KLEUR- EN KNIPPLAATJES. Schrijf op de le rij oen jongensnaam. 2e rij do naam van een sta,d in N.Brabant. 3o rij een vnicJU. 4o rij Oen boom. ,Eet er echter op, dat do eindletter van icf.k woord, dezelfde moet zijn. als de beginletter vanjhet volgende woord. VOÖlt KldilKEltEN. 1. Ik ben een zwemvogel. Verander mijn eerste letter en ik word oen jongensnaam. Ver ander hiervan nujn laatste letter en ik word een lichaamsdeel. Verander daarvan Inijti tweede letter en ik word een huisdier. 2. JDfet ben ik een getal, met M een insect, met B eon drank, met VL oen bloeiende- struik, met llP een viervoetig dier. 3. Mijn. geheel wordt met 11 letters geschreven en noemt .eLs, dat dagelijks door ons ge geten wordt. Een G, 5, 2, 3, 4, s een viervoetig dier. -1, 2, 6, 7, 8, 3, is een bijvoeglijk naam woord, dat een goede hoedanigheid aan duidt. Een 1, j, 7, 8, 9, is oen vrucht. Ken 1, 5, 7, is een slim dier. 4. Mijn eerste is oen lichaamsdeel van »en visoh, mijn tweede een halve jongens naam en van mijn geheel bezit je er meer dere aan elke hand. Jansje Knabbelgraag staat op tie markt otn groen, ten en vruchten te verkoopou. Als moeder Trilnksis or, gewapend met haar paraplu ook konijntjes worden niet graag nat en baar boodschappen mand aankomt, prijst Jansje Knabbelgraag haar waar aan. Zo laat (haar een mooie kooi zien,, waant ze weet, dat vader Trilnctnse n alle kleine? TTril- neusjes dol op kool zijn. 'tls alleen jammer, dat zij er zoo duur mee is, Want den prijs dien zij vraaagt, neen, ...dien kan Moeder Trilneus werkelijk niet betalen. Er komt irmners zoo voel lijken in haar groot gezin. Ze loopt clan ook door om to zien, of ze bij een ander goedkoopidr terecht kan. Zullen wij Jansje Knabbelgraag met haar groen- tenmand en paraplu eens kleuren, uitknippen en opzetten? oen jullie allemaal moe? We beginnen dan met behulp van dun, door schijnend papier de plaatjes zoowel als de drie hoekjes over te trekken en zlö daarna op dun karton te plakken. Zijn we hiermee klaar, dan gaan we -ie plaatjes kleuren. Kies zelf de kleuren maar, div je mooi vindt, maar bij de groenten en vruchten rnoe-t je or op letten, dat deze oen kleurtje krijgen, zoo als ze in werkelijkheid "ook hebben. Zoo mag de meloen bij voorbeeld niet rood of blauw, bruin of paars zijn, maar geel of groen. Zoodra wij mot kleuren klaar zij'n de drie hoekjes mogen wit blijven knippen we alles heel voorzichtig uit. Dat is een secuur werkje, hè? Denk er vooral aan, dat zoowel de ooren van Jansje Knabbelgraag, ais die van moeder Trilnens mooi op den bol blijven staan. Daarna vouw je de driehoekjes op de stippel lijnen oiri en worden do smalle reepjes met llijm of glnlon bestreken en tegen de plaatjes aan ge plakt. Het grootste moet Jansje Knabbelgraag en haar stalletje steunen. 'IKstn op de markt soms heel hard waaien en z'e moeten beiden dus stevig staan. Moeder Trilneus krijgt ook een steuntje, waardoor ze stevig op haar beenen koint te staan. Voor haar is het kleinste driehoekje. Als je dit laatste voomcihiig voort beweegt, kan Moeder Trilneus eens een eindje loopan. Ik donk, dat zo na een tijdje weer hij Jansje KnabbM- graag terugkomt, want 'ziulko mooie kool, als 'zij heeft, ziet ze toch nergens. Zo zullön hef na ecnig heen en weer pratcm wel samen eens jwoideu. Voor vader Itilneus en alle kleine Tril neusjes hoop ik dat maar. C. E. de L. 11.

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 9