15 woorden tot duizenden gezinnen, Voor 50 cent: Worden dagelijks geplaatst en uitsluitend bij vooruitbetaling aangenomen aan ons bureau Lange Haven 141 (hoek K. Haven) Telefoon 68103 en 68617. mm&m In „American" te Amsterdam is de heer Ketelaar hartelijk gehuldigd met zijn 30-jarig Kamerlidmaatschap. Een groepje kopstukken der Vrijz. Dom.; zittend v. I. n. r.movr. Ketelaar, Th. M. Ketelaar, mevr, NicrstraszKetelaar, mr. Albert S. Gomperts, mr. H. P. Marchant, prof. mr. R. Kranenburg, mr. A. M. Jaekes, mr. S. J. L. van Aalten. „Een nieuwo lente en een nieuw geluid: „Ik wil dat dit lied klinkt als het gefluit. Dat ik vaak hoorde voor een zomernacht, In een oud stadje, langs do watergracht" zoo begint Herman Gorter's onvolprezen „Mei". Er is dezer dagen in het „Handelsblad" bericht, dat het stille stadje, waar Gorter zijn indrukken voor dit ontroerende gedicht opdeed.... het Friesche Balk goweest moet zijn. Hierboven een pas door ons gemaakte foto van een deel der omgeving waar eens de jonge dichter heeft gedwaald en gemijmerd, tot de verzen van „Mei" in hem rijpten. Dit gebouwtje in het Vondelpark te Amster dam is gemaakt door leorlingcn der Ambacht school „Concordia Inter Nos". LEIDEN'S GALEISLAVEN. Dit plaatje lijkt bedenkelijk veel op het galeislaven-tafereel uit de film Bcn-Hur. In werkelijkheid is het een groepje nieuwe leden van het Leidsche studentencorps, dat ont groend wordt. De „begum" of wel koningin van Bhopal (vooraan) heoft indertijd afstand van den troon gedaan ten behoeve van haar zoon (links). Haar vermogen van meer dan 120 millioon gulden schonk zij thans ten bate der- Islamitische propaganda. Prof. P. L. KNAPPERT, die Zaterdag herdacht dat hij 25 jaar geleden te Leiden als hoogleeraar optrad. Grootmoeder Almatia Bennett natuurlijk uit Amerika heeft haar fOfden verjaardag gevierd met een.... vliegtocht. Zij beschreef haar luchtige trip als de Grootste Dag van haar 101 jaren. Naast haar de piloot, links een mede-p'ssagier van 99 zomers. De oefeningen van het Vrijw. Landstormcorps Motordicnst N. H. en Ut-echt te Hoofddorp- Een hindernis. DE SCHEEVE TOREN VAN ZUNDERDORP. Ook Nederland heeft thans zijn „schoevon toron", Teneindo te onderzoeken, wat de oorzaak was van het eenigszlns scheef staan van don toren te Zunderdorp, werd voor enkelo dagen aan do eene zijde een kuil gespit. Daardoor Is do toron opnieuw gaan overhellen zóó, dat dc bovenkant nu cenigo centimeters van de loodlijn afwijkt, en nu de toron gestut moest worden. Links do toren, rochts de dagslljkscho controle. Als het zuiverste Hon- gaarsche typo Is deze jonge Magyaarsche met den schoonheidsprijs 1927 bekroond, Do president van Libe ria met den on-republi- keinschen naam King, bezoekt Ncdorland. Prins Sjisjiboe, de broe der van don Japanschen keizer, zal trouwen met een 17-jarigo prinses. Paul Whiteman, de jazz-virtuoos, bij een zeer morkwaardigo constructie, die blijkbaar een radio-apparaat moet voorstellen. Paul bouwde 't zelf.

Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 5