fi® eyrlog. Haandag 29 April 1I1B. De gouden sleutel, t Intercomm. Telefoon No. 103. 718te Jaargang. 15738 BUREAU: LANGE KAVEN 141 (HOEK KORTE H&VEW), Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hel kohier van de Personeel© Belasting no. 3 dezer gemeente, oVer het belaslin; jaar 1918, door den Directeur der Directe Belastingen te Botterdam op den 26e April 1918 executoir verklaard, is op lie den aan dien Ontvanger der Directe Be lastingen alhier ter invordering overg- maakt Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, als mede dait heden 'de termijn van zes weken ingaat binnen welke bezwaarschriften te gen ecnen aanslag, op genoemd kohier voor komende, behooren te woidrm ingediend. Schiedam, 29 April 1918. Hinderwet. Ter aigemeene kennis wordt gebracht, dat bij Koninklijk Besluit van 12 Apri 1918 no. 27, het door L. VAN PELT in gesteld beroep tegen het besluit van Uur gemeesier en Wethouders van Schiedam van den 19en Juli 1917, waarbij hem ver gunning is geweigerd tot het oprichten van een fabriek voor het boeiden en dro gen van aardappelen, gioentcn en fiuit in hel pand Lange Nieuwstraat no. 27 kadaster Sectic L no. 575, met een elee tromotor van 15 P.K., drijvende verschillen de snijmachines, ONGEGROND is ver klaard. Schiedam, 29 April 1918. 468 46 BUITENLAND. De strijd in het Westen. Spreken de stafberichten der geallieer den enkel van plaatselijke gevechten en geslaagde en afgeslagen kleine onderne mingen, met name bij Ypcren, Lens en Ryssel, hei Duitsche communiqué van Zon dagmiddag gewaagt van een wijken der Entente-troepen in Vlaanderen, waar zij thans weder dezelfde stellingen ingeno men zouden hebben, welke zij in den herfst van 1914 bezet hielden. Volgens heizelfde bericht werden bij Givenchy krachtige aanvallen der Entente afgesla gen. De Duitsche bladen maken in het bij zonder melding van het feit, dat bij Amiens en ook verder Noordelijk voortdurend nieu we Fransche reserves arri voeren. De „Vorwiirts" wijst er op, dat Yperen, nu dc Duitschers in den rug der Engel- scbe stelling aldaar zijn doorgedrongen en den rechtervleugel van het Brit&che front in Vlaanderen van zijn verbindings wegen zoo goed als 'geheel hebben' afge sneden, als onmiddellijk bedreigd kan wor den beschouwd. De oorlogscorrespondent van de ,Lokal Anzeiger", Kar! Rosner, schrijft van hev slagveld bij Yperen dato 26 Anril: De Duitsche keizer woonde gisteren aan het front bij Yperen den geheelen dag naar het Engelsoh door L. G. Moberley. 72) „Vindt u dat ook niet een goed plan?" Zij sprak nu heel ernstig, de lust tot lachen was geheel onderdrukt „U begrijpt, het duurt eenige toeken voordat al de zaken, het landgoed betreffende, in orde gemaakt zijn. Mr. Brent zegt dat nu voorloopig nog niet alles afgedaan kan worden. En Hilary heeft nog zoo weinig van de we reld gezien; ik dacht ineens hoe uitste kend het voor haar zou wezen naar het Zuiden te gaan. of of ergens anders- De dingen komen zoo plotseling bij mij op, weet u," en nu beek zij hem ronduit aan, glimlachend en stoutmoedig, haar lief sten, meest betooverenden glimlach. „Maar u kunt niet heengaan," an!,woord- de Harding, de rest van haar woorden negeerend alsof ze van geen de minste beteekenis waren, en zich vasthoudende alleen aan dat eene gedeelte van hapir zin, die van levensbelang voor hem scheen ie wezen. „U kunt niet heengaan. Ik kan u niet laten gaan." „U?" Zij was weer in de beschouwing der vlammen verdiept die lekten en flik- kerdsn rondom een groot stuk hout in den haard, maar nu keek zij hem weer aan met goed geveinsde verbazing, en den strijd om Kemmel hij. Reeds om z uur 's morgens bevond hij zich in een vooruitgeschoven stelling, waardoor hij liet uitzicht had op de stellingen ten Z.-Wi van Yperen, waar het gevecht in voll gang was. Langzamerhand kwamen in den loop van den dag de goede berichten in bij den keizer en den opperbevelhebber van een leger. Z. M. toekende zelf de vor deringen aan op de kaart. Hij bleef zoo lang op het slagveld, tot vaststond, da! de dag een volledig succes voor de Duit sche wapenen bleek te zijn. Op den terugweg inspecteeide hij nog twee divisies, die zich bijzonder ond scheiden hadden en overal sprak hij van de schitterende prestaties der a-invallende treepen, wier werk hij had waargenomen Het Duitsche middagcommuniqué van gisteren luidt: Op het oorlogstooneel in Vlaanderen, week de vijand naar achterwaartsche li nies terug. Ten Zuiden van Langemarck ging hij ©ver de Steen beek, ten Oosten van. Yperen, naai zijn stellingen van den herfst 1914, bij Zillebeke en nog verder terug. Krachtig opdringend dwongen wij den vijand meer malen den strijd aan te binden. Hierbij namen wij IRelgen en verscheidene hon derden Engelschen gevangen. Wij bereikten de linie ten Zuidwesten van Langemaa-ck, op den Westelijken, oever van dc SteenbeekVerlorenhoek, Ifooge Zillebeke en Vooimezeele. Heuvel 60, waar in vroeger jaren zoo verbitterd om gestae den. is. is in ons bezit. In den sector van den. Kemmelber^ hoerschte bedrijvigheid van de artillerie. Nadat zij op den 2Ben April de tegen aanvallen der Frauschen tegen de Weste lijke helling van den berg had afgeslagen, volgde onze infanterie uit eigen, beweging den afgeslagen vijand en nam de plaats Loker (Locre) stormenderhand. Op den Noordelijken oever van de Lys (Leie) mislukten aanvallen van den vijand Wij namen hier evenals bij een go- slaagde onderneming ten Noordwesten Fes- tuberl - Engelschen gevangen. ©ij Given cfly werden sterke aanvallen der Engjeb schen afgeslagen. Ojp het slagveld aan beide zijden van de Somme bleef de gevechtswerkzaamheid beperkt tot verkenningen en tijdelijk© le vendige artüleriegevechten. 0jj het bosch van Hangard mislukte een parlieele aanval van den vijand. De Franschen melden De artillerie-actie was hevig ten Noor den van de Avre en in Üe streek bisschop Lassigny en Noyon. Ten Noorden van den Chemin des Da mes hebben de Franschen twee geslaagde overvallen tegen de Duitsche linies onder nomen, waarbij zij 25 gevangenen maak ten. Vijandelijke ondernemingen ten Noord westen van Reims en in de sectoren van Saint-Mihiel, Luneville en het Blo-is des Prêtes, die voorafgegaan waren door krach tige bombardementen, werden afgeslagen- Wij maakten hierbij gevangenen. 'Op de rest van het front was de nacht kalm. De Engelschen zeggen over den strijd Gistemamiddag ontwikkelde zich een vijandelijke aanval in de buurt van Voor- mezeele. De vijand slaagde er in, het dorp te bezetten, maar werd er gister nacht door ons in een tegenaanval weer uil verdreven. Later deed de vijand op deze plaats weer een aanval. Er hebben den geheelen nacht aan beide zijden van het kanaal Ypercn-Koomcn plaatselijke gevechten plaats gehad. Gisternacht voerden wij ten Zuiden van Gavrelle en in de sectoren van Leus en Rijssel met succes overvallen uit, waarbij wij meer dan 50 gevangenen maakten en haar wenkbrauwen optrekkende, hetgeen veel indruk maakte. „Maar ik vrees, dat wij wel uit kunnen gaan zonder u raad te vragen! U is Hilary's voogd niet meer." „Hilary Hilary 1" barstte hij onstui mig los, „houd toch in 's hemels naam op over Hilary te praten! Ik kam hier niet om iets over haar te zeggen -j- neen niets!" voegde hij er mot nadruk bij. „Hi lary kan op reis gaan zooveel als ze wil. Zij kan naar Kamschatka gaan als zij er lust in heeft. Maar u is het u die niet gaan moet. Ik kan u niet laten gaan 1" .Waarom niet?" Weder die goed ge veinsde verbazing; weder die opgetrokken wenkbrauwen en een klein, spottend glim lachje om de lippen f— een glimlach, waarin noö iets anders lag dan spot, iets dat de poison van Harding sneller deden klop pen. „Waarom zou u waarom zou ik Geen van beido vragen werden uit gesproken, maar uit haar oogen, toen zij de zijne ontmoetten, straalde iets meer dan vermetelheid en Harding boog zich voorover en legde zijn hand op de kleine hand van haar. „Ik heb mijn trots bestreden om u," 'zei hij en er was een aandoenlijke klank in zijn stem die haar hart deed samen krimpen; „ik heb een zwaren strijd ge had. Maar u heeft gezegd, dat, als ik mijn trots de overhand liet behouden, ik even wreed zou zijn als die jonge Dunbar, cn ik ik kom u van avond zeggen vragen „Vragen zei ze zacht, toen hij zweeg vier machine-geweren en een loopgraaf mortier veroverden. Een overval, welken de vijand ten N. van Bailleul ondernam, werd afgeslagen. De artillerie-bedrijvigheid duurt aan beide zijden van hot gevechtsfront voort. In de streek van Locre ontwikkelde zich gisternamiddag een vijandelijke aanval. Overigens bleef de infanterie-actie be perkt tot plaatselijke gevechten, op verschil lende punten van het slagfront. Ten Z. van de Somme werden door onze patrouil les een aantal gevangenen gemaakt bij Villers-Bretonneux. Die wederzijdsche artil lerie-bedrijvigheid duurt voort. Hedenna- middag bombardeerde de vijandelijke artil lerie hevig onze stellingen in den sector van Yperen. De „Nation Beige" ontvangt een brief van het front, meldende dat in den avond van 16 April, bij de herovering van Wyt- s'chaete, de Engclsche soldaten in een loopgraaf van de eerste linie der door de Duitschers ontruimde stellingen twee mooie kindertjes van omstreeks een jaar oud vonden, een jongetje en een meisje, waar schijnlijk tweelingen. Zij werden aanstonds naar het hospitaal te Foperinghe overge bracht. Men vraagt zich af, welk drama zich achter deze geheimzinnige vondst verbergt. Rusland Naar de Fransche pers uit Moscou vei- neemt, zijn berichten uit Wladiwostok bin nengekomen, volgens welke de staat van zaken in het Verre Oosten onvpranderd is. De Japanners beperken zich tot pa- trouillcidenst in de Japansche kwartieren. De sovietsoldaien waken er voor, dat zij niet in het Europeesche stadsgedeelte ko men. De „Temps" verneemt uit maximalisti- sch© kringen, dat Lenin van plan. is op den oden Mei naar aanleiding van den honderd sten verajardag van Karl Marx een aige meene amnestie uit te vaardigen. Hieronder zouden begrepen worden meer dan 3000 staats misdadigers. öekraïaa. Van goedingelidhte zijde verluidt, dat men de uitvoering van het plan voor den graan- uitvoer, gelijk dit tussahem de Centralen en do Oekrainisciio rada indertijd is overeenge komen, zonder bezorgdheid tegemoet kan zien. De plaatselijke tegenstand van de lan delijke bevolking tegen de inbeslagneming hoopt men door maatregelen van organisa- torischen aard en een liberale houding, wat de prijzen betreft, te kunnen overwinnen. Buitfcliland In de zitting van de hoofdcommissie uit den Rijksdag^ heeft Scheidemann critiek uitgeoefend op het optreden der militaire autoriteiten in het Oosten, voornamelijk in de Oekraïne, waar, volgens hem, de belan gen der groot-grondbezitters Hoor de Duit sche troepen worden behartigd. Bij den Duitstihen staatssecretaris voor BuilenJandsche Zaken hebben conferenties plaats gehad, met het doei! den buitenland- sdhen diplomatieken en consulairen dienst le hervormen. Thans zal m'en ook vertegen woordigers uit .vakkringen aan deze beraad- sIngingen laten deelnemen, om hun de ge legenheid te geven hun belangen, op dit ge bied te behartigen. De partijdag der nationaal - liberalen an Pruisen,' die bijeenkwam In het Huis van Afgevaardigden, heeft met 419 tegen 127 stemmen zioh uitgesproken ten gunste van het gelijke kiesrecht, op den grondslag van het regeeringsvoorstel. De partijdag weigerde de verantwoordelijkheid te aanvaarden, wanneer na, deze beslissing, de nationaal-liberale fractie het algemeen kiesrecht zou verwerpen. maar nu was de vermetelheid geheel uit haar oogen verdwenen, een lecder licht schitterde er in. „Vragen of u een brombeer met een bezeerd hoofd aannamen wilt en hom hel pen terug te koeren op zijn pad en weer vriendelijk en gezond te worden." „Wat oen grappige manier om het voor te stellen 1" antwoordde zij, maar haar stem beefde en zij legde haar rechterhand over de zijne, die haar andere hand stevig vast hield; „maar ik denk die lieve stout moedigheid vertoonde zich weer in haar oogen „ik geloof dat ik wol houd van bromberen met pijnlijke hoofden!" En dezen beer in 't bijzonder?" Hij schoof zijn stoel dichter bij do hare. „Deze was een heel dwaze beer, stamp vol heel dwaze trots en hij dacht alleen aan wat hij zelf het liefst wilde en vol strekt niet aan andere menschen en of hij hen pijn deed ja of neen. Maar toch ik houd van boren," voegde zij er heel inconsequent bij, „tenminste ik houd van dien eenen beer" en het volgend oogen- blik had Miles de anmen om haar" heen geslagen en zijn lippen op de hare gedrukt. Zeer tot Hilary's verbazing, toen zij avonds tusschen elf en twaalf uur uit de comedie thuis kwam vond zij Austice nog in de zitkamer voor het vuur in den grooten armstoel met de rose kussens, met do oogen drooimerig gevestigd op de gloeiende blokken in het haardvuur, met een glimlach op de lippen een glim- De „Norddeutsche" deelt mede, dat de rijkskanselier bij zijn staals-secretaris voor economische aangelegenheden de sedert lang voorgenomen bijeenkomst heeft gehad met een aantal vertegenwoordigers van vakvereenigingen van verschillende richtin gen, ten einde hen in de gelegenheid te stellen uitdrukking te geven aan wat er in de Duitsche arbeidersklasse om gaat. Een der deelnemers deelde aan „Norddeutsche" mede, dat de rijkskanse lier zich hij die gelegenheid tegen de christelijk-nationale arbeidersvertegenwoor digers in dezen geest uitliet, dat hij met de Pruisische kiesrechtkwestie zou staan of vallen. Nog voor weinige dagen zo-u de keizer tegen hem hebben gezegd, dat hij nog geheel op den grondslag stond van het kiesrechlontwerp en dat alle andere geruchten onwaar waren. De arbeidersvertegenwoordigers verze kerden den kanselier, dat er in de Duitsche arbeidersklasse geen de minste neiging te bespeuren valt, om te gaan staken. Alle andere berichten zijn in strijd met de waarheid. Te Ckristiania wordt uit zeer goede bron vernomen, dat een aantal groote Duitsche en Oostenrijk-IIongaarsche maatschappijen, waaronder de Norddeutsche Lloyd en Lohman een groote combinatie hebben ge vormd, onder den naam Europiiische Han- delsgcsellschaft te Bremen. De plannen beoogen ten eerste, den in voer van en handel in oorlogsproducten, dieren, groenten, textiel-goederen, mine ralen en ruwe grondstoffen van allerlei aard uit Rusland, Perzië, Mandsjoerijc, China. Turkestan, Roemenië en Finland te con troleeren en te oentraliseeren, ten tweede een vereeniging te stichten van alle expor teurs in bovengenoemde landen, die vóór- den oorlog handelsbetrekking met Duitsch land hadden, ten derde de neutralen, die met de geallieerden handen drijven, van de producten uit bovengenoemde landen cn van allen handel met de Centrale mo gendheden af te snijden, ten vierde een ooycot te organiseeren en den financieelen en commercieelen toestand van Entente- gezinde neutralen te ondermijnen, en ten vijfde een centraal handelsbloc te vormen, met inbegrip van vriendschappelijk gezinde neutralen. Oostenrijk-Hongarije. De „Tclegraphen Union" vernoemt uit Boedapest, dat Alexander Weckerle defi nitief door den- keizer tot kabinetsforineer der is aangewezen en onmiddellijk zijn taak heeft ter hand genomen. Hij' had een onderhoud met graal Tisza en poogt een concentratie kabinet samen te stellen. Keizer Karl heeft de ontslagaanvrage van den president -an het Hoerenhuis, vorst Windischgraiitz iet ingewilligd. Het Huis van Afgevaardigden heeft de vourloopige begrooting voor twee maan den aangenomen. De Duitsche pers (bevat een alarmeer;-nd bericht over den ;tevensmiddelentoesLind in Tirol. In (het raadhuis van. Innsbróck werd een Vergadering gehouden van den (zeer onlangs opgerichten middenstands bond, waarin scherpe (aanklachten wer den uitgebracht tegen Ae regeeiing var Oostenrijk. Vooral de ^1 is tri ets bestuurder van Tirol, Schraffl, liet zich bijzonder scherp uit en verklaarde, dat or van Wee» nen niets meer te verwachten viel, cn dat er daarom deputaties naai- Duitsch- Jand en Hongarije moeten worden gezon den. Hulp moet er komen, anders breekt er een catastrophe uit lach van oneindig groot geluk. „Nog op?" riep hot meisje. „U heeft toch niet op mij gewacht, tante Austice?" „Op jou gewacht?" De droo-merige oogen wendden zich af van het vuur en Hilary merkte op, dat zij scliiLtcirdcn met groo ten gloed. „Neen ik wachtte niet op jou. Ik zat na te denken en zag allerlei dingen in 't vuur." Ilaar stom, oersl zoo droomerig, werd levendiger, zij lachte een weinig oen zacht lachje, dat vreugde be vatte, evenals haai- schitterende oogen. Zulke aardige dingen zag ik in het vuur, Hilary", ging zij voort, met jeugdige op gewondenheid; „was het je moeder niet die je zcide dat liefde de gouden sleutel is, die alle deuren ontsloot." „Ja," antwoord/le Hilary, ©enigszins ver baasd ovei deze vraag en de plotselinge verandering van hot onderwerp van ge sprek. „Nu! Zij had gelijk, zij had volmaakt gelijk. Soms worden de sloten alleen wat roestig of zoo en do sleutel draait niet heel gemakkelijk m-cer om. Maar eindelijk gaat de deur toch open; en als men bin nen is vindt men een soort van Pa radijs 1" Hilary stond, daar heel slank en rechtop, mot do eene hand op den schoorsteen mantel en keek naai- de spreekster met ver bijsterd gelaat. „Denk niet dat ik plotse ling krankzinnig geworden ben," ging Aus- triee lachend voort, met 't zachte lachje van gol'uk, toen zij de vragende uitdrukking op Hilary's gezicht opmerkte; „maar ik ben Engeland. Hei zonderlinge standpunt, dat de Ka tholieke priesterschap van Ierland heeft ingenomen bij het aanmoedigen van het verzet tegen den dienstplicht, wordt hel der belicht door de verklaring van dr. .Foley, bisschop van Kildare. Volgens een bericht, dat de „Times" uii Dublin ontving, zeide genoemde bis schop in een preek in de kathedraal van Carlow, dat de bisschoppen van oordeel zijn, dat de wet op den dienstplicht treen wei was, doch buiten, de bevoegdheid van dc regeering lag, omdat ze een poging is om 'n ondraaglijken last te leggen op liet geweten van het volk, wat door geen wereldlijke macht mag geschieden. Daar om iras h'et verzet van het volk tegen die zoogenaamde Wet rechtmatig en mocht worden toegepast met alle middelen, wel ke in overeenstemming zijn met de godde lijke wet. Deze leerstelling moedigt openlijk ver zei aan tegen een regelmatig dooi het par lement aangenomen wet Het is duidelijk, dat de Katholieke Kerk hier een zeer ge vaarlijk spel speelt, door den ouden gods diensttwist opnieuw aan. tej wakeeren. Roemenië. Niettegenstaande er vele ernstige beden kingen besjtaan tesgen h'et aanblijven van koning Ferdinand, is men tp Berlijn en Wceiien ten islotte geneigd, in den huldi gen toestand gejem wijziging te brengen, liet Roemeensch'e volk zal ten slotte definitief moeten beslissen, hoe het de bmnenland- schc politieke vraagstukken wil oplos-en. Daar hot tninisteriiei Bratianoe in staat van beschuldiging !ls gestejd. komt ko ning Ferdinand1 hierdoor in oen moeilijk parket. Ter zee. De Verliezen der Engelschen voor Zeebrugge. De Engelsche admiraliteit dedt de ver liezen v m de operaties aan de Belgische kust van 33 April mede: Van de officieren zijn zestien gedood, drie aan wond sa gestorven, twee vermist en 29 gewond. Van de manschappen zijn 144 gedood, 25 aan wonden gestorven, 14 vermist en 355 gewond. De overige fronten. In Finland heeft generaal von der Goltz Tavastehue na een gevecht genomen. Bij den inlocht in de stad werden de Duitsche troepen door de bevolking geestdriftig be groet. Het Italiaanschc communiqué zegt: Langs de Riave werden pogingen van den vijand om op eenige gedeelten van ons front z'n vuur te concentreercn en pa trouilles naar den rechteroever te sturen, door ons mitraiileurvmrr verijdeld. Bij Fenz deed ecu van -onze palrouilles mei handgranaten een aanval op een kleine vijandelijke wachtpost, die na een korten strijd vluchtte, dooden en wapens achter latend. Ten Noorden van Pieve di Ledro dreven wij een afdeeiing vijandelijk© verkenners terug. Aan het verdere front bevrachte de ge wone ar! illerie-bedrijvigtheid. D© Tinken melden: Aan ons front in den Kankasus heb ben wij ons na eenagc goed geslaagd© operaties in de streek van Kars van de vesting zelve meester gemaakt en 860 Lukken geschul van verschillend, kaliber veroverd. 'Onze stormtroepen zijn over den weg Jeruzalem-Nablus, ten einde verkenningen uit le voeren, tol in het hart der vijan delijke stellingen doorgedrongen, en rukten zoo overvloeiende van vreugde, dat )k een voudig niet verstandig zou kunnen pra len, zelfs als ik mijn best deed. Het helpt niets of je mij al vertelt dat ik te oud ben om over te vloeien wanneer de ware vreugde komt En de mijne is gekomen" haar stem werd zachter, weder vestig den zich haar oogen droomerig op do dansende vlammen „Miles Harding „0, tante Austice!" Hilary knielde naast den grooten armstoel cn legde haar han den op de schouders van haar tante, zij dwong haai- hot gezicht op te heffen, zoo dat haar beider oogen elkaar ontmoetten. „Ileefl hij begrepen dat u hot liefste, zacht ste persoontje ran do wereld is?" Hij zei iets dergelijks 1" antwoordde Austice zedig blozend© bij den ernstigen blik van het meisje; „ik had inderdaad nooit gedacht dat hij in staat was zoo veel lieve dingen te zoggen als hij ge zegd heeft voordat ik hem liet heengaan. Weet je, Hilary, hij had 'n hoogen muur van trots opgebouwd rondom zich zelf, net zooals jou mijnheer Dunbar gedaan heeft, maar toen hij probeerde over dien muur heen te klimmen of hem omver te halen of toen hij een sleutel vond om den deur iu dien muur open Le ma ken, toen merkte hij dat hij heel a.r- dig zijn liefde verklaren kon." (Wordt vervolgd.) Deie ooarant verscnflat dagdjjka, met uit- icflderiug Tan Zou- en Feestdagen. Pnja por kwartaal, met inbegrip Tan 5 ets. incassokostenf 130; franco per post f 1.78. Pi ijs per week10 conta. Afzonderlijke nummers 8 cents. Abonnementen worden dageiyks aangenomen. Advertentie!! voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór twaalf uur san liet Bureau bezorgd zijn. Ken bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. SUf IEMMSCHE GOURAIliï Prijs der Advertentienvan 15 regele f 1.30; iedere regel meer 25 cents. Beclamea 50 cents per regel. Advertentien en Eeclames m het Zaterdagavondnurmner met 10 verhooging. Incassokosten 5 cents; postkwitantiee 10 cents. Taneven van advertentien bij abonnement zjjn aan het Bnrean verkrijgbaar Dagelijks wordeD Kleine Advertentien op genomen i 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woerden, ieder woord meer 21/» cent, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. <Wi- MP 1

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1