Zaterdag 2! December 1918. GEKOCHT* EERSTE blad. 71-" iasrjang No. 15937 e I J Intercomm. Telefoon No. 103. BUREAU: LANGS HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Bij of krachtens wetten of verordent» gen voorgeschreven en andere officieele af. en aankondigingen en kennis gavingen van het Gemeentebestuur. KennisgeTlng De Buigemcester en Wethouders van Schiedam, doen te tvuten, dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergadering vail 20 De cember 1918 is vastgesteld de volgende WIJZIGING der verordening op de winkelsluiting te Schiedam. Art. L. Artikel 1 der verordening van den 19en December 191G i Gemeenteblad no. 53) woidt gelezen ais volgt,: Het is verboden een winkel (Lnliegre- pen barbierswinkels en kappersalons) voor liet publiek geopend te hebben voor 's mor gens 5 en na 's avonds 8 utir. Art. 2. Deze verordening zal terstond worden afgekondigd en treedt in werking onmid dellijk na bare afkondiging. Zijnde deze Verordening aan do Gede puteerde Staten van Zuid-Holland in af schrift medegedeeld. En is hiervan, ingevolge artikel 2 der bovenst made V. roïdemng, onmiddellijk af kondiging geschied, waar het behoorl. den 2CMeu December 1918. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ah L. HONNERLAGE GRETE Do Secretaris, V. StCKENGA. Pt 1'4j BUITMIUIB, De toestand in Pnitschland. Het besluit omtrent de bijeenroeping van, de Vat. Verg. heeft alle Duitsche bladen stof tot verheugenis gegeven, behalve na tuurlijk de „Roto Fahne", van Liebknecht, die do besluiten een zelfmoord van het radencongres vindt. Ttet^TJerl. TagjeM." ziet de toestand geheel anders. Het 'blad schrijft o. a.l „De regeering of in elk gjeval haar soc. meerderheid&deeL heeft gisteren kunnen zien, dat het volk werkelijk het door haar uitgegeven parool erkent ea geen ander, n.l. arbeid, vnede, brood en handhaving van de arbeidsmo-gelijkheid door afwijzing van waanzinnige eischen en experimenten; vrede door de Constituante, brood door arbeid in een eigen staatswezen, waarin niet een verdwaasde demagogie steeds weer de orde kan verstoren. De rijksconferentie der Arsolraden heeft de regeering de op dracht gegeven dit parool in daden pon te zetten. De regeering of haar soc. meerder- heidsgroep .moet nu, na dezen ruggesteun, tocmen, d'at zij deze ook wil en kan ver wezenlijken." I Andere bladen uiten zich in nagenoeg den zelfden toon. De „Rupdschau", hot blad ,der conservatieven, roept de bourgeoi sie op, om krachtig aan den arbeid te 'gaan. Bij de verkiezingen, «egt dit blad, staat alles op het spel; zullen wij een soc. republiek blijven en nog dieper in, het moeras zinken, of zullen wij een internationale, democrati sche republiek worden en geheel van onzé nationale idealen afzien? De „Freihèit", het blad dei- onafhan kelijker!, schrijft: Ons treft het besluit niet Naar liet Engelseh, van CHARLIES GARVICE. 125) „Maar van avond niet," zei Andrey vrien delijk en zij trok Sylvia's arm door den hare en ging met haar de kamer uit. Sylvia viel op het bed in haar eigen kamer neer en toen, Audrey naast het bed neerknielde vertelde zij haar de geschiede nis yan het kamp Verloren Hoop, maar niet zonder nu en dan te stamelen .en, tra nen te storten en beurtelings rood én bleek te worden. „Het is wonderlijk!" riep Audrey uit. „O, ik begrijp wat je voelde toen je hem_ zoo- even weerzag. Maar waarom noemde jullie elkaar broer en zuster?" „Omdat wij het waren," zei Sylvia wee moedig. „Hij was een broeder voor mij. Welke broeder zou meer hebben kunnen doen? Denk eens aan." „Ja, ja,", stemde Andxiey toe. „Maar nu ben je geen broer en. zuster meer," fluis terde zij. Sylvia werd eerst vuurrood, toen Keel bleek'. „Ik ik was nog zoo'n kind," zeI ze gejaagd, „en hij was zoo groot. Ik ik ben zeker akelig gegroeid; Zoo straks w zoo straks dacht ik dat ik niet .verder dan zip schouder reikte. Ja, ik ben zeker gegroeid veranderd. onverwachts. Over hot beslu,it van de onaf hankelijken om niet deel te riemen aan de verkiezing van den neutralen raad zegt het blad: „'Het valt niet te betwijfelenrlat deze gebeurtenissen een erastigen toestand hebben geschapen, want een verder samen- n erken tusschen beide soc. fracties is daar door buitengewoon bemoeilijkt. Het is dui delijk te bemerken, dat deze toestand ook velen rechtssoe. zeer onbehagelijk is, en zij betreuren, dat door hardnekkig vast houden aan kwesties, welke practised, tot ■een beslissing kunnen leiden, moeilijkhe den zijn geschapen, welke gemakkelijk ver meden liadden kunnen worden en in het belang van het soc. vermeden moesten worden." Dat besluit der onailmnkelijken, om niet deel tfe nemen aan de verkiezingen voor den centralen raad, die a. t. w. een soort contröle zal uit te oefenen hebben op de regeering, is inderdaad te betreuren, want daardoor zullen de onafhankeiijken geen mede-verantwoordelijkheid voor de regee- ringsdaden 'dragen en zal na «enigen tijd .de meerderhoidssocialsiten geheel alleen staan. Mocht gebeuren, wat reeds door eeni- ge kenners van den politieken toestand in Duitschland uitgesproken is als hun ver wachting-, dat n.l. de partij van Scheide mann na eenigen tijd een soort middenstof 'rtti gaan vormen en over eenigen ti.pl als een radicale burgerlijke partij zich zal me- lamorphoseeren, dan kan dit besluit der onaf hankelijken hun zeer zeker in die rich ting drijven. De onafhankelijken zullen echter niet zoo maar zonder meer het veld voor de meen-- derheidssooiaiisten ruimen. De „Lokal Anz." van gisteren meldt over het slot van do zitting„Steeds meer wordt do indruk versterk!, dat de onafhankelijker obstructie voeren,, ten einde de besprekin gen te rekken. Er schijnt iets in de lucht te zitten, dat hedenmorgen zich ontladen zal. Er wordt een nieuwe taktiek inge leid, die tot doel heeft het- congres (nog een dag te doen duren, daar men het heden niet meer uiteen kan jagen. De onafh. nemen demonstratief geen deel aan de ver kiezing voor den centralen raad, zoodat alleen een soc.dem. lijst van 27- leden op gesteld werd. Toen echter de meerderheid het referaat over de socialiseering en de vredessluiting, hetwelk Ledebour zou hou den, van de agenda wilde afvoeren, verhief zich daartegen een storm, welke Ebert te vergeefs trachtte te bezweren. Men roept: „verraad aan de revolutie" en „de 9e Nov. komt nog eens terug". Tenslotte wordt het minderheidsvoorstel tot verlaging van het referaat aangenomen. Dê soc Rem. hc-bben 'eeds tegen S uur 's morgens een rraciie- zitting bepaald. De partij bereidt zich blijk baar voor op den laatsten 'strijd en 'de be slissing. .wie do macht zal hebben. Wellicht wordt het ben strijd tusschen het congres en de straat Een groote demonstratie van on afhankelijken en Spartacuslieden is voor heden aangekondigd." Of het de uitei e linkergroepen gelukt is hun doel te bereiken, is nog niet bekend. Uit het verslag, dat Wolff over de zitting van gisteren zendt, zou op te maken zijn, dat het vrij rustig is afgeioopen. Dit Berl. Nieuwsbureau meldt: Op het voorstel dat de wetgevende en uit- oerende macht zou worden opgedragen aan den Raad van volksgemachtigden onder parlementaire contröle van den Centralen Raad werd een amendement aangenomen, bepalende dat de parleonentai re contröle geschieden zal op de gisteren door Iïaase uiteengezettè wijze. Een voorstel der onafhankelijken om de bondsstaten op te heffen, ward met groote meerderheid verworpen. Bij de kwestie der socialiseering van het Andrey lachte zachtjes. „Ja, en dat vond hij ook," zei ze. „Hij keek je aan alsof hij zijn oogen niet ge- iooven kon. Hij moet gedacht hebben, dat het een visioen was/' zij trok haar hoofd achteruit als een vogel en keek bewonde rend naar het mooie gezichtje. „0, wat is het alles wonderlijk 1 Den hemel zij dank dat hij je gevonden heeft. Hij zal nfet veo£-A heen gaanhij kan zijn zuster niet verlaten 1" Sylvia kreeg een gezicht als vuur, zij bedekte het met de handen, toen zij er aan dacht hoe zij hem op het terras in de armen gevlogen was. Had zij hem ge kust? Zij wist het niet het was wel waarschijnlijk. Andrey streek haar liefkoo- zend over het weelderige donkere haar. „0, wat moet jo vanavond gelukkig zijn, lieve!" fluisterde zij. „Ja neen ik weet het niet," sta- meldo Sylvia. Toen stond zij op met een schrik. „Ik moet het aan Mercy gaan ver tellen," zei ze. „Wacht hier even op mij. Andrey. Ik - ik moet met jo praten - ik wou dat jo mij zei wat ik doen moet. 0, ik weet het zelf niet!" En met een droe vig zuchtje, een verzuchting van een bevend hart, dat op den rand staat óf van een groot geluk óf van een groote teleurstel ling, verliet zij de kamer. Mercy was wak ker en schrikte op toen Sylvia binnenkwam. „Wat is er?" vroeg ze bijna op een toon van schrik. economische leven, Ontspon zich een lang durig debat, waarin door het rneerondoa! der sprekers de meening werd geuit, dat de social!steering slechts geleidelijk en zonder overhaasting ten uitvoer, gelegd moet wor den, zal hij niet tot een instorting leiden. Ten' slotte werd met algemeene s-tc-mnnen het voorstel aangenomen, dat do daarvoor lijpo bedrijven, in de oersto plaats de mijnen, onverwijld genationaliseeri zullen worden. Een voorstel, waarbij hervatting der be trekkingen met de sovjet-regeering werd geëischf, werd in handen der regeering gesteld. In zijn slotwoord verklaarde de voorzitler Leinerl, dat door de instelling van 'n Cen tralen Raad en vaststelling van den datum voor de Nat .Verg. de zekerheid van den VQOilduur dei' revolutie verkregen is. „Wij moeten verhinderen", zoo zeide hij, „dat het imperialistisch kapitalisme van Enge land, Frankrijk of Amerika kan zegevieren over de resultaten der revolutie. Wij wil- 'on Duitschland vrij maken van alle onder drukkers in binnen- err buitenland." Hel Congres eindigde met een „hoera" op de revolutionnaire socialistische veree- nigde republiek. De eerstvolgende dagen zal blijken, of de gematigden wezenlijk de overmacht kunnen behouden. Als het aan Liebknecht ligt, word* nog heden het bolsjewisme met ai den aankleve van dien, ingevoerd. Voor Duitschland en voor geheel Europa is hot hartelijk te wenschen, dat het voor die .jwel- daad' gespaard moge blijven. Dr. Sodf, de staatssecretaris van Dui- teniandsche Zaken, zal nu eindelijk van het officieele politieke tooneel verdwijnen. Hij wordt opgevolgd door dr. Graaf Brock- dorff Rantzau. tot dusver gezant te Kopen hagen. Ret „Berliner ïageblatt", waarvan de hoofdredacteur (Theodoor Wolff) zeer Ihï- vriend is met den nieuwen minister van buitenlandsche zaken, schrijft over de be noeming „Do raad der volksgevolniachtigden zou graaf Biockdorff Rantzau waarschijnlijk niet hebben benoemd, indien het niet be kend was, dat wie tot nu toe gezant tie Kopenhagen was, in zijn politieke opvattin gen weliswaar geen socialist is, maar toch zeer sterk links staat en in weerwil van zijn graventitel kortweg tot de overtuigde aanhangers der deniakratische republiek behoort. In het vijandelijke buitenland zal men deels uit onkunde en deels uit kwaad willigheid waarschijnlijk zeggenin den nieuwen staatssecretaris neemt alweer „een rertegenwoordiger van het oude imperialis tisch© stelsel" de leiding der Duitsche bui tenlandsche politiek. De vraag zou kun nen rijzen, of het met het oog op zulke, stellig in geen geval te vermijden misvat tingen niet raadzaam ware, een sociaal democraat op den voorgrond te laten tre den, die dan het eigenlijke werk aan graaf Brockdorff Rantzau had kunnen overdra gen, maar, zakelijk beschouwd, is tegen deze oplossing niet het minste in te brengen. Graaf Biockdorff Rantzau is 49 jaar*. Over den eeonomischen toestand wordt de laatste dagen niet veel gemeld. Hier en daar verergeren de arbeiders den nood nog, door te slaken. In tegenspraak niet het door den arsol- raad van Essen verspreide bericht, dat de mijnwerkersstaking in het Ruhrdistrict door onderhandelingen onder medewerking van den arsolraad van Essen zou zijn bijge legd, constateert de „Lok. Anz.", dat gis termorgen vroeg het totaal aantal stakende mijnwerkers in vergelijking met den vori- gen dag niet was verminderd. Het totaal aantal stakers met inbegrip van den jnid- denploeg bedroeg heden wederom ruim 20.000 man. „Ik heb je een nieuwtje te vertellen groot nieuws, Mercy," zei Sylvia. „Over Jack, meen ik. Welnu, hij is niet niet dood. Hij is terug!" Niet praten, lieve;Iaat mij je alles op mijn eigen manier vertellen." Mercy luisterde stilzwijgend met Sylvia's beide handen in de bare; haar groote, droevige oogen waren vol sympathie op haar gevestigd, totdat, Sylvia kwam aan hetgeen in het salon was gebeurd. „En hij is volstrekt niet Jack, maar o! Mercy, zijn naam is Neville Lynne, de broeder van Sir Jordan." - Mercy liet Sylvia's handen los en uitte een zwakken kreet. „Zijn broeder?" zei zo fluisterend met witte lippen en een verschrikte, ontstelde uitdrukking in de oogen. „Ja," zei Sylvia. „Hij is Neville Lynne van Lynne Court. Geen wonder, dat jo verbaasd bentl Het was net als een blik semstraal voor mijn oogen, zoo onverwacht; ik ben er nog verblind van. Maar wat ben je koud, Merev-lief," zei ze eensklaps, want Mercy's hand, die ze gevat bad, was als ijs. Mercy viel achterover in haar kussen en met afgewend hoofd zwoeg zij zoo lang, dat Sylvia zich angstig over haan heen- boog. „Hoe onnadenkend van mijl" zei ze, „ik had moeten wachten tot morgen niet bij je aankomen met al die opwindende dingen, terwijl je moe bent van de peis." Dr vrfd« conferentie. In Londen wordt ein nieuw ontwerp in elkaar gezet voor een volkerenbond, dat, zeoate het daar ligt, veel heeft van e«n ,,cr.satz"-volkerenbond, cen surrogaat van WiKou's plan. liet ontwerp van het Bnbche ministerie van buitenlandsche za ken voor het Volkerenverboud is n 1., dat er een commissie ad hoe benoemd zal wor den, die in cen neutraal laad zitting zou honden. Zij zou geschillen onderzoeken en aanbevelingen aan de mogendheden doen. Blijkbaar zou zij over geen geweld beschik ken en zou zij te vergelijken zijn met de verzoeningsafdeeling aan liet ministerie an koophandel. Zij zou voorloopig bestaan uit benoemde uitnemende mannen uit elke natie. Late r zou zij een meer vertegen woordigend en democratisch karakter kun nen krijgen. De bedoeling is o. i. duidelijk Ofschoon Belgen en Framehen roepen om waarborgen (o. a. de Imker-Rijnoever), opdat Duitschland niet weer zal kunnen beginnen, is er toch geen verstandig-; menscli. die het als waarschijnlijk be schouwt, dat binnen afzienbaren tijd een herhaling van 1914 zou te verwachten zijn. Duitscldand is finaal tegen dun grond ge slagen en -au 'deze omstandigheid wil En geland nu profiteeren. Wordt bet plan, dat tc Londen is opgemaakt, verwezen lijkt, dan blijft do Entente de baas en Engeland de beheerscher der „vrije zee". Het hoeft dan niet de kleine neutrale staat jes als gelijkgerechtigd te erkennen evenmin als zijn groote concurrent Gewnanië. Ko men die in conflict m*t de EngeKchet Iv- langen, welnu, dan wordt eerst voor de leuze de volkorenbondcommissie gehoord, maar ten slotte beslist toch de macht, daar deze commissie in "t geheel geen nviterieele kracht heeft om haar uitspraak Ie doen eerbiedigen. Er schijnt ook nog een ander ontwerp te zijn, n.l. van de Fransch-e regeenng. Dat gaat veel verder en heeft ook betrek king op den militairen toestand. Wilson zal 27 December in liet Bucking- ham-paleis door den koning van Enge land ontvangen worden. In de zitting van Donderdag is de Fran- sche Kamer voor het eerst een schatting overgelegd van de verwoesting, door den vijand in Noord- en Oost-Frankrijk bed re ven. De aldus verloren gegane waarde be reikt lml ontzaglijke cijfer van 65 000 mil- lioen. De geallieerden en Rusland, Dezer dagen is in de Fransche Kamer een hevig tumult geweest naar aanleiding van oen door de socialisten ingediende interpellatie over de politiek der Geallieer den in Rusland en hun houding tegenover de Bolsjewiki. Minister Pichon heeft daarop geanfwoord, dat hij het tijdstip niet geschikt acht, daar openbare gedachten wisseling over deze aan gelegenheid wellicht een zeer schadelijken invloed zou hebben op de huidige onderhan delingen tusschen de Geallieerden. Met vrij groote meerderheid heeft de Kamer toen besloten de interpellaties sine die uit te stellen. Het „Journal des Débats" acht deze stil zwijgendheid van minister Pichon hoogst verkeerd, en het blad meent, dat vele vrien den jran Pichon een ander antwoord had den verwacht. Juist omdat uitgebreide en belangrijke besprekingen voor de deur staan, ware het gewenscht, dat de regeering stelling nam ten opzichte van sommige kwesties en voor de buitenlandscho gevol machtigden verscheen met een gezag, dat steun vond in een wilsverklaring van het parlement. De Franschen in en buiten Frankrijk willen weten, wat men vóór heeft. Het blad zegt, dal, Pichon een schoone „Neen, neen," zei Mercy zacht, „jchadt het recht het mij dadelijk te vertellen dadelijk Sylvia. Ik moet morgen terug naax Londen morgenochtend met den eer sten trein. „Terug naar Londen? Mij nu juist ver laten?" riep Sylvia verpletterd van schrik. „Ja, ja, ik moet 1" zei Mercy op bijna strengen toon. „Laat mij nu alleen, lieve. Ik verheug mij o. ik verheug mij zoo over jo geluk dat Weet je wel; maar ja, ik beu moe. Ga nu heen, Sylvia." Zij sprak op zoo smeekenden toon, dat Sylvia haar een kus gaf en naar Andrey terugkeerde. „Mercy is ziek heel ziek, vrees ik," zei ze ernstig. „Ik geloof, dat zo nau welijks begreep o, het was onnaden kend van mij haar vanavond te storen, An drey! Ik moet morgen een dokter halen." „.Ta, zeker," stemde Andrey toe. „Arme MercyWij zullen haar samen oppassen, zoodat ze spoedig weer beter wordt- Maar- jij zal ook ziek worden, lieve, nis jo niet naar bed gaat en slaapt. -Te bent koortsach tig. Kijk, ik ben bijna klaar met uitklee- den." Zij had een peignoir aangedaan, ter wijl Sylvia weg was. „En jo moet mij toestaan je te helpen Ik wil niet an ders! Wat heb je toch beelderig haavi Ik heb het nog nooit los gezien, en hoe vree- seljjk lang!" Sylvia liet haar hoofd zoo hangen, dat gelegenheid heeft laten voorbijgaan omecn» te vertellen, hoe het precies in Rusland gesteld is. De zonden van de Sovjet-regee ring vyorden dan opgesomd, dte o, a be staan in de onderdrukking van de so cialisten, welke reeds liegen bij de ver kiezingen. Hpt „Journal des Débats" geeft dan over deze verkiezingen de volgende bijzonder heid: "De kiezers moesten stemmen voor of tegen de candidaten van Lemndaarbij moesten de voorstanders den tenen kant van de zaal uitgaan, de tegenstemmers den anderen kant waar Roode garden ston den opgesteld; van de tegendanders keer de niemand terug. Het blad begrijpt niet in hoeven-e de Fransche regeeiing schade zou kunnen hebben aangericht, door juist nu het juiste licht te laten vallen op den geest, welke dreigt te vernietigen, wat president, Wilson met de uiterste kracht verdedigt, n.l. de democratie en het vreedzame leven der volkeren in vrijheid en orde. Ook in Engeland maakt men zich druk over de Russische kwestie. Minister Milner heeft in een brief gezegd, dat Engeland zijn handen niet van Ilusland mag aftrek ken, omdat dan de Sovjet-regeering uit wraak vooi den steun aan de Geallieerden verlet nd. een vreeselijk bloedbad zou aan richten. De Geallieerden hebben, om dat er belangrijke krijgsvoorraden lagen te Wladiwostock en .Archangel, zich met de Russische aangelegenheden moeten be moeien en ook oin de bondgenooten. de i'bjecho-Slovakken, voor vernietiging te vrij waren. Milner geloofde, dat het niet lang meer noodig zou zijn om troepen in Rus land te houden, maar ove 'haasting achtte hij uit den booze. De .Time»" en „Daily Mail", evenals de „Taily Telegraph", zijn het natuurlijk volkomen met Milner eens. De „Daily News", die over 't algemeen ook tevreden is met de gegeven verklaring, dringt er toch op aan. om zoo spoedig mogelijk aan de tusschenkomsl in Rusland een einde te maken. De parlementaire commissie uit het con gres van vakvereenigingen en de uitvoeren de raad van dc arbeiderspartij in Engeland hebben een gcvneensehappelijken brief tot den ceiste-minister gericht, waarin zij hem vragen, de Rritsche politiek in Rusland duidelijk te omschrijven en zich verklaren tegen een militaire actie. De Londenscho medewerker van de „Manchesier Guardian" merkt in verband niet Wilson's vervroegd bezoek arm „Lon den op. dat Milioekof en'Kereuskv te Lon den zijn en dat Milner nas zijn verklaring over den toestand in Rusland heeft uit gevaardigd, die blijkbaar ten doel had om het publick op komende gebeurtenissen voor to bereiden. Men gelooft dat de stuw kracht voor de beweging tegen de bolsje wiki en de geallieerde landen uit Londen komt en niet uil Parijs. Als er een groote poging ondernomen werd om do bolsjewiki omver te werpen, Rusland weer op de been te helpen en Amerika daar deel nan nam, zou dit. aanfleel van Amerika groot zijn. Daardoor zou het verklaarbaar zijn, als Wilson zijn plannen wijzigde en in Engeland kwam, om over deze voorname kwestie te beraadslagen en een beslissing te nemen, nog voor de conferentie over do vrtxlespreliminairen begint. In een tweede artikel heeft de „Daily News" hei nogmaals over do Russische kwestie en betuigt haar voldoening over de vervroeging van Wilson's reis. naar Enge land, waardoor hij gelegenheid zal krijgen de i' red esp rel um i n ai ren (e verkorten. Hij zal ook over de Ilussischo kwestie kun nen praten waarin zijn stem meer gezag zal hebben dan die van iemand anders. Hij zal zich niet door'materiede overwe gingen laten influcncoercn, geen belangen het hïiar heur gezicht bedekte. „Het maakte hem boos," zei ze fluis terend. „Hij zei, dat hel in de pudding kwam en in zijn oogen," zij lachte zachtjes. Zij dacht aan den dag. toen hij haar ge dragen had over den strooi. Andrey lachte. „Dal was echt als een broerzei zo schalksch. „Ik wou wel eens weten oE het hem nog boos zou maken, en of hij klagen zou, al kwam het in zijn oogen." „Neen, zeg dat nietfluisterde Sylvia bijna onhoorbaar. „Wat heb ik dan gezegd?" riop Andrey met voorgewende onschuld. „Wat zie jo er aardig uit als je oen kleur krijgt; en hé, wat is (lat Sylvia?" brak zjj plot seling af. Zij had al schertsende Sylvia's japon los gemaakt en zag een verkleurd lintje aan een klein plat pakje vastgemaakt, dat onder Sylvia's kleeren verborgen was. Sylvia legde er de hand op. „Ik woel het niet." zei ze plotseling heel ernstig. „Weet je liet niet?" Sylvia schudde het hoofd. „Mijn vader hoeft het mij gegeven den avond toen hij stierf," zei ze. „Het is de geschiedenis van mijn geboorte, Andrey." (Wordt vervolgd). mtt courant revschytil dageljjka, mot nit- ,Lin» «S Z°a- ta feestdagen. 1 Si rer twar'aal. met ml>egrip ran 6 cts. -„uokoJten: I J..15; Imuca psr port I 2.— Priti P9r ,v£'>!' n een1'' Afzondcilijk» onicra S rents. Abonnomcnfoa word»» 5° ,'ljjlu aanji'nomen Adrsrtentien roor hot eerstvolgend turn iijoeto» r«ór twaalf «or tan hut Bureau ?,or2(l a ijs. Ken bepaalde plants tag larertentiSn wordt niet gewaarhorgit SCHHEDAMS3HE COURANT Prijs der idrerlentïinran I5 regelt f 1.30; iedere regel meer 23 beat». Bgcleaiea to cent» per regel. Adverten'ffira ea Saoletnea «iet 10 ia het Zatordag-arond- unair met SO V# Ststits 5 cent»; fff» vert oogtn g, Ineasso- ïitkwKanties 30 cents. Tarieven ran adTerUnticn l>5 abonnement aijn aa» het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks wenlea Klein» 1 Wertenfiea op genomen A 40 eenta pet advertentie van hoogstens 30 woorden; ieder woord meer 2% cent, by vooruitbetaling aan bet Bureau U voldoen. ss&tm

Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 1