De oorlog. Dinsdag 16 April 1618. De gouden sleutel, its. 15727 •t. j h$ I €*- jl* JiinnKg. Intercomm. Telefoon No. 103. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). BUITENLAND. De strijd in het Westen. Do Duitstihers vervolgen hun succes sen en de zware gevechten aan de Leie duren voort, volgens een bericht uit Ber lijn, dat zegt: Er luidden plaatselijke gevechten plaats aan het gevechlsfront van de Leie. Wulver- gjheni ein de vijandelijke linies ten Noorden van deze plaats zijn stormenderhand geno men. Do Engelschen zijn uitgebreider in hun telegrammen over de krijgsoperaties dezen keer ©n melden o.m. over den hevigen strijd bij Merville en Bailleul- gisteren: Gistermiddag ondernam de vijand krach tige aanvallen op een aantal andere punten van Ihet gevechtsfront. Zoo had ten Noord-Westen van Merville een hevigs strijd plaats, als gevolg waarvan de Duitsche infanterie met zware verliezen werd teruggeworpen. Een vijandelijke i n fan te r ie -af d c-y Li n g, die langs den Noordelijken oever van het Lys- kanaal oprukt©, kwam in ons artillerie vuur en was niet in staat, haar aanval door te zetten. In den loop van den dag onder nam do vijand in den sector van Merville, niet minder dan zeven aanvallen, die alle met zware verliezen voor den tegenstander werden afgeslagen. In een geval' rukt© de vijand tegelijkertijd met vijf aanvalsgolven op. Onder den druk van dezen aanval Werd onze linie een Weinig ingedrukt, maar door een tegenaanval werd zij weder volkomen hersteld. Ten Zuid-Westen van Bailleul slaagden vijandelijke troepenafdeelingen er tijdelijk in, binnen onze stellingen te dringen, maar zij werden er door een tegenaanval we der uitgeworpen, en onze linie werd her steld. Des nachts ondernamen wij goedgeslaag de kleine operaties ten Oosten van Ro- beco, waarbij verscheidene mitrailleurs en 150 gevangenen in onze handen vielen. In den vroegen morgen van heden werd eveneens gevochten ten Zuiden van de Somme, in de buurt van Hpngard Onze stelling in dezen sector is verbeterd en wij maakten een aantal gevangenen. In den afgeloopen nacht was de vijan delijke artillerie bedrijvig in de buurt van Bucoudy. In den namiddag woedde de strijd in den omtrek van Bailleul en Wulvergham. Do slag duurt voort. Van het overige ge vechtsfront aan de Leie is niets bijzon ders te melden. De vijandelijke artillerie heeft bedrijvig heid aan den dag gelegd aan sommige sectoren, voornamelijk tusschen Givenchy en Robecq. Afdeelingen Duitsche infanterie, die op rukten langs den weg La Bassée-Estaires, werden door onze artillerie onder vuur genomen. Op andere deelen van het Britsche front viel niets bijzonders voor. Het Fransche communiqué maakt mel ding van bedrijvigheid aan den Chemin des Dames: In de streek van Hangar is een plaat selijke operatie der Franschen volkomen geslaagd. Er is een tiental krijgsgevange nen gemaakt. Sedert 12 April hebben de Franschen in dezen sector 150 man gevangen genomen. Tusschen Montdidier en Noyon en in Champagne, ten Z. van den Tetu-berg, maakten de Franschen bij verscheidene overvallen eveneens krijgsgevangenen. Vijandelijke aanvallen ten N. van den Chemin des Dames en ten Z.O. van Cor- beny bleven zonder resultaat. Op verschil lende punten van het front had brj tus- schenpoozen artillerie-actie plaats. Volgens een telegram uit Berlijn hebben naar het Engelsch door L. G. Moberley. de Duitse hers reeds Amerikaansche stel lingen veroverdBij de reeds gemelde actie ten N. van St.-Miïiiel in den nacht van 14 April werd het. grootste gedeelte van de ten O. en Z.O. van Maisey op den rechteroever van de Maas gelegen Ameri kaansche stellingen stormenderhand geno men. Do aan den weg van MihielRouvrois steak bezette voornaamste tegenstandslinies worden in een scherp gevecht met den zich dapper verdedigenden vijand gxooten- deels opgerold. Do Duitschers maakten gevangenen cn bovendien leed de vijand nog zeer zware verliezen aan dooden en gewonden. Een Wolf-bericht uit Berlijn zegt, dat in het halfjaar, eindigend 15 April, door de centralen 517.000 gevangenen werden ge maakt, 7246 kanoruen, 20.000 mitrailleurs en meer dan 300 tanks zijn buitgemaakt, benevens 100 gepantserde auto's, 630 auto's, 7000 voertuigen, en een groote mas sa spoorWegmateriaal, waaronder 800 lo comotieven en 3000 wagons. De buitge maakt© artillerie ammunitie is nog niet te tellen. Van veldartillerie werden meer dan 3 anillioen granaten buitgemaakt. In dit halfjaar werden 1100 vliegtuigen en meer dan 100 ballons .captif neergeschoten. De Engelsche en Fransche regieringen zijn overeengekomen generaal Foch te be lasten mei het opperbcvelhebberschap over de legers der Geallieerden in Frankrijk. Be 'Fransche bladen geven eenstemmig hun 'groote voldoening te kennen over de bevestiging, Welke het enkelvoudig opper bevel gisteren heeft ontvangen door den titel, aan Foch gegeven. Finland. De vaart van het Duitsche eskader naar Helsingfors is door den dichten mist, het moeilijke vaarwater en het pakijs zeer be moeilijkt. 'Voor Helsingfors bereikt werd, ontmoette men het Russische oorlogsschip Pjotz Weliki, een groot Russisch transport schip en een ijsbreker, die schijnbaar op weg naar Kxoonstadt waren. Het oorlogSr schip 'groette niet de vlag heb Duitsche eskader en voerde de wit-roode vlag als teeken van zijn onzijdige houding. Deze vlag woei ook van de havenforten en van de in de haven achtergebleven Russische oorlogsschepen. Voor de vuurtoren Gra- hara gaf een groote olie-achtige vlek in het ijs, alsmede scbeep^rosten en torpedo- hulzen de plaats aan, waar men drie En- gelsche duikbooten, bij het bericht van onze nadering, had doen Springen. Dadelijk na de aankomst van het Duit sche eskader werd laat op den avond van 12 April nog een landingscorps ontscheept. De eerste verliezen werden reeds gedu rende de landing geleden, doordat een auto mobiel van de Rood© Garde, onder 'Roode Kruisvlag rijdend, de landingstroepen met machinegeweervuur beschoot. Van den vroegen ochtend tot den middag van 13 April leverde een landingscorps der ma rine en een in de nabijheid van de ha ven gelande 'compagnie Duitsche jagers hevige straatgevechten bij de Noordhaven en de Zuidhaven. Tegen twee uur 's middags had men den zwaarsten strijd achter den rug. De Rood.cn gaven zich van lieverlede over. Talrijke naderbij stroomende aanhangers der Witte Garde werden van wapens voor zien en bewezen belangrijke diensten bij de verdere zuivering der stad van de op vele plaatsen nog verborgen Roode Gar disten, ter inzameling van de buitgemaakte wapens enz. De sedert twee maanden onderdrukte burgerlijke bladen gaven nog in den loop van den middag extraJdaden uit met geest driftige darikbaarheidsbetuigingen aan 61) „Juffrouw Driver heeft gevraagd of ik zoo spoedig mogelijk weer op „Duinzijde" terug kwam," ging Hilary voort. „Zij vond dat ik, hetgeen aan tante Marion had toe behoord, moest meenemen, omdat er geen andere familiebetrekkingen van haar in Engeland zijn. Ik ben zoo haastig vertrok ken. Zou ik een paar dagen gemist kun nen worden en dat alles in orde maken? „Lieve kind, je bent je eigen baas," zei Austice vriendelijk lachend." „Je bent volkomen, je eigen baas en tenzij mr. Brent je noodig heeft voor zaken, is ©r geen enkele reden waarom je niet zou gaan waarheen, je wilt. Maar wij moeten hij gelegenheid onze wederfeeerige plannen eens afspreken." „Dat is heel gemakkelijk," zei Hilary, die tot nu toe op de sofa gezeten had te genover Austioe, ze stak plotseling het haardkleedje over en viel op haar knieën bij mevrouw' Derfield's stoel. „Ik zal u dade lijk ronduit zeggen wat onze plannen zijn. Wij zullen brj elkaar blijven zoolang u zich dat zult laten Welgevallen en u zult mij helpen in mijn moeilijke, nieuwe leven; "tenzij u te veel afkeer hebt van dit bui ten om er te blijven." „lief meisje dat je bentl" Austioe trok Hilary's gezicht dicht bij het hare en kuste haar. „Ik zal alles doen wat je graag hebt, en er is geen reden, als jij er ten minste niets tegen hebt, waarom wij oinzen tijd niet verdoelen zouden tusschen de Hall en mijn bovenwoning in de stad Neen ik heb geen hekel aan dit buiten. Het is mijn eigen oud tehuis en ergens op dm bodem -van mijn hart heb ik er een soort onzekere genegenheid voor. Maar het is zoo lang gesloten geweest en er is zoo veel bombast hier en zoo veel Queen Viotoria-achtigs nous allons chan ger tout oela?" voegde zij er vroolijk bij. „Als je mij werkelijk graag bij je wilt hebben," riep Hilary met liefde, „natuur lijk heb ik u graag bij mij. Ik zou niets kunnen uitrichten zonder u, niets; Ik heb zoo'a massa te leeren ik heb alles te loerein! Ach, toe^ blijf bij mij cn help mij." „Ik 'hoop dat het niet heel slecht en onvriendelijk van mij is, maar ik zou misschien wel voor die twee nachten hij juffrouw Dunbar kunnen logeeree. Ik moeL te Torpsley wezen," ging Hilary voort. „Ik kan naar Duinzijd© gaan en de be- zitttagjen van tante Marion uitzoeken on daarmee voor mijnheer Dunbar poseeren; dat heeft hij gevraagd. Hij' heeft mij nog eens of twee maal noodig." „Mijnheer Dunbar zal nu moeten inzien dat je een gewichtig persoon geworden belnt." zei Austice met een glimlach. „Hij kan niet verwaohten dat je voor item poseeren zult, naar zijn welgevallen, zooials je gedaan.' hebt toen je Hilary Donaldson was. Deink er aan dat je nu freule Framley van Grantley Hall bent, een persoon waar Duilschland. Van vele openbare giebouwen waait de vlag en op vele plaatsen is dit de Duitsche. Oosienrij k-H ongarij e. Het aftreden van Czemin heeft in alle landen een grooten indruk gemaakt en Wennen tracht daarvoor een oplossing te vinden door te zeggen, dat het aftreden van graal Czernin voor die personen, die met de gebeurtenissen van den laatsten tijd van nabij bekend waren, ternauwer nood een verrassing is. Het spreekt van zelf met bet oog op de publiceering van den brief van keizer Karl door Clémen- ceau, dat het in het buitenland niet aan stemmen zal ontijreken, die het ontslag van Czernin als een rechtstreeks gevolg van deze zaak zullen voorstellen. Inderdaad is dit echter nauwelijks het geval1 en al thans niet de oorzaak van het aftreden van den minister. Jpldtelijk hebben er peeds sinds l,angen tïjfl tusschen graaf Czernin en den keizer in zake van sommige kwes ties meeningsverschillen - bestaan, die niet zonder wrijving verliepen. Het waren niet allen vraagstukken van buitenlandsche, maar ook van binnenl andseh o politiek, die reeds sedert de vredesonderhandelingen van Brest-Litowsk aan de orde waren ge komen en waaromtrent tusschen den keizer en graaf Czemin geen. volkomen over eenstemming meer heerschte. Uitdrukkelijk moet hierbij worden op gemerkt, dat van deze vraagstukken,", dat van de „verraderlijke Tsjechische agitatie" waarover Czernin in zijn bekende rede ge sproken heeft, geen deel uitmaakte. De allerlaatste aanleiding voor het af treden van Czemin wordt gevormd door het in het leven roepen van do affaire-Clémeu- oeau, tenminste voor wat zijn persoon be treft, de mogelijkheid van een vertrouwe- bemiddelangs-actie ten behoeve van den vrede voor de toekomst heeft uitgescha keld. De „Deutsche Tageszeitung" schrijft: Wat de beide broeders van de keizerin van Oostenrijk betreft, die als officieren tot het Belgische Roode Kruis behooren en waarvan er één in verband met den brief van keizer Karl genoemd wordt, daar van is bekend, dat zij herhaaldelijk teWee- nen of in de omstreken bezoeken aan hun keizerlijke zuster hebben gebracht, endaar- na doocr keizerlijke automobielen naar de Italiaansche grens werden teruggebracht. Wanneer behalve deze bezoeken ook nog correspondentie is geroerd, "dan kan dit alles zeer zeker als 'a buitengewoon leven dig meeningsverschil worden beschouwd. Onnoodig te zeggen, dat de hoedanigheid van de broeders der keizerin van Oosten rijk als officieren van het Belgische Roode Kruis het Duitsche volk en zijn leiders zeer pijnlijk was, vooral daar er geen reden voor het drukke verkeer bestond en hoogere belangen in dezen strijd op het spel staan dan familiebetrekkingen. Engeland. De „Daily News" bericht, dat de ernstige toestand, waarin de regeering zich bevond, tegen het einde van de week nog is ver ergerd, en dat de ministers uit de arbei derspartij. overwogen hebben, of zij de re geering kunnen steunen. Naar vernomen wordt, is de Labour Party gekant tegen dienstplicht voor Ierland zonder home rule, en Barnes staat vierkant tegenover de re geering, wat betreft de Iersche dienstplicht- politiek. Waarschijnlijk zullen de drie gezamen lijke uitvoerende comité's der Arbeiders partij zich tot de ministers hunner partij wenden, met het verzoek uit de regeering te treden. Denemarken, De Deensche verkiezingscampagne is in vollen gang. De afloop is nog onzeker, maar er wordt een kleine meerderheid van de radikaal- socialistische alliantie verwacht, omdat de oppositie-partijen niet geneigd zijn elkan der te steunen. De regeeringspartijen lieb- mem respect voor moet hebben." Zij streel de Hilary's baar met liefkozende hand. „Ik een gewichtig persoon ik?" riep Hilary lachend. „Ik hoef op het kruispunt (niets te vertellen van wat er gebeurd is," ging zij ernstiger voort. „Ik meen ik hoef het ze nu nog niet to vertellen. Laten ze mij nu nog maar beschouwen als dezelfde Hilary die zij gekend hebban." „Ik denk dat je altijd wel dezelfde Hi lary zult blijven, die ze giekend hebben," zei Austioe vol liefde, „verandering van fortuin zal in jou geen verandering bren gen." „0 neen, maar ik wou dezen ©enen keer toch zoo graag naar de Dun bars gaan als het onbeduidende meisje waar ze zoo vriendelijk voor geweest zijn, en niet als „Niet als de rijke freule Framley." voeg de Austice er bij, toen het meisje zweeg. „Heel goed lieve, doe zooals je wilt, maar laat mijnjheer Dunbar niet denken dat hij je als model kan, krijgen wanneer hij maar wilJe bent nu een persoon van gewicht." „Dat Wenseh. ik volstrekt niet," zei Hi lary lachend, „ik wou veel liever niets bijzonders blijven!" „Dat kan je nooit weer." Er Was een zekere ernst in toon en manieren van Austice. „Je zult den last op je moeten nemen van nieuwe verantwoordelijkheid, nieuwe plichten. Je bent iets verschuldigd, aan. je eigen positie; j© kunt nooit meer niets bijzonders worden!" Deze woorden kwamen Hilary twee dar gen later te binnen, toen ze na in.haar eigen auto van Grantley naar het station te zijn gereden, naai- dep. 'trein gebracht door ben een beroep gedaan op den midden stand en de armen, aanvoerende, dat zij dezen tegen de exhorbitant hooge oorlogs- p rij zen der kapitalisten en landeigenaren hebben beschermd. Bulgarije. Bij het vredestraefcaat tusschen Roeme nië en de centrale mogendheden is ook bepaald, (dat eerstgenoemd land de geheele Dobroedsja aan zijn vijanden moet afstaan. Laatstgenoemden hebben, onder zekere voorwaarden, hun deel van den buit aan Bulgarije afgestaan. Turkije verlangt o. a. een nadere grensregeling met Bulgarije, waarbij het 't gebied, waarmede het de deelneming van Bulgarije aan den oorlog kocht, terug verlangt Bulgarije ischijht daarin niet veel zin te hebben, althans alle onderhandelingen daaromtrent zijn tot heden mislukt. Nu lezen wij in de Duitsche bladen, dat minister Helfferich als bemiddelaar zal optreden tusschen de twee ruziemakende bondgenooten. i Nadat Helfferich in het hoofdkwartier met den rijkskanselier en den genenden staf ©verleg heeft gepleegd is hij weer naar (Berlijn teruggekeerd waar nu de on derhandelingen onder zijn leiding opnieuw zullen worden geopend. Brazilië Naar aanleiding van verschillende voor vallen, die er op wijzen, dat de Duitsche bedrijvigheid in Brazilië in kracht verdub belt, zijn er in alle richtingen voorzorgs maatregelen genomen. Alle Duitschers, al dan niet genaturaliseerd, worden streng uitgesloten van alle takken van openbaren dienst en van de „Lloyd Brasileiro". Allo koopwaren In Braziliaansche of buiten landsche schepen, aan Duitschers gecon signeerd, {worden in beslag genomen bij hun aankomst in de douane. Ter zee. Uit Genève wordt aan de „Daily Ex press" gemeld, dat volgens berichten uit Hamburg in alle Duitsche havens, in het bijzonder in Kiel, duchtig wordt gewerkt. De oorlogsschepen nemen kolen en. mu nitie in en men verwacht dus een mari tieme onderneming op groote schaal.'Van liet (westelijk front zouden de marine con tingenten imet hun zware kanonnen zijn teruggeroepen, "ten einde zich weer bp de vloot te voegen. Het is niet onmogelijk dat. de Duitsche vloot zich gereed maakt, voor een offensief ter zee om het leger te on dersteunen. De overige fronten. Over den strijd op het Italiaansche front Weet het S tefaniagentschap mede te dee len Er heerschte beiderzijds slechts op en kele plaatsen geringe artilleriebedrijrigheid. In de 'Laghi-vallei (Posmai heeft een van onze patrouilles een vijandelijken mi- trailleurspost overrompeld. In het Ormio dal hebben onze verkennersafdeelingen een aantal gevangenen gemaakt. Op 't Asiago-plateau werden vijandelijke patrouilles met handgranaten door ons op de vlucht gedreven en teu Noorden van Cortellazzo werden vijandelijke afdeelingen door ons geschutvuur uiteengejaagd. Het Bulgaarsohe legerbericht meldt o.a. Ten W. van het "Ochridameer drongen Bul- gaarsche stormtroepen door in de vijan delijke stellingen, waar zij verschillende soorten oorlogsmaterieel buitmaakten. Ten W. van de Vardar en aan de Bene- don-Sfrouma verdreven de Bulgaren Fran sche en En gel sche afdeelingen. Het Turksche stafbericht zegt over de gevechtsactie in Palestina: Op verscheidene gedeelten van het front zijn Engelsche verkennersafdeelingan terug- een van haar éigen livreiknechts en in een eerste klasse coupé te hebben gereisd, uitstapte op het perron van het stadje op drie mijlen afstand» van Torpsley gelegen en in het vervallen wagentje klom, het eenige waar het plaatsje op kon bogen. „In ieder gpval, vandaag ben ik ifiets bijzonders," dacht zij en toen zij1 over den landweg hobbelde zong haar harL ©en vreugdezang. Hot was zoo heerlijk terug to koeren naar het huis op het kruis punt, zoo hqerlijk juffrouw Dunbar te zul- jein wjeerzion en de kleine Babs en mijn heer Tony. Zoo heerlijk zich voor te stel len wjoer in het atelier te zitten en te pratein mjet Tony, terwijl hij naast zijn eziel stond. Zij werd door haar gastvrouw verwelkomd zoo warm al-s een hart maar begeeren kon en kleine Babs sloeg haar armpjes om haar hals en drukte zich ver rukt en vol liefde tegen haar aan. Maar Toiny Was er niet bij om haar te begroe ten en haar vroolijkheid werd daardoor een klein beetje bekoeld. „Die onuitstaanbare mevrouw Redburn heeft vanmorgen om Tony gezonden," zei juffrouw Dunbar op een 'toon scherp van ontevredenheid over mevrouw Redburn en al haar werk. „Zij wil een kleine verandering hebben in hot portret en natuurlijk moest Tony dadelijk naar het klooster vliegen. Die vrouw heeft niet meer attentie voor iemand dan voor een blok hout." En zoo trof het, dat toen de heer des huizes terugkwam, Hilary en baby Biabs alleen in het atelier waren, genesteld tus schen een stapel kussens naast den groo ten haard; toen Tony, zachtjes binnenkwam, geslagen. In de laatste dagen zijn .ons elf macninegeweren in handen gevallen. Engel sche legerorders, die ons in handen zijn gevallen toonen aan, dat de troepen belast waren onze jongste aanvallen bij Azzoeroe en Kilkilje te verijdelen. BINNENLAND. Audiënties De gewone audiënties van de ministers van marine, van waterstaat en van kolo men zullen a.s. Vrijdag niet plaats heb ben. Rechterlijke macht Bij Kon. besluit van 13 dezer is be noemd tot rechter in dc arrondissements rechtbank te Tiel, mr. C'. van Nievelt, thans substituut-officier van justitie bij ge melde rechtbank. Nederland «n de oorlog Verbouw bruine boonen o.p gescheurd grasland. In verband met de steeds moeilijker wordende voedselvoorziening brengt de mi nister van landbouw, nijverheid en handel ter algemeene kennis, dat hij de volgende maatregelen heeft genomen om den ver bouw van brviine boonen Op gescheurd grasland te vermeerderen lo. De premie voor den verbouw van bruine boonen op gescheurd grasland wordt verhoogd eu gebracht op f 15 per 100 K.G. tot een maximum van f 350 per H.A. 2o. Voor hen, die met de teelt minder goed bekend zijn of het risico van den verbouw van bruine booneu op gescheurd grasland niet voor hun rekening wenschou te nomen, wordt de gelegenheid opengesteld om hun grasland op zoodanige wijze aan het rijk te verpachten, dat hun een flinke huur van f 500 per H.A. wordt in uit zicht gesteld, met dien verstande, dat slechts, indien de opbrengst beneion 1000 K.G. per H.A. blijft, daan an een deel zal worden gekort. Daar een matige opbrengst 2000 K.G. per H.A. bedraagt, zal een dergelijke korting tot de uitzonderingen behooren. Oogst men inderdaad. 2000 K.G., zoo zal de opbrengst bedragen f 920 per H.A. Bij een goede opbrengst van 3000 K G. per H.A. ontvangt men f 1240. Deze huurcontracten met de verhouwers zullen namens den minister door de voor zitters der culfcuurconunissiën worden afge sloten. Uitwisseling van gevangenen. Een der uitgewisselde Duitsche gevan genen, de heer Arno. Krantz, uit Gassel, heeft gisteren aan het comité van het Roode Kruis te Rotterdam een brief ge richt, die in vertaling luidt: Voordat ik Nederland verlaat, wenseh ik nog langs dezen weg mijn allerin- uigs ten dank uit te spreken voor de lief derijke ontvangst, den onvermoeiden ar beid van de lieeren doktoren en de met zooveel toewijding werkende zusters. Aan het geheele comité den meest oprechten dank. Ilier heb ik eerst weer leeren ken nen, wat ware naastenliefde beteekent. Dank aan H. M. de Koningin van Neder land, tian het geheele volk, die voor dit groote liefdewerk de middelen, enz. ter beschikking hebben gesteld. Ik ben over tuigd, in den geest van al mijn kamera den, militaire zoowel als burgerlijke, te hebben gesproken. Wij zullen Nederland's liefde voor measchen nimmer vergeten; daarvan kunt u zich overtuigd houden. Zuiderzee haring. De minister van landbouw, nijverheid cn handel heeft bepaald, dat vanaf heden verboden zal zijn het zouten van Zuider- zeeharing. Opvarenden van Nede.r.l.an.d- sche schepen in New-V.o.r.k. Do tijdelijke zaakgelastigde te Washing ton heeft aan de minister van buitenland sdie zaken geseind de namen van de bleef hij een oogenblik op den drempel staan om het tweetal gade te slaan, dat zich zijn tegenwoordigheid niet bewust was. Baby Babs had zich genesteld in Hilary's armen en het glanzend hoofd van het jonge meisje, waarop het haardvuur een rooden gjoed wierp, was heengebogen over het opgeheven, gezichtje van het kind, ter wijl haar vmje hand speelde met Babs mol lige vingertjes. „Dit varkentje ging naar do markt," zei ze, „dat varkentje bleef thuis," cn toen dood 'n licht godruisch bij de deur ha-ar schrikken; ze draaide zich om en zag Tony staan, de oogen op haar gevestigd, met een uitdrukking, die haar een blos naar de wangen deed stijgen. „0, ik hoorde u niet aankomen," stamel de zij en zij deed een geringe poging om op te staan uit haar nest van kussens. „Verroer u niet!" Tony kwam vlug naast haar staan. „Verroer u in *t minst "niet. U vormt een volmaakt goede schilderij, zooals u daar zit bij het licht van het. vuur. Ik zou u niet graag willen storen. Zoo Wenseh ik u te zien." Zijn hand hield do hare nog vast, zijn stem was zacht en opgewonden, hij hield zijn oogen niet van 'haar gezicht af. „U kunt hier we ken blijven, ik zal' uw portret maken, als u het goed vindt." „0 neen, dat kan niet,," antwoordde zij met een lachende glans over haar gezicht „Ik' kan maar twee dagen weg en een gedéelto van die twee dagen moet ik op Duinzijde doorbrengen. Donderdag moet ii; weer naar Grantley terug." (Wordt vervolgd.) i)#ie courant Tersohijnt dn^elUka, met uit- ondering tan Zon- en FcoBliUgtn, Prijs per kwartaal, met inbegrip van B cts. iBiassokosten: f 1.80; franco per post f 1.75. Prijs per week10 cent». Afzonderlijke nummers S cents. Abonnementen worden dagelijks* aangenomen. Advertentien voor het eerstvolgend num mer mocteu vóór twaalf uar aan het Bureau bezorgd zijn. Eat bepaalde plaats y&a advertentirn worst niet gewaarborgd. schiedanote d iant Prijs der Adrertenöïntan 15 regel» f 1.80; iedere regel meer 25 cents. Eeciames 60 cents per regel. Advertentien en "Reclames in het Zaterdagarondnnmmer met 10 verhoogmg. Incassokosten 5 cents; postkwitanties 10 cents. Tarieven van advertentien bij abonnement syn aan het Bnrean verkrijgbaar. Dagelijks worden Kleine Advertentien op genomen iO cents per advertentie van hoogstens 80 woorden; ieder woord meer 2i/j cent, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. g WMBEaaiaagi i i

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1