.Al te Grappig I Is zijn. vuurscHERM ANders dat het mijne? (Herman). Zijn er vandaaG- IJSoo's te krijgen? (G-ijs). 2. Hoek, Koek, Boek, Snoek'. 3. Nij'l, paardnijlpaard. 4. Dorothea. Om op te lossen. VOOR GROOTEREN. 1. Mijn eerste deel kan een groote ramp ver- oorzaken, mijn tweede en derde vormen samen iets, dat altijd meer of minder bang is en mijn geheel is iets dat vroeger bij sommige doodstraffen gebruikt werd, nu echter1 gelukkig niet meer. 2. .Mijn geheel woTdt met 10 letters geschre ven en noemt een rivier in Spanje. 10, 2. 5, 8. is een verkorte meisjesnaam. Die 4, 7, (2, 3 is een rivier in Noord-Rolland, i 10, 6. 5, 8, 9, 3 mogen op geen viool ont breken. Dfe 1, 2, 7, 10 is een rivier, die gedeelte lijk door ons land stroomt. 1, 2. 8, 10 is een planeet. 3. Op de kruisjeslijnen komt de naam van een roofdier. X .X. .X. XXX X XXX .X. .X. X le riji een medeklinker. 2e rij ©en voorwerp, dat in de keuken ge bruikt wordt. 3e rij een zoute vloeistof. 4e rij 't gevraagde woord. 5e rij een visch. 6e rij een getal. 7e rij een medeklinker. 4. Mijn eerste is een getal, mijn tweede is een getal en mijn eerste en tweede zijn samen een getal; mijn derde en vierde zijn tuinen en mijn geheel is een dorp in de provincie Utrecht. VOOR KLEINEREN. 1. Mel V ben ik een verzameling menschen. met T spreek ik meer dan één taal, met D ben ik een scherp rapen, met K, gevaar lijk Water en met W in de lucht te zien. 2. Mijn geheel wordt met 10 letters geschre ven en noemt een plaats in den Gelder- schen Achterhoek. 5, 2, 3, 4, 5, 6 noemt een jaargetijde. 1, 9, 3 i.s een drank. Een 10, 5, 6, 10 is een gebouw. 6, 9, 7, 4 is een voedzaam eten. 3 Met B ben. ik een vogel, met R hoor ik is den stal thuis, met 11 ben ik een lin nen kap van een wagen en met K, heb ben sommige menschen en dieren mij op het hoofd of den kop. 4 Een toiletartikel, een klinker en een maat vormen samen een viervoetig dier. Welk? Vrouw Olifant voer door de vaart ze kwam met melk van 'lland „hei-hc, hei-ho", zoo riepen haar twee heng'laars aan den. kant. „jOch goede vrouw, doe ons plezier, „en leem ons béiden op „u hebt nog plaats, vvijl zijn maar licht vrouw Olifant zei: „top". 'Ml. Ill 11,1,

Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 10