BUITENLAND. Eèri veelbewogen nacht. Donderdag 27 September 1928 81/n Jaargang, staijsisteuwsT N«. 18921 luiere. 68103 en 68617. BUREAU; LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere officieel af. en aankondigingen en hennis gevingen van het Gemeentebestuur. Sluiting Zwemplaatsen Ter openbare kennis wordt gebracht, dat de Gemeentelijke Zwemplaatsen op Donder dag 4 October a s. (aan bet einde van den dag) voor bet publiek gesloten zullen; worden. j De in bewaring gegeven voorwerpen.moe ten tegen vertoon, van bewijs, vóór dien da tum worden afgehaald. Schiedam, 27 Sept 1928 •2292 27 Engeland's buiteniandsche politiek. De samenwerking me Frankrijk. Gericht tegen Amerika en Rusland. De pjö'itieke toestand en de ontwapening. Het Keilog-pact van geen invloed. Engeland zoekt bondgenooieni j !W/e hebben gisteren onder Diversen reeds in 't kort melding gemaakt van een artikel in de Daily Telegraph, dat de aanlacht vestigt op de samenwerking tusschen En geland en Frankrijk. Frankrijk is één van de vele bondge- nooten, die Engeland noodig heeft om zijn heerschappij ter zee te kunnen handhaven en zijn overzeescbe bezittingen te kunnen beschermen. t 1 Van twee zijden dreigt "er voor Enge lapd gevaar; van Amerika en Rusland. Tdt minder kapitaalkrachtige Engeland is niet in staat een, strijd in vlootbewape- ning aan te gaan met Amerika, vandaar dat Groot-Brittannié een slinksche poging heeft gedaan om met het FransoL-Britsche voorstel ials basis voor nieuwe onderhan delingen, de macht ter zee van Amerika te beperken. Amerika weigert echter op deze basis te onderhandelen. Amerika wil absoluut onafhankelijk blijven; in Amerika heerscht welvaart en op geen enkele wijze wenscht Amerika deze bedreigt te zien Dit verbittert natuurlijk bet onmachtige En geland, dat op gelijken voet met Amerika wenscht te komen. Alleen kan Engeland niets uitrichten, dus het zoekt bondgenooten en indien mogelijk, zou Engeland gaarne een „Vereenigde Sta ten van Europa" stichten. In deze richting is Engeland dan ook reeds geruimen tij.1 werkzaam. Het heeft reeds met succes ge ijverd voor een verzoening tusschen Frank rijk en Italië, in de hoop, dat Landen, Parijs en Rome één entente zullen; vor men. Ook dringt Engeland aan op nauwe samenwerking tusschen Frankrijk en Duitschland. Toen Briand eenige weken ge leden scherpe woorden uitte aian het adres van Duitschland, haastte Lord C'ushendun zich den volgenden; dag om de gemoede ren' weer tot rust te brengen- Om Duitsch- lapd. gunstig voor zich te stemmen, ont houdt Engeland zich van wenschen inzake de ontruiming van het Rijnland en het haalt tevens een wit voetje bijl Frankrijk, door het geheel aan de Franschen -over te laten of zij het Rijnland al of niet vóór den tijd wenschen te ontruimen!. De Fransdi-Engelsche samenwerking komt ook tot uiting in het Poolsdh-Litausahl geschil. Eerst gevoelde Engeland sympathie met' Litauen, doch thans is men ov rge- held tot het Fransrihe standpunt, dat met Polen sympathiseer,-. Is Polen niet een bolvyerk tegen Rusland? Het gevaar voor Engeland van Rusland is voornamelijk gelegen in de Sovjet-veldtocht in Azië. Vandaar dat," naar verluidt, Engeland met Frank rijk een diplomatieke afspraak heeft ge maakt om Rusland niet langer financieel of economisch te steunen. De diplomatieke medewerker van de (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY, Vertaald door J. M. 1) Hoofdstuk I. Schem ering. Kijk, jongen, daar heb je het land je droomen „Good old England!" Daar .J?'heb je de witte rotsen en diii groene viel- §fel^eil' wat een heerlijkheid 1 jnpl,* Het was de jonge Howard Devar, die In sprak, de erfgenaam der Bevai-millioenlm, lpji.de. zoon van „Vancouver". igpK-w Devar, die zijn fortuin had verdiend «Moor zijn medemenschen zalm in blik te laten conserveeren. jFv Het is eigenaardig, dat ik, Amerikaan} !|f ponden op m'm duimpje ken, terwijl jij, een) jcEngelscliman, er als vreemde komt. Ziet mijl l'i^'Wjnddoekt in een of ander géfoelte van jjfe. Strand en vijf tegen een dat ik du ^wég-naar Savoia Hotel vind. I Land en zep schenen hen leen welkom te roepen en John Belancy Ourtis ■ademde eens diep, kesgdie zich naar zijn, vriend toe en zei: 1 1 Ik ben van plan mij eerst een dag of veertien in Londen onder te dompilen, vooa Daily Telegraph! habit nog enkele andere voorbeelden aan, ook op luchtvaartgebied, die m ieder geval wijzen om een krach tige samenwerking tusschen Frankrijk en! Engeland, hetgeen natuurlijk door hetEm- gelsche departement van buiteniandsche zaken wordt ontkeYL In Groot-Brittannié schijht men in- tusschen niet erg gesticht over de buiten-; landsche politiek van Engeland en thans spreekt zoowel de liberale als de conser vatieve pers haar ongerustheid uit over deze politiek van de regeering Onder de gegeven omstandigheJen is 't be grijpelijk, dat het met de ontwapening nog met erg vlot. Het wapen is nog altijd het beste dreigmiddel om bepaalde wenschen onvrijwillig vervuld te zien. j De invloed van het Kellogg-verdrag, dat verniedt om naar de wapens te grijpen, is blijkens de gesprekken m de jongste bij. eenkomst van de ontwapeningscommissie nihil 'gebleken en men vermoedt eerder, dat Amerika zijn welvaart wederom vooi gecombineerde aanvallen gevrijiwaard heeft Zoolang Amerika geen lid is van den Volkenbond en dus diet evenltueel verplicht is, om net als de andere landen teo ntwape- nen, zoolang zal ook Engeland geen propa ganda voeren voor ontwapening. Het i s intusschen te begrijpen, dat Duitschland en Hongarije, die een minimum leger bezitten, en moeten aanzien hoe Rus land zich wapent, lioe Italië tracht in te dringen op den Balkan, hoe gevaarlijk het Poolsch.Litauscb geschil kan worden het is te begrijpen, dat deze vnjwel ontwa pende landen met klem aandringen, zooaüs eergisteren nog in den volkenbond, op beperking der bewapening in andere landen Maar de politieke toestandDat het Kellogg-verdrag in bet geheel gjoen sfeeo? van vertrouwen heeft geschapen en in het geheel niet van invloed is geweest op de discussies, is veelbeteekenend We zullen nog lang moeten wachten eer de algemeene internationale ontwapening een feit is. Diversen Argentinië en do Volken bond. De Argentijnsche Kamer heeft besloten tot schrapping van de bijdrage aan de fondsen van den Volkenbond. Aantal als kracht. De Gerarehia bevat een artikel van Mus solini naar aanleiding van bet geboorte cijfer in Italië, dat de laatste jaren een daling aanwijst. IHIet artikel draagt tot op schrift: „Aantal als kracht" en Musso lini nood'igt daarin zijn 1 andgenooten uit mede te werken tot de stijging van bet geboortecijfer, welke een aanwijzing zal zijn van de toenemende kracht van liet vaderland. In bet ontgonnen, bebouwde, rijk wordende en volgens de tucht le vende Italië is plaats, zoo schrijft Musso lini, voor nog tien milliioen meraschen en zestig millioen Italianen zullen het ge- wiclit van hun massa en hun kracht in de wereldgeschiedenis doen gevoelen. De vrijgezellenbelasting in Italië. V aren vroeger de adelaars do Romein sche vogels bij uitnemendheid, thans ko men daar de ooievaars bij. De regeermg van Italië heeft gisteren besloten, zooals reeds gemeld, de vrijgezel lenbelasting te verdubbelen. Mussolini verwacht daarvan twee voor deden: meer geld in de staatskas en meer kinderen, die later volwassen moe ten meehelpen aan bet verhoogen van Ita- lie's luister. De laatste slachtoffers in China. Naar uit Nanking gemeld wordt, meldt generaal Rei Tsjoeng, de bevelhebber van de nationalistische troepen, dat de verlie zen van bet leger nit S-hantoeng in de laatste gevechten acht duizend dooden en vijf duizend gewonden en gevangenen be dragen. Tot het Roede Kruis is een drin gend verzoek gericht de noodige hulp te zenden. Het Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad. Gistermorgen is de Koningin, alleen ver gezeld van een hofdame, uitgereden voor het maken van een autotocht naar den overkant van het IJ. Hare Majesteit reed door Nienwemdam en Rreek-in-Waterland; wandelde vandaar naar Ranslorp en keer de per auto over Durgerdam en Zunder- dorp naar Amsterdam terug Te 12 uur 45 was de Vorstin weer ten paleize terug gekeerd. Prins Hendrik bezocht gistermorgen met zijn adjudant Artis Prinses Juliana bleef op het Paleis 's Middags bracht de Koningin een be zoek aan de najaarstentoonstelling van de Maatschappij Arli et Amicitiae. j De Koningin bezichtigde met groote be langstelling de tentoongestelde teebemingen en beeldhouwwerken. Het vertrek der Koninklijke familie uit Amsterdam. Hedenmorgen half 10 is de koninklijke fa. muie, die een week te Amsterdam vertoef- de naar Den Haag vertrokken. Door de muziek van de marine word bet Wilhelmus 'gespeeld. De wacht van mari niers presenteerde het geweer en lang zaam gleed de Cadillac, waarin de Ko ningin en de Prinses hadden plaats ge nomen langs het grijze paleis, toegejuicht door een talrijk publiek. Langs N. Z. Voorburgwal, Leidscliestraat, Overtoom, o nSlotensche straatweg, werd Amsterdam verlaten. Het kamerlid K. Stenhuis. De heet Stenhuis, met wien de s.-d. fractie in de Tweede Kamer do betrek kingen verbroken lioeft, heeft in een ver gadering van den linkervleugel der S. D. A. P., die oen eigen orgaan wenscht uit te geven, verklaard, dat hij1 van plan is in de Kamer zelfstandig als links-socia list op te treden. liij bedankte echter als lid der commissie voor dat orgaan, om dat dit allerlei moeilijkheden met zich zou kunnen brengen, waarmede hij de links-socialistische groep in de S. D. A. P. niet wilde heiasten. opgelegde boete van een kwartje, wegens slecht werken. De dader is aangehouden en bekende volledig. De ziekte-gevallen aan boord van do Insulinde. Aneta seint uit Batavia: Br. Van L-onkhnyzen, hoofd van den dienst der volksgezondheid, verklaart in een wederwoord op het rapport der Leid- sche hoogleeraren Flu, Koolemans Bey- nen en Kan over de ziektegevallen aan boord van bet motorschip Insulinde van den Rotterdamschen Lloyd, dat genoemd rapport zich kenmerkt door oppervlakkig heid en gemis aan objectiviteit. Dt. Van Lonkhuyzen betreurt bet rap port ten zeerste, die een geheel onver diende blaam op de Indische medici heeft geworpen en ongerustheid heelt gewekt hij enkele nieuwkomers, die geen vertrouwen meer hebben in de Indische medici. ik naar het Noorden ga om mijn familie op te zoeken. Zij wonen in Leeds geloof ik. Roundhay Park, Leeds, dat is het laatste adres dat ik gekregen heb. Ver geet niet om mij morgen op te bellen. Je weet mijn hotel Kramer's, in de Strand. Waarom berg ie jezelf in zoo'n an tiek hotel op? Savoie 'en Carlton zijn twee minuten verder era Ritz is in Piccadilly! Ik heb er nu eenmaal mijn zinnen op gezet, antwoordde Curtis, die geen zinhaid uit te leggen dat bij een rustig, ouder- wetsch hotelletje in een zijstraat vftrkoos omdat hij daar geboren was. Nu, mij best; ik hoop dat er een telefoon is, grinnikte hij en liep weg om zijn koffers te pakken. Ondertusschen was de „Balmoral Castle" de kade genaderd, en honderden vroolijke gezichten riepen bet zeekasteel biet wel kom toe. Na ©enig oponthoud in de douanekan toren zaten ze spoedig in een comforta belen trein, die hen drie uur later in Wa terloo Station bracht. - Ik denk dat ik je vanavond nog kom opzoeken, zei Devar, die al afscheid van zijn vriend genomen had, maar weer terug- holde. Ik krijg net een telegram van mijn vader, die in Parijs is, dat hij morgen komt. Je weet wel dat we da „S\ Ka-r- Oost-Indlë. De stakingsrelletjies op Billiton. Batavia, 25 September. Aneta verneemt dat de ordeverstoring te Klappa Kampit slechts een plaatselijk karakter droeg. De toestand is thans overal gunstig. Aanval van een koelie. Bandoeng, 25 September. De beer De Ruyter, eerste geemployeerde op de onder neming Pasir Malang, in het Pengalen- gansche, is door een koelie aangevallen on met een pikolaa geslagen. Ook werd hij in den linkerarm gebeten. De koelie trad aldus op naar aanleiding van een hem land" met averij! tegenkwamenmijn vader moet een hoer spreken, dia daar aan boord is. Dus tot ziens! 1 Curtis riep een taxi aan en was niet weinig verbaasd toen bij1 zag hoe ver anderd Frazor's Hotel was. Het was ge heel gemoderniseerd |en een portier, die gekleed was als een aartshertog vroeg: 'Kamer gereserveerd, mtneer? Curtis kondigde aan dat hij een kamer met badkamer wilde hebben >en bij moest zijn naam in het vreemdelmgenboek zjt- ten. John D. Curtis; Peking, teekende hij. Kamer No. 605 is een heel geriefelijke kamer, mr. Curtis, zei de administrateur. Is het voor een lang verblüF als ik vra- Curtis werd door een jongen met de lift naar boven gebracht en kwam op 605 aan, dat op de zesde verdieping lag; Hij begon direct zijn koffer uit te pakken De kamer was erg warm; hij; zette de ramen wijd! open en sloot de radiator af. Hijl schreef een paar brieven, kleedde zich voor liet diner, nam zijn hoed en over jas en ging naar beneden. Juist tnau bij de deur dicht wilde doen kwam er een ruk wind; hij hoorde een hevigen bons, die waarschijnlijk veroorzaakt werd door liet omvallen van de zak met golfstokken- Met een bedacht hij dat hij de sleutel van de kamer op de toilettafel had laten liggenj- hij had geen zin om terug te gaan en wilde Malaria-onderzoek. In 1927 heeft de Rocbefeller-stich'ting bijna 5000 dollar besteed aan bot mala ria-onderzoek in Noord-Hol land, met name te Medemblik. Organisatie van dilettanten muziek- vereenigingen Na een voorbereidende vergadering te Amsterdam, is een aantal vertegenwoordi gers van muziekvereenigingen in ons land dezer dagen te Utrecht samengekomen on der leiding van een comité uit den Bond van Amsterdamsche dilettanten-niuziekver- eenigmgen Na een referaat van den heer M. C. van de Rovaart werd met alge meene stemmen besloten tot de sticlr ig van een landelijke organisatie van di.ri- tantennroziekvereenigingen. Het nieuwe li chaam kreeg den naam van L O. Dimu. Reeds zijn meer dan 200 vereenigingen bij de nieuwe organisatie aangesloten. Secre taris van den bond is de heer J J. M G Hoeijmans te Amsterdam. Het visschen van mosselzaad. Naar wij vernemen heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw een regeling ontworpen met betrekking tot het visschen van mosselzaad in de Zuider zee door Zeeuwsche mosselvisscliers. De hoeveelheid, welke iedere mossel kweeker zal ontvangen, zal door den Bond van Zeeuwsche mosselkweekers worden vastgesteld naar een maatstaf, welke ver band houdt met de oppervlakte der mossel perceelen en baar cultuunvaaxde Besmettelijke ziekten. In de week van 16 tot en met 22 Sep tejribcr zijn in ons land aangegeven 27 ge vallen van buiktyphus, waarvan 6 in de provincie Zeeland (2 in Middelburg, 3 m Oost- en West-Souburg en 1 in Ritthem), 4 in Goirle (Noord-Brabant) en 3 m Arn hem verder 332 gevallen van roodvonk, waarvan 170 in Zuid-Holland en 83 in Rotterdam, 14 in Leiden, 6 in Schoter- land, 7 in Doesburg, 10 in Bocholtz (L-); verder 69 gevallen van diphthcrilis, en 4 gevallen van besmettelijke kinderverlam ming. 1 1 Spoorwegpersoneel. De personeelraud der Nederlan Iscbe Spoorwegen heeft in zijn jongste vergade ring besloten, ten opzichte van de actie voor vermeerdering van inkomsten zijn reeds eerder ingenomen biandpunt te hand haven en aan de gecombineerde hoofd- besturenvergaderïng, te houden op 8 Oct as, voor te stellen, gezamenlijk aan do directie te verzoeken, over 1928 het per soneel een uitkeering in eens te verstrek ken van een halve maand salaris, met een minimum van f70 per persoon „De Socialist". Van het links-socialistische weekblad „De Socialist", onder redactie van Edo Fim- men, J. de Kadt en P. J Schmidt, is thans een proefnummer verschenen- De den administrateur beneden vragen verder voor de zaak te zorgen; doch deze boog- waardigheidsbekleeder was nergens te vin den. Hiji bonsde in de hall tegen een! vreemdeling aan, een forscnan man van zijn eigen leeftijd ongeveer met een domkeij uiterlijk. Ik liep per ongeluk tegen u turn, monsieur, zei de ander in cowect Fransöh doch met een onmiskenbaar vreemd accent, waardoor Ourtis op de gedachte kwam dat de man een Pool of een Tsjech was. Qa ne fait rien, antwoordde hij be leefd en liep door naar het boekstalletje om postzegels te koopen. Het was vijf minuten voor zeven en Curtis, die half hoopte dat Devar spoedig zou komen, gaf zijn jas en hoed aan een kellner cn besloot in het hotel te bhjVen dineeren. Een minuut of twintig voor acht stak hij na een niet uitgebreid, maar exquis diner een sigaar op, nam zijn hoed en liep met zijn jas over den arm naar het bureau om over zijn sleutel te spréken, toen zijn aan dacht werd getrokken door de eigenaardige houding van den vreemdeling, die kort ge leden tegen hem aangebonsd was. Deze man, die blijkbaar een teekea had opge vangen van een ander, die juist uit de lift .was gekomen kwam haastig uit het café en samen met den ajider liep hij daar de deur., redactie deelt mede, 'lat zij bij de samen stelling van dit orgaan zal worden geleid' door de opvattingen en beginselen neerge legd in den „Open Brief", een document, flat door eenige honderden leden der S. D A. P. werd onderteekend en destijds in „Het Volk" en in „Voorwaarts" werd gepubliceerd In het op 1 October ver-' schijnende eerste nummer zal eerst een uit voerige beschouwing over het algemeene standpunt van het nieuwe blad worden1 gepubliceerd De heer F. van der Goes maakt in dit nummer opmerkingen over het ministeriai- lisme Mohammad Ilatta heeft het over „de Tweede Internationale en de maler hukte volken",. Edo Fimmen over „een sterk en machtig N. V. V.", P. J. Schmidt over „O-orlog of Vrede? De tragedie van het Kellog-Pact", R Stenhuis over „Reactie troef" in do metaalnijverheid, terwijl deze zelfde schrijver ook uitpakt tegen den Fran schen socialist Jouhaux over diens te Ge neve gehouden toost op de ontwapening, en tegen de Duitsdie sociaal-democraten wegens hun kruiserpolitick, een onderwerp waarbij ook J. H Oldenbroek zijn hart over de socialistische geestverwanten in' Duitschland lucht Vrijwilltgo Bijzondere Landstorm. Onder commanda van It. P. Mak ver scheen hedenmorgen, even voor half 10 voor het stadhuis het Schiedamsöhe deta chement, dat vandaag deelneemt aan dan nation al en landstorm dog in Den IHlaag, be slaande uit ongeveer 60 man, onder lei ding van It. Blak en lt. Van Beursen. De deelnemers waren, behalve de offieïe- 'jen' f!1burger, met een oranjoband om den linkerarm. Aan bet bootd van den troep gingen drie tamboers. De commandant meldde zijn troep pre sent aan den burgemeester, dje onder aan nel bordes had plaats genomen, met kapt. Dromer, commandant van do groep Schie dam, Vlaardingen, Kethel en Overschie. De burgemeester, de heer A. J. Gijsen nam het woord en zei-de, dat het zien yan een troep en een vaandel oude her inneringen bij hem wakker roept. Aam het verzoek om een vaandel uit te reiken, -leeft spr. dan ook gaarne voldaan, ïïfet vaandel is het symbool van moed, beleid en trouw. Gij gaat straks de Koningin tegemoet. Laat dan uw vaandel breed uit waaien. Aan hen, die bet mogelijk hebben ge maakt dit vaandel uit te reiken, werd dank gebracht, waarna de burgemeester het dundoek: drie rechtopstaande banen geel, zwart, geel met in de zwarte boon het Schiedamsche wapen op een geel veld. Er boven prijkten de letters V. B. L. en er onder: Schiedam. Lt. Mak, die het vaandel uit banden van don burgemeester aannam, gaf dit over aan den heer J. van Katwijk Jr., plaatselijk leider, die het op zijn beurt weer den vaandeldrager overdroeg. Kapt. Bremer dankte den burgemeester met een enkel woord, waarna de troep afmarcheerde naar het station. De openbare School. In de op 25 dezer gebonden ledenver gadering van de afdeeling Schielamvan Volksonderwijs is o.m. besloten binnenkort een openbare vergadering te beleggen, waarvoor in verband met de onlangs ge-f publiceerde ingezonden stukken in de „Schiedamsche Courant", een spreker zal worden uitgenoodigd, die zal behandelen, het onderwerp: „De Openbare School". Tot afgevaardigde naar de op 6 en 7 October te Amsterdam te houden alge meene vergadering werd benoemd de heer M- Dom. j Propaganda-avond. Zaterdag zal m het Vfijfdoaaat der Niea- we Kerk aan de Nieuwe Maasstraat een! Daar stond een portier, die het opvrel dat zij blijkbaar groote lia'ast hadden en vroeg of ze een taxi wilde hebben. Maar ze schonken geen aandacht aan hem en keken de straat af alsof ze iemand ver wachtten t Curtis keek door de glazen tusschendeur iu de hotel-ball en zag dat de administrateur met een dame aan het praten was en wilde op hem toegaan Juist was hij de deur uit of hij zag een auto aankomen, en hij ver beeldde zich dat de chauffeur tegen de mannen knikte. De portier opende de deur en een jonge man in „evening-dress" met een overjas over de arm, stapte uit. Hij scheen zeer gehaast te zijn en Curtis! boorde hem in het Fransch zeggen: Zet de motor niet stop, Anaitole; ik ben direct terug Op dat oogenb'lik sprongen de vreemde lingen op den man, die uit de auto stapte, af, De een, die den portier balt' omverliep,, pakte hem bij den arm en pro-beerde hem, bijgestaan door zijn kameraad, weer in de auto te duwen. Deze poging mislukte ech ter en de ander trok een mes, dat hij den, man in de borst stak. j 1 fWordt vervolgd). .J»— [)ett courant verschuilt dagelpB, met sit- iouvj ug van Hon- en Feestdagen. Sa P8r kwartaal 1 2.- franco per post ;'v; j 250.Prijs per week.: 15 centa. Afion- i.riiike nummers 4 cents. Abonnementen N, yorden dageigks aangenomen iidvertentien voor het eerstvolgend num- bJS? »«r moeten vóór ell uur aan het Bureau toorgd zijn, 's Zaterdags vóór 0 uur. pr' Een bepaalde plaats van advertentièn voroï niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Brijs der Advertentitn: van 15 regels f 1.55; iedere regel meer f 0.80; in het Zaterdagnu turner 1—5 regels I 1.80, iedere regel meer f 0. Iteclamea f 0.75 pei regel. Incassokosten 5 cts.i postkwitanties 15 ets. Tarieven van advertentièn bg abonnement iga aan hel Bureau verkrijgbarr Uagelgks wot den tegen vooruitbetaling Kleine Advertentièn opgenomen a i 0 50 t/m 15 woorden, f 0 751/m 25 woorden. Elk woord raeei 5 cent tot een mar mum van 30 oorden

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1