KINDER-BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT TANTE FRANS. No. 10. Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant van 12 Maart 1927 VAN DE Naar het Engelsch van E. ENOCK. Beknopt bewerkt door CL E. DE LILLE 1I0GERVAARD. 7) Na een tijdje zei Puck weer: Misschien wordt tante Frans nog wel beter..."' „Hoe kan de kon nu schijnen en hoe is het* gelijk dat de vogels zingen?'" dacht Job hardop. Do doctoren hadden het hoofd van tante Frans verbonden en dokter West, do huisdokter, had gezegd„We hopen haar nog te kunnen redden, maar zij L„ aan een wissen dood ontsnapt. Er moet natuurlijk bij "haar gewaakt worden on ik kom spoedig weer teuig. Hoe is liet lm mot den kleinen jongen,?'' 1 „Hij kan niet slapen", zoi Rika. Tllij vraagt maar steeds naar de juffrouw en denkt, dat zij ge storven is". De dokter ging nu naar Tom, die hom met groot® verschrikte oogon aankeek. „Tante Frans", riep hij smeekend uit. ,.0, brengt u mij toch alsjeblieft naar tante Frans." „Dat kan nog niet baasje. Misschien wel gauw, als je je ten minste kalm en rustig houdt," maar zeker kan ik liet niet beloven", zei do dokter vriendelijk. „Is tante Frans niet dood?" vroeg Tem met bevende stem. 1 „Neen, maar zij is heel ziek". „Bijna dood?" klonk het nu snikkend, „Neen, ook niet „bijna". Het scheelde echter niet veel, of ,zij had haar leven verloren om het jouwe to redden, kleine baas. Nu moet je haar toonen, dat je het waard was". „Dat zal ik zeker doen, dokter", klonk het ern stig „lk zal het nooit, nooit vergeten enj mijri heek» leven van haar blijven houdenj". „En nu <bcginnfcn wij met wat to slapen", zei dok ter West. Hot duurde niet jong of Tom sliep vast. 1 HOOFDSTUK X. Beterschap. liet was niet 'vóór den volgenden morgen dat Toan bij tante Frans mocht komen. Zij "was ernstig ziek. Dokter Hill was opnieuw geroepen en ei- had een kleine operatie plaats gehad, waarna "tante Frans in een onrustigen slaap was gevallen. Zij riep telkens om Tom en eindelijk zeiden de doe. toren, dat (liet maar het beste zop zijn, als zij zichzelve overtuigen kon, dat hij ongedeerd was. „Het zal haar misschien rust geven", zei dokter Hill, terwijl Tom, nadat hem uitdrukkelijk gezegd nas heel kalm te zijn, bij de zieke Mnnengelnadhf werd. Toen Hik a met den kleinen jongen aan de hand in do ziekenkamef kwani, keerde tante Frans haar arm, verbonden hoofd naar hem toe. Een dank bare glimlach gleed over haar gezicht, Tom stond nu voor haar bed. Hij "deed zijn best ,zijn tranen in te slikken en drukte zijn "lippen op haar hand. Eensklaps snikte hij liet uit en legde tante Frans haar hand liefkoozend op zijn hoofdje. „Lieve jongen", was alles wat ze zoi, maar die enkele woorden klonken Toon als -muziek in de ooren. zeiden hem heel duidelijk, dat tante Frans niet boos op hem was. Op een wenk van den dokter bracht Rika hem weer weg. Tante Frans keek hem met stralende oogen na, en het duurde niet lang, of zij viel in een Irastigen slaap. „Dat heeft liaar goed gedaan, zei dokter Hill tegen zijn collega. „Zaj komt er nu wel bovenop". liet nieuws dat Tom in de ziekenkamer toegc- laten was, weid met grooie verontwaardiging door de andere kinderen, of liever door do tweelingen ontvangen. 1 t „Zoo'ii kleine deugniet. Hij verdiende niet, dat hij tante Frans ooit weerzag", riep Bob uit. „We moeten hem dood verklaren", zei Job, „We zullen geen ,van allen een woord tegen hem zeggen". „We moeten lief voor hem gijn, omdat tante Frans niet hoos op hem ijs, zegt Rika", klonk het nu uit FeeljtVs mond, „Moeten, inoeten. jWb moeten hem flink straffen", zei Blob weer, „Vin jij ook niet, Puck?" „Ik (ik Weet het niet. Ik weet wel, wat ik zou willen doen en ik weet, wat ik zou moeten doen. Maar die twee dingen zijn. lang niet hetzelfde", antwoordde het oudste zusje. De kinderen speelden dien gebeden dag in het bosdh en kwamen alleen voor de maaltijden thuis. De dokter had namelijk gezegd, dat het in bins zoo rustig mogelijk moest zijn. Telkens sloop echter een van het viertal naar bliimen, om aan do deur van tante Frans' kamer te luisteren of Rika te vragen, hoe het met de patiënte ging. Gelukkig luidden de berichten gunstig liet duurde dan ooi niet lang, of de kinderen mochten om beurten bij haar komen en muisstil voor haar bed zitten. De dokter vond de patiënte prachtig vooruitgaan i

Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 8