verd wordt 50.000 kubieke nieter hout gedurende twintig jaar tegen den kostprijs met f 12.50 daarboven. Benevens veitiee- ting van de -winst, echter 2 oud er een gemengde bedrijfsvorm. Andere koopers verwachten de eerste maanden een flauwe houtmarkt en nemen dan ook vcoiloopi een zeer gereserveerde houding aan. Be toestand van den houthandel was in 1924 over het algemeen heter dan in 1923. Station voor draadlooze tele grafie te Bandoeng. Be tweede antenne op Malabar is ge reed en zal spoedig in gebruik worden gesteld. Vaarten van pelgvimssohe,p.e.n ingetrokken. Be Rotterdamsche Llovd, de Nederland en de Oceaan hebben de voor de eerste helft van Februari vastgestelde vaarten van pelgrimsschepen ingetrokken. "Waterleiding in Palemban.g. Be Indische G as-Maatschappij bereidt de instelling van een gemengd waterleiding bedrijf in Palembang voor. De binnenvaart en de draadlooze telefonie. Het ondmvijsfonds voor de binnenvaart heeft, naar wij vernemen, eenïgen tijd gele den een radio-corn rrissie ingesteld om de mogelijkheid te onderzoeken van het op lichten van een draadloos telefonische or ganisatie voor de binnenscheepvaart Het ligt in de bedoeling de daarvoor in aan merking komend© binnenvaartuigen uit te rusten met een ontvangtoestel voor draad looze telefonie, waardoor do schippers uit hun isolement zu'lïen worden verlost Het onderwijsfonds voor de binnenvaart stelt za'ch voor niet alleen lezingen voor de binnenschippers te laten houden, doch ook langs draadloos teie-foinschen weg on derwijs aan schippers -kinderen te doen ge ven. Be commissie die onder leiding staat van den heer G. Nuv, is reeds goed met haar werkzaamheden "gevorderd. Gisteravond heeft zij te Ro'terdam een bespreking gehouden met vertegenwoordi gers van een aantal bannen- en buitenland- sche fabrieken over de levering der toe stellen, waarbij demonstraties werden ge- honden. Intern, soc.-politieke conferentie. Naar wij vernemen is Nederland op de internationale sociaal politieke conferentie welke te Frankfort am Main gehouden is, dit keer in de plaats van door Mgr. Nolens, die verhinderd was, vertegenwoordigd door den heer Gerritz. Belasting op motorrijtuigen in Dultschiand. Bern lst-en Februari ,1925 wordt iu Btótschland. blijkens een bericht van de Nederiamdsdhe Kamer van Koophandel voor DaitschJand te Frankfort ontvangen, de be lasting voor buitenlandsche moforrij tuigen, die binnen hot Duitsche rijk verblijven, op nieuw geregeld. Voor de verschil lende categorieën van motorrijtuigen zijn verschillenide belastingen vastgesteld, die inf.ussch.en in de toekomst uitsluitend, op de basis van den duur van het verblijf in Btiitschland zullen worden berekend. Aantal paardekracht en dergelijke zullen in de toekomst van geen invloed! meer rijn op de te betalen belasting. Het secretariaat van de Nederlandsehe Kamer van Koophandel voor Dfuitschland, Damrak 80/81, te Amsterdam!, verstrekt aan belangstellenden gaarne verdere inlichtin gen. STAjDSMETJWS. Bij de gemeentelijke vleeschfaeurings- idienst alhier zijn door Burgemeester en Wet houders, voorlcopig voor den tijd van een jaar benoemd tot Hulpkeurmeestierrs de hoe ren Th. Gloude, Ben Haag en A. G. van Keulen, Amersfoort. Keulsehe Jaarbeurs met een Technische Jaarbeurs, Be Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas verzoekt ons plaat sing van het volgende: Van 22 tot 27 Maart as. zal te Keulen worden gehouden de gewone Keulsehe Jaarbeurs, met daaraan verbonden een Technische Jaarbeurs, welke in het tijd vak van 2231 Maart plaats vindt. Beze technische jaarbeurs belooft vooral inte ressant te worden door de zeer uitgebreide groep „moderne verwarming". Het „Messeamt" te Keulen hecht groote Waarde aan deze jaarbeurzen en haar in vloed op den internationalen handel en Wekt daarom op tot greote deelname van de zijde der buitenlandsche handelaars. Vooral Hollandsch© belanghebbenden yrtxr- den uitgenoodigd op deze Jaarbeurs te exposeeren. Nadere inlichtingen verstrekt 'de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Be neden-Maas of de vertegenwoordiger der Kteulsche Jaarbeurs voor Holland, vr. J. C. L. Zuyderhoff, Korte Voorhout 1-, Den Haag. Na do pauze voert "Utile Dulci twee aar dige één-actektjes op: Intermezzo van J. B. Schuil en Pak-idylle win Charivari us. Zoo we reeds meedeelden zal gedurende het gezellig samenzijn na afwerking vau dit programma ido humorist W. H. I-Jdo, uit Den Haag, optreden. We verwijzen nog naar een advertentie in dit blad, waarin enkele mededeelingen geschieden over plaatsbespreking en aan- vangsuur. Algemeen© Middenstandsvereen. „Schiedam" Binsdagaond ltield bovengenoemde ver- eeniging haar eerste vergadering van le den in dit jaar. Ba Voorzitter gaf in zijn openingswoord oeu terugblik op het afgeloopen jaar, dat voor den middenstand weer is geweest een jaar vol zorgen en harden arbeid; het toon de geen belangrijk verschil met 1923. Be verminderde koopkracht blijft nog voortdu ren en drukt zwaar op de middenstand. Men heeft hard. gewerkt om den omzet op peil te houden, de winkelweek heeft daarbij medegewerkt en is wn suc ces geworden, maar toch rijn er velen die een ongunstig resultaat over 1924 te boeken hebben. Spr. wekt de leden op den moed niet te verliezen, dan zullen ook zij resul taten bereiken. Spr. is overtuigd, dat er weer een tijd zal komen dat liet een lust is in eigen zaak te arbeiden. Het jaar 1925 laat zich iels beter aan zien; de werkgelegenheid wordt ruimer, al zijn de loon en niet bevorderlijk om onze omzetten te vergrooten. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat de goede verwachtingen van 1925 zul len verwezenlijkt worden. Na eenige mededeelingen van huishoude lijke aard, was het woord aan rar. Welcker, die een causerie hield voor li©t stichten van ©en incasso-bureau, hetgeen tot resultaat had. dat bedoeld bureau van de ajgemceitó ïiiiddenstandsvereenigiiig „Schiedam" opge richt werd. Het zal gevestigd zijn, ten kan tore win mr. Welcker, Lange Haven S3. Bij dit onderwerp werden verschillende vragen gesteld, in betrekking tot een infor matie-bureau, zwarte lijst enz,, welke vra gen allen op bevredigende wijse door mr. Welcker weiden beantwoord. Bij de rondvraag werd, gewezen op de verschillend© vergaderplaatsen van vuil, b.v. aan de Hoofdstraat, naast de stadswerf, aan de Amalia van Solmstraat, aan de Wil lem de Zwijgerlaan; ook werd de aan dacht gesiestïgd op het niet op tijd loopen van het uurwerk in den stadstoren, enz. Ufo Voorzitter beantwoordde de sprekers mei; de toezegging, de aandacht van de gemeen tediensten op de reclames tie vestigen. Dlaama werd de vergadering, die flink bexocht was, door den voorzitter te elf uur gesloten. Vooral de hoofddoeken zijn schitterend eu het moet wel een prachtig gezicht zijn, wanneer al die inlanders bij ©en feesteffijdoe gelegenheid zich met die doeken getooid vertoon en. Na nog op enkele bezïensw.ia dige Weefsels te hebben gewezen, eindigde mevr. Geetrtsema haar causerie. Een dankbaar applaus getuigde, hoe de aanwezigen haar lessen, zoowel door Kooren ais zien op prijs stelden. Be avond werd' verdek gevuld met mu ziek waarvoor enkele leden zich welwil lend beschikbaar stelden. Gistermiddag stond een autobus Stads verkeer aan het begin van de Lange Nieuw st raat gereed om naar het Hoofd te rijden, toen een der wagens van de firma Van Leeuwen daar langs wilde rijden. De chauf feur maakt© daartoe een bocht naar rechts, ïnaar kwam toen met een flink gangetje eerst met het rechter-spatbord en dan met de deur tegen den ijzeren paal Rijwiel pad", die geheel verbogen werd. Van de autobus werd de deur afgerukt eu in een minimum van tijd lagen de straat en hef rijwielpad bedekt met glasscherven, terwijl de geldtasch van. den chauffeur Van dien wagen door den schok eruit werd geslin gerd. Met -den beschadigden wagen werd eerst naar het eindpunt van den rit gereden, waarna,die ledig naai- de garage is ge bracht. Er was dadelijk heel wat belangstelliner. Een der grondwerkers, die daar bezig Waren, heeft het glas zoo goed mogelijk -van het rijwielpad en de straat Verwijderd. Gisteravond omstreeks 7 UUr wilde ap de Broersvest nabij de tramhalte 'n on geveer 6-jarig knaapje den weg overste ken, toen 'n fietsrijder aankwam en het ventje aanreed, met het geYolg, dat hij een Wond aan zijn hoofd bekwam. In de politiepost aan de Koemarkt is hij ver bonden. Een praatje over de weefsels van ons Indië. De dames van de afdeeling Schiedam der Nederlandsehe vereenig'ng voo-r Huisvrou wen, moeten mevr. Geetrtsema Becfcdringh Eaumiller wel zeer dankbaar zijn voor hetgeen rij den c' i-es omtrent de weefsels in Indië heeft verteld en bovenal heeft laten zien. Zij had 111. een collectie Indische doeken meegebracht, welke vele verzamelingen in r.usea den loef afsteekt. Van aiÜfe soorten Werk, waarover mevr. Geertsema sprak, had zij een of meer soorten meegenomen., en het zaaltje van Maison van der Heiden maakte daarmee dan ook een zeer artistieken in druk. Toch kwamen de doeken, door bijt /ondere omstandigheden nog riet zoo fraai als wel mogelijk was, uit. Ook haar causerie was bijzonder interes sant en gemakkelijk te volgen, betgeen wel daaruit bleek, dat na afloop velen der da mes onmiddellijk de soort en herkomst van enkele doeken kondten herkennen. Voor mevr. Geertsema over de eigenlijke Weefsels begon, vestigde zij de aandacht der aanwezigen op de mooie collectie In disch kunstwerk, die aanwezig is in het Prins Hendrik Museum aan de Wiltemskade te Rotterdam en waar de doeken boven dien zoo uitstekend opgehangen zijn. Nadat spr. even had uitgeweid over ba tikken, dat voornamelijk op Java voorkomt, sprak rij over het tritiek of pi aai. dal ge woonlijk met zijde wordt gedaan. Dit werk ■komt in het kort hierop neer: Be zij Wordt in vieren opgevouwen hierdoor worden plantenvez-els gehaaid en wanneer deze wor den samengetrokken, kan de verfstof waar in de stof gedoopt wordt niet die gedeelten aantasten waarom heen het plamteavezcl is gewikkeld. 'Worden de vezels er later afgehaald, dan blijft dus het patroon dat niet geverfd is. Bij uitvoerige patronen moeten steeds de draden over het weefgetouw verschoven worden en zoo onts.aan de pijlfiguren in kit soon werk. Eaama behandelde mevr. Geertsema Becker;ng bet ikat, hetwelk te verdoelen is m schering-ikat en inslag-kat Ook bij ikat wordt het weefsel beschermd door bedekken met planteniemls en worden de draden weer verschoven. Gewoonlijk wor den de scheringdraden v-erichoven, daar nslag-ikat veel lastiger is. Bij de cot'tectie was een doek aanwezig waarbij zoowel in slag als schering-ikat voorkomt. Bij deze s oorten werk is evenwel bet we ven bijzaak, terwijl er andere weefsels het weven de hoofdzaak is. Boor een anders ge kleurde draad mee te weven, komen de iiguren dan in het doek. Gewoonlijk gebeurt met den inslag, liet heet dan fiotfante schering, hel patroon ge- zeer gecompliceerde breuk bad gekregen, 1 Als voorbeeld was een prachtig Soembadoek aanwezig. Naar wij vernemen is hedenmiddag om streeks 12 uur in het ziekenhuis overleden de 15-jarige H. de Reuver, die Maandag avond bij bet klimmen op een wagen was gevallen en aan het linkerbeen een Stedelijk Muziekkorps* Het programma voor den feestavond van de Vereen, van Leden van het Stedelijk Muziekcorps, die Zaterdagavond as in den R.-K. Volksbond zal plaats hebben, is zoo ingericht, dat voor de pauze een 7-tal muzieknummers gegeven zal worden, o. a. Ouverture Lyssistraia van P. Lincke, Gran de Fantsie ,a,C'avaleria Hust'cana", P. Mas- cagnie-Van Vleuten, Menuet, Paderewsld j en Dan se Hongroise, Joh. Dra luns Tenslotte ging mevr. Geertsema de ver schillende kenmerken na van de werken en de Werkwijzen die in versch.llende gedeel ten van Indië worden gevolgd. Zoo verschillen bv. de Balakschie doe ken van de Atjehsche door het ontbreken van goud, somberder kleuren en als grond stof katoen, in plaats van zij Ba iPladangscltö doeken onderscheiden zich door ze -r veel goud. Zoodra die doeken, voor Fur >p«auen w'r den gemaakt verliezen zé het karaLtesr/cilite Uit den Gemeenteraad. XVI. Algemeen© besc honw'inge.n. IRegroo-ting 1925. Zitting van Dinsdagavond 23 Diec., 8 ,unr. (Replieken.) - QVervolg). Be heer mr. v. Vel zen zal niet ingaan op de beWering van den heer Colié die de waarde van 'de cijfers, die van deze zijde worden geproduceerd, ontkent. Maar spir. zal iets zeggen over de leiding van den Voorzitter. Spr. stelt er prijs op >le verklaren dat de leiding van den Voorzitter geen partijdig heid toont. Spr. heeft ziefi er over ver baasd, hoe lankmoedig deze vaak' is. Aan den heer Slavenburg zegt spr.: Als de buitengewonekosten van het Burger lijk Armbestuur en de lasten van de crisis uitgaven waxen opgehouden, dat dan B. en W. reeds tot een sluitende begrooting ge komen zouden zijn. Spr. wil niet zeggen, dat dan de 4 ton waren teruggebracht tot 2 ton, waar de heer Slavenburg naar haakt maar als die posten zoo konden Wórden teruggebracht, dat er 2 ton kon worden bespaard, de gevolgen daarvan ook op an dere posten zou bewerkt worden. Nu nog een enkel woord aan den beer de Bruin. Eeze Weet spr.'s meening over de boe ken van Zola. Hij weet ,ook dat spr. is voorstander van een samenwerking der hei de Bibliotheken. Ee heer C 011 Meent u dan over alles te regeeren en het denken te onderdrukken. Be heer v. Vel zen: Als katholieken in de openbare leerzaal boeken zouden kun nen krijgen die voor hen verboden rijn, zou dat een samenwerking belemmeren. Ete boeken Worden niet toegelaten in de R.-K. Leeszaal en moeten ook in de open bare leeszaal geweerd worden. Als blijkt dat tegen boeken bij de Ratho lieken b©2Waar bestaat, moet dat aan de commissie van beoordeel'ng worden mede gedeeld Als de Katholieken in Hun gevoelens ge kwetst worden door de aanwezigheid van zulke boeken") dan moet men die ook' niet beschikbaar stellen. Spr. komt thans aan den Heer Hijünan. Eeze heeft spr. in zijn red© in eerste instantie onrecht gedaan. Spr. noemde hei onverstandig om hel crediet der gemeente te bespreken in een rapport Waardoor de gemeente iu discred'et wordt gebracht. Boor den heer Hitman Werd aan spr. toe. gevoegd: gij neemt de zaak te licht op. Maar Wij hebben toch het bewijs gege ven, dat wij het licht riet vreezien. Be ba lans bewijst dat wij licht venschfen. Voorts heeft de h'eer Hijman. gesproken van de samenvoeging van Rotterdam en Schiedam. Eeze verwacht alles van die samen voeging. Spr. sluit zich aan bij den heer de Bruin, die van deze samenvo-eg'ng weinig heil verwacht. Spr. wil er op wijzen dat zich hier ook Rotterdammers vestigen Be vorige besturen der gemeente hebben altijd gezegd, dat Schiedam zelfstandig kan bestaan en de uitleg van Schiedam blijkt door hot vroeger bestuur voórheieid te zrfn. Spr. Wil herinneren aan de uitgaven die rijn gedaan voor productieve werkendat zijn prestatiën van be'eefcenis. Bat daar. van niet de vartvachtte resultaten zijn verkregen, is hlet gevolg van de economische toestanden die door den oórióg zijn ónt- staan. I „Be kosten gaan voor de baten uit'', is een oud Hollandsch spreekwoord, dat hier van toepassing is. Wij moeten eerst de kosten makten om vervolgens de baten te kunnen krijgen. Door dit alles is inlussi-hen van Schie- kanrbedruipen. "Wqi feven in een Herlevende] hoofd zal Halen de subsidie te willen stad, waar wij den polsslag van de industrie trekken op grond van deze kwestie voelen. m- Thans hog één punt. Be heer Slavenburg zeide te Hebben ver nomen, dat de gasfabriek een Wijziging z*>u ondergaan. Dit is in zooverre juist, dat de directeur van dat bedrijf altijd wil blijven op de hoogte van de techniek. - Als de verbouwing niet te duur is en dus zonder leening kan worden uitgevoerd, zou dit werk kunnen worden vefiicht bui ten den Raad om. Maar dit zal de directeur niet doente zijner tijd zal daaromtrent aan den Raad mededeeling gedaan worden. Eie heer de Bruin is de vergadering binnen gekomen, toen de heer Evers reeds aan het spreken was, waardoor hij mis schien Jets verzuimt, te beantwoorden; in dat geval zal de heer Evers hem daaraan wel willen herinneren. Be heer Evers splrafc van de cijfers van de Arbeidsbeurs inzake de werkeloos heid; die tóyfers wijken af van de wer- kelij-ken, omdat deze laatste van latexen da tum rijn. In Juni 1924 waren er 3200 werkloozen, maar op dit oogenblik wordt gestempeld door 1720 menschen. 't Is dus niet juist dat de verskillen ont stonden doordat een groep werklóózen dóóf liet Burgerlijk Armbestuur warden gesteund. Be verlaging van het aantal wedkloozen is niet geschied met schokken, maar een geleidelijke daling verlaagde het cijfer. In Augustus heeft men door tegenslag in den glasindustrie een stijging gekregen, maar dit heeft z'oh weer hersteld. Ee gegeven cijfers zijh dus niet naar voren gebracht om naar buiten den indruk te verminderen. Ban heeft de hee.r v Koordennen gespro ken over Mac Donald, de sectrelaris der Fngelsclio soc.-dem. partij en over de Ne derlandsehe soc.-dem. partij, beiden in ver band tot het etischte. Spr. Wl den heer v. Noordennen opmerken, dat Mac Donald nadrukkelijk heeft verklaard: ik ben Christen. Lid te rijn van de Labourpartijis aan de Katholieken in Engeland riet verboden. Spr zou willen betwisten wat de heetr Evers zegt. In de verschillend© landen vindt men andere toestanden. Er loopt een andere scheidingslijn daar dan hier. Be afscheiding van de groep St Michaël is een bewijs dat ook hier die scheidingslijn z'ch1 gaat verolaatsen. Ee heer Slavenburg heeft spr.'s stelling 111;et aangotasi. Be vermindering der koopkracht door 'n willekeurige loonsverlaging, voert onsnaar een nieu we malaise. Be heer Slavenburg zal moeten toegeven dat de democratische gmepen zeggen: laten we redden wat te redden is; de conserva tieven zeuren en 1 amen te eren over bezui- mgtngen. Nu vragen Wij alleen om rust. Be heer Slavenburg en de rijnen zeg gen: Wij moeten bezuinigen. Maar Waar om? Wij hebben bezuirigd zoover d't kón en wij hebben een sluitende begroeiing. Tot hoever wil men dan bezuinigen? De heer Slavenburg h'eeft gezegd: in den geleidehrief van verleden jaar blijkt dat B. en W. hebben gewaarschuwd tegen afbre ken. Baarop is in de M. v. Al geantwoord tsoi uiteengezet, hoe het College dacht (Spr. leest dit antwoord voo-r). B. en WL wenschen geen verdere uitbrei ding, maar ook geen afb eken. Ook den heer Boddeüs heeft spr. een oogenblik tegenover zich gez'en. Wanneer de menschen die ear anders over denken, de zaak' bespreken dan Wordt de waarde der beWaatechool Heel gering ge noemd, maar die aan spr.'s rijde staan, er kennen er de groote Waarde van, omdat daardoor aan het lager onderwijs meer waar de Wordt gegeven, i Als de ouders der kinderen die op het gymnasium gaan, klagen over de klosten van het bewaarschool- en het lageir onder wijs, wat moeten dan de ouders der kin deren doen die op dezie scholen gaan? Maar de beide zaken rijn eigenlijk' niet te vergelijken. Stpr kent den goedïgen aard van den heer Hijman en accepteert dus zijn verklaring, dat hij niet optrad tegen Wethouders en, accountant. 'Aan den heer Collè zegt spir.: niet de kinderen der Werkloozen alleen moeten, vóór schoolvoeding in aanmerking komen, maar ook die van de arbeiders Welk)© voor lage loonen Werken, moeten daarin deeien, meent gif; maar dat is practisch geZ"en, een on juist standpunt; want als dien arbe'deos al lerlei dingen worden toegestopt, za' hij min der aanleiding hebben om in rijm. eigen vak een loon te verkrijgen dat voldoende is om in zijn e'gen behoefte en die van zijn gezin te voorzien. Aan den heer v. Noordennen zegt spr Be debatten rijn geweest de udtwjssel'ng der stroomingen in den Raad. Spr. gelooft niet dat een land als Enge land de Holïandsche gewoonten zal' over nemen; eer omgekeerd. Be heer v. Noordennen beiPoeot zich nog op de antithese, die alleen nog beluien wordt dooi menschen als de Heer Vericouteren, die verklaarde: het volkr ken ik riet; het volk moet genegeerd wonden. Spr. leest dan voor een stukje ,uii. de' Maasbode, Waaruit blijkt dat daar reeds een heel andere geest heerscht. (Wij zijn hier geen onschuldige kin dertjes. Wij allen zijh hier gekomen als belijders van een bepaald program. Is het program der Ai 1 tirevo lutiona ren zoo vaag, dat er geen houvast aan is? Allen zeggen dat de loonen en de pensi oeneen goed geregeld moeten worden. Thans nog iets over de Werken vanni Zola. 'Als deze gemeentelijke bibliotheek in een katholieke streek stond, zou spir. kunnen be grijpen, den aandrang van katholieken om daaruit te verwijd-eren boeken die door do ïloogo Geestelijkheid zijh verboden. Maar dat is hier niet het geval en spr. denkt toch dat We hier wel zoo ver gevor derd zijn. dat w.j de vrijheid bez'fon om' Be bevolking bestaat hier uit ©en derde katholieken en twee derden nieU-katholieicem voor de Vs is het lezen der werken van Zola verboden, terwijl de vrij xijn ae al of niet te lezen. Bie vrijheid moet mm hun laten. Er rijn werken van Zola'die absoluut onschuldig- zijn, het is dus aanneme» dat liet niet verbeden is dat de Katholieken die zouden kunnen krijgen. Ee Commissie voor de keuze van boekin bestond uit de boeren Ary Pteins, dr de Rrauw en Wïjnvelt Thans bestaan w twee vacatures door het overlijden van den heer Prins en Het vertrek van dr. de Rrauw en getracht zal worden de commissie wem op dezelfde wijze aan te vufcn. Alle boefcen rijn bovendien riet voor alien verkrijgbaai. Ee heer ScKef fers: Be heek de BrauWi heeft gewild dat de boeken alleen onver taald zouden worden beschikbaar gesteld maar hij heeft dat niet kunnen bereiken. •Ee heer Houtman Wil nog aan den heer Slavenburg opmerkende kwestie be treffende de f50.000 reserve is te lezen in de NL v. A'. 1 Waar gezegd is dat de taxatie commissie voorzichtig moet beslissen, verklaart spr. dat hij deze waarschuwing aan diie com missie zal overbrengen. Aan den heer v. Noordennan zegt'spir dat de firma Korsten gemeend heeft dat ze twee uitbreidingsplannen in handen mocht hebben, en die ge-durende l/k jaar houden; daar was onmogelijk: op In te gaan. B. en W. hebben die plannen over genomen van Gen leent nwukcTL en Woning bedrijf en B. en W. meenden te moeten ad- viseeran dat het plan-Konsiien zoo Was, dat het door hen niet gesteund kon Woeden. 1 Spr leest den brief voor die aan de f firma Korsten gericht is. Bie f-rma heeft grond gekocht met de Wetenschap van bet uitbreidingsplan. B. en W. bleven dat plan handhaven. Ee Voorzitter sluit nu de alge meen» beschouwingen. Ee Voorzitter schotel de vergade ring die zal worden voortgezet op Maandag middag te 2 uur. Ter AGENDA. Schiedam. I Luxor, Broersvest. Donderdag, e. v. a. Hoofdnummers: dood veroordeeld en In de opduu holen van New.Yoitk. Voor de matinees In de opium holen van New.York en Be Slaap wandelaar. Pand ara-bioscoop, Hoogstraat! Donderdag e. v. a. Hoofdnummers!: Ran- nele's Hemelvaart en Het eenzame pad. V-oor de majinee's Het eenzame pad. 15 Jan. Musis Sacrum, 8 uu!r. Soiree R.-K. Sportvereen. „Excelsior". 16 Jan. R. K. Volksbond, 8 uur. Con cert Gemengd Koor. Uitvoering 1 Jephta und seine Tochter, van Carl Reinthaler. 1 16 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Concert Maatschappij t. bev. d. Toomi!.,- afd. Schiedam. 17 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Muzüeik!- en itoaiijeel avond door de moadharmo- nicavereen. „Symphonia". 17 Jan. R.-K- Volksbond, 8 uur. Feest avond van het Sted. Muziekkorps met medewerking van Utile Erici. 17 Jan. Valksgebouw, 8 uur. Feestavond voor genoodigden door de Centr- Ned. AmM. Bond, afd. Schiedam. 19 Jan. Ev. Luth. Kerk, 8 urn-. Lezing van 1 den heer J. Jl. 'L. Dluyvendak Jr., j over „Oude en nieuwe toestanden t in China". 18 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Revue Nog Niet, met Variété-voorstelling door de Snarenzangeis-corn bin ali e 19 Jam Musis Sacrum, 8 uur. Buulrtvereem, 't Centrum. 21 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. BuUlrtvereen. 't Zuiden. 24 Jan, Musis Sacrum, 8 uur. Gem. Zangv. Zanglust Feestavond, met mede werking van Millie Rose. Voor dracht-Kunstenares en de ïluapo- risten Gross en van Wiet. 26 Jan Musis Sacrum. 8 uur. Coöperatieve Vrouwenbond. Filmavond. „Be Co- operatie, de weg naar de wel vaart. 29 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Demonstra tie door de firma Wed. vl Nolle; Films, leerzaam en komisch en attractie. Rotterdam. - Circus Schouwburg, 8 uur. Die Noodlottige Kaart Heden e.v.a. Casino, 7.30 ri. Kan ver- keeren. Heden, Knust en Wetensclutp. Louis Bowvm'tster. Be Amsterdamscho gemeenteraad besloot in zijn zitting Van gi^teravjond met 26 tegen 3 stemmen een jaargeld van f4090 te ge ven aan Louis Bouwmeester. Alteen. do anti-revointiona'ren stemden tegen. Gemengd Nieuws. Be arrestatie van anti-militaristen. Aan Het Hbld wordt uit Haarlem ge meld dam gemaakt een Lelioodif e stad die zoh onze eigen lectuur te kiezen. De arrestatie van ten an K-militaristen bij opleving van handel en industrie zelf Spr. gelooft niet dat iemand hot in zijn ten omeehte is eerst yan communisten Licht op. 16/17 Jan, '436 11. m'.783 V.m. 17/18 4.37 -7.32 18/19 4.39, 7.3L' 19/20 20/21 4.41 —7.30 4.43 -7.29 21/22 '4.44 -7.28 22/23 4.46 -7.27

Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2