reikte verroorbe wij7.on. Deze bewijzen, ver voer be wijzen A, dienen dus voor aanvoer van do eieren van do producenten, naar do opslagplaatsen der 'door do It. C. T. aangewezen vereent gin gen en handelaren. Om nu tie eieren, die naar "dio opslag plaatsen zijn aangevoerd, te kunnen bren gen naar <1 fcgemoenten, zullen door de R. C. T. aan die vteieetugingen on hande lbaren venmerbe wijzen B, worden uitgereikt. Er zijn Mus 2 soorten viervoet-bewijzen, namelijk lo. vervaar bewijzen 'A, voor aanvoer var eieren van de producenten naar de opslag plaatsen 2o. vervoterbetvijzen B, voor vervoer der in de opslagplaatsen aanwezige eieren naar 'de gemeenten. Do gemeenten, clio de eieren ontvangen en 'daartoe haar wensch hebben te kennen Regie ven, zullen van die ei'eren een nader te bepalen deel moeten bestemmen voor zieken en zwakken in de gemeente. VI iegeraatnval. Het motorvischVaartuig Rotterdam 38 is gisterochtend dwars van Scheveningen 10 mijl uit do knst aangevallen door vier B'uitsche vliegtuigen, waarna de bemanning het schip verliet. Nadat de vliegtuigen ver dwenen waren is fvj bemanning weer aan boord gegaan en den Waterweg binnengeko men en opgestoomd naar Rotterdam, Het «chip is onbeschadigd. 'Toezicht Eier- en PIu.i.m- vee vereeniging.e.&. De minister van "landbouw'heeft mèt in trekking van zijn besluit, waarbij aan den heer H. B. Beaufort, op zijn verzoek, tij delijk ontheffing werd verleend van 'de waarneming zijner functiën van lid en se cretaris Mer Rijkscommissie van' Toezicht op de Eiervereeniging en de Pluim veever- eeniging, en tijdelijk met de waarneming dier functiën werd belast de hteer F. B. Löhnis, oud-inspecteur van den landbouw, den heer F. ~B. Löhnis eervol onthe ven van de tijdelijke waarneming dezer functiën ouder dankbetuiging voor de door hem in die functiën bewezen diensten, i Uitwisseling van krijgs gevangenen. Reuter seint uit Londen: Een lid van de Nederlamdsche Sociëteit te Londen deelt San de „Times" mede, dat volgens ge ruchten in eoedingelicihte kringen, een van 'de moeilijkheden die bij 3e onderhande lingen over de krijgsgevangenen in Den Haag zijn gerezen, ontstaan is door het aandringen van Duitschland op het vrijla ten van de bekwaamste duikbootcomman danten om lien te gebruiken voor aanval len op de Amerikaansche eonvooien in den 'Aüantischen Octeaan. Een hulde aan de N. 0. T. De correspondent van de British' News seinde Zaterdag uit Londen, dat het or gaan van het Engelsche ministerie van itoophandel {Board of Trade Journal/ met waardeert tig van het werk van de N. 0 T. spreekt. Het stelt in het licht, dat het, wegens de groote macht, die de N. 0. T. bezit en het krachtdadige controle-stelsel, zeer zelden gebeurt dat de importeurs hun ■verplichtingen niet gestand doen en boe ten betaald moeten worden. De trust lieeft een afdoende macht over de importeurs van goederen welke voldoende geacht wordt om Wet beoogde doel te bereiken. Het blad doet dan eenige mededeelin- over het rants oeneer in gsstelsel voor ze kere artikelen en besluit met te zeggen, dat „alle geallieerde mogendheden in de we- derzijdsche voordeelen'deelen. welke voort vloeien uit de controle die de zeer deug delijke organisatie van de trust uitoefent." 1 Suiker. De minister van landbouw heeft, met ingang van 1 dezer: 1. opgeheven de rijkscommissie van toe zicht op de suïkervereeniging, onder toe kenning van- eervol ontslag aan! voorzit ficf, leden en secretaris van die commissie en onder dankbetuiging voor de door hen in die commissie aan den lande bewezen diensten 2. a. bepaald, dat het Suikerdistributie kantoor in den vervolge zal zijn genaamd Rijkskantoor voor Suiker b. dat in alle beschikkingen en bekend makingen in stede van de rijkscommissie van toezicht op de Suikervereenigmg en van het Suiker distributiekantoor zul wor den gelezen: Rijksknntoor voor Suiker. Het conTflol. Reuter's bijzondere dienst seint uit Lan den 1 Het voregere parlementslid Thomas Gib son (Bowles schrijft aan de „Times": Het oorlogskabioet is, door zich nederig te onderwerpen aan den Jaomdigen! eisch van Nederland nopens het comvooi, tot art. 61 van de Verklaring van Londen terug- gekeeid, dat lang geleden veroordeeld, nie tig verklaard en, naar men meende, met schaamte voor altoos begraven was. De aan Nederland gedane concessie is heel gevaarlijk. Hoe gevaarlijk zullen wij mis schien op een goeden 'dag ervaren, als het te laat is. Wij hebben niet vernomen, of onze bond- grnooten in de regeling toestemmen. Tenzij dit het geval is, zal onze tegemoetkoming dit Hollandsche convooi niet vrijwaren voor een rechtmatig onderzoek door andere oor logvoerenden/bijv. Japan en de Vereanig- do Staten, die er beide belang bij' hebben, om zich van het onschuldige karakter van de reis te vergewissen. Of een van beide dan wel beide zich zullen onderwerpen, gelijk wij ons onderworpen hebben, moei; nog afgewacht worden. Immers, dit zou beteekencn. dat bun ontwijfelbaar recht tot onderzoek geloochend en aan de uitoefe ning ervan met geweld tegenstand geboden kan worden. Ook blijft bet mogelijk, dat het convooi door Duitsche duikbooten aange vallen wordt. Heeft Duitschland cr zich toe verhonden, dat het convooi daartegen gevrijwaard zal zijn, gelijk wij op ons ge nomen hebben het voor onderzoek le vrij waren. Aals dat niet hot geval is, blijft het eenig werkelijke gevaar voor deze schepen, die een gewettigde reis doen, nog bestaan. Is dit daarentegen wel het geval, dan zal do reis ondernomen worden in omstan digheden, die geen neutrale mogendheid in geen enkelen ooi-log nog heeft kunnen verkrijgen. OYERSCHIE, 9 Juli. Gistermorgen zijn hier in bewaring gesteld twee bewoonsters van een woonwagen, die in oen groen- tenwïnkol om aardappelen kwamen en bij hun vertrek een levensmidilelenbo'-kje voor twee personen, dat op de toonbank lag, hadden medegenomen. Met dat boekje heb ben ze in een anderen winkel aardappelen gehaald en vervolgens bun verklaring de rest der bonnen weggeworpen. "^STADSNIEUW S Bijzondere regelingen. Levensmiddelen. Week van 813 Juli. Op bon 146 1 ons witte boonen, 23 ct. per pond, of bruine boonen 11 ct. per pond, of capucijners 27 ct. per pond, of groene erwten, 11 ct. per pond. Op bon 148 jtya ons gort, 13 ct. per pond. Op bon 150 1 ons eenheidsworst, 55 ct. per pond. Op bon 151 1 reep chocolade, 12Vs ct. Op bon 153 1 ons kaas naar keuze, Goud- sche volvet 78 ct. per pond, idem met rijksmerk 80 ct. per pond, idem 20 pCt. 37V2 ct- per pond. Edammer 40 pCt. 'V2 ct. per pond, nagelkaas 32/'a ct. por pond. |B|on 146 geldig vanaf .Woensdag 'snam. 5 uur; bon 148 vanaf Dinsdag; bon 150 reeds beden, Zaterdag 6 dezer. Kindermeel, ©on 18 (kindermeel) is deze week geldig. Uitgifte van bons voor kindermeel op Dinsdag 9 Juli, 'snam. 23Va uur, aan het ©aoodbureau, voor hen die nog niet -ontvingen. Visch. Op bon 64 en 100 is visch verkrijgbaar. Aardappelen. Verkrijgbaar in de week van 813 Juli op bon 152 1 kilo aardappeeln op Maan- daS; op bon 154 }/2 kilo aardappelen op Dins dag; op bon 155 1 kilo aardappelen op Woens dag; op bon 157 kilo aardappelen op Don derdag; op bon 159 1 kilo aardappelen op Vrij- dag; op bon 161 I V2 kilo gardappelen. op Zater dag; Koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 1 Juli en eindigende op 15 Juli, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op 'Bon no. 32 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 16 Juli en eindigende op 31 Juli, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op1 IRon no. 33 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. 1 Thee. Op bon 21 der oude kaart kan tusschen 15 Juni en 15 Augustus l1/? ons thee ont vangen worden bij den leverancier, die met inneming van bon 19 het lijf dier kaart heeft gewaarmerkt. Het zal goed zijn de bons 23 en 25 nog te bewaren, omdat die later wellicht nog van nut kunnen zijn. Boter-, melange- en margarine- kaarten. De bon 6de week van de boter-, melange A en en margarinekaarten voor het 1ste tijdvak, is geldig van 8" tot en met 14 Juli. Broodkaarten. x De broodkaart van het 57ste tijdvak is geldig tot en met Vrijdag 12 Juli. Voor verloren gegane worden geen nieu we verstrekt. Voor elk kind beneden één jaar kan op vertoon van een trouwboekje of geboorte bewijs en de domiciliekaart het gezinshoofd een aanvullings wiltebroodkaart krijgen, echter ontdaan van 400 (800) gram aan bons, Bonboekjes. De uitreiking der nieuwe Bonboekjes zal tegen overlegging der Domiciliekaart met de thans in omloop zijndebonboekjes plaats vinden op: Dinsdag 9 Juli voor de letters S(to) Z, verdeeld over de vólgende posten: Vereenigingslokaal (Broersvest) van let ter S(to)V(e); Stadsdoelen van letter V(i)V(ij) Politiepost Koemarkt van letter WW(i); Gymnastieklokaal Buitenhavenweg van letterW(o)Z. Alle bureaux zijn geopend: 's morgens van 9—12 uur, 's namiddags van 1/a—5 UUJC, Kosten 10 cent per Domiciliekaart. In het belang eener vlugge en correcte afwerking wordt ieder verzocht van het volgende nota te nemen: Breng uw domiciliekaart mede, met de thans in omloop zijnde bonhoekjes. Overtuig u bij ontvangst of u het juiste aantal bonboekjes hebt gekregen. Latere reclames worden beslist niet meer aangenomen. Jonge kinderen worden niet geholpen. Ga op den juisten dag naar het aange geven Bureau. Vreemdelingen ontvangen de nieuw© bon boekjes op vertoon van hun broodenvelop met de thans in omloop zijnde bonboekjes, uitsluitend aan het Broodbureau (Lange Nieuwstraat), op Dinsdag 9 Juli des na middags van 2 uur tot half 5. Personen die ondersteuning genieten van het Steuncomité of trekken uit een Wer- keloozenfonds, moeten hun stempelkaart medebrengen. Aanvullingsbroodkaarteh. Deze moeten worden geruild in Lokaal Bethel, Steenstraat, vuu letter NS(o), op Woensdag 10 Juli, Van letter S(p)Z, op Donderdag 11 Juli, van des morgens 912 uur, en des namiddags D/a5 uur. Do lichamen der afgeloopen aanvullings broodkaarten moeten worden ingeleverd, voorzien van den naam van den houder, en aan de achterzijde dooi' den werkgever afgeteekend. Kaarten voorzien van het stempel „Zui geling" worden ook op bovengenoemde dagen ingewisseld. Gas, Wegens gebrek aan gaskolen worden voortaan kolen verwerkt die gas van slechte kwaliteit geven. Het inslaan van comforen ban voorkomen worden door de luchtope- ning gedeeltelijk dicht te niojcen, echter niet meer dan noodzakelijk is. Verdere inlichtingen zijn op de Gasfa briek te bekomen. De uiterste zuinigheid blijft dringend noodzakelijk. Gas wordt alleen verstrekt: Voorin, van 7 tot 81/2 uur, van 10.30 tot 12.30 en nam. van 4 tot 6 uur. Tot 11 Juli des avonds na 9.50 uur; 12 tot en met 16 Juli 9.45; 17 tot e,n met 23 Juli 9.40; 24 tot en met 27 Juli 9.35; 28 tot en met 31 Juli 9.25 uur. Op de Zondagen in plaats van 10.30 tot 12.30 van 12 tot 2 uur. De prijs van het gas is voor de eerste 30 Ms. 12 cent per M3. ,voor tie volgende 10 M3. 20 cent, daarboven 30 cent. Waar electriciteit voor verlichting ge bruikt wordt, wordt de boeveelheid van 30 M3, tot 25 M3. teruggebracht. Waar twee of meer gezinnen gas over denzelfden meter gebruiken, zal voor elk gezin 30. resp. 25 M3. tegen 12 cent per M3. berekend worden. Centrale Keuken, Er wordt niet gekookt. Uit den Gemeenteraad. III. Onteigening. Voorstellen van Burgemeester en - Wet houders betreffende het procedeeren of het treffen van minnelijke schikkingen inzake de onteigening van gebouwde en onge bouwde eigendommen in de Gorzen en aan de Hoofdstraat. De heer Koop mans heeft uit de ter visie liggende 'stukken niet gezien dat al 't mogelijke is gedaan om tot een minnelijke schikking te komen. Hij beeft gezien dat wordt voorgesteld omtrent enkele percee- len te procedeeren. Is ten opzichte van die perceelen alles beproefd om een pro ces te ontgaan? De Raad heeft een commissie aangewe zen, bestaand© uit een raadslid en des kundigen, om deze zaken te behandelen. Het komt spr. voor, dat het zeer moei lijk is voor de raadsleden om hun stem over dit voorstel uit te brengen. De belan gen der tegenwoordige eigenaars moeten verzekerd sijn en noodig zal het zijn meer inlichtingen te verkrijgen, alvorens de Raad het College kan machtigen om tot proce deeren over te nian. Procedeeren is duur en langdurig en niet geschikt om voor beide partijen een. be vredigende oplossing' te krijgen. De heer v. Westendorp: In 't begin heeft de commissie voor de Gemeentewer ken bij de eigenaars stappen gedaan, maai omdat zulke hooge bedragen weiden ge vraagd, is de zaak in handen gegeven van een rechtskundig bureau, met als tusschen- personen de hoeren v. d. Tempel ©n mr. v. d. Minne. Het advies dezer menschen Is te volgen, omdat zij deskundig zijn en de advocaten hebben naar aanleiding van hun rapport geadviseerd om machtiging aan den .Raad te vragen tot procedeeren. De Rechter zal dan hebben uit te maken of het bod te hoog of te laag is geweest. Het zal zijn een procedure ingevolge de Woningwet en kan dus vlug afgeloopen zijn. De heer Koopmans: De Raadsleden hebben toch recht om eenige gegevens te ontvangen, die hun in staat stellen te oor- deelen over wat tot heden is geschied. Spr. voelt zich niet verantwoord om zijn stem te geven aan een voorstel om R. en W. te machtigen tot procedeeren, over te gaan. De advokaten kunnen wel advi- seeren om te gaan procedeeren, dat zal allicht niet in hun nadeel zijn. 1 £)m duidelijker aan te geven wat hij bedoelt, wil spr. een voorbeeld geven. Do commissie kan bijv. aan een eigenaar zeggen: u zal f10 per M.2 worden betaald voor den grond met opstal, maax aan zijn buurman wordt f 12 per M2 zonder op stal betaald. Die eerste eigenaar zal zich dan natuurlijk onrechtmatig behandeld achten. Spr. kan uit het overgelegde onmogelijk zulke inlichtingen vinden. De heer v. Westendorp: De heer Koopmans zou dus willen, dat het taxatie rapport werd overgelegd. Spr. dacht dat in zulke zaken Bt. en W. handelen moesten. En waar ze nu voorstellen dien weg 9P te gaan en dit doen op grond vain het advies der rechtskundige adviseurs, daar meent spr., dat do Raad dien weg ook wel zal opgaan. B. en W. hebben toch het vertrouwen van den Raid en het Col lego durft het dries der rechtskundigen te volgen; wrarom zou de Raad dit dun ook niet doen En wat nu betreft het voorbeeld, door den heer Koopmans gegevenAls een eige naar in zulke omstandigheden zich onbil lijk behandeld acht, zal hij zich heusoh wel tot den rechter wenden. Ten aanzien van den wensoh tot over legging van het rapport, vraagt spr.: hoe- velen van ons zijn in staat het rapport zelfstandig te beoordeelen. Dat is een zaak die met allerlei andere zaken in verhand staat; daarvoor trordt ook heel wat rechts kennis vereischt. Men moet meer vertrou wen stellen in de deskundigen. De heer Koopmans heeft niet de be doeling vertrouwen of wantrouwen uit te spreken, maar spr. kan niet uit de over gelegde stukken zien wat er gebeurd is. Daarom heeft hij ejnkel inlichtingen ge vraagd. Nu kan de heer v. Westendorp spreken van vertrouwen en wantrouwen, maar wij mogen toch veten of alle pogingen ge daan zijn om procedures te voorkomen De heer Maas: Het is toch niet vreemd dat inlichtingen worden gevraagdBaai 'heeft de Raad het recht toe. Do heer v. Westendorp heeft toch reeds gezegl dat onderhandelingen hebben plaats gehad, die niet tot een resultaa' hebben geleid. Het is zoo duidelijk moge lijk. Spr. leest ten overvloede nog eens voor den brief van het rechtskundig bureau. Zulke onderhandelingen moeten gevoerd worden door rechtskundigen en deskundi gen, omdat er tal van technische en recti Is kundig© kwesties bij komen, die een. leek toch niet kan beslissen. Do heer v. d. Tempel: Laten we straks in het comité, dat toch moet plaats 'neb ben, er nog eens over praten. De minne lijk© schikkingen zijn na he.t besluit niet uitgesloten; dit wil spr. er nog wel bij voegen. D© heer G-oslinga: Het is niet meer dan een machtiging van B. en W. De Raad kan tooh niet onderhandelen! D© heer v. Westendorp: Het is toch niets nieuws wat gevraagd wordt! D© Voorzitter gelooft ook dat tc veel gedacht wordt aan langdurige proce dures, zoóals die bij strafzaken voorkomen. Het College moet machtiging hebben om te kunnen procedeeren, zoowel als om minnelijke schikkingen te maken. Laat de Raad nu eerst omtrent het voorstel be slissen. Be heer v. d. Schalk: Inlichtingen kunnen toch wel invloed hebben op de uit to brengen stem. De heer mr. v. B aren: Men zal 5f een ■minnelijke schikking moeten tot stand bren gen öf een procedure beginnen. Daaraan kan men niet ontsnappen. Het blijft dus precies hetzelfde of de inlichtingen wor den gegeven voor of na het besluit. Die heer Koopmans: Er wordt aan gegeven over welke perceelen geprocedeerd zal worden en over welke nog zal worden onderhandeld om tot een minnelijke schik king te komen. D© heer mr. v. Baren: Laat het schrij ven wat onhandig gesteld zijn, maar de bedoeling is dat voor alle perceelen nog getracht zal vvordgn' tot een minnelijke schikking te tomen. Het is niet meer dan een algemeen© machtiging!. Die heer Koopmans: Alsiiet een al gemeen© machtiging is, dan heeft spr. er vrede mede. Do Voorzitter: Er wordt niet meer dan een algemeene machtiging gevraagd. Deze wordt nu verleend met algemeene stemmen zonder hoofdelijke stemming. Stedelijk mïzlefekorp» te Schiedam. Uitvoering op Woensdag 10 Juli, des na middags te 71/2 uur, in de Plantage. f Programma. 1. ,,'t Bataljon Jagers", Marsch, A. Bas tion. 2. „Kaiser-Oüvertuxe", Ileini Nedce. 3. „Estudiantina", Valse'Espag- nole", Em. Waldteufel. 4. Grand© fan taisie de l'Opéra „Travïata", G. Verdi. 5. „Largo", van Handel, H. H. van Vleu ten. 6. „Granada", Marsch, F. Salabert. YeQusbadhsis. In de week van 30 Juni tot en met 6 Juli 1918 werden genomen 429 baden. lste klassekuipbaden. 10, regenba- den 43. 2de klassekuipbaden 14, regenbaden 350, kinderbaden 12, Bij hot te 's-Gravenhage gehouden''nota ris-examen is geslaagd voor het tweede gedeelte de heer A. Hoek, van hier. FeöbtcoBcert. Dillet.Symphonie-Orkest en Mannen- zang vereeniging „Zang en Vriendschap". (R.-K. V. Programma: 1. Feestmarsch over mo tieven van het 5e piano-concert van Beet hoven, W, T. Wieprecht. 2. Ouverture Mu- sik zu Goethe's „Egrnont" Op. 84, L. v. Beethoven. 3. Potpourri aus „Martha", Fr. vau Flotow. 4. Introductions et Variations do Concert, Ferd. David. 5. De Bruid H J. den Hertog. 6. Het lied van den'Ar-* beid, J. P. J. Wierts, Pauze: 7. Populus Sion, Isr. J. Olman. 8. Hymne aan don vrede, H. G. W. van Nieuwenhoven. 9. a. Cantilene, W. H, Feltzer, b. Polonaise, A. Meijnarski. 10* Geschichten aus dem Wiener-Wald Walzer Johann Strauss. Solo voor Citer. 11. Lus- trum-marsch, J. C. M. Feltzer. Het tienjarig bestaan van deze hier zoa goéd bekende muziekvereeniging is aan leiding geweest tot het geven van een Feestconcert, waarbij de heer W. H. Felt zer, thans te R'dam woonachtig als solist zijn medewerking verleende. Natuurlijk werd het concert met' een feestmarsch geopend, waarna de Egmond ouverture, van Beethoven, beiden door de Symphonie-vereeniging, met de meest voor haar bereikbare verdiensten, uitge voerd. Van Beethoven tot een Potpourri uit de Martha is wel een groote overgang, welke echter lang niet ten nadeele van de Orkest praestaties bleek te zijn, want voor dit lichtere, juist daarom lang niet verwerpelijke genre, waaronder ook de Strausswals te rangschikken is, zijn deze Symphonische krachten al bijzonder ge- yigend; ze werden met vereischta elan en in goeden samenklank aangenaam voorge dragen en genoten zeer zeker ©en bijzon der dankbaar gehoor. Ook zorgde de diri gent de heer Feltzer voor een zeer 'dank baar slotnummer, een „Lustronunarsch" in welke zijn compositie inspiratie op gelukkige wijze tot uiting mocht tomen,* ito lauwerkrans was dan ook den ijvejrigen diligent volkomen toekomend. Ilot vioolspel van den heer Feltzer ia door meermalen optreden alhier, zeer ge waardeerd geworden en ook nu vertoonden zich zijne bekwame eigenschappen op de meest ondubbelzinnige wijze. In de zeer laakbare Variatieën van Ferd. David kon. hij meesterschap over ontwikkelde tech niek doen hooren, zijn mooie toon in. de zeer melodieuse Cantilene van eigen compositie, en virtuose voordracht in de polonaise van Meynarski. Ongetwijfeld wa ren deze voordrachten van groote aantrek kelijkheid en vielen zij een dankbaar ge hoor ten deel. De keurige piano begelei ding van mevrouw BerckFeltzer kwam hierbij zeer ten goede. Het zal zeker met ingenomenheid wor den vernomen, dat de a.s. wante.r-uitv<e- ring voor een Beethoven-avond is bestemd; alsdan zal de heer Feltzer zich wederom doen hooren o.a. in het beroemde viool concert. j De Mannenzangvereeniging „Zang en Vriendschap" is in haar keuze van een viertal nummers al bijzonder gelukkig ge weest. Reeds in het eerste „De Bruid" van Den Hertog, hoorde men zeer geoefende en welverzorgde zang, welker goede eigen schappen zich nog meer in liet daarop volgend koor: „Het Lied van den Arbeid" openbaarden. Hier klonk frissche, krachtige zang. Het zoo veel eischend „Populus Sion", met goed verzorgde nuancen in de voordracht (de zachte zang klonk o.a. wel mooi) en de voor dezen tijd zoo toe passelijke „Hymne aan den Vrede" waren mede van prijzenswaardige uitvoering en hebben zeker veel dank ingcoo-gsL Ook deze bekwame dirigent, de lieer Turgens werd met recht met lauweren gehuldigd. 1 Niettegenstaande den mooien zomer avond, mee'r geschikt voor een tuincon- cert als binnenzaals, was de belangstelling zeer groot. 1 I 1 Gemeentelijke Arbeidvbenri. Gedurende het eerste halfjaar 1918 wer den bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs in geschreven. 1583 aanvragen van. werkzoe kenden e'n 417 van werkgevers. j Geplaatst werden 471. "Over hetzelfde tijdvak 1917 waren 'deze cijfers resp". 2398, 323 en 276. De heer 'A. Slaager, hoofdcommies-chef ter Gemeente-Secretarie, afd. Alg. Zaken, alhier, is, met ingang van 15 Augustus a.s., benoemd tot Commies bij de Centrale Administratie der Politie, te 's-Gravenhage. In den afgeloopen nacht is bij een' be woner aan de Westvest'no. 17, de munt gasmeter opengebroken en de inhoud daar uit ontvreemd. Gistermiddag, omstreeks 2.30 uur, beeft een begin van brand plaats gehad ten, huize van C. H., Zuiderstraat 48. De brand werd spoedig door een agent van politie, met behulp van een slang op de waterlei ding gebluscht. AGENDA: Heden tot en met Donderdag. Flora-(Bios coop, 8 uur. -Hoofdfilmslo. Ge broken schakels. 2o. De blouse- koning. Heden tot en met Donderdag. OdèoniBios- coop. Hoofdfilm: Het Hemelschip. Op het tooneelmr. Simon. Casino gesloten tot 1 Aug. Heden en volg. avonden. Tivoli-Schouwb., 8 uur. De Zedelijkheidsapostel. Heden en volg. avonden. Circus-Schouw burg, 8 uur. De big van het 168e. 9 Juli. Kantoor Vennootschap, 2 uur. Dis tilleerderij v. h. Simon Rijnbende en Zonen. Algem. Verg. van aan deelhouders. 9 Juli. R. K. Volksbond, 8 uur. Vereen. Konijnenliefhebbers „Onderling Be lang". Vergadering. 11 Juli. Achter Plein Eendracht, Tuin]aan, 7 uur. Openluchtmeeting der N. C. G. O. V. 14 Juli. Do Vriendschap, 10 uur. Sdhied. Voetbalvereen. S. V. V. Jaarl. Alg. Verg. van leden en donateurs. Amerieain Bioscoop, Hoogstraat 161, Rot terdam. Bioscoopvoorstellingen, Cabaret Artistiqne et Unique uDe Hel"( gaaygjgMBg^amsgMj^gg 5SSSÉS

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2