ziek geworden is. Maar toch, ofschoon zij1 die laatste twee sterfgevallen niet diep ter ningendat de Duitsche aanval op Abo plaats had met behulp van Russische kaar ten der mijnenvelden. Transportschepen zijn er in geslaagd door to dringen in den archipel, waar hevige gevechten mot "3e Roode Garden plaats hebben. Op het eiland Korpo moeten eenigeroode troepen omsingeld zijn. Op de Alandseilandeii worden alle man nen van 21 tot 30 jaar aangeworven voor den dienst in het Finsche Witte Leger. Engeland. In het Lagerhuis heeft Lloyd George de lang verwachte redevoering uitgesproken over de situatie aan het Westelijk front en de regeeringsvoorstelleu voor de wet op de legersterkte. Lloyd George zcide, dat wij thans net meest kritieke stadium van den oorlog heb ben bereikt. Het lot van het rijk en de vrijheid der wereld hing af van het suc ces, waarmede zelfs tegen de laatste aam vallen was weerstand geboden. De regee- ringsvoorstellen zouden de grootste offers van de overgroot® meerderheid der bevol king veredsehen, die door niets worden ge- rechtvaaxdigd dan door de uiterste nood-, zakelijkheid. Ondanks hel groote aantal Duitsche divi sies, dat van het Oostelijk naar het Weste lijk front was overgebracht, en de hulp der Oostenrijkscho troepen, was de sterkte van het goheele Duitsche leger aan het Weste lijk front niet gelijk aan die van de ge allieerde legers. Lloyd George deed uitkomen, dat hij het oog had op alle omstandigheden, die tot den terugtocht van het vijfde leger hadV den geleid. Het zou onbillijk zijn tegen over het B|ritsche leger de diensten aan het front van generaal Gough te behou den. Het oorlogskabinet had het dan ook noodig geacht hem terug te roepen totdat do feiten waren onderzocht en de mili taire adviseurs rapport aan de regeering hadden uitgebracht. De vijand had buitengewoon overdreven wal het aantal veroverde machinegeweren en gemaakte gevangenen betrof en het mi nisterie Van munitie was niet alleen in staat alie verloren kanonnen en machine geweren te vervangen, doch beschikte ook over enorme reserves. Dit gold ook voor de luchtvloot, welke bij den terugtochtw,on> deren had verricht. Ra betoogd te hebben, dat hij er op vertrouwde, dat de Bjritsche legers, gene vaals en soldaten, gereed waren voor den volgenden slag, wees Lloyd Geotige op de materieole hulp, die door Amerika is ver leend. De parlementaire medewerker van de „Daily Express" zegt, dat de nieuwe home- rule-wet voor Ierland,-naar verwacht wordt, do instelling zal bepalen van een Iersch parlement te Dublin en van een hieraan verantwoordelijk uitvoerend bewind. Vorder zou de wet bepalingen bevatten betreffende den militairen dienstplicht, waarborgen Voor de protestantsche minderheden. Ten aanzien van vloot, leger cn buitenlandsche politiek zoude de lersohe regeeringi geen bevoegdheid hebben. Er zou een nieuwe regeling betreffende de douane komen. De parlementaire medew - 01- van de „Daily Chronicle" schrijft: De nieuwe „manpower bill" zal geen nadeel berok kenen aan ,de productie van munitie. Het weghalen en vervangen van arbeiders zal het gewone verloop hebben. In hel afge- loopen jaar werden 100.000 man uit de munitiefabrieken voor het leger vrijge maakt. Toch vermeerderde do productie gedurende die jieriode. Op het oogenbiik zijn er nog 3 millioen menschen in diensl onder hot ministerie van munitie. Do pro ductie is zoo reusachtig geweest, dat de voorraden voor het logpr zijn aangevuld harte genomen heeft, zij leeft voortdurend in oen atmosfeer van rouw en droefheid." „Ik ben heel blij, dat ze bij u terugge komen is." ,,Zij is dadelijk teruggekomen na de be grafenis van haar tante. Ik heb nooit te voren begrepen, dat een zoo jong meisje, zoo flink en hulpvaardig kon wezen. U weet dat door een merkwaaxdigen samen loop van omstandigheden Luke en Hilary's tan to in denzelfden nacht gestorven zijn. IlilaTy is gisteren teruggekomen." „U zult zeker zoo spoedig mogelijk hier beiden vandaan gaan," zei Harding meer bij wijze van opmerking dan als vraag. „U heeft volkomen verandering van omgeving en rust noodig. Dit is een harde tijd voor u geweest." „Ja dat is o„ok zoo,'" antwoordde Austice langzaam cn de dokter merkte op hoe diepe kringen zij ónder do oogen had, welke vermoeide rimpels om liaar mond, „eerst mijn schoonzuster toen Luke! En ik weet niet wat het was," zij aarzelde even, „maar de laatste dagen van Luke's leven had ik voortdurend het gevoel, dat hij trachtte mij iets aan het verstand te brengen, dat ik niet begreep. Zijn oogen volgden mij! steeds op een akelig angstige manier. Zij schenen voortdurend een vraag te doen, of te smeeken iets dat hij verzocht ten uitvoer te brengen en ik weot niet wat dat verzoek was of wat uit de voorraden in dit land, zonder de re serves uit te putten. Enkele soorten mu nitie, die het meest noodig zijn, .worden op snellere manier vervaardigd. Het mi nisterie van munitie heeft zulk een staat van. bedrevenheid bereikt, wat de pro ductie betreft, dat het tegen alle 'moge lijkheden is opgewassen. Fran krijt. De Fransehe minister-president heeft be treffende Czernin's verklaring over „een vredespoging van Fransehe zijde" in een nota medegedeeld, dat Czernin hem een re- geeringsdaad toeschrijft op een tijd, toen hij nog gjeen regeeiïngsfunctio had, dat hij den „vertrouwensman" Armand slechts vijf minuten gezien had en wei 20 jaar geleden, en ten slotte, dat Keizer Karl in een schrijven van Maart 1917 zijn instemming heeft betuigd met de recht vaardige eischen van Frankrijk in casn Elzas-Lofcharingen. Het feit, dat Rolo op het laatste oogen biik onthullingen heeft aangekondigd, wekte geen verbazing in het Paleis van Justitie, daar men op zoo iets was voorbereid, sedert het -vonnis was uitgesproken. Nu alle tot heil strekkende middelen zijn uitge put en gratie -is geweigerd, tracht Boio zijn huid nog te sparen. Desniettemin is een uitstel van executie van dien aard oenig in de annalen van de Fransdie justitie. Tnrklje» Reulers bijzondere correspondent te Je ruzalem seint, dat het eerste Paaschfoest sedert de bezetting der stad door de En- gelschen op kalme maar indrukwekkende wijze is gevierd. Hij deelt vervolgens'teen en ander mede over den toestand in het land. Ziekte en ellende verminderen, de industrie herleeft. Vooral aan den aanleg van wegen wordt veel zorg besteed. k Ter zee. Een Britsche torped.o- jager gezonken. Den 4den dezer is tengevolge van een aanv; ring een 'Britsche torpedojager ge zonken. Men vreest, dat alle opvarenden verdronk"® zijn. 'Een scheepsramp op den D onau. Twee passagiersschepen van de stoom vaartmaatschappij „Drina", het eene met 700 en het andere met 300 personen aan boord, zijn beneden Boedapest bij Csap, in den nacht'op elkaar geloopen. De „Dii- na' zonk met het voorste gedeelte en de meeste passagiers tweede en derde-klasse vielen in het water. Min stens 60 perso nen zijn om het leven gekomen. Be overige fronten. Hel Italiaansche tegenbericht zegt, dat in Conca de Asiago Italiaansche batterijen ontploften en branden .veroorzaakten in de linies van den vijand. Tegenover Fagate werden vijandelijke vaartuigen door kanonschoten in den grond geboord. Tusschen Falgaredo en Zenson beant woordden de Italianen krachtig het ge weervuur van den vijand. Op de rost van het front gebeurde niets bijzonders. Het Bulgaarsche communiqué zegt van bet Zuidelijk oorlogstooneel: In de buurt van Bitpiia was bet ar tillerievuur levendiger. Op verschillende plaatsen in de bocht van de Tsjerna korte vijandelijke vuuraanvallen. Bij Mogiena en ten 0. van de Varflar hevige vuuracLie. Verschillende vijandelijke afdeelingcn tracht ten onjze posten ton N. van het Tahi- nos-meer te naderen, maar werden door ons vuur teruggeworpen'. In do Dobroedsj'a heerscht wapenstilstand. - hij wenschte! Soms dacht ik dat hij paar Hilary vroeg. Maar dat scheen eenvoudig een ongerijmd idee, aangezien hij haar maar eens gezien hadHad hij iets op zijn hart? Wat was het? Ik kan u niet zeggen hoe de herinnering aan die droefgeestige oogen mij vervolgt; hoe ik mijzelf voort durend pijnig met de gedachte wat hij toch wenschte." „Dan ben ik nog sterker overtuigd, dat hoe eerder u van deze plaats en van al waf er hij blehoorf, weg komt, hoe beter 'tis," zei Harding met overtuiging. „Als het niet onbescheiden is het u te vragen, is u ge noodzaakt hier te blijven? Zijn er veel za ken en beredderingen, die op uw schou ders rusten?" „Neen. Ik erf een gedeelte van de be zitting, maar het landgoed en de titel gaan over op een neef. Het is treurig, dat het eÜnige kind van Luko gestorven is! Bij mijn grootouders' testament komt het landgoed niet aan de brooders of zusters van den laats ten eigenaar, maar aan den naasten bloedverwant van het volgende ge slacht. Daardoor wordt een jeugdige neef erfgenaam en neemt natuurlijk ook den titel over. En die jongen wentelt zich al in hel geld, hij hééft in 't minst niet nog moer noodig." (Wordt vervolgd.) I)o2o courant »er«chynt dagelijks, mat nlt- lomlenng van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal, met inbegrip van 5 ets. incassokosten: I 1.30; franco per post f X.T8. I'rys per week10 cents Afzonderlijke nummers 3 centB Abonrc menton worden dagelyks aangenomen Advertentien voor het ccietvolgend num mer moeten vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zyn. Eau bepaalde plaats van advertentien wordt niet genaniborpd. ?ifls der Adrortenttfaran 1—5 regel# f tAO; iedere regel meer 25 cents. Reclames 50 cents per regel. Advertentien en. Reclames in het Zaterdsgavondnummer met 10 Terhooging. Incassokosten 5 cents; postkwitantiea 10 cents. Tarieven van advertentien bij abonnement sijn aan het Bnrean verkrijgbaar. Dagelijks worden Klein# Advertentien op genomen 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woorden; ieder woord meer 2t/j cent, bjj Tooraitbetaling aaa het Baresu te voldoen. 460/79

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1