KINDER-BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT DAPPERE DICK. No. 3. Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant van 21 Januari, VAN DE Naai' het Engelsdh van M. ,R'. {JA.R.VIS. Vrij bewerkt door C. E. BE LILLE IIOGERWAAKDI. 2) HOOFDSTUK IE Brand wonden. Plotseling sdiriktQ een doordringende angstkreet uit het huisje Dick uit zijn overpeinjzng (op. pi) holde naar binnen. Rij de deur kwam hij Suusje tegen. Suusje, 'wier schort in brand stond. Zij had iets' van $ëti edhow- steenxnantel willen krijgen dn was op een.'stoel vlak vóór do kachel geklommen. Zpjl had niet op 1de brandende kachel gelet, haar schortje had vlam gevat en zij was gillend van den stoel (afgespron gen en naar buiten gerend. Door don Üocht Jak kerden do vlammen nog aan Dick wist onmiddellijk wat hem te doen stond. Hij greep het brandende meisje, wierp haar op den grond, rolde haar in het zand 'dn 'trok piaar do brandende kleeren va.n het lichaam. Zij giklo nog steeds, meer uit angst (dan Van pijn, maar Dick hield niet op, vóór het gevaar geweken was. Daar naderden sloffendo voetstappen en kwam juffrouw Fowley met een paar andore vrouwen gillend aangeloopen. Het snikkende kind werd in een grootcn doek gewikkeld en men stuurde 0111 deii dokter. 1 Haar moeder begon om liaar angst en "zelf verwijt het zwijgen op te leggen ials Igewoonlijk tegen Bick uit te varen. 'i t „Het is allemaal jouw schuld, ellendige deug niet. Waarom pas jo niet beter op'het kind?'' „Ik dacht dat zij bij u was; u nam ihaar t'odh mee'', antwoordde Dick, bevend van angst, dat zij hem slaan zou en nauwelijks hV staat te js'prekein, zoo'n pijn deden hem zijn brandwonden. „Je denkt altijd verkeerd, sufferd'', tierde do zij voort. „Het eenigo Waar je aan foe Idenken hebt, is: op de kinderen to letten. Jarenlang hebben Iwij je uit medelijden bijl ons gehouden en .je [verdicht do zolen van jc schoenen 'nog niet! eöus. i\Va!ar ps het kleintje?" „Ifet sraapt in den tuin; ik hob fact Voorzichtig op eeri zak gelegd". „Ga het dan onmiddellijk halen. Als mijn man thuis komt, zal hij wel verder met je lafrekenen. Jo weet, dat Suusje zijn lieveling Dick keek do buurvrouwen met smcekendei oogen aan en mompelde „lk Ik kan haar niet dragen mijn handen „Lieve help, daar is hier werk voor Hen dok tor", zei één der vrouwen ontsteld, terwijl zij (naar zijn arme, gebrande hand keek. „Hij heeft Suusje hot leven gered", zei nu iden andere vrouw. „Doe hom dus maar geen ver wijten". „Wat is hier te doen?" klonk plotseling leen stem in de deuropening on de oudo doktor trad binnen. Hij had, in do huurt een [patiënt bezocirt en was daarbij juist de vrouw, die hem wilde roepen, tegengekomen. j „Brandwonden? De oude geschiedenis." Geen toezicht op de kinderen. Wanneer zaliens jullie, vrouwen, toch eindelijk eens genoeg leer geld betaald hebben?" Juffrouw Fowley sloeg de oogen neer voor zijn strengen blik, terwijl hij' voortging: „Altijd moeten jullie kletsen inof de buren in plaats van op do kinderen te 'letton. Zóó (gebeuren de meeste ongelukken". Do oudo dokter was bekend out de onomwon den manier, waarop hij de dingen zei, 'maar al stak liij do waarheid, niet onder stoelen of (banken, hij had tooit ben gevoelig hart en 'niemand zou Suusje's arm voorzichtiger hebben kunnen beliaru delen dim hij deed. I Gelukkig waren haar brandwonden niet ernstig, dank zij hot kloeke optreden van D'ick, imaar 'da jongen zelf was er erger aan fax Met groot (geduld au veel toewijding verbond tic dokter zijn ver brande handen en polsen. „Jo bent een ferme jongen", zei hij, deen Ido pijn gestild en het laatste verband gelegdj was.Udaar hoe kom jij aan die brandwonden „Ik holde uit don tuin naar binnen', toen 'ik'haar hoorde gillen, 11c greep haar vlak vóór ido 'deur, rolde haar in het zand en t'rok'h'aar Ide'brandendö kleoren van hot lijf". f Do dokter knikte goedkeurend, wendde zich inu weer tot juffrouw Fowley en zei1 „Je licht het leven van jet kind' (aan kiezen dap peren jongen te danken. Verzorg hom, dus goed. Hij zal in langen tijd niet kunnen 'werken, Imaar moot flink gevoed worden. Hij ziet er veel foo mager uit Zorg er voor, dat'zijn, [handen (goed ver bonden blijven, evenals do arm Van Suusje. Jc zult nu zelf op hot kleintje 'moeien "passen len het huiswerk moeten doen". Do oudo dokter had de laatste woorden! op stren gen) oon gezegd, want hij had Dick's vader ten moeder in hun eigen keurig nat huisje gekend ta hij wist, hoe vetüeisohend de slordige vrouw 'Fow-

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 8