1 Zant/hulde. I)e Rondrit. De rondrit roortf/ezet. Het tie filé. JJe Ki h der sa ng hulde. Bij Gusto. liet vertrek. Na do toespraak begeven ziet» de vorste lijke personen zich naar de raadsleden en laten zij zieh de raadsleden voorstellen; de Burgemeester stelt de raadsleden voor aan de Koningin, wethouder Houtman aan Prins Hendrik en wethouder Van Yel/on aan de Prinses. lntussehen hadden de leden van do zang- vereonigingon, die een zanghulde zouden brengen, zieh voor het stadhuis opgesteld. Nagenoeg alle plaatselijke zangver. namen hier aan deel, n.l. de zangvereen. op Her. grond slag „Asaf" K.-K. Mannenzangvereen. ,,kt. Geciliu". Zangvereen. „Crescendo", Chr. Zangveieen. „Eltheto", C<om. Zangvereen. ..Fidelw", Zangvereen. „ttenunigd Koor". Mannenzangvereen. „Inter Xos", Kerkkoor der llwv, Gein., Kon. Zangvereen. „Sihie- dams Mannenkoor „Orpheus", K.-K. Gein. Zangvereen. „Lorenzo l'erosi", Zangvereen. Polyhymnia" en de Oer Zangvereen. ,S-oli Deo Gloria". Het Stedelijk Muziekkorps had voor den katheder van den dirigent, den heer Bernard Diamant, die dit groote koor van pi.ni. 700 zangers en zangeressen zon aan voeren, plaats genomen. Voor alle nunen en zelfs op de daken van de omliggende huizen en in den toren der Groote Kerk had ien mensehen plaats ge nomen. om van dit grootsche moment getuige te zijn. Voor zoover de Groote Markt daar voor plaats bood, stonden de mensehert op één gepakt en tot ver op de Hoogstraat, m de Kerkstraat en Boterstraal verdrongen zich duizenden, die te laat waren gekomen, om zich een goed plaatsje te veroveren. Wie vooraan, bij de afzetting stonden, hadden zieh uren wachten getroost Om 2 uur 43 verscheen de Koninklijke familie op het bordes van het stadhuis, har- t el ijk toegejuicht door de menigte. H M de Koningin nam plaats in het mid den, terwijl links van Haar Z. K. 11. de Prins en rechts H. Iv. H. de Prinses op de gereed gezette zetels een zitplaats innamen. Achter do Koningin posteerde zich de burgemeester, achter den Prins wethouder ir. C. Houtman en achter de Prinses wethouder mr. M. .M. van Velzen Het eerst werd gezongen het Wilhelmus. De Koninklijke familie hoorde dit lied staan de aan. Onder het zingen van het tweede couplet verschenen de aanwezige raadsleden uit den ingang onder het bordes en stelden zich daar op- Het tweede lied was Eendracht maakt Macht. Gedurende het zingen van dit lied werd door den burgemeester den Koninklijke gasten de tekst van de liederen aangeboden. Het derde lied, dat het gemengd koor ten gehoore bracht, was Nu dankt den Heer Pw God. De zangeressen maakten hierna plaats voor liet mannenkoor, dat het bekende en mooie Domine Salvam fac deed hooren. Na elk lied werd door de Koninklijke familie geapplaudiseerd, terwijl ook het publiek zich niet onbetuigd liet blijken van tevredenheid te uiten. Er is dan ook uitstekend gezongen. Men scheen begeesterd door het feit, dat onze vorstin en haar Huis behoorden tot het audito rium. Vooral het Eendracht maakt macht door Met blijkbaar welgevallen zagen de Konink lijke gasten de verschillende vereenigiugen voorbijtrekken, terwijl verscheidene vaandel dragers volgons de regelen der kunst bet ge bruikelijke saluut brachten. tn den stoet marcheerden ook „St. Am- brosius", directeur de heer J. 1'. M. Smits, en de Chr Muziekveieoii. „llarpe Davids", directeur de heer J. lv. G. Karsseboom, die mafsehmuziek uitvoerden, en verder zorgde het Stedelijk Muziekkorps, dat op de Groote Markt gebleven was, dat de noodige gang erin bleef. Na afloop \an het defile sprak de Koningin de hoeren Montfoorl en Bijt, die op het bordes ter beschikking waren gebleven, om zoo noodig inlichtingen te geven, toe, waarna deze hoeren de trappen weer afdaalden. Terwijl gewacht werd op de rijtuigen, onder hield de Koninklijke familie zich met den bur gemeester en de andere heoren van het Dag. Bestuur onzer gemeente De aanwezigen op de Groote Markt hieven telkens gejuich aan, dat zich ver voortplantte, in de drommen die niet zoo dicht bij stonden. Om 3 uur 27, dus een half uur eerder dan liet programma vermeldde, werd, nadat de Koningin een bont van voeren had omgesla gen. afgereden, om een rondrit door de" ver sierde stad te maken. De/.e tocht is een ware zegetocht geworden en ongetwijfeld hebben de Koninklijke bezoekers den indruk gekregen dat de Schiedamsehe bevolking bet bizonder op prijs stelde, hen eenige uren in haar midden te hebben. Eerst werd gereden over de Hoogstraat. Bij bet. St. Jacobs Gasthuis werd even ge stopt en bood de oudste bewoonster van dit gesticht de 92-jarige wed. De WitBerkel, de Koningin bloemen aan met de woorden: Alstublieft, Majesteit, namens de ouden van dagen van het Gasthuis. H. M. dankte met eenige vriendelijke woorden voor deze attentie. Bij het R.-K. Weeshuis waren de verpleeg den op een daarvoor gemaakte tribune op gesteld, en bood Cath. Meeder de Koningin bloemen aan. Bij het Tramhuis overhandigde mevr. II. GundlagKnijpinga, namens haar vader, den heer W. Knijpinga, de Koningin een bouquet. De bewoners van het Broersveld hadden voor een bizondere hulde gezorgd Toen het rijtuig van de Koninklijke familie onder het oranje baldakijn stilhield, zongen 24 meisjes onder leiding van den heer G. Schaeffer een Welkomstlied, op de melodie van het Oostenrijk- sche Volkslied en gedicht door den heer W. v. Havens, een der Broersveld-bewoners. De Koninklijke familie luisterde met belang stelling en nadat het lied gezongen was, bood Betsy Schael'er, vergezeld van eenige andere meisjes, die de afhangende linten vasthielden, een bloemenmand aan. De Koningin onder hield zich daarna eenige oogenblikken met den heer Schaeffer en de bestuursleden van de Buurtvereen Broersveld en reikte allen de hand. Over het Oostmolenplein en Ged. Broers- vest, waar ook weer bloemen werden aange boden, ging het door de Bolerstraat, waar Cath. Fonteyne de eer had den schat van bloe men te vermeerderen, weer naar de Groote Markt en voorts door Nieuwstraat en Korte Achterweg, naar den Lange Achterweg. Zoodra de stoet deze straat bereikte, zetten de weezen, opgesteld voor het Weeshuis der Hervormden^ onder leiding van mej. Th. van Rhijn het eer ste couplet van: Alle man van Neerland's stam in. Voor het weeshuis werd even halt gehouden en overhandigde de jongste wees, zullen herinneren, dat ze eens voor de Ko ninklijke familie zongen, werd de ril voort gezet. Hij tiet Ziekenhuis werd hij weer even on derbroken. Op hel trottoir had zich de Com missie van Administratie voor liet Stads ziekenhuis verzameld en namens deze com missie bood Clara Jolije Welcker eon bou quet aan, terwijl op het balcon op den noor delijken vleugel een zangkoortje wui verpleeg hui! gevolg en den burgemeester opgewacht door den heer Frans Smulders. Diens dochter overhandigde aan II. M., oen docherlje vim den heer August Smulders aan de Prinses bloemen. Vervolgens betraden de gasten de keurige vergaderzaal van tie Werf Gust», waar de dailies van de leden der directie aan beu wer den voorgesteld. De heer Frans Smulders gaf voor een be zoek word gebracht aan de werkplaatsen en de werf een kort overzicht van liet bedrijf. Inkijk in de Beiers!raat. het gemengd koor en het Domine Salvam fac door het mannenkoor werden schitterend uit gevoerd. Tusschen de omliggende gebouwen kwam'de zang veel beter tot zijn recht dan j 1. Zaterdag "op het open terrein. Na de zanghulde, die juist om 3 uur geëin digd was, werd de dirigent, de heer Bernard Diamant, bij II. M. ontboden Vlug v.erd er plaats gemaakt op het plein voor het Stadhuis om het défilé te kunnen doen plaats hebben Onderwijl juichten de toeschou wers de Koninklijke familie toe, die vriende lijk deze hulde van de niet zangers beant woordde door te wuiven. De heeren G. S. Montfoort, voorzitter en M. Bijl Mzrs., secretaris van de Oranje Vereen., waren intusschen uitgenoodigd om op het bordes te komen en beide heeren werden aan de vorstelijke personen voorgesteld. H M. onderhield zich eenige oogenblikken met hen en daarna bood mej. Dina Bijl namens de Oranjevereen. een bouquet aan, samengesteld uit de Mignon dahlia „Jeanne", zacht rood met goud, afkomstig uit de stadskweekerij Om 7 min. over 3 begon het défilé, waar voor zich 70 vereenigihgen hadden aange meld. De stoet werd geopend door een depu tatie uit het bestuur der Oranjevereen. en daarna volgden de verschillende corporaties, jongen en ouden, meisjes, jongens, vrouwen en mannen, die op deze wijze hun verknocht heid aan het Oranjehuis demonstreerden. Niet allen deden dat even elegant, maar de ontroering, die op veler gezichten te lezen was, nu ze zich, wellicht voor het eerst van hun leven, zoo dicht in de nabijheid van de ver tegenwoordigers van ons roemruchtig Oranje huis wisten, terwijl de oogen van de vorstelijke personen op hen gericht waren, zal daarvan wel mede de oorzaak zijn. Een Hinken indruk maakten de leden van de D. G. V. Hygiëa, van T.h.o.r en de Chr. Gymn. Vereen. I>. O. K., die deri turngroet brachten. De aandacht trokken ook de leden van de mandoline club O. X. L, waarvan de dames in Tiroler- kleedij gestoken waren en de kampeerclub Bon Voyage. Johannes Winkelman aan H. M. en Maria ptouthaudel aan de Prinses een ruiker. Toen de tocht werd voortgezet, hieven de ver pleegden het tweede couplet van het zooeven <renoeinde lied aan. Over Hoogstraat, Koemarkt, Gerrit Ver- boonstraat en Oranjestraat werd de Nieuwe Haven bereikt, waar driemalen een bloemen hulde werd gebracht, n.l. voor de Broeder school, waar Leo Brounts, voor het Rusthuis der Gereformeerden, waar de 91-jarige Wed. Kemp en voor het St. Lidufnagestieht, waar de verpleegde, die het langst in het huis is, mej. Corn. Poolman een bouquet, aanboden. Ter wijl mej. Kemp de haar opgedragen taak ver vulde, zeide de heer W. Vrijland: „Mogen wij U dit aanbieden als verpleegden in het Rust huis der Gereformeerden als blijk van liefde en eerbied voor LT en Uw Huis". Nadat de Ambachtsschool in de St. Liduïna- straat bereikt was, werd rechts de Fabristraat ingeslagen en d» Westfrankelandschestraat be reikt, waar 12 meisjes gereed stonden om na mens de Buurtvereen. Van Beverenstraat uiting te geven aan de verknochtheid aan ons vorstenhuis. Francina Feelders, de jongste van dit 12-tal, vermeerderde alweer het aantal bloemstukken, dat op dezen tocht werd mee gevoerd. Door Huysmansstraat en St. Liduïnastraat werd het St. Liduïnaplein bereikt, waar in een afgezet gedeelte 2000 kinderen, de oudste leerlingen der verschillende scholen, waren op gesteld. Onder leiding van den heer Joh. Oost veen werd frisch en enthousiasteen Welkomst lied gezongen. De beide stadgenooten, die de woorden en de melodie van dit lied hadden gemaakt, resp. de heeren J. Boer en A. Baan, werden aan II. M. voorgesteld en ook de heer Joh. Oost veen werd aan het rijtuig ontboden. H. M. verzocht den heer Baan Haar dank aan de kinderen over te brengen voor de mooie zanghulde. Onder gejuich van de kinderen, die zich, als ze eens groote menschen zullen zijn, nog Gel. Btoorsves.*, vanuit de Kerkslraal gezien. sters, weer onder leiding van mej. Th. van Rhijn, het eerste vers van: Alle volken looft den Heer, had aangeheven. Toen de tocht werd voortgezet, werd het tweede couplet gezongen. De verpleegden waren zooveel mo gelijk zoo geplaatst, dat ze den stoet konden zien passeeren. Een paar honderd meter voorbij het zieken huis werd alweer gestopt, ora aan Betsy Do- ininicus gelegenheid te geven de Koningin een ruiker witte rozen en aan Nelly Ingelse om een bouquet rose anjelieren aan de Prinses aan te bieden. In de Prins Mauritsstraat stonden voor de Huishoud- en Industrieschool het bestuur, een gedeelte van het personeel en de leerlingen geschaard. Vergezeld van den voorzitter, den heer S. Hijman, en den secretaris, den heer K. Lub, overhandigde Adr. van Noorlwijk aan II. M. een tuil oranje rozen, met op de linten door haar geborduurd ,,II. 1. S. Schie dam" en een tak met bladeren en oranje appels. Nelly Nienantsverdriet bood, begeleid door den penningmeester van het bestuur, den heer P. J. van Harderwijk, aan de Prinses een kussen van rose anjelieren aan met rose strikken, op de slippen waarvan door deze Ylaardingsche leerlinge was geborduurdHulde en Aan onze Prinses. De rondrit ging nu langs Stadhouderslaan, Prins Frederik Hendrikstraat, Nassaustraat door de Schoolstraat. Bij de kruising van de Warande werden door jongejuffrouw Jongepier weer bloemen overhandigd. Over Nieuwe Haven, Lange Nieuwstraat, Hoofdstraat, Brou werstraat en Wilhelminaplein werd de Groe- nelaan bereikt waar IIilje Mak de eerste van de Gorzen bewoners was, die den bloemen- sehat in het Koninklijk rijtuig vermeerderde. Langs Maasstraat, Dwarsstraat en Ilagastraat werd weer de Groenelaan bereikt, om ver volgens door de Beierlandschestraat het Ro zenburgerplein te bereiken, waar een enorme inenschenniassa was opeengepakt. Op het [dein was een muziekcorps opgesteld, dat zijn vroolijke tonen deed hooren, toen de Ko ninklijke stoet naderde. Cornelia Planke, vergezeld "van twee andere meisjes, bood bloemen aan. De eere-voorzitter, de heer Fr. Soeters, sprak daarbij: Wij wen- schen, dat God U nog zeer vele jaren voor ons en Uw volk bewaren wil. Dat is de wensch ook van al de Oranjevrienden der buurtvereeni- ging Centrum Rozenburgerplein. Volgens een mededeeling, aangebracht aan de versiering van het plein, antwoordde II. M. daarop: Het Bestuur wordt bedankt voor het telegram, Mij op mijn verjaardag toegezonden en voor het feestelijk onthaal en de bloemen, mij geschonken. Nadat den heer Soeters de hand ten afscheid was gereikt, ging het door Nieuwe Maasstraat, Voornschestraat, Heenvüetschestraat en Ab- benbroekschestraat, waar Wilhelmina Olieman de vracht der paarden voor het Koninklijk rijtuig weer vermeerderde door een ruiker aan te bieden. De Koningin sprak het Bestuur der Buurtvereen. Het Zuiden toe met de woor den: Wat heeft U het hier prachtig versierd. Ik dank u wel dat u ons zoo'n prettige ont vangst bereid hebt. Ik maak u wel mijn com pliment. Dank u wel voor uw mouie bloemen. Na een handdruk werd de weg vervolgd, om door de Oude Maasstraat spoedig het pleintje voor de hulpkerk der Herv. Gem. te bereiken, waar het bestuur van de Buurtvereen. Oude en Nieuwe Maasstraat de Koninklijke gasten opwachtte. Nadat Dina Liebeek bloe men had aangereikt, richtte de voorzitter der vereeniging, de heer J. W. Otlerloo, zicF tot H. M. en zeide: Mevrouw, liet is nu 10 jaar geleden, dat ik U op het Huis ten Bosch mocht ontmoeten en het doet mij nu zeer veel genoegen dat ik namens de Buurtvereeniging Oude en Nieuwe Maasstraat U welkom mag heeten. Het is onze wensch, dat God U spare voor de regeering van ons land; het drievoudig snoer: God, Nederland en Oranje, worde nimmer ver broken. H. M. dankte den voorzitter voor de bizon dere attentie, zeide het aangenaam te vinden, den heer Otterioo thans in zijn eigen stad te ontmoeten en verzocht hem Haar dank aan zijn buurtbewoners over te brengen Den heer Otterioo werd een hand toege stoken, evenals de jeugdige bloemenaanbied- ster, terwijl ook de Prinses laatstgenoemde een hand gaf. Terwijl de stoet zich weer in beweging stelde, speelde het orgel in het kerkje, waarvan de deuren open stonden: Dat 's Heeren zegen op U daal'. Langs Nie ïwe Maasstraat, Midddharnis- schestraat, W lhelminaplein, Brouwerstraat en Wilhelminabri g werd de Maasdijk bereikt. Onder de eeiepoort hadden zich 18 jonge dames opgesteld, elk' met een palmtak, die zich, toen een dochtertje van den heer N'. Conijn en Maria Holtkamp bloemen hm' overhandigd aan II. M. cn aan de 1' zich aan weerszijden van het rijtuig c-n dit begeleidden tot den ingan. kantoor der Werf Gusto, die om 7 5 bereikt werd. Daar werden de Koninklijke gasi Spreker zeide: Het is voor de Werf Gusto een hooge onder scheiding, dat 1" haar fabriek wensehl te be zoeken, daardoor wederom blijk gevende van Uwe bijzondere belangstelling in onze indus trie en het is de directie een hooge eer U in hare fabriek te mogen rondgeleidon. Alvorens dmu toe over te gaan vraag ik Uwe Majesteit verlof een korte uiteenzetting te mogen geven van de diverse werktuigen dooi de Werf Gusto vervaardigd. Zij heeft zich voornamelijk toegelegd op den bouw van baggermaterieel, waarbij de groote vooruitgang op dit gebied het beste ge ïllustreerd wordt door het feit, dat circa 30 jaar geleden baggermolens in vasten grond met een capaciteit van 100 M.3 per uur en zandzuigers met een capaciteit van 300 M.3 per uur reeds zeer importante werktuigen waren; deze kvvantuins worden heden ten dage met meer moderne en zwaardere werk tuigen tot meer dan 1000 M 3 respectievelijk 5000 M.3 per uur opgevoerd. Deze werktuigen gaan meestal onder eigen kracht naar de plaat sen van hun bestemming. .Vis verdere specialiteit mijner firma kan ik de kqlentransporteurs vermelden. Voor liet spoediger en gemakkelijker manipuleeren van steenkolen uit lichters naar de bunkers resp. laadruimen der zeeschepen, werd door ons in 1904 het eerste kolenschip ontworpen met een capaciteit van 100 ton, resp. 10 wa gons kolen per uur; deze kwantums werden successievelijk door nieuwe werktuigen op gevoerd tot meer dan 1000 ton. Het is dan ook voor een groot deel aan deze werktuigen met vlugge behandeling der kolen te danken, dat bijv. Rotterdam, waar vele van deze werktuigen werken, een dor eerste kolenhavens van Europa is geworden. Ook naar andere landen werden vele dezer werktuigen geleverd en werd onder anderen voor eenige maanden nog een dergelijk vaartuig afgeleverd naar Dairen (Oost-China') voor de South Man- churian Railway, welk schip op eigen kracht daarheen is gevaren. Waar het algemeen stre ven is, vlug te bedienen en groote kwantums kolen te verwerken, is er zeer zeker nog een groote toekomst voor deze schepen weggelegd. Verder heeft onze Werf zich gespeckdiseerd op het gebied van groot kranenbouw, vooral van drijvende kranen, die een gewicht van 200.000 K.Li. en meer kunnen heffen en waar van reeds verscheidene geleverd zijn. o. a. aan de Russische, llaliaansche, Argentijnsche, Braziliaansche, Belgische en andere regee- ringen en groote ondernemingen. Ik wilde hierbij nog speciaal vermelden een 400-tons zelfstoomende kraan voor het lichten van onderzeebooten voor de 1 taliaansche regee- i'ing. Daarnaast beoefent de Werf Gusto ook den algemeenen scheepsbouw, machinebouw en ijzerconstructie. Wij hebben voornamelijk voor het buiten land gewerkt, doch zou dit overzicht niet compleet zijn als de directie niet met groote dankbaarheid melding maakte van de belang rijke werken, die zij in den loop der jaren voor Wassenaar en II. K. II. door don heer Aum.0 Smulders. feust In de werkplaats bevonden zich ook entat» invite's en voorts waren daar opgesteld leden van het personeel, die 25 jaar of [anf bij de lirma Smulders m dienst zijn De K ningin onderhield zich eenige oogenblikken mi de beide bazen, die een koninklijke ondersch»! ding verwierven, de heeren Bosdijk en II» man en met de twee leden van het person»»! die liet langst in diens?.dor firma ziin n 47-jaar baas J. v. d. Klwgt en den werC.' .1. ue Wil. i 011 in de werkplaatsen legden de gasten groot, belangstelling voor heL bedrijf aan den dar Deze was niet minder, toen do fabriek v»r laten was en over het terrein, waar het overt™ personeel met hun gezinnen was opgesteld do groote kraan met een hefvermogen van ifió ton, werd bereikt. In een takel hing een üo tons zolderschuit, die eerst nog wat opgek schen en daarna gevierd werd, waarna de kraan met aan zijn machtigen arm de schuit, met een halven draai deze van boven liet havent» boven den Nieuwen Waterweg bracht om liet vaartuig daar tot in het water neer te laten De Koninklijke gasten met hun gevolg had den zich intusschen over de met vlagden ver sierde loopplank aan het dek van de kraait begeven en uit do levendige gesprekken bleek dat de werking van dit werktuig hun bizon dere belangstelling had. Vooral de Prins was voortdurend in druk gesprek met zijn deskun digen begeleidei. Toen de kraan verlaten werd, barstte een gejuich los van het personeel, dat aan den va! stond en vriendelijk groetend, begaf de Vor stelijke familie zich naar den uitgang. Voor deze bereikt was, zette Gusto's Mu- ziekvereeniging, onder leiding van den heer J. K. C. Karsseboom, dat op een tribune was opgesteld, het Wilhelmus in, dat eerbiedi» werd aangehoord. Op dit volkslied volgde het Wien Neerlands Bloed, dat door een hoera gevolgd werd. De heer Karsseboom werd ontboden en zoo wel de Koningin als de Prins en de Prinses reikten hem de hand. Daarna werd de hoofdpoort bereikt, waar de Hooge gasten afscheid namen van de leden der directie en den hecr Dresselhuis, waarbij eerstgenoemden hun groote ingenomenheid betuigden met de ontvangst en hetgeen hen van het bedrijf was getoond. Buiten de poort wachtte een menigte, die de vorstelijke personen hartelijk toejuichte Om kwart voor G werden de rijtuigen bestegen. De jongedames met hun palmtakken deden de Koninklijke familie weer uitgeleide tot aan de poort aan het begin van den Maasdijk en toen ging het in gestrekten draf langs Hoofdstraat, Tuinlaan, Gerrit Verboonstraat, Koemarkt, Broersvest en Singel naar het station. Langs den weg stond weer een dichte haag menschen, die dn Koningin, den Prins en de Prinses spon taan huldigden, waaruit de dankbaarheid sprak, dat Zij aan Schiedam een bezoek hadden wil len brengen. Aan liet station aangekomen werd dadelijk naar het perron gegaan waar afscheid werd ge nomen. Hare Majesteit dankte voor de harte lijke ontvangst die Zij in Schiedam had ge vonden en roemde de straat versieringen, verzocht den Burgemeester Haar dank aan de burgerij over te brengen. Toen de trein vertrok werd door het Stede lijk muziekkorps liet Wilhelmus gespeeld dat door de aanwezigen op het Station bloots hoofd werd meegezongen. Hare Majesteit groette allen ten afscheid en boog en wuifde liet publiek toe, dat op het Stationsplein \vt» geb' ven en dat Haar levendig toejuichte. En „oo is het bezoek van het Vorstelijk gezin aan Schiedam, een historisch moment van groote beteekenis, alweer tot liet verleden be- hoorend en zal op den 18en September 1925 met vreugde en dankbaarheid door Schiedams burgerij worden teruggezien. En het verheugd ons dat geen enkele wan klank op dezen buitengewonen dag werd ge hoord Niettegenstaande er misschien evenveel vreemdelingen in Schiedam waren als dt; be volking der gemeente is, is alles in de volmaak- ste orde verloopen. Aan de Oranjevereoniging is hiervoor de burgerij van Schiedam dank schuldig. En wie in de laatste maanden met de Oranjevereeni- ging o vei leg pleegden of voorlichtingen noodig hadden, zullen er zeker mede instemmen, wan neer wij een woord van bewondering hier uit spreken aan de heeren Bijl, 1ste secretaris en J. Montfoort, Penningmeester van het bestuur, die in hoofdzaak de zaken hebben geregeld en voorbereid en daarnaast mogen wij ook de heeren Ileggelinan en Post noemen, welke laatstgenoemde vooral bij het slaan der eerste palen veel goed werk deden. Ook mag de politie wel een woord vari dank gebracht, die bij tal van gelegenheden, door ITa.gasiraat, vanaf de Nieuwe Haven gezien. Lwe Majesteit's Regeering heeft mogen uit voeren, voornamelijk voor het Departement van Marine, Oorlog en Koloniën. ik hoop Uwe Majesteit pnkele modellen en foto's te mogen laten zien van baggerwerk- tuigen. kolentransporteurs kranen, zoomede een 200-lons kraan, die gereed aan onze werf ligt. Nadat thee was geserveerd cn enkele foto's van werktuigen waren bezichtigd, begaven de gasten zich naar de showhall, waar verschil lende modellen waren opgesteld van bagger molens, zuigers, kranen, schepen enz., door de 'Verf Gusto in den loop dor jaren afgeleverd. Vervolgens ging liet naar de fabriek, waar e gieterij, de bramerlj en de draaierij in oogen- •houw werden genomen. De Koningin was p dezen tocht vergezeld door den heer Frans tmulders, Z. K. II. door den oud-hoofdinge nieur der werf, de heer J. D. Dresselhuys uit haar tactisch optreden onaangenaamheden heeft welen te voorkomen. Ten slotte een woord vnn hulde aan hel pu bliek dat zich op den dag van het bezoek zoo voorbeeldig iieeft gedragen f Voor vervul ff zie. 2e bijbhtd vftn i'if Nummer.

Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 16