7 LIBERALE UÏIrT STAIiSMEUWS. Ingezonden McdïedceMsfim. OPENBARE VERG&DEFIïiG OP VRIJDAG A.S., 'a AVONDS 8 UUR, IN HET GEBOUW „0DË0N", BOVEN ZAAL. ALS SPREKER ZAL OPTREDEN PROF. ÏSR. J. A. VAN HAMEL, Rechtzaken. f vermelde wijze te bezigen voor brood be reiding. Ingevolge dit advies zal dan ook de samenstelling van het bruinbrood binnen kort verandering ondergaan. De vetrantsoenocring. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening vestigt nog eens de aandacht op de venscheiijkbe'1 ddat een ieder, voor wien daartegen geen overwe gende financieele bezwaren bestaan, bij de keuze van een vetsoort met hot oog op de rantsoeneering zooveel mogelijk de voor keur geve aan boter, opdat de goodkoo pere vetmélango zooveel doenlijk ter bc schikking blrjve van bet mnderi draag krachtige deel dor bevolking. Alleen daar door kan een redelijke verdeeling der be schikbare vetten over de geheele bevol king tot stand komen, t Kaas. Do minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald, dat van 28 dezer af geen uitvoer van kaas naar het buitenland zal worden toegestaan. De „Oranje". Volgens bij de Stoomvaartmij. ..Neder land" ontvangen telegram,is het stoom schip „Oranje" een dezer dagen van San Francisco te Batavia aangekomen. Oorlogs winstbelasting. Do Bond van Nederlandsche Lederfabri kanten, de Algem. Ned. Bond van Schoen fabrikanten en de Fabrikanten-Vereerd ging van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. ont wikkelen in een adres aan de Tweede Kamer hun ernstige bezwaren tegen een verhooging van de oorlogswinstbelasting van 30 tot 50 percent. i Vet kalf schvlees.c.hl De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft vastgesteld de volgende rnaximumklei nhandelprijzen voor vet kalfs- vleesch: fricandeau f 4, spierstukken én dikke lenden f4. caxbonaden van rib en lenden f3.80, borst f3 60, bals (voor lap pen en gebakt) f3.50, beenderen f0.10, alles per K.G. Tabak. Volgens mededeeling van Harer Majes teit s gezantschap te Washington, heeft de War Trade Board een lijst gepubliceerd, volgens welke o. a. geen invoorvergun ningen zullen worden verleend voor la dingen tabaksbladeren, welke na 13 Mei zijn verscheept Vergunningen zullen slechts worden ver leend voor scheepsladingen komende van Cuba en West-Indië. Cacaodoppen, enz. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft de aflevering en het ver voer van cacao-, grondno'.en-, rijst cn kof fiedoppen, benevens eikelschillen, verbo den, met uitzondering van die partijen gedekt door een verveerbewijs, afgegeven door de Toewijzingscommissie voor Veevoe der te 's-Gravenhage. Deze beschikking treedt in werking me! ingang van 15 Mei. Geïnterneerde k.r.ij.g.s- gevangenen. Fr is ingediend een wetsontwerp tof het treffen van 'eenïge voorzieningen ten aanzien van den. rechtstoestand van ge- interneerde krijgsgevangenen, i j Uitgewisselde gevan- i genen. Hedenochtend vertrokken de beeren" D. T. Ruys, directeur van den Rotterdam- schen Llovd, en dr. A. K, Bosman, naar Venlo, ter begeleiding naar Rotterdam van een transport uitgewisselde Engelsche ge wonde krijgsgevangenen. Onder de 105 mannen, die dit transport telt, zijn 19 zwaar gewonden, 2 krankzinnigen 'en 2 hos pitaalsoldaten. Het transport wordt heden avond aan de Lloydkade, te Rotterdam, verwacht. De hospitaalscliepen zijn te Boston. (Eng.) wegens stormweer opgehouden en in de baai voor anker gegaan. Aan boord van de Sindoro bevinden zich 23 krankzinni gen, een reserve-officier en 12 minderen, op de Koningin Regentes zijn 125 en op de Zeeland 84 burgers. De schepen wor den binnen! een paar dagen te' Rotterdam verwacht. 1 Nederland en Duitschland. De „Köln. Ztg." deelt met betrekking tol de Duitsch-Nederlandsche onderhandelingen mede, dat het er thans meer naar uitziet, dat de bestaande moeilijkheden zullen wor den overwonnen dan het tot dusver scheen. Het is niet uitgesloten, dat de onderhan delingen reeds in de eerstvolgende_ dagen tot een gunstig resultaat zullen leiden Naar de „Nordd. Allg. Ztg." meldt, is de Nederlandsche gezant, baron Gevers, ie Ber lijn teruggekomen. Gisterochtend had hp een conferentie in het ministerie van bui- landsche zaken. Goederenverkeer met het buitenland. Er is ingediend een wetsontwerp hou dende nadere voorziening ten aanzien van het goederenverkeer met het buitenland De geallieerden, Nederland en Duitschland. Reuter seinde gisteren uit Londen: Reuter verneemt, dat de volledigeerschen. dia Duitschland Nederland heeft gesteld, nog niet te Londen en zelfs evenmin aan het Nederlandsche volk bekend zijn. Som- mme teekenen wijzen er echter op, dat de Nederlanders minder in de benauwdheid zitten dat Duitschland op het oogenbhk Nederland tot den oorlog wil noodzaken. De kwestie van het gebruik van de Lmv burgsche spoorlijn zal wel worden opgelost en de geallieerden zullen daar vermoedelijk neen bezwaar tegen maken, mits_ er af doende toezicht wordt gehouden m dier voege, dat geen vorkeer, behalve voor bur- gordoeleinden geoorloofd wordt. In zake «ie zand- en grintkwestic schijnt do toestand nog onduidelijk. Scheepvaart in IndiJL t Uit Batavia wordt geseind: 1 De Rotterdamsche Llovd en de Maat schappij Nederland volgen niet het voor beeld van de Pakotvnar [maatschappij in zako sluiting van haar kantoor te Singa pore. Zoodra de kwestie van ito stoom schepen jBiiliton en Sumatra is opgelost, wordt de dienst hervat. N. I. P! A. verneemt te Amsterdam, dat Jo heide in dit telegram genoemde sche pen violen onder het bekende IB'ritsch-Indi- -eho contract betreffende rijst en kolenver- roer. Daar deze schepen niettemin in, be- dag genomen zijn, wonschen de beirokken maatschappijen, alvorens ook den dienst op 'IVitseh-Indié to hervatten, deze kwestie op bevredigende wijze te zien opgelost. Harde zeep en zeeppoeder. De minister van landbouw, nijverheid en handel, gezien zijn beschikking van 19 lezer, Leüeffende vaststelling van een harde /mep- en zeep poedcn ezeling, heeft bepaald, dat het sub 6 m deze beschikking be doelde merk. dat ingevolge de aanwijzingen van hot rijkszeepLurenu op de verpakking en of de zeep zal moeten worden aange bracht, zal bestaan uit een rechthoek met met dubbele randen door een lijn evenwij dig aan de laagste zijde in tweeën ver deeld, waarvan het bovenste gedeelte bevat de woorden „Rijkszeepbureau", het onder ste gedeelte de woorden: „tot vervoer toe gelaten fabrikant". V e t z u re il. Do minister van landbouw, nijverheid en handel heeft vastgesteld de volgende maximum pi ijzen voor vetzuren: lijnolievetzuron (maximum gehalte niet- vetbestanddeelen 2 pet.) f60; cocosvotzuren, palmpitvetzuxen, katocn- olievetzuren, soyaolievetzmren, araohides- oiievetzuren, seamolievetzuren en verder alle andere vetzuren, welke bij de marga- rinefabricage of olie-raffinage uit plantaar dige of dierlijke vetten verkregen worden, en of mengsels van bovengenoemde vetzu ren (maximum gehalte niet-vetbestanddeelen 2 pet.) f72, per 100 K.G., zonder fust, franco boord of spoor tor plaatse, waar de goederen zijn opgeslagen. i Eieren. De gemeenten hadden in de week van 2227 dezer aangevraagd 12.158.000 kalk- eïeren. Ter uilvoering werden in die week opgegeven aan de vereeniging te Amers foort 296.000 stuks, zijnde het restant van de nog beschikbare hoeveelheid. YLAARDINGEN, 30 April. De directie der IL Amcrika-lijn heeft onder de gemeente Maassluis een terrein gehuurd, dat zij" door haar werklieden Iaat bewerken, om daarna aardappelen te telen. Eiken morgen brengt de trein een 100-tal werklieden uit Rotter dam aan, die 's avonds met dezelfde ge legenheid weer huiswaarts keeren. OVERS CHIE, 29 April. Onder de Belgi sche geïnterneerden, werkzaam aan de Oversdhiescbe Land- en Tuinbouw Mij", te Overschie is werkstaking uitgebroken. Eisch korten arbeidsduur, inplaats van om 5 uur, om 6 uur 's morgens den arbeid aanvangen. BSjaondetft regelingen. Levensmiddelen. In de week van 29 April4 Mei ver krijgbaar Op bon 51 iVü' ons groene erwlen per persoon, 11 ct. per pond; op bon 53 Va ons havermouth per per soon, 1G ct. per pond; op bon 55 Va ens vet per persoon, 40 ct. per pond; op bon 57 1 ons bruine boonen per persoon, 11 ct. per pond. Bon 53 is vanaf Donderdag geldig. Bon 57 is vanaf Vrijdag geldig. Kaarsen- en Schemer lichten. Voor de liehtlooze gezinnen worden Don derdag kaarsen beschikbaar gesteld op Bon No. 11 van bet Kaarsen- en Schemerlicht boekje. Voormiddags van 912 en 's namiddags van iVz4Vs uur in het Gymnastieklokaal, Buitenhavenweg. Ki ndermeel. Bon. No. 8 Kindermeel in deze week geldig. Winkeliers en Publiek worden er aan herinnerd, dat Maandags geen Regeerings- artikelen mogen worden verkocht, tenzij door het Levensmiddelenbureau anders wordt bepaald. Julienne. Julienne (gedroogde groenten) is ver krijgbaar bij den winkelier in partijen van t ons a 15 ct. Winkeliers kunnen dit ar tikel bij 't Bureau aanvragen. Thee en koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 1 Mei en eindigende op 15 Mei, zal door detaillisten aan. verbruikers mogen wor den afgeleverd op: Bon. no. 28 eenetr thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 16 Mei en eindigende op 31 Mei, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op: Bon no. 29 eenar thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. Aardappelen. In ,de week van 29 April4 Mei ver krijgbaar op-: bon 59 per persoon 1 kilo zandaardap- pelen, bon 6! per persoon. 1' kilo zandaard- appelen, bon 63 per persoon 1 kilo zand- aardappelcn. Zandaardappelen ÖV2 cent per kilo. Bon 59 geldig op Maandag, 61 op Woens dag, 63 op Zaterdag. Broodkaarten. De broodkaart van het 47ste tijdvak is geldig tot en met Vrijdag 3 Mei. Voor Verloren gegane worden geen nieu we verstrekt- Centrale Keuken. Menu's over de week van 29 April tot en met 4 Mei 1918. Woensdag: stamppot, aardappelen, snij- b'oonen met vleesch, verkrijgbaar op aard- appelenbon. Donderdag: havermout met zoete melk, boter en suiker, verkrijgbaar op havermout- bon. Vrijdag: aardappelen, zuurkool met vet, verkrijgbaar zonder levens midde.- lenbon. Dit menu is verkrijgbaar it 10 cent Zaterdag: stamppot, aardappelen met boerenkool en vleesch, verkrijgbaar op aardappelbotn. EXTRA MENU. Woensdagavond na 5 uur is verkrijg baar zonder levensmiddelenbon stamppot, aardappelen, snijboonen met vet. De extra bons hiervoor kunnen Dinsdag tusscb-en 10 en 1 uur aan de distributieplaatsen wor den gekocht. Dit menu is verkrijgbaar 10 cent Prinses Jnllanai Heden herdenkt .onze Prinses haar negen den geboortedag. In de sfad werd hier en daar gevlagd, terwijl het nationale dundoek van enkele ge meente gebouwen ontplooid was. - Het navolgend telegram is beden ver zonden Aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Het Gemeentebestuur van Schiedam biedt Uwe Majesteiten op den verjaardag van H. IC H. Prinses Juliana eerbiedig zijn ge- lukwenschen aan. De Burgemeester, HONNERLAGE GRETE. v De hier ter stede bestaande Oranjever- eeniging heeft het onderstaande telegram verzonden. H. M. de Koningin. De 0ranejvereeniging te'Schiedam, biedt U en Uwe Koninklijke Familie eerbiedig gelukwenschen aan ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. HL Prinses Juliana. M0NTF0GRT, Voorzitter We verwijzen naar een advertentie in dit blad betreffende het gasverbruik. De vereeniging tot bestrijding der tu berculose te Schiedam houdt op a.s_. Maan dag haar jaarlijksche ledenvergadering in Maison van der Heijden. Hedenmiddag werd met militaire eer, die bewezen werd dóór de afdeeling Schiedam van den Vrijw. Landst., de heer v. d. K. be graven. De officieren van genoemde -af- deeling gaven door hun tegenwoordigheid blijk van hun belangstelling. Eenige salvo's van het vuurpeloton op de begraafplaats en het weemoedig tromgeroffel door de stad deden tal van nieuwsgierigen toe- stroomen. 1 Het Princes Theater kondigt op Donder dag 2 Mei een feestavond aan, die Mevrouw Pauline Baersmaa zal1 worden aangeboden. Da Ambachtsschool In bet schoolgebouw heeft gisteravond de algemeene ledenvergadering plaats ge had van de Vereeniging „De Ambachts school voor Schiedam en Omstreken". De- vergadering was, zooals dat de alge meene regel is in goed werkende vereeni- ginlgon, zeer slecht bezocht; er waren 5 bestuursleden en een gewoon lid, wiens excuus dus ter vergadering is, dat hij verslaggever is. Nadat de Voorzitter, de heer J. M. v. d. Schalk, de vergadering met een kort woord van welkom had geopend, las de secretaris, de heer G. W. v. Bergen Walraven de notulen der vorige jaarver gadering, welke na een woord van dank werden goedgekeurd en vastgesteld. De rekening en verantwoording over 1917 werd goedgekeurd met algemeene stemmen. Deze rekening die opende met het nadeelig slot der rekening 1916 van van f 5882.491/2, sloot met een nadeelig saldo van f3152.52, welk tekort gedekt door ,s/i van het subsidie der gemeente R'dam', zijnde f3375. Onder do uitgaven is een post van f 75.878.42 als bouwkosten voor de uitbreiding van de school en de inrichting daarvan, waarvan f75,000 'is geleend. De penningmeester, de heer v. Bergen Walraven werd met een woord van dank voor het richtig beheer gedéchargeerd. De begrooting van 1918 werd eveneens goedgekeurd. Daarop is do post salarissen met f3000 verhoogd, opdat daaruit de salarissen zul len leunnen verbeterd werden. Gerekend wordt daarbij op den blijvenden steun van Rijk, Provincie en Gemeente, van wie een verhoogde subsidie wordt ver wacht. Hierna komt aan de orde de benoeming van periodiek aftredende bestuursleden. Bij enkele candidaatstelling wordt her benoemd de heer J. M. v. di. Schalk, G. v. Meurs, J. Scheuerman en 'J. 'Vormer, De Voorzitter stelt namens het Be stuur voor dit met 1 lid uit te breiden en dit dus te brengen op 13. Hiertoe wordt besloten. De benoeming zal in do 1-oop van het jaar geschieden. Do Voorzitter stelt nu aan de orde do benoeming der commissie voor het na zien der rekening over 1918. Bij acclamatie worden herbenoemd de leden die ook; (de -vorige rekening; hebben nagezien, zijnde de heeren W. Benkers A. Jzn., A. C-ool Mzn. en C. Huison en tol plaatsvervangende leden de hoer H. B. E Blaisse, D. ,lLs G. Hzn. en J. Stegman. De Voorzitter sluit hierna de ver gadering. Gistermiddag zijn drie personen aange houden als verdacht van diefstal in bet gemeentelijk stoomgemaal. Ze zijn in be waring gesteld. Uit een schoenwinkel in het Broersveld zijn gisteren twee paar schoenen ontvreemd, vermoedelijk door oen 25-jarige vrouw. Een onderzoek geschiedt Uit den Gemeenteraad. III. ""Lichtbeperking. Voorstel van Burgemeester en AVethou- ders rot wijziging van de verordening tot tijdelijke afwijking van de gewone voor waarden voor do levering van gas en olectrischon stroom. Do beer Evers beeft in het ontwerp verordening gezien dat voor de eerste 35 M3. gas 10 cent per M3., dat is dus de goedkoope prijs, zal worden berekend, ter wijl die hoeveelheid thans is 40 Ms. Spr. begrijpt niet waarom die hoeveelheid is verminderd. Men zal misschien opmerken dat men thans minder lichtgas gebrui ken zal, maar daar staat tegenover dat men nu meer kookgas noodig zal hebben. Spr. gelooft dat men dus wel een gelijke hoeveelheid zal noodig hebben. Daarom acht hij hot billijker wanneer dezelfde hoeveelheid toegestaan blijft voor den goed- koopen prijs. De heer v. W e s t e n d 0 r pWe begin nen nu weer als verleden jaar. Daarom is ook reeds weer de opmerking gemaakt dat men erg zuinig taoet zijn. Niettegen staande de Directeur der gasfa briek in de laatste dagen reeds herhaaldelijk beeft gewaar-, scliuwd, dat bij bet gasverbruik de grootste zuinigheid in acht genomen moet worden, wil men niet weer voor het geval komen staan dat op bepaalde uren van den dag geen gas zal worden ge leverd, laat op 't ©ogenblik die zuinigheid nog veel te wenschen over. Er werd verbruikt 3405, 8680, 8890 VI3., en zelfs een keer 9260 M3., wat ver boven de toege stane boe veelheid gaat. En wat in een maand te veel gebruikt wordt, moet in de volgende maand worden ingehaald. Dat is alleen mogelijk door be perking van den gastoevoer. De Directeur heeft in deze regeling reeds strengere bepalingen willen doen opnemen, maar de commissieleden hebben getiarht van den Directeur te verkrijgen wat mo gelijk was. De Directeur heeft verklaard dat niet verder mocht gegaan worden en wat nu is bepaald, geschiedde alleen in do verwachting dat Üe bur gerij de grootst mogelijke zui nigheid zou in acht nemen bij het gebruik van gas. In den laatsten tijd beeft de fabriek weer slechte koten voor deze industrie ontvan gen. Uit goede - kolen wordt gewoonlijk ongeveer 30 M3. gas gestookt tegen nu 21 .M3. Er is dus geen sprake van om de cijfers te veranderen. De heer Evers zal geen voorstel doen; Spr. heeft de opmerking willen maken, omdat hij het nut van de verlaging van de 40 M3. tot 35 "M3. niet in ziet. Zijn meening is dat de prijs niet een prikkel zal zijn tot zuinigheid. Art. 1 wordt hierna goedgekeurd. Artt. 211 worden goedgekeurd. De geheele regeling wordt goedgekeurd met algemeene stennnen. S traatmaker s. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van de Afd. Schiedam van den Alg. Ned. Straatmakersbond, om verlenging Van het verlof voor de straat makers met 10 dageu en het toestaan van een reispenning. De Voorzitter: Aan de Commissie voor Gemeentewerken, in deze gehoord, is geen enkele reden bekend waarom de straatmakers 'zoo ver boven andere werk- üeden'bevoorrec-ht zouden worden, die ook slechts 4 dagen verlof genieten zonder reis penning. Met liet oog op behoefte aan ge legenheid 'hun tuin te bearbeiden, zou de commissie voor alle werklieden een alge meene herziening der verlofregeling willen overwegen, 'doch meent het gedane verzoek voor een gunstige beschikking te moeten ontraden. B. en VVl hebben zich' met dit advies vereenïgd en stellen voor dienovereenkom stig te besluiten. De heer DinkelaaT kan zich wel met het voorstel van B. en AAL. vereenigen. Een parüeeie wijziging van het voorstel keurt ook hij ai. Als 't verlof voor werk lieden wordt gewijzigd zal de regeling daar omtrent voor alle werklieden onder de oogen gezien moeten worden. Spr. wit naar aanleiding hiervan aan dringen op Verkorting van den arbeidsduur met het oog op 'de weinige voeding die de menschen op het. oogenblik hebben. De S. B. Bi. heeft reeds een onderhoud met het College van B. en W. gevraagd, maar als raadslid wil spr. aandringen op een spoedig onderzoek omtrent deze zaak. De heer mr. v. Baren stemt toe, dat het moeilijk is 'om anders op het adres te adviseeren dan door B. en W|. is gedaan. Spr. zou echter geen bezwaar hebben dat het laantal RejloJ&a^ea .werd .uitgebreid. Maar dan zou dit niet alleen moeten' ge schieden voor de stra-ibmakors, maar voor alle werklieden. Spr. zou willen voorstellen het aantal verlofdagen per jaar uit te breiden tot één week voor allo werklieden in dienst der Gemeente. De Voorzitter: U bedoelt tcch dat dit voorstel zal worden gesteld in handen van B. en \V. om advies? Do heer mr. v. Baren: Zoo bedoel ik het Het voorstel wordt door verscheidene leden ondersteund. Het wordt nu gesteld in handen van B. en Wu om advies. 1 Op het adres wordt beslist overeenkom stig het advies van B. en Wl Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van Politie te Schiedam op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: bril in étui, bril, pet, glacé handschoen, sleutel, kindenmuts, portomonnnie inhou dende 4 ct. Bij vinders: hondje, Dries, Breeds Ir. 4; Fransch leerboek, Wagtendonk, Steenstr. 171; papieren geld, Swartjes, 2a Turn 's. in gel 20; portret, Slicker, W.-Franjceland- '■chestr. 140B; manchet, JIuizer, Hendri- nastr. 17hondenpenning Schiedam 167- 1918, v. VI iel, Piet Ifeinstr. 24; bruin lederen porlemonnaie, Wies, Maasdijk 144B spaarbankboekje, Nieuwenburg, Stationstr. 134; kioderportemonna'ie met inhoud, Do- minicus, Nassaustr. 57; paar dameshand schoenen, Landsbergen, Slaüonstr. 11; por- remonnaie met inh., Verbaan, Voomschestr. 14; dameshorloge, wed. Vermaat, Brug- manstr. 42; R.-K. kerkboek, Eijkenbroek, Hofje van Vrijland; sleutel, Korde!, Jaco- bastr. 2; streng touw, Zeeuw, Prinsen- steeg 32; enveloppe met inh., v. Dijk, Bamlaan 4917; schooltasch met inhoud, Uroenendaal, Lange Haven JOO. folksbadhals. ïn de week van 2127 April 1918 wer den genomen 455 baden. lste klasse: kuipbaden 18, regenba- den 58. 2de klasse: kuipbaden 8, regenbaden 361, kinderbaden 13. Gedurende de maand April 1918 wer den genomen 1822 baden. f lste klassekuipbaden 53, regenba den 82 lj 2de klasse: kuipbaden 40, regenbaden 1479, kinderbaden 29. AGENDA: 30 April. Geb. Spoel. Vereen., 71/2 uur. Bouwmij. Kortland. Algem. Verg. aandeelhouders. 30 April. MaSson v. d. Heijden, 7Va uur. A. A. Z. S. 'Ledenvergadering, lieden tot en mot 30 April. Casino, 73/i uur. Gezelschap Nap de 5a Mar. Pieper en Sperling. Kluehtopor-ette. [leden lot en met 30 April. Circus-Schouw burg W/ó u. Gez. Spree. De Rem- plafant. 30 April en 3 Mei. Groote Schouwburg, 8 uur. Rotterd. Toon. Rosa Bernd. 30 April. Boneski, Coolsingel Rotterdam, 8 uur. Econ. Bond. Vergadering van leden en belangstellenden. 30 April. Gr. Doelezaal, 8 uur. G.emengd Koor. Dir. Georg Rijke. Grosse Messe in C-moll. 1 Mei. Groote Schouwburg, 8 u. Het Too- neel-Royaards. Fientje Beulemans (populaire voorstelling). 1 Mei en volgende avonden. Tïvolï- Scbouwburg, 8 n. Kaat Mossel. 1 tot 7 Mei. Casino, 8 uur. Operettege zelschap „De Ilaghe zangers". De arme student. BEZOEKT DF, LID DER TWEEDE KAMER'. Centrale Raad van Beroep. Do Centrale Raad van Bieroep te Utrecht behandelde het hooger beroep van de Rijks verzekeringsbank' tegen de uitspraak van, den Raad van Blsroop te Rotterdam, hou dende vernietiging der beslissing van de .Blank, waarbij aan II. V., sjouwer, te Schie dam, ingaande 29 Oct. 1917, een rente is toegekend van f0.47i/o per werkdag naar 35 pet. inv., ter zake van een ongeval, waarbij zijn linker onderbeen, is gebrokian. Do Raad kende rente toe naar 50 pot. inv. De Centrale Raad vernietigde d© uitspraak en handhaafde do IBlmkbeslisring; Het hooger beroep van M. S., vormen- ijzergieterij te Schiedam, tegen de uitspraak van den Raad van iB|noep te Rotterdam, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij hem ter zake van een ongeval na 1 Sopt. 1917 meerdere schadeloosstelling is geweigerd, op grond dat hij, niettegenstaande het ver lies van ongeveer l1/» lid van den. 1 inker middenvinger, weder geschikt is tot het verrichten van zijn gewone werk. De Cen trale Raad bevestigde de uitspraak. •IIUAUUJUJ-Juasi 8 S.JA-'

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2