ZEOemr- en ZECn.ippla.atje. Zwaluw. De woorden bestaan alle uit 5 lettere en de middelste lettere vormen, van boven naar beneden gelezen, den naam van eem dorp in Gelderland. 4. 'Als de duinen met 1, 2, 3, 4 begroeid zijn en 4, 5, 6, 7 deel uitmaakt zoowel van jui» lie gezicht ais bet mijne, kun je zeker wel zeggen, welke sUd in Noord-Brabant 1, 2,. 3, 4, 5, 6, 7 is. Vliegen zwaluwen laag, \p, dan regent 't vandaag zoo heb 'k altijd van groo.je vernomen diet is al weer een heel tijdje geleden, dat ve een Meur- en knipplaatje in onze Kinder krant hadden. Eigenlijk is dat ook meer een werkje voor de. middagen, dat we niet naar bui ten kunnen en voor de lange winteravonden. Maar zelfs in de vacantië kar bet regeneni Dikwijls naar onzen zin ivel wat lieet vee. En daarom willen we vandaag weer eens een kleur en Jmipplaatje geven. Je herinnert je zeker nog wel, dat we afspra ken: de plaatjes en .driehoekjes niet uit d< krant te knippen, maar ze netjes op dun, doorsein .end papier, dat we er op leggen, over e trekken. Zoo heel moeilijk is dat niet en ik zal niet -ons kijken, -als Ln den langen baard vain Dwerg Pluimmuts een haartje te veel of te weinig zoit. Zijn we met overtrekken Maar, dan plakken we plaatjes en de driehoekjes met lijm, of mis schien is gluton nog gemakkelijker, op dun carton. Daarna gaan we den paddenstoel kleuren. K es elfngaar de kleur, die je het mooist vindt. ÏWat dunkt je van een vitten steel er. een. roe den kop? Ik geloof, dat hei wel aardig staan dus jij, zwaluwtje vlug, keer maar gauw weer terug, en verhef je hoog boven de boomen' Zeg, wat doe je beneên? vlieg toch dadelijk heen! Kind hoe bun je zoo dom. toch wat praten bij dit donkere weer ind ik mugjes veel meer bier bij jullie zoo laag in e straten! Schijnt de zor. lioog omhoog, o, dan maak ik een boog en vlieg hoog, ja, ver boven de daken heb maar nog wat geduldd ,,'tweer" is toch nie mijn schuld „zon" of „regen" kan ik toch niet maken r IHERMANNA. zal, maar mond, neus, oogen en wenkbrauwen zou ik wit laten. Voor het mos op den grond is groen wel heel geschikt. Aan het dwergje kun je niet veel Meuren, of je moest hen een roor den neus en een paar rodde ooren willen geven. Geel of bruin lijkt me mooi voor zijn trompet Iffiet paos, waar hij op scaat, .weer groen Vervolgens knippen we plaatjes en driehoekje- secuur uit. Zorg moral dat 'Pluimmuts daarbij geen vinger verliest en de pluim van zijn muts vroolijk wapperen blijft. De driehoekjes vouwen ave nu op de stippel lijnen om. Zij dienen om den paddenstoel en het dwergje te steunen. Plak dus het smalle reepje van het driehoekje, dat het meest spits eindigt, achter Pluimmuts en het reepje van het andere driehoekje achter den paddenstoel. Ziezoo, nu zijn we klaar. Al staat Pluimmuts ook nog zoo lang op zijn trompet e blazen, ik geloof toch nie lat het den paddenstoel ooit vervelen zal. Zie hem eens vrodlrjk Mjken,! C. E. d. L. IHt V >A<w ff.

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 7