He oorlog. Woensdag 8 Mei 1918 TYCHO BRAHE. 718te Jaargang, No 15746 Intercomm. Telefoon No. 103. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten oi verordenin gen voorgeschreven en andore officieele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet. Ingekomen is een verzoek vua A. J. BAKKER Ce., om vergunning lot het oprichten Van een kuiperij in liet pand Buiiephayenwetg 140," kadaster Sectie L, rio. 2194. Dit verzoek is met de bijlagen cp de Secretarie ter visie gelegd. Op Woensdag 22 Mei a. s. des v.m. 11 Va uur zal ten Raad- huize gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of sehrif telijk too te lichten. Gedurende drie dagen voor net tijdstip hierboven genoemd, kan op de Secretarie dei Gemeente van de schriftuiea, die ter- zate mochten zijn ingekomen, keunis wor den genomen. Volgens de mrispiudeutie zijn niet tot het beroep op een beslissing ingevolge do Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 lier wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner lerlen zijn verschenen, teneinde hun be zwaren mondeling toe te lichten. Aangezien het deskundig onderzoek nog nie' geëindigd is, is de beslissing over de aanvrage van do firma MAK KINK Co te Rotterdam, om vergunning tot hot op richten van ban fabriek voor het vervaar digen van technische, gummi-artikelen in het pand West vest no. 2, kadaster Secti C, no. 1079 met een stoomketel va,n 4Vs M2. verwa.rmi'ngsopjx^rvlak en een elec tromotor va.n 20 P.K., drijvende div-"i-3e machines, VERDAAGD. Schiedam, 8 Mei 1918. tiymuasium Schiedam. Aangif.e voor het toelatings-examen, te 'houden in de eerste helft van Juli, kan •geschieden tot '15 Juni, schriftelijk aan bet adres Van ondergetekende of mon deling op zijn spreekuur.- 'sMaandags van 2—3 of 's Woensdags van 1011 uur. Vereischt wordt opgave van adres, vol- iedigen naam, datum en jaar van ge boorte en laatst bezochte school. De Rector, Dr. A. HENGEVELD. Distributie genees-en verband middelen. tot aflevering en vervoer in. geen geval zal worden gevolg gegeven, wanneer -een dergelijke opgave niet zal zijn ontvangen; en dat houders van partijen der hier- bedoeldie geneesmiddelen bij het doen van een opzettelijke onjuiste opgave, of bij het nalaten van, het doen van een opgave zich blootstellen aan inbezitneming hunner voor raden. De Alinasterieele beschikking ligt voor be langhebbenden ter inzage aan het Distri bubebureau alhier," Oude Kerkhof 4. Schiedam, 8 Mei 1918. Bericht. Donderdagavond verschijnt de „Schledamsche Courant" wegens den Hemelvaartsdag niet. BUITENLAND De Bui gamees ter van Schiedam vestigt dt aandacht van 'belanghebbenden op, dat bij beschikking van den Minister v-sn Landbouw, Nijverheid en* Handel, -.Ld. Mei 1918, no. 23304, fefd. Crisiszaken, is vastgesteld een di-.Lilbutic-regeling van ge netsnriddelen, verbandmiddelen en voor werpen voor,geneiskundig gebruik; brengt voorts ter kennis van belangheb benden, dat van (de. onder hunne boras ting zich bevindende geneesmiddelen en verbandstoffen, als bedoeld in art. 2 van de voornoemde, distributiercgeling, opga ve van voorraad behoort te geschieden aan het opgericht Rijks Distributiekantoor vo'-'- geneesmiddelen, enz., Oranje-Nassan- ktan 13, Amsterdam, telefoon Zuid 16Oh' directeur de heer J. Jonkman; vestigt er de aanklacht op, dat overeen komstig punt 3 van voornoemde beschik king. regelende het vervoer en, de aflevering van enkele geneesmiddelen," aan evenfcueele aanvragen om ontheffing van. het verbod Roman uit het laatst dear 16e eeuw, naar het Dei&nseh van VILHELM OSTERÜAARD. •3) „Ik ben te arm, dan dat twee Joachim- daalders mij gelukkig konden maken," zei Johannes Pratensis. „Maar ik heb een in val die mij misschien -helpen kan, om mijn innigs ten. wemsch vervuld te ktijgen." „Een inval?" vroeg Tycho. De ander knikte bevestigend. ,-H.ior kan ik niet vooruitkomen. Zoo- tds jij in het geheim dio astronomie be oefent, zoo besteed ik al (mijn tijd aan een andere groote, merkwaardige kunst, die wd in nauw verband staat met de wetenschap der medicijnen, maar die toch weer een bijzonderen aanleg vereischt" i „Daar heb je mij vroeger nooit van ge sproken, vriendlief," antwoordde Tycho Bra ke, wel wat geraakt „Maar vandaag zal ik het dan toch eens doen. Ik ben erg opgewonden en nu ein delijk wil ik mijn hart wel eens uitstor ten... Ik heb van allerlei alchymistische proeven genomen en ik mag me dus al onder de ingewijden rekenen. Maar toch kunnen we hier niet genoeg vooruitgaan in dezen tak van wetenschap, omdat het ons ontbreekt aan beroemde alchymisten, die ons door hun voorbeeld inlichten. Nu heb ik al1 een hoogst-eigenaardïg mensch Tan de Fronten. Het Duitschte- offensief. De ooiloggeorreepondtenl van de „Vör- warts", d'r, Adolf Koster, herinnert er aan, dat sinds Oct 1914 het grootste deel van hat 'Noord-Franache kolenbek ken. hetwhlk in vredestijd tweederde van fl'c gehcele productie levert, in Duitsche hand'en is. Met 'des te grooter energie hebben d'e FransChen zich geworpen op de districten, welke Run nog ter beschik king zijn geblepren. Tot Vlak achter het front bewqrken zij hun 'mijnen. Thans ligt pinds eegiige, weken. ook het industriebek ken van Béthune ond'er zwaar vemieti- gingsVuur. Sinds 4 Mei t wordt de hoogstbe- langrijke industriespoorlijn Béthune,—Lil - Iers en 'Aire van nabij bedreigd Van uit den Es trai res sector. Ook heden niet veel nieuws van het plachtveld. 'Fransch, legerbericht. Wedferzijdscha artillerie-actie ten noor den en ten z uitten fvan de Avre. Een Duitsche overval op een onzer kleme posten ten Westen, wan Hangard' mislukte Daarentegen maakten, Wij bij ben kleine onderneming .m dezelfde sReek gevang nen. Niets te melden, van het overige front. Engelsch legerbericht. Wij voerden vannacht een welgeslaagde raid nit nabij Nteuvill© Vitasse,; enkele gevangenen en drie mitrailleurs vielen in onze- handen. Aan onze zijde slechts en kele verliezen. Een vijandelijke c verval bij Boyelies Werd afgeslagen. Voorts luidt het communiqué van 'Huig: Onze artillerie ©rs. die des vijands wa ren zeer actief ten N. van de Leie en ook eenigeximate op andere punten van het front. Overigens geen nieuws. England. Politieke kentering? De „Times" verneemt uit Christiania: Volgens berichten uit Rusland, langs onaf hankelijke Zweedsche en Nederlandsche Kanalen verkregen, zijn de geruchten om trapt de onderewrping van de Bolsjewi- kische regeering ongegrond. Zij zijn waar schijnlijk het gevolg van een ontwikkeling in gematigden zin van het sovjet-bestuur. Trotzki's pleidooi voor verplichten arbeid noodzaakte de volkscommissarissen om Ae anarchisten te bestrijden, juist zooals Ke renski's regeering de Rolsjewikï moest be strijden. Behalve do vorming van een nieuw leger, is het meest geruststellende ver schijnsel, dat de a mb te na pen uit d|3 Ke- leeren kennen: Hij beoefent de goudmakerij en, ofschoon hij maar van zeer lage af komst is, weet hij toch meer dan de mees ten. Ik denk, dat ik met hem maar een overeenkomst aanga, dan kan ik tenminste vooruitkomen in de wereld. WjHen we hem vanavond samen opzoeken, nog éér men de Noorderstadspoort sluit?" „Waarom niet?" anlwoo'dde Tycho Rra- he. „Alchemie en -astronomie zijn immers zusterkunsten. HJet kan dus heel best zijn, flat ik zelf «ok lust krijg in het goud- maken, als ik het zoo van nabij zie. Waar zullen we elkaar dan ontmoeten?" „Kom mij halen aan mijn kosthuis bij Laurids Geweermaker, zoodra het half ne gen is," zei Pratensis. „Dan zal het mij makkelijker vallen er even tussckenuit tc gaan. 't Komt nu iederen avond tot opstoot jes tusschen studenten en matrozen en oude Meester Laurids houdt mij met kracht en geweld tegen, iederen keer als ik na donker nog de stad in wil.. „En zijn dochter, de schoone Edele, maakt zich nog meer ongerust, dat je eenig letsel kan overkomen?" vroeg Tycho Brahe, wol een beetje plagende. „Daar heb ik haar niet naar gevraagd," antwoordde J-ohannes Pratensis kort. „Met vrouwen ©n met vechtpartijen houd ik mij ijdet op; ik heb nuttiger dingen te doen...' ,Ik ook," antwoordde Tycho Brahe, o-p een toon, die niet minder bedachtzaam klonk, dan die van zijn ouderen kame raad. „Ik ga nu naar huis, naar mijn riüriski-periode don arbeid hebben hervat. Het gevolg hiervan was eejn merkwaardig! heryjuel van de orde, in hiet hijzonder hij de distributie Van levensmiddelen. Vele 'dingen, die vnoeger niet gedaan konden vo pion, -zelfs niet na ellenlange rode- voeringen, worden nu door het volk ver richt, onder invloed van den groeienden haat tegen do Duitsche onderdrukkers. De ,»ïimes" merkt hierbij op: 'De ge allieerden, wier vertrouwen ia het Rus sische volk hooit is verdwenen, moeten elk teeken van stemmingsverandering met voldoening en hoop begroeten. Het schouw spel van de Duitsche diplomatic, waardoor het „zelfbeschikkingsrecht" en de leuze „geen annexaties" werden omgezet ia een V-olkorncn ontleding van Rusland, alsook het lot van de Oekraïne geven een inzicht in de Duitsche goede trouw en vriend schap, dat de Russische gevoelens in op stand heeft gebracht. De 'hulp der ge allieerden moet geen eigen belang be- oogen, maar die van Rusland, alsmede de beginselen waarvoor de democratieën zich hebben vere-enigd- Rusland is''n.noodzake lijke deelgenoot in den bond der natiën. Het is feen geruststjeling te webqn dat fle eenigo natie onder de geallieerden die op het o ogenblik hulp, onmiddellijk ea in voldoende mate, kan verlednen, c-ok be reid is öit te doen, wiannejelr daartoe ep be hoorlijke wijze het verzoek werd gedaan. Geen negej&rmg, geen volk, van Europa -af 'Amerika zou er ooit aan denken ,Tapa:i daartoe ordpr te gevfèfti. De geallieerden en Amerika zijn zich iptegendeel' er vin bewust, dat, Wanneer Japan zulk eon mis sie zou 'ondernemen, hat dit zoc doen uit overwegingen -etener -Verheven ver-vooruit ziende politiek. Oekraïna. De toestand. De „Daily News" verneemt uit Moskou: De tegenstand tegen, de Duitsche overheer- sohing iu de Oekraïne is zoo krachtig, dat de Rada den steun verloor, zelfs van de hoogere klassen der bourgeoisie. De anti-Dudtsche gevoelens kwamen tot uiting bij de moeilijkheden, in verband mot de graanopzameling. Kleine revolutionnaire benden maakten hét den Duitschers onvei lig. Toen generaal Eichhom, op 26 April vergaderingen verbood, zonder de Rada daarin te kennen, was de maat vol'. Op 28 April werd de zitting van de Rada door Duitsche militairen gestoord. Een Duitsche luitenant begaf zich naar den president, terwijl troepen de zaal vulden, en officie ren schreeuwden: handen omhoog, stilzit ten! Zij riepen daarop de namen af van verschillende ministers. Ëen, die antwoord de, werd gearresteerd. Dr. Harold Williams, de Russische cor respondent van de „Daily Chronicle zegt, dat de Duitschers bezorgd zijn over de ge beurtenissen ia-de Oekraïne. De vrede met dit land is niet duurzaam. De boeren wei geren de levensmiddelen uit te leveren. De regeering moet gedwongen worden het ver drag na te komen. Het is niet zeker of Betman Skoropadskï pro- of anti-Duitsch is, maar dr. Williams gelooft dat hij- anti- Duitsch is, en alleen."" beproeft zich zoo goed mogelijk fce redden, tikoropadski was vroeger een uitnemend officier in het Rus sische leger, een goed patriot, die niets met politiek had uit te staan. De „Kolin. Ztg." bestrijdt de opvatting, dat de ommekeer in' de Oekraïne een, ver- slechting van den toestand is voor Duiisch- land. Het is nog volstrekt niet bewezen, da: de Kadetten <;u Oiotobriston do hond in hot spel hebben. De nieuwe mannen, gelden hier niet als Groot-Russische impe rialisten van het oude regime, maar als vertegenwoordigers van het burgerschap, dat opstond tegen de onhoudbare toestan den onder de gevallen regeering en zijn rechtmatig aandeel aan de staatszaken, edscht. Dat de nieuwe mannen eerlijk zich moeten plaatsen op den bodem van de nieu we feiten, indien ze met de Duitsche inili- goeden Francisct Rïpensis, die in waar heid meer een vriend van. gelijken leeftijd voor mij is, dan een leermeester of men tor. ïk zal je vertellen, beste Johannes; hij en ik vinden herhaaldelijk nieuwe aan- knoopingspunten in onze wetenschappelijke onderzoekingen; Rïpensis in zijn medicij nen, ik in de heimelijke beoefening van die astrologie.... De groote zonsverduistering, die we vandaag hei ben waargenomen, geeft mij aanleiding tot beschouwingen, waar ik met mijn vriend en leermeester eens over praten wil. Ook wil ik er een La- tijnsck gedichtje op maken en daarmee zal de tijd al heel gauw omgaan voor van avond 1" Al pratende waren de jongelui tot vlak voor de Onze lieve Vrouwekerk gena derd, waarvan de xeuzenhooge toren en de met koper overdekte spits zich scherp affeekenden tegen den lichten, onbeweeg- lijken hemel. Tycho Brahe groette den ka meraad vriendschappelijk en stapte toen met veerkrachtigen tred schuin over het Lieve Yrouwekerkhof, en zoo vervolgens, tot hij de woning van Magister Ripensis, in de Kanunnikstraat, bereikt had. Johan nes Pratensis was langzaam den tegjen- overgestelden kant uitgegaan, om zijn ka mer in de Kloosterstraat, bij Meester Lau rids Geweermaker op te zoeken. HOOFDSTUK II. Juffrouw Edele. Het was een klein, vierkant vertrekje fcaire autoriteiten in het land nuttig wil len samenwerken, dat zal dezen grooten politici zeker duidelijker zijn dan de doc trinaire ministers van het kabmet-Jïolo-e- boewïts, die <te verleende diensten zoo spoedig vergaten. De verlangde leading van het nieuwe staatswezen geeft den nieuwen mannen voorloopig tot alles anders gelegenheid dan tot de verwezenlijking van federalistische ■neigingen in nauwe samenwerking met de bolsjewistische machthebbers in "Rusland. Van beslissende beteekenis is, dat de bet man de op het vredesverdrag gegronde eischen van het opperbevel schriftelijk er kende - De Duitschgezinde hetman. De iESerlijnsoh© correspondent van de „Kölü. Ztg." zegt, dat op grond vanmede- deelingen van meest betrouwbare zijde te Kjef kan worden vastgesteld, dat de be ginselen, waardoor de nieuwe hetman zich laat leiden, zijn het behoud en de verster king van de nationale zelfstandigheid der Oekraïne in nauwe aansluiting met de cen trale mogendheden, in het bijzonder Duitschland, met uitsluiting van alle groot- Russisch streven. De hetman heeft een langdurige bespre king gehad met den Duitschea gezant, dat een aeer bevredigend verloop had en waarm in het bijzonder betreffende de toekom stige politiek der zelfstandigheid van de Oekraïne en de afwezigheid van groot-Rus- sische ne'gingen zeer bevredigende verkla ringen werden afgelegd. Finland. Finscih legerbqr i c ht. Hel finsehe hoofdkwartier te Wasa be richt d.d, 4 MeiDe overwinning op dos Roode Garde is thans Volkomen. Frcde- rickshamm, de laatste stelling der revo lutionairen, is genomen. Een 'afdeeting rui terij is de stad binnengerukt en kort daar na een gedeelte van hen ander regiment De buit bestond uil tiejs kanonnen, 20 mitrailleurs, .1000 geweien en twee bewa pende Russische; schepen. In Kottea wer den .tweei gepantserde treinen met een zwaar kanon en 12 ïnitrailleprs -;yi boven dien nog 30 kanonnen, '11 mitrailleurs en 400 geweren buitgemaakt In Kottea werdén 4000 ep, te Frede- rickshainuu 300 man gevangen genomen. Engeland. In het Lagerhuis stelde Asquith een vraag betreffende flen brief aan de pers van generaal Maurice, die tot voor korten lijd een hoogc positie 'bij het ministerie van oorlog bekleedde en thans in actie ven dienst is, -ia welken brief Lloyd George en Bonar Law 'beschuldigd, worden aan het Huïs misleidende mededeelingen 1e hebben gedaan betreffende de uitbreiding van het Britecho front ten de totale sterkte der .Britsehe troepenmacht aan het wes telijk front Asquith vroeg, welke stappen de regen ring voornemens is ta doen om het huis in staat te stellen de verklaring van Mau rice te onderzoeken. Bonar Law antwoordde,, dat de brief van Maurice tweet kwesties aan de orde had gesteld, n.l. -lo, een betreffende de mililairei discipline diet door het schrij ven yan zulk eqn brief wordt in gevaar gebracht, en 2o. dei 'waarachtigheid der ministeriele verklaringen. De eerste wordt door den legerraad langs den gewonpp weg behandeld en wat de tweede be.treft, er zullen, daar deze de eer dor ministers raakt, twee rechters worden aangewezen om op te treden als eereraad, die. een onderzoek zullen instel len paar de beschuldiging omtrapt de mi- nisterieejle, onjuiste verklaringen en daar over zoo spoedig mogelijk ve.rslag zullen uitbrengen. op de bovenste verdieping van het huis, waarvan het venster op straat uitzag. Hat deed tegelijkertijd dienst als slaap- en stu deerkamer. Het grootste deel ei' van werd ingenomen door een breed ledikant, met gordijnen, en daar tegenover stond een groote eikenhouten kast, waarin de eige naar alled'ei merkwaardige dingen bewaar- de: een komfoor, een smeltkroes, vreemd gevormde distilleerglazen van donker glas en een paar handschriften, verguld op snee, dio zeker nog van vóór de uitvin ding 'der boekdrukkunst dateerden. Johannes Pratensis stond voor de kast, waarvan hij de deur opengedaan had, zoo dat men de distilleerkolven en andere ap paraten in volmaakte orde op de planken zag staan. Ilii had er een klein fleschje uitgenomen, en, terwijl1 hij het tegen het licht hield, schudde hij 'den inhoud eens heen en weer, of hij zoo alleen de sa menstelling kon waarnemen. Tegelijk schud de hij het hoofd, zette de flesch weer op de plank en deed de kastdeur zorgvul dig op slok Toen trad hij aan het venster en keek uit. De zon scheen nog warm op het dak en den gevel' van het huis. Yanwaar hij stond, kon hij over de lage muren van 'de slad heenzien tot heel'emaal aan den toren van de Noorderpoort. Daar even buiten woonde de man, dien hij dienzelf den avond nog, in gezelschap van Tycho Brahe, wilde opzoeken. Maar om welke reden had hij zijn vriend eigenlijk ge- Bonar verklaarde erin te zullen toe stemmen, geien, eereraad te doen instellen, voor dat de zaak in het Huis is bespro ken. Asquith .deelde in het Lagerhuis mede, dat jhij zal Voorstellen 'oqn commissie uit het Huis te bepocynen, in plaats van twee rechters, .ten «jade een 'onderzoek in te stellen paar aanleiding van 'de verklarin gen van Maurice. De, 'bespreking hierover zal Donderdag plaats, hebbqn. Dnitschlanti. De kiesnechth'ejr vorm i ng. Het Huis Van Afgevaardigden voiwierp bij de voortgezette behandeling van het ontwerp tot grondwetsherziening die. voor stellen van het centrum betreffende de waarborgen bij de kiesrechthervorming. Voor stemden het Centrum, de Poten, de tot geen 'pantij behoorende afgevaardigde Kardoff en 'de vrfj-conservalieven Brodt en dr. Arend. Een voonstel-Bredt Om voor wijziging vaa de grondwet 'en van het kiesrecht voor landdag en gemeenteraad een meecderheid van twee derden verplichtend te stellen, werd ingetrokken. Het Huis bracht de tweede lezing ten einde. Het ontwerp werd volgens de re dactie der commissie en met vei werping van het waarbogenvoorstel van het Cen trum aangenomen. Hiermede is de tweede lezing Van öe kiesrechthierziening afge- I o o pen. Do derde lezing begint op 13 fifeï Een Indisch vorst b.ij d.c n keizer. Een officieel AV. B. meldt, dat de keizer gisteren den ïndischen Radjah Kamar Pra- tap in 'audiëntie ontving. Roemenië. De vrede met Roemenië, gesl oten. Het vredesverdrag met Roemenië is gis termorgen te elf uur door de gevolmach tigden van de vier verbonden mogend heden geteekend. De plechtige sluitingszit- ting, waarin de onderteekenmg geschiedde, had plaats onder voorzitterschap van staats secretaris v. Kuhlmann in het kasteel Ko- troceni, en wel in dezelfde zaal, waarin indertijd besloten werd tot de deelneming van Roemenië aan den wereldoorlog. De vrede zal heeten „de vrede van Boekarest". De tekst van het verdrag zal weldra worden gepubliceerd. De onderhandelingen te Boekarest waren gisteravond definitief beëindigd, zoodat de onderteekening van het verdrag op heden morgen kon worden bepaald. Aan den voor avond had generaal v. Mackensen alle aan wezige gedelegeerden tot een maaltijd ge- noodigd, waaraan ook de minister-presi dent Marghiloman, de minister van bui- tenlandsche zaken, Arron, en. de overige Roemeerische onderhandelaars deelnamen. Generaal Mackensen wees in een toe spraak op de beteekenis van den verrich ten staatsmansarbeid en wenschto de ge volmachtigden geluk inet de verkregen re sultaten. Hij wees er verder op, dat met den Roemeenschen vrede de oorlog in het oosten zijn einde heeft gevonden. Tevens uitte hij de hoop, dat Roemenië op den grondslag van den vrede een gelukkige toekomst zal tegemoet gaan. Minister Rurian en de O.-H. vredesdele- gatie zijn gistermiddag naar Weenen terug gekeerd. Ter zee "Viiegeractie, Een officieel' telegram van het Ag. Stof. meldt uit Rome, dat 4 Mei bij Triest drie vijandelijke watervliegtuigen In een luohtge- eeht werden neergeschoten, waarvan er twee naar 'do Italiaans die basis konden worden gebracht. vraagd, mee te gaan? Zou 't maar niet beter zijn geweest, om geen getuigen te roepen bij dat bezoek? Johannes Pratensis keek verstrooid uit door het dikke, groenachtige glas van de ruiten. Rij sloeg er geen acht op, dat dè zon til' lager zonk achter de daken en torens en dat de kanier in schemerlicht gehuld was. Toen werd aan de deur geklopt, zacht en schroomvallig. Eierst hoorde Johannes hoc niet, maar toen er nog andermaal en nu "wat luider geklopt werd, keerde hij zich toch om: „Binnen!" riep hij, nu niet zoo heel best gemutst, omdat hij zoo gestoord werd. De deur ging open en een jong meisje trad binnen. Zij was gekleed in een een voudige, donkere japon, die echter op- gevroolijkt werd door den witten hals doek en niet 't minst door haar eigen lief talligheid. Ze was blank en' had blond haai- en een paar groote, sprekende oogen. „Vader laat vragen, waarom u vandaag niet deelnam aan onzen maaltijd?" zéi ze. „Toen hij bij u anklopte, heeft u niet eens willen opendoen en daarom hééft hij mij niet hierheen gestoord, om te zeg gen, dat b.ij u graag nog even spreken wilde, eer -het bedtijd werd," Wordt vervolgd.) Dom courant waotiflnt dag«!yki, met ult- tondormg Mn Zon- en Feestdagen Frys per kwartaal, mot inbegrip san 5 els. incassokosten: 3 1.80; franco per post f 1.16. Prya per week: 10 cents. Afaonderlpke numntors 3 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertonticu voor het eerstvolgend nnm- mcr moeten réir twaalf uor aan het Bureau besorgd zijn. Een bepaalde plaats van advevtontiiiu wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMS Ptijs der Advertentidnra. 18 regeli f 1.30; iedere iegel meer 35 cents. Seclames 50 centa per regel. Advertentiën en Seclames in het Zaterdagavondnonuner met 10 verhooging. Incassokosten 5 centa; postkwitaotieg 10 cents. Tarieven van advertentiën bij abonnement rijn aan het Bnrean verkrijgbaar. Dagelijks worden Kleine Advertentiën op genomen a 40 cents per advertentie van hoogstens 30 woorden, ieder woord meer 2'/s cent, bq vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. 478 105 /a^irjuaaau3Bt^.ig*u3i

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1