De bittere nasmaak van de glorie. Kersten,',U is niet wan. uw eerste leu gen' gebarsten I" Janssen: „We zullen liet stenogram op vragen. Daarin heb ik' geen wijziging aan gebracht!" Aanranders Woensdagavond kwhrt over zegenen kwam iemand bij de politie te Haarlem kennis geven van een berooving, die plaats gevonden zou hebben in een café aan de Kampervest aldaar. Een inspecteur ging er met vier rechercheurs op uit In een café in de Tul penstraat waren vijf man nen aanwezig, van wie twee aangehouden werden; P. J. v. d- K., 25 jaar, losse werk man, Km 0. Dj„ 28 jaar, letterzetter, bei den te Haarlem. Bij: de arrestatie wierp DL een portefeuille weg. Beiden werden in het bezit gevonden van f 122 en eenige premie-obligaties. D|eze b'eide mannen had den een ootgenhlik daarvoor bet café op de Kampervest vlerlaiten, in gezelschap van een derden mam, KI ie daar rondjes had gegeven. Zij zijd toen met hun drieën in de richtinjg| Van de binnenstad Vertrok ken. Op den Kampersingel heeft, een van de twlee den derden man een portefeuille ontnamen. Die benadeelde is nog niet ge hoord. Het is waaisclüjiüijk. de Hagenaar J. D. Ongewenscht bezoek. Toen juffrouw E. E. F. de B. Woensdag avond thuis kwam in haar woning aan de Eerste Pijnaeherstraat te Rotterdam, vond zij daar twee mannen, die zich met een fvalschen sleutel toegang verschaft, had den. Van een der mannen kreeg zij een slag in het gelaat, waarop beiden de vlucht namen. Er was nog niets gestolen. Een veilige bewaarplaats. In de omstreken van Dublin woonde een bejaarde vrouw, d' in tien jaren tijds met f groote moeite een bedrag van 14 pond ster ling in biljetten van een pond en van 10 shilling had opgespaard. - Bit geld had zij in een holte tusscben hiet dak en den muur van een schuur, die in haar tuin staat, geborgen. Dezer dagen nu bemerkte het oudje dat de „schat" verdwenen was. Biurea kwamen haar helpen bij haair nasporingen en ont dekten. dat er in de ledige ,,.safe" een rattongat zat: Ze maakten dit grooter en belandden ten slotte in een rattennest, waar het stapeltje papiergeld onbeschadigd werd te ruggevonden. Kordaat optreden van een brievenbesteller Te Sheffield' (Engeland) vernam een brie venbesteller, toen bij bezig was, poststuk ke* iremid te breingen, dat ergens in een huis een jongen door een grooteu hond was aangevallen en dat men tevergeefs trachtte, den knaap uit zijn ben arden toe stand te bevrijden. Die postman drong de woning binnen en greep hond en 'jongen en poogde ben te schenden, hetgeen hem echter niet gelukte. Zieinide, dat de hond zijn prooi niet wenschte los te laten, ging hij het Woeden de Sier met een tang en een pook te lijf, doch mocht hiermee al even weinig succes behalen. Als laatste redmiddel sleurde hij dep jongen |door de gedeeltelijk geopende, «lieur en trok Öen hond zoo ver mee, dat deze met zijn kop tusschen deur en deurpost bekneld raakte. Djt «enigszins met notenkraken identiek zijnde middel, om overspannen honden- zenuwen te kalmeeien, bleek werkelijk op den bijtlustigen Viervoeter eeü badarenden invloed uit te oefenen en bewoog hem tenslotte, zijn slachtoffer losi te laten. Ooggetuigen verklaarden, dat de brieven besteller (door zijn kordaat optreden den jongen stellig het leven had gered. Een record. De Daily Express maakt bekend dat zij met het bekende warenhuis John Barkers (Kensington; een advertentie-contract heeft afgesloten dat een nieuw record vormt voor transacties tusschen een firma en een cou. rant. Voor een geheel jaar heeft John Barbers de geheele derde pagina van de Express besproken, liet aftrek van Zon- en feest dagen verschijnt de Express 312 maal per jaar en het contract loopt dus over 2184 kolommen of ruim) 260 vierkante meter pubheiteitsruimte. Sir Sidney Skinner, de directeur van Barkers en haar filialen Derry en Toms en Pontings, zeide na het afsluiten van het contract„Alleen door adverteeren zijn wij groot geworden, en wij hebben ons al tijd gehouden aan den stelregel: „als een zaak de onkosten voor adverteeren niet kan dragen, adverteer dan liever om de heele zaak te verkoopen." Een wonderlijk detective-bureau Onder groeten toeloop van Het publiek is in Charlottenburg een proces begonnen wegens opruiing tot meineed en bet geven van valscb'e verklaringen. Op de bank der beklaagden zaten de particuliere detective Wedelstadt, benevens een viertal vrouwen. Er zijn 40 personen als getuigen gedag vaard. Von Wedelstadt, die te Berlijn een particulier detective-bureau had (gericht, hield zich ook onledig met eohtscheidings- prccessen te ensoeneeren en de voor zulke gevallen noodige getuigen te verschaffen. De andere beklaagden waren zijn handlang sters daarbij. Verwacht wordt, dat het proces een paar weken zal duren. Een plechtigheid in het Eiysie I e president van Frankrijk heeft Donder dag den spoorwegbeambte André Ducartil ontvangen, die werkzaam, is bij de P. L. M. en in September 1.1. met gevaar voor eigen leven bij de Pont des Galets een schrikke lijk spoorwegongeluk heeft Weten te voor komen. Hem werd een prijs van 10.000 francs der Carnegie Foundation en do eeremedaille der spoorwegen overhandigd. Kinderzegen Eergisteren zijn aan 90 gezinnen met meer dan negen kinderen, over geheel Frankrijk verspreid, de door de Fonda- tion CognacqJay voor groote gezinnen be stelde prijzen van 25.000 francs per ge zin uitgereikt Onder de bekroonde gezin nen waren er wol twintig met twaalf, veer tien, zelfs zeventien kinderen. Een oplichter. De Duitsche bladen maken er melding van, dat de oplichter Schenker, die in de buurt van Berlijn verscheidene firma's voor een totaal bedrag van eenige inil- lioenen goudmark benadeelde, de wijk ge nomen heeft naar Nederland Scheuker moet hier in het land ook een medeplich tige hebben, die hem telegrammen en brie ven zond, waarin opdrachten verstrekt werden tot groote bedragen en door welke gefingeerde bestellingen de oplichter zijn practijken kon uitoefenen. Het schoeisel van kinderen Vele kinderen loopen moeilijk, omdat er iets aaol hun schoeisel hapert. Laarzen en schoenen masten altijd van zacht leer zij'n en groot genoeg oml' de voeten de ruimte te verschaffen, wélke zij vjoor het groeien noodig hebben. Ook mag de neus der schoenen niet op de teenen drukken, daar- dit de nog zwakke Mndervosten te Veel benadeelt. De schoenen moeten ter hoogte van de enkels gesloten Worden en zoo losjes mo gelijk. Sommige kinderen hebben zeer zwakke vjoetem, zonder dat men weet Waardoor dit ontstaan is. Hjet is nood zakelijk, dat men deze kLemen 'dagelijks Verschillende oefeningen laat doen, Welke er toe kunnen bijdragen, dat de voeten sterker worden. En wie het maar even tjes doen kan, houdt het zich voor plicht, voor de zwakke voetjes, sterke en gezonde maatschoenen te laten maken. Rechtszaken, Kleerenlevering aan Polen Die advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Ta,v heeft gister éoncl ede ge nomen in de procedure tusschen de Maat schap of Vennootschap Poolsch-Hohandscihie Handels-sociëteit, ook genaamd het Poolsch- Holandsch Syndicaat gevestigd te Rotter dam, appellante, en den Staat der Neder landen, verweerder. Het betrof hier een vordering van onge veer,. f 420.000, welke het Syndicaat had ingesteld tegen den Staat ter verkrijging van betaling van provisie voor verleende bemiddeling volgens overeenkomst met den heer Herzbcrger, liquidateur van het Rijks bureau voor klieedingVoorziening bij den verkoop Van kLeeding aan Polen. In eerste instantie was de vordering door de Haag- sche rechtbank ontzegd, terwijl het Haag- sche Hof in hooger beroep, met vernieti ging van dat vonnis het Syndicaat niet- ontvankelijk Verklaarde in zijn eisch. Mr. Tak concludeerde thans tot Ver werping van het tegen dit^ arrest inge stelde cassatieberoep. Uitspraak 16 Januari a.s. Ingezonden. „'s-Gravenbage, datum Postmerk. L. S, Ingevolge de beschikking van den Mi nister van Justitie zullen omstreeks Kerst mis van dit jaar .Weldadigheids zegels worden uitgegeven, waarvan de 'opbrengst ten goede zal komen aan de Ki n- der bescherming in Nederland. De ernstige JL'nancieele moeilijkheden, waarmede de verschillende vereemigingen en instellingen, die zich het lot van onze verwaarloosde en misdadige kinderen aan trekken, sedert den oorlog te kampen heb ben, maken het noodzakelijk, deze, bron van inkomsten zoo ruim mogelijk te doen vloeien. Van 15 December tot 15 Januari a.s. zullen de Weldadigheidszegels ten bate van de Kinderbescherming worden uitge geven, en wel in de navolgende waarden: 2 cent verkrijgbaar voor 4 cent; 7j/2 cent verkrijgbaar voor 11" cent; 10 cent verkrijgbaar vootr 12 tg cent. Het is van het grootste belang, dat in het geheele land ahes in het werk wordt gesteld, ten einde de opbrengst van deze zegels zoo hoog mogelijk op te voeren. Een ieder behoort te weten, dat 'er Wel dadigheidszegels worden uitgegeven en vooral, dat de opbrengst ervan ten goede komt aan de Kinderbescherming; wanneer dit aan velen, ja, aan allen, bekend ge maakt "wordt, dan zal ongetwijfeld de uit gifte der zegels een groot succes worden. Ten einde dit succes te bereiken, is het noodzakelijk, dat overal ter plaatse, in klei neren kring, krachtig propaganda wordt gemaakt. Op welke wijze deze propaganda moet worden gevoerd, hangt voor een groot deel af van de plaatselijke toestanden, en een plaatselijk comité zal zelf de middelen moe ten beramen om met vrucht werkzaam te zijn. Ondergeteekenden wenden zich tot umet het dringend verzoek de plaatselijke propa ganda in uw gemeente te organiseeren, overtuigd, dat uw belangstelling voor het lot der misdeelde jeugd en het besef, dat de nood der vereenigingen en mstellingen zeer groot is, u zullen bewegen om. zon der aarzeling het initiatief te nemen van de oprichting van een plaatselijk comité. Te uwer inlichting diene, 'dat de Wel dadigheidszegels gedurende onbeperkten tijd geldig blijven, en behalve voor binnen- landsch, ook voor bmtenlandsch gebruik geldig zijn. In alle postkantoren zal een reclameplaat de uitgifte der zegels .bekend maken, terwijl ook aan de te vennen plaat selijke comité's dergelijke platen zullen worden toegezonden, al naarmate daaraan behoefte zal blijken te bestaan. Over de mogelijkheid oen aan de comités zegels ter verkootping af te staan, woriLt met bet Hoofdbestuur der-Posterijen en Telegra fie onderhandeld.- Verdere inlichtingen wor den u te allen tijde gaarne vemtrekt. Wij hopen vóór 1 December van u lo vernemen, dat u in de samenstelling van een plaatselijk comité zijt geslaagd en wie van dat comité de leden zijn, terwijl wij u tevens verzoeken ons te berichten of het comité ook buiten uw gemeente werk zaam is. Wij vertrouwen op uw medewerking! Het Dagelijksch Bestuur van den Ned. Bond voor Kinderbescherming, A. BOSCH, Voorzitter. P. A. VAX TOORENBURG, Secretaris. Aldus luidt een schrijven, dat ik ontving van het Dag. Bestuur van den „Nederl, Bond voor Kinderbescherming". Reeds aan stonds vond ik bestuursleden van hier ter stede en correspondenten van elders ge vestigde Voogdij-vereenigtngen, allen van nabij1 kennend den nood, bereid, om geza menlijk den aankoop en het gebruik dezer weldadigheidszegel s aan te be velen en te bevorderen. Aan den Bond voor Kinderbescherming mocht ik opgeven de namen van de hoeren ARNOLD ZOETMULDER, voorZ. R.- K. comm. v. kaudeibesdierrning. D. BODJD'EüS, voorz. Bestuur Ver. t. duuTZ. verz. v. minderjarigen. Ds. .7. W. TONjSBEEK, lid N. Dl. Harv. ver. Kinderzang. D. ROOK, gean. ver. Tot Steun, en Mej. M. J. HEJJLIGEHS, corr. Oud- Katli. Ver. v. Kinderbesch. Deze mededeeling moge alvast vooruiüoo- pen op het nader beroep, dat dit comité zal doen op stadgenooten en bekenden elders, opdat het konie tot een gewei digen verkoop van deze weldadigheidsze- gels, welke dan voor geruumen tijd uw frankeerzegels zullen zijn; een weinig hoo ger in prijs dan de gewone, ja zeker, maar daardoor bijeenbrengend op zoo gemak kelijke wijze voor de Voogdijvercenigingen een mooi bedrag. Dat de belangstelling van het groote publiek voor het werk der kinderbescherming in Nederland ook hieruit blijke. Met dank voor de verleende plaatsruimte, J. LECHNER. C. Sz lid van den Voogdijraad Rotterdam II, Voorzitter Comm. v. Kindeiriiesclierming te Schiedam. ANTI-DUURTE-ACTIE •van Roornsch-Katholiek Werkliedenverbond (R. K. W. V), Christelijk Nationaal Vakverbond (C. N. V.), Algemeen 'Ne- derlandsch Vakverbond (A. N. V.). Aan de werknemers in Nederland. De besturen derbovengenoemde Vakcen- tralen 'hebben, zooals u bereids uit de dagbladpers' bekend is geworden, dezer dagen het probleem der duurte, der prijs stijging van dd eerste levensbehoeften, sa men besproken. Overwogen is, wat door hen gezamenlijk kan worden gedaan om de prijsstijging te 'koeren en de gevolgen der duurte voor de arbeidersklasse te verlichten. Gebleken is, dat er vergeleken bij 'de zomermaanden niet onaanzienlijke prijsverhoogingen der dagelijks benoódigde artikelen vallen vast te stellen. Aardappelen, melk, brood, kaas, voedings middelen, .welke iederen dag meer noodig zijn, -moeten veel duurder betaald worden dan de loonstandaard toelaat. En wij zijn er .van overtuigd, dat behalve deze benoo- digdheden ook andere onontbeerlijke zaken niet onbelangrijk in prijs zijn gestegen. Wcninghuren en belastingen, die door ons moeten worden opgebracht, staan in geen verhouding tot de inkomsten der ar beiders en ambtenaren. Imrndrs tegenover deze buitengewoon groote uitgaven staat het feit der veel verminderde loonen van de arbeiders en de ambtenaren. Onze besturen zijn er niet van overtuigd, dat overal een arbeidsloon wordt betaald als overeenstemt met de waarde van den geleverden arbeid, in aanmerlring nemende de economische omstandigheden. Zij zijn van meening, dat de redelijke verhouding tusschen loonen en prijzen is verbroken. Maar zij zijn tevens tot de overtuiging gekomen, dat aan de werknemers zelf voor één groot deel moet worden geweten, 'dat hun levensvoorwaarden zoo zeer zijn ver slechterd. Met drommen hebben zij de vakorgani saties verlaten. Ze zijn daardoor weerloos geworden tegenover de gevaren, die hén ui de tegenwoordige maatschappelijke ver houdingen bedreigen. De eerste taak der georganiseerd-en is daarom, hun ongeorganiseerde collega's op de gevolgen van hun laksheid te wijzen en ze terug te brengen in de vakorganisatie. Daarnaast hebben wij, vakxereenigings- menschen, met alle energie datgene te doen, waartoe de organisatie in staat stelt. Onzerzijds wordt er een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar het prijsver!oop der eerste levensbehoeften, terwijl tegelij kertijd aan onze plaatselijke instanties plan nen worden voorgelegd om de duurte daad werkelijk te bestrijden. "Wij doen hiermede een beroep op allen om dit onderzoek te vergemakkelijken en om deel te nemen aan dé bestrijdingsmaat regelen. Alle krachten ingespannen en nieuwe krachten aangenomen, tot heil van onze vrouwen en kinderen en van de maat schappij in het algemeen, die gehaat wordt door een welvarende arbedders-bevohdng. Wij rekenen op u! Namens de organisaties voornoemd, HET ANTTDUURTE-eOiHTÉ. Secretariaat: Regeutessdaan 112, 's-Gra- venhage. (Van onzen Parijschen Correspondent.) (Nadruk verboden.) Parijs, 8 November. „Foei, foei! liet moest toch niet mo gen!" hoorde ik een dame mompelen in liet voorbijgaan. Wat „niet moest mogen", dat was een ongelukkige slikker, een af zichtelijk verminkte uit den grooten oor- jfog, die zoo maar vrij op straat wilde foopen. Hij kwetste immers de esthetische gevoelens der wandelaars; hij ,uas een lidteeken op liet schoone aangezicht van Parijs, een valsche noot m het gezang dor Sirenen dat don vreemdeling begroet op den boulevard. Pauvre gueuie casséeWat werkelijk hiet moest mogen: dat die verminkte do Imker hand zijn rechter is hem af geschoten moest ophouden om oen aal moes in ontvangst te nemen. Neen, dat moest niet mogen. O, liet is prachtig, magnifiek, die geest van internationalisme, van vrede door recht; het is uitmuntend, dat men al die droeve oorlogsherinneringen ter zijde schuift voor bespiegelingen over arbitrage en mens( hen-liefde, over ontwapening en verbroedering. Maar met goede voor nemens zijn we mot van onze oude ver plichtingen ontheven Het is een schande, een aalmoes te moeten geven aan de onge- lukkigen die rechten op ons hebben. Er was een tijd, dat men voor oen oorlogsverminkte opstond en hom zijn plaats aanbood... Het is vergeten Hij moet, ver minkt. mee dringen, moot duwen, oan een plaats te veroveren Ongraag schuift men een stukje opzij Foei, foei, zoo'n gueulo cassée tegenover u, liet is niet aange naam... Nu heeft men toch hot recht te vra gen: Die kopstukken van hot Bloc Na tional, die jaren achteroen, flag in. dag uit, liebben geschreeuwd en geschetterd „dit zijn we verplicht en dat, tegenover onze dierbare dooden!" wat bobben ze go daan voor de levendon voor hen die verminkt zijn teruggekomen? Een ma ger, allerellendigst pensioentje, nol vol doende om van honger om te komen, dat is alles wat er overbleef van de beloften, welke men htm - tijdens den oorlog dood. De heer René Cassin, voorzitter van de Union Fédérale des Mutilés, heeft er een even typisch als schrijnend exposq van gegeven aan de joersmenschen. die hom kwamen interviewen naar aanleiding van geruthten, als zou de regeering van Hor- riot 'voornemens zijn verbetering te bren gen in het lot van die bek!agenswaardigen Men heeft de toelage van 6000 frs. voor de ambtenaren goedgekeurd, zeggen de oorlogsverminkten. Men geeft hun. het minimum dat noodig is om in leven te blij ven. Uitstekend. Maar wij? Hebben wij niet meer het, recht om te leven? De wet van 31 Maart 1919 kent aan de verminkten toe: „droit a réparation cal- culée eri projxurtion du coüt moyen de la vde". Vooir de groote verminkten (aangeduid met den naam „mutilés a 100 pet.") be droeg dat 2400 frs per jaar. Maar 2400 frs. m 1919 is niet hetzelfde aks dat be drag in 1924. En toch 'hebben we in 1921 ook vleesch en brood noodig, net als in 1919 Is het dan niet billijk, tenzij men per se wil dat we van honger omkomen, dat dit cijfer herzien wordt?... De heer Cassin merkt zeer terecht op: men heeft de gesinistreenlen in het ver woeste gebied wél uitbetaald, op een cen time na, precies vergoed het bedrag der schade, welke zij geleden hebben. Waarom heeft rnen niet evenzoo gedaan tegenover hen, die een arm of een been, verloren? Is iemand, die beide oogen erbij inschoot, minder erg er aan toe, dan die ander wiens schuur, huis of fabriek in puin lag? We hebben ons tevreden gesteld met een pen sioentje. Het leverde een groote besparing op voor den Staat, want in plaats van 300 milliard, zou bet hem 600 milliard gekost hebben De Staat is dus beter ei mee af om ons pensioenen uit te keeren Maar is dit op TSchzeif niet reeds een argument ten gunste van ons verzoek om om in leven te mogen blijven. Het is begrijpelijk, dat de heer Cassin, zelf een zwaar verminkte, bitter wordt wanneer hij vervolgt: Ach, we weten het welnaarmate de herinnering aan den oorlog vervaagt, houden wij op een onderwerp voor jjatrio- tische literatuur re zijn. Er is nog maar weinig toe noodig of wc worden lastig gevonden. Weinig ook is er rnaar noodig of neen, zoover zijn we thans al een groot aantal van ons moet met bede len een bestaan vinden. Laatst, in den trein naar Brest, we waren Versailles nog met voorbij, of een ooriogshlmde kwam overal, in de gangen en compartimenten, een aalmoes ophalen. En hoort u dan maar eens wat een ieder zegtflat het een schande is, dat men zich gegeneerd ge voelt, wanneer men zulk een tafereel aan schouwt. Diezelfde gegeneerdheid heeft ook Edcuard Herriot ondervonden. Te Boulogne, ^op het congres van de radicaal-socialis ten. heeft hij in zijn toespraak gezegd: „Voorts overweeg ik hoe we tegemoet kun nen komen aan den nood der oorlogsver minkten, die lijden onder het dure leven". Als Herriot zulk een belofte doet, dan mag rnen ook iets er van a «.-.vachten. In het communiqué over den ministerraad van gisteren wordt vermeld: „De minister raad heeft zich bezig gehou/len met de kwestie der pensioenen vari de oorlogs verminkten en zal binnenkort dienaangaan de c-en belangrijk voorstel doen." Sedert L9l9. toen het Blo:: National be gon te reaeeren. bobben we tot Li den treure 1 ooren herhalen, dat men „iets moest doen Maar men rep! keerde steeds, dat er geen geld was. De nieuwe regeering redeneert: We moeten het geld zoeken waar het verborgen zit. "Wanneer er oorlogs verminkten, weduwen en weazen zijn, er zijn er ook die de oorlog heeft verrijkt. Bij hen moeten we het geld gaanhalen om de wonden te lenigen, e - f* Het doet verrassend aan, dat dit nieuwe initiatief van dezen kant moest kamen, uit de kringen, waar men zoo weinig mo gelijk oorlogsmonumenten, doodo of le vende, in bescherming neemt. Do nieuwe regeermg geeft dag aan dag blijk, humaner inzichten te hebben, mens-chelijker gedach ten te huldigen dan die welke haar vooraf ging liet gaat hier hiet om partijpoli tiek, doch om de eenvoudige vervulling van een plicht, een verplichting, welke Pomcaré, Miilera nd en Clememoeau met zijn „jusqu'au hout" op zich hebben geno men namens Frankrijk. Toch zijn er nog sommigen, die ondanks deze edelmoedige houding van Henroot, voortgaan naar hem met slijk te gooien en beweren, dal dit alles „maar een poli tieke .manoeuvre" is. Wat een jaar geleden „redden van het Vaderland" zou bobben gelieetea, noemen deze hoeren immers „landverraad". .Dioch ook al was deze nieu we maatregel van Herriet geïnspireerd door de begeerte om een machtigen greep kio- zea-s (Ie machtig, helaas!) voor zich in te nemen, dan nog mogen we 'ons er over verheugen, want het .resultaat alleen telt in dit geval. LE|0 FAUST. Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformatie). Uitgesproken: 11. M, Dielisse, te Rotterdam. Rechtor- comm. mr. J. E_ 1 to.-,en Jaoobson; curator mr. W„ Jalink. G. Bloem Jr., boterliandelaar, te Rotter dam. RecMer-comm. als voren; curator mr. J. <W. Bos. A. P. Schoof, koopman, te Rotterdam. Rechter comm. als -voren; curator mrL F. Bieklers. J. van der Spek, schilder, Waardingen. Reehter-oomm. als voren; curator mr. W. A. Schippers, Vlaardingen. Jacoba Buunekiide, echlgenojte van. Ch 11. Kok, sigarenwinkeliers ter te Amster dam. Roohter-coiraii, nu-. C. Briet; cura tor mr. Ph. J. van Vliet B. Jledoman, koopman te Amsterdam. Rechter-comm. als vjóren; curator ma W, Loeb. J. Kiinshergen, financier, te Amsterdam. Cteebter-oosinn, en curator als veren. W. A. N. Klanssem, autobusondernemer, te Amsterdam. Rechter-comm. cm curator als voren. F. J. Phaff -met J. C. B. Strube, hande lende onder den naam of firma Stubo en Phaff, aannemers van bouwwerken te Amsterdam. Rechter-comm. als voren; cu rator mr. Ph. J. van Vliet J. 0. B. Strube met F. J. Phaff, hande lende onder den naam. of firma Strube en Phaff, aannemers van bouwwerken te Amsterdam. Rechter-coimm, en curator als voren. Failliet "verklaard, hij arrest van het Hof d.d. 25 Novlember (zich noemende en schrij vende Plu J.) Berlijn, agent eri koopman 'te Amsterdam. Reohtercornm. mr. P. van Reg teren Altena; Cu.r. mr. IW- A. Meerei. In het faillissement van J. Hendriks, kos ter en koopman te Amsterdam, is in plaats van mr. A. LL Stikker benoemd tot ourator mr. L. Lindeboom. In het faillissement van J. Iï. Eüiring, accountant te Amsterdam, is in plaats van mr. J. Ar. AI. Teulings tot curator benoemd rnx. W. J. F. Lille HogorwaarcL -Opgeheven: J. GouiLsmit, to 's-Graverdiage. II. N. J. Teurlïngs, te 's-Gravenhage. D. J. Bijleveld, te AJpben. F. Th. Meijer, te 's-Gravcnhnge. G. G. Fieret, te Koudekerk', B. van den Meulert, te 's-Graveiihage. W. F. Schon, te "s-Cravehhago. J. .1. Schijthuizen, te 's-Gravenhago. 7V. G„ Palnian, te Loosduinen. Firma J. Garos, te Delft. J. Verbraak, te 's-Gravehhage. J. 0. Pijper, te Delft. F. L. van Ooijen, te Rijswijk. P, A. van Zon, te 's Graverihage. J. P. Pex, te 's Graverihage. I. Verbeek, te Alphen. aan den Rijn. J. Th. Boot, te Leiden. J. van Reeuwijk, te Beverwijk. II. J. Leiting, te Heemstede. A. C. Smarius, te Oisterwijk (N.-Br.). 0. A. Schut, te "Amsterdam. C. Gherings, koopvrouw, Botterdam. W. Nd tee, kastelein, Rotterdam. LI. G, Lewis, commissionnair, Rotter dam. C. van Mil, handelaar in melk, boter, kaas, etc., Schiedam. F. van Herp, Rotterdam. J. van der Vliet, tuinder, Rozenburg, A. Verkaaik, winkelier in gddersche wa ren, Rotterdam. A. F. Kleuters te Jabeek. A. P. den Haan, Strijen. R. en J. de Groot, aannemers, handelende onder den naam Gebrs. de Groot, laatst te Franeker, thans in Canada. J. Molunaker te Ede. Th. van den Berg, te Nijmegen. G. AL van de Pol Jr. te Arnhem. J. Gorlssen te Stein. J. N. Wijnperïe te Sittard. J. Caldenberg te Gelsen. J. Schulpen te Susteren. G. Bosch te Hengelo. A ArtsLinssen te Blerick. N. Persenairc te 'Amsterdam. S. J. Ris te Amsterdam. Geëindigd: N. V. Rotteidamsche IJzerhandel? voor heen L. Haagman, en Zoon, destijds ge vestigd te Rotterdam. J. A. Reeling, veenandeiaar en veehouder, Schiedam, J. Wolf Bzn., commissionnair in vee, Rotterdam. A. Scheffer, schoenmaker en schoen han del aar, Schiedam. C. Bos, handelaar in aardappelen, groen ten en fruit, Rotterdam. H. Breukel, voorheen, landbouwer, thans arbeider. Maassluis. Met opneming wordt goen instemming der Redactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven- c

Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 7