KINDER-BLAD HJECT KLaW KEBLA I>. SOHIEDAMSCHE COURANT No. 21. Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant van 23 Mei 1925 VAN DE Naar hel Emgelsoh van L. E. TIDDEMAN. Vrij behverkt door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. 5) Er heerschte een oogenblik s'.ilte. Daarna spra ken de meisjes zachtjes. Zij schenen allen iets aan juffrouw ■A.rnaitage te zeggen te hebben. Na een poosje stond de onderwijzeres op. ,.lk zou gaarne een enkel woord willen zeggen, kolonel Cornwall is", begon zij. Haar stem was vriendelijk en helder en er ging geen woord ver loren. „Mijn leerlingen verzoeken mij u te zeggen, dat het hun erg spijt, dat zij zoo onaardig tegen Cathrientje geweest zijn. Als zij *thu.n vergeven wil, zullen zij vanaf dit oogenbl.k hun gedrag veranderen. Het is nog niet te laat om. het weer goed te maken". De meisjes stonden allen om jultrouw Armiiage heen en hun gezichten toonden, hoe ernstig zij het meenden. Alleen Rosa Neville stond apart, met een donkere onaangename uitdrukking op haar gezicht, Cathrientje stak haar beide handen uit, d'e dooir allen gegrepen werden. Zij vergaf het hun maar al te graag en was blij, dat er aan het gekibbel een einde zou komen. Zij trok Liesbelh ook in den kring en weldra zaten zij allen te babbelen en gekheid te maken. De kolonel stelde een nieuw spel voor. Hij gaf het een Indische» naam, maar uit zijn knipoogen begrepen zij, dat hij hel zelf voor hen bedacht had. Het was een vroolijk spe], waarbij mevrouw Danvers, juffrouw Aimitage en de kolonel ook meededen. Onder Let naar huis gaan vroeg Rosa Neville aan Nelly Armstrong. „Ben jij van plan goede vrienden met die twee te worden? ik niet". Nelly deed gewoonlijk, wat Rosa haar zei, doch' dezen keer had -zij haar eigen meening. ,,Ik zei, dat hel mij speet en dat doet het ook", zei zij. „Hoe kan het mij nu spijlen, als ik on aardig blijf tegen Liesbelh en Cathrientje?" „Je zult dus goede vrienden met hen worden?" „Ja, natuurlijk". „Dan wil ik je vriendinnetje niet meer zijn". Het leek wel, of Nelly haar eerst niet. begreep, want zij staarde Ro«a Neville verschrikt aan en zei „0, dat meen je toch niet". Om te toonen, dat zij het wel degelijk meende, Jiep Rosa met het hoofd in den nek weg, zonder Nelly zelfs maar goedendag te zeggen. Maar alle andere meisjes waren gelukkiger -dan zij in langen -tijd geweest waren. Hun geweten had hen niet .met ust gelaten en het was een lieele verademing dat alles nu weer in orde was HOOFDSTUK V. Twee kleine luis ter vin.ken. Niet ver van de villa van meneer en merouw Jones stond een aardig landhuis dat „Buitmlust" heette en reeds geruimen tijkl leeg had gestaan. Er schenen geen liefhebbers voor te zijn, zoodat men winter en zomer, bdj storm en zonneschijn, een bordje in den voortuin kon zien, waarop Te huur of te koop stond. Licsbeth en h'aar broertjes gingen ©r dikwijls heen om er te spelen en aardbeien, frambozen of bessen ie plukken, waarvoor de eigenaar hun vergunning had gegeven. Op zekeren dag, toen de jongens niets anders te doen haden dan een eindje in de buurt rond te loopen. kwamen z!i] er weer voorbij. Toen ze het bordje zagen, riep Ja plotseling uit: „Kijk eens: Verkocht". Natuuilijk holden zij naar huis om hel groote nieuws te vertellen. Liesbeth vroeg den jongens, of zij het wel heel zeker wisten. „Kom maar mee, dan zul je het zelf zien", zeiden zij. Zij was dadelijk bereid, zet'© haar hoed-op en liet viertal ging op weg. „Ja, het is zoo", riep Liesbelh uit, terwijl zij de groote letters las. „Wat jammer". „Ja", zei Jo, „we mogen er nu natuurlijk niet meer komen". „En nooit meer vnteh'en plukken", voegde Bob er aan toe. Dick zei diets, maar keek erg teleurgesteld. De kinderen hadden menig pret'ig uurtje dooig©- bracht in den luin achter het huis, dien zij „Die Wildernis" noemden. Zij begrepen, dat dit nu voorgoed uit was. Nu hel huis eenmaal verkocht was, zouden er spoedig werklui komen en was het mei hun spelen daar gedaan. „Het is ons geheim", zei DCek.

Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 8