KINDER-BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT TOCH BEVRIJD! No. 44. Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant van 31 Oct. 1925 VAN DE Naar liet Engel sch van Cr. MOCKLER. Vrij' "bewerkt Door C. E. DE L1LLE ItOGERWAARB. 1) HOOFDSTUK I. Een Gast. „Ja zeker", zei Nel gewichtig, „hij' is onze gast, heelcmaal van ons en wij moeten zorgen, dat hij 'plezier heelt. Hij komt morgen al". Nel 'hield leven met spreken ojp en keek Liesjo en Pim aan. Zij had hun juist eon nieuwtje veh tcld, dat zij zelva nog geen vijf minuten geledcni vernomen had. Hun neefje Joop zou hij hen komen logeeren en en moeder had gezegd, dal bij een prettig school kameraadje zou zijn. 'Hij zon den gebeden dag met hen spelen en zij moestem zorgen, dat jhi] plezier had, in één wooid, hij was hun ,gas'ï en niet die van vader of moeder. ,,0, wat heerlijk", liep Liesjc uit, Zij was een jaar jonger dan Nel. en add jaa,r, terwijl Pim, duf jongste net zeven was. biesje dacht altijd, dat iets nieuws iets prethlig» was en toen Nel haai en Pim alles verteld had, wat zij van Joop en zijn bezoek wist, beigon zij vrecselijk naar den vol genden dag te verlangen. .,0, wat heerlijk", herhaalde zij nog eens, toen Nel niet dadelijk antwoordde. „Tk speel graag met jongens, zij weten altijd zooveel nieuwe spelletjes en het is allang geleden, sinds wij met een jongen gespeeld hebben." „Ik hen een jongen, Lies", zei P'im trots, „ear met mij kun je spelen". „O, jij bent nog geen jongen, jij bont nog mam- een baby. Ik bedoel", verbeterde zij zichzelve, to--»., zij zag, dat Pim zich heleedigd gevoelde, „dat j'ij1 dat jij geen groolo jongen bent. Donk eens aan. Joop is negen en oen half, nog ouder dan Nel". „Ja, Joop is nogal oud", zei Nel ernstig, „en ik hoop, dat hij ons niet kinderachtig zal vin den; denk je va» wel. Lies?" „Wij kinderachtig", riep L'csje vroolijk lachend, uil. „Dat zon al beo! grappig zijn, want ik hen acht en jij negen, maar een half jaar jongen* dan Joop". Nel bleef echter ernstig kijken. „Hoeder zei, dat ,we hem plezier moeten uocn, Liesjc. Wat zullen we. mot hem doen?" „Hem de Gumocscihc biggetjes la'en aren en de konijnen laten voeren", antwoordde Liesjc onmid dellijk, „en hem wijzen, welke hoornen het prettigst zijn om in te 'dimmen, o, en nog vcei meer. Wteet je, wat wc nu vast moesten doen, Nel'? Ito hok ken schoonmaken err er vereelt stro-o in leggen, zoodat alles in orde is, als hij komt." En Liesjc, die lrct heel gewichtig vond een logé te krijgen, liep reeds naar het gedeelte van den toin, waar de dieren woonden en toen Nel en Pim daar ook kwamen, was Liosjc li druk ruin het werk. Do arme konijntjes 'werden van flen eenen kant van hot hok naar den anderen gedreven Nel en Pim zagen, hoe Fla.poorljo en Grijs je met de neuzen lussclrcn het stroo snuffelden om te onderzoeken, of er ook iets eetbaars tusschen was, maar Licsje Was! veel te druk bezig om daar c^r. -te letten en rustte niet, vóór zijl kJaair was, om daarna onmiddellijk naar de Guineesolre big getjes te gaan. „Ziezoo", zei zij1, toen zij hok daarmee gereed was, nu nrag Joop komen. 01 hebben we misschien nog wat op te knappen? IVacihf. onz© tuintjes. 'IZou vreeselij'k zijn, als hij' die vol onkruid zag en met de groole paardenbloem midden In hot jouwe, Nei". „0, Lies, trek dia er toch niet uit", ;riep Nel vcrscluikt, maar Liesje holde reeds over hot pad, ïlat naar den moestuin leidde. Daar adder Jagen hun tuintjes. „Laat hem todr staan, Lies", mep Nel haar zusje nog „achterna. Liesjc hoorde er echter niets meer van, zóó ver was' zij al weg. Hoewel het heel warm was, liep Nel nu <ook hard door den moestuin en bercikuo langs het aardappelpaadjo en de bcssenstruiken haar eigen gebied. Nu had Licsje gelijk, dal Staar tuintje miel netjes was, maar het zag er toch zoo beelderig uit. Viooltjes en dubbele madeliefjes prijkten or in vel schillende kleuren, een rij irissen vormde den ach tergrond en tusschen de steonen, die de paden afbakenden, groeiden vergeet mij nietjes. Doch 'de eereplaats in het midden werd ingenomen door een. groolo paardenblocmplanl met drie of vfer mooie, goudgele bloemen, twee pluizen en ontel bare knoppen ear frissohc, groene bladeren. Er was ook uog eenig ander onkruid en legen het uittrekken daarvan had Nel geen bezwaar. Zijl ging op (haar huiken zitten en hielp druk mee. Al hot onkruid gooide lij op een hoop1 en zij was al aardig opgeschoten, toen Licsje er aan kwam, gewapend met een hark, oen schoffel eu een schop. Prachtig", riep zij Vi-oolijk uit. „Ik kon rïe schoffel eerst niet vinden, maar nu heb ik haar toch eri kun je de paardenbloem mooi losmaken". „Nee, nee", zei Nel haastig, terwijl zij haar

Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 8