Knuist en Wetenschap» (tamengd Nieuws, Op bon 153 1 ons kaas naar keuze, Goud- sche volvet 78 ct. per pond, idem mei ryksmork 80 ct. per pond, idem 20 pCt 37 Vs ct. per pond. Edammer 40 pCt. 72 ct. per pond, nagelkaas 32l/2 ct. per pond. Eton 146 getdig vanaf Woensdag 'snam 5 uur; bon 143 vanaf Dinsdag; bon 150 reeds beden, Zaterdag 6 dezer. Kindermeel. Bon 18 (kindermeel) is deze week geldig. V i s c h. ■Op bon 100 en 163 is visch verkrijg baar. Bon 64 is alleen deze week nog geldig. Aardappelen. Verkrijgbaar in de week van 813 Juli: op bon 152 1 kilo aardappelen op Slaan dag; op bon 154 tfa küo aardappelen op Dins dag op bon 155 1 kilo aardappelen op Woens dag op bon 157 Y» kilo aardappelen op Don derdag; op bon 159 1 Mlo aardappelen op Vrij dag; op bon 161 l1/» kilo aardappelen op Zater 'dag; Koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 1 Juli en eindigende op 15 Juli, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op: Bon no>. 32 eener thee- en koffïekaart 0.05 K.G. koffie. Gedurende bet tijdvak, aanvangende op 16 Juli en eindigende op 31 Juli, zal door detaillisten aan verbruikers mogen warden afgeleverd op Bon no. 33 eener thee- en koffïekaart 0.05 K.G. koffie. Thee. Op bon 21 der oude kaart kan tusschen 15 Juni en 15 Augustus ir/s ons thee ont vangen worden bij den leverancier, die met inneming van bon 19 het lijf dier kaart heeft gewaarmerkt. Het zal goed zijn do bons 23 en 25 nog te bewaren, omdat die later wellicht nog van nut kunnen zijia. Boter-, melange- en maïgarine- kaarten. De bon 6de week van de boter-, melange A en 'R en margarinekaarten voor het 1ste tijdvak, is geldig van 8 tot en met 14 Juli Broodkaarten. De broodkaart van het 58ste tijdvak' is geldig tot en met Vrijdag 19 Juli. Voor verloren gegane worden geen ïiieu we verstrekt. E m m e rb on bo ok j es. De Emmerbonboekjes voor het minimum- rantsoen kunnen aan het kantoor Kieuw- sfraat 30. 's morgens! 912 uur, worden afgehaald door de houders van de rose kaart, genummerd 65546700 op Maandag 15 Juli, 67016800 op Dinsdag 16 Juli, 1109011250 op Woensdag 17 Juli. De rose bon no 1 is vanaf Donderdag tot en met 30 September a.s. geldig voor 4/10 H.L. Cokes.^ De rose Bii andstoffenkaart moet worden medegebracht. V0011 verloren geraakte boekjes worden in geen geval nieuwe uit gereikt. Gas. 1 Wegens gebïek aan gaskolen worden voortaan kolen verwerkt diie gas van slechte kwaliteit geven. Het inslaan van comforen kan voorkomen worden door de Iuchtope- ning gedeeltelijk dicht, te maken, echter niet meer dan noodzakelijk is. Verdere inlichtingen zijn op de Gasfa briek te bekomen. De uiterste zuinigheid blijft dringend noodzakelijk. Gas wordt alleen verstrekt: Voorm. van 7 tot 81/2' uur, van Ï0.30 tot 12.30 en nam. van 4 tot 6 uur. Tot 16 Juli 's av. 9.45; 17 tot en met S3 Juli 9.40; 24 tot en met 27 Juli 9.35; ,28 tot eh met 31 Juli 9.25 uur. Op de Zondagen in plaats van 10.30 tot 12.30 van 12 tot 2 uur. De prijs van bet gas is voor die eerste 30 M3. 12 cent per M3. ,voor de volgende 10 M3. 20 cent, daarboven 30 cent. Waar dectriciteit voor verlichting ge bruikt wordt, wordt de hoeveelheid van 30 Ms. tot 25 M3. teruggebracht. Waar twee of meer gezinnen gas over denzelfden meter gebruiken, zal voor elk gezin 30. resp. 25 M3. tegen 12 cent per Ms. berekend worden. Schoenenverstrekking. Wie in de 21ste klasse, daar beneden of niet in de inkomstenbelasting is aangesla gen. heeft recht op één bon per jaar, waar op na onderteekening van den aanvrager schoenen verstrekt worden door de hier wonende schoenenleveranciers, die in hun winkel voorzien zijn van een kaart met het opschrift „Regeeringssehoenen". Aan een gezin wordt per maand niet meer dan één bon verstrekt, tenzij het uit meer dan 12 personen bestaat. Aanvragers moeten de domïciliekaart, bet trouwboekje en het aanslgabiljet dgr ge meentelijke inkomstenbelasting medebren gen. Die aan de Zuidzijde der Nieuwe Ha ven wonen, kunnen de bons in het lokaal Rehoboth, Ploegstraat, bekomen, de overige inwoners in de St.-Joris-Doele. Deze bu reaux zijn geopend Rehoboth de eerste drie dagen der week, beide van van. 9 tot 12 en nam. van 2 tot 5 uur. Aanvragen moeten persoonlijk geschie den, opdat de maat kan genomen worden. K1 o in p enverstrekking. leder ingezetene, die in het belasting jaar 1916'17 niet is aangeslagen of hoog stens in de 21ste klasse der gemeentelijke Inkomstenbelasting, kan op aanvrage bij het Steun corn i (6 een bon verkrijgen, waarop na onderteekening van den aanvrager klom pen verstrekt worden door de alhier wo nende klomjienleveranciers van: 60 cent voor een paar eenvoudige mans- klompen 50 cent voor een paar eenvoudige vromveiiklompen40 cent voor 'n paar jon gensklompen en 30 cent voor ©en paar kinderklompen. Alle in normaal model. Aanvragers moeten de doiniciliekaart.het trouwboekje en het aanslagbiljet der ge meentelijke inkomstenbelasting medebren gen. Zij, die wonen aan de Zuidzijde van de Nieuwe Haven, kunnen de bons beko men in het lokaal Rehoboth. Ploegstraat 17; bewoners van de Noordzijde in de St -Joris Doelen. De bureau's zijn geopend van 912 uur oormiddags en van 25 uur namiddags de eerste drie dagen der week St-Joris- Doelen, de laatste 3 dagen in lokaal Re hoboth. Voor kinderen moet de bon ge- teekend worden door ouders of voogd. Vleesrih roor zieken Morgen, Zaterdag zal voor zieken rund- vleeseh verkrijgbaar zijn, Buitenhavenweg 112, voor hen wier namen beginnen met een der letters A tot en M. Emmerbonboekjes. Houders van bovengenoemde boekjes wor den verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie der Brands toffen- Commissie alhier Gymnasium. Toegelaten tol klasse I: J. J. C M. van Dijk. Mario C. ter Hoist. H. van Brun. Martina S. Hoek. L. T. Verwaal, F. van der Feltz. Paula Dirkzwager, Suzanna Dirk zwager, E. van Walree, P. Speelman. 2 candidaten voor kl, II werden afge wezen. Toelating' Hoogere Burgerschool. Tot de eerste klasse zijn toegelaten (zon der en met- examen) J. L. van den (Berg, R. M. van Bergen Walraven, M. Bosman, W ,T .M. Brounts, G. J. de Btniin, .T. de Goederen, G. L. Goris, P. C. M. Hagedoorn, L. Hakbijl, 'C. C. H. Harm, 'A. R. C. Hoenderken, T. 'A, 'V. van 'tTIoff, P. 0. A'. Holtzer, P. V. K. Kappelhof, G. 'J. Knopper, "L. D. Knop<- per, A. J. Lugtenburg. H. C. J. vanNierop, J. A. v, d. Oever. W. Oosterling, C. P, Pols, J. 0. J. M. Rebers P. Hitman, R. Ritman, E. J. Rondberg, E. Sasserath W. A. van Schie, P. F. Schuengel, J. ,T. J. Spee, H. Teenw, 'A. Teeuw, J. v. 3. Tempel, TI. Wesscl, H. Van Zanten. Voorwaardelijk 6. Afgewezen 3 Tot de tweede klasse: geëxamineerd 1 en afgewezen. Comité tot ontwikkeling en ontspanning voor werkelcozen Bovengenoemd Comité organiseerde dit jaar wederom verschillende cursussen voor de werkeloozen, o.m. ook een cursus over verbandleer, met als leider de heer A v. d. Berg. Gisterenavond werd door de doktoren d© Bruijn en Ris de leerlingen examen afgenomen tot het verkrijgen va,n eon'dinloma Eers'e hulp bh ongelukken". Geslaagd' zijn R. Watthie, E. H. C. Rave, P. Kers sen, P. den Rleeker, H. de Jonge, M. Bats, T. Putters en G. C. Eiikenbroek. De .,Stct." no. 160 bevat de statuten der N. V. Spanenkorvenfabriek te Schie dam. Gistermiddag omstreeks 1W uur viel Jo van Oostrum bij bet afspoelen van een plank in de Scbie. Hij werd daaruit gered door T. van Pinksteren, die hem met een haak op den kant wist te halen. In verband met den diefstal van een rijwiel gisteren, ter zake waarvan reeds eèn persoon door de Rotferdamsche politie was aangehouden, zijn door de politie al hier nog 2 personen aangehouden, die ook aan den diefstal schuldig wqren. Uit den Gemeenteraad- De, tuintjes buiten'. Ten slotte v/erd aan den beer Koopmans gelegenheid gegeven een vraag te doen, in verband met de baldadigheden en roove- rijen in de tuintjes buiten de kom der gemeente. Ie heer Koopmans: Tiet zal denV>r- zitter, als hoofd dei- Politie, zeer gi-ed bekend zijn, dat de veiligheid der veld-> vruchten in do tuintjes in de omgeving der gemeente niet' groot is. Spr. hoopt dat het Hoofd der Politie eenige toezegging zal willen doeni om daaraan tegemoet te komen. Spr. is bevreesd dat, als de buitenpolitie 'biet versterkt wordt, zoodat de rooverijen en plunderingen ophouden, de burgers hun eigen rechter zullen worden en dan vallen er stellig dooden. De, autoriteiten moeten* zorgen voor dc veiligheid. De gemeente heeft aangespoord om allen zooveel mogelijk mede te werken tot ver meerdering der voedselproductie en nu wor den, reeds als( dio nog niet rijp rijn, de vruchten van den arbeid geroofd en de tuintjes geplunderd. In verband hiermede wil spr. voorstel len het politiecorps voor den buitendienst uit te breiden. Spr. heeft gehoord, dat er 5 weken ge leden een man* voor dien dienst is aan gesteld, maar het is hom nog niet gelukt dien te zienA Hij zou wensehen dat pr nog 4a 5 agenten voor den buitendienst werden aangesteld. De Voorzitter heeft zelf al hot voor stel gedaan het corps uit tc breiden, pr zijn 2 boschwachters, 1 vaste agent be last met den buitendienst, waarbij er een later nog aanl toegevoegd is, zoodat daar 4 menschen toezicht houden. De laatst aan gestelde zal spoedig in functie treden. Ech ter wil spr bij den Commissaris van po litie aandringen zoo lang een anderen agent voor dezen dienst aan te wijzen. Spr. lioopt dat deze regeling! zal helpen. De heer Maas had gaarne gevoeld, dat het belang dezer kwestie bij de overheid begrepen was. Hier dreigt een zeer ernstig gevaar. Menschen, die al maanden lang zich inspannen om een voorraad voedsel te kweeken voor den komenden winter, zien do resultaten van. hun arbeid zich ont* nemen, of vernietigen. Spr. gelooft, dat het noodzakelijk is in, zeer kort bestek af doende maatregelen te nemen. "Wie zich vergrijpen aan zulke goederen, worden in het buitenland beschouwd als landverraders. Hier heeft men^niet het kort recht, zdo- als dat in Engeland bestaat, maar al zou het een pair duizend gulden moeten kos ten, er moet aan dio rooverijen een pinde gemaakt worden. Spr. kan zich voorstellen, dat do men schen over die daden verontwaardigd rijn en als zooiels, aan spr. overkwam, zou hij den dader een ervaring rijker maken, die bij zijni leven lang zou onthouden. Als anticipeert dit op wat de Raad mocht willen besluiten, dan! zou spr. toch aan raden neem zoo., spoedig mogelijk af doende maatregelen. De Voorzitter: "Wordt er niets ge daan ter beveiliging van die tuintjes dooi de belanghebbenden zelf? De beer Evers is het eens met de iigoque van den heer Maas, maai- ook de schadelijders kunnen wei iets doen om de veiligheid daar te bevorderen. De heer Dinkelaar: Ook de baldadig heid van jongens moet tegen gegaan, wor den. De jonge! plantjes worden uit den grond getrokken en vervolgens weggewor pen. Is het niet mogelijk om, evenals hij de distributie, een tijdelijk politiekorps in het leven te roepen, dat speciaal met deze taak belast is? Er zijn bijna 1000 werkloozen; kunnen die niet met deze taak "belast worden? De heer v. Wies t end or p: Deze zaak is oqk reeds in het College behandeld en dit heeft beslist dat ieder rijn eigen bezit moet beschermen. Dat standpunt werd in het College alge meen gedeeld. De heer Scheffers: Is er wel een voldoende instructie gegeven aan de men schen die met de veiligheid in de omgeving van het Sterrebosch en het Volkspark be last zijn? De heer Maas: De menschen werken overdag1 De Voorzitter: Neen. 's ZomeTsdoen zij uitsluitend politiediensten; 's winters doen zij wel ander werk. De heer Schreuder kan verzekeren dat de boschwachters zeer actief zijn. De ijsclub is gemakkelijk te beveiligen door plaatsing van hekken. Van de duizen den meer huur die de gemeente van dien grond trekt, kunnen uitgaven daarvoor ge daan worden en zijn dan te beschouwen als goed besteed. Voor het pad bij de R. K. begraafplaats staat een flink "hek; zoo een kan ook daar geplaatst worden en beschermt behoorlijk. De Voorzitter zal de kwestie ernstig behandelen met den commissaris van po litie. De heer de Bruin: De gemeente heeft jarenlang in de omgeving der stad tuintjes verhuurd' en jarenlang is daar gestolen, vooral op den grond bij den Watertoren. Nooit is er over gedacht op dien grond een speciaal toezicht te houden. Voor ben eertigszins behoorlijk toezicht zou een man of 10 noodig zijn. De geheele uitgestrektheid der beplantingen zal dag en nacht moeien blijven onder toezicht en het komt spr. voor dat als er niet raadsleden daar ook een stuk grond in huur hadden genomen De heer Evers: Dat is een insinuatie die niet te pas komt De heer de Bruin: Volstrekt niet. Er wordt hier gedoeld op een bepaald stuk land. De toestand daar is niet anders dan op andere plaatsen. Ondanks de uitbreiding van het politiecorps wordt ook in de "bin nenstad voortdurend gestolen' De heer Dinkelaar: £r is heelemaal geen toezicht! Do heer De Bruin: Men 'moet niet de politie deprimeeren om gelijk te hebben. Het vorig jaar kregen de Polen de schuld en nu de jongens uit de Zuiderstraat. Spr. zou het een gevaarlijke stap vin. den, wanneer aain den wensch der hoeren werd voldaan. Men kan met een groot ge bouw kamen, maar de gemeente kan niet meer doen dan aan behoorlijke eischen voldoen. liet is een vrij naïeve voorstelling, die de hoeren zich schijnen te hebben ge vormd. De gemeente vergoedt geên schade, veroorzaakt door rooverijen of vernielin gen. -Wij zouden dan allen tegen zulke schade moeten verzekeren. De heer Maas: Draag 'de veiligheid aan mij op en ik sta er borg voor, dat die er zal komen. De heer Koopmans: De heer v. Wes tendorp heeft op mijn mededeelingen de zaak aanhangig gemaakt in het College, maar sedert h.eeft hij er niets meer van gehoord. Daarom meende hij de kwestie hier ter sprake te moeten brengen. Spr. heeft ook de superieuren in het politiecorps gesproken en die hebben ver klaard, dat er zeker tienmaal meer gesto len wordt dan vroeger. Spr. heeft gevraagd de bescherming der particuliere eigendommen aan den open baren weg te vergrooten en hij meent, dat, als ©r nog 3, 4 of 5 agenten meer komen, dit verzoek niet zoo ver wegge worpen behoeft te worden met de bewe ring dat er altijd gestolen is. Is dit ech- ter zoo, dan is het waarlijk wel tijd ge worden om te dien opzichte verbetering te brengen in bet politietoezicht. De Voorzitter heeft gezegd, "dat hij do zaak ernstig zal behandelen. Hij acht de zaak thans voldoende toegelicht en sluit de besprekingen. AGENDA: Vrijdag t/m. Donderdag. Flora Bioscoop, 8 uur. Hoofdnummer: De dochter van den Tamboer-Majoor. Vrijdag t/m Maandag. Odéon Bioscoop, 8 u. Hoofdnummer: De Shylock van Krakau. Op het tooneel Little Fred, met 10 gedresseerde honden. Casino gesloten tot 1 Aug. Heden en volg. avonden. Tivoli-Schouwb.. 8 uur. De Zedelijkheidsapostel. Heden en volg. avonden. Circus-Schouw burg, 8 uur. De big van het 168e 11 Juli. Achter Plein Eendracht, Tuin] aan 7 uur. Openluchtmeeting der N C. G. 0. V. 11 Juli. Soc. Harmonie, 81/4 uur. 4e zomer- concert van 't Kon. Mil. Kapel van het Reg Grenadiers. 13 Juli. Lokaal der N. C. G. O. V., Korte Kerkstraat 3, 8 uur. Gezellige openbare samenkomst. 14 Juli. De Vriendschap, 10 uur. Sdbied Voetbalvereen. S. V. V. Jaarl. Alg Verg. van leden en donateurs. Americain Bioscoop, Hoogstraat 161, Rot terdam. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Artistique et Unique „De Hel" Oude Binnenweg 94, Rotterdam 8 uur. Cabaretvoorstellingen. Nieuw Olympia-Theater, Binnenweg46, Rot terdam, 8 uur. Bioscoop en Va riété. Prinoes-Theater, Schiedamsche weg 19, Rot terdam.» (Bioscoopvoorstelling ei op'reden van specialiteiten. Thali a-Theater, Hoogstraat 325, en Cool - singel 17. Rotterdam, 8 uur. Bios coop vo OTstelli ngen. BTNSEVLAm Ons Leger Rustoord Door de Nederlandsche Vereeniging „Om Leger" is aangekocht de villa „Bosch vrede", gelegen aan den Vijfsprongweg te Apeldoorn te midden der bosschen. De villi- zal worden ingericht als rustoord voor hen in cf door den dienst genoodzaakt ©eniger tijd rust te genieten. Men hoopt de inrich ting op 31 Augustus a.s. te kunnen openen S'derlanfl en de e«rio*. Granen, zaden, peulvruchten. De minister van landbouw heeft bepaald dat het verboden is granen, maïs,- peul vruchten, oliehoudende zaden of hun af valprodueten te vermalen, pletten, breken of te dien opzichte eenige andere hande ling te verrichten, welke daarmede kan worden gelijkgesteld. VLAARDINGEN. 12 Juli. Alhier maakt men zich ongerust over het wegblijven van den logger Catharines" VL 24, waarvan men in de laatste dagen geen bericht heef! gekregen. Naar wij vernemen, is voor het a.s. sei zoen voor het gezelschap Nederl. Opera en Operette, behalve met den heer Dister tevens met andere bekende buitenlandsche artisten, die in ons land vertoeven, ge contracteerd of wordt met hen nog onder handeld. Waarschijnlijk zal ook de-bari ton Mazoleni bij dit gezelschap optreden terwijl de heer Roosen eenige gastvocwrstel- lirigon zal komen geven. In do maand Augustus zal het herfst seizoen met een nieuwe revue van de hand van Rido on Louis Davids, geopend wor den. (Behalve de heer Davids zullen ook de heer Kohier en de andere bekende krach ten van het gezelschap daarin optreden Jeugdige inbrekers. Een drietal jongens vestigden de laatste dagen, te Arnhem de aandacht op zich doordat ze grove verteeringen maakten. De politie, die wel eens wilde weten waar deze jongelui het geld vandaan haalden bracht de knapen naar het bureau. (Bij ondervraging vielen zij al heel spoedig dood de mand en bekenden, ze te hei-ben inge broken in de woning van' mevr. V. K. aan den Boulevard Heuvelijk aldaar, welk huis tijdelijk onbewoond was. Zij hebben drie dagen lang in de woning vertoefd en van de gelegenheid gebruik gemaakt om weg te nemen, alles wat maar eenige waar de had en wat ze goedschiks weg konden kijjgen. Daar tie bewoners nog niet zijn terug gekeerd, kon nog niet worden vastgesteld hoe groot de waarde van het gestolene is, doch dit zal' niet onbelangrijk zijn, daar in de woning veel artikelen van waarde, vooral kostbare oudheden, moeten aanwe zig geweest zijn. Een voorloopig onderzoek toonde dan ook aan, dat er aardig is huisgehouden. Het drietal is in verzekerde bewaring gesteld. 50,(PO vet miit. Door een Duitschen geldwisselaar, die tijdelijk verbleef in een hotel te Arnhem, is aan do politie kennis gegeven van de vermissing van een portefeuille, inhouden de f50.000. ^Hij had de portefeuille ..met inhoud in zijn kamer achtergelaten, terwijl hrj even een boodschap ging doen. Toen hij terug keerde, was zij verdwenen. Voorloopig onderzoek -van de politie had nog geen resultaat. S Idaat doodgeschoten. Dinsdagmorgen werd te Haaksbergen de soldaat (Baeleveld, die van verlof was ach tergebleven en door eenige soldaten ieai een sergeant zou worden gearresteerd doodgeschoten, nadat hij aan herhaald halt- geroep geen gehoor gaf. Een tentoonstelling. Van 1 Augustus' tot 1 September zal in de Rottere!amsche Diergaarde "een. zeer belangwekkende tentoonstelling gehouden worden op Natuurhistorisch gebied. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd1 "door den heer II. van Zanden, praeparator en handelaar in naturaliëm en leermiddelen te Rotterdam. Het doel van deze tentoonstelling is een weinig van het vele mooie en weténswiaar- lige, dat in' de natuur voorkomt, onder- de oogen te brengen niet alleen van lief hebbers, doch vooral van belangstellenden in alle kringen. - Vooral ook vooij "de jeugd zal een be zoek aan deze met groote zorg samenge stelde "erzamolingen zeer leerzaam rijn. De toegangsprijs is dan ook slechts op 10 cents gesteld. Als hoofdgroep zal een schitterende koli brie-collectie worden geëxposeerd, j Vijf personen te water. Hedennacht tusschen 12 en 1 uur weiden de bewoners der buizenaan den rivier kant van de Wol we vershaven te Doitirecht uit hun slaap gewekt cjoor snerpende kreten, welke overgingen» in een angst wekkend gehuil. Het bleek, dat 'er in den stikdonkeren nacht vijf personen te water 'agen in de ankerplaats op de Oude Maas vlak boven de Dordrechtsche Zwem- en Badinrichting. Het waren een schipper, zijn "chtgenoote, zijn matroos, een kind van -en paar jaar, en een klein kind van' ongeveer een jaar, van het schipperggezin. Zij waren met do roeiboot van den wal naar hun schip gekomen. De matroos wilde bij het aan boord gaan op het hoog liggende schip de vrouw en kinderen hei oen, doch de roeiboot, waarin alle zich bevonden, stootte van het schip -af en allen geraakten te water. De moeder hield de kinderen voor de horst. 1 1 Het was een vreeselijk oogenblik. Van verschillende kanten schoten de buren uit hun kooien om per roeiboot assistentie te verleenen aan den schipper, die zijn ge zin trachtte boven water te houden. Men heosch de drenkelingen in een roei boot en bracht ze aan boord van hun Mgen schip. i j Te water geraakt. Twee agenten hebben gisternacht kv over 2 uit de Leuvehaven te RotteM.mi gered J. de M., visscher te Scheveningen, die in dronken toestand te water was geraakt I Een smekkelschip. De recherche te water heeft Dinsdag .op do Zuiderzee bij Enkhurzen aangehouden oen Medemblikker vaartuig, geladen met smokkelwaren, waarbij koffiebonnen, vet, suiker, vermicelli en peulvruchten. De goe deren zijn overgeladen op het recherche vaartuig; het schip, waarop eveneens be slag .was gelegd, is te Kokhuizen binnen gebracht. Vóór-bad. Twee dames en eeij heer uit Rotterdam waren gisteren per fiets op weg naar Sche veningen om daar te gaan baden. Omstreeks 8 uur reden ze over het Oude Delft, ter hoogte van de Nickersteeg, toen het rijwiel van. een der dames slipte, waardoor de berijdster met haar fiets in de gracht' tui melde. De heer A. v. Z. snelde toe en Hielp de dame spoedig op het droge, waar na hij haar naar zijn woning geleidde en haar van droge kleeren voorzag. Het on- gewenschte intermezzo had geen invloed op de plannen van het drietal, dat pa,s eenigen tijd zijn tocht vervolgde. Een halve dag te vroeg. Men meldt uit Alkmaar: Gistermorgen ontstond eq door het te veel wegnemen van den dam, die de pas gemaakte balkemhaven van den heer Bier drager scheidt van het buitenwater, een doorbraak in dezen dam, met het gevolg, dat de balkenbaven, die men om 5 uur dacht te laten! volloopen, in korten fljd met water werd gevuld. De daardoor ont stane waterval was zoo geweldig, dat een oogenblik liet kanaalwater aan de noord zijde van de Frieschebrug een belangrijke* daling vertoonde en eenige kubieke meters grond, van achter de walmuren van het bruggetje, dat de oude Hoornsche Vaart met het kanaal verbindt, werden rnedegc- sleurd. Een wagen van de firma de Wildt jzakte hierdoor neg priverwachts vlak (voor de brug een halve meter in den grond. Persoonlijke ongelukken kwamen! niet voor en daar men toch van plan was de haven (6500 M2. oppervlakte van lV2 meter diqrte, waarin dus ruim 10,(XX) M3. wa ter ging) oen 5 imr te laten volloojpen, is ook de materieele seinde zeer gering. De Syaantche zitkte. Men meldt ons van de grens: Do Spaansche ziekte is nu ook in Bel gië voorgekomen. In verschillende plaat sen heeft zij haar slachtoffers gevonden, wier aantal dagelijks toeneemt. Te Schoten is een geval van Spaansche ziekte voorgekomen bij iemand, die haar uit Engeland had meegebracht. Hij is thans aan de beterhand, doch een huisgenoot is thans aangetast. 1 Uit Heerde wordt gemeld, dat op de mijn „Emma" 800 gevallen van Spaansche ziekte voorkomen, i -BB BBSBSSgggggay 1

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 2