Dinsdag 30 April 1818. De gouden sleutel, '""binnenland. Intercomm. Telefoon No. 103. 718te Jaargang. No 15739 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). BUITENLAND, Op het front van het Fosseshosch' tot hot Caurièreshoseh was de artillerie zeer bedrijvig. Aan het overige front verliep de nacht zeer kalm. De strijd in het Westen. De gepantserde vuist, die Yperen omvat, wendt met den dag vaster dichtgeknepen en, mogen we de Deutsche berichten ge- looven, dan staan hun troepen nog slechts inaar op 1300 M. afstand van do stad, die pen ondoenlijken strijd haast zal moe ten voeren om uit 's vijands handen te blijven. „Voorts zegt het Duitsche staf be richt nog, dat er ten N. van Kemrnel ver woed gestreden wordt en er zich gevech ten ontwikkeld hebben *an man tegen inan. De Duitsche aanval richt zich nu speciaal op het front MeterenVormczeele en de Engelsdien deelen hierover mede: Na een zeer hevige beschieting werden op de Fransche en Engelsche stellingen van de huurt van Meteren af tot bet Züle- beke-meer hedenochtend hevige aanvallen gedaan door een talrijke troepenmacht. Ook werden de Belgische stellingen ten N. van Yperen aangevallen. Er ontwikkelde zich snel een zeer ernstig gevecht op het geheele gealli eerde front. Do 25ste, 49ste en 21ste Britsche divi sies verijdelden totaal alle pogingen van den vijand om liaar stellingen binnen te dringen en ondanks zijn voortdurend krach tige aanvallen met groote troepenrnassa's wisten zij haar linies intact te houden. De vijand leed zeer zware verliezen. Op de Fransche stellingen op de heuvels in de buurt van Scherpenberg en Monirouge werden ook hevige aanvallen gedaan. De vijand werd echter teruggeslagen. Op de punten, waar de vijandelijke infan terie erin geslaagd was over een korten af stand de Fransche stellingen bjnnen te drin gen, werd zij do or tegenaanvallen onmid dellijk teruggedreven van het grootste ge deelte van het terrein, dat zij in bezit had genomen. Aan het Belgische front werden de aan vallen van den vijand eveneens afgeslagen, na scherp gevecht, waarin hem groote ver liezen werden toegebracht. Het gevecht duurt nog voort op eenige punten langs het slagfront der geallieerden. Van de rest van het front valt niets te vermelden, behalve gewone beiderzjjdsche artillerie-actie. Sir Douglas Haig seint: Vijandelijke aan vallen werden gistemamiddag ontwikkeld in de buurt van. Locre; deze werden afge slagen door geweer- en mitrailleur-vuur. Hevige beschieting met brisant- en gas- granaten werd hedenmorgen door den vijand geopend op het geheele front van Meteren tot Vormezeele; infanterie-aanval- lert ontwikkelden zich. De vijandelijke artillerie toonde groote activiteit gedurende den nacht van de Scarpa tot Lens en tusschen Givenchy en het Nieppe-bosch. Bij een met succes bekroonden aanval, door ons hedennacht ondernomen in de buurt van Festubert, werd de post, dien de Duitschers in den nacht van 26 dezer had den genomen, heroverd; wij maakten 50 gevangenen en namen dne" mitrailleurs. Een aantal gevangenen en vier mitrail leurs werden eveneens door ons genomen in aanvallen ten Z. van Albert en. in de buurt van Neuville-Vitasse. In den loop van den nacht trachtten de Duitschers herhaaldelijk dc Fransche stellingen in het Hangaxdbosch aan te val len. Al hun pogingen werden door het Fiansche vuur gestuit. De wedcrzijdsche artillerie was zeer be drijvig tusschen VillersBretonneux en de Luce en in de streek tusschen Lassigny en Noyon. Een Duitsche oven-al ten noor den van Grivesnes mislukte. Fransche af- deelingcn drongen in de streek van Cor- beny in de Duitsche loopgraven binnen, evenals ia de buurt van Courcy, op den rechter Maasoever, en in den Boven-Elzos, en maakten daarbij gevangenen. naar het Engelsoh door L. G. Moberley. 73) „Was hij eerst te jt.roIsch om iets te zegcen?" zei Hilary langzaam. „"Veel te trotsch maar ik b'rxcht hem aan het verstand dat trots somtijds heel dwaas en heel noodeloos is." „Ik wou tvel eens weten hoc u hem dat aan het verstand bracht" Hilary zat op den grond, tegen de knieën van Austice geleund. „Ik wou dat u mij het recept kon geven, dan zou ik Tony misschien, een dosis van dezelfde medicijn kunnen toedienen. Hij heeft een behandeling, om van zijn trots te genezen, noodig, zeer noodig zelfs, en ik weet niet wat ik er aan zal doen." „Ik ben .bang misschien" Austice sprak aarzelend „misschien bukte ik mij wel om te overwinnen! Maar bet was de eenige manier. Ik kon hem zijn eigen leven en het mijne niet laten bederven voor een bespottelijk denkbeeldig bezwaar. En toch ik kon hem d© geheele waar heid niet vertellen „Welke waarheid?" Vroeg Hilary, toen Austice niet doorsprak. „De waarheid Hat, als hij zijn trots een scheidsmuur liet Vormen tusschen ons bei den, hij trnijn hart brak" was het ant- Rn--Uïïii1 De „Exchange" te Kopenhagen zegt, dat er gedurende de laatste dagen geen tele grammen uit Petrograd worden ontvangen, waar, volgens berichten die via Finland doordringen, ernstige onlusten zijn uitge broken. Zelfs wordt er gesproken van een co ntra-revolu tie. Zeker, is in elk geval, dat het transpon van Russen uit Finland drie dagen geleden is stopgezet, als gevolg van den toestand te Petrograd. Volgens een telegram uit Abo aan „Af- tonbladet" loopt aldaar het hardnekkige gerucht, dal de voormalige troonsopvolgor AKxej Nikolajewitsj tot Czaar van Rus land is uitgeroepen en grootvorst Michael Alexanrdowitsj, de broeder van den voor- mab'gen Czaar, tot regent. Oefcraïna. De opmarsch der Duitschers en Oekraji- ners tegen Rostof aan de Don wordt voort gezet. Er wordt melding gemaakt van eenigen strijd bij Alexandrowski in liet Gouvernement Jekaterinoslaw, dat naar ge meld wordt is ontruimd. De berichten over de bezetting van Ba toem maken melding van den moedigen tegenstand der Georgische regimenten. Bui ten de stad zijn ontzettende wreedheden begaan door benden Koerden, die duizen den Armeniërs in den Kaukavus hebben vermoord. Melding wordt gemaakt van ©en anar chistische uitbarsting te Smolensk. De Duitsche delegatie te Kjef, die onder- handelingen voerde met de Oekrainsche volksrepubliek over wederzijdschen waren ruil, heeft haar werkzaamheden beëindigd, saadat op 23 April de economische overeen komst tusschen DuitsehLand en Oostenrijk- Hongarije eenerzijds en de Oekrainsche volksrepubliek te .anderer Zijde was onder teekend. Het verdrag bestaat uit een reeks van af zonderlijke overeenkomsten, die Voor Duitschland en Oostenrijk-IIongarije ge meenschappelijk zijn afgesloten. De belang rijkste overeenkomst is die over de levering v,an granen, peulvruchten, Voedermiddelen en zaden. Finland. De „Times" verneemt uit Stockholm: In weerwil van de offioieele dankbetui gingen aan Duitschland voor de hulp die het verleent bij het neerslaan van de revo lutie in Finland, maakt de publieke opinie zich daar al ongerust over de gevolgen, die deze bescherming van Finland voor zijn toe komstige onafhankelijkheid zal hebben. Na een langdurig gedwongen stilzwijgen, beginnen de bladen in Zuid-Finland weer te verschijnen, en leveren begrijpelijkerwijze commentaar op het verdrag, dat de Finsche gedelegeerden te Berlijn teekenden en waar in zij op handelsgebied een herleving zien van de oude Hanse-overhoersching, waar van Finland en Zweden door Gustaaf Vasa we,rden bevrijd. Finsche politici vreezen, dat Duitsch land, door van de Oostzee een soort Zwarte Zee te maken, en door het Moerman-gebied zijn invloed uit te strekken tot de IJszee, de onafhankelijkheid van Finland tot een wassen neus zal maken. Op 22 April hadden gevechten plaats tus schen B oode en Witte Garden bij Terikoi, een bekend uitsp,anningsoord bij Petrograd. Treinen met groote hoeveelheden gewonde Roode Garden kwamen te Petrograd aan. Wiborg is thans niet meer verbonden met Petrograd. Een draadloos telegram van Kuhlmann aan de Sovjets waarschuwt deze tegen het steunen van de opstandelingen. Op 23 April werd aan de Russische troe pen verboden de Finsche grens over te trek ken en werd last gegeven krachtig|en tegen- woord .„Men kan niet onvrouwelijk zijn, zelfs op gevaar ai „Twee levens te verwoesten," riep Hi lary uit met ©en klank van jeugdige ver ontwaardiging in haar stem. „Ik geloof niet dat het onvrouwelijk is de waarheid te zeggen. Ik geloof, dat waarheid veel beter is dan e)en menigte slimheden en verdraaiingen ein pogingen om de din gen op 'n omslachtige manier gedaan te krijgen. Ik zou altijd veej liever recht op het doel afgaan en de waarheid zeggen:" Nu knielde zij neder met een blozend en levendig 'gezicht en stralende oogea en Austice zag haar ernstig nadenkend aan. „Ik wou wel eens weten of wij de in zichten Vertegenwoordigen van onze twee geslachten," zei ze bedaard. „Ik kon al leen krijgen wat ik hebben wilde op de oude tmanier die de vrouw alle eeuwen door heeft toegepast. Jij? zou jij tot een niouwte sexe behooren, Hilary? Of jij krijgen zult wat je heibben wilt op de nieuwte tmanier? door ronduit de waar heid te zeggen, door regelrecht te zeggen hoe je er over denkt? Ik doe geen uit spraak Voor of tegen een van onze oude oude generaties; ik vraag mij alleen af of wSj een tijdperk bereikt hebben waarin de vrouw' nieuwe banen zal' trachten te bewtindelen." „Ik zal nooit -bukken om te overwinnen." jptddary legde haar handen op die van "Austice en najm daardoor al) hét pikante wieg uit haar woorden. „Maar ik ben big stand te bieden aan troepen die zouden pogen de Russische grens over te trekken ^net vijandelijke bedoelingen. Troepen, die Finland wenschen te verlaten, zullen wor den ontwapend en naar de achterhoede van liet Russische front worden overgebracht. De bezetting yan Bealostrof wordt offi- eel tegengesproken. „Berlingske Tidonde" meldt uit Stock holm: Uit Vasa wordt geseind, dat de opmarsch der burgerlijke troepen aan alle fronten, in het hijzonder aan het Oostelijk front, voortduurt, zoodat de Roode Garde spoedig geheel overwonnen zal zijn De leiders der revolutionnairen zonden Vrijdag j.l. een deputatie, onder leiding van den vroegoren president van den Land dag, Manner, die om opening van vre desonderhandelingen verzocht. Het verzoek werd echter afgeslagen, daar de onvoor waardelijke overgave der Roode Garde wordt geëisoht. Duitschland. Tegelijk met den nationaal-liberalen Prui- sendag kwam in Berlijn het eerste con gres hijeen van de vooruitstrevende arbei ders en ambtenaren. Hieraan namen ver tegenwoordigers van twintig vereenigingen deel, waaronder die van de Duitsche vak- vcreenigingen, van den spoorwegbond van ambtenaren, van do handwerkers, van de Duitsche kooplieden enz., die ongeveer 800.000 medeleden omvatten. Uit de krin gen dér hoogere rijksambtenaren en. der parlementsleden waren vertegenwoordigers van het economisch rijks-departement, het rijksverzekeringswezen, van het oorlogs- departement en het oppercommando in de Marken aanwezig. Zoowel op dit congres als op den nationaal-liberalen Pruisendag werd een motie aangenomen ten gunste van de invoering van het algemeene, ge lijke, directe en geheime kiesrecht voor het Pruisisch Huis van Afgevaardigden. De „Deutsche Ztg.", die von Kühlmann trachtte te doen duikelen door een tip op te lichten van den sluier waarachter zrj „ersatz" van diens persoonlijk gedrag had opgesteld, staat niet alleen. "En de slachtoffers van zulke handelwijzen beper ken zich oo"k niet tot de gematigden, zooals den Duitschen staatssecretaris van buitenlandsche zaken. Dat blijkt wel uit een brief van het vooruitstrevende rijksdaglid dr. Strove, in het „Berl. Tagebl." Het gaat ditmaal om den hekenden al-Duitsdher von Tirpitz, over wiens daden dr. Strove een boekje schijnt te kunnen opendoen, dat het licht der openbaarheid niet kan verdragen. Yolgens een artikel van een zekeren Bertram in de „Deutsche Tageszeitung" zou dr. Strove gedreigd hebben dit feiten materiaal te publiceeren, indien von Tir pitz zou beproeven, do-or middel van de „Vateriandspartij" een machtspositie te ver krijgen. Thans blijkt dat Bertram zelf tegen von Tirpitz heeft willen ageeren en daartoe aan dr. Strove verzocht om het feitenmateriaal le zijner beschikking te stellen. Het eigen aardige is dat von Tirpitz en Bertram par- 'tijgenooten zijn, n.l. beide deel uitmaken van de „Vaterlandspartij". Dr. Strove heeft aan het verzoek niet voldaan. Oostenrlj k-Eongar Jj e. Door het uitstellen van de parlements- zitting tot 7 Mei wil de regesring tijd winnen voor nieuwe onderhandelingen met de partijen. Men moet afwachten of dit zal gelukken. In ieder geval zal' de rege ring slechts op do Duitsche partijen kun nen steunen: Engeland» -Op een te Londen gehouden conferen tie van Amerikaansche arbeidersafgevaar- digden en leden van Britsche arbeiderspar tijen verklaarden de eerstgenoemden, zoo als Reuter seint, dat hun eenig doel is, om Duitschland te verslaan en - dat zij tegen de bijeenroeping eener internationale arbeidersconferentie zijn, zoolang niet Duitschland zijn leger uit de overweldigde landen heeft teruggetrokken. Frankrijk. De intergeallieerde vloot-commissie te Pa rijs beeft haar 'werkzaamheden beëindigd en gewichtige besluiten genomen, waardoor de samenwerking der geallieerden nauwer zal worden, en hun vlootactie uitgebreider. Perzie. Het Perzische ministerie van buitenland sche zaken heeft aan het Perzisch gezant schap te Constantinopel medegedeeld, dat alle overeenkomsten en besluiten, die m strijd zijn met de politiek© en economische onafhankelijkheid jen met de integriteit van Pexzië opgeheven en geannuleerd zijn. De overige fronten. In den afgploupen nacht deden de Italia nen een onverhoedschen aanval in de kust streek, waarbij zij -ongeveer 20 man gevan gen namen en een mitrailleur buitmaakten. Gisteren levendige actie van de beider- zijdscbe artillerie en activiteit van Engel sche en Italiaanscbe patrouilles op het Asiagio-plateau. Op de rest vpn het front Hier en daar zw.akke beschieting. o zoo (blij, dat u veroverd beeft, al (heeft u er dan ook voor moeten bukken 1 Maar als Ik ooit verover," zij sprak met tusschenpoozen tusschen (haar Woorden, ,als ik ooit verover, zal ik het op een heel andere imanier moeten aanleggen. Het zal de Volle wharheid moeten wezen of niets. Ik 'zou niet weten hoe ik het aan vangen moest Om te bukken om te over winnen." HOOFDSTUK XXIV. Op 'het Klooster. „Maar wtaar is de bekoorlijke freule Fxamley Met deze woorden begroette Hilda Redbum Tony, op haar allerbekoor lijkste wijze (glimlachend en zij keek ach ter hem, blijkbaar in de veronderstelling, fiat hij niet alleen naar het klooster ge komen was. .Freule Fraanley is een week geleden (vertrokken," antWoordde hij kortaf. ,En is ii (wezenlijk toch hiér kunnen 'blijven en blijven werken, alsof er niets (gebeurd was?" (vroeg mevrouw Redborn met een lachje -vol be teekenis. „U verkeert (blijkbaar in een dwaling," luidde -het koele antwoord. „Freule Fram- ley is alleen een vriendin van mijn tante en van mij." Een bijna onmerkbare pauze tusschen de laatste woorden; „er bestaat geen Érndere betrekking tusschen ons." i Mr. Aug. Philips De Nederlandsche gezant te Washington, mr. Aug. Philips, is gisteren met zijn fa milie over Oldenzaal hier te lande aange komen. Rechterlijke macht De arrondissemente-ijechtbank te Heeren- vecin heeft, ter vervulling van de vacature van kantonrechter te Lemmer, de volgende alfabetiscne lijst van aanbeveling opge maakt mr. dr. G. H. Baale, griffier bij de arron dissementsrechtbank te Winschoten; mr. C- J. Huyser, griffier bij het kanton gerecht te T,erborg; mr. P. J, A. van Voorst Vader, griffier bij het kantongerecht te Dordrecht; mr. M. de Muinck, substituut-griffier bij de arrondissements-uechtbank te Heeren veen, is met h,et lot afgevallen tegen een van bovengenoemde candidate!). DU Oost-InUie De correspondent te Soerabaja van de „N. R. Ct." seint: De heer Lovink zal binnenkort zijn ont slag nemen als directeur van het depar tement van landbouw, handel en nijverheid. Hij zal benoemd worden tot president van het Kinabureau te Amsterdam, als opvol ger van mr. Ramaer. V De correspondent te Semarang van de ,,N. R. Ct." seint: De Raad van Justitie te Soerabaja heeft geweigerd rechtsingang te verleenen tegen den gewezen leeraar Baars, ter zake van opruiing. Be Ksmerrorkfeitngeii. De (Bond van Christen-Socialisten is voor nemens een referendum onder zijn leden uit te schrijven over de vraag, zijn lijst voor do Kamerverkiezingen al dan. niet aan die der S. Ik P. of S. P. te verbinden. Nat. Bond van Protest, kiezer?. De Nationale bond van protestante kie zers in Nederland heeft te Haarlem ver gaderd. Do bond zal weer met eigen candidaten uitkomen. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren B'. Broeckmans te Aals meer, I. W. II. Halsema en Joh. Jansen te Haarlem. Militaire verloven Nu de militaire verloven tijdelijk zijn stopgezet, zijn ook ia dienst moeten blijven de onderofficieren, korporaals en man schappen, van wie is bericht, anterieuxaan den dezer dagen genomen maatregel, dat zij in het genot van onbepaald (klein) verlof zouden worden gesteld. G-isteren zou een ge deelte van hen huiswaarts zijn gegaan. Tnbercnlose-beUrjjding:. Vanwege de Nederlandsche Centrale Ver- eeniging tot bestrijding van de tuberculose zal Dinsdag 7 Mei te Utrecht een vergade ring gehouden worden ter bespreking van de uitzending van kinderen naar het platte land op groote schaal. Deze vergadering is toegankelijk voor ieder, die belang stelt in het onderwerp. Nederlamd ca de ««ring. Lijnkoekenmeel als broodmateriaal. Het Bureau voor Medede-elingen in zake 0 de Voedselvoorziening meldt De bestaande schaarschle aan grondstof fen, die tot nu toe gebruikt werden, heeft de vraag doen rijzen, of met ook andere materialen aan de broodbereidmg konden dienstbaar worden gemaakt. Daarvoor kon in aanmerking komen lijnkoekenmeel, waar van nog een vrij groote voorraad beschik baar is. Met deze grondstof zijn daarom proeven genomen, die een zeer bevredigend resul taat hebben opgeleverd. Er is brood gebak ken, dat samengesteld was uit 40 pCt. tarwemeel. 40 pCt. roggemeel, 10 pCt erw- tenmeel, 5 pCt. lijnkoekenmeel en 5 pCt. grind, en men heeft nagegaan hoe door een groot aantal personen dit brood werd beoordeeld, en of zich wellicht bij het ge bruik spijsverteringsstoornissen voordeden. De eerste proef is genomen door de ar- bciderscoöperatie „Voorwaarts" te Utrecht, welker leden op de hoogte gebracht werden van de afwijkende samenstelling van het brood, terwijl hun verzocht werd nauw keurig te letten op den invloed van het gebruik op de spijsvertering. Gedurende vijf dagen werd door een groot aantal leden der coöperatie met bun gezin, te zamen 390 personen, het aldus samengestelde brood gegeten; onder de gebruikers waren cok zeer jonge kinderen en personen van zeer hoogen leeftijd, o. a. iemand van 90 jaar. Zij aten geen ander brood dan dit. Hun ervaring is aldus samen te vatten. Van de 390 gebruikers deden zich in deze vijf idagen bij niet meer dan 4 personen eenige spijsverteringsstoornissen voor en bij twee maaglijders eenige maagpijn. Er waren echter slechts 2 personen, die de onder vonden bezwaren aan het brood toeschre ven. Daartegenover waren er andere maag lijders. die verklaarden zich met het ge bruik van brood heter te gevoelen dan vroeger. Do smaak van het brood bleek eenigs- zins afwijkend te zijn, maar men gewende er spoedig aan en merkte daarna niet meer op, dat de smaak wat verschil van ander biood. Slechts 2 personen (uit één .gezin) von den het brood onaangenaam in het ge bruik. Dc overigen gaven er zelfs de voor keur aan om zijn hoogere voedingswaarde. Zij zeiden op dit soort brood beter te kun nen werken. Een tweede proef werd op een dorp ge nomen met eau beperkter aantal personen, 20 in getal, maar gedurende veel langer tijd, n.l. 14 dagen. Ook door dezen werd het brood gunstig beoordeeld; er deden zich geen maag- of darmstoornissen voor. De Centr. Gezondheidsraad, onder welks toezicht deze proefnemingen zijn gehouden, heeft dan ook den Minister van Landbouw geadviseerd, dat er uit het oogpunt der volksgezondheid geen overwegend bezwaar kan bestaan lijnkoekenmeel op de boven- „Geen andere (beteekkifig (Mevrouw Red. burn's mooi (gezichtje nam 'n verbaasde uitdrukking aan. -„Ik .dacht ik had- be grepen i „Ik kan niet verantwoordelijk zijn voor wat u misschien 'gedacht hebt, vrees ik," viel Tony (haar in de rede, op het kantje ai onbeleefd te zijn„maar het feit blijft bestaan. Freule Framley is eenvoudig een vriendin van. ons. En zou ,u nu zoo vrien delijk willen (wezen mij te zeggen waarom u mij (verzocht hebt, vandaag hier te ko men? Moet fer nog eenige verandering in het portret gemaakt worden?" Het on derwerp Hilary (tverd zoo met opzet en onmiskenbaar .ter zijde geschoven, dat zelfs Hilda Redbum (met haar krachtigen wil, het niet (durfde voortzetten. En hoe zeer zij met 'zich zelf vervuld was, zij kon niet nalaten (op to merken', dat er rimpels waren in [Tony's gezicht, die er te voren niet geweest (waren; dat zijn oogen hun vriendelijk lichtje verloren hadden en zeer droevig stonden én ernstig; en dat zrjn glimlach de .oude, echte vroolijkheid miste. Maar het onderwerp van de liefdesgeschie denis ,van een andere vrouw kon haar aandacht niet lang bepalen; en toen de schilder 'duidelijk 'geen zin had er tets van mee te deelen, wenschte zij ook in 't minst niet zijn vertrouwen te winnen. Om de waarheid te zeggen, zij stelde hit ter weinig (belang in zaken van eenig menschelijk wezen, (behalve (zich zelf, en zij was 'weldra geheel vervuld met Haar taak, Tony precies juit te leggen, Wat mr. Redburn nog 'aan [haar portret veranderd wou hebben. „Mijn man laat mij niet met rust voor dat het geheel precies is zooals hij het zich voorstelde," zei ze, toen zij met Tony voor het portret van zich zelve stond in het boudoir, waar hij het geschilderd had. „Rij kijk, daar is hij zelf om u per soonlijk de verandering aan te wijzen, die hij wenscht." Toen zij dit zeide kwam de millionair do kamer binnen, zijn vrien delijk gezicht straalde van genoegen, toen hij Tony bespeurde, die hem van het be gin af aan bijzonder had aangetrokken. „Het is buitengewoon vriendelijk van u, u zooveel moeite te geven voor het por tret, waar ik mijn zinnen op gezet heb. Ik vrees dat we u vrij wat moeite 'hebben gegeven en u meer dan genoeg hebben las- tig gevallen: u ziet wat bleek vandaftg," voegde hij er bekommerd bij. „Wat te hard gewerkt, misschien?" „Neen o neen!" Tony sprak minder kortaf dan zooeven tot mevrouw Redbum het was eigenlijk onmogelijk kortaf te wezen tegenover dien flibkea man, wien de vriendelijkheid en goedhartigheid uit de oogea straalden. „Men kan niet altijd s(Ta len van vreugde, om zoo te zeggen. 'Soms komt er een wolkje voor do zon en be trekt de lucht zelfs." Mr. Rjedburn lachte om de beeldspraak. (Wordt vervolgd.) Deze courant ver*r>ni)nt dagelijks, met uit zondering van 'Ion- en Feestdagen. Prijs per kwartaal, met inbegrip van 5 ets. incassokosten: 1 1.30; franco per post f 1.75. Prijs per week: 10 cents.Afzonderlijke nummers 3 cents. Abonnornonten worden dagelijks aangenomen. Advertentien voor het eerstvolgend, num mer moeten vóór twaalf uur aan het Bureau bezorgd zijn. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. CHIEDAMSCHE COURANT I«HAV Jtt» TA Prijs der Advertentien* van 15 regels t 1.30; iedere regel meer 25 cents. .Reclames 50 cents per regel. Advertentien en Reclames in het Zaterdagavondnnmmer met 10 verhooging. Incassokosten 5 centa; postkwitanties 10 cents. Tarieven van advertentiën bij abonnement zgn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelgks worden Kleine Advertentkn op genomen 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woorden; ieder woord meer 21/g cent, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. t**BZ3ieex20xm*nmc*êitairnfmm*eeaMk*Bixm*m>m»attüa2t{rt&*iMiiua>ijBLn

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1